Romantisch-vrouwelijke stijl beheerst najaar-mode orm wordt 30 april 27 jaar Ciiipolatapudding Echtpaar Pennings viert 3 mei gouden bruiloft i i i i wAAlwnkse en UnqstRAAtse couRAnt Voüenhoven Pieter van NATIONALE PERS TE GAST IN WAALWIJK H. DE ZEEUW 8. 8. 8. 8. 8. •8.8.8.8.8.8.8.8.8.8.8.8.8.8.8.8. uitsluitend bij VAN MIL Als reactie op de strakke Courrèges- en Mondroaan-stijlen wordt de mode m het najaar meer beheerst door een romantisch-vrouwelijke stijl, met name de Viva Maria- of Granny-look. Modellen, gedragen in de tijd van onze grootouders, vooral in de tijd van het zogenaam de Wilde Westen" Naast wat meer naar achteren geplaatste hakken, ziet men thans ook een enigszins uitgeholde 4 a 5 cm hak, gemaakt op brede afgeronde carree-leesten. In deze groep komen veel combinaties van lak met bruin en beige velours voor. Veters, kappen en zijden strikken vol tooien het beeld van deze romantiscche periode. Voor tieners-twens baby-dol I-stijl Als tweede modebeeld manifesteert zich de Oxford-stijl: veel brogues met perforaties. Deze schoenen zijn zogenaamd antiek gefinished, wat een mooi diep schaduweffekt geeft. Bij dit type veel lederen hakken. Voor de tieners en twens bloeit de Baby-doll-stijl, met korte dikke lees ten. Lage pumps en veel du>nne band jes op de wreef, eventueel zelfs als enkelband. Veel schoenen in combi naties van verschillende kleuren en materialen, waarbij vooral zwart lak een belangrijke rol speelt. Deze mo dellen hebben in het algemeen dikke hakken. Deze stijl is vooral aange past aan de korte rok. Voor sport en semi-sport vooral veel trotteur- en zaehte, soepele moccasin- typen. Hierbij ook vaak perforaties en eventueel een antieke finish. De laarzen zullen óf net boven de enkel (Baby-doll) of tot de kuit het meest gangbaar zijn. Veel veterver sieringen op de laars (Viva Maria). Leersoorten; velours en nappa, soms gecombineerd met lak. Ook veel in het haar gelooid 'leer, o.a. in giraffe- en zebramotief en van zeehond of veulenbont. Voor najaar en winter 1966-'67 worden door de organisatie „M'odeu- rop" waarbij 15 landen zijn aange sloten, de volgende kleuren gelan ceerd het bruine gamma zal zeer 'be langrijk worden. Van licht naar don ker worden 4 Meuren uitgebracht Antilope, een reebruin tint; Bever, fraai middenbruin; kastanje, klassiek rood-bruin; Sudan, neutraal donker bruin. Belangrijke schoenenkleuren zijn verder: donkerblauw en zwart. Als nieuwe modieuze kleuren, waar van uiteraard nog moet worden afge wacht in hoeverre ze een succes zul len worden, zijn gekozen: Baccarat, een donker wijnrode tint; Bedouin, neutraal beige; Granata, donkerrood met iets paarse inslag; Tivoli, don kergroen en Rook, een middelgrijze kleur. De hele schoenenmode wordt be heerst door kleurencombinaties, bij voorbeeld schildpad, zwart-bruin, zwart-baccaratenz; ondermeer in 'n geometisch lijnenspel. De leestbouw is geheel veranderd en van lang, slank en spits getransformeerd in breed- ronde en vierkante neusvormen. De hakhoogte varieert van 3 tot maxi maal 6 cm. Voor uitgangsschoentjes mag de hak 5 - 6 cm hoog zijn en van stevig recht type. Herenschoenen Over het algemeen hebben de he ren nog radikaler en sneller afstand gedaan van de slanke puntschoenen dan de dames. Voor het nieuwe sei zoen zijn dan ook brede leestmodel- len en vogue. De modellen zijn klas- 2 Sonja draagt een elegante blouse met pantalon in Persian Suède, Fully handstitóhed. Schoenen van links naar rechts 1 Bruine brogue in aniline-kalfsleer met hunting. Enkellaars in baby-doll stijl. Crème-beige velours met gei tenleer. (op grootmoeders luidspreker) Bruin suède sportschoenen met inzet in zebra-motief. (onder de luidspreker) Kranslaars met haaksluiting in gei tenleer met velours. Viva Maria- of Granny-stijl. Bruine lakschoen met sühildpadkleurige geitenleren inzet. Enkellaars. Zwart lakleer met licht beige geitenleren inzet. Pumps in sdhildpadkleurig geitenleer, gebaseerd op Mon- driaan-stijl. Kuitlaars in Bedouin sport-velours. Mondriaan-stijl. Schildpadkleurige lakschoen met riempjes. 6 7 8 9 10 11 siek: brogue en derby molières en de rijgmolière voor meer geldeed. Daarnaast is er wel een veel gro tere verscheidenheid in sportieve week-end-, vrije tijds-, beatle- en autosohoenen ontstaan, die iets grap pigs en nonchalants in snit en maak- wijze hebben en vaak met elastiek of rits gesloten zijn. De autoschoenen hebben een aan de achterkant afge schuinde 'hak voor het gemakkelijker bedienen van het gaspedaal. Onder werken van crêpe rubber en van in veel dessins en profielen gevulcani- seerd rubber zijn voor deze modellen het meest gewild. Kleuren voor de herenschoenen: Sudan-bruin en een middel'bruine tint met rood-achtige in slag, Etrusco. Tassen Het is thans zeer goed mogelijk bij elkaar passende of op elkaar afge stemde tassen en schoenen te vinden. Fabrikanten van beide artikelen ori ënteren zich namelijk op de mode kleuren van de organisatie „Modeu- rop". Het Nederlandse Modecentrum vult deze aan met de speciaal voor ons land meest gewilde Meuren. Voor tassen gelden dus dezelfde nuances als reeds voor de schoenen worden genoemd. Er zijn bovendien enkele fabrikanten, die zowel tassen als schoenen maken. De meest voorkomende materialen voor tassen: suède, lak en mouton. In het luxueuze genre reptiel. De model len zijn betrekkelijk klein, met brede bodem, dus flinke binnenruimte. Er is een jonge stijl die smal en 'hoog is, maar men zal ook bredere tassen, on der meer in het koffermodel aantref fen. De lijnen zijn vloeiend. In Viva Maria-stijl komen buidel- vormige'bolle, ronde tasvormen voor in verschillende gekleurde baantjes of patjes van suède. Persdag Een groot deel van de hieromschre- ven mode werd maandagmiddag tij dens een show in een van de gebou wen van de Koninklijke Lederfabriek ,,De Amstel" aan de Nederlandse pers getoond. De nationale mode- en vakpers was maandag te gast in Waalwijk. De Stichting Leder-cen trum Nederland, welk centrum in Tilburg gevestigd is, organiseert ieder jaar een „leerdag". Dit jaar wilde men deze dag eens in het „leer- en schoenenland" houden. De gasten op deze persdag werden maandagmorgen ontvangen in het ge bouw van het leerinstituut TNO. Na een welkomswoord door de voorzitter van de Stichting Leder Centrum Ne derland, de heer G. van Stokkum ver telde de directeur van het lederinsti tuut en de MVLS over het werk van het instituut en de school. Later volg de een rondleiding door de gebouwen. In „De Amstel" volgde later de mo deshow en konden de journalisten na der kennis maken met de fabriek. Een lunch besloot deze, voor de Waalwijk- se industrie belangrijke en voor de Nederlandse pers, interessante dag. Daartoe uitgenodigd door het Le der-Centrum Nederland, verleenden ondermeer de volgende firma's aan deze presentatie in enigerlei vorm hun medewerking Jac. Bergmans, Waalwijk; Blok van Heijst, Waalwijk; Burmanje, Kaats heuvel; Kerst en Oerlemans, Capelle; Van Lier, Loon op Zand; P. H. Vloe mans, Kaatsheuvel. Schenk voor moederdag een mooi perzisch tapijt NIEUWSTRAAT 172 Een gemoedelijke jongeman met nuchtere oogopslag, rustige manie ren en een verfrissende spontanieteit. Dat is de indruk, die Pieter van Vollenhoven, de verloofde van prinses Margriet nu reeds allerwe gen heeft gevestigd. De zoon van de directeur van een Schiedamse zeilmakerij, die kortgeleden zijn rechtenstudie beëindigde en thans de wapenrok draagt, wordt 30 april 27 jaar. Vrijwel moeiteloos heeft hij zich de sympathie van het Nederlandse volk weten te verwerven. De sportieve inslag, die zijn levensstijl kenmerkt en zijn ongekunsteld optreden, spreken zowel het vrouwe lijke als het mannelijke deel van onze bevolking sterk aan. Creativiteit kenmerkt trouwens toch het leven van de aanstaande ge maal van prinses Margriet. Hij beoefent vele takken van sport en is een enthousiast muziekliefhebber. Hoewel de officiële huwelijksda tum nog niet bekend is, wordt aangenomen dat het huwelijk tussen prinses Margriet en de heer van Vollenhoven begin 1967 zal worden voltrokken. FEESTELIJK BANKETBAKKERIJ m 1 persoon f 0,75 4 personen f 2,75 i 8 personnn f 4,75 Op dinsdag 3 mei a s. zullen de heer en mevrouw J. Pennings van Meeuwen uit de St. Antonius- straat 84 te Waalwijk, de dag her denken, waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Het echtpaar, waarvan de brui degom 77 en de bruid 74 jaren telt, geniet nog een goede gezondheid en is nog goed te been. Samen gaan zij dan ook nog regelmatig naar de kerk. De bruidegom staat inschoenma- kerskringen bekend als een prima vakman. Vroeger maakte hij de schoenen geheel met de hand doch toen de machine meer en meer het hand werk verdrong, ging de heer Pen nings met de tijd mee en vond werk bij de firma de Kort-Wingels schoenfabrikanten uit de Antonius- straat, waar hij in de afdeling zwik- kerij werd geplaatst. Na in dit bedrijf vele jaren te hebben gewerkt, ging hij in de oor, logsjaren over naar Hollandia N.V. te Waalwijk. Zodra de oorlog ech ter voorbij was keerde hij weer terug bij de Kort-Wingels, waar men deze rasechte schoenmaker maar wat gaarne weer in dienst nam. Want het moge dan waar zijn, dat in de fabrikage van schoenen, de machine een grote rol speelt, evenzeer is het waar, dat vakmen sen in een bedrijf nog steeds on misbaar zijn en hun stempel druk ken op het eindprodukt. En zo'n vakman was de heer Pennings. Vele jaren heeft de bruidegom bij de Kort-Wingels nog hele da gen gewerkt, doch toen zijn leef- r DEKZEILEN van eerste kwaliteit doek tegen bijzonder lage prijzen! Bijv. 400 x 600 115,20 600 x 800 230,40 Op deze prijzen 5% KORTING voor contante betaling. Belt U even tel. (04250) 31748 „American- stores" Telefoonstraat 33 (zijstraat Heuvelstraat) Tilburg tijd een woordje ging meespreken, werden dit halve dagen en werd de heer Pennings met de reparatie werkzaamheden belast. Een half jaar geleden vond hij de tijd gekomen een punt achter het werk op de fabriek te zetten, om met zijn vrouw van een wel verdiende rust te gaan genieten in hun woning St. Antoniusstraat, waar zij, zolang deze huizen er staan, hebben gewoond. In de buurt staan bruidegom en bruid bekend als hartelijke-, vrien delijke- en eenvoudige mensen, met wie men graag1 omgaat. Spontaan werd dan ook een co mité gevormd om de 3e mei voor de beide sympathieke oudjes tot een onvergetelijke dag te maken. Hun woning zal smaakvol wor den versierd en 's avonds feestelijk worden verlicht. Op 6 mei ajs. zal een groot buurt feest worden gehouden in de zaal de „Lindeboom" van de heer J. Timmermans. Tijdens dit buurtfeest waarop ook het gouden paar zal verschijnen, zal de voorzitter van het comité, de heer Korthout, een namens de buurt een geschenk aan bieden. Ook aan de schoolgaande kinderen uit de buurt is gedacht. Deze zullen op zaterdag 7 mei gul worden getrakteerd en er zal voor hen een gratis verloting wor den gehouden. Bij de vele gelukwensen, die het gouden echtpaar Pennings- van Meeuwen op 3 mei a.s. zullen ont vangen, voegen wij van „De Echo van het Zuiden" ook gaarne de onze. VRIJDAG 29 APRIL 1966 87e JAARGANG No. 33 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertentiesspeciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Bekijk de complete TOP-FORM collectie 1966 van alle kanten I Direct doen... stuur een kaartje of kom even langs: u krijgt de fraai geïllustreerde meubelcatalogus ge heel gratis. Piusplein 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (04250) officieel TOP-FORM adviseur grote colectie, lage prijzen. (hoek Trouwlaan) Tel. 24754 TILBURG Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk L i J De ïcho vAn het Zuióen

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9