i Smid je Verholen en de strijd tegen Mars TAPIJTVEILING f—mt) 19 DE ECHO VAN HET ZUIBEN VAN VRIJDAG 22 APRIL 1966 19 Auto-rally op Koninginnedag Kaatsheuvel in Waalwijk Tuinbouw Korte berichten frictiemotor stikmachine motor 220 een boekenkast grote wasketel Ford Taunus IS M - 1958 werkster gevraagd of meisje nette werkster of net meisje nette buffetjuffrouw antieke kast en antieke klok M. de Roy verstel naaister Prijsverlaging BETONTEGELS A. Bogers Tour Caravans nette werkster ADVERTEERT IN DIT BLAD een grote partij PERZISCHE TAPIJTEN Spionnen opereren in Den Haag !'|i Op zaterdag 30 april a_s. organi seert het Centraal Oranje Comité te Kaatsheuvel in verband met Ko ninginnedag een rally voor auto's, scooters en bromfietsen. Deelname aan deze oriëntatierit, welke binnen het territor van de gemeente Loon op Zand zal worden verreden, is voor iedereen opengesteld. Er zal in een A- en B-klasse wor den gereden. De A-klasse is voor de meer ervaren rijders, terwijl de B-klasse bestemd is voor degenen, die nog nooit of een hoogst enkele keer aan een rally hebben deelge nomen. In verband daarmee is het parcours dusdanig uitgezet, dat vrijwel iedereen deze rit zal kun nen uitrijden. De start vindt plaats 's middags om een uur bij het gebouw van het Wit-Gele Kruis in de Vossen- bergselaan te Kaatsheuvel. Bij de startplaats kan men zich vanaf 12 uur laten inschrijven. De finish is bij hotel-restaurant „Euphonia" te Kaatsheuvel, waar zo spoedig mogelijk na afloop van de rit de uitslag zal worden be kend gemaakt. Het organiserend comité heeft voor deze rally vele mooie prijzen beschikbaar gekregen, en ver wacht derhalve dat er qua deel name, ook van buiten de gemeen te, veel belangstelling zal zijn. uw mening Drunen, 14 april 1966 Even een kleine verduidelijking aan het adres van de inzender van het ingezonden stuk in Uw blad van vrijdag 8 april door „Een Abon. né". Zouden de Raadsleden van Dru nen, Helvoirt en Udenhout nu wer kelijk allemaal, zoveel dommer zijn dan die van Kaatsheuvel? In Dru nen en Helvoirt waren alle Raads leden unaniem tegen het plan, ter wijl de stemmen in Udenhout staakte nl. 6 tegen 6. Misschien is het ten opzichte van de Kaatsheu- velse Raadsleden wel juist anders om. Deze hebben zeer waarschijn lijk de plannen niet op de juiste waarde getaxeerd. Heeft U de ad vertentie gelezen, waarin dit plan is aangekondigd? Heeft U de toe lichting die ter inzage heeft gele gen, ingezien! Bent U misschen ook een van de ongenode gasten, die menen recht te doen kunnen gel den op eigendom van een ander? Wanneer U de zaak evengoed had gevolgd als ondergetekende, dan had U moeten weten, dat door aan vaarding van dit plan, ieder Col lege van B en W aan elk stukje grond, zelfs in de bebouwde kom van hun gemeente, ja zelfs aan Uw eigen tuintje, als U dat tenminste bezit, een bestemming kunnen ge ven, die U misschien niet aange naam zou zijn. Ondergetekende is het volkomen met iedereen eens, die zegt dat de toestand zoals die momenteel in de mooie Drunense Heide is, niet houdbaar is. Dat hier iets moet ge beuren is duidelijk en gewenst. Daarin ben ik het volkomen met U eens. Maar laten de betreffende B en W's, dan duidelijke en klare taal spreken en niet met zulke on duidelijke, ik wil het woord „mis leidende" nog niet gebruiken, ad- vertentie's hun plannen aankondi gen. Juist daarom waren de Raads leden van Drunen zo unaniem in hun verzet tegen dit plan en daar om durf ik te zeggen, dat de Dru nense Raadsleden zeer zeker niet dommer zijn dan hun Kaatsheuvel- se collega's. Begrijp me goed. Een abonné en natuurvriend. DOORBRAAK UITBREIDINGSPLAN NOORD Vanaf het uitbreidingsplan Noord, kon men tot heden slechts alleen via de Bes'oyensestraat ten langs de Ned. Herv. Kerk de Grotestraat bereiken. Daarin zal over enkele weken veran dering komen. Het aannemersbedrijf Elshout en de Bont N.V. is n.I. deze week begonnen een derde weg aan te leggen, die zal komen te liggen op de plaats waar tot voor kort de Synagoge aan de Grotestraat stond. Deze is ge sloopt met als doel de doorbraak naar Noord te realiseren. Hiervoor moest ook een gat in de Winterdijk worden gemaakt. Verder zal er nog een café worden afgebroken. Op de plaats van de coupure in de Winterdijk worden voorzieningen getroffen, die het afsluiten van de waterkering met vloed planken mogelijk maakt. Derge lijke voorzieningen werden ook bij de andere coupures getroffen. Verwacht wordt dat de nieuwe weg, die zal aan sluiten op de bestaande Tempelier straat, over zes weken klaar zal zijn. UITSPOELING EN BESMETTING Het stgat wel vast, dat het extra natte jaar 1965 de uitspoeling van de grond heeft versterkt, wat dus gevolgen meebrengt voor de be smetting in het reeds naderende voorjaar. Velen zullen zich afvra gen hoe groot die uitspoeling on- ongeveer is geweest. ONKRUIDBESTRIJDING OP ZAND- EN GRINDPADEN Het is een lastig en moeilijk werk om door middel van een schoffel en vaak met de hand het onkruid van de verharde toegangswegen en de met grind bedekte paden rond om het huis te verwijderen. Gelukkig is dit thans, dank zij de nieuwe chemische vindingen niet meer nodig en men is nu voor goed van een zwaar en tijdrovend werk verlost. Het is zelfs zo gemak kelijk geworden, dat paden door slechts één behandeling met het strooimiddel Gesatop Granulaat het gehele jaar vrij zijn van onkruid. De toepassing is wel heel eenvou dig, omdat dit middel tegenwoordig tevens verkrijgbaar is in een strooi- koker, en de korrels over de paden kunnen worden uitgestooid. Er komt geen rugspuit of gieter aan te pas. De korrels moeten zo gelijkmatig mogelijk over de behandelen paden worden gestrooid, bij tegelpaden de korrels zorgvuldig tussen de voe gen vegen. Belangrijk is vooral, dat de toe passing dient te geschieden op een vochtige grond of in een periode van lichte regen. Bij langdurige droogte de grond voor het strooien flink met water bevochtigen. Mogelijk aanwezige grote pollen onkruid of grote distelplanten e.d. van te voren verwijderen. Is men in het bezit van een Pesco 18-15 spuitbus tegen onkruid in het gazon dan kunnen hiermede ook deze worden opgeruimd. Bij alle toepassingen dient men ervoor te zorgen dat de korrels niet op het gazon of tussen de border- planten terecht komen, dit veroor zaakt schade. - Het in Rotterdam gevestigde gra- i fisch-technische deel van de dagbla- den De Tijd en De Nieuwe Dag zal op 1 augustus aanstaande worden ge- sloten. Dit als gevolg van e:en door te j voeren technische concentratie van deze bladen, waarvoor de directie hoopt nog in de loop van dit jaar een nieuwe drukhal gereed tehebben op 't industrieterrein Sloterdijk-I te Am sterdam, waarheen de nog betrekke lijk nieuw rotatiepers in Rotterdam dan zal verhuizen. Deze „technische sanering" - aldus de directie - zal met zich meebrengen het ontslag van 140 man personeel; honderd grafici en technici en veertig administratieve krachten. Behalve een uitgebreide journalistieke staf zal een „aange paste" administratie staf in Rotter dam gevestigd blijven. - Antoon Huiskens heeft ontslag genomen als trainer van de Ned. Schaatsploeg, omdat er een directeur van de KNSB boven hem is aange steld. - N. A. J. Molhoek uit Geertrui- denberg is tevens met ingang van 1 mei benoemd tot burgemeester van de gemeente Limmen. De heer Molhoek (35) is sinds 1 april 1962 secretaris van de gemeente Geertruidenberg. Hij is rooms-katholiek en lid van de KVP. - De leider der Mol ukken in Indo nesië dr. C. R. L. Soemökil is op 12 april 1.1. op het eiland Abi terechtge steld. - In Venlo heeft een 65-jarige be ambte dinsdag zijn 57-jarige vrouw doodgeschoten en daarna zichzelf ernstig verwond, zodat men voor zijn leven vreest. - De minister-president van India heeft een uitvoerige dankbrief ge schreven aan de Nederlandse rege ring voor het Nederlandse volk voor de edelmoedige en geweldige steun voor de voedselvoorziening in India. - De Nederlander Van As, die zijn Oost-Duise verloofde over de grens trachtte te smokkelen, maar beiden gearresteerd en tot gevangenisstraf fen van 2 jaar werden veroordeeld, zijn plotseling vrijgelaten en naar Ne derland gereisd. 93. We behoeven er niet veel woorden aan te verspillen, want iedere lezer begrijpt natuurlijk wel hoe ver heugd ze allemaal waren op het dak van Grurantrogs paleis, toen de ver loren gewaande smid daar kwam aanglijden. Bijna wenend van geluk wierp de wijze Grurantrog zich in de armen van smid je Verholen en met schorre stem sprak hij„O mijn beste Verholen, hoe kan ik je ooit bedanken voor alles wat je ge daan hebt?" „Dat is al héél gemakkelijk", riep de smid uit, die niet zo hield van al die plechtigheden. „Laat me maar een bad nemen, geef me een bord eten en laat me dan slapen, want ik ben hongerig, vuil en verga van de maf!" „Ja, janu komt de reactie. Dat is 'n bekend medisch verschijn sel," mompelde professor Drandalag, die wel begreep waar het gesprek over ging. „Ja. en nou moet ein delijk ook die vervelende prikkel snor maar eens weg," lachte smidje Verholen. Met één ruk verwijderde hij de opgeplakte knevel van zijn bovenlip en zie. daar woeien de haren in de wind, de haren, die eens hadden toebehoord aan de ferme soldaat Knekelbleker. Zo lachten en praatten ze allemaal door elkaar en de meeste praatjes hadden natuur lijk de twee Marsakkertjes Halvag en Mohaglan. Met kwetterende stemmetjes deden ze mededelingen over al de doorstane ellende in de muffe cellen van de gevangenis. Ja, ja. het was een vrolijke boel, maar die vrolijke boel zou jammer lijk gestoord worden, want op een gegeven ogenblik kwam de paleis wacht hard aanhollen. Hij wees ze nuwachtig naar de lucht en riep op gewonden: „Vrinasserog blaroedes moggeflag teetekogü" En al ver stond smidje Verholen niet wat het kereltje zei, toen hij eenmaal in de aangewezen richting keek, begreep hij het bliksems goed! Want ginds in de lucht, schrijlings gezeten op de lichtstraal, kwam een aantal van de schurkachtige soldaten aanglij den, onder persoonlijke aanvoering van de oorlogsdaemon Mars. „Help! Ze openen de aanval!" riep de oude Grurantrog geschrokken uit. „In vredesnaam, Drandalag, doe dan wat! Het is jouw uitvinding, die rare electroradistabilidinges!" Wat is er nu eenvoudiger dan dat," zei professor Drandalag nuchter. „Als ik doodgewoon het licht uitdraai, is er immers geen lichtstraal meer TE KOOP 220/380 en Aug. Sniedersstraat 19 Waalwijk TE KOOP en een Te bevragen: St. Antoniusstraat 86 Waalwijk TE KOOP Aug. Sniedersstraat 19 Waalwijk In gezin van 2 personen voor halve dagen. Hoog loon. Aanmelden 's avonds na 8 uur. St. Antoniusstraat 41 Waalwijk ARNOLD VERWIEL N.V. Waalwijk vraagt voor enkele volle dagen of 5'halve dagen, in vaste dienst, voor het schoonhouden der kantoren, showrooms etc. Aanmelden: Grotestraat 193b (Poststraatje) tel. 2951. Na kantoortijd en op week end: Wilhelminastraat 59 tel. 3294 GEVRAAGD Bar - Dancing „Romantica" Olympiaweg 8, Waalwijk tel. 2608 TE KOOP van particulier: (Renaissence) tel. 04160 - 2564 Kopen voor de laatste maal van het seizoen zaterdag a.s. van 3.30 tot 4.00 uur mannenkanaries a 11.50 poppen 5. zebravinken p. koppel grijze en bruine f 4. witte f 6. (op kleur) parkieten 3.p. koppel TILBURG - OISTERWIJK Vogels brengen: Café Timmermans Hugo de Grootstraat 6 Waalwijk GEVRAAGD voor één dag per maand, of een halve dag per 14 dagen aan huis, bij Mevr. Levenbach Wittenhorstlaan 8 Waalwijk - tel. 3040 Afgehaald 0,37 per stuk; 100 stuks en meer 0,36. Thuisbezorgd 0,40 p. stuk; 150 stuks en meer 0,39. SLOOPHOUT- EN GOLFPLATENHANDEL Rechtvaart 13, Kaatsheuvel telefoon 2163 NIEUWE te huur aangeboden. Met verwarming. Voorkom teleurstelling. Bespreek tijdig. CARAVANBEDRIJF CARMY Minderhoutstraat 9 Breda GEVRAAGD voor drie dagen in de week. HOOG LOON Adres: Mevr. Nouwens Hoofdstraat 93 Kaatsheuvel Wij hebben: een grote collectie OORBELLEN OP-ART Roosjes, Hangers enz. Drogisterij Van Amelsvoort Aan de Markt, Kaatsheuvel tel. 2286 Deurwaarder Neve te Tilburg zal op maandag 25 april 1966 te 19.30 uur in de zaal van Hotel- Restaurant Euphonia aan de Hoofdstraat 47 te Kaatsheuvel, verkopen: in de maten 40 x 40 tot ruim 300 x 400, o.a. Mahal, Hamedan, Shiraz, Tabriz Op verzoek wordt garantie-certificaat verstrekt. Betaling van de kopen eventueel per giro of bank. Kijkdag: dag van verkoping 15.00 19.30 uur. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door: Emily Grant 8. Laaghuis belde „Bessenstein" op „Hugo", zei hij, „ik ben het Haag se kraanwater moe. Heb je twee kamers vrij vanavond?" Dat is ge zellig, Jan. Kom dan maar tegen vijven. Je komst wordt met span ning verbeid". „Dat verbaast me niet, Hugo!" „In de roos, Jan!" Laaghuis belde Vera op. „We gaan samen naar Wassenaar, naar Hugo van Selderstein, je weet wel, de Vorst van Bessenstein, nog niet klaar, zei je? Ik verwacht je pas om een uur of half vijf, ja, graag met dat vehikel van je, en zorg, dat je er nog aardiger uitziet dan anders, dat is erg belangrijk. Voor de zaak? Nee, voor iets veel pret- tigers. voor mij. Laaghuis belde „De Hofkoerier" op en vroeg naar de hoofdredac teur. „Tonnetje", zei hij, „wat is het devies van de padvinders? „Weest paraat", zei het tonnetje. „Juist, Tonnetje, weest paraat, en vergeet het niet, houd wat ruimte vrij voor D-G-I-Z en Speciale Berichtgeving". Loom en donker stond het zware geboomte rond het landhuis van baron Van Selderstein van Bessen stein, toen Vera en Laaghuis des namiddags de oprijlaan inreden. De eigenaar van de prachtige oude plaats begroette beiden hartelijk in de hal. De komst van zijn gasten, zei hij, was voorafgegaan door fan fares. Een paar uur geleden waren er rozen gebracht voor mevrouw Xanthopoulos. Kort nadien had iemand gevraagd om mevr. Xan thopoulos te mogen spreken en ge zegd dat hij terug zou komen. En nog geen vijf minuten vóór het tweetal arriveerde had een man op gebeld, Jansen noemde hij zich, en had gevraagd naar Laaghuis. „Dat is nogal wat, Hugo", zei Laaghuis, „verder alles goed?" Van Selderstein keek zijdelings naar Vera. Laaghuis zei „prima". Van Selderstein antwoordde: „Het kon niet beter. Ik heb ontdekt, dat die buitenlandse bekende van je een neef is van Irma, dat is mijn vrouw, mevrouw. Ja, hij moet wat rust nemen. Mijn nicht Claartje zorgt voor hem. Verder heeft alleen Johan, dat is mijn knecht, mevrouw, toegang tot zijn kamer. Echte on- derduikromantiek, zoals we die in de oorlogsjaren beleefden. Ja, Jan hij was blij te horen, dat je zou ko men". Laaghuis ging naar de telefoon. Hij draaide een nummer. Vroeg naar Jansen. Toen Jansen „Hallo" zei, vroeg Laaghuis, waarom hij op gebeld had. Durand is onvindbaar, deelde Jansen mede, en of Laag huis wist waar hem te vinden, Als Jansen zijn verstand gebruikte, meende Laaghuis, kon Jansen het zelf weten. Toen mompelde Jan sen iets over verdwijnende mar kiezen, verdwijnende commissaris sen en dolende ridders en besloot met de vraag hoe lang Laaghuis op „Bessenstein" dacht te blijven. „Tot na het vuurwerk", antwoordde Laaghuis. Van Selderstein nodigde zijn gas sen uit om over een uurtje in de bibliotheek een glas sherry te ko men drinken. Zijn vrouw was naar Amsterdam, zei hij, en kwam die avond pas laat thuis. Hij toonde Vera en Laaghuis hun kamers. „Jij, Jan oudergewoonte op de begane grond, en u mevrouw, in de groene logeerkamer boven", zei Van Selderstein en ging naar zijn werkkamer. „Dus Arlotti logeert hier?" vroeg Vera, toen de gastheer weg was. „Ja. jongste parel aan de kroon van Bessenstein," zei Laaghuis, „wat Ernst mij gisteravond zei over dat telefoontje van juffrouw Charlotte of zo, ontstak een lampje in mijn achterhoofd. Ik begreep dat Arlot ti mij wilde spreken en dat hij dus ergens was, waar ik hem kon be reiken. Mijn keus viel op „Bessen stein", omdat ik wist dat Hugo ja ren geleden Arlotti ontmoet heeft en omdat Hugo zo gesloten is als de mond van een Twentse boer die terecht is gekomen in de goudkluis van de Nederlandsche Bank, mijn vermoeden bleek juist toen ik van ochtend met Hugo telefoneerde. En nu ga ik naar Arlotti. Ga jij maar naar beneden. Je zult Hugo stellig waarderen en zijn sherry is de beste van Europa". „Zo, vorstelijke luiwammes, hoe houden zich lichaam en geest op dit middeleeuwse Bessensteinse praalbed?" aldus begroette Laag huis de ondergedoken Arlotti. „Wilde Dromen met Wijd-Open- Ogen over Woeste-Wedren-met- Rode-Vrouw", antwoordde Arlotti, „maar je vriend Selderstein be grijpt gelukkig deze boze wereld". „Geen wonder, mijn waarde, hij heeft in zijn jonge tijd drie jaren als attaché zoekgebracht in de stad waar jij afschuwelijke serenades bracht aan bekoorlijke joffers, maar toen zijn vader stierf, trok hij zich ijlings en trots terug op zijn voor vaderlijk goed, gaat alles verder naar wens, Arlotti? Kan ik iets bij dragen tot je herstel?" „Vertel maar, Laaghuis, ik luis ter". Laaghuis gaf Arlotti een over zicht van de gebeurtenissen sedert de hotelkamermoord. Hij deed een uitvoerig relaas van wat er in de afgelopen nacht was geschied. Hij besloot met de mededeling, dat de Nederlandse Veiligheidsdienst het spoor van Durand kwijt was en dat dus„Durant in de buurt van Wassenaar ronddoolt", vulde Arlotti aan, „want zodra ik hoorde van Vera's en jouw komst op „Bes senstein" vond ik het wel aardig om de vijand en Durand van dat plan op de hoogte te laten brengen". „Irma?" vroeg Laaghuis. „Na tuurlijk", aei Arlotti, „een verre nicht, wat wil je, en als je vrouw van je vriend onaantastbaar in dit land, trouwens, Selderstein is even min van gisteren". „Arlotti, vertel me eens, die moord op je hotelkamer, en dan dat rare cijferraadseltje". „Goed, mijn waarde, ik zal vertellen. Ik kwam naar Den Haag, omdat er iets gebleken was van een spionage- complot met uitstekende leiding. Onvindbaar, weet je! Enige uit lopers waren mij bekend, daarom kon ik de onbekende vijand het be richt van je komst op „Bessenstein" laten weten, ja, Alvarez heeft er ook mee te maken, hij was Durand's enige aanknopingspunt.daarom mocht die man in „Dollarlust" niet worden gearresteerd, maar goed, ik had de hotelportier op de dag van de moord gezegd, dat ik voor niemand te spreken was dan voor Vera en jou en dat je bezoek om streeks drie uur te verwachten was. Dat zei ik de man voor de lunch. Ik ging toen de stad in met de bedoeling om tegen drie uur terug te komen. Ik vroeg de portier te willen noteren wie er zou opbellen en te zeggen, dat ik na drieën weer te bereiken was. Die portier was altijd zeer gedienstig en. „Is misschien een eigenaardige man, Arlotti," vulde Laaghuis aan. (wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 19