Winkelgalerij aan het Bloemenoordplein Rioolafvoerrecht wordt in Waspik opnieuw bekeken UW Bedrijfs- en zomeravond-voetbal li ook in Waalwijk afdeling jeugdbiljart van de K.N.B.B. Gebroeders Mulders starten met Citroën-garage Kaatsheuvel RAAD VERGADERDE Commissie zoekt andes-e opzet Elshout 2 BÉ ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 MEI 1966 2 Drogisterij Pullens Salon de Coiffure «I. Smulders Gedeelte van bedrijf binnenkort in gebruik Straatnamen Finale-wedstrijden I district Waalwijk A-klasse driebanden Honorering Piet Klerkx opent in Maastricht vernieuwde zaak Paramecium viert derde lustrum groots Drunen Martin v. d. Lee stopt met fietsen Het plan Bloemenoord gaat vor men aannemen. Thans is het zo ver, dat de Winkelgalerij aan de west zijde van 't Bloemenoordplein haar deuren gaat openen voor het pu bliek. De firma's Kramer en Van der Merwe hebben weer een mooie winkelrij weten te realiseren. De Kroon Supermarkt aan de An- doornstraat is uitgebreid. Daar ach ter komen de kantoren der firma's Kramer en v. d. Merwe, want zij gaan het pand in de Grotestraat binnenkort verlaten. Daar moet par keerruimte gemaakt worden voor 't gemeentehuis en om de Grotestraat aan stilstaande wagens te verlich ten. In de genoemde galerij zullen bin nen enkele weken diverse zaken worden geopend. Nu zijn er reeds twee kant en klaar. Het zijn de fa. J. Smulders, dameskapsalon en fa. G. Pullens-Appels, drogisterij. Ove rigens zullen er worden gevestigd een snackroom, een wasserette en stomerij depot, een slijterij, 'n tex tielzaak, een shell-quick-service-be- drijf en een bar. Hier zal in een grote behoefte worden voorzien, nu de bewoning daar in dat plan steeds vastere vormen gaat aannemen. Hierboven noemden we reeds de drogisterij van de heer en mevrouw G. Pullens-Appels. Feestelijk gaan daar de deuren wagenwijd open, want hier zwaait mevr. Pullens de scepter in haar nieuw bedrijf. Zij deed binnen één jaar examen voor drogiste te Amsterdam vorig jaar, in de hoop eens een drogisterij te openen, omdat het bedrijf van haar man, de heer M. Pullens, op het Laageinde de brandstoffenhan- del mogelijk wat zou gaan min deren in verband met de toenemen de maatregelen van aardgas en olie voor de vervanging van steenkool. Deze regeling is goed voorzien, want hier in Bloemenoord ligt een nieu we toekomst voor hen beiden. Het zij vermeld, dat het brandstoffen- bedrijf op het oude adres gehand haafd blijft. De lessen, die mevr. Pullens in theorie en practijk te Breda en Am sterdam volgde, zal zij nu in de practijk kunnen brengen. De tijd van rust is nu voor haar voorbij, want de klanten wachten al. Een drogisterij annex parfume rieën voor de modernste huidver zorging is keurig ingericht door fa. Pierre van Wanrooij uit Kaatsheu vel. Zij maakte de winkelbetimme ring tot een mooi geheel. De wand rekken, vitrines en etalage laten de artikelen keurig en overzichtelijk zien. Het licht is speciaal aangepast door de fa. C. v. Dongen alhier. Naast het genoemde, voeren zij schoonmaakartikelen en verfwaren, ~"r Vandaag wordt wederom gestart met de competitie van het bedrijfs- en zomeravondvoetbal en de werk nemers krijgen derhalve weer de gelegenheid zich eens op prettige en zeer zeker nuttige wijze te ontspan nen. Het is jammer dat er enige be drijven zijn die zich te laat hebben gemeld en anderen moesten wegens gebrek aan spelersmateriaal ver stek laten gaan, maar ondanks deze tegenslag is de commissie er toch in geslaagd een aantrekkelijk pro gramma samen te stellen. Evenals voorgaande jaren zijn er weer twee afdelingen gevormd, groep A waarin de acht sterkste elf tallen uitkomen en groep B, even eens bestaande uit acht elftallen. Elke vereniging speelt éénmaal te gen de overige zeven elftallen, waarna de bovenste en onderste vier elk nog eens tegen elkaar uit komen, zodat elk elftal tien wed strijden gaat spelen. Totaal worden er dus tachtig wedstrijden gespeeld, maar aangezien van gemeentewege veel medewerking is verkregen zo dat er drie sportvelden ter beschik king zijn, zal dit geen bezwaar vor men en hoopt de commissie alles naar ieders tevredenheid op te los sen. De spelers en belangstellenden kunnen deze zomer weer hun hart ophalen; als het nu maar goed weer wil worden. Het programma voor volgende week is als volgt: Klas A Maandag 2 mei 7 uur: v. Haren-OomensSlaats Rosé Baardwij kterrein Noord BrabandHollandia RWB-terrein Dinsdag 3 mei 7 uur: De Kort comb.Landis Gyr Baardwijkterrein Vrijdag 6 mei 7 uur: Anita—Philips 1 RWB-terrein Klas B Maindag 2 mei 7 uur: Rex DrunenAmstel Baardwij kterrein Dinsdag 3 mei 7 uur: Jac. BergmansRosenbrand RWB-terrein Vrijdag 6 mei 7 uur: PhilipsHollandia Drunen Baardwijkterrein Op woensdag 4 mei en donderdag 5 mei zijn er geen wedstrijden vast gesteld i.v.m. dodenherdenking en bevrijdingsdag. Behalve bovengenoemde zes be drijven in klas B, zijn hierin ook nog de fa. Schuwer en Wagenberg- Festen uit Heusden ingedeeld. kortom, een zaak waar ieder zijn gading vindt. De opening is bepaald op woens dag 4 mei en ter gelegenheid hier van zijn er leuke verrassingen. Het huisadres van de onderne mers is Bloemenoordplein 46, dus niet meer Laageinde, maar daar blijft toch ook hun bedrijf gehand haafd. In aansluiting op bovenstaande, noemen we in één woord ook de heer en mevrouw J. Smulders-v. d. Winkel, die beiden afkomstig zijn uit Eindhoven. De heer Smulders was daar werkzaam in een der grootste kappersbedrijven en kan zich nu gaan ontplooien in 'n gloed nieuwe wijk van Waalwijk. In ons blad van vrijdag stond de opening reeds aangekondigd en wel vandaag om 3 uur. Een smaakvol ingerichte salon, welke is verzorgd door de fa. Wella te Amsterdam, is keurig in wit en lichtgroen geschilderd met afwisse ling van goud. Fa. v. Tilborg uit Veen gaf cachet aan het interieur door aangepaste verlichting en fa. Zeegers alhier voorzag de salon van sanitair. Het bedrijf is in alle op zichten aan de eisen die thans ge steld worden, ingericht. Zo zijn er vijf droogkappen. Keurig meubilair brengt er sfeer. Ook voor de heer en mevrouw Smulders zal het een geheel nieuwe onderneming zijn, want er is inder daad een tekort aan een dergelijke zaak in dit nieuwe woonoord. Een receptie heeft plaats gehad. In deze salon zullen vanzelfspre kend ook de artikelen voor cosmeti ca worden verkocht. Het is de bedoeling dat aan dit bedrijf een staf deskundig personeel wordt toegevoegd, om zo in de be hoefte van de cliënten te voorzien. A.S. GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN In verband met de aanstaande ge meenteraadsverkiezingen, wordt be langhebbenden, die om de een of andere reden (ziekte b.v.) gebruik wensen te maken van de bepaling om te stemmen bij volmacht, mede gedeeld, dat het hiervoor benodigde formulier te krijgen is o.a. bij: Kruidenierszaak D. Kuysten-Faro, Min. Loeffstraat 77 (v.m. Baard wijk); Drogisterij Mioch, Grotestr. 327; J. Faro, Venkelstraat 19 (Bloemenoord). M. Faro, Poolsestraat 9; J. Buddingh, Westeinde 5 e (v.m. Besoijen). Degenen die hiervoor in aanmer king komen, wordt geadviseerd met afhalen niet te lang te wachten. Mogelijk geheel ten overvloede zij opgemerkt, dat geheel vrijblij vend voor alle gezindten deze for mulieren verkrijgbaar zijn. Zonder meer geldt: bejaard is bejaard en hulpbehoevend is hulpbehoevend. Reeds lange tijd werden er veel besprekingen gevoerd over de op richting van een afdeling jeugdbil jart in het district Waalwijk van de K.N.B.B. Deze besprekingen heb ben een dusdanig gunstig verloop gehad, dat thans kan worden over gegaan tot aankoop van een biljart. Het Waalwijkse gemeentebestuur, evenals de Sociale Dienst, verleen den alle medewerking. Het biljart zal geplaatst worden in de kantine van de Sociale werk plaats, Prof. Minckelersweg. De vol gende stap van het districtsbestuur zal nu zijn om jeugdleden aan te trekken in de leeftijd tussen 12 en 18 jaar. Begrijpelijk kunnen maar een be perkt aantal personen worden ge plaatst. Aan de verenigingen en de leden van het district Waalwijk van de K.N.B.B. is omtrent een en ander een schrijven uitgegaan. Van deze verenigingen wil het bestuur gaar ne vernemen, hoeveel jeugdleden zich zullen aanmelden. Om duide lijk te zijn, deze jeugdleden kunnen ook buiten de biljartverenigingen worden gezocht. Men kan zich op geven bij de jeugdleider van 't dis trict, de heer C. v. d. Sanden, Mr Kappeijne v. d. Coppellostraat 16 te Waalwijk. De opgegeven leden krijgen een formuliertje in te vullen, waarbij tevens de accoordverklaring moet worden getekend door de ouders. Tot en met 15 mei wordt de in schrijving opengesteld; na deze da tum kunnen geen nieuwe leden meer worden aangenomen. De bedoeling hierna is, de ouders van de aangemelde leden voor een bespreking bijeen te roepen in het clublokaal, waar dan tevens nadere gegevens zullen worden verstrekt en eventuele vragen kunnen wor den gesteld. Als alles naar wens verloopt, zal op 1 juni a.s. worden gestart en met de eerste clubavond worden begonnen. We twijfelen er niet aan, of vele jeugdige personen zullen gaarne de gelegenheid aangrijpen om de po pulaire biljartsport te gaan beoefe nen, onder goede deskundige lei ding. JAARVERSLAG 1965 DER GEMEENTE WAALWIJK Voor het eerst werd in 1964 in Waalwijk een gemeentelijk jaarver slag uitgegeven. Om zijn uitvoerig cijfermateriaal en z'n vele gegevens was dit verslag zeer welkom bij velen. Thans is het jaarverslag 1965 der gemeente verschenen, dat we derom een groot aantal wetens waardigheden bevat; en dat niet al leen: het verslag is thans aangevuld en uitgebreid met een aantal ge gevens van vergelijkbare plaatsen, waardoor het beeld van het wel en wee van Waalwijk in cijfers veel aan duidelijkheid en diepte heeft gewonnen, hetgeen een belangrijk winstpunt kan worden genoemd. (Van onze verslaggever) WAALWIJK Waalwijk heeft er sinds korte tijd weer een garage bedrijf bij. De gebroeders Jos en Joep Mulders zijn namelijk enige weken geleden gestart met „Zand- donk Autobedrijf" c.v. Dit garage bedrijf heeft het dealerschap van Citroën voor Centraal Langstraat. Hoewel de garage aan de Zanddonk- weg nog niet gereed is, beschikken de gebroeders Mulders momenteel reeds over garageruimte, waar vak kundige Citroën-monteurs de klan ten helpen. Het idee om met een garagebe drijf te beginnen dat de Citroën- produkten zou vertegenwoordigen, kwam 2i/2 jaar geleden bij de ge broeders Mulders op. Samen met nog twee andere broers exploiteren zij reeds jaren het bekende Waal wijkse garagebedrijf en reisbureau Musa. In dit bedrijf zijn voorlopig ook de werkplaatsen van Zanddonk Autobedrijf ondergebracht. Het nieuwe bedrijf aan de Zand- donkweg omvat een enorm com plex. Het eerste en belangrijkste ge deelte, de werkplaatshal, hoopt men met Pinksteren in gebruik te kun nen nemen. Deze hal heeft een op pervlakte van ruim 500 m2. In deze hal zal een gedeelte worden inge ruimd als kantoren en magazijnen. Een aparte ruimte voor doorsmeren en wassen hoopt men spoedig na de hal gereed te hebben. Ook 'n pomp station zal worden aangelegd. OPENING. De showroom en verdere kantoren zullen eerst pas over enkele jaren bijgebouwd worden. Als de hal met Pinksteren gereed is, zullen de ge broeders Mulders naar alle waar schijnlijkheid een Citroën-show hou den. De officiële opening van 't be drijf zal niet eerder dan in augus tus geschieden, als ook de andere ruimten gereed zijn. Reeds nu, in de tijdelijke garage, beschikt „Zanddonk Autobedrijf" over enkele Citroën-monteurs en 't speciale gereedschap dat voor de reparatie van dit merk auto's ver eist is. De Citroënrijders in Waal wijk, Kaatsheuvel, Drunen, Heus den en Dussen kunnen dus nu reeds terecht bij de gebroeders Mulders. Als het nieuwe garagebedrijf een maal draait, zullen een tiental mon teurs voor de uitvoering van repa ratie- en onderhoudsopdrachten zorg dragen. Een Citroën-garage in eigen gemeente zal de Citroënrij ders uit Waalwijk, die voor repara tie tot heden toe steeds op een an dere plaats waren aangewezen, on getwijfeld tot voordeel strekken. Waalwijk, 25 april '66 Geachte Redaktie, Uw verslaggever yermeldt in Uw blad van vrijdag 22 april: „Het voor uitstrevende gemeentebestuur zorgt er ook voor dat Waalwijk zo maar niet volgebouwd wordt, maar dat ook wooncomfort niet wordt ver geten. En een heel belangrijk onder deel van het wooncomfort is de verwarming". Voor wat de nieuwbouw betreft, onderschrijf ik deze woorden vol ledig. Maar hoe is het nu gesteld met de bestaande gemeentewonin gen? De huren gaan met hun tijd mee, maar het wooncomfort blijft ten achter. In vele van deze wonin gen is nog geen douche-cel (dit is toch een zeer belangrijk wooncom fort), terwijl ook aan de uiteindelij ke verfraaiing geen aandacht wordt besteed. Ik denk hierbij aan 't aan brengen van grotere ramen, mooiere voordeuren. Ook de bergplaatsen bieden veel te weinig ruimte. Is de verwarming voor deze wo ningen geen belangrijk onderdeel van het wooncomfort? Hartelijk dank voor de verleende plaatsruimte. Grapheus. De middenstandsvereniging van Waspik protesteerde bij 't gemeen tebestuur tegen de verordering op de heffing van het rioolafvoerrecht en stelde voor een aantal wijzigin gen hierin aan te brengen. Het col lege van B en W echter verzocht de raad aan dit verzoek geen gevolg te geven. De heer v. d. Wassenberg meende dat er met de verordening zoals die nu in Waspik wordt ge bezigd groot onrecht wordt gedaan aan een kleine groep neringdoende middenstanders. Hen wordt een on redelijk zware belasting opgelegd. Op diens voorstel werd daarom 'n commissie gevormd bestaande uit de heren J. v. Dongen, voorzitter; A. v. d. Wassenberg; L. Timmers en A. ijpelaar die naar een handzamere opzet zal zoeken. Ook het beschik baar stellen van een crediet van 3.983,voor de aanschaf van een zonwering t.b.v. de kleuterschool, ontlokte een tijdrovende discussie. Vele voor en nadelen van verschil lende voorzieningen werden afge wogen met het uiteindelijk resul taat dat B en W nog eens in onder handeling zal treden met het betref fende schoolbestuur. De straatnaamvoorziening in Was pik noordelij k-gedeelte onderging enige wijziging en uitbreiding waar bij de suggesties van de streekar chivaris worden gevolgd. De ver binding van Sprangsestraat met De Roonlaan zal van Duvenvoordelaan gaan heten. Op verzoek van de heer IJpelaar zal echter worden nage gaan of het niet van Duivenvoorde i.p.v. van Duvenvoorde dient te zijn. De straat in het toekomstige bunga lowpark kreeg de naam Hof van Polanen. De andere straatnamen zijn al langer in gebruik maar krijgen door de doorsnijding van de nieuwe Langstraatweg een ander begin en- of eindpunt. De heer A. v. d. Broek gaf in overweging bij gelegenheid de naam Kennedystraat te gaan be zigen. Het raadsbesluit tot ontreini- ging van gronden t.b.v. uitbreiding industrieterrein kon worden inge trokken. Het feit dat, met alle eige naren en gebruikers overeenstem ming werd bereikt maakte dit eer der genomen raadsbesluit overbo dig. Van mej. A. de' Wit te Raams- donk werd in dit gebied het laatste perceel aangekocht. Met de N. V. Pacres ging de gemeente hier een grondruil aan van een kleine 4.000 m2. In het kader van de sanerings plannen Waspik-Boven kocht de ge meente grond en opstallen aan van Gez. Smits aldaar. De heer Leeu wenberg uit Lichtenvoorde werd eigenaar van een bouwperceel van 720 m2 op de hoek Burg. Couwen- berg-Burg. Kampstraat tegen 13,75 per m2. Voorts legde de raad haar bevoegdheid tot verkoop van bouw grond in handen van het college van B en W om zo in het belang van de aspirant bouwer de grondtransac- ties sneller tot stand te kunnen brengen. De woningen 't Vaartje 13, 15 en Canadeseweg 7 werden onbe woonbaar verklaard. De ontrui mingstermijn werd vastgesteld op resp. 3 maanden, 3 maanden en 1 dag. De bijdrageregeling Krotopruiming onderging enige wijziging van admi- nistratief-technische aard. Ook de vergoeding en verzekering van de brandweerlieden werd aangepast terwijl er een geheel nieuwe studie kostenregeling voor ambtenaren werd vastgesteld. Tenslotte gingen de gemeenterekening 1963 en die van het GIMZ eveneens over 1963 onder de hamer door nadat de com missie van onderzoek had verklaard Op 5, 6 en 7 mei as. zullen in 't clublokaal van de B.V. Centraal (café M. Leenheers) de finalewed- 1 strijden worden gespeeld om het 1 persoonlijk kampioenschap A-klasse driehanden van het district Waal wijk van de K.N.B.B. Uit de gespeelde vóórwedstrijden hebben zich de volgende spelers in de finale geplaatst: W. Swinkels van B.V. 't Zwaantje, J. v Dongen en J. Jozen van B.V. K.O.T. (E.), Frans Slaats van B.V. H.B.S., J. IJpelaar en Th. Verdonk van B.V. Ons Genoegen, P. Brok van B.V. W.Z.V.H. Ook de kam pioen van vorig jaar, H. Pelders, die was vrijgesteld van het spelen van vóórwedstrijden, zal aan de finale wedstrijden deelnemen. De eerste ronde is als volgt: donderdag 5 mei: 19.00 u.: J. IJpelaar—Th. Verdonk 19.45 u.: J. v. DongenJ. Jozen 20.30 u.: W. SwinkelsFr. Slaats 21.15 u.: H. PeldersP. Brok Uit de gespeelde vóórwedstrijden zijn gepromoveerd: M. Slaats van B.S.V., J. Hoofd van N. Volleerd en A. v. Gelder van Centraal. Gedegradeerd: H. Rombouts van Ons Genoegen, H. Kuyten van N. Volleerd, W. Herman, A. v. Mun ster en A. v. d. Made van B.S.V., W. Schoelitz van K.N.A. en A. Lom- mers van K.O.T. (E.). geen aanleiding te hebben gevonden voor het maken van op- of aanmer kingen. Tegen een ingekomen stuk van G. S. waarin werd meegedeeld dat het honorarium voor de wethouders van Waspik werd verhoogd tot 2.400,per jaar wenste de heer A. v. d. Broek fel te protesteren, zowel uit principiële als uit financi ële overwegingen. Dit kan alleen het ondemocratische touwtrekken om een wethouderszetel, dat nu al weer aan de gang is, verergeren, al dus spreker. De beloning is geens zins in overeenstemming met het werk dat uit deze functie voort vloeit. Bovendien moet er teveel dringend werk blijven liggen we gens gebrek aan financiële midde len. Het moge algemeen bekend wor den geacht dat de „Piet Klerkx"- meubelbedrijven, die in 1930 te Waalwijk zijn gestart, thans even eens gevestigd zijn in Maastricht, Almelo en Apeldoorn. Het bedrijf te Maastricht werd in 1954 geopend, doch heeft in de af gelopen maanden een danige mo dernisering en uitbreiding onder- gaan. De geheel vernieuwde tbonkamers zijn niet alleen afgestemd op de be langen van het Limburgse publiek, doch zijn mede een internationaal trefpunt van vele kopers uit België en Duitsland. Het gemoderniseerde en uitgebreide bedrijf in Maastricht zal niet op 4 mei a.s. voor het pu bliek worden opengesteld, doch daaraan voorafgaande zal dinsdag 3 mei des namiddags tussen 1 en 3 uur de officiële ingebruikneming plaats vinden. E.H.B.O., AFD. WAALWIJK In verband met een mutatie in 't bestuur van de afdeling Waalwijk van de Katholieke Nationale Bond voor E.H.B.O., aangesloten bij het Wit-Gele Kruis, is dit bestuur thans als volgt samengesteld: Voorzitter: F. H. M. Nieuwenhui- zen, Prof. Krabbestraat 13, telef. 4111. Secretaris: M. Hulsenboom, Pie- ter Vredestraat 6. Penningmeesteresse: mevr. G. de Ronde, Mgr Zwijsenstraat 16, telef. 2010. De Aquariumvereniging „Parame cium", gevestigd in Hotel-Restau rant „Moonen", Burg. v. d. Klok- kenlaan te Waalwijk, gaat op 6 mei a.s. het 15-jarig bestaan herdenken. Het bestuur heeft gemeend dit der de lustrum niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan en heeft daarom op 6 mei een jubileumavond georganiseerd in het clublokaal, waar de leden met echtgenote of verloofde om 20.00 uur worden ver wacht. Tijdens deze jubileumavond zal de heer W. A. Tomcy een lezing houden. Tijdens de pauze zal een consumptie worden aangeboden, terwijl tenslotte een gezellig samen zijn volgt. Tijdens dit onderdeel wordt een grote verloting gehouden met een groot aantal waardevolle prijzen. De oprichtingsvergadering van de jubilerende vereniging werd gehou den op 8 mei 1951. De promotor hiervan was de heer J. v. Engelen, thans oud-lid der vereniging, die contact had gezocht met de Aqua riumvereniging „Scalare" uit Til burg, van welke vereniging op die datum ook een delegatie aanwezig was. Door de heer Lammers, hoofd bestuurslid van de N.B.A.T., en be stuurslid van „Scalare", werd deze oprichtingsbij eenkomst voortreft e- lijk geleid. Dr J. M. Lodewijks, de algemeen voorzitter van de N.B.A.T., vertoon de die avond enige films over het leven van aquarimvissen. Aan hem dankt de vereniging ook haar naam „Paramecium" (pantoffeldiertje) ZWEMCLUB Nu de gemeente Drunen de be schikking heeft gekregen over een riant zwembad, was het haast van zelfsprekend dat gedacht werd aan de oprichting van een zwemclub. Men is thans zover gevorderd, dat op maandag 9 mei a.s. in hotel „Royal" een officiële oprichtings vergadering zal worden gehouden. Het is reeds bekend dat er thans al een 60-tal dames en heren als mede jongens en meisjes zijn die lid willen worden van de nieuwe club. Men verwacht echter dat dit aantal wel groter zal worden. (Van onze verslaggever) DRUNEN De bekende Drunen- se amateur wielrenner Martin v. d. Lee heeft zijn rennerskarretje aan de wilgen gehangen. Van der Lee, die vorig jaar opviel doordat hij verscheidene klassiekers won, heeft dit jaar te kennen gegeven met fiet sen te stoppen. Enkele jaren geleden nam Van der Lee dit zelfde besluit, doch toen kwam hij hierop terug. Hij is nu echter definitief uit de rennerswe reld verdwenen. De Drunense post bode zegt te weinig tijd te hebben voor de training, terwijl hij ook z'n leeftijd een woordje vindt meespre ken. Ook Wim v. Heijst uit Haarsteeg zal dit jaar niet op de weg te vin den zijn. De Brabantse schaatskam pioen die ook op de fiets een ge vreesde tegenstander is, wil dit jaar gebruiken om te trainen. Van Heijst wil volgend jaar terdege voorbereid gaan koersen. „Lukt het dan en rijd ik in de prijzen, dan ga ik over naar de rijen der beroepsrenners", aldus Van Heijst, die de toekomst dus rooskleurig tegemoet ziet. BOUWEN VAN WONINGWETWONINGEN Als gevolg van een grotere arbeids besparing bij de uitvoering van het continu-bouwplan in de gemeenten Drunen, Heusden en Loon op Zand werden extra woningwetwoningen toegewezen, nl. zeven voor Drunen, vier voor Heusden en dertien voor de ze gemeente. Drunen en Heusden zijn bereid het extra contignent in leen aan de ge meente Loon op Zand af te staan, zo dat hier 24 woningen extra kunnen worden gebouwd. Het gemeentebe stuur meent deze bouw, rekening hou dende met de beschikbare grond, de reeds in uitvoering zijndè werken en dergelijke, het beste te kunnen reali seren aan de Rubensstraat en het Fer dinand Bolplein in het plan Pannen hoef. Het voornemen bestaat deze woningen, zoals dat ook wordt ge daan bij de andere woningen, te be trekken bij het centrale antenne-sy steem. Zestien van deze woningen, n.J. die aan de Rubensstraat, worden voorzien van centrale verwarming. Bij het eerder beschikbaar gestelde crediet voor de aanleg van deze ver warming werd er reeds van uitgegaan, dat deze woningen daarbij konden worden betrokken. GESLAAGD Voor het praktijkdiploma machine- schrijven volgens het blind 10-vin- gersysteem, slaagden te Rotterdam Jeanne Rombouts en Cor Rombouts te Kaatsheuvel. KLOOSTERJUBILEUM Op zaterdag 7 mei a.s. zal in het missiehuis St. Antonius Broeder Pancratius, in de wereld P. v. Rooij, zijn 50-jarig kloosterfeest vieren als missionaris van de H. Familie. De a.s. gouden jubilaris werd op 23 augustus 1885 te Kaatsheuvel ge- j boren. Eerst trad hij in bij de Paters Capucijnen, maar na korte tijd werd hij op 5 mei 1916 op 30-jarige leef- 1 tijd missionaris van de H. Familie. De 80-jarige Broeder Pancratius heeft, hoewel schoenmaker van be roep, meer dan 20 jaar als kok in de keuken gestaan van verschillen de missiehuizen en daarna is hij toch nog lang werkzaam geweest als schoenmaker in het Seminarie te j Oudenbosch. Vanaf zijn 70ste jaar begon de ou- dérdom de overhand te krijgen en werd hij verschillende malen in een ziekenhuis opgenomen. Thans is hij lichamelijk nogal gehandicapt, maar zijn geestelijke vermogens laten niets te wensen over. Al kan Broe der Pancratius zijn kamer niet ver laten, hij houdt alles wat in Kaats heuvel gebeurt, nog goed bij. In verband met zijn lichamelijke gesteltenis zal het feest van de ju bilaris op bescheiden wijze worden gevierd. KONINGSCHIETEN Op de laatste kermisdag had voor de leden van de O. L. Vr. Schuts het traditionele ko- ningschieten plaats. De dag wend begonnen met een H. Mis. Na de 'Mis werd de ven- dëlgroet gebracht aan de aanwezige autori teiten. In de sohutskamer verzamelden allen zich voor een gemeenschappelijk ontbijt. De beschermheer Burg. H. Stiager, pater J. Buys, alsmede de sohutsvrouwe Mej. C. Klerks waren daarbij aanwezig. De Gilde- heer, de Z.E. Heer pastoor J. Oderkerk, kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. In een korte vergadering werd het con cours van de L.S.B. dat op 15 mei te Els- hout zal worden gehouden besproken, als mede de 'GiLdefeesten op 22 mei te Hees- wijk, en de deelname aan de processies in de meimaand. Daarna werd de gildetrom verpacht. Zes nieuwe leden werden aange nomen. Om 10.30 uur begaf het gezelschap zich naar de schutsboom om elkaar te be kampen om de hoogste titel. Nadat burge meester Stieger de boom bevrijd had nam de strijd een aanvang. Drie Tonden waren er voor nodig eer de vogel naar beneden kwam. Het lid, L. Klerks haalde met het 99e schot het laatste restje omlaag. Door de hoofdman werd hij met de ere-tekenen om hangen en de leden begaven zich naar het stamcafé voor het koningsbier. Vanwege 't mooie weer bestond er van de zijde van de burgerij veel belangstelling.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 2