Beschermheer J. Malburg bood harmonie nieuwe vlag aan WAALWIJK m Textielhuis Tréjol opent woensdag nieuwe zaak DRUNEN V/. STATIEDAG ST. CRISPIJN Deelnemers Pax Christitocht in W'wijk gastvrij ontvangen a DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 APRIL 1966 Vijf ere-leden gehuldigd Ere-leden Sprang-Capelle gaat in beroep bij Ged. Staten Romantica hield geslaagde show rr ...i i ^"ULjja» Zaterdag 16 april j.l. hield de Waalwijkse harmonie St. Crispijn haar traditionele statiedag. Deze sta tiedag kreeg ditmaal wel een bij zonder feestelijk karakter, vanwege het feit, dat tijdens de in zaal „De Lindeboom" gehouden feestavond door de beschermheer van St. Cris pijn de heer J. Maiburg aan de harmonie een fraaie nieuwe vlag werd aangeboden, terwijl tevens vijf werkende leden, die zich 50 jaar lang voor „St. Crispijn" buitenge woon verdienstelijk hebben gemaakt tot ere-lid werden benoemd. In de fraaie nieuwe vlag, die St. Crispijn werd aangeboden zijn de kleuren van de Gemeentevlag ver weven benevens het Wapen van Waalwijk, terwijl een lier, die even eens in het vaandel is aangebracht de muziek symboliseert. Al met al een buitengewoon fraaie vlag, die door de Eerw. Broeder Romualdus van de St. Petrusscholen werd ont worpen en vervaardigd werd door de bekende firma Loots uit Tilburg. Omstreeks 16.30 uur zaterdagmid dag maakte de harmonie met het nieuwe vaandel voorop een muzika le wandeling door het stadsdeel Bloemenoord. Uiteraard trok deze muzikale wandeling grote belang stelling. Bij terugkomst in zaal „De Lin deboom" werd de leden met hunne dames een welvoorziene koffietafel aangeboden, waarbij ook de be schermheer en het bestuur aanzaten. Door de heer en mevrouw Timmer mans was deze koffietafel uitste kend verzorgd. Nieuwe vlag Een der hoogtepunten van deze feestavond vormde ongetwijfeld de aanbieding van de nieuwe vlag door de beschermheer van St. Crispijn, de heer J. Maiburg. Nadat deze met de voorzitter de harmonie de heer Fr. Smolders op het podium had plaatsgenomen heette de heer Maiburg allen hartelijk welkom, waarna liij zich richtte tot de leden om een beroep op hen te doen, zich allen in te spannen om de harmonie St. Crispijn, steeds hoger op de mu zikale ladder te brengen. Hierna overhandigde hij aan de voorzitter van de harmonie de fraaie vlag. We weten allen, aldus de heer Fr. Smolders, dat het U, mijnheer Mai burg niet is te doen om dank of lof te oogsten, maar we weten ook dat U steeds bereid bent de harmonie St. Crispijn te helpen en te steunen met woord en daad. Ik maak echter gaarne van deze gelegenheid ge bruik, om U namens St. Crispijn hartelijk zeer hartelijk dank te zeg gen voor Uw vorstelijk Geschenk en ik hoop dat de leden van de harmo nie zich door trouw repetitiebezoek en door 100% lid van St. Crispijn te zijn, zich dit vorstelijk geschenk waardig zullen tonen. Nogmaals zeer hartelijk dank. Een daverend applaus van alle aanwezigen onder streepten de dankwoorden van de voorzitter die hierna een 5-tal wer kende leden van St. Crispijn ver zocht, op het podium te verschijnen. Dit waren de heren: P. Hurkmans, G. Voogd, G. v. d. Sanden, C. Pen- nings en J. Kelder, die hierna door de voorzitter tot ere-leden der har monie werden benoemd, wegens hun grote verdiensten gedurende 50 ja ren aan St. Crispijn bewezen. Na dat de heer Smolders de vijf trou we verdienstelijke leden, met hun benoeming had gefeliciteerd, over handigde hij hen het bondsinsigne met oorkonde en hoopte dat zij nog vele jaren de groei en bloei van de harmonie St. Crispijn zullen kun nen meemaken en dat het korps van de actieve leden en van 't korps van vele jaren gebruik zal kunnen ma ken. Nadat dit moment op de gevoeli ge plaat was vereeuwigd, ving de feestavond aan, een feestavond die klonk als een klok, en die weder om overuidelijk bewees, hoe uitste kend de verstandhouding is tussen bestuur en leden van deze oudste Waalwijkse harmonie met aan het hoofd de beschermheer de heer J. Maiburg. De statiedag 1966 van de harmo nie St. Crispijn zal met gulden let ters in de annalen worden vermeld en niet ten onrechte. Het was een feestdag „St. Crispijn", waardig. VROUWENBEWEGING N.K.V. AFD. WAALWIJK In de zaal van de heer Fr. van Helvoirt aan de Putstraat, werd donderdagavond j.l. voor de leden van de afd. Waalwijk van de Vrou wenbeweging van het N.K.V. een voorlichtingsavond verzorgd door de N.V. PNEM. Voor de pauze werd een deskun dige demonstratie gegeven van elec- trische huishoudelijke apparaten, terwijl na de pauze een film werd vertoond over: heetwatervoorzie- ning. Na afloop van de film werden de dames in de gelegenheid gesteld vragen te stellen, die tot volle te vredenheid werden beantwoord. Al met al een leerzame avond waarvoor behoorlijke belangstelling bestond. GEGUND Door de Rijkswaterstaat te 's Gra- venhage is gegund aan Aannemers bedrijf v. d Elshout de Bont H-V., Floris V laan 13b te Waalwijk, het onderhouden van de werken voor waterkering - afwatering en verbinding te land in Noordweste lijk Noord-Brabant, behorende uit de werken van de Bergsche Maas 1966, voor de prijs van f 125.500,- LENTE-TOTO 1966 WEEK EINDIGEND 15 APRIL '66 1 1 i »L. <n Inzet: 701,80. Aantal deelnemers 96-6. Ie prijs gewonnen door: Chr. v. Engelen, prof. Nolenslaan 56, Waal wijk met 701,80; en H. Kootkar jr. Grotestraat 35, Waalwijk met 701,80;. Zij delen de le prijs en ontvangen elk 52.64. 2e prijs gewonnen door: J. Hol, v. Duyvenvoordestraat 3, Waalwijk, met 701,81, hij ontvangt 70,18. 3e prijs gewonnen door: R. Neder- pelt, Orteliuslaan 3, Waalwijk met 701,78, zij ontvangt 35,09. De prijzen kunnen worden afge haald tot en met woensdag 20 april 1966 bij de penningmeester J. Tim mermans, Mgr. Prinsenstraat 16 te Waalwijk. JEUGDTOTO RKC De inzet van de jeugdtoto no. 7 d.d. 16 april 1966 bedraagt 1186, Dit bedrag werd precies geraden door M. Snijders, Felix Timmer mansstraat 8 Waalwijk, die daarmee de eerste prijs wint zijnde 177,90. 1186,11 werd geraden door mevr. de Werd-Emmers Prof. Nolenslaan 40 Waalwijk. Dit was goed voor de tweede prijs 118,60 N. van Dal p/a Gen. de Wetstraat te Waalwijk wint de derde prijs zijn de 159,30. Hij had 1186,12 inge vuld. Reclames tegen deze uitslag kun nen tot woensdagmiddag 12 uur worden ingediend bij C. Ypelaar, Pieter Vredestraat 69. De jeugdcommissie van RKC hoopt ook de komende weken op Uw aller medewerking te mogen rekenen. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in „De Twee Kolommen". Zondag: Geen repetitie voor man nenkoor Oefening en Vermaak. BAARDWIJKS TONEEL De uitgestelde toneeluitvoeringen van Baardwijks Toneel worden nu op donderdag 21 en vrijdag 22 april ge geven. OLIEBOLLENACTIE VOOR JEUGDCENTRUM De oliebollenactie die jl. zaterdag 16 april ten bate van bet te bouwen Hervormd Jeugdcentrum is volledig geslaagd. Het comité dankt gaarne al de medewerkers, maar vooral de in woners van Waalwijk, die zeer goede afnemers waren van de oliebollen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: herenpolshorloge, zij den sjaal, zwarte portemonnee, kin- dersdhoenen. Verloren: bromfiets plaatje, porte- monnaie, jongenshril, handtas, huis- j sleutel, regen'broek, kinderjas, groene i step, hond, 2 sleutels. j KABELDIEFSTAL Bij de PNEM werd vanmorgen vroeg ontdekt dat er weer een kalbel was gestolen. De kabel, 300 meter lang, moet met flink materiaal ver sleept zijn. De politie onderzoekt de zaak. De heer F. Smolders, voorzitter van St. Crispijn rechts op de foto) complimenteert de vijf nieuw benoemde ere-leden: van links naar rechts: A. Pennings, G. Voogd, G. v. d. Sanden, J. Kelder en P. Hurkmans. Circa 250 met sneeuw overdekte trekkers van de Pax Cristi voet tocht Den Bosch kwamen donder dagavond in Waalwijk aan, waar zij in 140 Waalwijkse gezinnen gastvrij werden ontvangen om er de nacht door te brengen. Vanuit Den Bosch waren zij per bus naar Elshout ver voerd, om vandaar uit te voet naar Waalwijk te trekken. Vechtend te gen een beginnende sneeuwstorm, konden zij gedurende deze tocht met elkaar kennis maken. Stipt op tijd waren alle 2800 deel nemende routiers vanuit Den Bosch per bus naar de 12 verschillende startplaatsen gebracht. Tot dat uur beheersten zij het beeld van de hoofdstad van Brabant. Onder hen waren veel religieuzen, sommigen vreemd uitgedost, o.a. was er een kapucijn, die in een trui rondliep. De 250 trekkers van route 10, be gaven zich, in Waalwijk aangeko men naar de R.K. Huishoudschool GROTE INBRAAK BIJ COW A Vorige week vrijdag is bij de Cowa een inbraak gepleegd, die vtaor énke le duizenden guldens goederen op bracht. De inbrekers namen 50 heren- costuums mee, 70 pantalons en een onbekend aantal stoffen. f NIEUWE KAASWAGEN De heer Huub van den Hout uit Tilburg, die regelmatig met zijn rijdende „winkel" in kaas, boter enz. de Waalwijkse markt bezoekt en zich op het gebied van frisse - hygiënische behandeling een klin kende naam heeft verworven, heeft thans zijn oude wagen vervangen door een nieuwe, die voorzien is van de allerlaatste snufjes. Deze nieuwe wagen garandeert nog snel lere en betere bediening van de klanten en is uitgerust met een in gebouwde koelkast voor buitenland se kazen, prijsaangevende weeg schalen en TL-verlichting. Een ju weel van een wagen, waarmee de firma H. v. d. Hout nu ook elke week op de Waalwijkse markt ver sahij nt. SIMON VAN ADELBERG De geboren Waalwij ker, de heer Simon van Adelberg, die enige jaren medewerker is geweest van ons blad en thans samensteller is van het kunstmagazine „Galerij" van de K.R.O.-televisie, heeft met de ca meramen Jaap Buijs een reis ge maakt naar Leningrad (het vroege re St. Petersburg) om er een docu mentaire te maken over de collec ties Hollandse en Vlaamse kunst in het vroegere winterpaleis van de Tsaar, thans 't Hermitage-museum, dat enorme kunstschatten bevat, die in elfhonderd zalen zijn geborgen. De uitzending heeft op 3 mei a.s. plaats. J.l. vrijdagavond kwam de raad van de gemeente Sprang-Capelle in openbare vergadering bijeen ter be handeling van een voorstel van Bur gemeester en Wethouders tot het in stellen van beroep tegen het besluit van ged. Staten van 2 maart 1966, waarbij ondermeer goedkeuring is onthouden aan een gedeelte van het uitbreidingsplan „Nieuwevaart". Burgemeester M. v. Prooijen lich te na opening van de vergadering toe, waarom deze vergadering werd bijeengeroepen. Binnen 30 dagen na de beslissing van Ged. Staten van 2 maart kan de gemeente in beroep gaan bij de kroon, maar de brief was eerst op 22 maart ingekomen, zodat het beroep tot 30 dagen na 22 maart kan worden ingesteld bij de Kroon. Ged. Staten hebben het uit breidingsplan wel goedgekeurd, maar hebben daarbij aan enkele ge deelten daarvan hun goedkeuring onthouden. De burgemeester lichtte aan de hand van kaarten toe aan welke gedeelten van het uitbrei dingsplan de goedkeuring werd ont houden. Het betreft namelijk ont houding van goedkeuring aan een aantal bestemmingen tot tuinen of erven, waarop kleine bedrijven zijn toegelaten en aan een bestemming van groene ruimte ten oosten van de begraafplaats. In een aantal van die gevallen menen B en W dat de instelling van beroep niet gewenst is, maar zij hebben overwegende bezwaren tegen dat gedeelte van de beslissing waarbij bedrijven zijn toegelaten, langs het westelijk ge deelte van de Poolsestraat, vanaf de spitsing met de Schrevelstraat en langs de westzijde van de Willem van Gentsvaart, waardoor er in Ca- pelle geen gelegenheid is tot b.v. garagebedrijven, schildersbedrijven enz., waarvan volgens G.S. de nood zaak tot oprichting volgens G.S. niet in het plan zou zijn aangetoond. Naar de mening van B en W is het noodzakelijk dat deze mogelijkheid aanwezig blijft, waarom zij de raad voorstellen hiertegen in beroep te gaan. Geen der raadsleden had behoefte hierover het woord te voeren en werd zonder hoofdelijke stemming besloten tegen deze beslissing van G.S. bij de Kroon in beroep te gaan, waarna de voorzitter deze vergade ring, die nog geen 15 minuten in beslag nam, te sluiten. De eerste drie maanden van dit jaar zijn er in ons 'land een half millioen ziektemeldi ngen geweest bij het Gemeenschap pel ijk Admini stratiekantoor of te v iel 73.000 meer dan in 1965. waar zij hun brood konden opeten en de gesprekstof met als thema „Inzet" met elkaar konden doorne men en alvast enkele eventuele pun ten konden opscrijven. Hierna begaven zij zich naar de gastfamilie's om kennis te maken, waarna zij naar de St. Janskerk trokken, waar een korte dienst werd gehouden. Pater H. F. Scheffers, hoofdaalmoezenier van de route Waalwijk, hield tijdens deze dienst een korte predikatie over het the ma „Inzet". 's-Avonds kwamen al len in de aula van het Dr. Moller- college bijeen. Hier waren tevens aanwezig de Edelachtbare heer bur gemeester Teijssen van Waalwijk en zijn echtgenote, alsmede de rector van het college de heer Noorman van der Dussen. Nadat de verschil lende kapittels met elkaar nader hadden kennis gemaakt, werden door verschillende groepen enkele sketches opgevoerd die een laaiend enthousiasme lossloegen. De avond werd besloten met zang en gebed waarna de routiers zich naar him kwartieren begaven, om van een verdiende nachtrust te genieten. Vrijdagmorgen om ca. 9 uur trok ken zij verder over Giersbergen naar Nieuwkuyk, waar zij de nacht van vrijdag op zaterdag op boerde rijen in het hooi sliepen. WAALWIJKSE JUDO KAMPIOENSCHAPPEN H. VAN MOOK PROLONGEERT KAMPIOENSTITEL Zondag 17 april organiseerde de Judo-club Waalwijk in de Gecroonde Leersse, de Waalwijkse Judokampi oenschappen, die zeer geslaagd kun nen worden genoemd en waarvoor 'n bevredigende belangstelling bestond. De athleet H. v. Mook wist zijn kam pioenstitel voor de derde adhtereen- volgende maal te prolongeren waar door de fraaie wisselbeker zijn eigen dom wordt. De uitslagen waren: Meisjes: van 25 tot 30 kg.: I. C. de Graaff; 2. A. Bijnen; van 35 tot 40 kg.1. B. Berts; 2. L. Ros Jongens: van 25 tot 30 kg.: 1. B. Leijten; 2. J. Leijten; van 30 tot 35 kg.; 1. E. Kuis; 2. T. Burgel; van 35 tot 40 kg.: 1. H. v. d. Wiel; 2. D. v. Helden; van 40 tot 45 kg.: 1. T. Brouwer; 2. H. v. d. Linden; van 45 tot 50 kg.: 1. v. Buul; 2. v. d. Meyden. Senioren: Lichtgewicht: 1. L. van Veldhoven; 2. C. v. Boxtel. Middengewicht: 1. J. v. d. Heuvel; 2. G. Verhoeven. Zwaargewicht: 1. H. v. Moök; 2. A. v. d. Anker. Alle categoriën; 1. H. van Mook; 2. C. Verhoeven; 3. W. Valk en L. van Veldhoven. h Welke echte Waalwijker kende het oude pand niet van bakker van den Dungen in de Grotestraat. Thans is het niet meer te herken nen, want het is diverse keren ver bouwd. Vroeger en zelfs tot 1952 heeft het zijn typische vorm gehad; het was een der oudste en mooiste huizen in de Grotestraat en had een mooie trapgevel, die het pand een histo rische waarde gaf. Deze trapgevel bekroonde toen twee kleinere pan den welke later tot een werden verenigd (133-135). In 1600 is dit gebouwd en heeft heel lang zijn oorspronkelijke vorm behouden. Bij een verbouwing in '30 werd het geschikter gemaakt voor een winkel en ook toen is het pito- reske trapgeveltje bewaard. Opnieuw werd het pand grondig verbouwd in 1952. Toen is het ge heel afgebroken. Ondanks alle moei te bij de betreffende instanties om deze gevel te behouden is de gevel niet gered kunnen worden. Jammer, maar waar! Zo kon op 20 november 1952 fa. v. d. Dungen haar banket bakkerswinkel openen. Ook nu heeft architect Jac. Ver stappen uit Rosmalen, met aanne mer Fa. G. van Heesch Zn. alhier dit winkelpand verbouwd in op dracht van de heer en mevr, Hens- kens-Deenen, die er a.s. woensdag het publiek zullen ontvangen in hun nieuwe textielwinkel TREJOL. Aan de verbouwing hebben nog meegewerkt Fa. van Delft uit Dru- nen, die de stalen pui met goudkleu rige aluminiumstrips heeft ge plaatst. Fa. C. van Dongen verzorg de de electrische installatie en Fa. Scholt de markiezen tegen de prach tige gevel welke is opgetrokken met witte geglazuurde stenen. De win kel omvat nu de helé breedte van het pand en kan t.z.t. nog worden uitgebreid. De heer en mevr. Henskens zullen in hun zaak de meest courante tex tielartikelen gaan voeren, aange past aan de binnen- en buitenland se mode. Dit is mogelijk, daar dit bedrijf deel uitmaakt van Henskens Textielgroothandel, im- en export, Den Bosch. Voor zakenrelaties zal de firmant recipiëren dinsdag van 2-5 uur, maar voor het publiek gaan de deu ren open a.s. woensdag om 9 uur. De Russische minister van bui tenlandse zaken Gromyko, die in de tweede helft van april een be zoek brengt aan Italië, zal naar verwacht wordt op 26 april door paus Paulus ontvangen worden. De rage om in het laatste kwar taal van 1965 nog net voor de be lastingverhogingen een auto te ko pen is de belangrijkste oorzaak ge weest dat de Nederlandse Fordfa briek haar nettowinst over dat jaar bijna verviervoudigd zag tot 9.82 (in 1964: 2.67) miljoen gulden. Het verkoopresultaat was zo uitzonder lijk dat in 1966 ongetwijfeld op een terugslag moet worden gerekend, zo waarschuwt de directie. Op zaterdagavond 16 april ver- rastte het meisjeskoor Romantica, dat toen drie jaar besond, de Dru- nense bevolking met 'n goed ver zorgde show. Naast het optreden van het koor dat een succes genoemd mag wor den, traden uit Romantica ook en kele solisten naar voren en wel Rietje Floris en Carla Rombout die op vlotte wijze hun liedjes brachten. Ook de Hurrycane Sisters en de Lylacs hebben hier een applausje verdiend. Het hoogtepunt van het koortje vormde wel de musical „Plein '66", die op aardige wijze één aspect belichtte van de bedendaagse jeugd, Te gast in Drunen waren deze avond The Lenry's accordeonduo uit Eindhoven dat het publiek ge boeid deed luisteren naar him vir tuoze spel en The Daffodils uit Waalwijk, die ondanks de storin gen in de microfoon, een aardig programma wisten te brengen. Dé attractie van de avond was echter wel het optredenvan Ciska Peters, de bekende radio, en T.V.- ster die na enkele hits waaronder „Weine keine Tranen um mich" en „niemand zal mijn tranen zien", de hele zaal in haar „Catharine uit de kantine", wist te betrekken. Na dit grandioze optreden was er bal voor alle aanwezigen. Onze waardering gaat uit naar allen die, zowel voor als achter de coulissen, hun steentje bijdroegen aan deze succesvolle show en wij wensen het meisjeskoor Romanti ca veel succes in de toekomst. ^BOERENLEENBANK Donderdag hield de Boerenleen bank Drunen-Elshout haar algeme ne jaarvergadering. Het verslag van deze bijeenkomst kunt u in de edi tie van a.s. vrijdag lezen. **SBÜE3El ZWEMVERENIGING Reeds enkele weken is men in Drunen bezig met de oprichting van «en zwemvereniging. De belangstel ling is zeer groot. Reeds 60 leden gaven zich op. In de komende we ken zal een officiële oprichtings vergadering worden gehouden/ waarop de plannen voor de toe komst zullen worden besproken, terwijl tevens een voorlopig bestuur zal worden gevormd. SCHAKEN IN DRUNEN De schaakclub Gambiet uit Dru nen heeft in het eerste jaar van haar bestaan reeds verschillende successen geboekt. In het eerste jaar van haar bestaan speelde zij op de eerste plaats een onderlinge competitie, deed mee aan de com petitie van de Brabantse Schaak bond en speelde verder nog enkele vriendschappelijke wedstrijden te gen clubs uit de omgeving. In de competitie van de Brabant se Bond werd het eerste team no. 2. Bij een vriendschappelijke ont moeting met de schaakclub Heus- den werd deze club op overtuigen de wijze geslagen. Bij een vriend schappelijke ontmoeting met de verenigde schakers van Heiniken in 's-Bosch won Drunen met 7-3. De Drunense schaakclub Gam biet is voornemens om per 1 sep tember deel te nemen aan de com petitie van de Brabantse Bond in de derde klas. De club heeft iedere donderdag avond clubavond in de bovenzaal van de Hoge Braken. ZIEKENTRIDUUM In de meimaand zal evenals an dere jaren in Elshout weer een ziekentriduum worden gehouden voor Drunen, Elshout en Nieuw kuyk, i.v.m. de hoge kosten welke daaraan verbonden zijn zal eind april een enveloppenactie worden gehouden. Een 58-jarige hoofdonderwijzer heeft te Vlissingen waar hij logeer de, zijn 51-jarige vrouw met een sjaal trachten te wurgen. Toen dit mislukte, stak hij zichzelf met een mes in de borst en stierf een kwar tier later.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6