SPORT Keizer en Dullens uitblinkers RKDVC wint van GSBW ST. JAN opnieuw kampioen van schoolvoetbaltoernooi Kaatsheuvel BUDEL stuurt RWB met lege handen naar huis: 5-1 Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! SSC onder de voet gelopen door oppermachting SHO8-0 wf- f Dullens Ogen vragen brillen van STASSAR ROTTERDAM - Het Nederlands elftal heeft zondag middag in een volle Feijenoord-kuip een verdiende 3-1 overwinning behaalt op België. Een zege die volko men verdiend was. De oranjehemden speelden voor al in de eerste helft een knap partijtje voetbal. De tweede speelperiode was van heel wat minder gehalte. De Belgen misten, ondanks een tegendoel, de inspira tie om tot grote daden te komen- terwijl de Nederlan ders hun kruit reeds in het eerste gedeelte verschoten hadden. De wedstrijd ging dan ook uit als de beken de nachtkaars. Velen beweerden zelfs dat de kaars in de tweede helft nauwelijks had gebrand. Kesseler Vandenstock Onverwacht Weer vrije trap Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 «f 0M Nederland behaalt verdiende3-1 zege op zwak spelend België Van onze verslaggever Vreugde in het Nederlandse kamp. Eindelijk weer eens een overwin ning, behaalt op een ploeg die in 't Europees voetbal meespreekt. De grote man bij Nederland was zon der meer Piet Keizer. Deze voetbal virtuoos was ongrijpbaar. Met Dul lens was Keizer de beste man van de Nederlandse ploeg. De beste man bij de Belgen was wel rechtsback Heijlens, die het Moulijn danig las tig maakte. Moulijn was niet in top vorm. De Rotterdammer had echter de juiste inzet voor de jubileumder by der lage Landen en dat was een verdienste op zich. Na afloop spraken wij in de kleed kamers met spelers en trainers. De man achter de schermen in het Ne derlandse kamp bondscoach Georg Kesseler: „Natuurlijk ben ik tevre den. Een 3-1 overwinning is een fraaie prestatie. Er hadden echter meer doelpunten gemaakt moeten worden. Maar de wedstrijd is voor bij, Ik kijk alweer naar Schotland. Wat ik van de Belgische ploeg vind. Wel onze zuiderburen speelden goed georganiseerd voetbal. Onze geor ganiseerde verdediging wist hier wel raad mee. De beste man aan Belgische zijde was Heijlens. Hij speelde opvallend en had Moulijn volledig in bedwang. Of er een vooruitgang viel te con stateren na de wedstrijd tegen West- Duitsland? Natuurlijk. Dat hebt U zelf kunnen constateren," aldus een tevreden Kessler die Nuninga de opdracht had gegeven na de rust met Verkuijlen te wisselen. Debutant Willy Dullens was het middelpunt van de tientallen jour nalisten die allen benieuwd waren wat de Sittardia-speler van zijn eer ste interland vond. Zijn stropdas strikkend vertelde de kleine Lim burger rustig dat hem de vuurdoop erg was meegevallen. „Het is na tuurlijk veel zwaarder dan compe titievoetbal, er wordt ook sneller gespeeld". Tevreden gezichten dus in het Ne derlandse kamp. In de kleedkamer enkele meters verder was het rusti ger. De Belgen verwerkten de ne derlaag echter alsof het verlies bij een stuiter spellet je betrof. Blijkbaar interesseerde het de rode duivels niet al te veel. De voorbereidingen van de bezoekers voor deze wed strijd waren ook heel wat minder geweest dan bij de Nederlanders. Deze Belgische combinatie had slechts tweemaal in team-verband getraind. Vandenstock, de coach van de Bel gische ploeg gaf de persbroeders in het Frans zijn visie op de wedstrijd. „De ploeg speelde traag. Gespaard voor de wedstrijd tegen Frankrijk hebben we ons niet. De onverwach te 1-0 achterstand was voor onze ploeg de doodsteek. Jef Jurion, de gebrilde captain van de Belgen vond de uitslag te geflatteerd. Hij was van mening dat de ploeg een killer mist. Aan Vandenstock de taak een afwerker in zijn ploeg te vinden. Zonder enig officieel tintje begon nen de 22 voetballers aan deze ju bileum-interland. En zoals we van hen gewend zijn gingen de Belgen fel van start. In moeilijkheden kwam Pieters Graafland echter niet. Daarvoor waren de aanvallen te doorzichtig en te langzaam opge zet. De Nederlanders werkten zich uitstekend onder deze druk uit. En een van deze eerste aanvallen lever de onverwacht het gewenste resul taat op. Willy Dullens brak door de Bel gische linies en lanceerde z'n naam genoot Willy van der Kuijlen. De PSV-er miste niet en juichend keer de hij terug naar zijn ploegmakkers. De Belgen keken tegen een, op dat moment tegen de verhouding in, 1-0 nederlaag. De Nederlanders hadden door deze voorsprong meer durf ge kregen en invaller doelman Trap- peniers mocht zijn Anderlecht-klas- se tonen. Zijn Nederlandse collega Eddy Pieters Graafland maakte ech- der was op zijn plaats bij schoten ter ook geen fouten. De Feijenoor- van Van Himst en Thio. Geluk had P.G. wel toen de doorgebroken Pol van Himst tegen hem aanschoot. Dullens was ook de inleider van het tweede doelpunt. De Limburger werd namelijk even buiten 't straf schopgebied door een van de Belgi sche verdedigers ten val gebracht. Piet Keizer schoot de bal op bijzon der fraaie wijze rechtstreeks over de verblufte Trapperniers: 2-0. Een on gekende weelde voor de oranjehem den, die in deze fase van de strijd op zijn best speelden. Zes minuten later leek het 3-0 te gaan worden. Keizer lanceerde naar Van der Kuij len die in een uistekende positie voor het Belgische doel kwam. De Eindhovenaar schoot de bal echter rakelings langs de verkeerde zijde van de paal. Ook Nuninga, die zich niet op zijn gemak voelde op deze voor hem vreemde plaats kreeg kort voor het einde van de eerste helft nog een schitterende kans. De Ajaxied kreeg de bal toegespeeld na een goede combinatie tussen Moulijn en Dul lens. Nuninga speelde de bal echter iets te ver voor zich uit zodat doel man Trapperniers zich meester kon maken van het bruine monster. Over de tweede helft kunnen we kort zijn. Puis en Van Himst pro beerden verandering in de stand te brengen doch deze tot de Europese top behofende linkerwing kon de stand geen ander beeld geven. Daar voor zorgde Muller die na ruim een kwartier spelen de bal uit een vrije trap van Piet Keizer kreeg toege speeld. Trappeniers op zijn hoede voor een schot van Keizer viste voor de derde maal. 3-0 een voorsprong waarvan de Nederlanders niet had den durven dromen. Het tegendoelpunt van de Belgen na 32 minuten gescoord door de te leurstellende Spronk die een voor zet van Puis inkopte kon de vreug de niet meer temperen. De Neder landse leeuw had weer eens ge bruld, zij het op bescheiden wijze. Men heeft de vaderlandse mascotte echter niet in zijn hemd laten staan. Daar was het trouwens veel te koud voor. In een behoorlijk goed gespeel de wedstrijd slaagde RKDVC er in Goirle in met 2-0 beslag op de bei de punten te leggen. Vanaf het be gin trok RKDVC ten aanval. Na ongeveer tien minuten spelen werk te de links-back van GSBW de bal in eigen doel en bezorgde zodoende RKDVC een 1-0 voorsprong. Voor rust komt hierin geen verandering reet aedaneketaoitaoi etaoin etta meer Na de thee gaat RKDVC di rect in de aanval. Dit resulteerde na tien minuten in een doelpunt van linksbinnen van der Velden. De GSBW-ers proberen hierna om tot een tegenpunt te komen. Stopper Lambrechts weet echter met zijn medeverdedigers het RKDVC-doel blank te houden en zodoende behaalden de DVC-ers een verdiende overwinning. De moordenaar uit Eindhoven, de 24-jarige J. K., die vorig jaar de 6-jarige Corrie Hoffman op de Leen- derheide wurgde, is veroordeeld door de Bossche Rechtbank tot acht jaar gevangenisstraf en ter beschik kingstelling daarna van de regering. Hij zei: „Ik heb nog altijd aan drang om een mens te doden". De man uit Utrecht, die z'n ex- 1 verloofde met een bijl trachtte te doden, kreeg 4 jaar gevangenisstraf. Nadat woensdag de voorwedstrij den van het jaarlijks paasvoetbal- tournooi voor de schooljeugd van Kaatsheuvel, Loon op Zand en De Moer, waarvan wij de uitslagen reeds publiceerden, een uitstekend verloop hadden gekregen, kwamen de jeugdige voetballertjes donder dagmorgen opnieuw tegen elkaar in het veld om de eindstand te bepa len. De heer N. Kerssens, die deze voetbalfeesten ieder jaar met veel toewijding voorbereidt, had de or ganisatie ook nu weer tot in de puntjes voor elkaar. Aangezien ook alle deelnemende ploegen op tijd present waren, de weersomstandig heden behoudens de koude wind gunstig bleven kon alles volgens 't vastgestelde tijdschema worden af- Op een zeer zwaar en glad veld laat scheidsrechter Boom, die zeer goed leidde, om 12.00 uur de aftrap verrichten van de wedstrijd Budel- RWB- Al spoedig blijkt dat Budel zich veel beter thuisvoelt op dit gladde veld dan RWB dat met een 3-tal reserves moet aantreden. Reeds na 15 min. zien we Budel uit 'n goede aanval door hun rechts buiten scoren, 1-0. We denken in de 20e minuut de gelijkmaker te kun nen noteren als een schot van de linksbinnen van RWB de paal scheert, maar wat meer gebeurt, uit deze genomen doeltrap der tegen partij volgt een oogschijnlijk en ge vaarlijke aanval, die totaal verkeerd wordt beoordeeld door de RWB- doelman en no. 2 ligt in de touwen. Dus 2-0 na 20 min. spelen. We zien nu een verbitterd maar fel vech tend RWB dat verscheidende kan sen heeft gehad om voor rust de score beter aanzien te geven maar pech en goed doelman-werk der te genpartij bracht hierin geen veran dering dus 2-0, met rust. Na de thee 's zelfde spelbeeld een beter spelend Budel, met goede aan vallen aan de RWB-zijde. Het is 15 min. na rust als de midvood van Bu del een te zacht teruggespeelde bal van de RWB-rechterback weer te bemachtigen en 3-0 laat noteren. We juichen nog geen 3 min. hierna voor een goed doelpunt van RWB, maar de scheidsrechter oordeelt an ders en annuleert dit voor een vermeend buitenspel. Vlak hierop weer een aanval van Budel, dat door een strak schot van Budels linksbuiten wordt afgerond in een doelpunt dus 4-0. Dit geeft geenszins de verhouding weer, en gelukkig weet de RWB- midvoor in de 35e minuut het net te vinden en zien we de stand op 4-1, we hebben vast de overtuiging een beter score-beeld te verkrijgen door felle aanvallen van RWB maar pech en goed keeperswerk van Bu dels doelman weet dit te verhinde ren, en wat meer gebeurt, een doel punt valt juist aan de andere zijde, dus 5-1 een geflatteerde maar ver diende overwinning van een fair en goed spelend Budel. gewerkt. Het was voor organisator Kers sens dan ook een grote voldoening, toen hij na afloop als 't waren met de chronometer in de hand kon vaststellen dat het weer „gelukt" was en dat het „zó" (bekende duim- gebaar) verlopen was. Daaronder moet dan tevens worden verstaan, dat er tijdens de wedstrijden geen enkele wanklank vernomen werd en dat de jongens elkaar fel, maar op een sportieve manier partij had den gegeven. Dat uitgerekend op 't moment toen de laatste deelnemer „De Efteling" de rug toekeerde een flinke sneeuwbui zich ontlastte, deerde dan ook niemand en was te vens een bewijs dat ook de weer goden dit geslaagde tournooi wel gezind zijn geweest. Na afloop reikte wethouder J. Smulders, onder een toepasselijk woord, de prijzen uit, terwijl de heer Kerssens in zijn slotwoord dank bracht aan De Efteling, speciaal de heer Bruggeling, chef afd. sportza ken, die met zijn bekende enthou siasme natuurlijk present was om, waar nodig, de helpende hand te reiken, de scheidsrechters in de per soon van enkele studenten van het missiehuis, alsmede het onderwij zend personeel voor hun bijstand. Natuurlijk werden ook de deelne mende jongens, die tijdens de wed strijden nog op een kleine versna pering werden onthaald ondanks de krappe geldmiddelen, in dit dank woord niet vergeten, want zij vorm den immers het belangrijkste ele ment voor het welslagen van dit tournooi. In deze eindronde kwamen de nummers 1, 2 en 3 van alle poules tegen elkaar in het veld. In de pou les B-l, B-2 en B-3- waren als num mer 1 geëindigd: Berkdijk B, Loon op Zand B en Openbare School, La ge Zandschel. Hierin leverde deze laatste ploeg een verrassende pres tatie, door zelf van Loon op Zand met 31 te winnen en vervolgens tegen Berkdijk met 00 gelijk te spelen. Aangezien Berkdijk tegen Loon op Zand met 21 ten onder ging, werd de Openbare School win naar van de nummers 1 in deze poules. Van de nummers 2 werd het team van De Moer eerste door eerst St. Jan B met 11 in bedwang te hou den en vervolgens met liefst 60 van Mariaschool C te winnen. St. Jan bracht het tegen de Maria school „slechts" tot een 51 over winning, en dat was dus twee doel punten minder. Tenslotte de nummers 3, waarvan de Christelijke School aan de Zuid- hollandsedijk duidelijk zijn supe rioriteit bewees. Het klopte eerst St. Jan C met 40 en vervolgens de B-ploeg van Mariaschool met 30. Deze laatste won met dezelfde cijfers van St. Jan. Van de poules A-l en A-2 kwa men als nummer 3 Berkdijk A en Mulo B tegenover elkaar te staan, waarbij de eersten op het nippertje met 10 zegevierden. Bij de num mers 2 hield Mulo A de eer van „ge leerde bollen" hoog door met 31 van Loon op Zand A te winnen. Ten slotte kregen we dan de grote finale en belangrijke schok tussen St. Jan A en Mariaschool A om het algemeen kampioenschap. Het werd een prachtige strijd tussen deze twee kemphanen, die elkaar geen duimbreed toegaven, maar tenslotte ging de overwinning toch naar St. Jan, dat daarmee zijn titel prolon geerde en op het eventueel te hou den interdorpentournooi de gemeen te zal vertegenwoordigen. De reis naar Oud-Beierland zal de SSC-ers nog lang heugen. Tegen SHO leden zij een 80 nederlaag. Een nederlaag, die aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. Het is moeilijk te zeggen waar de fouten lagen, want het gehele elftal van Vrijhoeve deelde zaterdagmidag in de malaise. De achterhoede van SSC die het beste deel van het elftal is, was in de wedstrijd tegen SHO ge heel uit vorm. Wat men ook pro beerde, het lukte deze middag niet. Al is het echter een grote nederlaag geworden, men heeft tot de laatste minuut volgehouden en getracht toch nog een doelpunt te maken. Het zat SSC echter niet mee. Als scheidsrechter v. Pelt om 4.15 uur 't sein geeft voor de aanvangs tijd, trapt SSC af. De bal wordt ech ter terstond overgenomen door SHO en hun voorhoede zet een aardige aanval op, die door v. Peer wordt onderschept. Hij zet meteen zijn ei gen voorhoede aan het werk, maar deze aanval wordt eveneens afge slagen en meteen zijn de SHO-ers weer weg. Uit de aanval die zij overnemen, houden zij een corner over. De genomen hoekschop wordt overgeschoten. Toch blijven de SHO-ers het heft in handen houden njUM' Het St. Jan-elftal dat kampioen werd in poule A en na 5 minuten weten zij goed door te breken en de stand op 10 te brengen. De Oud-Beierlanders blijven in de meerderheid en in de 8ste en 10de minuut weten zij de score op te voeren tot 30. SSC probeert alles om deze 30 achter stand te verkleinen, maar het lukt hun niet. De aanvallen die zij op bouwen weten zij niet goed af te werken. In de 15de minuut onder neemt SHO weer een goede aanval en uit de voorzet over links die volgt, weet hun linksbinnen met 'n fraaie kopbal de stand op 40 te brengen. De Vrijhoevenaren zijn toch wel enigszins ontgoocheld door deze grote achterstand Zij kregen nog meer pech, toen hun linkshalf speler Verhagen het veld moest verlaten wegens hevige spierpijn. Invaller Lagrouw bleek in deze wedstrijd niet de juiste maat te kunnen vinden. Hij speelde wat on zeker. En dit betekende ook een zekere verzwakking van de ploeg. Een enkele maat weet SSC goede aanvallen op te zetten, maar ver der dan de achterhoede van SHO komen zij niët. In de 30ste minuut weet SHO uit een aanval de score tot 50 te verhogen en met deze stand breekt de rust aan. In de tweeed speelhelft tracht SSC alles te doen om iets van de ach terstand in te lopen. Doch hun lukt niets en het succes komt weer aan de SHO zijde. Door enkele goede aanvallen weten zij in de 4e en 10e minuut de score te verhogen tot 7-0. Het pleit voor de Vrijhoevena ren, dat zij moedig blijven volhou den. Van der Schans komt nu mee naar voren. Maar hij weet ook niet de nodige vaart in het spel te krij gen. SSC probeert nu door omzet ting van het elftal tot succes te ko men. Maar wat zij ook proberen tot doelpunten komen zij niet. Zij krij gen enkele hoekschoppen te nemen. Maar de afwerking laat alles te wensen over. SHO daarentegen spe len alsof zij een achterstand had den in te lopen. Na ongeveer 25 mi nuten gespeeld te hebben verhogen zij de stand op 8-0. Het laatste kwartier van de wedstrijd komen er toch wel enkele goede aanvallen van SSC maar de afwerking deugt niet. Het lukte Vrijhoeve niet de eer te redden. En zo eindigde deze wedstrijd in een 8-0 nederlaag voor SSC. Het is een wedstrijd geweest die lang in de herinnering van SSC zal blijven.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5