EEN ONBEZORGDE VAKANTIE OP MALLORCA Grotten van Drach het ondergrondse noemt men Alhambra CARAVELLE Grotten van Drach San Anar Nachtclabs Porto Cristo Trasmundo vliegreizen PALMA - WAALWIJK „Een onbezorgde vakantie op Mallorca" een kop die u deze keer voor de derde en laatste maal boven een „vakantiepagina" ziet staan. Een kop die er niet voor niets boven heeft gestaan, want op Mallorca kan men inderdaad onbezorgd een vakantie doorbrengen. Dat zal u na het lezen van de ze pagina's wel duidelijk geworden zijn en voor de twijfelaars, reisbureau Ruys en Co., Spoorlaan 126, Tilburg vertelt graag over dit bijzonder aantrekkelij ke eiland en over de Trasmundo-reizen er heen. Een onbezorgde vakantie omdat als men een Trasmundo- reis bij Ruys en Co. boekt men zich nergens meer zor gen over behoeft te maken. Onbezorgd ook omdat Mallorca meer biedt dan zon alleen. Vorige week schreven wij over de historische gebouwen van Pal ma- maar ook de andere steden op Mallorca hebben een rijke historie, waarvan nog veel te zien is. Ook in de avonduren behoeft men zich niet te vervelen. Er zijn voIoü nachtclubs, theaters, bioscoDen, bars en heerlijke Süaanse cafeetjes. Boekt uw per pijlsnelle mimet TILBURG SPOORLAAN 126 TEL. (04250) 31070/71 De weg loopt door een vrucht bare streek, waar honderden wind molens staan om het water op te pompen. Langs de hele weg zijn gaarden van amandelbomen, die de voornaamste bron van rijkdom voor het eiland vormen. In het begin van februari maken de witte bloesems aan de bomen een frappant contrast met de groe ne bebouwde velden. Reeds voordat men Porto Cristo binnenrijdt ziet men de baai liggen. Een prachtig, rustig strand maakt het zwemmen aan de oostkant van Mal lorca aantrekkelijk. De waterfietsen die men op het strand kan huren zijn bij uitstek geschikt om de baai, omge ven door rotsen, te gaan verkennen. Even buiten Porto Cristo vindt men restaurants met grote terassen. Ideale gelegenheden om het lunchpakket dat men van het hotel heeft meegekregen te verorberen. Vanaf deze terrassen heeft men een grandioos uitzicht op het prachtige landschap, en op Porto Cristo. Aan te bevelen is om een wandeling door de bossen te maken. Men kan in deze omgeving tot aan de kust komen. Aan de voet van de rotsen is het, terwijl het water tegen de rotsen klotst, heerlijk om te genie ten van deze mooie natuur. Vanuit Porto Cristo heeft men een onbelemmerd uitzicht over de Middel landse Zee. Zeker mag men niet vergeten een bezoek te brengen aan de grot ten van Drach in Porto Cristo. Piferrer noemde deze grotten het ondergrondse Alhambra. Zij zijn reeds lang bekend en bezoekers werden er sinds het einde van de vorige eeuw toegelaten. Het aan tal grotten en de details van het oude gedeelte zijn onmogelijk te beschrijven. In 1896 onderzocht de bekende Franse speleologist Mar tel het meer dat sindsdien zijn naam draagt. Hij ontdekte aan de andere zijde van het meer de Cu- eva de kos Franceses, een grot van 177 meter lengte en 40 meter breed. Het meer is ongeveer 10 m. diep. De bezoekers varen, nadat eerst 'n orkest op het water 'heeft gespeeld, bi! de bezoeken. Een aantrekkings kracht hebben ook de karakteristieke herbergen van Algaida. Hier drinkt men een groot glas champagne voor 75 cent. terwijl een fles van dit kos telijke vocht f. 2.45 kost. In de na bijheid van Manacor ligt Petra, een dorp temidden van de uitgestrekte vlakte van het eiland. Het dorp ligt ver van de grote weg en om het te bereiken kan men niet anders dan slecht onder houden bijwegen nemen. Het dorp is de geboorteplaats van broeder Juniperro Serra een beroemde 18e-eeuwse monnik die in Califor- nië o.m. Los Angeles en San Fran cisco stichtte. Het geboortehuis van deze missionaris, een nederige wo ning in de Mallorcaanse stijl van die tijd, is met alle bijzonderheden bewaard gebleven. Het klooster waarin hij leefde is een bezoek op zich waard. Het bevatte o.m. go tische en kostbare altaarstukken. Behalve de hierboven omschreven excursies kan men uiteraard nog tien tallen andere tochten naar even aan trekkelijke streken van Mallorca ma ken. Het zou te ver gaan om deze al lemaal te bespreken. Bij Ruys en Co. en ook bij Viajus Venus in Palma zijn alle inlichtingen omtrent tochten naar deze gebieden te krijgen. Een iedeale plaats om de vakantie op Mallioxca te besluiten is San Amar 'n grote farm, tien kilometer buiten Palma. In de grote zaal van deze driehonderd jaar oude form kan men heerlijk dineren. Een combo zorgt voor sfeervolle mu ziek. Wat er op tafel komt is alle maal afkomstig van deze farm. Een dansvloer in de openlucht en de gro te tuinen en lanen hieromheen ma ken het vertoeven op San Amar tot een ware belevenis. Over de bevindingen van onze verslaggever tijdens zijn verblijf op Mallorca en tijdens de reis naar dit bij Spanje behorende eiland, dat hij in samenwerking met Tourope- ration Trasmundo, de Belgian Airlines Sabena en de Tilburgse vestiging van het reisbureau Ruys en Co. maakte heeft men in drie artikelen kunnen lezen. Artikelen die geschreven zijn in het kader van een aantal reisverhalen en va kantietrips die wij regelmatig in de „Echo van het Zuiden" zullen publiceren. ,Echo'-lezers kunnen gratis naar Andorra TILBURG - Behalve de reizen naar Mallorca verzorgt Trasmundo ook vakantietochten naar de Costa Brava. Uiteraard zijn deze reizen te boeken bij Ruys en Co., Spoorlaan 126 Tilburg. Dit reisbureau biedt in samenwerking met de gezamenlijke hoteliers van de Costa Brava de ECHO VAN HET ZUIDEN"-LEZERS, die boeken op de openingsvlucht op 20 MEI een GRATIS TWEEDAAGSE TRIP AAN NAAR ANDORRA. Elke lezer van de Echo van het Zuiden die bij Ruys en Co. in Tilburg boekt op de vlucht van 20 mei, een 15-daagse reis naar de Costa Brava, krijgt de geheel verzorgde twee daagse reis naar Andorra GRATIS aangeboden. De reis naar 'en het verblijf in Andorra wordt geheel verzorgd. In Andorra, de kleinste republiek ter wereld, zullen verschillende excursies gemaakt worden. Ondermeer zal het wereldberoemde radiostation worden bezocht. Het einddoel van de vliegreis van Trasmundo naar de Costa Brava is Lloret de Mar, het „Nice" van de Costa Brava. Een plaats waar de echte Spaanse sfeer verweven is met modern toeristisch comfort. Lloret de Mar biedt een rijke schakering aan volksfeesten, ook stie rengevechten en sportieve elementen. Lloret de Mar beschikt over maar liefst 22 nachtclubs en veel uitgaansgelegenheden. De centrale tigging van deze plaats leent zich bijzonder voor het maken van ex cursies. De Costa Brava strekt zich uit van het Dorp Blanes, vijf kilometer van Lloret tot bijna aan de Franse grens 'en valt in de provincie Gero- na in 't noordoosten van Spanje. Dank zij haar woeste aanzicht, met rotsachtige inhammen en uitstekende punten, wordt zij de woeste kust" genoemd, een naam die in sterke tegenstelling staat tot het zachte klimaat dat er ook in de winter heerst. De onbeschrijfelijke schoonheid van deze streek gaat vergezeld van een zacht klimaat met dagtemperaturen, die gemiddeld niet onder de 12 graden en niet boven de 30 graden Celsius komen, met weinig regen, eert ge ringe vochtigheid en een gemiddelde barometerdruk van 762 mm. De Costa Brava, waarover wij nog uitgebreider hopen te schrijven, is 'n vakantie waard. Voor wie van rust houdt en 't drukke hoogsei zoen wil ontwijken is de openingsvlucht op 20 mei bijzonder ge schikt. Temeer daar de Echo van het Zuiden-lezers GRATIS een tweedaagse trip naar Andorra krijgen aangeboden. (Van onze verslaggever) Wat in de folders van Ruys en Co. als een droomreis staat vermeld is waar. Wie Mallorca het land van de zon eenmaal heeft bezocht komt terug. Dat bewijzen de vele boekingen die er bij Ruys en Co. gedaan zijn voor deze Trasmundo reizen. Niet vreemd hieraan is de uitstekende organisatie van deze reizen, die men per straalvliegtuig van de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena maakt. En ook de Sabena zorgt er voor dat men in de lucht niets te kort komt. „Palma bij nacht", heet de ex cursie die Viajus Venus, het reis bureau dat in Palma de belangen van Ruys en Co. en Trasmundo behartigt, de toeristen voorscho telt. Een excursie die de deelne mers snel een indruk geeft wat men 's avonds zoal in Palma kan beleven. Een wegwijzer voor die genen die de avonden op een ge zellige wijze willen doorbrengen. Om de „Spaanse sfeer" te pak ken te krijgen, doet men er goed aan om de eerste avond in te zet ten met een bezoek aan een van de vele kleine cafeetjes. Aan de lange houten tafels vloeit de wijn rijkelijk terwijl de Spanjaar den met hun liedjes er snel de juiste sfeer in brengen. Schappelijke prijzen en uitstekende dranken doen de toe risten vaak besluiten om in een der gelijke gelegenheid te blijven. De Mallorca-bezoeker moet zeker ook 'n bezoek aan een of meer nachtclubs brengen. Een goede naam in Palma 'heeft Trocadero Nightclub. In grote letters staat er boven de ingang „Sa- la de fiestas" een naam die voor zich spreekt. In Trocadero kan men genie ten van de echte Spaanse volksdan sen. De liefhebber van deze dansen zal het niet bij een bezoek aan Troca dero houden. Twee uitstekende orkesten doen snel besluiten om ook de dansvloer voor zijn doel te gebruiken. Natuur lijk zijn in Palma ook talloze nacht clubs waar de „liefhebber" kan ge nieten van 't optreden van de „girls". Ook in deze cluibs steeds uitstekende orkesten.. De prijzen voor een consumptie zijn te vergelijken met die welke men betaalt in Nederlandse nachtclubs. Wil men na afloop van een bezoek aan een van deze vele clubs met een taxi terug naar 'het hotel dan is 'het aan te bevelen de portier even een taxi te laten bellen. In de vroege mor genuren, (twee, drie uur) rijden er veel taxi's maar men moet uit het goede hout gesneden zijn wil men er een bemachtigen. Natuurlijk wil men naast Pal ma ook de andere belangrijke ste den van Mallorca zien. Praktisch ieder reisbureau organiseert diver se trips. Viajus Venus heeft er voor de Trasmundo reizigers diverse op het programma staan. In Til burg, bij Ruys en Co. kan men zich al ruimschoots oriënteren over de- Ze excursies. Een bijzondere aan trekkingskracht hebben de stieren gevechten. In Palma zijn er iedere zondag. De arena is een van de bekendste van Spanje. Ook de voetballiefheb bers kunnen in Palma terecht. In het stadion worden geregeld goede wed strijden gespeeld. De plaatselijke club Mallorca kwam tot voor enkele we ken nog in de Spaanse eerste divisie uit zodat ook Real Madrid en de an- Een foto van een van de vele oude gebouwen in Manacor, het centrum van de parelindustrie dere Spaanse clubs in Palma te be wonderen waren. Mallorca is echter door de enkele weken geleden neder laag tegen Real Madrid gedegra deerd. Een leuke trip is een tocht naar Porto Cristo, een badplaats aan de oostkant van Mallorca, zestig kilo meter van Palma. Dat niet iedereen er prijs op stelt om in groepsverband excursies te maken weet men in Pal ma ook. Er zijn dan ook tientallen verhuurbedrijven te vinden van auto's en scooters. Voor een schappelijk prijsje huurt men voor een dag een dergelijk vervoermiddel. Een Neder lands rijbewijs is vereist. Van Palma naar Porto Cristo reist meti dwars door Mallorca. De won dermooie natuur al maakt deze tocht aantrekkelijk. Een alledaags ver schijnsel op de over het algemeen niet al te 'beste wegen zijn de ezel karretjes". Waar men in Nederland een paard voor gebruikt wordt in Spanje de ezel gebruikt. over het stille transparante water van het meer onder een fantastisch ge welf van stalactiten, dat, als in de overige grotten, elektrisch is verlicht. De toeristen kunnen zonder moeite door deze grotten wandelen in het fantastische effect van deze verlich ting. Op de terugweg van Porto Cristo 'naar Palma komt men door Manacor, een stad met 19.000 inwoners. Ma nacor is bekend om zijn industrieën; meubels en kunstmatige parels. De toeristen kunnen de fabriek van de bekende Manacor parels te allen tij- Castillo de Bellver een van de vele fraaie kastelen buiten Palma

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9