wAalwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Tieners kunnen zondag in Tilburgse schouwburg naar „eigen" concert r k I I I VERS VAN DE PERS VERLOVEN...? Fa. J. TAUSCH „Vogeilust" Waalwijk heeft nu ook jeugdafdeling Een man alleen BEAT a CRUCHSVILLE Bob Bouber en op-art-orkest „HET" speciale gasten Yolanda van Engelen opent maandag nieuwe kapsalon Leven me! een dode Eigen rechter Luchtvracht met prima service Tussen water en vuur Zonder prik!" zegt Miss Green Spot RUDI SNELS VOORZITTER BEL APPELS-WAALWIJK 04160-4031 Les Cruches" Jaar Blind© zanger Frans Kamp A AN WINST VOOR WAALWIJK DEKZEILEN „American- stores" Tilburg Waalwijk zonder prik! DAN EERST NAAR Waspik VRIJDAG 18 MAART 1966 87e JAARGANG No. 21 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertentiesspeciaal tarief Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Het Tilburgse beat-orkest „Les Cruches" viert op 20 maart hun eerste verjaardag (in de huidige bezetting). Ter gelegenheid van dit fe'it wordt zondagmiddag in de grote zaal van de stadsschouwburg een beat-konsert georganiseerd door het bureau dat de bookings van de „Cruches" verzorgt. Uiteraard bestaat een groot gedeelte van het feestprogramma uit at- trakties van de „stal", terwijl Bob Bouber en 't op-art-orkest „HET" als speciale gasten hun medewerking aan het beat-konsert zullen geven Verder zullen aan het konsert medewerkende „Mixers" met zang van Theo Jansen, het „Trio Frans Kamp" met zang van Judy van der Meulen, de „Bubbles"die hun come-back vieren, de „Chums" die voor deze speciale gelegenheid de 21-jarige blinde Ben Henkes bij diens eerste optreden in Tilburg zullen begeleiden, en tot slot natuurlijk de Crucheszelf met enkele nieuwe en door hen zelf gekomponeerde nummers. ?s> „Les Cruches", Tilburgs enige échte beat-orkest, bestaan één jaar in de huidige bezetting. Kwaliteit, populariteit en enthousiasme zijn in dat ene jaar enorm gestegen. Onder de hoede van manager Fons van der Schoot en de muzikale su pervisie van organist Leon van der den hem de nodige kontakten op met radio en TV. Binnenkort zal Frans dan ook (met „The Skymas- ters") meer van zich laten horen. Het volgende programma-onder deel wordt verzorgd door de Bub bles", die na een moeilijke tijd hard van plan schijnen te zijn om een glorieuze come-back te maken. De „Chums" besluiten het eerste gedeelte van het programma samen met de blinde zanger Ben Henkes, die voor het eerst in Tilburg op treedt. De „Chums" vormen het oudste beat-orkest dat Tilburg kent, maar middels een rigoureuze ver jongingskuur heeft leider en drum mer Jan van Ganzenwinkel een aantal enthousiaste jongelui om zich heen geschaard en daarmee het orkest weer nieuw leven ingebla zen De blinde 21-jarige Tilburger Ben Henkes, die echter pas sinds kort weer in zijn ouderlijk huis in Til burg woont en werkt, heeft op het eiland Texel reeds triomfen gevierd. Hij trad daar met een Texels or kest verscheidene malen op en zong dan eigen liedjes, die niet alleen opvallen door hun muzikale origi naliteit, maar vooral door de pun tige (Engelse) teksten. Als speciale gasten zullen de „Op- Art-group" „Het" en Bob Bouber 't concert besluiten. Op-art is „in", ook bij beat-muziek. Het is een ver schijnsel van deze tijd, hetgeen vol doende bewezen wordt door de schrikbarende snelheid, waarmee 'n nummer als „ik heb geen zin om op te staan" op de Nederlandse hit lijsten steeg. „HET" schijnt overi gens weer iets nieuws in petto te hebben. FRANS KAMP Ven is een jaar hard gewerkt aan repertoire en muzikale perfectie, die, ook al lijkt dat vaak niet zo, in de beat-muziek heel belangrijk is! Dat repertoire is nu wel in orde. Het is zelfs te verwonderen, dat 't orkest zo in de smaak van het pu bliek valt, terwijl aan de smaak van dat publiek maar weinig con cessies worden gedaan. Het reper toire van de „Cruches" is namelijk vóór alles exclusief! Wat de per fectie betreft, is de top van de lad der nog niet bereikt, maar een gro te dosis enthousiasme maakt veel goed. Tijdens het concert van 20 maart door het „Orkestenburo Tilburg" in samenwerking met manager Fons van der Schoot georganiseerd, is natuurlijk voor de „Cruches" een bijzondere plaats ingeruimd. Na de pauze zullen dan ook alleen maar de „Cruches" spelen én „HET" met Bob Bouber, de speciale attrakties van het concert. Vóór de pauze is het programma echter ook alleszins de moeite waard! Allereerst zijn daar de „Mixers", die wellicht een iets com merciëlere toer spelen. Er kern geen nummer op de hitlijsten verschij nen, of de „Mixers" spelen het. Hun zanger, Theo Jansen, hoorden we in de wandelgangen van de diverse Tilburgse dancings reeds de „Til burgse Dave Berry" noemen. De „Mixers" zullen het concert openen. Na de „Mixers" is het de beurt aan het „Trio Frans Kamp" en Ju dy van der Meulen. De Kaatsheu- velse pianist-Hammond-organist- componist - arrangeur - entertainer Frans Kamp vindt de laatste tijd steeds meer erkenning van zijn im mense capaciteiten. Twee uitzen dingen met zijn trio Leo de Ruy- ter (drums) en Weinand Key (bas) in AVRO's „Jazz-Corner" van Roel Balten, waarin samen met violist Frans van Bergen uitgekook te jazz werd geproduceerd, lever- Mej. Yolanda van Engelen opent maandag 22 maart a_s. in het pand Mgr. Zwijsenstraat 10 te Waalwijk een hypermodern ingerichte dames kapsalon. Wij hadden dezer dagen een onderhoud met deze charmante 18-jarige dameskapster, die reeds op zeer jeugdige leeftijd zich voel de aangetrokken tot het dameskap- persvak. Zij kreeg haar opleiding op de dagschool van de kappersvakschool te Den Bosch waar ze reeds na een jaar het bediendendiploma behaal de en op 12 oktober 1965 het diplo ma Vakbekwaamheid dameskapster. Zij was hiermede de jongste ge diplomeerde dameskapster van Ne derland, en de leraar van de school noemde mej. van Engelen een na tuurtalent. Met gepaste trots toon de zij ons haar fraaie salon (7.30 m. lang en 3 m. breed) die geheel in Franse stijl is ingericht en met het prachtige goudkleurige behang, vloerbedekking en de fraaie vitrage getuigd van verfijnde smaak, waar zelfs de meest verwende dames zich spoedig thuis zullen voelen. Een vijftal moderne kaptafels met bijbehorende spiegels, een viertal kristallen wandschemerlampen, 8 lichtbuizen en zes decoratielampen completeren het geheel en geven de salon, vooral 's avonds, een feeëriek aanzien. Deze verlichting is aangebracht door de firma Verschuren, terwijl cfe vloerbedekking en de vitrage werd verzorgd door „De Magneet, beiden uit de Grotestraat te Waal wijk. Het Schilderwerk is van de heer J. Schellekens uit de Putstraat. Het sanitair werd vakkundig aan gebracht door de firma J. Zeegers eveneens uit Waalwijk. De gehele inrichting van de salon stond on der supervisie van N.V. Handel maatschappij van Ravensberg uit Amsterdam. In voorbeeldige samenwerking is in dit volkrijke deel van Waalwijk een dameskapsalon tot stand geko men, die niet voor de mooiste en best ingerichte in den lande behoeft onder te doen en een aanwinst kan worden genoemd voor Waalwijk en het algemeen en voor de Bernadet- teparochle in het bijzonder. Voor lopig heeft mej. Van Engelen zich van de medewerking verzekerd van een jonge talentvolle mannelijke bediende. Gezien haar vakbekwaamheid en de energie waarmede Yolanda van Engelen de zaken aanpakt, zal zij in haar opzet, zelfs de meest ver wende dames op dit gebied tevre den te stellen, zeer zeker slagen, iets wat wij voor haar van harte hopen. I L van eerste kwaliteit doek tegen bijzonder lage prijzen! Bijv. 400 x 600 115,20 600 x 800 230,40 Op deze prijzen 5% KORTING voor contante betaling. Belt U even tel. (04250) 31748 Telefoonstraat 33 (zijstraat Heuvelstraat) n >ek J AANWINSTENLIJST OPENBARE BIBLIOTHEEK Shellaberger, S. Prins der vossen. In Italiaanse renaissance-sfeer spelende roman, waarin beschreven wordt hoe enkele Italiaanse staatjes in opstand komen tegen de politie ke overmacht van Cesare Borgia, waarbij de listige Andrea Orsini 'n even grote rol speelt. Söderholm, M. Geborgen oogst; het verhaal van een openhartige liefde. Een eenvoudige boerenjongen moet het voor zijn liefde opnemen tegen de zoon van een rijke boer. Tibber, R. Een dokter op de twee sprong; lief en leed van een jong medicus. De moeilijkheden van een jonge arts, wanneer hij zijn baan in een kliniek opgeeft en een huisartsen praktijk overneemt. Veen, A. van der. Een idealist. Psychologische roman waarin de innerlijke reactie wordt weergege ven van een succesvol zakenman die plotseling gekonfronteerd met een schandaal waar zijn zoon bij betrokken is. Sassen, F. Wijsgerig denken in de Middeleeuwen. West, M. L. De ambassadeur. Het gewetensconflict van een Amerikaanse ambassadeur in Sai gon die uit diplomatieke overwe gingen de generaals, die een op stand tegen de president voorberei den, zou moeten steunen, maar per soonlijk een grote bewondering voor deze dictator koestert. Wohl, L. de De laatste kruisvaar der; het levensverhaal van de tri omfator van Lepanto. Een in het Spanje van het mid den der 16e eeuw spelende roman, met als hoofdpersoon de op vele gebieden succesrijke don Juan van Oostenrijk, een halfbroer van Phi lips II. Zikken, A. Code voor Dander. Het zoeken naar de code die no dig is voor intermenselijke commu nicatie wordt verbeeld in de over peinzingen van een jonge vrouw over haat ontmoetingen met Dan der. Auteur: Henri Troyat, Uitgave: Zwarte Beertjes (Pocketbooks). Deze roman, waarvan de Franse titel „Le mort saisit le vif" ontleend is aan het Franse erfrecht, vertelt de geschiedenis van een derderangs schrijver die op aandringen van zijn vrouw het manuscript van de vori- Van verse Californische sinaasappelen Vol vitamine-C. En zonder prik! Fantastisch lekker! ge, inmiddels overleden, echtgenoot van de vrouw onder zijn eigen naam uitgeeft. De verwarring en de geestelijke depressie waarin hij geraakt, wan neer hij opeens een beroemd man wordt, weet Troyat haarscherp te schilderen. Voor een kennismaking met het werk van de grote Franse schrijver Henri Troyat biedt deze roman een uitstekende gelegenheid. Troyat is behalve winnaar van de Prix Concourt en lid van de Aca- demié Francaise één van Frankrijks meest gelezen auteurs, wiens boe ken met de regelmaat van de klok worden herdrukt. Troyat is sterk beïnvloed door de Russische letter kunde van de 19e eeuw. Vooral de invloed van Dostojewski is zeer duidelijk in zijn werk aanwezig. Auteur: Howard Cl we wes, Uitgave: Zwarte Beertjes (Pocketbook). Deze nieuwe roman van de Ame rikaanse schrijver Howard Clewes, wiens naam onverbrekelijk verbon den is aan zijn besteller „The Long Memorie" zou men een moderne western kunnen noemen. Het boek speelt zich af in de bin nenlanden van Brazilië, waar de mannen nog te paard reizen, revol vers op hun heupen dragen en een schijnbaar zorgeloos leven leiden. In deze woeste omgeving belandt de geciviliseerde Denis Cassel met zijn elegante vrouw Fabia, als af gevaardigde van een Britse onder neming, die een ranch in de Motto Grosso exploiteert. Het huwelijk, dat toch al zo hecht niet was, gaat in deze omgeving snel ten gronde Grote keus in ANJER DESIREE WM5. en fantasie Ringen ook met brillant Grotestraat 231a Waalwijk Telefoon 04160-2225 In de Gecroonde Leersse te Waal wijk is zaterdag j.l. een jeugdafdeling van de Vogelvereniging Vogeilust op gerichtOnder deskundig toezicht van twee leden van het hoofdbestuur, kwamen de jeugdige vogelliefhebbers 's avonds om 7 uur voor het eerst in vergadering bijeen. Voorzitter Snels heette de jongens welkom en zette nog eens duidelijk uiteen de gunsten en verplichtingen van de jeugdleden. De heer Snels legde vooral de na druk op de goede zorgen en de liefde voor de vogels in het algemeen, doch in het bijzonder voor die vogels die in diverse volières aan de zorgen van de liefhebbers zijn toevertrouwd. Nadat hierna alle aanwezigen be vestigd hadden lid te willen worden, werd overgegaan tot de verkiezing van een bestuur, waarvoor zich vier candidaten beschikbaar stelden. Na enkele stemmingen kwam het Volgende jeugdbestuur uit de bus Voorzitter Rudi Snels, 2e voorzit ter W. Snels jr., secretaris Jan van Nunen. Uit de rondvraag die hierna volgde bleek dat de. belangstelling 1 van de jeugd voor de vogels snel groeiende is. Later op de avond kwamen de gro tere leden van Vogeilust in vergade ring bijeen. Het jaarverslag van se cretaris van Nunen was prima ver zorgd en vormde een prachtig over zicht van de activiteiten der vereni ging. Hierna bracht de kascommissie verslag uit over het financiële gedeel te, waarbij zij een uitvoerige toelich ting gaven. Evenals de secretaris mocht ook de penningmeester de heer v. d. Ven een hartelijk applaus in ontvangst nemen voor zijn keurig financieel beleid. De periodiek aftredende bestuurs leden de heren W. Snels en Chr. v. d. Ven, resp. voorzitter en penningmees ter, werden herkozen, zodat het be stuur er als volgt uitziet: W. Snels sr. voorzitter, A. v. Nu nen secretaris, Chr. v. d. Ven pen ningmeester, L. van Vught ringen- commissaris, W. Blom commissaris. Hierna werden de activiteiten voor het komende jaar onder de loupe ge nomen. Besloten werd in het winter seizoen een gecombineerde tentoon stelling te houden in de Gecroonde Leersse te Waalwijk en we,l op 19 en 20 november a.s., samen met de Vo gelvereniging De Vink uit Tilburg. Verder zal in combinatie met de vogelverenigingen uit omliggende ge meenten een prachtige vogelfilm wor den vertoond. Verder staan op het programma 'n reis naar het Vogelpark in Wassenaar en een excursie naar de bossen. Uit alles blijkt dat "Vogeilust" kerngezond en groeiende is. Speciale mobilifoonwagens voor snel grondvervoer en de geprikkelde echtgenoot ver liest hierdoor zijn zelfbeheersing, wat een donkere bediende het le ven kost. De vlucht van de moorde naar eindigt door een tragische sa menloop van omstandigheden met de dood van twee mensen, wier liefde eerlijk en zuiver was. Auteur: Hammond Ines, Uitgave Zwarte Beertjes, (Pocketbook). Hammond Ines, een van de beste schrijvers van hedendaagse avon turenromans was in Cornwall bij het uitbreken van de Tweede We reldoorlog, en zag de Britse vloot door Het Kanaal varen opweg naar de oorlogsbases. Hij sprak met het personeel van de kustwacht en met de vissers over de dreiging van de Duitse duikboten voor de Engelse kust, en over de kansen die eventuele infil tranten op deze eenzame rotskust van Cornwaal zouden hebben. Uit deze gesprekken groeide dit boek, dat begint met een levendig ver slag over de septemberdagen 1939, toen de oorlog de in het vredige zuidwesten van Engeland overviel. Wie houdt van een verslag over 'n schijnbaar hopeloze strijd, waarin vernuft tegenover kracht en moed tegenover overmacht tot de over winning voeren, mag dit spannen de en vaak beklemmende boek niet missen. Auteur: Christopher Isherwood, Uitgave: Hollandia Baarn. In „Een man alleen" zet de grote Engelse schrijver Isherwood zijn onderzoekingen in de innerlijke „onderwereld" van de mens be gonnen in zijn roman „Down There on a Visit" voort. Anders dan in zijn voorgaande werk wordt zijn jongste roman bepaald door klas sieke normen. Hoofdthema vormen de ervarin gen van één dag bewust leven van een man in 1962, ergens in Califor- nië. George, de „man alleen", een van van middelbare leeftijd is hoog leraar in de Engelse taal en letter kunde. Hij heeft alle reden om in het verleden te leven, doch zelfs de herinnering aan zijn vriend Jim, die bij een auto-ongeluk om het le ven is gekomen, verhindert hem niet om vastbesloten het heden te aanvaarden. In dit verhaal beleven we George ontwakend bewustzijn, dat zich uitspreidt over de dag, ne men we o.m. deel aan een dol dwaze verhandeling over een roman van Huxley, om deze dag met Ge orge te beëindigen in een onver wachte ontmoeting, als hoogtepunt, met Kenny, een van zijn studenten, in een bar aan de strand-boulevard. Isherwood is nimmer meedogenloos geweest als hier. 'n Openhartigheid die weliswaar getemperd wordt door de milde wijsheid die we van hem gewend zijn. De vertaler, Ja mes Brockway, kreeg de Nijhoff- prijs voor vertalingen in 1966. ACTIE BEJAARDEN Ten bate van het comité Recreatie Be jaarden worden loten verkodht, niet voor 25 ct. zoals we vermeldden, maar voor 50 ct. Er zijn vele fraaie prijzen. LOURDESREIS Mevr. E. Vervoort-Roos uit de Stadhou- dersdijk was de gelukkige winnares van een Lourdesreis, uitgeloot door het Algemeen Ziekenfonds. Voor 7 jaar won mevr. Ver voort eenzelfde reis van dezelfde instantie. DEMONSTRATIE. De Waspikse gymnastiekvereniging Quick ly zal zaterdag 19 maart in de openbaarheid treden middels een demonstraties tijdens een zg. ouderavond in de gemeentelijke gymnas tiekzaal. Aanvang half 7. Voor het eerst zal ook een groep jongens aan de avond deel nemen. In de pauze zal een verloting wor den gehouden om de onkosten te dekken.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9