wAAlwnkse en UnqstRAAtse couRAnt Uitgaan in het weekend AP0LL0 Lido I Prinses Margriet komt naar Festival voor Werkende Jeugd ■Hk Holiday on Ice-show vanaf 22 april in Tilburgse sporthal IVO ROL Musis Sacrum Luxor Romantica Sorry eis Wim SJOUKJE DIJKSTRA - TOPSTER Sonja Henie richtte in 1937 lee Revue op MET APPELS WAALWIJK zijn uw LUCHTVRACHT ZENDINGEN op tijd FORD-garage Waalwijk Gunslinger Henry Vermeer stores" Er is een FORD De heuvel der verschrikking DIAMANTEN SIERADEN De danseres van de duivel SINGER Profiteur tegen wil en dank Girl Happy Sprarsg-Capelle I DEKZEILEN „American- Tilburg Van 18-22 mei in Tilburgse Schouwburg >MMI Kanforen Sjoukje Dijkstra Tonden blank-Adem fris NAAR DEN BOSCH WiSiy van Cromvoirt Gew. kampioen 1ste klas Sibre Bel Appels 04160-4031 VOOR IEDEREEN.' VRIJDAG 1 APRIL 1966 87e JAARGANG No. 25 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26+ 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (by incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO" Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 De gevangenen in een militair straf kamp van 'het Britse leger in Noord- Afrika kunnen rekenen op een zeer strenge behandeling. De dagelijkse leiding berust bij de tirannieke serg.- Majoor Wilson, bijgestaan door enige beïoepssergeants, die de gevangenen terroriseren, waarvan wel de meest gevreesde sergeant Williams is. Als op zekere dag vijf nieuwe gevange nen arriveren worden zij door Wilson ontvangen, die hen meteen kennis laat maken met de heuvel. Dit is een heu vel van zand en stenen, door de ge vangenen zelf aangelegd, waar door de sergeanten onwillige gevangenen gekraakt worden. Zij moeten dan net zo lang de heuvel op en af lopen tot zij van uitputting en hitte bezwijken. Een van de nieuw aangekomenen, Joe Roberts (Sean Connery) gaat zich verzetten tegen deze methodes. Wan neer een soldaat sterft zet hij door en ontketent een opstand om de hogere officieren in kennis te stellen van het feit dat een van de gevangenen door de heuvel is gestorven. In deze film waarin men de ene ver schrikking na de andere laat zien was een héld nodig. Een held die een om mekeer moest brengen in het gevan genisleven. Hoezeer hij zich van zijn taak heeft gekweten blijkt aan het eind wanneer de gevangenen het recht zelf in handen nemen. Donderdag tot ten met maandag. 18 jaar. Scott Hood, sherriff van Oracle, wordt in zijn huis vermoord door ban dieten die hij achtervolgd had. Zijn vrouw Rose, vastbesloten de daders te vinden, dwingt de burgemeester, haar tijdelijk tot sheriff te benoemen. Na veel hevige acties is zij de over- winnares. Zondag 3 uur. JUWELIER HORLOGER HEUVELSTRAAT 94. TILBURG Met Brigitte Bardot in de hoofd rol gaat er in deze film heel wat ge beuren. De rijke stierenfokker Mateo Diaz merkt een buitengewoon verlei delijk meisje op. Het is Eva, 'n doch ter van een schrijver die de wijk had moeten nemen naar Spanj en daar met zijn dochter in armoede leeft. Mateo wordt direct verliefd op Eva en volgt haar om tot de ontdekking te komen dat zij in armelijke omstandig heden leeft. Hij probeert haar het hof te maken maar Eva gaat daar niet di- J. MANDEMAKERS Stationsstraat 72, Waalwijk Gebruikte machines vanaf 25. reet op in. Zij is verontwaardigd over het feit dat Mateo haar met zijn rijk dommen probeert te kopen. Zij besluit zich te wreken en met het vrouwelijke spel van aantrekken en afstoten brengt zij 'hem tot wanhoop. Brigitte Bardot kennende zal zij ook dit spel winnen. Vrijdag tot en met dinsdag. 18 j. Zonder er ook maar een moment bij na te denken sluit Stefano vriend schap met een licht meisje uit Rome die zich bedreigt voelt en bescherming zoekt bij een voorbijganger. De on schuldigheid waarmee hij met haar omgaat en haar gezellige dagen 'be zorgt, -besluiten 'hem in te lichten over haar "beroep". Zij krijgt daar echter de kans niet toe. Telkens wanneer zij de moed 'heeft verzameld 'het hem te vertellen en daardoor 'hun omgang in gevaar brengt komt er iets tussen. Beiden we ten zij niet dat de politie hen scha duwt waardoor Daniëla steeds weer wacht met haar onthullingen. De po litie verdenkt Stefano ervan de op drachtgever van de meisjes te zijn die elke avond de troittoirs van Rome be volken. In wat voor een situatie Ste fano komt te verkeren bij zijn arres tatie zullen de meesten zich wel voor kunnen stellen. En wanneer 't schan daal uit de doeken is gedaan zal de arme Stefano misschien we1! 'n vrouw ontmoeten die hem voor verdere te genslagen des levens kan behoeden. Zaterdag, zondag en dinsdag. 18 j. De schijnwerpers worden deze week op Elvis Presley gericht. Hij wordt, als beschermheer van een meisje dat haar vakantie alleen doorbrengt, ver liefd op haar. Het wordt wel een vakantie met vele verwikkelingen die wordt beslo ten met het zingen van een liefdes lied. Vrijdag, zaterdag en zondag. Zaterdagavond; het Duke City Sex tet met Bob Smit. Zondagmiddag treden The Sound Specials op, en zij zullen velen niet onbekend zijn. Dat zij de vruchten gaan plukken van hun, in bijna een jaar tijd zorgvuldig opgebouwle re pertoire, lijdt geen twijfel. Manager Bertens ontdekte ruim een half jaar geleden het zang- en acteertalent van Wim Sikkers en maakte daar ook goed gebruik van. The Sound Speci als zingen en spelen niet alleen maar weten van hun reportoire een goede show te maken. Zij teren niet op één genre maar brengen o.a. beat, slow en Zuid-Amerikaanse muziek. The All Stars treden zondagavond op met zang van Ton Kalberg. Vrijdagavond Café Cantant. Zater dagavond Les Compains met zang van John Desmares. Ook zaterdagavond gaan de No tenzaaiers gewoon door met het pro duceren van liedjes en cabaret. Ge woontegetrouw zullen zij Duitse en Oostenrijkse volksliedjes brengen waarmee zij bijzonder veel succes 'heb ben. van eerste kwaliteit doek tegen I bijzonder lage prijzen! Bijv. 400 x 600 115,20 600 x 800 230,40 Op deze prijzen 5% KORTING voor contante betaling. Belt U even tel. (04250) 31748 L Telefoonstraat 33 (zijstraat Heuvelstraat) TILBURG Prinses Margriet, be schermvrouwe van 't Festival voor de Werkende Jeugd in Tilburg, heeft laten weten aanwezig te wil len zijn op een van de dagen van het festival, dat voor de vijfde maal gehouden zal worden van woens dag 18 tot zondag 22 mei voor de '''aCKx:.;: A-x+AY. ;k:T:Tx;:k: SJOUKJE DIJKSTRA TILBURG De nieuwe show van Holiday on Ice is van 22 april tot en met 3 mei in de nieuwe sporthal in Tilburg te bewonderen. In deze show treedt ondermeer ook Sjoukje Dijkstra op. De Holliday on Ice- USA presenteert reeds 21 jaar shows. Het begon allemaal in 1937 toen Sonja Henie, de drievoudige Olym pisch en tienvoudig Wereldkampi oene, haar „Hollywood Ice Revue" oprichtte. Zij introduceerde de ijs- show in de amusementswereld en droeg er veel toe bij, dat de ijsshow voor miljoenen de geliefste vorm van amusement werd. Later ging Sonja Henie met Holiday on Ice sa menwerken. In 1946 begon Morris Chalfen, te zamen met zijn inmiddels overle den partner Emery Gilbert, aan de ontwikkeling van transportabele ijsvloeren. Tot die tijd werden ijs- shows immers alleen op permanen te ijsbanen gepresenteerd. Zij richt ten „Holiday on Ice" op en bereik ten een publiek dat nog nimmer ijsshows had gezien. Velen wisten nauwelijks wat ijs was, zoals de in woners van de Afrikaanse landen, waar één van de Holiday shows la ter naar toe ging. Afrika was niet het enige land dat werd bezocht. Het duurde niet lang of vijf ijsshows reisden over de gehele aardbol en in 1959 kon Holiday on Ice zich er op beroemen in ieder werelddeel en in ieder gro ter land te hebben gespeeld. In dat jaar namelijk presenteerde Holi day on Ice voor het eerst een show in Rusland. In 1964 volgde een be zoek aan Praag in Tsjecho Slowa kije en een tweede bezoek aan Kiev, Leningrad en Moskou. In Europa worden zonder uitzon dering alle landen bezocht. Aan- vankeyke technische problemen, die in de zomermaanden ontston den, is men meester geworden. Te genwoordig kunt U Holiday on Ice hartje zomer in de arena's van Bar celona en Madrid zien. Tegenwoordig heeft Holiday on Ice permanente kantoren in New York, Minneapolis, Cleveland, Lon den, Parijs en Tokio. Het transport van de 20 ton zware toneeluitrus ting geschiedt per trein of truck. Indien twee steden 200 kilometer of minder van elkaar liggen, wordt zonder uitvaldag gespeeld. Uiter aard arriveren de 17 ton wegende buizen, die de ijsvloer vormen, even als de 20 ton wegende uitrusting voor het maken van het ijs, enige dagen vóór de premiere. Vandaar dat Holiday voor de twee shows die voortdurend in Europa reizen al leen al vijf ijsmachines en zeven transportabele ijsvloeren bezit. Ie dere hal heeft immers andere af metingen en de ijsvloeren kunnen niet allen even groot zijn. Wanneer de show nog in de ene stad speelt wordt in de volgende stad reeds ijs gemaakt. Reeds maanden van te voren is er een vertegenwoordiger in de stad om de voorbereidingen voor de komst van de ijsshow te treffen. Hij wordt op de dag van de pre mière gevolgd door een groep van 75 schaatsers en 30 stafleden, zoals electriciëns, geluidstechnici, secreta resses, boekhouders, musici, toneel assistenten en anderen. De tournee wordt meestal reeds een jaar voor uit gepland en de artiesten worden voor twee of drie jaar geëngageerd. De topster in de Holiday on Ice revue is zonder twijfel Sjoukje Dijkstra. Welke Nederlander weet eigenlijk niet van Sjoukje Dijkstra's unieke prestaties af, weet niet dat zij Olympisch, drievoudig Wereld en vijfvoudig Europees kampioene werd. Wij waren er al bijna aan ge wend geraakt, dat zij een kampi oenschap won. Maar na al die kam pioenschappen zorgde Sjoukje nog even voor een sensatie, door een kontrakt te ondertekenen met Ho liday on Ice, tegen de hoogste gage die ooit aan een ijsster werd be taald. Sjoukje Dijkstra heeft inmiddels bij drie van de vijf Holiday on Ice shows geschaatst, niet alleen in Eu ropa, maar ook in Amerika. Haar eerste optreden in september j.l. bij de Amerikaanse shows in New York was een triomf. Later, met Kerstmis, in steden als San Fran cisco en Los Angeles, reed zij vlak bij de plaats waar zij zovele kam pioenschappen gewonnen heeft, Squaw Valley en waar haar naam een begrip is geworden. Populair heeft Sjoukje zich ook in Scandinavië gemaakt, want na haar optreden in Los Angeles vloog zij, eind januari, rechtstreeks naar Kopenhagen waar uitverkochte „huizen" haar met enthousiasme opwachtten. Met plezier denkt zy terug aan de afgelopen barre win ter in Oslo, waar de Noren meters- hoge sneeuw en 20 graden vorst trotseerden om het „Hollandse schaatswonder" te kunnen zien. Op het ogenblik treedt Sjoukje Dyk- stra in Zweden op en zij zal van uit dit land naar Tilburg komen. Sjoukje's trainer, de Zwitser Ar nold Gerschwiler, houdt zich al weer druk bezig met de opleiding van naar hij hoopt nieuwe wereldkampioenen. In Davos was hij kort geleden weer present, ook op het televisiescherm als U goed heeft gekeken en hij glunderde wanneer de naam Sjoukje Dijkstra werd genoemd. Arnold Gerschwiler laat zijn vroegere pupil niet in de steek. Af en toe komt hij haar eens opzoeken en ieder bezoek eindigt toch altijd weer met een paar uur flinke training werkende jeugd van 16 - 23 jaar. Er kan aan dit festival, waaraan het Operagezelschap Forum, Het Brabants Orkest, de Nederlandse Comedie en het Nederlands Dans theater hun medewerking verlenen, door 525 werkende jongeren zal worden deelgenomen. Zij zullen ge durende die dagen in pensions in en om Tilburg worden ondergebracht. Tijdens dit lustrum festival zal vrijdag 20 mei gereserveerd zijn voor het onderwerp: film. Ook voor dit onderwerp zullen verschillende gesprekken plaats vinden. Deelne mers worden in kleine groepjes in gedeeld om een goed contact te hebben met inleider, acteur en kun stenaar. Het is zeer goed mogelijk dat deze „film-dag" doorgebracht gaat worden in Den Bosch. Want in diezelfde periode wordt in Den Bosch een filmfestival gehouden. Er zijn besprekingen gaande om b.v. in de Casino-schouwburg (Den Bosch) een film-premiere te ver tonen met als jury van het film festival en de 55 deelnemers aan 't festival van de „werkende jeugd". De sluitingsvoorstelling, zondag 22 mei, zal verzorgd worden door een buitenlandse dansgroep. Een definitieve contractering van een groep uit Israël is dezer dagen te verwachten. Momenteel hebben iets meer dan vierhonderd personen zich voor dit festival aangemeld bij de Stadsschouwburg-Tilburg, dat de hoofdzetel zal zijn van dit lus trum festival. BILJARTEN District Waalwijk K.N.B.B. De jonge crack van B.V. B.S.V., Willy van Cromvoirt, behaalde te Ouwerkerk in Zeeland 't persoonlijk kampioenschap le klas Iibre van het Gewest Brabant-Zeeland. Hij won dit kampioenschap met een gemiddelde van 7.45 en behaalde 10 matc'hpt. Een mooie prestatie van deze jonge biljarter, waarvoor hij op maandag 4 april in zijn eigen clublokaal door 'het districtsbestuur zal worden gehul digd. Op dezelfde avond zullen ook enkele districts-kampioensviertallen worden gehuldigd, n.l. BSV 2, kam pioen in klasse C I en BSV 3, kam pioen in klasse C 2. In het clublokaal van de B.V. BVO bij de heer H. v. d. Heuvel, zal maan dagavond BVO 2 worden gehuldigd in verband met het behaalde districts kampioenschap in klasse C 3. Vrijdagavond zal 't districtsbestuur in Elshout aanwezig zijn, om daar KOT 4 te huldigen naar aanleiding van 'het behaalde districtskampioen- schap door dit viertal in kl. C 4. ZWARE STRAFFEN VOOR PROVO'S. Het Eerste Kamerlid Knottnerus (CHU) heeft dinsdag onvoorwaarde lijke straffen gevraagd voor degenen die schuldig zijn aan de ongeregeld heden op 10 en 19 maart. „Wij vra gen een krachtig optreden van de po litie en een snelle berechting", zei de heer Knottnerius bij het behandelen van de begroting van Binnenlandse Zaken. „Het is ontoelaatbaar dat een kleine groep het volk terroriseert". HOLIDAY ON ICE IN CIJFERS Indien men zich „de grootste ijs- revue ter wereld" noemt, moet dat waargemaakt kunnen worden. Hoe wel superlatieven in showbusiness veel te veel worden gebruikt, be weert Holiday on Ice „de grootste show der meeste superlatieven" te zijn, want 5 ijsshows reizen er door Europa, de Verenigde Staten en Canada, Zuid-Amerika en het Ver re Oosten. 2150 voorstellingen per jaar worden door deze 5 shows ge geven. 5 Ijsmachines zijn alleen al afwisselend voor de twee Europese shows in gebruik. 7 Transportabele ijsvloeren in alle afmetingen wor den voor de heide Europese shows gebruikt. 20 Ton weegt iedere ijs machine met de daarbij behorende verbindingshuizen en dergelijke. Twintig ton weegt ook de volledige toneeluitrusting met gigantische uitneembare trap en de grote de cors. Zeventien Ton wegen de bui zen die de reusachtige ijsvloer vor men. 10 Kilometer is de totale leng te van deze buizen. 300 Kostuums worden door iedere show mee op tournee genomen. 75 Schaatsers brengt deze show mee. 30 Stafleden zijn in vaste dienst, electriciëns, ge luidstechnici, secretaresses, boek houders, musici, toneelassitenten, chauffeurs-monteurs en anderen. MOBIL OIL IN AMSTERDAM De Tweede Kamer heeft geen be zwaar tegen de vestiging van een raffinaderij van Mobil Oil bij Am sterdam. Ook vindt de Kamer bet goed dat de overheid financieel mee werkt aan een pijpleiding tussen het gebied van de Nieuwe Waterweg en het Noordzeekanaal om daardoor de vestiging van Mobil Oil mogelijk te maken. De Tweede Kamer weigerde dinsdag zich al vast te leggen iop dé vestiging van een tweede raffinaderij in de nabijheid van Amsterdam. Eerst moet zekerheid komen, dat het wonen en werken door 'bijvoorbeeld luchtver-' ontreiniging niet onmogelijk wordt gemaakt- zeiden onder meer de heren Roemers (PvdA) en Van Son (KVP).

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9