wAAlwiikse en Unc,stRAAtse couRant SPORT RWB dwingt koploper Longa in Tilburg tot capituleren V i WSC en Oirschot Vooruit delen gelijk op: 0-0 Axel wijze Gerben Karstens voelt zich in zijn element achter de „bromtollen" behaalt op gelukkige winst bij Sprang 1-0 anjer Uno Unimo blijft geducht meetellen JO DE ROO MAAKT ZWARE VAL IN WIELERRONDE IN GOIRLE WAALWIJKERS WINNEN MET 2-0 s' ËIÉP Ex-internationaal Leo Ghering vrijdag overleden Dubbele pech maakt Zilverberg kansloos Verlovingsringen De allermooiste voor de allerliefste STASSAR v De tcho v^n het Zuióen MAANDAG 4 APRIL 1966 87e JAARGANG No. 26 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 i 1r1if- i V Doelman Avontuur Van RWB slaat een Longa-aanval met succes af. Van der Schans en Timmermans kijken benauwd toe. terhoede in deze vorm is geen doel punt te maken Dit zal na de rust nog duidelij ker gaan spreken als Longa over donderd komt opzetten. Zo stormen Bruurmijn en Mayers op de doelman af maar hun scho ten boeken geen effect, hetzelfde lot is weggelegd voor de schoten van de Longa-voorwaartsen die al le afstuiten op de overal in de weer zijnde vuisten van de doelman of op de stoere body van de RWB- aanvoerder en zo komt het einde van een zeer goede wedstrijd, vol spanning, prima voetbal en goede schoten, de overwinning aan de zij de die daarop ongetwijfeld het meeste recht had. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 In een bijzonder sportief gespeel de wedstrijd heeft een min of meer gehandicapt RWB-elftal kans gezien koploper Longa in eigen huis een overwinning af te dwingen. Onge twijfeld ging Longa in deze wed strijd als favoriet van start en zelfs in de RWB-gelederen zullen er weinig zijn geweest die het door in vallers geteisterde RWB een kans gaf. Maar voetbal zou niet zo po pulair zijn indien het element ver rassing niet zo'n grote rol speelde en het bijzonder strijdlustige elftal der gasten was van begin af van plan haar huid zo duur mogelijk te verkopen. Het was dan ook een wedstrijd waarin de strijdlust weer eens zegevierde over de zo hoog geprezen techniek en men zou deze wedstrijd dan ook gerust „De strijd der tegenpolen" kunnen noemen. Aan de ene zijde namelijk de thuisclub, koploper en gerechtvaar digd candidaat voor het kampioen schap, volledig aangetreden; aan de andere zijde de gasten in de com petitie goed gestart doch de laat ste tijd een beetje terug gevallen, met twee invallers voor linksback Henk Schaëfer en centervoor Han Bruurmijn, technisch niet zo bij zonder goed spelend maar gewa pend met een enorme strijdlust. Ziedaar twee elftallen die elkaar geen haarbreed toegaven, een voor treffelijke eerste helft speelden waarbij vooral de soliede spelop- bouw aan beide zijden opviel en 'n tweede helft die minder goed spel te zien gaf maar waarin het niet aan spanning ontbrak en goede kansen beurtelings om zeep werden gebracht. Als goed leidend scheidsrechter Gerlings klokslag half 3 voor de eerste maal fluit wordt niet onmid dellijk afgetrapt doch eerst één mi nuut stilte in acht genomen we gens het overlijden van de zeer be kende oud-internationaal en erelid van Longa Leo Geringh. Als RWB aftrapt wordt onmiddel lijk een aanval over links onderno men alwaar Mayers deze middag bijzonder opviel door zijn enorme techniek waarmede hij vaak de handen op elkaar bracht doch waardoor hij ook wel eens een en kele maal de ba te lang in zijn be zit hield waardoor de verrassing weg was. Even later volgt een aan val over rechts, Pruyssers zet goed voor maar Bruurmijn kopt de bal naast. Onmiddellijk zijn de Longa- mannen weg over links, een goede voorzet volgt maar voor Zwart ge vaarlijk kan worden heeft de bij zonder attente en klemvaste RWB- doelman de bal reeds uit de lucht geplukt. Over en weer worden goe de combinaties opgezet wat telkens weer resulteert in gevaarlijke aan vallen die echter voorlopig aan bei de zijden door goede afweer on schadelijk worden gemaakt. De wedstrijd is ongeveer een. half uur oud en de spanning is te snij den want eenieder voelt aan dat bij zoveel gevaarlijke en vaak fraai op gezette aanvallen de doelpunten niet kunnen uitblijven en die ko men dan tenslotte ook want als Bruurmijn in de 31e minuut over links passeert en scherp voorzet is de hardwerkende Pruyssers er als de kippen bij om van dichtbij hard in te schieten. Het wordt echter nog geen doelpunt want één der achter spelers van Longa weet de hal nog uit het doel te slaan en de daaruit voortvloeiende strafschop werd door Bruurmijn zoéven hard in de uiterste hoek geschoten 0-1. Even later denken we Longa gelijk te zien maken doch het harde schot, uit een corner recht op de slof gaat juist over. Dit is voor RWB het sein om er nog een schepje op te gooien, de ene aanval volgt na de andere, de gehele formatie der gasten neemt deel aan deze akties maar Longa weet, zij het door het weggeven van vele hoekschoppen, verdere doelpunten te voorkomen. Tenslotte moeten zij voor de overmacht zwichten want als Mayers uit een hoekschop de bal scherp voor doel brengt weet invaller Dekkers in 'n zeer moeilijke houding de bal toch fraai in te koppen 0-2. Wat Longa ook doet, hoe mooi hun aanvallen ook worden opgezet het helpt niet want tegen een ach- GOIRLE, 4 april Gerben Kars tens heeft zaterdagmiddag in Goirle aan het langste eind getrokken in het omnium achter snelbrommers dat daar werd georganiseerd ten bate van het bouwfonds van bouw pastoor Hexpoor. Met Bart Zoet en Leo van Dongen, die reeds in de Antwerpse zesdaagse ervaring ach ter de derny opdeden, voelde Kars tens zich bijzonder in zijn element achter de opgevoerde bromfietsen. Overigens viel er een donkere schaduw over de finale. Jo de Roo kwam enkele ronden voor het ein de namelijk in aanraking met zijn gangmaker en maakte een zware val. Hij liep daarbij een hersen schudding op en is de komende we ken daardoor uit de roulatie. De plaatselijke favoriet Huub Zilver berg trof het niet voor eigen volk. Dubbele pech maakte hem in de eindstrijd kansloos. De 3500 kijkers hebben beslist genoten van het werk dat de 15 Te- levizieren achter de brommer le verden. In de twee manches ging 't nog wat stroef maar naar gelang de renners aan deze nieuwe speciali teit, die in België opgang maakt ge wend raakten, werd de strijd boei ender. De Roo, Zilverberg, Van Es pen en Rentmeester waren de snel ste vier in de eerste vier en plaats ten zich daardoor in de eindstrijd. Zij kregen het daarin op te nemen tegen Karstens, Leo van Dongen, Zoet en Haast, de eerste vier uit de tweede manch. De finale bracht een levendige stijd met aanvankelijk Rentmeester, Zilverberg, De Roo en Karstens in de hoofdrollen. Zilverberg viel na 4 ronden terug door een lekke band, terwijl even later De Roo's gang maker De Graaf in een sloot be landde. Daarmee verloor ook de na tionale kampioen het kontakt met de koplopers. Nadat de Graaf weer was opgelapt en De Roo trachtte om het verloren 'terrein terug te winnen, kwam de Zeeuw in aanra king met de brommer voor hem; de reeds gemeldde fatale val was het gevolg. Karstens, Zoet, v. Dongen en Haast hadden zich meester gemaakt van de leidersposities en voerden een rondenlange strijd om de leiding. Gerben Karstens, die zich had ge spaard voor een beslissende kracht explosie in de laatste ronde, won overtuigend. De uitslag luidt: 1. Karstens, 30 km. in 38.45; 2. Zoet; 3. Haast; 4. v. Dongen; 5. Rentmeester; 6. Van Espen. Stationsstraat 88 Waalwijk Uno Anim0 heeft in Valkens- waard nog eens onderstreept dat het nog lang niet afziet van zijn kansen op de titel in de tweede klasse A. Gisteren maakte het in Valkenswaard korte metten met de club van die naam. Met 6-1 nam Uno Animo de oud-eerste klassers over de knie. De gebroeders Van der Velden hadden met elk twee treffers het grootste aandeel in de zege van hun ploeg. Valkenswaard kon een half uur stand houden tegen een moeilijk op gang komend Uno Animo dat niet temin in die eerste dertig minuten reeds enkele kansen kreeg. Toen opende H. van der Velden de rij van zes uit een voorzet van Jan Meijer. Valkenswaard beet fel te rug en kwam binnen een minuut door zijn midvoor langszij. Uno Animo had zijn draai echter gevon den en met twee doelpunten in 8 minuten van P. van der had Uno Animo bij de rust een veilige voor sprong opgebouwd. Na de hervat ting deelde Uno Animo de lakens uit. Valkenswaard kon het tempo niet meer bijbenen en werd onder de voet gelopen. Na een kwartier zorgde Van Don gen voor de vierde treffer terwijl H. van der Velden en Steer tenslot te het halve dozijn volmaakten. 1-6. - In de haven van Marseille is een Liberiaanse tanker uitgebrand, waar bij 7 doden en 24 ernstig gewonden vielen. - Een eenzame tuinman in Was senaar heeft 1 miljoen achtergelaten. - Op verschillende plaatsen in ons land zijn zondag mensen door brand en verstikking om 't leven gekomen. De toeschouwers die het WSC-ter- rein zondagmiddag bezochten, hebben wel geen doelpunten zien maken, doch qua voetbal meer genoten dan menige wedstrijd met veel doelpunten. Voor al het spel der Waalwijkers voor rust was prima verzorgd, series aanvallen vanaf de WSC-doellijn tot het straf schopgebied der tegenstanders wer den door mooie combinatie uitge voerd, doch het laatste tikje dat door slaggevend was, ontbrak, door te ver doorvoeren van combinaties. Om half 3 trapte de groen-witte aanvalsleider af. Direct nam WSC de aanval over en hield het initiatief tot le rust, doch aangezien er niet werd gescoord zullen wij ons beperken tot enige hoogtepunten. De groen witte defencie raakte na 10 min. in paniek en gaf vlot drie corners weg binnen 2 min. Als in de 30e min. Kleevens tegen de lat kopt en de Ronde de te rugspringende bal weer via zijn hoofd inzond, kon de Oirsc'hotse doelman amper redding brengen door de bal i onder tegen de lat te stompen, die dan ruim de doellijn passeerde, doch I dit doelpunt werd niet toegekend, de j arbiter stond iets te ver van de plaats des onheils (voor OV). Oirschot pro beerde steeds weer de barricade van WSC te doorbreken, doch de aanwe zigheid van aanvoerder Brok en zijn medespelers was voor hen wel een Axel kan tevreden zijn, want het behaalde op zeer gelukkige wij- i ze een overwinnig op Sprang 1-0. Zaterdag speelden Spran de verre I uitwedstrijd tegen Axel. Het was 'n zeer grote tegenvaller dat zij <>P- I nieuw niet konden beschikken over hun actieve en zeer bedreven rechtsbinnen Wim de Rooy. Deze speler was weer wegens een bles sure verhinderd mede te spelen. Ondanks dit gemis, begon Sprang op een zeer verdienstelijke ma nier zijn aanvallen op te bouwen. I Maar ook Axel het duidelijk zien i dat het de kans wilde blijven be- houden op het kampioenschap. De Sprangse achterhoede kreeg dan ook menige gevaarlijke aanval van de thuisclub te verwerken. Dat deed op voortreffelijke wijze onder aanvoering van de ervaren stopper van Tiggelen, bijgestaan door T. de Jong en M. Spierings. Ook het mid denveld werd op uitstekende wijze bezet door de middenlinie en spe ciaal door de ijverige en zeer goed spelende T. Vughts. Het leek er op dat Sprang zeer zeker niet behoef de te verliezen in Zeeland, er za ten zelfs zeer goede kansen in op een overwinning. Harde schoten van de Jong en Chr. v. d. Schans gingen juist over en met wat meer inzicht had Sprang een voorsprnog Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -(- 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 -j- 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bfj girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO" grote handicap en zonder pardon kapten deze heren hun aanvallen af en dwongen hun aanvallers aan te vallen. Doch tot rust bleef het 0-0. Na rust een duplicaat van de eerste helft, doch de WSC aanvallen waren zeker zo talrijk, doch minder accuraat van opzet, temeer daar er vanaf het beginsignaal na rust 5 groen-witte spelers zich in het 'strafschopgebied vestigden, om er niet meer uit te gaan voor het eindsignaal, waardoor steeds een opeenhoping van spelers ont stond voor het O.V. doel, waardoor een schot op goal zeer moeilijk was en steeds afstuitte op diverse lichamen en benen. Het in paniek raken van de groen witte verdedigers veroorzaakte hun doelman veel werk. Niet dat 'OV töe bleef zien, zeker niet, maar des te gevaarlijker waren hun uitvallen, met verre trappen, waardoor de WSC verdedigers uiterst op hun hoede moesten wezen en doelman Dekkers attent moest zijn, doch bij het eind signaal met de stand 0-0 was OV de meest bevoordeelde partij en heb ben de beide runner up's elkaar, zo wel uit als thuis, volkomen in even wicht gehouden. - Bij IJmuiden is een vissersboot uit Scheveningen vergaan; de beman ning is gered. kunnen nemen. Het was voor de rust een enerverende strijd met een licht overwicht op het middenveld voor Axel, dat met de wind in de rug speelde. Jammer dat onze voor hoede niet de juiste richting wist te bepalen en dat zij vaak niet de zelfde strijdlust aan de dag legde als hun tegenstanders, want die le verden wel strijd op een zeer spor tieve manier overigens. De rust ging in met een blanco stand en dus nog een goede mogelijkheid om beide punten mee naar Sprang te nemen. Het zou echter anders uit vallen. Direct na de rust zagen wij een sterk aanvallend Sprang, echter zonder een speler die een aanval af kan ronden met een doelpunt, zoals dat vaak gebeurt, was het juist andersom. Het doelpunt viel juist aan de andere kant. Niet goed wegwerken van een vrije trap voor Sprang resulteerde in een vrije trap voor Axel op links. Deze kwam op rechts en de rechtsbuiten van Axel trok de bal hard en scherp voor het doel van Sprang, waar rechtsback T. de Jong op ongelukkige wijze in eigen doel schoot 1-0. Dit was vol komen tegen de verhouding in en het duurde dan ook even voor Sprang zich herstelde van deze te genslag. Echter na ongeveer 10 mi nuten kwam Sprang dicht bij een doelpunt door een kopbal van Chr. v. d. Schans, maar deze ging net langs de verkeerde kant van de paal. Een pracht kans voor inval ler P. Paulides schoot deze hoog over het doel. Even later een goede scoringskans voor M. de Jong, maar ook deze schoot onbesuisd over. Het wilde niet lukken, ook al bleef Sprang keer op keer aanval len. Steeds als er gevaar in de aan val zat, miste men het juiste gevoel voor te doelpunten en zodoende werd de geblesseerde W. de Rooy toch wel sterk gemist in de voor hoede. Toen de scheidsrechter voor het einde fldot, zag men een blij Axel en een ongelukkig Sprang het veld verlaten. Een gelijk spel zou ook voor Axel een juiste uitslag zijn geweest, maar doelpunten be slissen nu eenmaal en die kon Sprang tegen Axel niet scoren. Het was zeer zeker een sportieve wed strijd, onder bekwame leiding van de scheidsrechter. Jo de Roo, die een zware val maak te in Goirle, wordt weggedragen. Zijn echtgenote kijkt toe.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5