Uno Animo dwingt leider Longa gelijkspel af: 1-1 WAALWIJK Dodelijk ongeval in Waalwijk Geslaagde ouderavonden van Mater Amabilisschool Waalwijk FORD-garage Waalwijk DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 MRT. 1966 Beide teams zorgen voor 90 minuten spanning Trouw en verlovingsringen Scholieren brachten „Valstrik voor een man alleen" model „ARONA" F. Maaywee naar wedstrijd schoenmaken VANDALISME Raad Drunen vergadert woensdag Nieuwe regeling vervoerskosten voor scholieren in Loon op Zand Ruimtelijke ordening Loonse en Drunense Duinen Ford-onderdelen en accessoires „De Efteling" opent koningin Fabiola-sprookje Efteling-bestuur op audiëntie Interessante inleiding van A. Vollebergh Tilburg, 28 maart Uno Animo is er in de „topper" tegen LONGA niet in geslaagd om ook maar een streepje dichter bij de koploper in de tweede klasse A te komen. De club uit Loon op Zand komt echter de eer toe LONGA een bijzonder zenuwslopende middag te hebben bezorgd. Na tweemaal drie kwar tier enerverend voetbal, zochten beide teams met 11 de kleedka mers op. En met die uitslag kon ie dereen van de ruim 2000 toeschou wers wel vrede hebben. Die puntenverdeling geeft de krachtsverhoudingen namelijk uit stekend weer. Beide teams domi neerden in een speelhelft. LONGA gaf in de eerste helft de toon aan en nam toen ook een voorsprong. Na de rust deelde Uno Animo ech ter de lakens uit. Het kwam na 3 minuten reeds langszij, maar slaag de er niet in om de Tilburgse ploeg op de knieën te krijgen. LONGA begon nerveus. De Til burgse achterhoede liet nogal eens een steekje vallen. Uno Animo sloeg daar echter geen munt uit. Toen de plankenkoorts bij LONGA wat was geluwd, ontketenden de Tilburgers een offensief, dat tot aan de rust duurde. Doelpunten leverde dat voorlopig echter niet op. In de 25e minuut leek LONGA aan zijn eerste treffer toe. Een gave combinatie van De Zwart en Paulissen bracht de bal voor de voeten van Maas, die de zaak met een daverend schot af rondde. Una Animo's doelman Spa pens bewees toen zijn klasse door met een magnifieke safe het schot tot corner om te buigen. Een minuut later herhaalde hij dat kunststukje bij een vliegend schot van Smol ders. Tien minuten voor de rust was het tenslotte toch raak. Een van Uno's achterspelers belette De Zwart op ongeoorloofde wijze het scoren. De daarvoor toegekende strafschop werd er een in twee bedrijven. H. Blume belastte zich met het nemen ervan, scoorde, maar arbiter Geurds had een ongerechtigheid geconsta teerd en de strafschop moest wor den overgenomen. De Zwart vol trok toen zelf maar het vonnis: 1-0. Met het wisselen van speelhelft veranderden op slag ook de krachts verhoudingen. Uno Animo ontketen de direct een heftig offensief, dat resulteerde in twee corners en een doelpunt van H. van de Velden in de derde minuut; 11. De strijd lag daarmee weer volkomen open. Er ontstond een enerverend gevecht om de winst, waarbij Uno Ainmo de beste kansen kreeg. LONGA's de fensie hield zich zij het soms met kunst en vliegwerk staande, tot het bittere einde toe. VOETBALUITSLAGEN AMATEURS Eerste klasse E TSC—De Spechten 3—0 RKC—Middelburg 1—5 Tweede klasse A LONGAUno Animo 1—1 Derde klasse B St. Mich. Gestel—DSC 3—3 Derde klasse C TAC—SCO 1—0 RAC—WVO 1—0 DongenGilze 1—1 VCW—Virtus 3—0 Hilvaria—RKTVV 0—2 Vierde klasse B OVHRKJVV 3—0 BWJan van Arckel 7—1 RKOSCHeusden 41 TGG—Buren 3—3 Vierde klasse F UW—Sprundel 6—0 AdvendoBavel 1—4 BredaVES 0—2 Zaterdag Tweede klasse B RVVH—SSC '55 3—1 DOVO—NDSM 5—0 Rijnsb. BoysZw. Wit '28 1—2 Derde klasse WoudrichemSVV '54 3—0 ArnemuidenGunners 3—0 SprangMeeuwen 5—2 SeoltoDinteloord 4—0 Vierde klasse A Good LuckBrakel 1—1 ONISleeuwij k 2—1 ChrislandiaZeeland Boys 0—2 Vrijdagmiddag omstreeks zes uur ontstond er op het kruispunt Dr. Nolenslaan-Teisterbantlaan en v. d. Merwedelaan een aanrijding, die de 36-jarige J. Beunis uit Kaatsheuvel het leven kostte. De heer A. B. uit Waalwijk verleende de van rechts- komende Beunis geen voorrang. Het volkswagenbusje dat de heer Beunis bestuurde sloeg enkele ma len over de kop waardoor de be stuurder en drie andere inzittenden uit de wagen werden geslingerd. Dr. Hermans die de eerste hulp ver leende liet de zwaargewonde heer Beunis naar het ziekenhuis over brengen waar hij enkele uren later overleed. De heer Beunis was ge trouwd en vader van 3 kinderen. Zijn medeinzittenden werden slechts licht gewond. HEROPENING J. P. v. d. MEL Donderdag 31 maart a.s. heropent de heer J. P. v. d. Mei, Van Assen- delftstraat 20-24 te Waalwijk, zijn vergrote en geheel gemoderniseer de zaak in melk en melkprodukten, levensmiddelen, delicatessen, groen ten en fruit, annex luchroom. Woensdagavond 30 maart zal er van 19.00 tot 21.00 uur gelegenheid zijn tot feliciteren. Op de herope ning van deze zaak komen wij nog nader terug. N.C.V.B. AFD. WAALWIJK E.O. De Nederlands Christen Vrouwen Bond hield woensdagavond in 't Wil lem van Oranje College te Waalwijk een zeer geslaagde bijeenkomst. Nadat de presidente mevr. Barke- ma-Ten Kate de samenkomst had ge opend, kreeg de spreker van deze avond, Ds. Vink uit Besoijen, het woord. Hij vertelde over de geschiedenis van Besoijen. Vroeger behoorde het bij Holland en werd geregeerd door ambachtsheren. In straatnamen, zoals Van Assendelftstraat, Wittenhorst- laan en Kasteellaan herleeft het oude verleden van Besoijen. 't Was interessant, om eens iets uit de geschiedenis van de eigen streek te vernemen. Verder werd nog gesproken 'over de Bondsdag op 26 april. De volgende bijeenkomst zal zijn op 20 april. Mej. Zr. Ten Kate zal dan vertellen over haar werk in de CONCERT IN R.K. KERK TE BESOIJEN. We vestigen nogmaals gaarne de aandacht op het concert dat het Waalwijks Symphonie-Orkest in sa menwerking van het R.K. Kerkkoor van Besoijen en het Hollands Vocaal Kwartet a.s. woensdag 30 maart in de R.K. Kerk te Besoijen zal geven, o.l.v. resp. Jan Plinsinga, Frans Wil- mont en J. Stroomenberg en waarbij werken zullen worden uitgevoerd van Gluck, Mozart, Telemann, Handel, Beethoven en Fauré. Een bezoek aan dit concert, waar over we in ons blad van 21 maart j.l. reeds uitvoerig schreven, is zeker de moeite waard. Met zijn toneelstuk „Valstrik voor een man alleen", heeft de auteur Robert Thomas in Waalwijk wel succes gehad. Werd het enige jaren geleden voor de leden van de Kunst kring opgevoerd en kwam D.V.S.V. er enkele weken geleden mee voor het voetlicht, thans waren het een aantal leerlingen van het Dr. Mol- lercollege die zaterdag en zondag j.l. een prachtige en gave vertolking gaven van deze boeiende thriller. In de vertaling van E. A. Keuls- Schuur werd het stuk vlot en onder houdend gespeeld voor een groot aantal belangstellenden ouders en leerlingen, die kennelijk zeer geno ten. Theo Verwiel, waarvoor de val strik was gezet, maakte van de titel rol een zeer lofwaardige creatie, terwijl Frank Groot een zelfbewus te commissaris van politie op de planken bracht. De overige mede- spelenden sloten zich bij deze twee hoofdfiguren waardig aan, zodat een tweetal prima toneelavonden hier van het gevolg waren. Rector Noor man van der Dussen was de tolk van alle aanwezigen, toen hij zijn grote waardering uitsprak voor het spel van de toneellisten en speciaal voor het werk van de regisseur W. Jens, leraar aan het college en zijn assistent Bert van Huygevoort. Veel waardering had de Rector ook voor de decor-ontwerper Wim Suermondt en decor-bouwer W. van Pruyzen, alsmede voor de grimeur F. Hoede- man. Al met al een tweetal prachtig geslaagde toneelavonden. JAARVERGADERING PLUIMVEEVERENIGING Vorige week donderdag hield de pluimveevereniging WEO haar jaar vergadering. De vergadering nam afscheid van de heer P. Kelder, die na tien jaar de voorzittershamer gehanteerd te hebben, het welletjes vond zijn plaats aan een ander af tes taan. Na stemming werd de heer A. Hornman als opvolger van de heer Kelder gekozen. Vice-voor- zitter werd de heer B. van der Lee terwijl verder werden herkozen de heren A. Mandjes en B. van de Ho ven. De scheidende voorzitter zal binnenkort door de vereniging wor den gehuldigd. MUZIEKSCHOOL VERHUIST De Waalwijkse Muziekschool, die nu een jaar bestaat, zal na de Paas- mét bbllër bihrtenraod A ma m leverbaar in 5 en 6 mm z^Cug. 'pijnenburg <~Yl.c~U. Juwelier Horloger Heuvelstraat 61 hoek Willem Il-straat TILBURG Tel.: 04250 - 34868* vakantie een nieuw gebouw betrek ken. De vroegere kleuterschool aan de Wilhelminastraat, zal dan het nieuwe home voor de muziekschool worden. Het huidige gebouw waar in de school is gehuisvest, de voor malige b.l.o.-school, is bestemd voor de sloop. Dat de school in 'n grote behoefte voorziet, blijkt wel uit het aantal leerlingen. Binnenkort komt het eerste jaarverslag uit. COR IJPELAAR EERSTE BIJ SELECTIEWEDSTRIJDEN Bij de j.l. zondag te Raamsdonk- veer gehouden selectiewedstrijden voor het Nederlandse kampioen schap le klasse is Cor IJpelaar van de Waalwijkse krachtsportsvereni ging in de klasse licht-zwaarge- wicht le geworden met een totaal van 320 kg. Bij het drukken behaalde de Waalwijker IOC' kg. en stond toen 5 kg. achter op P. Strolenberg van „Helios" uit Tempelveld. Bij het trekken echter wist hij zijn achter stand om te zetten in 'n voorsprong. In dit onderdeel behaalde IJpelaar 97y2 kg. en stond toen 2% kg boven zijn tegenstander. Bij het onderdeel stoten werd het spannend, hierbij kwam de Waalwijkse athleet tot 122% kg. Strolenberg had toen nog 2 beurten en moest 127% kg. stoten op IJpelaar te passeren. Dit lukte hem niet en IJpelaar bleef zijn voorsprong behouden en werd le. De Waalwijker zal nu op 17 april a.s. in Den Haag deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen. Voorwaar een mooi succes, én voor Cor IJpelaar én voor de Waalwijk se krachtsportvereniging. si- "ifïT"rrt is WAALWIJK F. Maaywee uit Waalwijk is door het bestuur van de stichting Vakopleiding en Vak examens voor de Schoenmakerij aangewezen om Noord-Brabant te vertegenwoordigen op de nationale Beroepenmanifestatie 1966 in de af deling Schoenmakerij. Ruim twee honderd jongens en meisjes uit Ne derland die verschillende beroepen beoefenen zullen aan deze wedstrij den deelnemen. De wedstrijden wor den op 29, 30 en 31 maart in de Ma- rijkehal in Utrecht worden gehou den. De heer Maaywee, die als bes te leerling uit de opleidingsklas is gekozen vertegenwoordigt 't schoen makersambacht. Frans Maaywee, die werkzaam is bij de Orthopedische schoenmake rij Van Huiten in Drunen genoot zijn opleiding aan de LTS in Waal wijk. Ook volgde hij de cursus schoenhersteller A op die school. Deze cursus is een onderdeel van de opleiding tot orthopedisch schoenmaker. GROOTSE BMW-SHOW IN LIDO TE WAALWIJK In verband met het 50-jarig ju bileum van de BMW-f abrieken, waarvan Automobielbedrijf H. v. d. Meydenberg te Waalwijk de dea ler is, werd 24, 25 en 26 maart in het Lido te Waalwijk een grootse show georganiseerd van deze suc cesvolle Automobielen. Voor deze interessante show bestond grote be langstelling en was die belangstel ling ook dubbel en dwars waard. Een tiental wagens werden ge showd, allen zowel van binnen als van buiten even fraai afgewerkt. De geshowde auto's waren 4-deurs, doch bij gelegenheid van het 50-ja. rig bestaan van de BMW-fabrieken zal er een nieuw type op de markt worden gebracht de 1600-2-deurs, die in mei a.s. zal uitkomen in de prijs van 9650,Hierin komt de zelfde motor als in de 4-deurs, en is dus minstens even snel als het be staande type. Het afgelopen weekeinde heeft de jeugd weer eens op ergelijke wijze huis gehouden in het bedrijf van Zuid Melk aan de Eerste Zeine. In het bedrijf werden vernielingen aangebracht. De bezoekers hebben zich verder te goed gedaan aan ver schillende produkten die in de be- stelwagentjes aanwezig waren. Ook werden contactsleuteltjes van deze wagens ontvreemd. Het is duidelijk dat de politie geen medelijden kent met de jongelui als deze gesnapt worden. Een waarschuwing aan de ouders, die aansprakelijk kunnen worden gesteld is dan ook op zijn plaats. AGENDA Woensdag geen repetitie voor da koor Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur repetitie mannen koor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. De raad van de gemeente Drunen komt woensdagavond 30 maart om half acht in openbare vergadering bij een. De volgende agendapunten ko men ondermeer aan de orde Voorstel van burgemeester en wet houders om medewerking te verle nen aan een verzoek van de R.K. Ulo school tot aanschaffing van meubilair en leermiddelen. Voorstel tot het vaststellen van a. regelen ten aanzien van het ge bruik van gronden en opstallen beho rende bij 'het bestemmingsplan "Uit breidingsplan in hoofdzaak van de ge meente Drunen b. een wijziging van de bestem- mingsbepalihgen behorende bij het bovengenoemd bestemmingsplan Voorstel tot toekenning van pre mie voor woningverbetering. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de be- drijfsrekeningen 1963 en 1964, als mede tot goedkeuring van de reke ningen 1963 en 1964 van de (intus sen opgeheven) Gemeentelijke Instel ling voor Maatschappelijke Zorg. Voorstel tot grondruil. Voorstel tot verlening van recht van opstal voor de 'bouw van boer derijen op gemeentegrond. Voorstel inzake fluoridering van drinkwater. Periodieke aftreding van de leden van de Commissie tot wering van Schoolverzuim. - In de Brabanthal in Den Bosch hebben zaterdagavond de Rolling Stones opgetreden. Meer dan 9000 jongeren waren uit geheel Nederland naar Den Bosch getrokken. Vernie lingen of ongevallen zijn er betrekke lijk niet bij gebeurd. - Mgr. Bekkers werd hedenoch tend in het St. Elisabeths-ziekenhuis te Tilburg door dr. de Groot geope reerd. Men vermoedt dat Mgr. een schedeloperatie moet ondergaan. Het ligt in de bedoeling van het ge meentebestuur de verordening, rege lende de tegemoetkoming in de ver voerskosten van scholieren voor deze gemeente, op een aantal punten be langrijk te wijzigen, waardoor een aanpassing aan de veranderde om standigheden en een sluitend geheel van toekenning van vergoedingen wordt verkregen. Op de eerste plaats wil men deze verordening, welke alleen gold voor het lager onderwijs, mede laten gel den voor de eerste twee klassen van scholen, waar onderwijs wordt gege ven, aansluitend aan gewoon lager onderwijs, nijverheidsonderwijs en dergelijke. Het inkomen, waarbij recht op ver goeding kan worden verkregen, na melijk het bruto-inkomen van het ge zinshoofd, voogd of verzorger, zal 't bedrag van de weistandsgrens (12 duizend gulden), zoals dit geldt voor de Sociale Verzekeringswetten, niet mogen overschrijden. Kindertoelage en kinderbijslag worden hierbij buiten beschouwing gelaten. Beneden deze grens echter wordt een systeem van vergoeding ontwikkeld, waarbij uit gegaan wordt van het geldende mini mum-loon, al dan niet vermeerderd met f 1250, f 2500, f 3750 en vijf duizend gulden. Het kindertal brengt hierbij de nuance aan voor toeken ning van een bepaald percentage van de vervoerskosten. Nieuw is voorts, dat de vervoers kosten ten behoeve van kinderen, die buitengewoon lager onderwijs volgen, volledig vergoed worden, ongeacht 't inkomen van het gezinshoofd, en dat - indien daartoe, aanleiding bestaat - op kosten van de gemeente col lectief vervoer kan worden georgani seerd. De burgemeesters van de gemeen ten Drunen, Helvoirt, Loon op Zand en Udenhout, welke gemeenten teza men omvatten het landschappelijk be faamde natuurgebied Loonse- en Dru nense duinen, hebben een werkgroep van die naam gevormd, teneinde ge zamenlijk voorbereidend werkzaam te zijn in het belang van de openlucht recreatie. Dit landschappelijk en toeristisch aantrekkelijk gebied, vormt een een heid, waarvoor het van belang is, dat dit ook ruimtelijk als zodanig wordt beschouwd. De betekenis van dit ge bied, met als kern de zandverstuivin gen, voor de recreatie van de daarom heen liggende bevolkingscentra zowel als voor de vacantiegangers van ver der af, noodzaakt tot een regeling, waarbij aan alle belangengroepen recht wordt wedervaren. Dit houdt in een sanering op die plaatsen, waar een onaanvaardbare toestand is ont staan. Daar het vaststellen en door voeren van een dergelijk plan gerui me tijd zal kosten, 'heeft de werkgroep als haar mening te kennen gegeven, dat zo spoedig mogelijk maatregelen dienen te, worden getroffen om ge signaleerd foutief gebruik in te dam men. Oök gedeputeerde Staten van deze provincie hebben zich bij schrij ven van 9 maart j„l. op gelijke wijze tot de gemeentebesturen gericht. Beide instanties wijzen op de mo gelijkheid van ingrijpen door het vaststellen van gebruiksregelen als bedoeld in artikel 10 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Voor originele Diverse, destijds nog niet te voor ziene facetten waarvoor nog overleg noodzakelijk was, hebben er toe ge leid, dat de openstelling van het in natuurpark "De Efteling" gereali seerde sprookje "De Indische Water lelies", geschreven door Koningin Fabiola van België, thans is vastge steld op 3 mei a.s. om 15 uur. De officiële opening zal geschieden door Zijne Excellentie Baron F. X. v. d. Straten-Waillet, ambassadeur van de Belgische regering in Nederland. Het heeft Koningin Fabiola be haagd een delegatie van bestuurs- en directieleden van de stichting na tuurpark De Efteling voor een parti culiere audiëntie uit te nodigen op het Koninklijk paleis te Laeken. Tijdens deze j.l. dinsdag plaats ge had hebbende ontvangst toonde Hare Majesteit zich bijzonder belangstel lend en enthousiast over de wijze ivaarop dit sprookje in De Efteling gestalte heeft gekregen. Tevens sprak zij de hoop uit in de nabije toekomst in de gelegenheid te zijn deze nieuwe aanwinst van het park persoonlijk te komen bewonderen. Uit erkentelijkheid voor de aan De Efteling verleende toestemming, als mede ter voldoening van de auteurs rechten voor de aan het bestuur toe gekende exclusiviteit voor het uitbeel den van dit sprookje, overhandigde Mr. R. J. Th. van der Heijden, voor zitter van de stichting, de koningin 'n cheque ten bate van het Belgisch Na tionaal Werk voor Kinderwelzijn. De beide ouderavonden, die de Waalwijkse Mater Amabillisschool heeft georganiseerd voor de vaders en moeders van de eerste en tweede jaars leerlingen, zijn door hun op zet maar vooral ook door de gro te belangstelling, welke ze trokken, een groot succes geworden. Daar de voorzitter van het schoolbestuur, burgemeester Teijssen, verhinderd was, werd de eerste avond geopend door de leidster van de school, me juffrouw M. Hoffmans, die nog eens extra beklemtoonde, dat de naam M. A. school eigenlijk niet juist is. De M.A.S. is veeleer een vormingsinstituut, waar tal van problemen die ten nauwste ver band houden met leven en toekomst van de vrouwijlijke jeugd op de drempel van volwassenheid door deskundigen worden behandeld en met de leerlingen bediscussieerd. Een geestelijke verruiming en verrijking die nooit hoog genoeg aangeslagen kan worden. Zij gaf hierna het woord aan de heer A. Vollebergh uit Schijndel, die in eenvoudige taal, gespeend van alle mogelijke vakuitdrukkingen een in teressante inleiding hield over het onderwerp „Ouders en opgroeiende kinderen". In het kort kwam zijn betoog hierop neer: Opvoeden wil zeggen: de kinde ren zelfstandig maken. Daarom is opvoeden van grotere kinderen vaak zo moeilijk. Ze beginnen dan zelfstandig te worden en dat leidt vaak tot botsingen met de ouders. Een handleiding is niet te geven, maar wel een vaste stelregel: Laat u leiden door het belang van uw kind, dus voor het geluk van uw kind zoals u dat ziet. Dat is helaas wel eens anders dan uw kind het zelf ziet. Ik zeg „helaas" omdat hierin de oorzaak ligt van vele moeilijkheden in de opvoeding. Die moeilijkheden moet U echter niet uit de weg gaan. U moet die moei lijkheden uitpraten met uw kinde ren, Daar hebben uw kinderen recht op, uw oudere kinderen althans. Als de kinderen nooit praten met de ouders, kan de oorzaak bij de kin deren liggen, maar ook bij de ou ders zelf. Wij ouders moeten van onze kant alles doen op zo'n ge sprek mogelijk te maken. We moe ten dus zorgen voor vertrouwen van de zijde van onze kinderen. Ze moeten er heilig van overtuigd zijn dat we het beste met hen voor heb ben. We moeten er echter ook van overtuigd zijn, dat we ondanks onze levenservaring niet onfeilbaar zijn, dat we ons kunnen vergissen en dat we ongelijk hebben. We moeten het kind de kans ge ven tot een gesprek. Zo moeten we ons b.v. niet de wet laten voor schrijven in huis door de T.V. waaraan wij ouderen meer ver slaafd zijn dan de jeugd. We moe ten niet alle tijd aan werken be steden (overwerk of thuiswerk) maar evenmin aan onze hobbies. Als we dan echter na rijp beraad tot een besluit zijn gekomen, dus nu gesproken te hebben naar ons kind en na overleg met onze we derhelft, dan moeten we ook voet bij stuk houden, want thuis zijn de ouders de dragers van het gezag omdat de ouders de verantwoorde lijkheid dragen. Ieder kind, ook het volwassen kind dat nog thuis is, heeft zich aan dat gezag te onder werpen en doet dat meestal ook, als het weet dat tranen noch dwars heid vader en moeder kunnen ver murwen. Als vader en moeder maar één lijn trekken en als kind er maar één lijn trekken en als het kind er maar van overtuigd is, dat vader en moeder niets minder beogen dan het geluk van hun kind, dan zal 't waarachtig wel gaan, aldus de heer Vollebergh. In de pauze welk hierop volgde, werden door de leerlingen verver singen gepresenteerd, welke door hen zelf waren toebereid onder lei ding van de kookdocent mejuf frouw H. Wilms. Ongetwijfeld zijn verschillende dochters die avond gestegen in moeders achting! Daarna werden de aanwezigen verdeeld in een vijftal groepen, die ieder, onder leiding van een docent hun mening gaven over een vijftal aan het werkelijke leven ontleende probleem-gevallen. De toebedeelde tijd van drie kwartier was eigen lijk tekort om elk geval van alle zijden te belichten, maar in grote trekken kon de heer Vollebergh aan de hand van de gespreksuit- slagen vaststellen: 1. dat de ouders machteloos staan als de opgroeiende jeugd perse niet wil meewerken, maar dat dit maar zelden voorkomt; 2. dat de ouders eisen moeten stellen aan de kinderen, waardoor, bij de jeugd verantwoordelijkheids gevoel en doorzettingsvermogen worden aangekweekt; 3. dat er verschillende manieren zijn om de kinderen met geld te le ren omgaan, maar dat de beste me thode is de kinderen te laten delen in de financiële zorgen thuis, waar door ze dan bovendien nog leren dat vader en moeder zich ook wel eens iets moeten ontzeggen; 4. dat we onze kinderen moeten wapenen tegen de gevaren die ver bonden zijn aan de omgang met de andere sekse en dat vooral hier 'n open en eerlijk gesprek tussen moeder en dochter maar meer nog tussen vader en zoon op zijn plaats is; 5. dat de ouders uit Waalwijk en omgeving een gezonde instelling hebben en zich ook ernstig wensen te bezinnen op de ouderlijke taak. De mening, welke Deken Maessen in zijn dankwoord aan al len uitsprak, dat deze avond onge twijfeld voor vele ouders van gro te instructieve waarde zou blijken te zijn, menen we met een gerust hart te mogen onderschrijven.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6