C. van de Gouw vijftig jaar bij Timturschoenfabriek Programma Kaatsheuvel Koninginnedag - Loon op Zand Dominee P. J. Bos nam afscheid van Sprang Voor onvergetelijke dagen... mm 6250 I Era-medaille in zilver voor jubilaris 36.- 21.- 8 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 APRIL '66 8 lil Expositie 1940-1945 in Loon op Zand Kerk tot laatste plaats bezet Te koop: thuiswerk afwezig Woningruil COMSViUNIEKLEDINfi BIJ Ter gelegenheid van zijn gouden jubileum in dienst van „Timtur" te Waalwijk, is de heer C. van der Gouw vrijdagavond op hartelijke wijze gehuldigd in de showroom van het bedrijf. Vergezeld van zijn familieleden, werd de jubilaris in de showroom ontvangen, waar de huldiging werd bijgewoond door burgemeester J. Teijssen, de directeur van Timtur, de heer G. de Graaf, het leiding gevend personeel, oud-jubilarissen en collega's. De jubilaris werd verwelkomd door de personeelschef, de heer A. v. d. Pol, die zei, het een genoegen te vinden de heer v. d. Gouw een feestelijk onthaal te kunnen bie den. De personeelschef sprak hartelij ke woorden van waardering, en bood tenslotte de jubilaris, die tij delijk met ziekteverlof is, een prachtige welgevulde fruitschaal aan en wenste hem volledig her stel toe. Hierna was het woord aan di recteur G. de Graaf, die memo reerde dat de jubilaris reeds op 13- jarige leeftijd bij Timtur in dienst is gekomen, waarbij hij er vervol gens op wees, dat ook zijn vader, zes broers en een zuster vele jaren bij Timtur in dienst zijn geweest. U komt dus wel uit een echte schoenmakers- en Timturfamilie, aldus de heer de Graaf. De direc teur zei het een prestatie te vinden 50 jaar in een en hetzelfde bedrijf werkzaam te zijn doch hij vond het een nog grotere prestatie in al die 50 jaar nog nooit te laat op het werk te zijn gekomen. Onder vier directies bent U werk zaam geweest en door uw diverse werkzaamheden op verschillende arbeidsplaatsen in het bedrijf toon de U uw liefde voor dit bedrijf. Het is mede aan U te danken, dat de „Timtur" zijn goede naam weer heeft teruggekregen. Voor dit al les is de directie U zeer dankbaar. Als stoffelijk bewijs van waar dering bood de heer de Graaf na- mens de directie de jubilaris een geschenk onder couvert aan en hij betrok mevr. v. d. Gouw in de hul de door haar een tuil fraaie rode anjers aan te bieden. Bovendien overhandigde hij de jubilaris de streekroman „Rooien Bart", ter wijl de familieleden een attentie van het bedrijf kregen aangeboden. Uit de waarderende woorden van uw directeur, aldus burgemeester J. Teijssen, meen ik te mógen con cluderen, dat U in dit bedrijf een uitzonderlijke persoonlijkheid bent, 50 jaren hebt U „Timtur" gediend. Gediend door uw persoonlijke kwa liteiten en uw vakmanschap. U waart de schakel in de keten van werkers en werksters in dit bedrijf en waart daardoor van grote bete kenis. Gij hebt gedurende 50 jaar de familietraditie voortgezet en wist de jongeren te activeren en te stimuleren. De burgemeester feli citeerde dan ook gaarne de heer v. d. Gouw met zijn gouden jubi leum en kon hem de verheugende mededeling doen, n.l. dat het H.M. de Konigin had behaagd, hem naast zijn onderscheiding die hij reeds bij zijn 40-jarig jubileum had ont- Het centraal Oranje Comité is er in geslaagd voor de viering van Ko ninginnedag in deze gemeente een aantrekkelijk en gevarieerd program ma samen te stellen. Tussen tien en een uur zal in Kaats heuvel op diverse punten een rijdend poppenspel voor de jeugd optreden, terwijl de Loon op Zandse kinderen 's middags van twee tot drie uur de gelegenheid zullen krijgen van deze attractie te genieten. In Loon op Zand wordt 's morgens ook nog een kinderoptocht gehoudén, welke om 10 uur bij de scholen in de v. Rijche- varselstraat vertrekt. Om elf uur zal de burgemeester in het Missiehuis St. Antonius te Kaats heuvel een deputatie van de leerlin gen van iedere lagere school ontvan gen, en vervolgens komt tegen half twaalf het Kon. Muziekgezelschap Euphonia hier een muzikale groet brengen, gevolgd door een rondwan deling. Bij het Wit-Ge'le Kruisgebouw in de Vossenbergselaan te Kaatsheuvel vindt om een uur de start plaats van een auto-, scooter- en bromfietsrally, waarvoor men zich vanaf 12 uur bij de startplaats kan laten inschrijven. De finish is bij hotel Euphonia te Kaatsheuvel, waar ook de prijsuitrei king geschiedt. Er staat ook nog een fietsralley op het programma, waaraan leerlingen vanaf de vijf de klas der lagere school en andere personen tot ten met 17 jaar kunnen deelnemen. Er wordt in Kaatsheuvel gestart bij de Leonardus- school, Magnoliastraat, en de Wilhel- minastraat, ten de Wilhelminasohool aan de Zuid-Hollandsedijk, te Loon op Zand bij het fratershuis in de Kloosterstraat en in De Moer bij de lagere school. Alle deelnemers rijden, ongeacht te startplaats, dezelfde rou te. jongens en meisjes van 12 tot 17 jaar, die meer van atletiek houden, kunnen op de sportvelden van het natuurpark De Efteling hun hart op halen, waar vanaf twee uur gestreden zal worden om de titel „jeugdkampi oen van Loon op Zand". De wedstrij den bestaan uit een „aangepaste" vijfkamp met de onderdelen 80 meter hardlopen, hoogspringen, versprin gen, hink-stap-sprong en hindernis loop. Op de raambiljetten vindt men de adressen waar men zich voor deel name kan opgeven. Natuurlijk zijn er op deze feestdag ook opgewekte klanken en daarvoor zorgt 's avonds tussen zeven en acht uur de harmonie St. Jan te Kaatsheuvel tijdens een rondwandeling, waarna de harmonie Apollo om 8 uur op de Markt te Kaatsheuvel een muzikale show zal verzorgen. In het kader van de viering van koninginnedag 1966 is een feest programma samengesteld door het Centraal Oranje comité, dat de drie kerkdorpen gezamenlijk omvat. Voor Loon op Zand distilleren we er het volgende uit: Om 10 uur zaterdag a.s. zullen de kinderen van de beide lagere scholen alhier een kinderoptocht houden. De start hiervan is bij de scholen in de Rijckevorselstraat. Door de burge meester van Loon op Zand zal er een ontvangst zijn in het Missiehuis van de paters van de H. Familie, waar 'n deputatie van leerlingen wordt ver wacht van de lagere scholen der ge meente. Om 13 uur start de auto- scooter- en bromfietsralley voor de gehele ge meente op de Vossenbergselaan. In schrijving kan geschieden tot 12 uur aan de startplaats Tussen 14 en 15 uur treedt het rij dend poppenspel op in Loori op Zand. De plaatsen waar wordt opgetreden zullen door het gezelschap zelf wor den bekend gemaakt. 14 uur jeugd- atbletiekwedstrijden voor de hele ge meente in de Efteling. Voor Loon op Zand op te geven bij: Willibrordus- straat 29, Klokkenlaan 1, Rijckevor selstraat 11 en Tijsmanstraat 8. Direct hierna vindt de prijsuitreiking plaats. Ook om 14 uur begint de fiet- senralley. Hiervoor is de startplaats te Loon op Zand in de Kloosterstraat aan het Fraterhuis. De opgave hier voor is bij Tijsmanstraat 8 en Rijcke vorselstraat 11 ten nog vóór de start. Om 19 uur heeft de prijsuitreiking plaats op de startplaats. 's-Avonds Om 10 uur heeft een groots vuurwerk plaats in Loon op Zand aan de Ven- loonstraat, tot besluit van de feeste lijkheden in de gemeente. I vangen een ere medaille in brons thans toe te kennen, de ere-me- daille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, met wel ke onderscheiding de burgemeester, de jubilaris van harte gelukwenste. De heer de Graaf greep, aange zien dit gouden jubileum het enige is, dat dit jaar bij Timtur plaats vindt, deze gelegenheid aan, bur gemeester Teijssen dank te zeggen voor het uitreiken van niet minder dan 14 onderscheidingen bij „Tim tur" n.l. 5 gouden jubilarissen en aan 9 die hun 40-jarig jubileum vierden. Als tegenprestatie bood de directeur een paar heren „Hush- Puppies"-schoenen aan, waarvan hij hoopte, dat burgemeester Teijs sen deze met plezier zal dragen. Deze op zijn beurt sprak de hoop uit dat hij op deze schoenen nog meermalen naar „Timtur" zal kun nen komen om onderscheidingen uit te reiken. Voor de schoenen zegde hij de directeur hartelijk dank. In zijn felicitatiewoord ver geleek bedrijfsleider M. Remme ren, de jubilaris, met zijn medailles op de bórst, met een generaal, die een voorbeeld was voor al zijn me dewerkers. Hij prees hem als ie mand, die steeds een goed woord had, voor al zijn collega's, een man Op zaterdag en zondag 7 en 8 mei zal in het Cultureel Centrum een ten toonstelling worden gehouden over de oorlogsperiode, verzet en bevrijding. De heer Frans v. Venrooij heeft hier over een mooie documentatie welke deze tentoonstelling zal leiden. Hij heeft meerdere keren reeds een expo sitie hierover gehoudën in Oss, Til burg, Goirle en Halle in België. In drie jaren tijd 'heeft hij een ge weldige collectie weten bijeen te bren gen welke loopt vanaf de mobilisatie in 1938 tot de ineenstorting van het Duitse rijk. Op affiches, met unifor men, kranten uit heel Europa, mid dels verzetsgroepenmateriaal en vele voorwerpen, o.a. wapens, heeft de ex posant getracht de huidige beschou wer van deze materialen, deze diep treurige periode, te laten herin neren. Gezien de inhoud van het ge- exposeerde is het alleszins de moeite waard deze te bezoeken. Verdere bij zond fheden volgen nader. GEZINSBIJDRAGE De parochie is verplicht een groot bedrag af te staan aan het Bisdom i.z. de gezinsbijdrage. Het kerkbestuur is thaps weer besloten de jaarlijkse rondgang te gaan houden. Elke pa rochiaan weet nu wel wat dit bete kent, daarom zullen binnenkort de huisgezinnen worden bezocht 'om weer de bijdragen te innen. met werklust en plichtsbetrach ting. Namens het gehele personeel dankte hij de heer v. d. Gouw voor zijn steeds prettige medewerking. De laatste spreker was de chef van de bandafdeling de heerj. v. Riel, die in een humoristische toe spraak zich richtte tot de jubilaris. U waart voor ons allen een goede vriend en U hebt gepresteerd wat een ander niet kan, aldus de heer v. Riel, die de jubilaris tenslotte feliciteerde en hem een enveloppe met inhoud aanbood namens het personeel van Unischoen. Hierna werden allen in de gele genheid gesteld, de jubilaris per soonlijk geluk te wensen, van wel ke gelegenheid gaarne gebruik werd gemaakt, waarna nog een ge zellig samenzijn volgde. Voor een tot de laatste plaats bezet kerk gebouw, nam Ds. P. J. Bos, die de Ned. Herv. gemeente van Sprang ca. 8V2 jaar heeft gediend, jj. zondagavond afscheid van zijn gemeente, in verband met zijn ver trek naar Ameide en Tienboven. Vrijiwel alle collega's uit de Glassis Heusden waren bij deze afscheidsdienst aanwezig, alsmede vele genodigden, vertegenwoordigers van kerken, waaronder een deputatie van de Ned. Herv. gemeente van Ameide, het ge meentebestuur van Sprang-'Capelile, van het schoolbestuur enz. Ds. Bos bediende deze avond Gods 'Woord naar aanleiding van Mattheus 28 20. „En zie, Ik ben met u al de dagen, tot aan de voleinding der wereld". Zich richtend tot de colleges van Kerk voogden en Notabelen, dankte Z.E. voor de broederlijke samenwerking in het belang van de gemeente, maar dn 'het bijzonder richtte Ds. Bos zich tot de kerkeraad, die hij 'hartelijk dank bracht voor de steun die hij van hen mocht ontvangen gedurende 8V2 jaar dat 'hij de gemeente moCht dienen en dacht daarbij ook aan die kerkeraads- leden die reeds zijn heengegaan. Ook de organist en de koster en zijn vrouw dankte Ds. Bos hartelijk voor de ontvangen vriend schap. Al moest Ds. nu gaan, Christus blijft, zo besloot Z.E. zijn met aandacht ge volgde afscheidspreek. Ouderling W. H. Spuijbroek sprak de scheidende herder en leraar toe namens de colleges van kerkvoogden en notabelen, en namens de kerkeraad en de gemeente. Hij bracht Ds. Bos hartelijk dank voor 'het vele werk gedurende SV2 jaar in de gemeente verricht, en wees er op dat Ds. Bos veel gearbeid heeft onder bejaarden en zieken, die hij met een ernstig woord wees op de noodzakelijkheid van het persoonlijk geloof. Ook onder de jeugd 'heeft 'Ds. Bos zeer veel gewerkt en was de stuwende kracht om de jeugd bij te brengen dat de vrede des Heren het beginsel der wijsheid as. De heer Spuijbroek herinnnerde aan de intree- preek „Predik het Woord" enz. en kon ge tuigen dat Ds. Bos dit steeds gedaan had zoveel als in zijn vermogen was en hij sprak de hoop uit dat het zaad des evangelies dat Ds. gestrooid had in de eeuwigheid mocht openbaren dat het vrucht 'heeft ge dragen. Ook richtte de 'heer Spuijbroek zich met dankwoorden tot mevrouw Bos, die zich niet alleen voor de kerkeraad, maar in het bijzonder in het verenigingsleven veel verdiensten heeft verworven. Tenslotte wenste de heer Spuijbroek de scheidende herder en leraar een goede ingang in de nieuwe gemeente te Ameide en Tienhoven en wenste hem zowel voor zijn persoonlijk, gezins- als gemeentelijk leven Gods rijke zegen toe, 'waarna op zijn verzoek Ds. Bos de zegenbede uit Psalm 121 4 staande werd toegezongen. Na de dienst werd de genodigden een kop koffie aangeboden, waarna deze per soonlijk van Ds. en mevrouw Bos afscheid namen. Hierbij geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Martinus Andreas Wij noemen hem MAARTEN Waalwijk, april 1966 Grotestraat 333 E. M. de Haan-Stoop STAPELPANNEN, WECKKETEL met flessen, DOMPELAAR, HAARD Te bevragen: Baardwijksestraat 98 Waalwijk PRIMA PLAKSTER zoekt voor hele dagen. Brieven onder nr. 5666 aan het bureau van dit blad. Dr. H. E. H. LANGEMEIJER Arts woensdag 27 april 1966 Heb nieuwbouw te Kaatsheu vel „Pannehoef". Wil ruilen met andere woning te Kaats heuvel. Brieven onder nr. 5665 aan Bureau Jan Tuerlings, Kaatsheuvel. Cu lotte pakje waarmee onze kleine man alle harten zal stelen. Het effen jasje werd gegarneerd met dezelfde ruitjesstof als waarvan het broekje werd gemaakt. Maat 4 Blazer in chique kleuren blauw, camel, gróen of zwart. In Barathea en Flannel uitvoering. Voor lengtemaat 140 -10 jaar Pantalon in slank-snit Terlenka "roodmerk"-uitvoering. Chique effen modellen of modern ruit-gedessineerd. Voor lengtemaat 140 - 10 jaar cunen 5578

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 8