wAAlwijkse en lanestRMtse couRAnt SPORT DESK door 3-1 zege op Sparta opnieuw aan de leiding Raadselachtige beslissingen van scheidsrechter Waalwijkers maken koploper Zigo kostbaar punt afhandig 2-2 Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! Uio liiimo verliest van Vlijmense Boys m Puskas komt naar Tilburg WSC ZET OPMARS VOORT n Baardwijk laat het er in Oosterhout lelijk bij liggen GEDRANG AAN DE KOP IN EERSTE KLAS NOG GROTER S.A.B. - White Boys, 4 - 0 SPECIAL- m, 1 tip HALF ZWARE SHAG Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 WASPIK NOCH RAAMSDONK SCOORDEN: 0-0 MAANDAG 21 MAART 1966 87e JAARGANG No. 22 De fcho van het Zuiöen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10-j-10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 b(j girobetaling (bjj incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Na de teleurstellende resultaten enige weken geleden, heerst er sinds zondag opnieuw vreugde en een ge rechtvaardigd optimisme in de ge lederen van Desk. Zelf omzeilde de Kaatslieuvelse ploeg een gevaarlij ke klip in Beek en Donk door van Sparta met 13 te winnen, terwijl de grootste concurrent, Middelburg, zich in eigen huis de kostbare pun ten liet ontfutselen door het sterk naar voren komende TSC, waar door het gedrang aan de kop in deze afdeling nog groter is geworden. Het is overigens geen hoogstaan de ontmoeting geworden tussen Sparta en Desk, hetgeen we echter zonder meer moeten toeschrijven aan de raadselachtige beslissingen van de scheidsrechter, waarvan de gasten de dupe dreigden te worden. Gelukkig teerden deze na 20 minu ten reeds op een vrij comfortabele voorsprong, maar dat bleek achter af nodig tegen deze fel spelende te genstander. Na een gelijkopgaand begin, waar in Desk met iets meer inzicht te werk ging, kregen de gastheren de eerste serieuze kans, maar 't schie ten bleek hier het zwakke punt. In de Desk-voorhoede werd een veel te afwachtende houding aangenomen en speciaal Dekkers toonde een ont- stellend gebrek aan activiteit, zodat j de Sparta-defensie alle kans kreeg om te ruimen. In de 10e min, plaat. 1 ste de opgerukte Herman Damen een hoge voorzet over deze achter hoede op het hoofd van Frans Da- men, die met een fraaie kopbal doel man Wouters passeerde; 01. En kele minuten latèr wist Frank van Riel tot het Sparta-doel door te dringen, doch de bal belandde tegen de paal, terwijl bij een volgende doorbraak Dekkers in het zijnet schoot. De Desk-middenlinie had intussen het middenveld prijs ge geven, maar de versterkte defensie toonde zich desondanks allesbehalve zeker en ging soms erg onoordeel kundig tewerk. Alleen Verwijst ver loor nimmer z'n bezinning en met fraaie rushes bracht hij soms op luchting om aan de andere kant pa niek te zaaien. Na 20 minuten spe len bediende Dekkers de naar links gezwenkte Frans Damen, een voor zet volgde en van dichtbij kon Fr. v. Riel de Sparta-doelman voor de Uno Animo, een van de kansheb bers voor de titel in de 2e klasse, heeft het er gisteren lelijk bij laten zitten. De club uit Loon op Zand j verloor twee kostbare punten door op eigen veld te verliezen van Vlij- mense Boys. De Boys speelden ove rigens een uitstekende partij voet bal en verdienden de overwinning ten volle. Uno Animo beet meteen na het begin fel van zich af en overrom pelde zijn gasten in de vijftiende minuut met een doelpunt van good- old Jan Meijer. Kort na die treffer riep Vlijmense Boys Meijer en diens makkers een krachtdadig halt toe. De rollen werden omgedraaid en een kwartier later bracht de Vlij mense midvoor Eekels de partijen, na een fraaie combinatie, op gelijke voet. Daarna begon Uno Animo's zwanenzang met een al even knap pe treffer van opnieuw midvoor Eekels van de Boys, die de weg naar het Loon op Zandse doel vooral zochten langs goede combinaties. Uno Animo had kort voor de rust overigens wel de pech, dat de paal een schot van v. d. Velden stuitte. Na de rust trachtte Uno Animo met een wanhopig en fel offensief de bakens alsnog te verzetten. De achterhoede van Vlijmense Boys kwam alle moeilijkheden echter knap te boven. Pas drie minuten voor tijd werd de spanning gebro ken. Rechtsbuiten v. Overdijk van Vlijmense Boys stelde toen de zege voor zijn ploeg veilig, een ontluis terd Uno Animo achter latend; 13. tweede maal passeren; 02. Fel dienden de gastheren van repliek, maar de aanvallen werden te ver doorgevoerd, waardoor wel paniek ontstond in het Desk-doelgebied, maar de defensie, soms niet zonder geluk, de situatie meester bleef. Tausch greep nog eens mis bij een hoge corner, doch het liep goed af. Een mooie aanval van Desk werd naast geschoten en ook Herman Damen zag z'n fraai schot net over de lat gaan. Nadat Tausch een ge vaarlijke kopbal vakkundig had verwerkt, liet Frans Damen, na een pass van Lugters, de mooiste kans onbenut door vrij voor doel tegen Wouters te schieten, die de bgl wel iswaar liet schieten, maar een der verdedigers redde in corner. De tweede helft was een getrou we copie van de eerste; alleen kreeg Desk vooral in deze periode om soms onbegrijpelijke redenen aan de lopende band vrije trappen tegen zich, terwijl bijna iedere uitval van de gasten al of niet terecht op bui tenspel strandde, zodat afstands schoten de enige methode was om succes te boeken, maar noch Soeter- boek, noch Damen hadden hiermee succes. Overigens toonden deze spe lers duidelijk respect voor de Spar ta-defensie. Een slechte uittrap van v. d. Schans in de 15e minuut vorm de de inleiding van het Sparta- tegenpunt, dat door de kleine aal- vlugge Kuypers van dichtbij werd gescoord. Sparta zette nu alles op alles en de Desk-defensie kreeg het moeilijk, waarbij o.a. v. d. Schans geluk had met een terugspeelbal, precies in handen van Tausch. On geveer een kwartier voor het einde kon Desk zich vrijwel velig voelen, toen Dekkers op links wist door te breken, vanaf de cornerlij n voor zette en de toestormende v. Riel deze razendsnelle actie afrondde door ineens in te schieten; 13. Wat Sparta in de resterende tijd ook probeerde, de Desk-verdediging kende nu geen enkel pardon meer en retourneerde alles. Ferenc Puskas komt naar Tilburg. De Hongaarse Spanjaard zal er op 15 augustus als „gast" meespelen in een wedstrijd tussen oud-interna tionals en het Duitse elftal dat in 1954 wereldkampioen werd. De komst van Puskas is het resultaat van een initiatief van oud-manager Frans Stevens en de veteranenafde ling, die deze wedstrijd organiseren bij gelegenheid van het 70-jarig be staan van de tricolores. Stevens strikte Puskas op de dag van Real Madrid-Anderlecht, nadat vooraf Widi Müller, oud-trainer van Willem II in de periode-Stevens en een goede kennis van Puskas, de voormalige goalgetter van Real had „bewerkt". Puskas beloofde daarbij zijn vriend Alfredo di Stefano te zullen overhalen mee naar Tilburg te komen. Ook Kurt Zaro, die mo menteel trainer is bij een Zwitserse club zal deel uit maken van het oud-Nederlandse elftal waarin voorts Wilkes, Lenstra, Rijvers, Brooymans en Koopal zullen ope reren. Wanneer de Duitse kampi- oensploeg werkelijk als tegenstan der zal fungeren - komende woens dag valt daarover de beslissing wordt dat op 15 augustus voor Pus kas een gedenkwaardig weerzien. Hij maakte namelijk in 1954 deel uit van het Hongaarse elftal dat in de finale door Duitsland werd ver slagen. In deze belangrijke en spannende wedstrijd die in een gelijk spel ein digde, heeft WSC toch een niet te verwaarlozen veer moeten prijs geven. Ad Schilders, de WSC-mid- half, moest 10 minuten na rust bij een kopduel met de Zigo-aanvals- leider v. Overdijk, met een hersen schudding naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Bij schitterend voorjaarsweer, op een zwaar en effectvol terrein, om zoomd door talrijke toeschouwers, trapt de rood-witte midvoor af. We zien dan een op- en neergaand spel, waaruit WSC even later het initia tief neemt, doch verder dan schoten van Schapendonk en v. Oudheusden op het Tilburgse doel, komen de oranje-zwarten althans nog niet. Na 10 minuten komt Zigo los, en wanneer hun snelle en goed Spelen de rechtsbuiten een hoge voorzet geeft, verkijkt de WSC-doelman zich en de bal zeilt laag over hem heen voor het lege doel, waar een Zigo-speler klaar staat om de bal met een knikje in het verlaten doel te tikken; 1—0. Direct hierop neemt WSC weer het spel in handen en weet daarbij veel paniek te zaaien in de Tilburgse verdediging. Na 18 minuten krijgt WSC een vrije schop te nemen op 25 meter afstand van het Zigo-doel. Spapens plaatst zich achter de bal en brengt daarmee de stand op 11. WSC drukt door en schoten gaan rakelings over en naast. Nu gaat Zigo het weer eens proberen en met verre en verwar ring stichtende trappen dringen zij enkele malen tot doelman Dekkers door. Drie minuten voor rust geeft Kleevens een afgemeten voorzet, Schapendonk kopt in, waarbij de rood-witte doelman de bal niet vol doende weet weg te werken en v. Oudheusden het vonnis voltrekt; 12. Toch zal er met gelijke stand worden gerust. Als bij een Zigo- aanval over links een onschuldig balletje over de voet tikt van de SPRANG 2—WIT-ZWART 1-1 Voor de rust was Wit-Zwart ster ker dan Sprang. De Sprangenaren ontsnapten een paar keer aan een doelpunt. In het begin van de twee de helft leek het er op dat Wit - Zwart zou gaan winnen. Ad Rozen- brand bezorgde met een fraaie kop bal uit een hoekschop van Hans v. Beek Wit-Zwart de leiding (0-1). Wit-Zwart ging toen vooral het accent op de verdediging leggen. Sprang kreeg de kans zich te her stellen. Voor 't doel van Wit-Zwart ontstonden gevaarlijke momenten. Het lukte Sprang tegen het einde met een kopbal van linksbinnen De Rooij gelijk te maken (1-1). Het was een matige wedstrijd, gespeeld op een drassig terrein. WSC-rechtsback en precies voor de voeten komt van midvoor v. Over dijk, weet deze de stand op 22 te brengen, waarmee het rusten is. In de tweede helft valt WSC di rect fel aan, doch de Tilburgse ver dedigers denken er anders over en werpen zich hard en verbeten in de strijd. In de 10e minuut ontstaat bij een kopduel tussen Ad Schilders en midvoor Overdijk een botsing. Ad Schilders werd vervangen door W. v. d. Anker. Typisch is het, dat na dit ongeval het spel aan weers zijden ruwer werd, inplaats van be heerster, waardoor veel vrije trap pen worden uitgedeeld. Veel ver meldenswaard is er echter niet, al leen dat ook de scheidsrechter soms de kluts kwijt raakte. Toch dachten we WSC nog te zien winnen, want als W. v. d. Anker 3 meter binnen het strafschopgebied op unfaire wij ze op de grasmat terecht komt en iedereen denkt aan een strafschop, legt de scheidsrechter de bal 3 mtr. buiten 't strafschopgebied. De door Spapens oerhard ingeschoten bal wordt met vereende krachten van de doellijn gewerkt en is deze mooie Jan Mandemakers (links) van WSC probeert een Zigo-aanvaller de bal afhandig te maken. kans weer verloren gegaan. Wan neer het eindsignaal klinkt, is 22 wel de juiste uitslag, ofschoon het ongeslagen record van Zigo wel aan een heel dun zijden draadje heeft gehangen. Het eerste elftal van White Boys kreeg in Brede een 4-0 nederlaag te incasseren van SAB. Al in de eerste minuut opende de thuisclub de score, 1-0. Vlak na de rust werd 't 2-0, in de 15e minuut van deze speelhelft 3-0 en 7 minuten voor tijd zelfs 4-0. White Boys kwam niet verder dan een schot tegen de paal en een tegen de lat. Hoewel iets ge flatteerd won SAB verdiend. NV. Ji GR U N O i r Baardwijk heeft deze wedstrijd wederom niet in winst weten om te zetten. Er werd met te weinig over tuiging gespeeld om de enthousiaste SCO-ers te verslaan. De eerste aanvallen waren voor SCO en we zagen enkele gevaar lijke situaties voor het Baardwijk- doel, vooral door het onzeker op treden van de achterhoede. Baard wijk wist echter het spel te ver plaatsen en we noteerden in de 10e minuut een goed schot van Ver- hoof stadl, dat echter op een SCO- speler afketste; in de 14e minuut uit een corner van links eveneens een goed schot van Mosselveld. In de 20e minuut ontsnapte Baardwijk echter ternauwernood aan doorbo ring, toen de linksbuiten van SCO, alleen voor doelman v. Geenen staande, deze unieke kans miste. Baardwijk nam echter direct de aanval over en een prachtig schot van J. Verhoofstad belandde via de keeper tegen de lat en de terugket. sende bal werd door Elshout inge schoten; 01. Het was jammer dat dan had men zeker een grotere voorsprong kunnen nemen. Vijf mi nuten voor rust echter scoorde SCO uit een zekere buitenspelpositie; 1-1. Twee minuten hierna liet doelman v. Geenen, uit een voorzet van rechts, de bal los en via een Baard- wij kspeler verdween de bal in het doel; 2—1. Na de rust was B. Verhoofstad, wegens een blessure, vervangen door Molegraaf. Baardwijk bouwde direct enkele goede aanvallen op en reeds in de 3e minuut scoorde Jan Verhoofstad de gelijkmaker, na een foutieve tackeling van A. Elshout. We noteerden ook nog een goede kopbal van Cor Slaats en een goed ingeschoten vrije trap van A. Els hout, dat echter via een speler van SCO tot corner werd gewerkt. In de 18e minuut wist SCO weer de leiding te nemen, 32, na een grote fout van doelman v. Geenen, die deze middag niet in grootse vorm stak. Wie dacht, dat Baardwijk er nog een schepje op zou doen, kwam bedrogen uit en het spel van Baard wijk zakte steeds meer af. In de streekderby Waspik-Raams- donk zijn alle pogingen, zowel van de thuisclub als van de gasten, r> tot doelpunten te komen zonder resultaat gebleven. Er was voor het talrijke publiek ook weinig spewea- culairs te beleven, al werkten de 22 artiesten in het voorjaarszonnetje stuk voor stuk voor wat ze waard waren. In de eerste speelhelft was het onmachtig aanvalsspel van beide ploegen zelden of nooit in staat ge vaarlijke situaties te scheppen. Vijftien minuten na de hervatting noopten de Raamsdonk aanvallers doelman Rekkers uit Waspik tot 'n uiterst snelle reactie. Met een kat achtige sprong bracht hij de rust in het verdedigingsblok terug. Van af dat moment bestormde Waspik keer op keer de vesting van Raams donk. Maar wie gedacht had dat de thuisclub de finishing toch tot la ter op de middag zou hebben be waard kwam bedrogen uit. De meerderheid van Waspik resulteer de slechts in een continue belege ring, zo nu en dan onderbroken door een niet ongevaarlijke uitval van Raamsdonk.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5