Waalwijkse welpen, verkenners, en matrozen vierden „St. Joris" UW MENING assal Veiling van Drunen bestaat 13 mei een halve eeuw JaG. Bergmans Holland n.v. Waalwijk JUBILEUM WORDT GROOTS GEVIERD WAALWIJKSGHE STOOMDRUKKERIJ AN TO 0 N TIELEN Cfabootta-aankon2ig^Lng^ari <z2. Natuurzuiver! t Wie niet adverteert, wordt vergeten thuiswerk is kat #oa2 toatkan 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 APRIL '66 7 Regen was veelal spelbreker Andreas Zijlmansgroep Elshout Loon op Zand PRISMA een creatie verkrijgbaar bij Zaterdag 14 mei recipieert bestuur In kolenloods Omzetten Fusieplannen zegt Miss Green Spot. Van verse Californische sinaasappelen! Vol vitamine-C! Fantastisch lekker! En zonder prik! Anfonius Cornelius Josephus van Hooff Tuinboon- planten te koop nette werkster Elzenweg 25, Waalwijk 23 april is voor alle welpen en verkenners steeds weer een dag, die anders is dan andere dagen - St. Jo ris De heilige, die door moed en trouw ook in onze tijd nog inspire rend werkt. Dit jaar was het voor de Pius XII (St. Antoniusparochie) en de Dom Saviogroep (H. Maria Onbevlekt ontvangenis) een ge denkwaardige viering. Na de H. Eucharistieviering, was er om 11 uur een vlaggeparade op de speelplaats van het Jeugdgebouw in Besoyen. De jongens werden van boven rijkelijk gezegend, want de regen kwam met bakken uit de lucht vallen. Het St. Jorisspel, dat altijd al een spel voor moedige en stevige knapen is, vroeg extra moed en doorzettingsvermogen, want ook nu weer regende het lekker. De prachtige en tot het avontuur uitge nodigde duinen en het spannende spel, deed ieder de nattigheid ver geten. - Om nu, als slot van de dag eens een keer droog te blijven werd het „kampvuur" gehouden op zolder van het jeugdgebouw in Besoyen. Al laaiden de vlammen van 't vuur niet zo hoog op, de sfeer was uit stekend en in goede broederschap zaten de welpen in verkenners van beide groepen naast elkaar. Samen hernieuwden zij hun beloften, samen zongen zij hun liedjes en samen luisterden zij naar het altijd nieu we St. Jorisverhaal. Deze St. Joris- dag was voor beide groepen een be langrijke dag. Waarom? Omdat deze beide groe pen op korte termijn gaan samen smelten tot een nieuwe groep. De overwegingen van beide groepen tot dit vergaande besluit zijn: effeciën- ter gebruik van lokaliteiten, mate riaal en leiding. Dat deze fusie alle kans van slagen heeft, bewees deze gezamenlijke St. Jorisviering. Er moeten nog enkele moeilijkheden van onderschikt belang overwon nen worden, doch daar zien we niet tegen op. VERLOTING Ten bate van de missie van Pater Wim van Leijden Tijdens de toneeluitvoeringen van „Baardwijks Toneel" op donderdag 21 en vrijdag 22 april j.l. werd ten bate van de missie van de Baard- wij kse Pater Wim van Leijden een verloting gehouden. Deze verloting bracht het mooie bedrag van ca. f 200 op. „DRAAGT ELKANDERS LASTEN" De in deze gemeente gehouden openbare collecte ten bate van het fonds „Draagt elkanders lasten" heeft het mooie bedrag opgehracht van ruim f 700.- Allen die hieraan hun medewer king gaven, als collectanten, ge vers en geefsters, worden hiervoor hartelijk dank gezegd. JEUGDTOTO R.K.C. Inzet jeugdtoto no. 8 is f 1128,40' le prijs geraden f 1128,40 door: Ch. Brekelmans, Helvoirtseweg 51, Vught, A. Wagemakers, Dr. Rin- gerstraat 43, Waalwijk, H. v. Hel- voirt, Baardwijksestraat 7, Waal wijk, H. v. Schayk, Dr. Ringerstraat 39, Waalwijk, A. Eekels, Paul Krü- gerstraat 38, Waalwijk, E. de Kos ter Rector Gelissenstraat 12, Was pik. Ieder ontvangt f 28,21 2e prijs geraden f 1128,39 door: M. J. Pagie, Mr. Luibenstraat 3, Waalwijk. Ontvangt f 112,84 3e prijs geraden f 1128,44 door: J. Mayers, v. d. Duinstraat 41, Sprang. Ontvangt f 56,42 Reclames tegen deze uitslag kun nen tot woensdagmiddag 12 uur worden ingediend bij C. IJpelaar, Pieter Vreédestraat 69. De jeugdcommissie van RKC hoopt ook de laatste weken op Uw aller medewerking te mogen rekenen. LENTE TOTO 1966 4e week Inzet f 698,60 Aantal deeln. 888. le prijs gewonnen door: G. Maas, Teisterbantlaan 29, Waal wijk, W. v. d. Geld, Kerkstraat 75, Elshout, J. v. Falier, Wolput 31, Vlijmen, v. Woensel, Drunen, W. Snels, Westeinde 29b, Waalwijk, W. v. Beek, Kloosterstraat 15, Loon op Zand,W. v. d. Hoven, Beatrix- straat 18, Waalwijk. Zij hebben ge raden f 698,60 Zij ontvangen ieder f 14,97. 2e prijs gewonnen door: H. v. d. Linden, Antoniusstraat 115, Waalwijk, met f 698,59 Hij ontvangt f 69,86. 3e prijs gewonnen door: Lokin, Breda, met f 698,58 Hij ontvangt f 34,93. De prijzen kunnen worden afge haald bij de penningmeester, de heer J. Timmermans, Mgr. Prin senstraat 16, Waalwijk, tot en met woensdagavond 27 april a.s. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor in de „Twee Kolommen". Zondag 12 uur repetitie mannen koor in de „Twee Kolommen". Zaterdag 23 april vierden de wel pen, verkenners, matrozen en lood sen van de Stichting Andreas Zijl mans Groep gezamenlijk het St. Jo- risfeest. Om 10 uur v.m. celebreerde Aalmoezenier M. van de Broek de H. Mis, waarbij ook aanwezig waren de verkenners van de St. Clemens- groep. Deze gezamenlijke liturgieviering vond plaats in de kerk van de St. Bernadetteparochie. De vlaggenpa- rade werd gehouden op het kerk plein van de Bernadettekerk, al waar o.m. ook Pastoor Oomens aan wezig was en Commissaris voor wel pen, mej. F. Rek, welke beiden be horen tot het districtbestuur van district Langstraat. In de namiddag om 2 uur werd een groot groeps- spel gespeeld, dat ondanks de voort durende regen toch e engroot suc ces werd. Aan het einde van dit spel werd in een modderig duinpan de draak gedood en wachtte als belo ning op deze overwinning voor de welpen en de verkenners op het hoofdkwartieh een vrolijke kermis verzorgd door de matrozen ter wil de vaart, 's Avonds of half 8 hield de groep het traditionele St. Joris- kampvuur, waar aan het begin er van Hopman H. Verwiel een ver kenner installleerde en vervolgens aan de dames W. Schoemans en A. van der Lee door Commissiresse F. Rek de das en de klompjes van de woodbadge training werden uitge reikt. Dit zijn de onderscheidingen die men verkrijgt als men met goed succes de gilwellcursus volgt, in dit geval een hogere trainingscursus voor welpenleidsters. De rest van 't kampvuur verliep zeer gezellig en het goed verzorgde programma door 5 stafleden maakten dit kampvuur tot een goed succes. Aan het einde van het kampvuur sprak groepslei der Hooijmaaijer de groep toe en dankte de leiders en leidsters voor het vele werk, dat zij belangeloos aan de groep hadden gegeven. Hij hoopte, dat de toekomst even suc cesvol zou zijn als het afgelopen jaar, doch dit kan dan alleen als er met hetzelfde enthousiasme gewerkt wordt en onder een goede geest een van de punten dit het spel van ver kennen kenmerken, „de geest van vriendschap." Na het beloftelied gaf aalmoezenier van den Broek de groep de zegen en kon men terug zien op een zeer goed geslaagd St. Jorisfeest. VERKEERSEXAMEN Door de burgemeester en de opper wachtmeester P. de Klerk werden aan de leerlingen van de 5e klas, die aan het verkeersexamen hadden deel genomen de diploma's met het insig ne van de bond voor Veilig Verkeer uitgereikt. Van de 4 deelnemers wa ren er 40 geslaagd. KONINGINNEDAG Koninginnedag zal op de gebrui kelijke wijze in Elshout gevierd wor den. Om 9.45 uur zal de jeugd op de speelplaats aanwezig zijn voor een- aubade. Daarna is er tractatie. De judo demonstratie en de taptoe die in Drunen wordt gegeven zijn natuur lijk ook voor de bewoners van Els hout bedoeld. ZIEKENTRIDUUM Op 10, 11 en 12 mei a.s. wordt er in de parochiekerk te Elshout voor de zieken en bejaarden uit de paro chie en uit Drunen en Nieuwkuijk een triduum gegeven. Men kan zich hiervoor opgeven bij de wijkzusters van het Wit Gele Kruis. Door middel van een huis-aan-huis actie hoopt mende onkosten te kunnen bestrijden. O.L. VR. SCHUTS Voor de leden van de O.L. V. Sc'huts is het a.s. dinsdag weer een hoogtepunt in het verenigingsleven. Dan vindt het traditionele koning- schieten plaats. De dag begint met 'n H. Mis en dan een gezamenlijk ontbijt met eén korte vergadering. Daarna gaan de gildebroeders elkaar beakrn- pen. - De actie tegen president Soekar- no in Indonesië neemt steeds toe. - Zaterdagavond zijn in Amsterdam weer 10 provo'c door de politie aan gehouden. Voor zetfouten in telefonisch op gegeven advertenties wordt géén reductie of herplaatsing gegeven. De Administratie van „De Echo van het Zuiden" OECUMENE De oproep van de gezamenlijke Christelijke Kerken, geplaatst in Uw editie van vrijdag 22 april, heeft mij bijzonder getroffen. Niet alleen om het sympathieke initiatief. Ook dat. Wanneer het nieuwe kerkge bouw van de Gereformeerde Kerk in gebruik genomen wordt, zal er wel gelegenheid zijn om daarop te rug te komen. Maar wat mij vooral gefrappeerd heeft, is de geest die uit deze op roep spreekt. Vanuit diè houding, dat streven om althans te trachten elkaar als Christenen te begrijpen en te dienen, moet er in Waalwijk veel méér mogelijk zijn. Van een Gereformeerde die zon dag jl. in de R.K. kerk van de St. Antoniusparochie de H. Mis bij woonde, vernam ik dat pastoor Lam in zijn predikatie heeft aangespoord om meer aandacht te schenken aan het gebed van Christus: „opdat al len één zijn". Er bestaat al enige tijd een plaat selijk interkerkelijk kontakt op het niveau van de geestelijkheid. Op hoogtijdagen zijn er al eens inter kerkelijke samenkomsten geweest. Een ander verblijdend symptoom is, dat er in de Protestantse kerken ge regeld gebeden wordt voor de zieke Monseigneur Bekkers. Maar om op de duur tot een werkelijke oecu mene te komen, moet er echt nog wel wat meer en wat anders gebeu ren. M.i. moet het gesprek tussen R.K. en Protestantse Christenen ge opend worden op een lager niveau dan alleen dat van Concilie en Ge nerale Synode, Pastoors en Predi kanten. Een streven naar kerkelijke eenwording moet van onderaf groei en en kan niet van bovenaf opge legd worden, hoe sympathiek ook de pogingen zijn die tot nu toe zijn ondernomen. In verscheidene Ne derlandse steden bestaan al inter kerkelijke gesprekskringen, hier en daar ook wel bijbelkringen ge noemd. De bereidheid om daaraan deel te nemen leeft ook in Waal wijk, als ik me niet vergis zowel bij Katholieken èn Protestanten. Zou den we dat als belijders van dezelf de opgestane HEER niet samen kun nen en moeten realiseren? A. Dercksen DE SCHUTTERS VAN HET GILDE ST. HUBERTUS Bovengenoemd Gilde organiseerde jl. zondag een groot nationaal con cours onder de bomen van haar clubhuis G. v. d. Louw. Dit concours is in alle opzichten geslaagd; on danks het minder gunstig weer, was de opkomst groot. Hier volgen de prijswinnaars: Koning werd C. Dankers. le kampioen A. Wijkmans; 2e kampioen C. Dankers. Ie Korps J. Erkeland; 2. Jac. Mon- nic; 3. D. de Gouw; 4. J. Diebbels; 5. W. v. d. Laak; 6. J. Serarus; 7. J. Schoenmakers. Personeel Vrije hand luxe prijzen: 1. H. Roeien; 2. B. v. Helvoirt; 3. D. de Grouw; 4. P. v. Gils; 5. J. Heerkens; 6. B. v. d. Hout; 7. J. Bouman; 8. A. v. Hooijdonk; 9. J. Jansen; 10. A. v. Spaandonk. Personeel Vrije hand, geldprijzen: 1. C. Ligtvoet; 2. W. Vos; 3. v. Vugt; 4. v. d. Wijgerde; 5. B. v. Helvoirt; 6. A. Wijtmans; 7. P. v. Gils. Personeel opgelegd, geldprijzen: 1. C. Vroomans; 2. Haasen; 3. B. v. Helvoirt; 4.P. Vroomans; 5.J. van Hoof; 6. A. Erkeland; 7. B. Vroo mans. Extra vrije hand: 1. J. de Grouw; 2, P. v. Gils; 3. A. Weijtmans; 4. A. Hooijdonk; 5. Jac. Erkeland; 6. A. Lassere; 7. J. Kamp. Personeel opgelegd, luxe prijzen: 1. A. Vroomans; 2. J. v. Hoof; 3. C. Dankers; 4. Bert v. Balkom; 5. B. Vroomans; 6. Lassere; 7. J. van der Wiel; 8. Fr. Mannie; 9. C. Weijt mans; 10. A. de Kort. Extra opgelegd: 1. J. Schoenmakers; 2. Bert v. Bal- kom; 3. B. Vroomans; 4. F. Verhoe ven; 5. A. Vroomans; 6. v. Spaen donk; 7. Jac. Mannie. RIVOLI Juwelier, Hologer, Opticiën WAALWIJK DRUNEN - De veiling „De Langstraat" in Drunen bestaat 13 mei as. vijftig jaar. Uiteraard laat men het goudeti jubileum niet zonder meer voorbijgaan. Het bestuur van de veiling heeft een feestpro gramma opgesteld voor leden, aanvoerders en kopers. Op zaterdag 14 mei wordt het gouden jubileum officieel gevierd. Op die dag recipieert het veilingbestuur in de Hoge Braken. De leden komen 'n week later aan bod. Op 19, 20 en 21 mei zijn er die show-avonden in de zaal van de Hoge Braken. Op deze avonden treden ondermeer de Mounties, de Selvera's, Stiefbeen en vele anderen op. Het veiling- bestuur geeft ook een gedenkboek uit waarin meft het een en ander over de geschiedenis en ook over de toekomst kan lezen. Drieënvijftig jaar geleden kwam men al met het idee op tafel op de pro- dukten gezamenlijk af te zetten. De toenmalige narsteegse kapelaan Wiïlemsen, was de initiatiefnemer om tot een veilingvereniging te komen. Deze verenigingen waren in 't W est- land al te vinden en voldeden daar zo goed dat men er ook in Drunen be langstelling voor kreeg. Na jaren be- beraadslagen besloten in 1916 de tuinbouwers van Drunen Elshout en Haarsteeg en Nieuwkuijk zich te verenigen in een veilingvereniging. Vlijmen, dat wel belangstelling had getoond, trok zich in dat jaar terug. Na de eerste jaren in een kolenloods gehuisvest te zijn werd later op het terrein van de Spoorwegen een „ei gen" loods gebouwd die in de twin tiger jaren werd vervangen door een gebouw dat op de plaats staat waar ook nu de veiling is gehuisvest. Dit gebouw wordt regelmatig uitgebreid en onderging in 1953 een belangrijke uitbreiding. Momenteel is de veiling echter weer te klein zodat hard wordt gedacht aan een nieuw gebouw. De plannen hiervoor zijn reeds in voor bereiding. Drunen heeft namelijk als veiling een grote toekomst, dat heeft het rapport van het Centraal Bureau van Veilingverenigingen wel uitgewe zen. Geef U eens de moeite onze modelboeken van K§-e.boott<iha.att}a.s te komen Inzien. Wij hebben een sortering van ruim 70 stuks In de fraaiste en modernste ontwer pen en uitvoeringen. TJeltooinps-haattfef, (DrDzltto uw haatten en btieoen, (Doetliflens-aanhondiplnyen, 73i3ptentjet e.3. kunnen wij U tonen In keuze van 120 modellen van prima uitvoering en In alle kwaliteiten en prijzen. Grotestraat 205 - WAALWIJK In het eerste jaar haalde de vei ling een omzet van f. 136.000, - die een jaar later werd uitgebreid tot f. 445.000, - Het duurde tot in '40 voordat de omzet het half miljoen te boven ging. Vorig jaar haalde de Drunense veiling een omzet van zes eneenhalf miljoen gulden. De veiling die tot de kleinere veilingen van Ne derland behoort, staat bekend om de grote bescheidenheid in produkten, die iedere dag worden geveild. De hoofdprodukten zijn sla, tomaten en komkommers, dit in tegenstelling tot de eerste jaren toen kruisbessen en erwten de hoofdschotel vormden. Ook het plat glas, dat men in de twin tiger jaren al kende in Waspik, Sprang en Raamsdonk, is verdwenen. g-* gsj gysfjrHt Ondanks het feit dat de Drunense veiling aan de vooravond staat van de viering vdn het gouden jubileum ver kiest men de mogelijkheden die er be staan om tot een fusie met de veiling uit Vlijmen te komen niet uit het oog. De beide veilingbesturen hebben een commissie ingesteld, die de mogelijk heden onderzoekt om tot een fusie te kunnen komen. Wat er echter ook uit de bus komt, de nieuwbouw plannen die men in Drunen heeft gaan door. Vlijmen darentegen waar ook plannen bestaan om tot een nieuw gebouw te komen, neemt een afwachtende hou ding aan. Waarschijnlijk wacht men in het Vlijmense kamp de fusiebespre kingen af. Aan deze plannen wordt in Drunen de komende weken echter niet gedacht. Het feest eist alle aan dacht voor zich op. Een halve eeuw veiling kan men ook niet zonder meer voorbij laten gaan. S3 SS Heden overleed in Huize Maria Oord te Rosmalen tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, voorzien van het Heilig Sacrament der Zieken, onze lieve vader weduwnaar van Catharina Antonetta Elisabeth van Halder in de leeftijd van 78 jaar. Waalwijk: M. W. E. J. v. Hooff F. A. v. Hooff-van Iersel Burg. Smeelelaan 22 De plechtige Requiemmis zal gehouden worden op donderdag 28 april a.s. om 10.30 uur in de parochie kerk van St. Antonius te Waalwijk, waarna begrafe nis op het r.k. kerkhof aldaar. U wordt hierbij beleefd uitgenodigd. Vertrek vanaf Burg. Smeelelaan 22 om 10.15 uur. Avondmissen dinsdag en woensdag om 19.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Res taurant Lido, Vijverlaan 10, Waalwijk. HANDAFLAPPER vraagt Brieven onder nr. 5667 aan het bureau van dit blad. Wij hebben: Badstoffen - commode- dekken - bijpassende schoot- kussens en luiertas. Drogisterij Van Amelsvoort Aan de Markt - Kaatsheuvel Tel. 2286 Bremstraat 17, Waalwijk (Bloemenoord) GEVRAAGD voor 3 middagen per week. Hoog loon. Adres: Mevr. Nouwens Hoofdstraat 93 Kaatsheuvel

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 7