KAATSHEUVEL Huishoudschool „St. Angela" viert koperen bestaansfeest Feller strijd verwacht in Ronde van Vlijmen •Speet 10 RAAK AANBIEDING j|j|; nu 895 3®^^^ Wekker Tuinstoel T.V. kan IJskastset 1 Krui- wagen Koffie koppen Stofdoeken Kleding voor Barbie schaptas Huishoud- trap 18 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 APRIL 1966 18 Heren Desk2 handbalkampioen Beeld op gazon onthuld Echo der Duinen in Loon op Zand dinsdag geopend Vlijmen Drunen Dolman, Beugels, Van de Klooster en Koel grote favorieten ma Parcours i RAADSVERGADERING De gemeenteraad van Loon op Zand komt donderdag 28 april 's avonds om half acht in openbare vergadering bijeen in de vergaderzaal van het ge bouw gemeentewerken te Kaatsheu vel. Op de agenda staan o.a. voor stellen tot onderzoek van de geloofs brieven van het nieuw benoemd lid van de gemeenteraad, de heer J. P. J. A. van Gastel; aangaan van tweetal vaste geldleningen tot een totaal be drag van f 450.000, - het bouwen van woningwetwoningen en het vast stellen van een regeling tot subsidi ering van het jeugdwerk in de ge meente Het tweede team van de herentse nioren der handbalvereniging DESK is er voor de tweede maal in dit sei zoen in geslaagd kampioen te worden De eerste maal gebeurde dat in de zaalhandbalcompetitie en zondag j.l. in de laatste wedstrijd van de veld- competitie toonden zij zich opnieuw heer en meester en eisten derhalve de titel voor zich op. In deze laatste ontmoeting moest DESK 2 het opnemen tegen de direc te concurrent SOA 2 uit Breda, maar heeft het kampioenschap geen enkel moment in gevaar weten te brengen. Reeds vrij spoedig teerde DESK op een comfortabele voorsprong door doelpunten van Wim van Luxemburg en Piet van Wezel tweemaal. Eerst toen zag SOA kans om tegen te sco ren. Aangezien haar spel echter te doorzichtig was kon de DESK-defen sie de Bredase aanvallen met de regel maat van een klok onderscheppen. In tussen zorgden Andre Goedhart, Leo en Wim van Luxemburg voor nog eens vier doelpunten, terwijl SOA er twee aan haar totaal toevoegde. In de tweede helft pakte SOA aanvankelijk beter aan. Het enige resultaat was echter dat er alleen wat verwarring ontstond in de DESK-defensie, want de Bredanaars faalden in de afwer king. Daarin toonde kaatsheuvele formatie zich duidelijk sterker en 'het uiteindelijke resultaat was dat beide partijen nog eens tot een zelfde aan tal doelpunten kwam, zodat de eind stand op 14-6 bepaald werd. Grote vreugde dus in de DESK-gelederen, die met deze overwinning de kampi oensmedaille in ontvangst mocht ne men, hetgeen uiteraard gepaard ging met de nodige felicitaties en diverse toespraken In het clublokaal van café „De Steenbakker" begon het feest echter pas goed. Voorzitter A. Valk liet hier zijn gelukwensen van bloemen vergezeld gaan en legde daarbij nog eens de nadruk op de uitstekende sfeer in de heren-seniorenteams, wel ke ongetwijfeld zijn stempel had ge drukt op dit tot tweemaal toe behaal de kampioenschap. Dat het voor deze avond vastgestelde bal nu zeker een succes werd, laat zich begrijpen. GROTE PROEFTUIN IN DE EFTELING De Efteling zal in de nabije toe komst vermoedelijk weer met een be langrijke attractie worden uitgebreid. Er worden namelijk plannen voorbe reid om op het grondgebied van 'het natuurpark een proeftuin aan te leg gen van circa 30 ha. met een weten schappelijke verzameling houtgewas sen. Planten, bomen, struiken en con- niferen voor dit park zullen worden geleverd door Brabantse kwekers, ter wijl de Efteling de grond gratis be schikbaar zou stellen en het personeel van het park het onderhoud van de tuin zou verzorgen. De bedoeling van deze unieke shlowtuin, die als een park wordt aangelegd, zou een twee ledig karakter hébben. De handelaar kan in deze tuin zien wat de Brabant se kweker hem te bieden heeft en deze laatste kan er zijn materiaal toetsen, terwijl daarnaast de bezoeker van het natuurpark van een prachtige nieuwe attractie kunnen genieten. INTERLAND NEDERLAND - FRANKRIJK Naar we vernemen schijnt er grote belangstelling te bestaan voor de in terland tussen de vertegenwoordigen de ploegen van het zaterdagvoetbal van Nederland en Frankrijk, welke op zaterdag 7 mei op het terrein van DESK in de Efteling wordt gespeeld. Aangezien er maar een beperkt aan tal zitplaatsen beschikbaar is, zullen de gegadigden hiervoor er goed aan doen tijdig maatregelen te treffen om niet teleurgesteld te worden. Daartoe kan men gebruik maken van de voor verkoopadressen Sigarenmagazijn Aarden, van Hees wijkstraat 44; Sigarenmagazijn Nan- nes, Gasthuisstraat 24, en Sigarenma- gijzijn Donders, Berndijksestraat 129 Kaatsheuvel. WIJZIGING PROGRAMMA KONINGINNEDAG In afwijking van hetgeen in het pro gramma is vermeld zal de muzikale show door de harmonie Apollio niet gegeven worden om 20.00 uur doch reeds om 18.00 uur. De overige pro grammapunten blijven gehandhaafd als de weergoden tenminste geen spel brekers worden. DUIVENSPORT De C.C. Kaatsheuvel en Kaatsheu vel-west hielden zondag een wed vlucht vanuit Vilvoorde met de vol gende uitslag. M. v. Corstanje 1; L. v. Boxtel 2, 15; M. v. d. Velden 3, 19; Gebr. v. Box tel 4, 20, 24, 26, 34, 37; A. Cou- wenberg 5, 8, 39; C. M. Snoeren 6; J. Kemmeren 7; M. Snoeren 9, 33, 66; J. Snoeren 10, 21; Th. Netten 11 49; F. v. Woensel 12, 30, 45, 59, 70; D. Snoeren 13, 17, 40, 53; P. v. d. Velden 14, 60, 64; J. v. Kuijk 15; G. Witteveen 16; L. Ververs 18, 47, 63; A. Mertens 22, 48; H. Couwen- berg 23, 27; L. v. d. Velden 25, 42; A. v. Kuijk 28, 51; M. Brokx-v. d. Schoolbestuur, docenten en leerlin gen hebben dinsdag 't 12 Vz-jarig be staan gevierd van de r.k. huishoud school ,,St. Angela". Ter herinnering aan dit koperen jubileum werd op het gazon voor de school van beeldje ont huld van de Eindhovense kunstenaar Hans Godefroy, een belangrijk on derdeel van de festiviteiten van deze dag, welke voorafgegaan was door 'n H. Mis in de St. Jozefkerk, opgedra gen door de geestelijk adviseur, pas toor P. van de Spijker, tijdens welke de leerlingen een teenagermis onder leiding van de heer J. v. d. Akker zongen. Het ruim een meter hoge bronzen beeldje stelt een slanke meis jesfiguur voor, welke volgens kunste naar als symbool van de jeugd vol verwachting uitziet naar de horizon, terwijl de hand voor de ogen een open staan voor het dagelijks gebeuren moet suggereren. Na een korte koffiepauze schaar den de circa 150 leerlingen met do centenkorps 'onder leiding van de di rectrice, mej. J. v. d. Walle, en de ve le genodigden, waaronder de echtge note van burgemeester Van Erp - de burgemeester moest wegens ziekte verstek laten gaan vroegere voor zitters en directrices, zich rond het beeldje. De voorzitter van het school bestuur, de heer M. van Nieuwstadt, merkte hier o.a. op, dat bij de inge bruikneming van de in 1961 gereed gekomen nieuwe school aan de Van Heeswijkstraat, de zaak in feite nog niet af was. Er ontbrak namelijk een kunstwerkje, dat de lage en langge rekte schoolgevel zou opsieren. Om dit doel te verwezelijken had het schoolbestuur 1 procent van de aan nemingssom ter beschikking gesteld. Er gingen overigens nog drie jaren overheen alvorens het schoolbestuur opdracht kon geven tot het maken van een passend kunstwerk door de heer Godefroy, die bovendien nog 'n jaar moest wachten alvorens zijn ontwerp de goedkeuring van het ministerie kreeg. De onthulling van het beeldje ge schiedde op een originele en verras sende wijze door een viertal leerlin gen, die 12 Vè jaar geleden in de maand van oprichting der school wer den geboren. Nadat deze meisejs het omhulsel hadden weggetrokken, sta ken zij de laatste papieren bedekking in brand, waama het beeldje onder luid applaus voor de kunstenaar zichtbaar werd. De heer Van Nieuwstadt sprak hierbij de hoop uit, dat deze schep ping nog vele jaren zou mogen getui gen van 'het feest dat thans gevierd werd. In het schoolgebouw werd hier op een toast uitgebracht, waarna deze bijeenkomst werd besloten met een gezellige koffie-maaltijd In de gymzaal van de school was voor de «leerlingen een Vlaamse ker mis opgebouwd met materiaal van de lagere Textielschool uit Tilburg, en de wijze waarop de jongelui zich met de verschillende attrakties, zoals pijl schieten, schijfwerpen enz., vermaak ten, was een duidelijk bewijs dat dit 'onderdeel voor hen het hoogtepunt van dit koperen bestaansfeest vormde. Houdt 29; C. Moreval 31, 55, 61; P. Klijn 32, 46; J. Verboven 36, 57; L. Meijer 38; J. Snoeren 41; C. v. We zel 43, 44; W. Laros 50, 52; S. Döb- ler 54; v. Brunschot 56; A. v. Riel 58; A. Lugters 62; B. Masseurs 65; A. Schepens 67; v. d. Heuvel 68; A. Monsieurs 69. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Zaterdag na twaalf uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkel man te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossen- bergselaan 21, Kaatsheuvel, telefoon 04167-2006. AGENfbA Apollotheater Vrijdag, zaterdag, zondag en dinsdag, telkens om 21.00 uur; „Kus me suf ferd". 18 jaar. Zaterdag 18.45 uur, zondag 15.00 uur en 18.45 uur: „Mac Gintock, de geweldige". 14 jaar. KLOOSTER JUBILEUM In het missiehuis St. Antonius te Kaatsheuvel vierde Broeder Gregori- us van de Missionarissen der H. Fa milie zijn 25-jarig kloosterfeest. Broeder Gregorius de Jong, gebo ren 20 december 1922 te Eindhoven, dee'd op 27 april 1941 zijn professie. Zijn activiteit bewoog zich op veler lei terrein. Door zelfstudie bracht hij 'het tot 'organist, electriciën, hij volg de een cursus voor banketbakker en behaalde daarin het diploma. Thans is hij vele jaren werkzaam als broe derbakker in 't missiehuis te Kaats heuvel Daarnaast is hij nog actief als organist in de kerk van de H. Marte laren van Gorkum in de parochie Berndijk. De feestelijke viering in het missiehuis bad een bijzonder karak ter. Daarvoor zorgde op de eerste plaats het dameskoor uit Berndijk, waarvan 'hij directeur is, dat lop keu rige wijze de zang tijdens de plechtige hoogmis uitvoerde. Op de receptie waren o.a. vertegenwoordigd 't man nenkoor, het dameskoor en het jon genskoor van de parochie waar hij zijn activiteit ontplooit. Namehs deze, koren werd hem een nieuwe fiets aan geboden om goed en snel de tocht van het missiehuis naar de parochie te kunnen afleggen. Namens de fami lie werd een reis naar Rome geof freerd. Dinsdagmiddag is café „De Echo der duinen" alhier officieel geopend. Zoals be kend is, zijn de heer en mevr. De Leeuw onlangs naar Wau'baoh vertrokken en ds het café overgedragen aan de 'heer en mevr. P. van Gompel-Hoogendoom. De Zangvereniging „De Echo der duinen" 'heeft in deze zaal haar tehuis en voelt er zich heel goed thuis, vandaar dat zij maandagavond reeds de nieuwe eige naars complimenteerde bij monde van haar voorzitter, de heer H. v. d. Heuvel. Een vocale serenade ginig hierbij gepaard. De heer v. d. Heuvel zei dat het hem goed deed dat een echte Loonse familie nu weer zijn intrek heeft genomen in dit 'bedrijf, dat alle wederwaardigheden van de Zangvereniging door de jaren heeft meegemaakt en beleefd. Dinsdagmiddag heeft ook de heer Jan van Dongen nog zijn gelukwensen namens het bestuur de zangvereniging aangeboden en dit laten vergezeld gaan van een atten tie. De directie van Van Tuijn N.V. uit Don gen was vertegenwoordigd door de heer de Jong. Vele oud-collega's van de heer van Gompel waren aanwezig van De Efteling restauratie en theehuis en van de restau ratie en wachtkamers der N.S. te Tilburg, alsmede de kasteleins van Loon op Zand en omgeving. Dit getuigt van de sympathie voor deze nieuwe leiding van het café-ües- taurant De Echo der Duinen. De zalen waren versierd met heel veel bloemen, als medeleven van belangstelling en vele telegrammen en gelukwensen waren binnengekomen, van de leveranciers en Loonse conglomeratie. De postduivenvereni ging De Luchtbode welke ook hier haar thuis heeft, was «bijzonder goed vertegen woordigd. Bij de vele gelukwensen was er een uit de Loonse gemeenschap welke 'bij zonder mooi was. De beer en mevr. Van Gompel zij alle goeds toegewenst met „het laven der dorstigen en «het spijzen der hon- gerigen". Kortom het was een mooie ope ning, maar de nieuwe eigenaar verwacht nog meer van zijn bedrijf, als straks de ver bouwing «geheel gereed is. De vacantie staat immers voor de «deur en zijn zaal is buiten gewoon geschikt voor vergaderingen en par tijen. Voor de kermis zal alles aan de eisen moeten voldoen die de eigenaar stelt. KINDEROPTOCHT OP KONINGINNEDAG De kinderoptocht heeft dit jaar een an der verloop want alleen harmonie Sophia zal de stoet begeleiden. De optocht zal niet lang zijn. De start is om 10 uur in de van Rijcke- vorselstraat aan de bedde scholen. Hij gaat via de Grevenbroeckstraat, Salmstraat, Ho- gesteenweg, «Bergstraat en terug naar de Kerkstraat, van daar naar Oranjepledn, Kloosterstraat en terug naar Oranjeplein, Venloonsstraat, Gerlachusstraat, v. d. Hum- meistraat, Doelen en terug naar de scholen. Zo worden nagenoeg alle straten gepas seerd, zodat dat degenen die de stoet willen zien, alleen maar de moeite behoeven te doen naar de hoéken van de straten te gaan. Harmonie Concordia geeft haar medewer king 's avonds «bij het vuurwerk, tot afslui ting van de feestelijkheden van deze konin ginnedag. i UNO ANIMO - BUDEL Voor het eerste van Uno Animo ds de rangvolgorde nu «de derde plaats van de lijst met een scoreverhouding van 16-20. Er staan voor dit seizoen nog twee uitwedstrij den op het programma nl. tegen Vlijmen en tegen 'Gemert. Thuisiwedstrijden zijn er nog 6. DOKTERSDIENST Het weekend zaterdag 30 april en zon dag 1 «mei zal de doktersdienst alhier wor den waargenomen door dr. Raaijmaakers, Hoofdstraat 68a te Kaatsheuvel, tel. 04167- 2050. KONINGINNEDAG 1966 Programma 30 april 1966 8.00 uur: Luiden der klokken. 9.00 uur: H. Missen in d«iverse parochie kerken. 10.00 uur: Aubade van de schoolkinderen op het plein met medewerking van «harmonie „Concordia" Vlijmen. On der de aubade zullen prijzen uitge reikt worden aan de drie mooist ver sierde groepen, vertegenwoordigende de «diverse soholen. Tevens zullen dan de winnaars van de opstelwedstrijd, gehouden i.v.m. «het huwelijk van H.K.H. Prinses Beatrix, een medaille ontvangen. 10.30 uur: Rondtrekken der harmonieën door de verschillende kerkdorpen. 12.00 uur: Start autorally op het Plein, «georganiseerd door de Carnavalsver eniging Knotwil'gendam. 21.00 uur: Taptoe op het Plein, door har monie De Eendracht Nieuw'kuijk en de Drumband Nieuwkuijk. 21.00 uur: Prijsuitreiking autorally in ho tel Prinsen. ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maandagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedgevallen; dienst: Dr. Overgaag. VERKEERS DIPLOMA Deze week werden op de lagere scholen door Burgemeester Stieger een aantal verkeersdiploma's uit gereikt. In totaal 147 getuigschrif ten konden worden uitgereikt aan jongens en meisjes welke onlangs met goed gevolg een examen had den afgelegd. De examens werden afgenomen door de Rijkspolitie te Drunen. Op de Wilhelminaschool werden 67, op de St. Jozefschool 48 en op de Paulusschool 32 diplo ma's uitgereikt. JONG DRUNEN Het Ontsp. Centrum Jong Dru nen organiseert a.s. zaterdag (Ko- ninginnendag) weer een dansavond voor de leden. De muziek wordt weer verzorgd door de welbeken de „Rowdies". Deze avond wordt gehouden in de zaal van Hotel Ro yal. Aanvang 8 uur. PROGRAMMA KONINGINNEDAG DRUNEN 10.30 uur. Zanghulde op het Raadhuisplein met muziekbegeleiding door de Kon. Erk. Harmonie Drunen. Traktatie. Na de zanghulde keren alle kinderen terug naar hun scho len om een traktatie in ontvangst (van onze verslaggever) VLIJMEN. De ronde van Vlijmen, een jaarlijks terugkerende wieler klassieker, kan zondag bijzonder felle strijd te zien geven. Aan de start voor deze ronde, die a.s. zon dag 1 mei verreden wordt, verschij nen namelijk niet minder dan Eef Dolman, Eddy Beugels, Rinus v. d. Klooster en andere Trio-grootheden die het op moeten nemen tegen Acifit-mannen Gerard Koel, de Til- burger Adri van Hest, Piet van de Donk en de Engelse kampioen Le^>- ly West. Acifit-ploegleider Piet Lie- bregts, die jarenlang de Ronde van Vlijmen organiseerde wil zijn ploeg met de zege zien gaan slepen. Dol man en Beugels zullen hun huid echter duur verkopen, zodat een spannende strijd verwacht mag worden. De organisatoren van deze wie lerronde, waarvan de baten voor Herwonnen Levenskracht bestemd zijn, en die al meer dan 25 maal wordt verreden de tel is men in Vlijmen kwijt hebben zich dit jaar kosten noch moeite gespaard om de beste amateur-renners van Nederland naar Vlijmen te laten komen. En de coureurs komen heel graag want de Vlijmense wielerclub De Zwaluw staat bekend om de uit stekende organisatie. Men weet in Vlijmen wat het betekent een wie lerronde te organiseren, want naast de Ronde van Vlijmen wordt er elk jaar, dit keer op 4 september, de Ronde van de Vliedberg verreden. Ook het avondcriterium voor profs, dat waarschijnlijk ook dit jaar weer georganiseerd wordt en waaraan befaamde beroepsrenners deelne- te nemen. 12.00-13.00 uur. Carillon-bespeling door de beiaar dier Herman Bonenkamp. 14.00-16.00 uur. Handbalwedstrijd Avanti 1 tegen Avanti 2 en demonstratie door Ju doclub Drunen op het Raadhuis plein. 21.C'0 uur Lampionoptocht. 21.30 uur. Taptoe door de Kon. Erk. Harmo nie Drunen in Gala-Tenue op het Raadhuisplein. De inwoners van Drunen worden verzocht de vlaggen uit te steken. Film Zaterdag 30 april 8.30 uur Stripgirls in Soho 18 j. Zondag 1 mei 4 uur De Goudrovers van Fort Benton 14 j. 6.15 uur Stripgirls in Soho 18 j. 8.3C- uur idem men, gaf Vlijmen in de wielersport een grote naam. Dank zij de wel willende medewerking van gemeen- tebestuur en de plaatselijke politie kan steeds een uitstekend en goed afgezet parcours gebruikt worden. Ook dit keer is de start weer bij Hotel Prinsen in de Julianastraat. Het 1400 meter lange parcours voert de renners door de Juliana straat, Wilhelminastraat, Akker straat weer terug naar Hotel Prin sen. Men rekent dit jaar op min stens 3000 bezoekers, die zich ach ter de afzethekken van een goede plaats verzekeren kunnen. Om 1 uur starten de aspiranten terwijl de nieuwelingen om 1.45 uur aan bod komen. De hoofdschotel, de koers voor de amateurrenners begint om 3.15 uur. De renners zullen 100 kilometer moeten afleggen. De winnaar wacht naast een geldprijs de in memoriam Wout van Heel-beker, die vorig jaar door de plaatselijke favoriet Piet Deenen werd gewonnen. Naast Dol, Beugels, v. d. Klooster, de Acifit-mannen Koel, van Hest en v. d. Donk zullen verder o.m. star ten, Piet Deenen, Piet Legierse, Leo van Schalen, Matje Gerrits, de ge broeders Hairwassers, Nico Walra- vens, de Tilburger Johan Heesbeen en de Vlijmense coureurs Cees de Wit, v. d. Aa, van Vught. Renners die heel wat publiek kunnen trek ken. Publiek dat ongetwijfeld waar voor zijn geld krijgt en dat Her wonnen Levenskracht weer een aar dig bedrag kan opleveren. Het Ned. echtpaar Bos uit Am sterdam, dat de Tulpenrallye als of ficial volgde is in Thionville met 'n vrachtwagen in botsing gekomen en gedood. Bij Rosmalen is een fietser in botsing gekomen met een trein. De vader en een 11-jarig zoontje wer den gedood. De Russische minister van bui tenlandse zaken, Gromiko, heeft 'n bezoek gebracht aan de Paus. Het onderhoud duurde 3 kwartier. Deskundigen adviseren eenstem mig tot invoering van een metro in Amsterdam. De kosten worden ge raamd op 730 millioen gulden. De Olympische Spelen 1972 zijn toegewezen aan de stad Miinchen. De man met het kunsthart in Houston is plotseling overleden. Het recht op vakantie met be houd van loon is thans in de wet vastgelegd. De uitvoer van slachtvee naar Duitsland is thans weer opengesteld. De regering heeft aangekondigd een stichting tot sanering en ont wikkeling van 't midden- en klein bedrijf. De ontevreden middenstan ders behoeven dus niet meer op de Boerenpartij te stemmen, waar hun belangen nu door eigen stichting worden bekeken en behandeld. (plaatje wijkt af) Metalen tuinstoel, klein opklapbaar, dus handig mee te nemen, nu 9.50 Warmhoudende isoleerkan voor 8 kopjes koffie nu 17.50 U kent ze wel, die handige 3-delige ijskastset van doorzichtig plastic nu 2.35 j Voor de jongens h I een stevige stalen vVftat 1 kruiwagen op rubber wiel 'L,f slechts 12.95 Jrême aardewerk nu 6 voor 2.25 Pakje met 2 grote stofdoeken Spotprijs 75 cent Kleding voor Tiener-poppen, in 7 verschillende soorten 3.95 Stalen trap, 5 treden, incl. platform 21.50

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 18