Raad ten dele akkoord met bouw extra woningen in Kaatsheuvel H. F. L. van Well benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau Cornu Copiae in nieuwe uniformen s.s.c. Gerard Koel sprint in Vlijmen naar de zege GOUD VOOR MEJ. A. VAN DELFT EN WETHOUDER J. VOS (SPRANG-CAPELLE) Jeugdwerk 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 MEI 1966 6 Burgemeester v. Erp moet rust houden The Beatles Wethouder J. Vos Mej. A. van Delft RKDVC verliest bij SVG2-1 Aangezien burgemeester L. van Erp n beetje te veel van, zichzelf gevergd heeft en 'n paar weken elders verblijft om wat op verhaal te komen, hanteerde wethouder J. C. Beerens donderdagavond de voorzittershamer tijdens de vergadring van de gemeenteraad van Loon op Zand. Deze heeft nog al geruime tijd stil gestaan bij het voorstel tot het bouwen van een extra contingent van 24 woningwet woningen, waarvan zeven van de gemeente Drunen en vier van Heus- den, welke deze gemeenten in leen hebben afgestaan. Dit extra con tingent werd toegewezen als gevolg van een grotere arbeidsbespa ring bij de uitvoering van het continu-bouwplan in deze drie ge meenten. B en W hadden voorgesteld de bouw van deze woningen, rekening houdende met de beschikbare grond, de reeds in uitvoering zijnde werken 'en dergelijke, het beste te kunnen realiseren aan de Rubensstraat en het Ferdinand Bolplein in het plan Pannehoef te Kaatsheuvel. Het voornemen bestaat deze woningen, zoals dat ook wordt gedaan bij de andere woningen, te betrekken bij het centrale antenne-systeem. Zestien van deze woningen, namelijk die aan de Rubensstraat, worden voorzien van centrale verwarming. De heer Bossers moest tot zijn leedwezen constateren dat voor het bouwen van deze woningen weer niet gedacht was om er enkele te bouwen in de omgeving van de Zuidholland- sedijk, terwijl bij een vorige gelegen heid toch toezeggingen in deze waren gedaan. „Wanneer, zoals ook nu weer, door B en W concreet uitge werkte plannen in de vergadering worden gebracht, dan valt er voor de raad weinig meer te doen," merkte de heer Bossers niet zonder misnoegen op. De heer Van Noije vond het niet juist dat steeds weer en alleen onder het motief „arbeidsbesparende bouw" alle woningwetwoningen in Kaats heuvel gebouwd worden. Hij was van mening, hoewel hij er uiteraard van overtuigd is dat de behoefte in Kaats heuvel groter is, dat een gedeelte van dit contingent best in Loon op Zand gebouwd kon worden. Hij dacht daar bij ondermeer aan een vergeten ruim te aan de v. Hornestraat, tussen de v. Rijckevorsel- en de Grevenbrouck- straat. Voorzitter Beerens wees er echter op dat het nuttig effect in verband met de kostprijs verloren zou gaan, wanneer men ging splitsen en deze woningwetwoningen in verschillende delen van de gemeente zou houwen. zingen „help" en Castelijn Beerens vraagt hulp, want men kan er 't werk niet meer goed aan door de steeds gro tere vraag naar PORTO-QUICK-artikelen en alle andere portemonnaies, portefeuilles, mappen, enz. Wij komen steeds meer men sen tekort die mee willen hel pen aan de oplossing van dit vraagstuk. Momenteel kunnen wij nog best enkele stiksters en stikkers gebruiken die, on der het genot van een lekker stukje muziek, in een rustige en gezellige sfeer, het werken een lust vinden. Hetzelfde geldt voor meisjes en jongens die in diverse afdelingen wil len worden opgenomen om de fijne kneepjes van dit mode vak onder de knie te krijgen. Er wordt bovendien zeer goed verdiend bij ons. Geen gejak ker, maar normaal rustig werk. Kom eens praten bij ons aan de zaak, St. Antoniusstr. 122 of, na 7 uur, bij de heer Beerens, Kloosterweg 38 te Waalwijk. Voor Drunen en Heusden was er met 't hun toegewezen kleine aantal geen mogelijkheid om arbeidsbesparend te bouwen. Men moet namelijk beneden de richtprijs blijven. Een betekenend aantal woningen in Loon op Zand te bouwen was bovendien beslist onmo gelijk, omdat er niet voldoende bouw grond beschikbaar is. Wanneer het plan Molenwijk eenmaal gevorderd is, zal er in Loon op Zand wel degelijk en voldoende gebouwd worden. De enige oplossing voor de mensen uit Loon op Zand was volgens de voor zitter, dat deze in Kaatsheuvel wonin gen gaan betrekken. De heer Van Noije vond het ech ter geen werk dat deze mensen hier toe gedwongen zouden moeten wor den, en mét de heer Bossers wenste hij aantekening dat hij tegen het voor stel bleef, dat overigens zonder stem ming door de andere leden werd ge accepteerd. Bij het voorstel tot het vaststellen van een regeling tot subsidiëring van het jeugdwerk in de gemeente wees de heer v. Nieuwstadt op de wense lijkheid van een gelijksoortige rege ling voor de sportverenigingen. Bij 't opstellen van de voorgestelde rege ling, waartegen de raad geen beden kingen had, is gebruik gemaakt van een ontwerp zoals dat in het bisdom Den Bosch wordt aanbevolen. Zij zal van toepassing zijn op alle in de ge meente gevestigde en werkzame orga nisaties, welke zich bezig houden met VLIJMEN De voorspelling dat er in de Ronde van Vlijmen een felle strijd te verwachten was is wel uitgekomen. Er is door de cou reurs bijzonder aan getrokken. Zo hard zelfs dat van de 112 vertrek kers slechts 39 renners de meet haalden. Niet vreemd aan dit groot aantal uitvallers was de warmte die de renners maar ook de vele toeschouwers parten speelde. Het moest in de sprint beslist worden. Gerard Koel een van de Neder landse beste amateurrenners trok dan ook aan het langste eind. Koel zorgde er voor dat hij de gehele ronde van de „Trio-mannen" Beugels Dolman voor beleef. Toen 4 ronden voor het einde Koel met acht andere coureurs de kopgroep, waarin Dolman, Beenen, Ten Dam, hadden ingelopen was het duide lijk dat de wedstrijd een spannend slot zou krijgen. Trouwens span- -.i de vrije jeugvorming. Nadat een com missie, bestaande uit de heren Van Noije, Bossers en Soeterboek, de ge loofsbrieven van het nieuw benoemde lid van de gemeenteraad, de heer J. P. J. A. van Gastel, in orde 'had be vonden, werd besloten deze als lid van de raad toe te laten. De heer Van Gastel wordt opvolger van de heer Annegarn. Goedgekeurd weiden tenslotte voor stellen tot het aangaan van geldlenin gen met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten, resp. f 137.000.-, definitieve kosten van uitbreidingen van het gemeentegasbedrijf, en 313- duizend gulden, enige grondaankopen en bouwkosten van de nieuwe kleu terschool te Loon op Zand. Bij de rondvraag vroeg de heer v. d. Lee of er geen oplossing gevonden kan worden om aan het willekeurig storten van huisvuil door de bewoners op daartoe niet bestemde plaatsen 'n einde te maken. Hij vond dit een be treurenswaardige situatie. Volgens voorzitter Beerens was de enige ma nier een bekeuring, maar daarvoor is noodzakelijk dat men de daders op he terdaad betrapt. Hij begreep deze toestand toch niet, omdat de bewo ners iedere week de gelegenheid heb ben dit huisvuil aan hun woning met een speciaal daarvoor ingeschakelde wagen mee te geven, in plaats van zich de last aan te doen met deze rom mel naar onbestemde plaatsen te gaan sjouwen met alle risico's van dien. Bijzonder ergerlijk vond hij het bo vendien, dat sommige bewoners het blijkbaar een te grote moeite vinden om hun stoep tijdens het weekeinde eens een beurt te geven, hetgeen de naam van de gemeente als toeristen plaats uiteraard geen goed doet. Het heeft SSC in Rotterdam niet meegezeten. Met een beetje geluk had men in de eerste twintig minu ten een 20 voorsprong kunnen hebben. Maar de afwerking van de goede passes die de voorhoede via het middenveld kreeg, liet nogal wat te wensen over. Nu dient ge zegd te worden dat de Rotterdam mers een fris technisch spel op de grasmat legden. En door die betere techniek kwam de overwinning bij de club die er het meeste recht op had. Hiermee is niet gezegd dat SSC slecht speelde, integendeel, vele ma- len kwamen zij gevaarlijk voor het doel der Rotterdammers, maar de afwerking, daar mankeert het nog aan. Aan dit punt zal men de nodige aandacht moeten schenken. ning had er de gehele cours al in gezeten. Daarvoor had Eddy Beu gels wel gezorgd die van de 73 ron den maar liefst 48 ronden aan kop reed. De uitslag werd: 1. Gerard Koel, de honderd km in 2 uur 30 min en 7 sec. 2. Evert Dolman, Rotterdam; 3. Eddy Beugels, Sittard; 4. G. v. d. Wi'nden5. Jongkind, Aalsmeer; 6. Rinus de Klooster, 's-Gravenha- ge; 10 Joop Zoetemelk, Rijpwe- tering. Bij de nieuwelingen veroverde in de 2 laatste ronden de Amsterdam mer Nico Vermeulen een voor sprong van 21 seconden. De uitslag werd hier: 1. Nico Vermeulen, Am sterdam, de 60 km in 1 uur 29 min. en 21 sec. 2. A. Versluis, Lexmond; 3. J. Buis, Zwanenburg; 4. P. Derks, Den Bosch; 5. C. van der Pol. Het Waalwijkse jachthoorncorps „Cornu Copiae" heeft nieuwe uniformen. Zaterdagmorgen trok het corps in nieuwe tenue voorbij het raadhuis tijdens het défilé dat burgemeester Teijssen afnam. Burgemeester J. Teijssen feliciteert Mej. A. v. Delft (rechts op de foto) en speldt de heer Van Well de rid derorde op (links) derwijzersbond en van 1926 tot 1940 bij de R.K. Verkennerij. Op uitnodiging van burgemeester M. Van Prooyen kwam vrijdagmor gen om half elf een aantal verte genwoordigers van verschillende plaatselijke verenigingen, wethou der Minnaard, de gemeentesecreta ris, en ambtenaren in de raadszaal bijeen met mevr. Vos en haar zoon de heer P. Vos, die allen, nadat wethouder Jac. Vos was binnenge leid, door de burgemeester werden welkom geheten. Hierna zich in een rede richtend tot wethouder Vos, herinnerde hij er aan dat de heer Jac. Vos voor een 6-tal jaren het feit herdacht dat hij gedurende 25 jaren deel uitmaakte van de raad der gemeen- Van onze verslaggever WAALWIJK Ook in de Langstraat zijn vrijdag enkele personen ko ninklijk onderscheiden. In Waalwijk viel deze eer te beurt aan twee personen die zich grote verdiensten hebben verworven in het onder wijs. Burgemeester J. Teijssen kon, op de ochtend voorafgaande aan de verjaardag van H. M. Koningin Juliana, de heer H. F. L, van Well, mededelen dat hij was benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en mej. A. E. J. M. van Delft de gouden ere-medaillé verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitreiken. In Sprang-Capel- le kon burgemeester M. van Prooyen wethouder Jac. Vos de ere-me- daille in goud uitreiken. Ten huize van de heer Van Well hadden zich vrijdagmorgeneen groot aantal personen verzameld toen burgemeester Teijssen zich tot de heer Van Well richtte. De bur gemeester schetste in het kort de vele functies die de heer Van Well in het onderwijs had en nog heeft. „U bent meer dan 30 jaar direk- teur van de R.K. Middelbare Han delsavondschool. Veel leerlingen van deze school, die dit jaar 50 jaar bestaat, hebben profijt getrokken van Uw onderwijsmethode. Doch ook als leraar aan het Dr. Moller- college hebt U grote verdiensten. Elk voor zich functies welke als het ware de naam Van Well als deskundige onderstrepen", aldus de heer Teijssen. De heer Van Well (61) was van 1924 tot 1935 werkzaam als onder wijzer bij het lager onderwijs. Se dert 1 november 1935 is hij leraar aan het Dr. Mollercollege. De heer Van Well is gedurende ruim 35 jaar aan het Dr. Mollercollege verbon den, waarvan een groot aantal ja ren als onder-direkteur. Hij staat bekend als een prima leraar, die op uitstekende en prettige wijze met de jeugd weet om te gaan, zonder dat zijn prestige daar enigzins door wordt geschaad. Meer dan dertig jaar is de heer Van Well direkteur van de Middelbare Handelsavond school. Verder is hij voorzitter van de vereniging van leraren voor het economisch- en middenstandson- derwijs en secretaris van de stich ting handelsexamen. Ook is de heer Van well bestuurs lid van de Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens en lid van de werkgroep voor lagere econo misch en administratief onderwijs van de commissie-Goote. Nadat de burgemeester de heer Van Well de versierselen verbon den aan deze ridderorde had opge speld sprak deze een kort dank woord. „Ik heb altijd mijn plicht gedaan, en geprobeerd wat ik kon. Het on derwijs doet me iets en ik wil er ook graag iets voor doen", aldus de heer Van Well. De vele grote verdiensten van de heer Van Well werden hierna nog geroemd door de heer A. Meijs, voorzitter van het schoolbestuur van de Middelbare Handelsavond school en door deken P. Maessen. De tweede onderscheiding viel mej. A. E. J. M. van Delft te beurt. Dat ook zij veel voor het onderwijs in Waalwijk heeft gedaan bleek wel uit de woorden van burgemeester Teijssen. „U hebt 45 jaar het onder wijs gediend en de kinderen zijn juff. Van Delft steeds blijven res pecteren. Dat blijkt telkens weer wanneer deze kinderen U komen opzoeken. In bepaalde kringen is U vorig jaar toen U met pensioen ging reeds dank gebracht maar de gehele gemeenschap wil U danken. Daarom heeft het H.M. behaagd U te onderscheiden met de ere-me- daille in goud, aldus burgemeester Teijssen. Juffr. Van Delft die volkomen verrast was toen ze hoiórde dat haar deze onderscheiding te beurt viel sprak een kort dankwoord waar na ook deken P. Maessen haar dank zegde voor alles wat zij voor het onderwijs in Waalwijk heeft ge daan. Mej Van Delft (65) is meer dan 45 jaar onafgebroken in het onderwijs werkzaam geweest, ach tereenvolgens in Dongen (van 1919 tot 1922) in Baardwijk (van 1922 tot 1926) en in Waalwijk aan de St. Teresiaschool (van 1926 tot I960) Van 1929 tot 1940 was mej. Van Delft bestuurslid van de onderaf deling Waalwijk van 'de R.K. On- Burgemeester Van Prooijen speldt Wethouder Jac. Vos de ere-medaille in goud op te Sprang-Capelle, waarbij hij toen ook reeds de verdiensten van de heer Vos naar voren bracht. Bij deze bijzondere gelegenheid schet ste de burgemeester eveneens de vele verdiensten van de heer Vos voor de gemeenschap van Sprang- Capelle, niet alleen als raadslid en wethouder, maar ook als voorzitter van het muziekgezelschap Sirena, bestuurslid van de Co-op Verbrui kersvereniging „Ons Belang", voor zitter van Oranjevereniging Vrij- hoeve-Capelle enz. In het bijzon der wees de burgemeester op het vele dat de heer Vos had verricht op sociaal terrein, o.a. als voorzit ter van de Woningadviescommissie. Het verheugde burgemeester Van Prooyen daarom zeer te kunnen me dedelen dat het H.M. de Koningin behaagd had de heer Jac. Vos voor al deze verdiensten de ere-medail le in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Nadat de burgemeester de heer Vos het ereteken op de borst had gespeld, feliciteerde hij de heer Vos hartelijk met deze onderscheiding en sprak daarbij de hoop uit dat hij dit ereteken nog lang zou mogen dragen, waarmede de aanwezigen met een hartelijk applaus instem den. Nadat dit feit op de gevoelige plaat was vereeuwigd, en door de aanwezigen het Wilhelmus was ge zongen, werd een heildronk uit gebracht op H.M. de Koningin en op de heer Jac. Vos, terwijl aan mevr.Vos bloemen werden aange boden. De heer Vos die zeide volkomen verrast te zijn door dit gebeuren, dankte in een gloedvol betoog voor de belangstelling van de aanwezi- Van de commissaris van de Ko ningin in de provincie Noord-Bra bant mocht hij een felecitatie-tele- gram ontvangen i.v.m. de verleende Koninklijke onderscheiding. Zaterdagmorgen j.l. bracht het fanfarekorps „Sirena" een serenade. Namens het corps sprak het be stuurslid de heer A. v. Oversteeg haar voorzitter toe en zei o.a. dat 't gehele corps verheugd was dat haar voorzitter deze onderscheiding mocht ontvangen. Na zijn dank woord werd het Wilhelmus ge speeld. Hij mocht zeer vele bloemstuk ken ontvangen, o.a. van het Ge meentebestuur, van de Heidemaat schappij, van verenigingen, familie, vrienden en kennissen, en bovendien verschillende geschenken in veler lei vorm. Zeer velen kwamen deze dagen hun gelukwensen aanbieden. In een van beide kanten pover gespeelde partij heeft RKDVC gis teren beide punten moeten laten aan het Tilburgse SVG. De Tilburgers hadden nog het bes te van het matige spel en leidden bij de rust met 1-0 door toedoen van H. van Poppel. Na de rust trachtte RKDVC even de bakens te verzetten. Het kreeg echter geen greep op de wedstrijd en werd een geslagen ploeg toen C. Hamers van SVG hun aan het tweede doelpunt hielp. Pas tien minuten voor tijd kwam RKDVC met een antwoord. De Hart redde toen de Drunense eer; maar dat was een schrale troost. gen en wees er op dat hij steeds met liefde in het verenigingsleven, zowel als voor de gemeente had ge werkt en dankte bovenal God, die hem daartoe de kracht heeft ge schonken. Hij dankte H-M. de Ko ningin en allen die er toe hadden meegewerkt, dat hij deze onder scheiding had gekregen. Ook na mens zijn vrouw, die zoals hij in antwoord op de speech van de bur gemeester mededeelde, hem bij al zijn werk steeds tot grote steun ge weest was, dankte hij voor de aan geboden bloemen. Verschillende sprekers voerden hierna nog het woord, n.l; wethou der Minnaard als collega, de heer Genuït namens de A.R. Kiesvere niging, de gemeentesecretaris na mens de ambtenaren en het ge- meentepersoneel, die hem een kist sigaren aanbood, de heer Nieuwen- huizen namens de Co-op Ons Be lang, de heer Heijmans namens de muziekvereniging Sirena en de heer Van Vuuren namens de Oran jevereniging, die allen in hartelijke bewoordingen de heer Vos felici teerden met de Koninklijke onder scheiding, dankten voor de pret tige samenwerking en de hoop uit spraken dat de heer Vos deze ver diende onderscheiding vele jaren zou mogen dragen. Met een rokertje en een glaasje bleef het gezelschap nog enige tijd gezellig bijeen.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6