Fr. Maaywee wint Ie prijs ap nationale beroepenmanifestatie Landskampioenwimpel voor WAALWIJK Kaatsheuvel Harmonie Concordia Loon op Zand ANTOON VERHULST MODEHUIS Mi DE ECHO VAN HET ZUiDEN VAN MAANDAG 4 APRIL 1966 Doel Legpenning Vlag in top op gereformeerde kerk Dromers Elshout Loam ©O Z*nrf Wilhelminastraat 17-19 Waalwijk Loftrompet Van alles wat Lof voor dirigent Sef Pijpers Dankbaar Door acht jonge vaklieden in het schoenmakersambacht, is van 29 mrt tot 1 april j.l. deelgenomen aan de 4e Nationale Beroepenmanifestatie die op die datums in de Marijkehal te Utrecht werden gehouden. Deze wed strijden werden georganiseerd door het Nederlands comité voor Nationa le én Internationale beroepenwed- strijden. Bij deze acht jonge vaklieden behoorde ook de 19-jarige Frans Maaywee uit de Mr. v. Coothstraat 5 te Waalwijk, die hiervoor door de Stichting Vakopleiding en Vakexa mens voor de Schoenmakerij was uit verkoren. Deze uitverkiezing heeft de jonge Waalwijkse schoenmaker te danken aan zijn prestaties op de A- cursus Schoenherstellers van de Nij verheidsschool te Waalwijk, waar hij ook als eerste eindigde. Deze vierde beroepenmanifestatie had ditmaal een bijzonder karakter en wel om verschillende redenen. Zij be vestigt de buitengewoon snelle groei van de manifestatie in 1963 waren er een 10-tal 'beroepenwedstrijden, in 1964 20, in 1965 al 26 en dit jaar maar liefst wedstrijden in 37 techni sche beroepen. Bovendien is de Nationale Beroe penmanifestatie 1966 als het ware 'n generale repetitie voor de 15e inter nationale beroepenwedstrijden, die van 14 tot 29 juni a.s. in Utrecht zullen worden gehouden. Door 'onge veer 230 jonge vaklieden uit 12 Eu ropese landen en ook uit Japan, zal aan deze wedstrijden worden deelge nomen en Frans Maaywee uit Waal wijk zal één van deze deelnemers zijn. Het doel van de Nationale Beroe penmanifestatie te Utrecht is, de jeugd voorlichting te geven over de mogelijkheden, die de diverse beroe pen bieden en het kiezen van een 'be roep te vergemakkelijken. Als je eer ste wordt, zegt de jonge Waalwijkse schoenmaker, mag je meedoen aan de Internationale Beroepenwedstrijden. En ik ben eerste geworden en vindt het een grote eer mee te mogen doen. Ik zal mijn uiterste best doen, om de naam van de Langstraat op het gebied van schoenmaken hoog te houden. Waren de opgaven bij de Nationa le Beroepenwedstrijden moeilijk? vra gen we hem. Moeilijk zijn ze niet, zegt Frans. Het gaat er echter om iets moois te maken - om te beginnen een muil tje, helemaal handwerk. Dan moesten we een paar herenschoenen machinaal aflappen en tenslotte nog een proef stuk maken. Met gepaste trots toonde hij ons zijn gemaakte werk dat van groot vakmanschap getuigde. We kregen hiervoor 20 werkuren toegewezen, verdeeld over drie dagen. Bijna 4 jaar is Frans Maaywee nu werkzaam in het kleine gespeciali seerde bedrijf, de orthopaedische schoenmakerij van de heer M. van Huiten aan de Grotestraat te Drunen. Hij was niet de enige uit dit bedrijf die al eens aan de nationale wed strijden mocht meedoen. Ook zijn maat, M. v. d. Wiel, kwam reeds een keer met een derde prijs uit de bus, terwijl een andere medewerker in dit bedrijf, Nico van Mook, die thans zijn militaire dienstplicht vervult, zelfs eenmaal tweede werd. Zijn leraar aan de Nijverheids school was de heer v. Huiten, een broer van zijn tegenwoordige werk gever, welke laatste hem alle mede werking verleende, al moest hij Frans daarvoor enkele dagen in zijn bedrijf missen. Voor zijn prestatie ontving hij uit banden van Zijne Excellentie Dr. J. F. G. M. de Meyer, staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezond heid, een fraaie legpenning en een oorkonde, terwijl alle deelnemers een herinneringsoorkonde mochten ont vangen. Gedurende de wedstrijddagen wer den de deelnemers ondergebracht in de jeugdherbergen „Rhijnauwen" te Bunnik en „De Pinksterblom" te Ar- kel. Het vervoer geschiedde met auto bussen. We twijfelen er niet aan of Frans MaayWee zal het in het schoe nenvak nog heel ver brengen. Hij heeft er in ieder geval de capaciteiten voor. DROGISTERIJ DE LEUW UITGEBREID Blijkens de advertentie in ons blad van Maandag j.l. heeft de fir ma Jos de Leuw aan de Past. Kuy. persstraat Winkelgalerij een belangrijke uitbreiding ondergaan. Met de steeds groeiende klanten kring is deze eveneens groter wor dende woongemeenschap in de St. Antoniusparochie moeten ook de winkels mee. De heer de Leuw heeft de oppervlakte van zijn zaak tweemaal zo groot kunnen maken, doordat het magazijn dat achter de winkel lag, daar nu bij getrokken is. Zijn artikelen zijn nu overzich telijker opgesteld, terwijl het as sortiment van zijn drogisterij- en fotoartikelen is uitgebreid. De winkelbetimmering is prachtig uitgevoerd door de fa. Smits uit Til burg en veel is het werk van de eigenaar zelf. Bij de opening van donderdag j.l. hebben de heer en mevrouw de Leuw vele gelukwensen in ont vangst mogen nemen van leveran ciers, relaties en collega's. De win keliers van de winkelgalerij waren natuurlijk ook van de partij. Voor de jeugd had deze firma 'n grabbel ton waaraan gretig gebruik is ge maakt. Voor deze omgeving is weer in 'n grote behoefte voorzien Bij de vele gelukwensen voegen wij ook graag de onze. De heer en mevr. de Leuw succes met Uw onderneming. HELOPENING LEVENSMIBDELENBEDRIJF Donderdag 31 maart jl. heropende de heer J. P. v. d. Mei, v. Assen- delftstraat 20- 24 te Besoijen, zijn vergrootte en geheel gemoderniseer de zaak in melk- en melkprodukten, levensmiddelen, delicatessen, groen ten en fruit, annex lunchroom. Onder architectuur van de heer K. v. Mekel uit Waalwijk, is een be drijf tot stand gekomen dat een sie raad mag worden genoemd in dit zich steeds meer uitbreidende stads gedeelte. Het timmer- en metselwerk was toevertrouwd aan resp. de firma V. d. Schans uit Sprang en aan de firma v. d. Schans en De Groot uit Kaatsheuvel. De firma Zeegers uit Waalwijk verzorgde het sanitair en het loodgieterswerk, terwijl de ver lichting werd aangebracht door de firma Ophorst, eveneens uit Waal wijk. Van de gelegenheid tot felicite ren, woensdagavond van 19.00 tot 21.00 uur, werd door zeer velen ge bruik gemaakt, terwijl een schat van bloemen er van getuigden, hoe zeer het streven van de heer v. d. Mei op prijs wordt gesteld. Hetassortiment is uitgebreid met brood en gebak, terwijl er reeds plannen bestaan om binnen afzien bare tijd met een cafetaria te star ten. Tien jaar geleden vestigde de heer v. d. Mei zich in Waalwijk en dat reeds thans het pand zo belangrijk moest worden verbouw en uitge breid, is een bewijs dat de eigenaar en zijn echtgenote de zaken ener giek hebben aangepakt en behar tigd, hetgeen tevens een belofte in houdt voor de toekomst. Zaterdag jj. ging op de in aan bouw zijnde Gereformeerde Kerk aan de Ambrosiusweg te Waalwijk, de viag in top. Daags te voren n.l. hadden de bouwers van dit moder ne kerkgebouw het hoogste punt bereikt. Aan de vreugde rond dit gebeu ren werd uiting gegeven door het uitsteken van de nationale drie kleur. Dit laatst^, hoogstepunt viel kort na het plaatsen van de vijf zware dakspanten, die het zadelt zormige dak van dit kerkgebouw in de toekomst zullen gaan dragen. Ten zuiden van de nieuwbouw is men inmiddels begonnen met de bouw van de toren, die los van de kerk komt te staan. De laagbouw, w.o. consistoriekamer en gemeen schapsruimte is reeds geruime tijd op hoogte. Dit deel aan de Mgr. Prinsenstraat moet alleen nog maar worden afgewerkt. JEUGD-TOTO V.V. R.K.C. De inzet van jeugd-toto no. 5 van 2 april 1966 was f 1289.80. De le prijs, geraden f 1289.80, was voor Pastoor Lam Waalwijk, A. Kleysen Crispijnstraat 102, G. Beerens Paul Krugerstraat 11, C. de Kloe Venkel straat 20, G. Bekkers Grotestraat 132 allen Waalwijk en G. H. A. J. Schut telaars Oranje Nassaulaan 30 Bladel, die ieder f 32.25 ontvangen. De 2e prijs, geraden f 1289,81 is voor F. J. Moonen Noordstraat 146 Waalwijk, die f 128.98 krijgt; de 3e prijs, geraden f 1289,77, en f 1289,83 zijn voor A. Lombarts Baardwijksestr. 67 en H. de Werd St. Antomusplein 2 Waalwijk, die elk f 32.25 krijgen. Reclames tegen de uitslag kunnen tot woensdagmiddag 12 uur worden ingediend bij C. IJpelaar, Pieter Vre- destraat 69. De jeugdcommissie van RKC hoopt ook de komende weken op aller medewerking te mogen reke nen. INVALIDENBOND ST. LUDUINA Opbrengst Lente-toto 1966 De opbrengst van de eerste week was f 503, aantal deelnemers 649. le Prijs gewónnèn door M. Pullens Sprangseweg 9 Waalwijk met f503.01 en ontvangt f 75.45; 2e prijs M. Ma- rijnissen Tuinstraat 67 Reijen met f 502.98 en ontvangt f 50.30; 3e prijs voor P. Collard Bevernelstraat 25, M. Timmermans Ambrosiusweg 165 en J. J. Timmermans Mgr. Prin senstraat 6 Waalwijk met f 503.10 en zij ontvangen ieder f 8.38. De prijzen kunnen worden afge haald t.m. woensdag 6 april bij de penningmeester J. Timmermans, Mgr. Prinsenstraat 16 Waalwijk. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor Oefening en Vermaak in de Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor. 2e Paasdag geen repetitie. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden jong bruin hondje; herenjas, wit hondje, zwart-wite fox. verkeersdiploma, handschoenen, gou den kruisje, portemonnaie met inh., herenhandschoen. Verloren blauwe vulpen zak en 'belastingkaart, heren'bril in etui, cyprusse kat, manchetknopen, kinder schoenen, uitlaatsierstuk, kinderfiets, polshorloge, herenhorloge, 2 x f 25, zwarte portemonnaie met inh. BURGEMEESTER L. VAN ERP VOORZITTER KATHOLIEKE JEUGDRAAD. De heer L. M. J. van Erp, burge meester der gemeente Loon op Zand, is door het Nederlands Episcopaat benoemd tot voorzitter van de Katho lieke Jeugdraad voor Nederland als opvolger van Mr. M. I. P. G. van Thiel. iï ST. HERMAN JOSEPH Op zaterdag 2 en zondag 3 april zijn de jaarlijkse clubkampiioenschap- pen gehouden van SHJ. Hieraan werd deelgenomen door ruim 500 leden. De wedstrijden had den een zeer prettig en vlot verloop. Van de zijde der ouders was een zeer grote belangstelling, hetgeen door 'het bestuur op zeer hoge prijs werd gesteld. BILJARTEN Huldiging kampioensviertal KOT 4 te Elshout. Naar aanleiding van het behaalde kampioenschap door KOT 4 te Els- hout in klasse C 4 van het district Waalwijk van de KNBB, werd het kampioensviertal vrijdag jl. 'in hun eigen clublokaal door het districtsbe- stuur gehuldigd. Doordat de districtsvoorzitter dhr. P. van Engelen verhinderd was, was de ere-voorzitter van het district, de heer Tom Burmanje, bereid gevonden het kampioensviertal te huldigen. Het districtsbestuur werd welkom geheten door de heer Rozen, voorzit ter van KOT, die zei, het zeer op prijs te stellen, dat 't districtsbestuur naar Elshout wilde komen om het kampi oensviertal van KOT te 'huldigen. Speciaal de ere-voorzitter bracht hij dank, omdat deze de huldiging op zich had willen nemen. ST. HUBERTUSSCHUTTERS Traditiegetrouw hebben de séhutters van St. Hubertus onder de bomen van het eigen gilde hun koningschieten gehouden. De deel name was bijzonder groot en de strijd niet minder fel. Dat J. W. Aarts een prima schutter was bewees weer eens dat 'hij de koning werd uit de vrije hand. 'Koning op gelegd werd de jonge G. v. d. Broek. De voorzitter van de schutterij reikte aan heide koningen een trofee uit en. sprak hen toe. Hij hoopte dat deze personen hun koning schap voor het kamende seizoen waardig zouden zijn en weer meerdere prijzen aan St. Hubertus zullen toevoegen. De onder linge prijsversdhieting was 1 A. Brink, 2 W. v. d. Broek, 3 J. 'W. Aarts, 4 J. Bruur- mijn, 5 E. v. d. Velden, 6 G. v. d. Broek, 7 J. J. Aarts, 8 A. v. d. Broek, 9 R. Hoesen, 10 'C. Ebbing, 11 E. van Noije, 12 M. Hoe sen en 13 W. v. d. Broek jr. GOEDE WEEK-VIERING. In de 'Goedeweek is op W'itte-donderdaig de kindermis om 4 uur n.m. en om 8 uur de avondmis, waarna aanbidding. Op Goede vrijdag is om 9 en 10.30 uur Kruisweg. 's Middags om 3 uur plechtige Kruisweg en om half 8 Avonddienst ter gedachtenis aan het lijden en sterven van O. Heer Jezus 'Christus. De Paasnachtviering is za terdagavond om 11 uur. yen hier op deze plaats is belangrijk en Con cordia heeft het tot nu toe geprobeerd, on danks vele moeilijkheden m de vereniging. Na 1960 zijn niet minder dan 20 muzikan ten'gestorven of vertrokken, welke nu zijn aangevuld door de jeugd. Zo kon dit con cert dan ook worden gegeven met een ver jongde, ja zelfs, jonge harmonie. Hij bracht nogmaals dank voor de loftrompet die de heer Sweens heeft gestoken. Het concert werd nu voortgezet met 'het keuzenummer, dat te Eindhoven is uitge voerd moeten worden. Het was Legend van Paul Creston en waarmede zij niet minder dan 173 va n de 180 punten in de wacht sleepte. Het was een genot dit te horen. Het verdere programma was wat 'lichter en moderner, want Concordia past zich spe- oiaal aan aan het gebodene van componis ten in de huidige tijd. Dit is een gelukkig verschijnsel'. Dit bleek wel uit Hie Explores yan P. York in jazz-muziek. Zeer opvallend werd gebracht 'het nummer Trumpet Fièsta van Donald Phillips met de solisten Karei Jansen en Piet v. d. Sknden. Een geweldig applaus steeg op uit de zaal. Het was een pracht succqs dat deze 'harmonie in de al lermodernste stijl heeft gebracht. Zij kun nen met hun tijd mee. 'Dit is Concordia op haar best. Na het sluitstuk Fandango van Fr. Peikins kreeg de heer Pijpers met zijn mannén een ovatie in ontvangst te nemen van het beste soort. Kortom een bewijs dat deze harmonie er zijn mag. Een gezellig bal heeft deze concertavond besloten. Het werd verzorgd door de Wa- vo's. Er was - aldus spreker - een vast punt in dit corps en hiermede doelde hij op de sublieme dirigent de 'heer 'Sef Pijpers, want wat die zelf vast heeft, laat hij niet meer los, daarom gaf hij de raad: deze persoon ook vast te blijven houden om van de vrach ten van deze kundige man te magen blijven plukken. Tegen Horst (Lb) is het gelukt te zegenvieren en de top wederom te bereiken, dank zij de persoonlijke medewerking van de muzikanten en de steun van de Loonop- zandse gemeenschap.: Hij: zei .dat het. pun tental van 34l4t pt. in de federatie zelden is behaald, ja een der hoogste resultaten is. Inderdaad is de loftrompet gestoken voor de heer Sef Pijpers, dirigent van Concordia én voor de executanten van deze harmonie door de voor zitter van de R.K. Federatie van Diocesane Muziekbonden in Neder land. Het concert dat bij deze gelegenheid in het Cultureel Centrum van Loonopzand is gegeven is geweldig geweest. Het was geen "Legend" (van Crestonmaar werkelijkheid wat daar zaterdagavond heeft geklon ken. Sef Pijpers, de dirigent, ontvangt de kampioenswimpel De heer E. van Hoorn opende zaterdag de muzikale avond als voorzitter van de Kon. Erk. Harmonie Concordia. De zaal was bijzonder goed gevuld en hij heette allen hartelijk welkom, vooral burgem. Sweens en diens collega burgemeester van Erp. De vele ere-donateurs, donateurs en begunsti gers hebben gehoor gegeven om te komen luisteren naar wat Concordia het afgelopen half jaar heeft gepresenteerd. De voorzitter dankte allen hartelijk voor de spontane me dewerking bij de donateurswerving en voor de reactie welke deze avond gaf. Het was niet alleen een financiële steun, maar vooral een morele steun voor dit corps. Het concert begon met de mars Band stand van Powell, gevólgd dóór het bekende concertwerk van Jef van Hoof "Willem de Zwijger", dat harmonie Concordia naar de top van de Kath. FedeTafie in Eindhoven heeft gevoerd op 12 december j.l. met 168h2 pt. Het wérd werkelijk fenomenaal uitge voerd en was rustiger nog dan in Eindhoven, toen de harmonie daar "onder Eet mes zat". Ook Capriccio was bijzonder hetgeen het applaus van het publiek nog eens onder streepte. Hier werd het programma onderbroken om te luisteren naar de woorden van bur gemeester Sweens,' die speciaal van Maas tricht moest komen om Concordia voor de zesde keer de 'landskampioenswimpel te overhandigen. Hij zei dat het enige jaren was geleden dat 'hij Concordia op deze wijze mocht huldigen (1960), doéh dat het hem bijzonder goed deed een geheel gemetamor foseerd Concordia te zien. Het was voor hem totaal veranderd, d.w.z. geheel verjongd en verlevendigd en dat kon niet minder bijdra gen tót 'de gjate successén en goede plaats van deze harmonie. Dit brengt natuurlijk oók consequenties me de voor het corps en Concordia zelf. De jeugd die het corps toevloeit is de toekomst. Dit deed hem plezier, hij zei: "wat een ge not is dat"! Op de bevolking duidende vroeg de voor zitter de harmonie te mogen dragen en koes teren en haar belangen te mogen uitdra gen in de gemeenschap, maar dan er op re kenend van man tot man. 'Concordia staat nu aan de top Van de pl.to. 730 aangesloten harmonieën in de federktie, dat wil wat zeggen. Hij heeft ver-' trouwen in Noord-Brabant en hierbij gaf Dr. Sweens! de oranje wjmpé] aan de dirigent, dhr.Pijpers, namens het corps metde woorden: "Het ga U goed", dié herri weet aan de Harmonie overgaf. Namens de harmonie-executanten dankte de heer E. van Hoorn de fedératievoorzitter voor zijn zo oprecht bedoelde woorden van gelukwensen. Hij noemde de concoursen op waar eerder de wimpel werd verdiend. Ze prijkten alle in e zaal, langs de wand. Sedert 1950 zijn veel corpsen opgeklom men in de hogere regionen, zodat het zwaar werd in deze topharmonieën. Het handha-

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 7