D e van hei Zuiden Kaatsheuvel 16 april weer in teken van automobielsport top orm KAATSHEUVEL Zondag Efteling- poorten open assal anjer w Eerste lustrum van de „Schoen-rally" Verlovingsringen tdUf Verlovingsring FORD-garage Waalwijkf Gimbrère weet wat de vrouw toekomt Over'hemden gesproken uitsluitend bij limHiiiiihil Er is een FORD verlovingsringen de allermooiste voor de allerliefste. Sets ©ver de geschiedenis Piusplein 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (04250) officieel TOP-FORM adviseur Organisatie Prijzen Paastijd Verlovingstijd J. S. Schagen 5 J. Tausch VOOR IEDEREEN/ Jacques H. triomfeert met laqué-kleding HOENDERVANGERS HERENMODE STASSAR Vraagt gratis folder. Schoolvoetbal- tournooi 1966 in Kaatsheuvel Woensdag vier aanrijdingen in Loon op Zand Voelt Uzich moe? Futloos, dag In dag uit? Laat Sanatogen U helpen. Neem het dagelijks en merk hoe Uw oude energie en levenslust terugkeert. Sanatogeei Het versterkend middel voor jong en oud Vlijmen VRIJDAG 8 APRIL 1966 87e JAARGANG No. 27 De liefhebbers van goed georganiseerde autosport zulen op zaterdag 16 april weer hun hart kunnen ophalen als de automobielclub Kaatsheuvel voor de vijfde maal in successie haar "Schoen-rally" van stapel laat lo pen. De A.C. Kaatsheuvel heeft met haar "Schoen-rally" reeds een goe de reputatie opgebouwd, want evenals vorige jaren telt de A- en Ij- klasse weer mee voor het kampioenschap van de zuidelijke afdeling van de KNAC, de RAC-Zuid. De Schoen-rally is een voortzetting van de Schoenenrit"welke in 1952 door de autoclub "De Langstraat" te Waalwijk werd georganiseerd en en slechts eenmaal is verreden. In '62 werd door de A.C. Kaatsheuvel, zij het onder een iets gewijzigde naam, dit evenement weer nieuw leven inge blazen. De initiatiefnemers van 1962, de heren L. Ververs en W. Musters, zijn nu nog actief bij de organisatie betrokken. In de voorgaande vier jaren "heeft de Schoen-rally" geschiedenis ge maakt, en menig deelnemer denkt met Bekijk de complete TOP-FORM collectie 1966 van alle kanten I Direct doen... stuur een kaartje of kom even langsu krijgt de fraai geillustreerde meubelcatalogus ge heel gratis. zeer veel genoegen terug aan de ritten van vorige jaren. Ook de minder er varen rijder is steeds volledig aan zijn trekken gekomen, terwijl na afloop van de rit de gezelligheid hoogtij vierde, zodat menig automobilist al leen daarom dit evenement niet zou willen missen. De organisatie is in handen gelegd van een comité, bestaande uit de he ren J. Sdhellekens, C. van Gils, C. Stokkermans, J. Moonen, L. Ververs, A. van Oversteeg, C. Sdhoenmakers, W. Musters, H. van Nieuwstadt, H. Trommelen en P. Zoontjes. Het gemeentebestuur stond ook nu weer daadwerkelijk achter dit gebeu ren, terwijl de V.V.V. Kaatsheuvel, de Eftéling, diverse schoenfabrikan ten en andere geïnteresseerden weer vlot hun medewerking gaven. Er zijn drie klassen ingesteld, A, B en C. De "Schoen-rally" is voor de A- en B-klasse een kaartleesrit van 175 km. De A-klasse geldt voor meer ervaren rijders en de B-klasse voor gevorderden. Uitzetters van de kaart - leesritten zijn: L. Ververs, A. van Oversteeg, C. Schoenmakers en J. Sdhellekens. Voor de C-klassers is 'n oriëntatierit ingeridht over 'n afstand van circa 110 km. Vooral dit onderdeel van de orga nisatie is steeds een karwei met veel kopzorgen, waaraan maar liefst drie maanden is gedokterd. Duizenden ki lometers hebben de uitzetters, W. Musters, H. van Nieuwstadt, H. Trommelen en P. Zoontjes, moeten afleggen om de route uitgestippeld te krijgen, urenlange besprekingen met politie, gemeentelijke en provinciale autoriteiten om verkeerstechnische problemen op te lossen, maar de zaak is nu "rond" en de afgevaardigde van de RAC-Zuid, de heer v. Kuijk uit Boxmeer, kan zijn fiat aan de route geven. De "Schoen-rally" zit weer degelijk in elkaar, niets is onbeproefd gelaten om een technisch volmaakte rit te verkrijgen, en gezien de grote ervaring van de uitzetters behoeft hieraan ook niet getwijfeld te wor den. Evenals voorgaande jaren is de prijzentafel weer goed verzorgd, want naast een keurcolectie bekers zijn er minstens vijftig paar schoenen, welke ook dit jaar spontaan door de schoen fabrikanten besdhikbaar werden ge steld. Door diverse fabrikanten en importeurs van auto's en auto-onder delen zijn weer pradhtige prijzen be schikbaar gesteld voor de beste pres tatie van hun merken. Alles bij elkaar reden genoeg om ook dit jaar weer eens een kansje te wagen naar een prachtige prijs. Vorig jaar schreven oirca 150 equipes in voor de "Schoen-rally". Dit jaar verwacht men een nog gro tere deelname en aangezien het aantal deelnemers beperkt wordt, dient men niet tot het laatste te wachten. Voor inschrijving kan uitsluitend met aan getekend schrijven geschieden onder insluiting van het inschrijfgeld aan 't secretariaat Schoen-rally, Johan de Wittstraat 2, Kaatsheuvel, dat voor nadere inlichtingen en voor het ver krijgen van formulieren bereikbaar is onder no. 04167 - 3250. De voorin schrijving sluit op woensdag 13 april. Daarna is inschrijving nog mogelijk aan de start op het bureau in het res taurant van "De Eftéling". vert. M. HOEDEMAKERS Bevernelstraat 21, Waalwijk Telefoon 04160-3086 Traditiegetrouw gaan op Eerste Paasdag de poorten van het natuur park "De Eftéling" weer open bij de aanvang van het nieuwe seizoen, dat echter in een bepaald opzicht zal af wijken van voorgaande jaren. De Ef téling gaat namelijk dit jaar haar 3e lustrum feestelijk vieren met zeer in teressante evenementen, waarvan het hoogtepunt ongetwijfeld gevormd zal worden door het openstellen van de nieuwste en spectaculaire aanwinst Voorradig een grote sortering gladde en fantasie in alle -breedtes. Graveren klaar, terwijl U wacht JUWELIER Hoofdstraat 63, Kaatsheuvel Telefoon 04167 - 2465 'tttpA ïiM/VtC met blijvende glans, blijvende garantie minder slijtage. Juwelier - Horloger Grotestraat 231 A Waalwijk tel. 2625 het gerealiseerde sprookje "De Indi sche Waterlelies", dat geschreven werd door Koningin Fabiola van Bel gië. Deze opening zal geschieden op 3 mei door de Belgische ambassadeur. Het merendeel van de werkzaamhe den in het park concentreerde zioh 't afgelopen winterseizoen en ook daar voor op deze aanwinst. Het vormt een onderdeel van het streven van de di rectie naar overdekte verblijfplaatsen bij minder goed weer. Een grote loods achter de stoomcarousel werd inge richt als foyer, waarin een waterorgel een plaatsje heeft gevonden. In de speeltuin kwam een ponnymannaege, waar de jeugd vrij kan rijden op Spaanse diertjes. De kanovijver zal tenslotte nog verbeterd worden, ter wijl er in de komende weken ook per gola's in de sprookjestuin klaar zullen komen. BAR ANNEX RESTAURANT GEOPEND Dinsdag is in het pand Gasthuisstr. 23, waarin tot voor kort 't bijkantoor van de Rotterdamse bank gevestigd was, een originele bar annex restau rant geopend. De eigenaar, de heer Coremans, nam de gelegenheid waar, toen dit pand vrij kwam, om hierin 'n dergelijk etablissement te gaan exploi' teren. De firma P. van Wanrooij en Zn. te Kaatsheuvel werd belast met de verzorging van het interieur en het grote vakmanschap van dit bedrijf waarborgde een soliede uitvoering van deze opdracht.. J. Beekmans en J. de Kort uit Kaatsheuvel namen resp. de verlichting en het sanitair voor hun rekening, terwijl het schildersbedrijf Asselman uit Dongen het geheel van passende pasteltinten voorzag. Het resultaat, zoals wij dinsdag bij de opening modhten constateren, is in één woord verbluffend. Het voorste gedeelte van het pand is ingericht als restaurant, van waaruit men via een gang in de 10 m lange bar belandt, waar tevens nog 'n aantal clubjes uit nodigend voor 'n gezellig, intiem zit je gereed staan. Grote spiegels aan weerszijden voltooien het gewenste effect. De heer en mevr. Coremans moch- Stationsstr. 88, Waalwijk, tel. 3037 ten dinsdag veel felicitaties in ont vangst nemen en de mening was dat met deze nieuwe har in een béhoefte werd voorzien. Ook wij wensen het echtpaar met hun onderneming veel succes. HANDBALVER. DESK Afgelopen weekeinde bleef bij de handbalvereniging Desk wat betreft de gespeelde wedstrijden de balans in evenwidht en wel dank zij het manne lijk element. De meisjes-aspiranten moesten de beide punten door een 17 - 12 nederlaag aan BHV laten. Ook de dames-junioren lieten het tegen Ter- heijden met 15-13 afweten, evenals de dames-senioren tegen Avanti met het kleinst mogelijke verschil, 7-6. De heren-junioren kwamen weer 'n stap dichter bij de titel, dank zij een royale 2-10 zege op Volt. Als ook de voor laatste wedstrijd tegen Blauw Wit 'n overwinning oplevert, kan de kam- pioensvlag in top. Ook heren-senioren I legden op de beide punten beslag middels een 9-6 zege op Blauw Wit, terwijl het tweede senioren-team door middel van een 10 4 overwinning op GHV aantoonde dat ook zij ern stige plannen koesteren 'om opnieuw een kampioensfeest te gaan vieren. GESLAAGD Voor het doctoraal examen genees kunde II slaagde aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen onze plaats genoot de heer L. A. J. Kroot. In een geheel bezette winkelruim te van Gimbrère's medehuis te Til burg werd donderdagavond een show gehouden die, geheel in het teken van de vrouw, bijzonder at tractief was. Het modehuis legt zich er in het bijzonder op toe de ver schillende collecties te verkopen voor een prijs die voor vrijwel ie dereen te betalen is. De japonnen, mantels enz. krijgen door de rek baarheid van de prijs toch een ex clusieve noot, mede daar vrijwel al les Franse en Engelse import is. De overheersende kleuren zijn voor dit seizoen geel, groen en wit, terwijl ook marine-wit, rood en bruin een woordje meespreken. De gebruikte materialen zijn hoofdzakelijkter- got, trivera, jersey en tergal-astra. lon. Geheel nieuw is de laqué-man- tel waarmee de show werd geopend. Jaques H. presenteerde zijn col lectie a la Courrèges door middel van twee Franse gastmannequins. De laqué-mantel vindt men in vele kleuren en modellen en met of zon der bijpassend hoedje. Opvallend is hier de prijs die varieert van 39,- tot 139,Jaques H. gaat bij Gimbrère een bijzonder plaatsje innemen. Op de eerste verdieping zal een boutique worden ingericht die geheel in het teken van hem zal staan. Innemend waren ook de strand- ensembles. Sportief en charmant was het strandpakje bestaande uit een zeer kort en sluitend lijfje en een belangrijk onderdeel van uw f kleding is het overhemd Laat ons u adviseren, wit of pas- teltinten, het boordmodel en de f doeksoort. Wij brengen een grote verschei denheid in de bekende merken. Neem er ook een mode-das bij. Fil.: M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk Stationsstraat 88 Waalwijk DOKTERSDIENST Op eerste paasdag zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries v. Rijckevorselstraat 6 Loonopzand, tel. 04166 - 250, terwijl op tweede paasdag de praktijk wordt waargeno men door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2050. De praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel wordt zowel op eerste als tweede paasdag waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerk straat 99, Sprang, tel. 04167-2350. AGENDA Apollotheater vrijdag 16, 17 en 18 uur: Beatrix de bruid. 21 uur: "Goldfinger", 14 jaar. zaterdag 15, 16 en 17 uur: Beatrix de bruid. 18,45 uur "Goldfinger". 21 uurThe Christine Keeler Story 18 jaar. zondag 12, 13, 15 en 15 uur: Bea trix de bruid. 16 uur "Trapeze". Alle leeftijden. 18.45 uur; Goldfinger. 21 uur: The Christine Keeler Story maandag 12, 14, 14 en 15 uur: Beatrix de bruid. 16 en 18.45 uur "Trapeze". 21 uur Goldfinger. dinsdag 15, 16 en 17 uur: Beatrix de bruid. 21 uur Goldfinger. Supportersclub Desk. Het bestuur van de supportersclub Desk zorgt weer voor 'n gemakkelijke reisgelegenheid naar Zeelst om ge tuige te zijn van de ontmoeting van hun favorieten tegen UNA. Voor het luttele bedrag van twee gulden kun nen leden en niet-leden zich verzekerd weten van een plaatsje in de bus, welke gelegenheid men niet voorbij mag laten gaan. Men dient zich liefst vóór donderdagavond tien uur bij J. Steenbergen, Hoofdstraat 68 aan te melden. Nu de Paasvacantie in zicht komt, is ook het secretariaat van het school- voetbal onder leiding van de heer N. Korssens zo goed als gereed met de voorbereidingen voor het jaarlijkse schoolvoetbal-tournooi, waarnaar de mannelijke jeugd van alle lagere scholen uit de gemeente weer reikhal zend uitziet. Zoals gebruikelijk zijn de teams van de diverse schalen naar gelang van hun capaciteiten in poules inge deeld. Deze indeling is als volgt Poule A, 1 MULO A Berkdijk A, St. Jan A. Poule A, 2 Mariaschool A, MU LO B, Loon op Zand A. Poule B, 1 St. Jan B, Berkdijk B, Christelijke school. Poule B, 2 Loon op Zand B, Ma riaschool B, De Moer. Poule B, 3 Openbare school, Ma- riasdhool C, St. Jan C. De wedstrijden worden gespeeld op woensdag 13 en donderdag 14 april op de voetbalterreinen in de Eftéling en beginnen telkens 's morgens reeds om 9 uur. Onmiddellijk na afloop van het tournooi, om circa vijf uur, volgt de prijsuitreiking. een pantalon met klokkende pij pen. Het geheel was gemaakt van een donkerblauwe stof waarbij het „klokrokje" aan de pijpen wit ge nopt was. Bij het japonnetje hangt de rok net boven de knie, de lijn is een voudig en mouwloos. Bij de cock tailjaponnetjes zien we de heersen de kleuren zwart, bruin en geel alsook de lichtere gecombineerde tinten. Een bijzonder chique japon netje was een kanten creatie, vaal- bruin, korte rok en diep uitgesne den. In de deux-pièces zien we klas sieke alsmede moderne lijnen. Bleyer brengt dit seizoen een lan ger jasje wat het vooral voor het jonge meisje in een effen kleur bijzonder doet. Opvallend was een ensemble van Shubette in 'n blauw witte streep. Het jasje heeft een grote ronde afstaande kraag en is mouwloos. De rok is recht en hangt boven de knie. Ook de blazer-mo dellen zijn dit seizoen „in". Woensdag was voor Loonopzand een min der mooie dag, want er hadden niet minder dan vier ongevallen in bij het dorp plaats. In de Kerkstraat op de splitsing Hoge- steenweg - Bergstraat hadden twee kleine aanrijdingen plaats, welke heel goed zijn afgelopen. Kleine beschadigingen waren de gevolgen. Een ander geval aan het Oranjeplein om pl.m. half 12 v.m. in de Kloosterstraat was ernstiger. Hier kwam chauffeur K.uit Waal wijk met zijn vrachtwagen, welke Loonop zand binnenreed, dn aanraking met de trot toirband van het pleintje. Het pleintje komt hier juist iets naar voren, zodat de weg wat wordt versmald. De chauffeur raakte de macht over zijn stuur kwijt en kon de wagen tot stilstand brengen tegen de gevel van de aan de linkerkant van de weg staande hui zen. De wagen werd zeer beschadigd en de chauffeur bekwam vrij ernstige hoofdwon den. Hij is naar het ziekenhuis te Tilburg vervoerd en wordt daar verzorgd. Het vierde ongeval had plaats om onge veer 4 uur aan de Finantiën aan de Til- 'burgse weg. Enige personenwagens reden in de richting Tilburg, terwijl een vrachtwagen met aanhanger dn de richting Loonopzand reed. Toen de personenwagen, bestuurd door mevr. S. uit Kaatsheuvel de vrachtwa gen passeerde, werd de voorruit van baar wagen verbrijzeld door een massa grint die van de vrachtwagen igleed. Mevr. S. stopte terstond, maar achter haar kwamen nog meer personenauto's. Ook deze stopten maar toen de wagen, bestuurd door dhr. de K. uit Loonopzand de vrachtwagen passeerde, gebeurde hetzelfde. De K. zette zijn ruiten wisser aan en kon niet direct 'gestopt komen met het gevolg, dat zijn wagen tegen de voor hem rijdende wagen van B. uit Haar lem botste. Het was een soort kettingbotsing die bijzonder goed is afgelopen. De wagen van B. is er het slechts afgekomen. Persoon lijke ongelukken hebben zich niet voorge daan. De vrachtwagen is doorgereden. RKVV UNO ANIMO Na zeven weken van spanning is het einde van de barakwedstrijd voor de jeugd van de voetbalvereniging Uno Animo gekomen. Alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan heeft de 'heer B. Hamers, namens de jeugd- leiding de deelnemers en allen die het mo gelijk hebben gemaakt deze wedstrijden te organiseren, hartelijk dank gebracht. Het concours mag buitengewoon geslaagd heten. De uitslag was als volgt 1 Mevr. Coomans 113; 2 Jan v d Ven 110; 3 Alb. Beerens 109; 4 Jan Ligtenberg 109; 5 P. Hendriks 109; 6 IP. v d Velden 108; 7 Jan v d Ven 106; 8 Harry v d Vel den 104; 9 Snoeren 103; 10 J. v Onzen- oord 103; 11 Toon Berens 103; 12 H. Moo nen 102. Ook werd nog de uitslag bekend gemaakt van de bonnen. Ook deze was een prachtig succes. DOKTERSDIENST De doktersdienst zal 'het weekend zijn zaterdag 9 april na 13 uur 'en zondag 10 april, eerste paasdag, dokter de Vries, van Rijckevorselstraat 6, tel. 04166 -r 250 en maandag 11 april, tweede paasdag, dokter R. Raaijmaakers, Hoofdstraat 68a, Kaats heuvel, tel. 04167 - 2050. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag wedvlucht van de Reisduif van uit Herenthals België. Inkorven zaterdag in cafét H. Boom-v. d. Wiel. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag wedvlucht van de Zwaluw vanuit Diest België. Inkorven zaterdag in café Ant. Klerks. EVER READY. De Vlijmense vollybalclub Ever Ready 3 speelde tegen DOS 2 en won met 2-0. Eer Ready 3 speelde nog tegen Pirit en verlooj- met 0-2. VLIJMENSE BOYS - R.W.B. Zaterdagmiddag spelen de Vlijmense 'Boys een thuiswedstrijd tegen RWB Besoijen. Dit wordt de Langstraatse derby en deze kan spannend worden want Vlijmen is goed op dreef de laatste weken en RWB heeft zich danig hersteld tegen Longa en staat er eigen lijk het beste voor, zij hebben de minste verliespunten. De Boys hebben maar 3 ver- liespunten meer als de leaders, dus is alles nog mogelijk. Tegen RWB speelt Vlijmen gewoonlijk een van haar beste wedstrijden. Supporters alle zaterdag present en moedigt uw favorieten flink aan. Aanvang wedstrijd 4 uur.. Maandag 2e Paasdag returnwedstrijd in Besoijen.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 21