wAAlwnkse en lAnqstRAAtse couRAnt Vliegen is goedkoper dan de meeste toeristen denken Per vliegtuig in twee uur in Raima of Barcelona 1 't Straalvliegtuig CARAVELLE van de Sabena üeisbureau biedt veei voordelen CARAVELLE RUYS CO. en vakantietips voor de „Echo"- lezers Ook telex PALMA - WAALWIJK; Om van een vakantie met veel zon verzekerd te zijn moet men zijn vakantie in het zuiden van Europa doorbrengen. Dat weet iede re vakantieganger. Een verregende vakantie aan de Nederlandse en Belgische kust is nu eenmaal niet prettig. Steeds meer mensen besluiten dan ook naar het zonnige zuiden, Spanje of Italië, te gaan. Bijzon der in trek bij de toeristen is de laatste jaren Spanje. Een reis naar Mallorca of Costa Brava is niet te ver smaden. De lange reisafstand bij het per autoreizen spreekt, bij het bepalen van de reis, een danig woord je mee. Om twee of drie dagen en soms zelfs nog langer een vermoeiende autoreis te moeten maken schrikt velen af. De vermoeiende reizen kunnen ver meden worden als men de auto thuis laat staan en voor een paar uur een plaats zoekt in een geriefelij ke stoel van een vliegtuig. ",m Vanaf Brussel Trasmundo vliegreizen BIJ reisagenten J^L Personeel Mooie natuur VRIJDAG 8 APRIL 1966 87e JAARGANG No. 27 De tcho Vc\n het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -j- 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 -j- 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertentiesspeciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" EEN ONBEZORGDE VAKANTIE OP MALLORCA (Van onze verslaggever) Per vliegtuig is men binnen tweeëneenhalf uur in Barcelona. Nog dezelf de dag dat men vanuit Nederland of in de meeste gevallen vanuit België (Brussel) vertrekt ligt men aan de kust van de Middellandse Zee al in de zon. Het klinkt ongelofelijk en in gedachten ziet men bij de dromen over een dergelijke reis exhorbitant hoge bedragen opkomen. Het tegendeel is echter waar. Daar kan de heer Dingen, direkteur van de Tilburgse vesti ging van Ruys en Co. alles van vertellen. Hij verzorgt de vijftien-daagse vliegreizen van Touroperation Trasmundo naar Mallorca inclusief hotel voor een goede vijfhonderd gulden. Een vliegreis met een Caravella Su per DC 6B van de Belgische lucht vaartmaatschappij Sabena en een ver blijf in een van de beste hotels van Mallorca. Vijftien dagen onbezorgd en warme vakantie. Geen zorgen om een hotel of auto, geen verloren da gen voor het reizen en dit alles voor bijna evenveel geld als men kwijt is bij een vakantiereis per auto. Trou wens een vakantie door een reisbu reau lateri verzorgen biedt nog meer voordelen. Daar kan iedereen die al eens kennis heeft gemaakt met een reisbureau over vertellen. En hoeve- len zijn dat niet. Voor diegenen echter die volkomen vreemd zijn op dit ge bied vertellen wij in dit artikel het een en ander over de opzet van de va kantiereis, het reisbureau en de vlieg reis. Touroperation Trasmundo, een bekende naam op Mallorca, heeft vanaf het begin april tot en met begin oktober een groot aantal charterrei- zen, om precies te zijn 32 vliegreizen naar Mallorca op haar programma staan. Dit zijn 15-daagse vliegreizen die afhankelijk van datum en hotel in prijs variëren van 450.- tot 1200,- gulden. Alle hotels, in Palma - de hoofdstad van Mallorca - of directe omgeving behoren tot de topklasse. Alle kamers zijn voorzien van een badkamer terwijl de meeste een bal kon hebben en dicht bij de zee liggen. Verder is het mogelijk zogenaamde I.T.-reizen te maken. Dit zijn reizen Overzicht van de baai in Palma. Op de achtergrond het centrum van de stad. per lijnvliegtuig. Men kan boeken voor een verblijf van 6 dagen tot een maand in Palma. De agent voor Trasmundo in Mid den-Brabant is de Tilburgse vestiging van het reisbureau „Ruys en Co.", Spoorlaan 126. Bij dit kantoor geeft men de bezoeker alle gewenste inlich tingen en maakt men alle formulie ren die nodig zijn voor een dergelijke vliegreis in orde. „Ruys en Co." dat al bestaat sinds 1868 en ook in scheepvaartkringen een uitstekende naam heeft, heeft vestigingen in ge heel Nederland en ook in het buiten land. Sinds tweeëneenhalf jaar is er in Tilburg een vestiging, waarover de heer Dingen de scepter zwaait. Hij en zijn assistenten staan elke dag gereed om de vakantiereizigers van dienst te zijn. 't Eerste waar de aspirant vakantiereizigers naar vragen als zij een reisbureau binnen treden zijn altijd de folder? over het land waar men de vakantiedagen wil door brengen. Een groot aantal met foto's verluchte folders geven de reiziger 'n idee over Mallorca. In de uitgebreide folders vindt men alles wat van belang is voor de ,,Trasmurid>o"-reis. Ho tels, vertrekdata, tarieven, algemene voorwaarden en nog meer belangrij ke gegevens. Het vakkundig personeel van Ruys en Co. - dat het land dat men heeft uitverkoren grondig kent en meerdere malen heeft bezocht - helpt graag bij het uitzoeken van de reis. Uit de wensen van de bezoeker maakt men op welk hotel het meeste geschikt is voor de reiziger. Is de datum vastge steld dan wordt de boeking gevestigd en per telex, het Tilburgse bureau be schikt over een eigen telex, doorgege ven aan de Sabena, Trasmundo, het hotel op Mallorca en Viajes Venus, het Spaanse reisbureau dat in Palma de belangen voor Trasmundo behar tigt. Er wordt dus geen enkel risico ge nomen en de reiziger kan er van ver zekerd zijn dat alles in de puntjes is verzorgd. Dit in tegenstelling tot wanneer men zelf een hotel bespreekt of, wat nog vaak gebeurt, men maar op goed ge luk naar Spanje trekt. Heeft men eenmaal geboekt dan behoeft men zich nergens meer zorgen over te ma ken. Het vliegticket wordt in orde ge maakt, een hotel-voucher ingevuld en 'n reisschema, waarop de juiste tijden van vertrek zijn ingevuld en waar op men vinden kan waar en wanneer men zich te melden, completeren het geheel. Dit alles wordt de vakantiereiziger in een portefeuille tijdig voor zijn ver trek uitgereikt. Zorgen dat er tijdens de reis moei lijkheden ontstaan hoeft men zich dus niet te maken als men via een reis bureau boekt. Behalve hierboven ge noemde voordelen biedt het bespreken van een vakantiereis bij een reisbu reau nog veel meer voordelen. Voor delen waarover het personeel van Ruys en Co. uitvoerig vertelt maar die pas duidelijk worden als men op de plaats van bestemming is. Tras mundo heeft namelijk ook in Palma een agent zitten. Dit bureau Viajes Venus met de heer Juan Cabrer als directeur, zorgt terplaatse voor een goede afwerking van de reis. Zijn as sistenten waaronder twee Nederland se meisjes, lossen alle moeilijkheden op. Ze zijn steeds op 't vliegveld te vinden als er reizigers van Tras mundo aankomen en zorgen verder voor leuke dagtrips op het eiland. Er kan dus niets mis gaan. De vliegreis naar Palma gaat al tijd vanaf de luchthaven Brussel-Na tionaal. „Ruys en Co." zorgt er ook voor dat de passagiers snel in Brus sel aankomen. Meestal wordt er per trein of autobus naar Eindhoven ge reisd vanwaar men op de Heliport per helikopter naar Brussel vliegt. De wentelwiek is echter afhankelijk van de weersgesteldheid en het ge beurd dan ook nog wel eens een keer dat men per taxi van Eindhoven naar Brussel wordt vervoerd. De Saibena- Eindhoven zorgt er steeds voor dat de reizigers op tijd in Brussel aankomen. Op de Belgische luchthaven wor den snel formaliteiten vervuld die no dig zijn voor de vliegreis. De koffers worden ingenomen en gaan naar de bagageruimten van het vliegtuig. Handbagage, ook weekend-tassen, mag men bij zich houden. Onder de stoelen is ruimschoots plaats voor 't opbergen van deze tassen. Als het Een beeld uit Palma. De toeristen wandelen onder de palmen. Op de achtergrond de kathedraal Boekt uw per pijlsnelle tl IS H» lloiU. MUÊti <52 TILBURG SPOORLAAN 126 TEL. (04250) 31070/71 toestel eenmaal in de lucht is en de veiligheidsriemen kunnen worden los gemaakt wordt een lunCh geserveerd. Voordat men er erg in heeft springt het lichtsignaal „Fastem Seat Belt" aan. Een Caravelle vliegt in ruim twee uur zonder tussenlanding naar Palma. In het winterseizoen, dat ein digt op 1 april, wordt er een tussen landing van drie kwartier gemaakt in Barcelona. De Caravelle is bemand met acht Sabena-personeelsleden. Een eerste piloot, (de gezagvoerder), een tweede piloot, een telegrafist, twee stewar- WAALWIJK - De vakantietijd is aangebroken. De plannen voor een vakantiereis zijn al gemaakt of worden besproken. Een grote vraag is ieder jaar opnieuw: waar zal de reis naar toe gaan. Maar als men de reis een bestemming heeft gegeven, is men er nog niet. Er moeten hotels besproken worden en in veel gevallen ook de vlieg- of treinreis. Met een paar uur vliegen is men op de plaats van bestemming. Auto tochten van een paar dagen zijn overbodig. Veel mensen hebben ech ter nog steeds „drempelvrees" als het er om gaat een reisbureau binnen te stappen. En de bemiddeling van een reisbureau is, om een goed verzorgde vliegreis te kunnen maken, nodig. Men is veelal be nauwd dat deze bemiddeling extra kosten met zich meebrengt. Het tegendeel is echter waar. Daarom ging onze verslaggever voor U op bezoek bij het bekende Nederlandse reisbureau „Ruys en Co.", Spoorlaan 126, Tilburg. Dit bureau verzorgde in samenwerking met Touroperation Trasmundo uit Eindhoven voor onze verslaggever een vliegreis per Sabena naar Palma op Mallorca. Over zijn verblijf in Palma en over de bemidde ling van „Ruys en Co." kunt U op deze pagina en in reportages die de komende weken in „De Echo van het Zuiden" verschijnen, meer lezen. Dit eerste artikel van een reeks reis. en vakantieverhalen die wij regelmatig zullen publiceren, behandelt het reisbureau „Ruys en Co.", dat Touroperation Transmunde dat de uitstekende reizen naar Palma samenstelt vertegenwoordigt en de vliegreis, per Ca ravelle van de, om haar service bekendstaande, Belgian World Air lines SABENA. dessen en twee stewards. De laatste vier zorgen voor de bediening van de passagiers. Als men iets nodig heeft kan men op een knopje drukken dat boven de stoel is aangebracht. Een andere knop regelt de frisse lucht terwijl een individuele leeslamp er voor zorgt dan men ook 's nachts kan lezen zonder dat de buurman er last van heeft. Een hefboompje onder aan de stoel dient er voor om de zetel in de ge wenste stand te brengen. Vervelen behoeft men zich beslist niet in het vliegtuig. Men kan onder meer schrijfpapier, kranten, tijd schriften, toeristische inlichtingen en ook farmaceutische benodigdheden krijgen. Interessant is het ook om te weten dat men verschillende artike len, waaronder alcoholhoudende dranken, sigaretten, sigaren en reuk werk belastingvrij kan kopen. Tijdens de vlucht wordt er verder een map met dokumentatie over het vliegtuig en over de Sabena uitge reikt. Als men het vliegtuig op de - kleine - luchthaven in Palma verlaat weet men dan ook het nodige over de machine. Eenmaal aangeko men in Palma is er geen tijd meer om na te denken over de vlucht. Dan waChten andere, nog plezieriger din gen. Vijftien dagen onbezorgd zon nen en genieten van de mooie natuur. Voor de vakantiereiziger die meer wil dan zonnen en zwemmen alleen biedt Mallorca ook genoeg. Het land is rijk aan musea, historie gebouwen terwijl het er ook aan amusementsge legenheden niet ontbreekt. Over Mal lorca en met name Palma vindt u de volgende week meer in „De Echo van het Zuiden". In de moderne tijd, in deze uitzonderlijke eeuw waar het onmogelijke mogelijk schijnt te worden, verdringen de su personische vluchten en ruim tevaarten nog niet de twee meesterwerken van de straal vliegtuig-techniek: De Boeing 707 en de CARAVELLE VI, die beide vlagschepen zijn van de Sabena luchtvloot. Het propellervliegtuig heeft het maximum van zijn moge lijkheden bereikt. In het bur- gerluchtvaartverkeer wordt de taak van de zuigermotor langzamerhand overgenomen door de straalmotor, die sub- en supersonische snelheden mogelijk maakt. Bovendien is de straalmotor veel een voudiger van uitvoering dan de zuigmotor. Hij heeft bijv. geen ingewikkeld systeem van krukassen, zuigers en cy linders. De Caravelle VI is een fantas tische schepping van de Fran se vliegtuig-ingenieurs. Het toestel onderscheidt zich van de Boeing door andere bouw en kleiner afmetingen. Evenals de Boeing is de Caravelle zeer lucht- vaardig. Vanaf vlieghoogte kan de Caravelle met buiten werking gestelde motoren van Brussel naar Parijs zwe ven. De Caravelle wordt in nau welijks vijftien minuten van brandstof voorzien; ook een intrekbare trap geeft tijdwinst op landingsplaatsen, In één woord: Geen vliegtuig werd beter uitgekiend en ge realiseerd dan de CARAVEL LE.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5