wAAlwnkse en UnGstRAAtse couRant <J$ogaertó Finish van derde etappe Olympia's Tour ligt in Waalwijk anfer AANSLAGEN KOMEN WEER Belastingaangifte kan voordelig zijn OPEN OOG van VOORTAAN IEDER JAAR WIELERRONDE? Laat Uw bril van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST U NIETS Wielercircus slaat tenten op bij het „LIDO" verlovingsringen de allermooiste voor de allerliefste. De eerste april staat vele Nederlanders diep in het geheugen gepland. Niet meer zozeer om Alva's ver lies van Den Briel maar meer als de datum waarop de aangifte voor de inkomstenbelasting over het afgelopen jaar gereed moet zijn. Daar zit voor ve len nogal wat werk aan vast en zij die geen aan gifte I. B. behoeven in te zenden, mogen zich al thans in dit opzicht gelukkig prijzen. Mensen, die alleen in loondienst werken en daar naast geen inkomen genieten blijven in 't algemeen buiten schot van een aanslag inkomstenbelasting. Maar ook als er wel enige neveninkomsten zijn, kan aan de betaling van inkomstenbelasting wor den ontkomen. Het onzuiver inkomen over 1965 moet dan voor de loonbelasting niet meer dan 12.000 gulden bedragen. Daarnaast moet het onzuiver ne veninkomen een bedrag van 400 gulden niet over schrijden. Tenslotte mag het belastbaar inkomen niet meer dan 12.000 gulden bedragen. GEEN RECHTE LIJN VOORUITBETALING SEIZOENWERK Brillenspecialist Optica Houdt Bogaorts voor ogen Telefoon 3560 REGELS KENNEN J-ierenkledincf 1 /f v; U- 4: f WAALWIJK FANTASTISCH PRIMA PARCOURS SHOW KINDERPOSTZEGELS WEER HOGERE OPBRENGST STASSAR VRIJDAG 1 APRIL 1966 87e JAARGANG No. 25 De tcho VAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -j- 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 -j- 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" De staat neemt en geeft in het fiscale pokerspel Nu moeten wij ook weer niet denken dat het zo eenvoudig is dat wij de grens zonder meer bij 12- duizend kunnen trekken. Blijven wij beneden die grens en trekken wij een looninkomen van meer dan één werkgever over perioden die langer dan een maand samen val len, dan vallen wij in het inkom sten belastingnet want bij pro gressieve tarieven moeten wij nu eenmaal van 8-000,inkomen meer betalen dan van tweemaal 4.000,— Bij die op elkaar vallende inko mens gaat het ook om inkomen van man en vrouw samen. Onze gehuw de vrouwelijke inkomenstrekkers zijn echter eerst fiscaal grijpbaar wanneer zij meer dan 500,in komen genieten. Zijn er geen an dere neveninkomsten dan die van de vrouw en komen zij niet boven 900,dan ontkomt men nog juist aan een aanslag. Wie gelukkig is met een beroep als artiest, thuis werker etc. zal vrijwel steeds een aanslag in de inkomstenbelasting ontvangen, zelfs wanneer er hoofd zakelijk sprake is van loondienst. Uiteraard blijft gelden dat voor alle belastingplichtigen uiteindelijk dezelfde regels worden toegepast. Deze regels stapelen uitzondering op bijzonder geval en omgekeerd. Van een vereenvoudiging van ons stelsel is in de praktijk ook niets terecht gekomen. Wie zich er niet in verdiept heeft, brengt er niet veel van terecht en doet er wijs aan de huln van een deskundige in te roepen. De volgende voorbeelden zijn een toonbeeld van de gladde belastingsijsvloer, die hier voor ons is gelegd. Een man verdient f 9.800,in loondienst en heeft 400,kosten gehad. Zijn vrouw werkte ook nog 5 weken en verdiende 900,met 240,kosten. Zij hadden ook nog 50,inkomen aan interest. Hun totale belastbaar inkomen was 9400,— 660,1- 50,— 10110,Er was een gezamenlijke dienstbetrekking van meer dan een maand maar de vrouw krijgt 500,- vermindering en dus is het netto bedrag van andere inkomsten min der dan 400,gebleven. Dit echt paar krijgt geen aanslag. Zien wij daarnaast naar een echt paar met een inkomen van de man van 7900,Hij heeft 300, kosten gehad en door hard te wer ken er nog 600,bijverdiend. Zijn neveninkomen is meer dan 400,en hij krijgt dus een aan slag naar een totaal inkomen van 8200,— Loon- en dividendbelastingen zijn steeds voorheffingen en die kunnen worden teruggevorderd als er te veel is betaald. In dit verband kan het dóen van een aangifte een voor delige zaak zijn als er tenminste meer dan 10,is geheven, anders acht de fiscus het de moeite niet waard. Laten wij als voorbeeld nemen iemand die 8-000,verdient in loondienst met 500,kosten. Hij heeft daarnaast nog 900,— aan divident gebeurd over in bezit zijn de effecten. Vervolgens bezit hij een eigen huis met een huurwaarde van 1400,Tenslotte gaf hij 1950,onkosten uit aan zijn huis, die aftrekbaar zijn. Zijn inkomen is nu 8000,500,- 1400,- 1950,- 7850,-. Deze man krijgt geen aanslag en ontvangt nog 15% van 900,— 135,— aan dividendbelasting terug. Zijn overi ge inkomen bleef beneden de grens van 400, Heel sprekend kan een voorbeeld van teruggaaf zijn wanneer iemand Grotestraat 220, Waalwijk slechts enkele maanden per jaar in loondienst werkt en voor de rest van het jaar niet meer. Geniet de ze loontrekker 'n hoog inkomen dan wordt hem een flink bedrag aan loonbelasting ingehouden. Laten wij aannemen dat het hier om een af gestudeerde ingenieur gaat, die na zijn studie op 1 juni in loondienst treedt en een salaris bemachtigt van 20C'0,per maand. Nadat hij 3 maanden gewerkt heeft, geeft hij zijn baan op en gaat verder stude ren. Hij heeft nu 6000,verdiend en daarvan als gehuwd man bij voorbeeld 1400,loonbelasting betaald. Deze man kan aan het einde van het kalenderjaar aan de inspecteur van de belastingen een aangiftebil jet A vragen en zijn inkomen aan geven met vermelding van de be taalde loonbelasting. Hij mag dan minimaal 240,kosten aftrekken en ontvangt een aanslag op basis van 6.000,240,- 5760,-. Het inkomen wordt beschouwd als een jaarinkomen en volgens de ta bel zou onze man 453,— inkom stenbelasting moeten betalen. Hij ontvangt dus in het veronderstelde geval 947,belasting terug, nog afgezien van de herrekening a.o.w. Veel studenten die in de zomer maanden vakantiearbeid verrichten kunnen van deze aanslagregeling op verzoek profiteren al zal het in de meeste gevallen om veel lagere bedragen gaan. De aangifte als hier voor bedoeld moet steeds binnen 6 maanden na afloop van het kalen derjaar worden gedaan. Ook voor werknemers, die verzuimd hebben bijvoorbeeld aftrek wegens persoon lijke verplichtingen te vragen, is een aanslag op verzoek mogelijk. De staat neemt en geeft in het fiscale pokerspel dat het zo lang zamerhand is geworden. Ook van dit spel moeten de spelers de regels kennen en goed toepassen.. In de meeste gevallen zullen dat deskun digen zijn. Het is zaak in vele ge vallen daarvan gebruik te maken omdat de overheid een medespeler is geworden in onze privé-huishou- dingen. Wanneer het spel eerlijk gespeeld wordt is 't volkomen juist dat er van de geboden verzachtings- regels gebruikt wordt gemaakt. Ze zijn er tenslotte voor gemaakt. VIER MENSEN UIT DEURNE IN SPANJE VERONGELUKT Vier Nederlandse toeristen zijn j.l. vrijdag om het leven gekomen toen hun auto op een overweg werd gegre pen door een trein. Het gebeurde bij het Spaanse dorp Cambrils op 40 km van Tarragona, aldus de Guardia Ci vil. Als namen van de slachtoffers wer den opgegeven Jozef Croes, zijn vrouw Josephine Croes, Monique Li- sez en Elisabeth Jeanne Lisez. Allen zijn volgens de Cuardia Civil af komstig uit Deurne. ZEVENLING IN BELGIË DOOD TER WERELD In het Edit Ca veil-ziekenhuis in de Brussëlse randgemeente Ukkel is don derdag een 22-jarige Belgische vrouw bevallen van een zevenling. De kinde ren kwamen allen dood ter wereld. ZWART-WIT Dank aan iedereen, die positieve kritiek heeft aangedragen op de twee laatste artikeltjes in deze rubriekonder de titels "schuurpa pier" en "sinterklaas"Wij hebben uw wederwoord zeer gewaar deerd. Blijkens de reacties gaven ze minstens denk- en gespreksstof. Een balletje opwerpen is juist een van de dingen, die we beogen in deze rubriek. U zou beide artikeltjes naast elkaar moeten leggen, als één schets van een negatief beeld; naar we zouden hopen, een verleden tijds beeld! Het was een zwart-wit-tekening, fel kontrasterend, uitdagend zelfs; en door zijn felle belichting scherp gesteld, en daardoor dui delijk voor iedereen. En daarom ook alléén wie de schoen past, trekke hem aan, en wie hem niet past, late hem staan! Verder was het slechts één facet, van een veelzijdige werkelijkheid, één pagina uit een groot boek. Want de wereld van de techniek, en de industrie kent vele schakeringen en nuances. Er zijn ook andere aspecten, andere geluiden. Natuurlijk! Maar je kunt niet alles tege lijk zien, in één oogopslag. Uit beide schetsen bleek zonneklaar, hoe het niet moet. Met stenen gooien en je afzetten tegen elkaar, plaatst ons in het verweer in een gevechtshouding, waarin je alleen maar kunt afbreken. Dat heeft het verleden ons wel geleerd. Misschien is juist uit het negatieve het positieve opgelicht. Althans dat was onze opzet. Alleen maar samen optrekkend, met begrip voor elkaar, lukt het ons mee te bouwen aan een betere wereld voor iedereen. En er zijn heel wat signalen in die richting, en er komen er steeds meer. Dat garan deert ons een hoopvolle toekomst. L. van Berkel, aalmoezenier bedrijfsapostolaat. 07 /i v:v. 1 V -A- -i - - Waalwijk gaat weer een wielerspektakel van de eerste orde beleven. Vrijdag 13 mei is deze Langstraatse gemeente het domein van de beste amateur-wielrenners van Europa. Op die dag zullen bekende en min der bekende coureurs strijd leveren om als eerste over de meet te kunnen schieten in de tweede etappe van Olympia's Tour door Neder land. De finish van deze tweede etappe ligt aan de vijverlaan, nabij het Lido. Evenals twee jaar geleden toen de coureurs in het centrum van Waalwijk over de meet gingen, zal het evenement worden omlijst met het optreden van bekende Nederlandse artiesten in een openlucht show. Na afloop van deze show is er in de zaal van het Lido een „wielerbal". Dat Waalwijk etappeplaats wordt is mogelijk geworden doordat de heer Van Hooff, eigenaar van het Lido, zich garant stelt voor de drie duizend gulden, die nodig zijn om aangewezen te worden als etappe plaats van deze Nederlandse wieler klassieker. De heer Van Hooff heeft reeds verscheidene malen zijn mede werking aan sportevenementen ver leend om deze financieel rond te krijgen. „De gemeente Waalwijk en „Waal wij ks Belang" zorgen ook voor een bijdrage. B. en W. stellen de raad vandaag voor vijfhonderd gulden beschikbaar te stellen voor de or ganisatie. Ook van Waalwijks Be lang hoop ik een zelfde bedrag te krijgen. Verder zullen bedrijven die reclame willen maken ook voor niet te versmaden bedragen zor gen. Wat er dan nog aan te kort komt leg ik zelf bij. Dat is me al die reclame wel waard" zo vertelde ons „organisator" M. v. Hooff. Op onze vraag of hij wel eens meer wielerwedstrijden mee heeft georganiseerd antwoordde ons de heer Van Hooff dat dat niet het ge val was. „Maar niet lang meer want ik wil elk jaar een wielerronde in Waalwijk organiseren. De mensen hier zijn erg wielerminnend. En wat te denken van het achterland Dru- nen, Haarsteeg en Vlijmen waar bekende wielerclubs gevestigd zijn. Die mensen vinden een wielerron de fantastisch. Als het te verwezenlijken is komt er in september een wedstrijd voor profs achter de derby. Dat is iets spectaculairs. In Goirle wordt a.s. zaterdag zo'n weg-derbyrace gehou den. Als zo'n derbyrace inslaat denk ik voor de andere jaren aan een wegkoers voor profs of voor amateurs. Het kost echter allemaal veel geld en alleen kun je dat ook niet betalen. Daar moet heel de ge meenschap achter staan". De heer van Hooff heeft dus gro te plannen. Als er in Waalwijk een jaarlijkse wielerronde komt zal dat de wielersport in de Langstraat al leen maar ten goede komen. Nu er overal in den lande koersen geor ganiseerd worden en Amsterdam zelfs aan een zesdaagse denkt mag de Langstraat niet achterblijven vindt de heer Van Hooff die het voordeel heeft in de direkte omge ving van zijn zaak over een uitste kend parkoers te kunnen beschik ken. Het zijn echter allemaal nog toekomstdromen die eerst dan pas worden verwezenlijkt als het eve nement van 13 mei slaagt. Aan de organisatie zal het niet liggen want die is zoals al vele ja ren is gebleken perfect. Men laat niets aan 't toeval over. Zo is een fotofinish apparaat aanwezig. De tribunes en afzethekken zijn ook eigendom van de organisatoren, die in de etappeplaatsen zelf een pers centrum inrichten. De aankomst van de renners in de etappeplaat sen wordt in een televisieuitzending uitgezonden. Ook door de radio- omroepen wordt aandacht besteed aan Olympia's Tour. En natuurlijk ontbreekt bij dit wielercircus de show niet. In de bosrijke omgeving van het Lido zullen in de openlucht op een po dium ondermeer het Cocktail Trio, Karin Kent, Conny van Bergen en The Motions optreden. Deze show duurt van acht tot tien uur. Bij slecht weer wordt het programma in de zaal van het Lido afgewerkt. In deze zaal wordt na afloop van de show een groot „wielerbal" ge houden. Als het weer mee wil wer ken kunnen 13 mei in het recreatie gebied van Waalwijk heel wat men sen op de been zijn. Het program ma dat gebracht wordt mag er zijn. De coureurs zullen van heel het gebeuren 's avonds weinig merken. Voor hen is het zaterdag weer vroeg verzamelen geblazen. In Waalwijk wordt namelijk zaterdagmorgen het startschot voor de derde etappe van Olympia's Tour gelost. En met de renners vertrekt zaterdagmorgen ook de karavaan die Waalwijk slechts één dag aandoet. Hopenlijk niet voor de laatste maal. DOODVONNIS VOOR ACHT RUSSEN Een rechtbank in Nikolajef in de Oekraïne heeft acht Russen ter dood veroordeeld wegens moord op 3600 mannen vrouwen en kinderen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Drie beklaagden kregen 15 jaar dwangarbeid. In Amsterdam is maandag bekend gemaakt dat de kinderpostzegel actie 1965 haar eigen record heeft gebroken. De totale opbrengst was 4,5 miljoen gulden, een half miljoen gulden meer dan het jaar daarvoor. De verwachting dat er aan de ctij- gende tendens in de opbrengsten (1946: 325.000 gulden, 1953: één mil joen gulden, 1962: 3.025.000 gulden) een eind zou komen, is niet bewaar heid. De kinderpostzegelactie staat wat de resultaten betreft aan de top van alle landelijke jaarlijks terugkeren de acties. Dit succes is niet in de laatste plaats te danken aan de schooljeugd, die steeds enthousiaste medewerking verleent. In 1965 brachten de leerlingen van 8.500 scholen ruim 33,6 miljoen kinderze gels aan de man, dit was 6,1 miljoen meer dan in 1964. Ook de plaatse lijke comités vergrootten hun om zet aan zegels en aan kaarten op nieuw. De actie heeft zo'n omvang aangenomen, dat het vorig jaar on mogelijk bleek mensen te vinden, die tijd genoeg hadden om de ver schillende soorten zegels in de mil joenen zakjes te stoppen. De PTT bracht uitkomst door de eenheid kinderzegels die door de jeugd werd verkocht, op een velletje te druk ken. Van de actie „Voor het kind door het kind" profiteerden alle instellingen „voor het kind". Daar naast worden de laatste jaren ook extra bouwsubsidies toegekend, va riërend van 50.000 tot 250.G'00 gul den. Zo is sinds 1959 uit de stijgende meeropbrengst een bedrag van ruim 5 miljoen gulden besteed aan 58 grote objecten. OiallOnSSLTaaL Waalwijk Vraagt gratis folder.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 1