L. Hornman nam afscheid van Wit|GeleaKruis in Loon op Zand KAATSHEUVEL Europese United Shoe conferentie in Waalwijk JAARVERGADERING MATIG BEZOCHT Overzicht 18 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 22 APRIL 1966 18 Cadeaus voor scheidende voorzitter Leeds United speelt tegen Noad Ronde van België finisht in Tilburg Winkels in Tilburg 30 april open Turkse avond in Tilburg üruisgehouw Raamsdonk Sprang Capeile Waspik Mr. A. F. M. BOTS in het openbaar verkopen 156 Perzische tapijten en lopers Chasséveld, voormalig N.U. terrein te Breda De nieuwe Anglia Torino In het wijkgebouw van het Wit- Gele Kruis heeft woensdagavond de jaarvergadering van deze kruis vereniging plaats gehad, welke wel enigzins een feestelijk karakter had in verband met het afscheid van de voorzitter de heer Hornman. Bij zijn vertrek werd hij nog e- ven in de bloemetjes gezet. In de opening heeft de heer Hornman, nadat hij de weinigen die opgekomen waren hartelijk welkom had geheten, bestuur en leden van het Wit-Gele Kruis har telijk dank gebracht voor het ver trouwen, dat hem de afgelopen bij na 15 jaren is gesteld. Sedert zijn komst is er een gehele gedaante verandering geweest van deze ver eniging. Het ledental breidde zich uit van 600 naar plm. 1000 nu. Er is veel tot stand gebracht maar de toekomst vraagt nog meer want ook de overheid zit niet stil, aldus de voorzitter. De vereniging van het Wit-Gele Kruis is een plaatselijke binding geworden wel ke niet meer weg te denken is. Het verenigingsidee is sterk op de voorgrond gekomen, ondanks de zich ontwikkelende toekomst. Veel dank bracht hij aan de wijk zusters Sommers en v. d. Weerde, die de draagsters zijn van deze kruisvereniging. Ook Dr. de Vries dankte hij voor zijn medische ad viezen en consulten. Maar niet minder ging zijn dank uit naar zuster v. d. Avoird welke door om standigheden niet meer dat werk kan verrichten, dat zij vroeger deed. Dertig jaren lang heeft zij haar beste krachten gegeven in dje kraamverzorging. De verslagen van de secretares se over 1964 en 1965 werden onver anderd goedgekeurd, evenals dat van de penningmeester. De laatste werd dan ook décharge verleend. Uit de verslagen zien we dat het ledental in 1965 met 2l is toegeno men en nu 900 bedraagt. Interne kraamhulp is verleend bij 16 ge vallen; wijkkraamhulp aan 64. TILBURG Het jeugdprof team van Leeds United komt naar Til burg. De Engelsen zullen op woens dag 18 mei op het NOAD-terfein aan de Eginhardstraat een wed strijd spelen tegen het betaalde jeugdelftal van NOAD. Enkele da gen later neemt Leeds United deel aan het internationale jeugdtoer- nooi van Feijenoord. De Engelsen zullen verder nog wedstrijden spe len in Parijs. De 25e Ronde van België voor amateurs die van 24 april tot 1 mei wordt verreden heeft dit jaar voor de eerste maal ook een etappe plaats in Nederland. De tweede e- tappe op 25 april gaat van Aren- donk naar Tilburg. De renners die bij Baarle Hertog over de grens gaan, zullen, alvorens in Tilburg te finishen nog enkele ronden rij den in de zgn. „Turkse wijk" van Tilburg. Aan de ronde doen inter nationaal bekende coureurs mee. In Tilburg zullen de winkels op zaterdag 30 april de gehele dag open zijn. Dit in tegenstelling tot de meeste plaatsen in Nederland waar de winkels 's middags na 1 uur dicht gaan. Een aantal instan ties kon n.l. niet akkoord gaan met het voorstel van de middenstands verenigingen om vrijdagavond een koopavond te houden. „Dan maar de gehele dag open besloten de winkeliers". Ook de marktkooplui zullen zaterdagsmiddags normaal hun waren aanbieden. Op maandag 25 april wordt in Tilburg een contactavond georga niseerd voor de Turkse arbeiders die in Tilburg en omgeving in gro ten getale werkzaam zijn. Op deze avond in de zaal van Pas Buiten, Bredaseweg, zullen enkele films worden vertoond, waaronder een film met Turkse onderschriften. Alle Turken en pensionhouders zijn van harte welkom. De secre taris van de Nederlands-Turkse- Vereniging zal op deze avond vra- igen beantwoorden. De „Tilburgse" Turken en pensionhouders zullen vandaag, vrijdag, een schrijven van de Hoofdinspecteur van de Tilburg se gemeentepolitie, de heer Mar tens, en de secretaris van de Ne- derlands-Turkse-Vereniging ont vangen waarin een aantal stand punten omtrent de woonsituatie nader uiteen gezet zullen worden. Zittingen Consultatiebureau zui gelingen in Loon en de Moer zijn resp. 51 en 24, dat van het kleuter bureaus 22. Het aantal verpleeg den is 191 en het aantal verpleeg- bezoeken door de zusters is 3449. De jaarlijkse TBC-duivenvlucht bracht f. 1710,46 in het laatje. Uit het financieel overzicht blijkt een omzet van f. 67.345,42 met een batig saldo van f. 1.321.8G'. De Rijks, en Gemeentesubsidie bedragen f. 36.000. In verband met deze bijdragen is de contributie die f. 11.887,50 opbrengt en niet toe reikend is, verhoogd van f. 12.50 op f. 15.- per lid. Aan wijkverple ging is een bedrag van f. 31.350,43 en aan kraamzorg f. 9.523,94 be steed. De kosten van het gebouw zijn f. 8.888,23. Het accountantsverslag blijft in het wijkgebouw een week ter in zage liggen. Over de contributie zei de heer van Breugel nog een en ander ten behoeve van de bejaarden. Hij vroeg het besuur deze kwestie in dividueel te mogen laten behan delen. Het bestuur kreeg volmacht van de vergadering. Dr. de Vries zei dat plm. 80% van het verpleeg- werk voor de bejaarden kwam. Dus een tere kwestie! Direct hier op is de uiteenzetting gegeven door de heer Hornman over de nieuwe regeling van de kraamhulp. Sedert november 1964 is er heel wat ge beurd en moeilijkheden zijn er voorgekomen omtrent vergoeding, uitkering e.d. Hierbij kwam nog de ziekte van de oude kraamverzorg ster Zr. v. d. Avoird. Hier is ge tracht alle moeilijkheden zo goed mogelijk op te lossen,hetgeen door het gezamenlijk bestuur is geschied. Voor kraamhulp kan men zich nu wenden tot de wijkzusters, die dit dan regelen. Wil men Zr. v. d. Avoird, dan is hiervoor ook een regeling via het kraamcentrum te Waalwijk, zodat ook daar een re delijke overeenkomst kan worden gemaakt. Deze moeilijke materie heeft veel hoofdbrekens gekost, maar ze is naar aller tevredenheid in orde gekomen. De heer Kees van der Velden nam het nog even voor Zr. v. d. Avoird op, maar het bestuur zei dat zij nog steeds in Loon op Zand haar werk kan doen, tot zei haar pensioengerechtigde tijd heeft bereikt. De contributie noemde we reeds; deze is nu f. 15.- Namens alle leden sprak Dr. de Vries de scheidende voorzitter toe. Hij schetste de tijd van de op richting dezer vereniging en het aankomen van de heer Hornman als voorzitter. De bouw van het Wit-Gele Kruisgebouw, de tragiek van Zr. Jovita en de tragiek ook van Zr. v. d. Avoird nu, het vele goede werk van de voorzitter, die nu een pracht vereniging achter laat, waren de inhoud van zijn re de. De heer Hornman dankte op zijn beurt. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. v. Rooij als voorzitter gekozen daar geen tegen kandida ten waren binnen gekomen. Ook de heren J. v. d. Lee en J. v. Noije werden herkozen. Voor De Moer trad tot het be stuur toe de heer Mekke. Bij monde van de heer Hamers werd aan de scheidende voorzitter een pracht boekwerk aangeboden als bewijs van sympathieke samen werking in dit bestuur. Voor mevr. Hornman was er een grote doos bonbons. Het besluit van de verga dering was het dankwoord van de heer Hornman; het kon niet beter en korter, want het was van harte gemeend: „allen hartelijk dank". De vergadering welke nu zowat voorbij was werd besloten door een kort woord door de heer M. v. Esch tot de beide voorzitters, waarna de heer van Rooij deze bijzondere ver gadering sloot. De Kaatsheuvelse postduivenvere niging hield zondag een wedvducht vanuit Vilvoorde. In concours 525 duiven. De uitslag was: G. v. d. Linden 1, 6, 39, 52; H. van Helvoirt 2; T. van Riel 3, 69; J. van Heeswijk 4, 58, 65; J. Laros 5; W. Pijnenburg 7, 14; W. v. Heijst 8, 20; M. v. Boxtel 9, 50, 57; F. v. d. Lin den 10, 35; A. Montee 11; J. Ligt- voet 12; A. v. Wanrooij 13, 29, 61; J. Vesters 15; G. Schrauwers 16, 56; C. Spapens 17, 66; H. Hesselmans 18; J. Damen 19, 34; J. Molenschot 21; A. v. Gorp 22, 59; W. v. d. Wouw 23; P. Emmers 24; A. Pijnen burg 25; M. Lensvelt 26; H. v. d. Linden 27; L. v. d. Ven 28, 38; J. Emmers 30, 43; A. Heijs 31, 44; H. de man 32, 33; C. v. Ree 36, 49, 62; J. Molenschot 37; A. v. Es 40, 45; Jac. Remmeren 41, 47, 53; G. Groot- swagers 42; W. Snaphaan 46; K. Schaafstra 48; W. Remmeren 51, 71; J. Voogd 54; L. v. Geel 55; P. van Beijnen 60; A. Brouwers 63; C. v. d. Velden 64; Chr. v. Wanrooij 67; W. v. Mosselveld 68; J. v. Boxtel 70. De C.C. Raatsheuvel en Raatsheu vel-West hielden gezamenlijk een wedvlucht vanuit Duffel. In concours 444 duiven. Uitslag: J. Hamers 1, 6, 9, 27, 50; L. Meijer 2; P. v. d. Velden 3; L. v. d. Velden 4; P. Hendriks 5, 46; T. van Wezel 7; L. Ververs 8; Jos Remmeren 10; J. Remmeren 11, 47; J. Snoeren 12; j H. Rlis 13; L. v. Boxtel 14, 44; J. v. Wanrooij 15; A. Couwenberg 16, 42; A. Dirksen 17; C. M. Snoeren f 18; C. Moreval 19, 45; F. v. Woen- sel jr. 20, 35; J. v. Woensel 21; A. Laros 22; Jac. Hoevenaar 23, 28; J. Verboven 24; J. Snoeren jr. 25; W. Laros 26; M. Snoeren 29; P. Rlijn 30; J. v. d. Wouw 31; R. v. Boxtel 32; P. v. d. Zanden 33; M. v. d. Vel- 34; F. v. Woensel 36, 39, 49; W. Maton 37; A. Lugters 38; A. Söhe- pens 40; D. Snoeren 41; H. v. d. Linden 43; G. Witteveen 48. DORTERSDIENST Romend weekend zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Raatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter P. Wijtehburg, Hoofdstraat 4, Raatsheuvel, tel. 04167-2550. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter R. van Tuijn te Raatsheuvel worden waargenomen door college H. Winkelman, Rerkstr. 99, Sprang, tel. 04167-2350. AGENDA Apollotheater; Vrijdag, zaterdag, zondag en dinsdag, telkens om 21.00 uur: „Spel met vuur". 18 jaar. Zaterdag 18,45 uur en zondag 15.00 uur en 18,45 uur: „Avonturen van de goudkust". 14 jaar. Ef teling: Zondag, 14,30 uur, voetbal: DESR - De Spechten. 12.00 uur, DESR 2 - NAC 4. OPGEDRAGEN Het bouwen van een herenhuis aan de Vossenbergselaan onder architec tuur van de heer Hub. Prins te Raats heuvel is opgedragen aan het bouw bedrijf Pepping. K.P.J. In de stadsschouwburg te Tilburg haal de de Raamsdonkse 'K.P.J. dn de klasse „koorzang" de le prijs. Door deze uitslag zullen zij nu voortaan in een aparte klasse van de koorzang uitkomen. Naar aanlei ding van deze prestatie is de Raamsdonkse K.P.J. uitgenodigd om op 24 april a.s. de Nationale Vergadering van de K.P.J. in Wageningen met hun koorzang op te luis teren. In de klasse „duetzang klassiek" behaal de Raamsdonk nog een le prijs door de he ren J. Fens en C. Romme. De gebroeders Vissers haalde hierbij de 4e prijs. Mej. Verschure haalde de 5e prijs. Ans Kuijs- ters haalde bij de „declamatie dames" de 15e prijs. CONCERT In zaal Nieuwenhuizen concerteerden de Koninklijke Harmonie Apollo uit Geertrui- denberg o.l.v. de heer 'J. Steenbergen, de harmonie Concordia uit Vlijmen o.l.v.. de heer J. v. d. Wiel en harmonie St. Bavo uit 'Raamsdonk o.l.v. de heer J. v. d. Wiel. Alle drie de corpsen gaan in de loop van dit jaar deelnemen aan 'n concours, hetwelk uitgeschreven is door de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Harmonie en Fan- faregezelsehappen in de afdeling Uitmun tendheid. In de zaal Nieuwenhuizen speelden zij alle drie het verplichte werk van deze af deling t.W. „Man in (he Moon" van Pi Scheffer. Tevens speelde de Harmonieën Concordia en St. Bavo nog het le keuze- werk uit de afdeling Uitmuntendheid: „La belle Helene" van J. Offenbach, terwijl de Kon. Harmonie Apollo ter afwisseling de „Rhapsodie Slave" van. Carl Friedeman speelde. Ieder corps speelde daarbij nog diverse andere marsen. GESLAAGD Voor het diploma Middelbare Sociale ar beid, le gedeelte slaagde mej. M. Thijssen uit Raamsdonk. Voor het diploma Machine-schrijven slaag den te Raamsdonksveer de heren A. van Beers, W. Rovers, J. Oomen, A. Noten boom, A. Mol, F. van Assche, R. Schel- tinga, P. Sprangers, allen uit Hoeven en de heer A. Luykx uit Tilburg. Maandag 18 en dinsdag 19 april zullen de geschiedenis ingaan als 2 zeer belangrijke dagen voor de Ver enigde Schoenmachine Maatschappij N.V. Nederland"Twaalf afgevaar digden van 9 United Shoe" vetigin- gen in Europa waren n.l. te gast bij hun Nederlandse collega's in Den Bosch (schoenmachines), Waalwijk (schoenfournituren) en Herpt (con treforts en neuzen). De bijeenkomsten, die werden geleid door de heer A. E. van der Lelydi recteur van de Verenigde Schoenma chine Maatschappij N.V. Nederland, waren voornamelijk erop gericht, de aandacht van de United Shoe Com pagnies in de landen van Europa daadwerkelijk te vestigen op de leve ringsmogelijkheden van het bedrijf in Nederland. Reeds sinds vele jaren worden stalen schoenveren, cambreurs, stalen neu zen en plastic hakken door de vanaf 1 januari 1966 van United Nederland deeluitmakende bedrijven Van Gent Waalwijk en Gerolanda Waalwijk ge fabriceerd en geëxporteerd. Door de nu bestaande samenwerking zal het echter mogelijk zijn, door middel van de United Shoe vestigingen in Euro pa de export van genoemde artikelen in belangrijke mate te verhogen. Voor een land als Nederland, waar voor de export steeds meer een le vensbelang is, betekenen de nu door de Verenigde Schoenmachine Maat schappij N.V. ontwikkelde activitei ten een flinke stap in de goede rich ting. Bij de foto De heer T. T. Kramp, adj. direkteur van de Ver. Schoenma chine Mij., bespreekt de te volgen verkoo ptechniek AFSCHEID DS. EN MEVROUW BOS Woensdagavond werd in verhand met het aanstaande vertrék van Ds. P. J. Bos, in de Ned. Herv. Kerk gelegenheid gegeven per soonlijk afscheid te nemen van dominee en mevrouw, die volgende week naar Amedde zullen vertrekken. Het kerkgebouw was ge heel gevuld met belangstellende gemeente leden, die van deze gelegenheid gaarne ge bruik maakte Ds. en mevrouw de hand te drukken. De samenkomst werd door oudeling W. Spuijbroek geopend, die na het zingen van Psalm 119 7 en het lezen van 1 Timotfaeus 4 voorging in gebed. Namens de kerkeraad heette hij vervolgens de aanwezigen wel kom. Als eerste spreker dankte de heer J. Brekelmans Ds. en mevrouw voor het vele werk in de gemeente verricht en bood na mens de gemeente een schrijfbureau aan. De president-kerkvoogd, de heer Jac. van der Schans, sprak nemens het college van kerkvoogden en notabelen woorden van dank en waardering, waarna de heer J. C. van den Hoven dankte voor wat Ds. in het bijzonder voor de jeugd van de gemeente deed en voor het initiatief tot stichting van het Jeugdcentrum, dat binnenkort geopend zal worden. Ouderling J. Pruijssers bood daarna namens de kerkeraad', kerkvoogdij en notabelen een prachtig schilderij van het kerkgebouw aan, geschilderd door de be kende kunstschilder Chabot uit Rotterdam. Ds. Bos dankte, mede namens mevrouw, in ontroerende bewoordingen en wees er op dat hij meende te moeten vertrekken naar Ameide, maar dat hij met een bloedend hart de gemeente van Sprang verlaat. Alle aanwezigen namen persoonlijk afscheid van hun scheidende herder en leraar en van mevrouw Bos, nadat vooraf Ds. Bos in dankgebed was voorgegaan. Het was een treffend afscheid van de predikant, die de Herv. gemeente van Sprang bijna negen jaar heeft gediend. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de dok- tersdienst worden waargenomen door dok ter H. Winkelman. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur (af scheid Ds. P. J. Bos). Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur Ds. B. C. Bavindk van Doorn. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart, alhier, hield in samenwerking met de P.V. De Reisduif uit Waspik een wedvlucht vanuit Vilvoorde, af stand 93 km. De uitslag was als volgt: L. ten Berge; 1. C. H. de Jong; C 2. 48, G. Kemmeren; 'W 3. A. Klootwijk; 4. 6. Dr. Smits; W. 7, 16, 23, B. Verduijn; W. 8, 15, 35, 44, G. Ie Sage; C. 9, B. v. Campen; C. 10. Th. van Dongen; W. 11, 17, 39. P. v. d. Els'hout; W. 12.'C. de Cloe; 'C. 13. M. Bax, C. 14, 18, 20, 33; A. Kuijten, W. 19, 32, 50; P. Nieuwenhuizen, 21, 36; H. Dalmaijer, C, 22, 29; C. Fitters, W, 24; Fr. v. Hoof, W, 25; A. v. Beek, C, 2647; A. v. Iersel, C, 27; A. Akkemans, W, 28; Fr. Huyps, C, 30, 37; C. Blok, C, 31; R. van Raamsdonk, C, 34, 42; S. Selders, W, 38, 43; Jongenelen, W, 40; Fr. v. Hoof, W, 41; A. Stam, C, 45; H. van Dam, C, 46; W. de Rooij, C, 49. Aankomst le duif 11.35.42. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Neufvilles, afstand, 142 km. In- korven a.s. vrijdagavond tussen 8 en 9 uur in zaal De Witte Brug. UITSLAG TOTO 9 De voorlaatste toto van de White Boys. jeugd kreeg een inleg van f. 387,70. Dit werd juist voorspeld door C. Hommel en J. Vervoort, beiden uit Capeile en door W. Zijlmans, C. van Dongen, P. Verschure en H. v. d. Hekerd, allen uit Waspik. Zij de len de le prijs van f. 58,15. Voor de 2e prijs van f. 38.77 komen in aanmerking P. Schellekens en A. v. d. Westen (2x). Zij raadden f. 387,71. Negen cent naast de juiste uitslag waren H. v. Tilborg, Capeile, en J. Kemmeren, A. Nouwens, A. Verduyn, J. v. d. Bergh, P. v. d. Broek en J. Wierkx. Zij dden de 3e prijs van f. 19,38. Op 'het weekeinde komt de laatste toto uit. UITVOERING O.K.K. De Chr. Gemengde Zangvereniging Oe fening Kweekt Kunst zal aanstaande zater dag 23 april in het openbaar treden. Er is voor die dag een concert gepland onder lei ding van de heer A. Faro uit 's Graven- NOTARIS TE BREDA zal ten verzoeke van zijn principaal een buitengewoon waardevolle en prachtige collectie •bestaande uit het eigendom van Sherkat Sahami Abad, Teheran, Perzië, en verkoop op last van hen, die hiermede financieel betrokken zijn, OP MAANDAG 25 APRIL 1966 2.00 UUR N.M. in een speciaal voor deze gelegenheid opgezette ruimte op het (BIJ DE BOWLING) Deze door de K.L.M. rechtstreeks uit Perzië binnengevlogen, en door H. Wassing Zn. N.V., Internationale Expediteurs, Tilburg, ingeklaarde, zeer kostbare zending, bestaat uit zeldzame en uit gezochte betere kwaliteiten, zoals KASHAN, QUM, VERAMIN. MIR, ABADEH, BOKHARA, ISFAHAN, CHALEH SHOTOR, KERMAN, SENNEH, BIKABAD, DJOSHAGAN, één QUM MO- ZAIK met zijde omlijnde sterren, VERAMIN MINA KHAN, en verscheidene zeer exclusieve, gedeeltelijk zijde, Jachttapijten met zeer fijne knoop. Alle bovenstaande exemplaren zijn zorgvuldig door Perzische Experts voor kwaliteit, knoopdichtheid en dessins gekozen en moeten nu per veiling worden geliquideerd. Kijkdagen: ZATERDAG 23 APRIL a.s., 14.00 tot 22.00 uur. ZONDAG 24 APRIL a.s., 14,00 tot 22.00 uur. Katalogi verkrijgbaar op kijkdagen. moer, waaraan naast het gemengde koor ook het kinderkoor van O.K.K. haar mede werking zal verlenen. Als bladvulling heeft men ook enkele toneelstukjes ingestudeerd zodat men ondermeer „Een verliefde luite nant" op de planken zal zien verschijnen. De avond die terdege is voorbereid wordt gegeven in het gemeenschapshuis in Was- pik-tboven en begint om 20 uur. VOETBAL Zondag 24 april staat er voor het eerste elftal van Waspik een uitwedstrijd op het programma en wel tegen Right 'Oh uit Geertruidenberg. Gezien de klassering op de ranglijst moet er een gemakkelijke over winning voor Waspik inzitten, maar juist omdat het verschil zo groot is zien wij voor Waspik beslist geen walk-over. Beide ploe gen spelen n.l. min of meer onder span ning. Waspik om leider Bavel te kunnen blijven volgen en Right 'Oh om van de on derste plaats af te komen. 'Wat zal het wor den, de kat in het nauw die rare sprongen maakt óf zal Waspik er in slagen haar met handschoenen aan te pakken? MEDISCHE DIENST Zaterdag 23 en zondag 24 april zal de dokterspraktijk dn Waspik worden waarge nomen door dokter GerlaCh uit 'Capeile, tel. 350. KERKDIENSTEN Zondag 24 april, Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 14.30 uur. Ds. 'Rebel. WHITE BOYS VERLOOR Het eertse elftal van White boys verloor zondag in Hank met 5-3 van Be Ready. Bij de rust stond de thuisclub al met 3-0 aan de leiding. Doelman Luyten van White Boys ondervond kennelijk nog veel hinder van een blessure welke 'hij: vorige week op liep en moest zich na 20 minuten laten ver vangen door Ad. Lambooy. Deze knaap maakte een bijzonder sterk debuut als kee per. Hieraan trok het gehele elftal zich op zodat het schier onmogelijke een feit werd. Een kwartier na de hervatting was de ba lans weer in evenwidht, door 2 doelpunten van Jan v. d. 'Velden en een treffer van Han van Etten, 3-3 dus. Toch konden de Boys niet voorkomen dat Be Ready dn een scher pe eindsprint alsnog de volle winst uit het vuur sleepte. Zeven a acht minuten voor 't einde scoorde de thuisclub nog 2 doelpunten nadat er een levendige strijd gestreden was. Zondag speelt White Boys op eigen ter rein 'tegen Berodijk. De door Michelotti ontworpen carrosserie voor de Anglia onder scheidt zich op de eerste plaats van de Engelse versie door de achter ruit. Deze is bij de oorspronkelijke Anglia achterover hellend. Bij de Torino daarentegen is een naar vo ren hellende achterruit gekozen. Hierdoor kon een ruime hoedeplank achter de achterzittingen worden gecreëerd. De inhoud van de bagageruimte werd aanzienlijk groter door een andere plaatsing van de benzine tank, de vulpijp en het reservewiel. Dit wiel is grotendeels onder de vloer van de bagageruimte ge plaatst. De achterzijde kenmerkt zich door een lagere drempel van de bagageruimte, andere spatschermen en andere achterlichten. Ook de voorspatschermen, kop lampen en grille hebben een an dere vorm, terwijl de clignoteurs op de spatbordenzijden zijn ge plaatst. De technische specificaties van de Anglia Torino, die een combi natie is van Engelse degelijkheid en Italiaanse elegance, zijn gelijk aan die van de Engelse Anglia.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 18