Koninginnedag in de Langstraat RKC verspeelt kostbare punten Waalwijk nu ook in uw gemeente BER/RBS a 3.95 GEMEENTELIJKE ZWEMINRICHTING „HET HOEFSVEN" WAALWIJK 7 DE ECHO VAN HET ZUlDEN VAN MAANDAG 2 MEI 1966 7 WAALWIJK taart voor Moederdag Sprang-Capelle Loon op Zand Kaatsheuvel Waspik Vlijmen White Boys verliest van Jeka Waalwijkers zullen uit ander vaatje moeten tappen Vlijmense Boys beslist met 5—2 van Gemert Waspik won tempoloos duel met Sprundel Loon op Zand Vlijmen Sprang Loon op Zand 41 41 1 •41 41 41 41 41 .41 41 41 41 41 41 41 41 41 41. 41 41 *1 Alle types van de uitgebreide SIMCA-COLLECTIE kunt U nu werkelijk bh grondig gaan bekijken enberijden *1 Op de hieronder vermelde plaats kunt U alle mogelijke inlichtingen verkrijgen bh en tevens aan een geheel vrijblijvende proefrit beginnen in het type dat Uw «ij grootste belangstelling heeft. Wilt U meer weten over financiering? Wilt U de huidige wagen getaxeerd hebben? U bent van harte welkom 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 De Groot's Autobedrijf 14 bh bh bh bh bh bh bh bh bh bh bh bh bh bh bh bh bh bh 4 bh bh bh bh bh bh bh bh bh 4444444444444444444444444444444444444444444444444444^ Hebt U het aanvraagformulier voor zwem abonnementen al ingevuld? Profiteer van de 200/° reductie vóór 15 mei. Af te halen uiterlijk 13 mei Ter opening van de festiviteiten op Koninginnedag trok zaterdagmorgen een feestelijke stoet door de Waal- wijkse straten. Onder een stralende Oranjezon, waren de muziekcorpsen van St. Crispijn, St. Jan, Cornu Co- piae, Ons Genoegen, Kracht en Vlug heid en OWS vanuit Besoyen, Baard- ivijk en Waalwijk-Zuid naar het Vre desplein getrokken, waar honderden schoolkinderen en leden vctn diverse sportverenigingen zich hadden verza meld. De schoolkinderen droegen honderden honderden kleurrijke vlag gen. In een grote optocht marcheerde men naar het Gemeentehuis, waar op het bordes het gemeentebestuur en de besturen van de Oranjeverenigingen zich hadden opgesteld, om het Jeugd- defilé af te nemen. Het défilé werd gevolgd door een vlaggenparade. Een en ander, beschenen door een stralen de zon, bood een fantastisch schouw spel, waarvoor een overweldigende belangstelling bestond. Vanaf het bordes hield burgemeester J. Teijssen een toespraak tot de kinderen, waarin hij wees op de grote betekenis van Koninginnedag, en de nadruk legde op de verbondenheid van het Huis BANKETBAKKERIJ Oranjeplein, Waalwijk Bestel reeds nu Uw Speciale reclameprijs De bakker met alles uit eigen bakkerij. van Oranje met het Nederlandse Volk. De burgemeester besloot zijn toespraak met een hoera voor het Huis van Oranje en voor de jarige Koningin. Spontaan werd hiema het Wilhelmus aangeheven, dat door al len geestdriftig werd meegezongen. Hierna vertrokken de groepen weer naar hun eigen stadsdeel, waarbij tot slot het jachthoornkorps Cornu Co- piae, voor het gemeentebestuur nóg een extra ere-ronde maakte in hun prachtige uniformen waarmede dit korps zich vandaag voor het eerst vertoonde. Met deze extra ere-ronde, wilde het korps hun dank en waarde ring uiten, tegenover het gemeentebe- stauur, voor de steun, die steeds wordt ondervonden. Een prachtkorps, dat na deze ere-ronde terecht een extra applaus kreeg. De gezamenlijke viering van konin- nedag was hiermede teneinde. In de verschillende wijken werd de mering verder voortgezet met kinderspelen, kinderoptochten een fakkel-optocht, 'n oriëntatierit, film- en cabaretvoor stellingen, taptoe en tenslotte in ver schillende zaken Oranjebals. In 'en kele kerken werden speciale kerk diensten gehouden. Waalwijk heeft koninginnedag 1966 op waardige en stijlvolle wijze gevierd. De verjaardag van H.M. de Konin gin heeft zich hier uitsluitend voltrok ken met een muzikale rondgang van de harmonie en drumband van Marij ke en kinderspelen voor de jeugd van kleuter- en lagere scholen. Vooral door het prachtige weer trok eèn en ander wel veel belangstelling. Onder leiding van het personeel van de scho len en het bestuur van de Oranjever eniging- hadden de kinderspelen plaats op het Molenplein, waarbij vanzelf de vele ouders getuigen wa ren De kinderen werden getrakteerd en voor de spelen waren leuke prij zen beschikbaar. In het kerkdorp Loon op Zand heeft de viering van Koninginnedag een goed verloop gehad. Een en an der was gepland met het Centraal Oranjecomité der gemeente. De kin- dertocht voor de beide lagere scholen was goed verzorgd en er waren heel originele inzendingen. Voor de jon gensschool was de uitslag van de eer ste tien prijzen voor de volgende num mers (de deelnemers waren voorzien van een nummer) 26, 1, 27, 30, 40, 28, 31, 29, 42 en 33. Een extraprijs was voor deelne mer 36. Een deputatie van de beide scholen kon mee naar de ontvangst van het gemeentebestuur in het Mis siehuis St. Antonius te Kaatsheuvel. ,s Middags was het fietsenrallye waarvoor grote belangstelling was. Harmonie Sophia begeleidde de kinderoptocht en Harmonie Concor dia was 's avonds present om een kleine rondwandeling te maken en om bij het vuurwerk te zijn aan de Ven- loonstraat. Het is héél lang geleden stadt 31p.; 2. Mevr. v. Berkel-Mevr. de Vries, 73 p.; 3. Heer en mevr van Gastel 143 p.; 2. Den Teuling-v. d. dat er in het dorp een vuurwerk is af- Pluijm, 154 p.; 3. heer en mevr. Kre- 1 H /V O A I 1 C 1T NT rtJ+AM gestoken. Dat was na een destijds gehouden muziekfestival, maar nu was de be volking kennelijk blij dat het weer een mooie gelegenheid had dit te zien. Het was hier bedoeld als sluitstuk van de koninginnedag-viering in de hele gemeente. Er was veel volk op de been. Harmonie Concordia sloot met het Wilhelmus tijdens 'het vuur werk toen „leve de Koningin" tegen de donker hemel verscheen. Dank zij het uitzonderlijke fraaie weer is de viering van Koninginnedag te Kaaetsheuvel een volledig succes geworden. Voor de harmonieën Eu- phonia, Apollo en St. Jan was het 'n genoegen met vrolijke klanken door de straten te trekken en 'n muzikale show te verzorgen op de Markt. Bijzonder verrassend en geslaagd was de ontvangst in het missiehuis St. Antonius van de deputatie van leerlingen der lagere soholen door waarnemend burgemeester J. C. Bee- rens. Jammer dat dit in verband met de ruimte een enigszins besloten ka rakter moest dragen, want het werd een van de hoogtepunten van deze feestdag. Iedere deputatie presen teerde iets in de vorm van zang, de clamatie, voordracht of schetsjes, en dat soms met een allure, welke ge tuigde van een degelijke voorberei ding door onderwijzend personeel en kinderen. De atletiekwedstrijden in de vorm van een aangepaste vijfkamp, met als inzet de titel „jeugdkampioen van de gemeente Loon op Zand" werd even als vorig jaar opnieuw een eclatant succes voor broer en zus, Gor en Jo sé Verboven uit de parochie De Moer, die alle aanvallen op hun titel gede cideerd afsloegen en hun kampioen schap wisten te prolongeren. De uitslag was Meisjes van 12-14 jaar: 1. Jacqueline Boers, Loon op Zand; 2. Rika v. Kuijk Loon op Zand; 3. Ineke Verboven, De Moer. Jongens van 12 - 14 jaar: 1. Ton Aussems, Kaatsheuvel; 2. Pe ter Verboven, De Moer; 3. Henk Da- men Kaatsheuvel. Meisjes van 15-17 jaar: 1. José Verboven, De Moer; 2; Els v. Laarhoven Kaatsheuvel; 3. Annema- rie Brekelmans, Kaatsheuvel. Jongens van 15-17 jaar: 1. Cor Vefboven, De Moer; 2. Petrus v. d. Made, Loon op Zand; 3. Anten v. d. Made, Loon op Zand. Voor de auto- en bromfietsenrally, een oriëntatierit over 46 km. binnen het terrein van de gemeente, hadden zich zestig deelnemers laten inschrij ven, waaronder 15 bromfietsen. De uitslag was Klasse A: 1. Schellékens-v. Nieuw- mers 168 p.; 4. P. Sins-J. Netten, 169 p.; 5. W. v. Nieuwstadt-J. v. Nieuwstadt 174 punten. De vereniging Ned. en Oranje had voor Koninginnedag voor een boeiend programma gezorgd, 's Morgens was er de traditionele kinderaubade met tractatie. In de middaguren vermaak ten vele jongens en meisjes zich aan de speurtochten en de fietsenrallye s. 's-Avonds kwam re de stemming pas goed dn. Het spel „Een tegen allen" was bijzonder attractief. Alle vereni gingen werden om 7 uur met verschil lende opdrachten uitgestuurd om la ter in vol ornaat te verschijnen. We zagen ondermeer een boerenbruiloft, een huwelijksboot, een gekostumeer de harmonie met tijdsein en oranje sjerp, een aantal hobbelpaarden, de kleuren van de ere-divisieclubs door de voetballers, lampions, fakkels etc. De eerste prijs was voor de brand weer die een korps van rond 1900 kreeg uit te beelden en dit werkelijk treffend realiseerde. Intussen ver maakten de vele belangstellenden zich aan diverse spelen terwijl ook de dansvloer in de openlucht een gewild object bleek. De gebeurtenissen van 's avonds kregen een verrassende ou verture. De brandweer sirene lokte in enkele minuten een ongekend aantal nieuwsgierigen naar het centrum waar prompt ook de brandweerwagen uit de kazerne werd gereden met een dubbeltonige hoorn in werking. Ach ter de wagen stond op een groot bord de aankondiging van het „Stuntspel" te lezen. Ook in Vlijmen heeft men Konin ginnedag uitbundig gevierd. Nadat om acht uur de klokken beierden werd er om negen uur een H. Mis opge dragen ter intentie van de Koningin. Om tien uur was er op het Plein een aubade. Honderden schoolkinderen hadden zich hier verzameld om zo hulde te brengen aan de koningin. Harmonie Concordia verleende zijn medewerking. Voor de groep die het best voor de dag kwam waren er fraaie prijzen. Na afloop van de au bade maakte de harmonie een rond gang door het dorp. Zatedlagavond was er op het Plein een taptoe waar aan medewerkten de harmonie „De Eendracht" uit Nieuwkuijk en de drumband uit Nieuwkuijk. De uitwedstrijd van White Boys tegen Jeka, is voor de club uit Was- pik-Boven teleurstellend verlopen. Het resultaat 52 in het voordeel van Jeka spreekt voor zich. Er is weinig hoop meer voor RKC. Dachten we in Helmond nog dat de jongste editie RKC nog uit de verdrukking zou kunnen halen, gis teren was overduidelijk te zien dat zij in ervaring en vechtlust aan merkelijk te kort schieten tegen ge routineerde ploegen als De Valk. Er zat enkele flitsende aanval len langs de buitenspelers uitgezon derd geen begeestering, geen aanvalsdrift in de voorhoede. Deze jeugd weet niet wat 't gekost heeft de eerste klasse te bereiken en ze kunnen het daarom niet opbrengen er voor te vechten. Dit zou de oude glorie niet kunnen overkomen; die vocht tegen alles en ieder in tot de laatste minuut. Vragen we onszelf eerlijk af: wie speelde 't beste voet bal en wie had dus recht op de pun ten?, dan luidt het antwoord „De Valk". Kalm, beheerst aanvalspel, prima positiespel, zuiver aanspelen en een technisch uitstekende ver dediging, die iedere slordig opge bouwde RKC-aanval opving en dan tevens onmiddellijk omzette in een tegenaanval. Het eerste schot loste De Valk. Spierings ving het leder geknield op. Terstond kwamen De Valken te rug, doch nu werd iets te lang ge wacht. De bal verdween toch nog over de lat. De Valk gaf een de- Na 14 minuten volgde er dan een onverwachte doorspeelbal en de even aarzelende Spierings was kansloos geslagen; 01. Onmiddellijk daarop kreeg RKC precies zo'n kans, doch de zwaar ge hinderde De Vaan speelde de bal te ver voor zich uit, waarvan de doel man profiteerde. Doelman Spierings wist snel reagenend redding te brengen ten koste van een hoek schop. RKC was traag in de voor hoede; zelfs het terugkomen was zo langzaam, dat menigmaal een spe ler nog niet terug was van de vori ge aanval. De Valk bofte toen Henk Pullens alleen naar binnen zwenkte, ilËSitM drie spelers passeerde, maar dan de bal uit een keihard schot over de lat deed verhuizen. De Valk ant woordde terstond en dank zij ver uit het doel komen van Spierings, wist deze de situatie nog te redden. In de 25e minuut brak De Vaak werkelijk subliem door, passeerde een tegenstander en omspeelde daarna nog de doelman, om dan be heerst in te schieten; 11. Na de hervatting ging RKC ter stond in de aanval, doch 't schieten was evenwel zonder uitzicht. Zeer goed aanvalsspel van RKC werd door Suoss afgerond met een kogel, andermaal over de lat. Enige goede voorzetten vonden geen afronding, omdat niemand ter plaatse was, of wel te slecht gericht. Wederom wa ren er 25 minuten gespeeld, toen 'n snelle doorbraak De Valk op 12 bracht. Nog even beten de RKC-ers terug en een goed gerichte bal, laag in de hoek, hield doelman v. Brand met grote moeite. Ook Spierings had een zwaar moment toen de ver dediging van RKC even in paniek geraakte; v. Helvert kreeg weer 'n kans, doch het duurde te lang en de bal geraakte achter. Spierings slaagde er in op een magnifieke wij ze zijn doel voor doorboring te vrij waren en even later bofte hij toen een vrij voor hem gekomen Valk- speler hopeloos ver naast schoot. Zondag speelde de Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen Gemert die op een grote nederlaag uitliep. De ze nederlaag was met de rust niet voorzien want de Boys gingen na een goéd gespeelde eerste helft met 2-2 de tweede helft in. De Boys be gonnen de wedstrijd met een kort offensief en na negen minuten gaf van Overdijk de Boys de leiding 0-1. Gemert probeerde deze achter stand in te lopen maar zij stuiten op de Boys-verdediging die de druk doorstond. Even later kwam Ge mert weer opzetten en maakte de linksbinnen toch de gelijkmaker. In de minuten die volgden kwamen beide doelen flink onder druk te staan en een aanval van de Boys deed hen weer de leiding geven. De jeugdige linksbuiten Joosten kreeg de bal toegespeeld en pas seerde de rechtsachter en de uit lopende doelman en een beheerst schot maakte 1-2. Vlijmense Boys behield het beste van het spel maar een onverwachtte Gemert-aanval maakte 2-2. Na de rust begon Gemert met een groot offensief die de rechts achter van de Boys flink in het nauw dreef. Het ontging de scheids rechter niet dat de Boys-speler de bal met zijn hand bewerkte en uit een strafschop wist Gemert een voorsprong te nemen. De Boys kon den dit niet goed verwerken wat duidelijk aan het spel te zien was. Gemert profiteerde hiervan en na vijftien minuten werd de stand 4-1. Nog altijd was het Gemert die de aanvallen speelde en dat bracht hen definitief een overwinning van 5-2. Zonder noemenswaardige krachts inspanning heeft Waspik zondag op eigen terrein een zwak spelend Sprundel op de knieën gekregen. Het was een alleszins verdiende overwinning, ofschoon ook Waspik wenig imponerend voetbal speelde. DE SCHUTTERS VAN HET GILDE ST. HUBERTUS De schutters van het gilde St. Maurits te Udenhout hebben zon dag een bondsconcours georgani seerd. Hieraan hebben de shutters van St. Hubertus deelgenomen. De uitslag was als volgt J. W. Aarts wist definitief de wis selbeker te bekomen. De le korps- prijs vrije hand geweer wordt door St. Hubertus gewonnen. Hun schut ter E. v. d. Velden behaalde nog de 4e prijs personeel. CAFÉ HOEVENAARS Ter gelegenheid van de herope ning van hun prachtig vernieuwd en verbouwd bedrijf, hielden de heer en mevrouw Hoevenaars vrij dagavond een repetitie, die buiten gewoon druk was bezocht. Talrijke bloemstukken van verenigingen zakenrelaties, vrienden en beken den gaven de toch al fraaie zaak een nog feestelijker aanzien. Zeer velen kwamen de eigenaar en zijn echtgenote feliciteren met deze waarlijk prachtige verandering van hun café, dat gerust een van de mooiste van Waalwijk kan worden genoemd. In het verslag over de heropening vergaten wij te vermelden dat het loodgieters- en sanitairwerk werd verricht door de Fa. Zeegers. JEUGDTOTO RKC Uitslag jeugdtoto No. 9-30-4. Inzet 1068,10 le prijs geraden 1068,10. C. Hamers, Crispijnstraat 80b, Waal wijk; H. Haverhals, Ranonkelstraat 10, Waalwijk; S. Kwetters, Grote straat 45, Veen; J. Verhiel, Peper straat la Kaatsheuvel; E. de Jongh, Poolsestraat 30, Waalwijk. Ieder ontvangt 32,05. 2e prijs, geraden 1068,11. J. v. d. Gouw, Adr. Potterstraat 13, Waalwijk; H. Passier, Anemoonstr. 9, Waalwijk. Ieder ontvangt 53,41. 3e prijs, geraden 1068,05 H. Ypélaar, St. Antoniusstraat 70b, Waalwijk. Ontvangt: 53,41. Reclames tegen deze uitslag kun nen tot woensdagmiddag 12 uur worden ingediend bij C. IJpelaar, Pieter Vredestraat 69. De jeugdcom missie van RKC hoopt ook de vol gende week op Uw aller medewer king te mogen rekenen. LENTE-TOTO INVALIDENBOND In de week, eindigende op 29 april j.l., werd door 889 deelnemers een bedrag van 733.70 ingezet in de Lente-toto van de Langstraatse af deling van de R.K. Invalidenbond „St. Liduina". De le prijs werd gewonnen door J. Erkeland, Dongenseweg 17 te Rijen met 733.68. Hij ontvangt 110.06. De 2e prijs werd gewon nen door J. Spapens, Luybenstraat 73 Waalwijk met f 733,78. Hij ont vangt 73,37. De 3e prijs gaat naar Th. de Wit, Meidoornstraat 4 te Drunen met 733,79 en A. Span, Baardwijksestraat 11 te Waalwijk met 733,79. Zij ontvangen .ieder 18,34. De prijzen kunnen worden afgehaald bij J. Timmermans, Mgr. Prinsenstraat 16 te Waalwijk. AGENDA Woensdag 8 uur; bijeenkomst man nenkoor Oefening en Vermaak bij oorlogsmonument. Woensdag; geen repetitie dameskoor Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur; repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". JEUGDTOTO VLIJMENSE BOYS De inzet van de jeugdtoto van de Vlij mense Boys was deze week f. 431, - De prijswinnaars waren als volgt le prijs was voor P. v. Blad el, geraden f. 431,-. 2e prijs was voor P. Broeren, geraden f. 430,99. 3e prijs was voor W. v. Weert, geraden f. 430,95. OPENING KLEUTERSCHOOL Op zaterdag 7 mei wordt de „Klim-op" kleuterschool in Vlijmen aan de Mgr. van Kesselstraat geopend. Na een H. Mis om 9.30 uur in de kerk van Johannes Geboorte te Vlijmen worden om 10.15 uur de sleutels overgedragen' aan het schoolbestuur. Na een openingswoord en inzegening ver zorgden de kleuters zelf een programma rond de opening. WEDVLUCHT DE ZWALUW De Postduivenvereniging De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Chimay, afstand 170 km. Duiven gelost 8-10 uur. Erste duif 10.56-25. Laatste prijsduif 11,15-13. Uitslag als volgt van de eerste 15 prijzen in concours 289 duiven. K. Kdviet 1, 3, 8; J. v. d. Wiel 2; R. v. Esdonk 4; H. Maas 5; A. Dekkers 6; Th. v. Esdonk 7; M. Librgts 9, 11, 15; A. v. d. Heijden 10, 12, 14; M. Nijcols 13. DODENHERDENKING Op woensdag 4 mei a.s. zal evenals vo rige jaren de dodenherdenking plaats vin den. Om 7 uur 's avonds zal in de !Ned. Herv. Kerk een herdenkingsdienst worden gehouden, waarin zal voorgaan Ds. W. R. Barkema, Geref. predikant. Tijdens deze dienst zal een collete gehouden worden ten bate van de gezamenlijke militaire fond sen. Na deze dienst zal eenieder kunnen deelnemen aan een „stille tocht", welke zal aanvangen bij de Ned. Herv. Kerk en als einddoel heeft het Jan de Rooijmonument aan de Tilburgse weg. De deelnemers zul len even voor 8 uuj- om het monument zijn geschaard, waar de doden zullen worden herdacht met twee minuten stilte. Er zullen geen toespraken gehouden worden. De zang vereniging „Excelsior" zal het „Wilt heden nu treden" ten gehore brengen, waarna ge legenheid bestaat tot het leggen van bloe men aan de voet van het monument. De stoet begeeft zioh daarna weer naar de Ned. Herv. Kerk, waar de ontbinding plaats vindt. Wij wekken eenieder op aan deze dodenherdenking deel te nemen. YROUWENAFDELING VAN HET N.K.V. De Vrouwenafdeling van het NKV nodigt alle leden uit op dinsdag 3 mei a.s. voor het lof bij de eerw. zusters alhier. Het is een speciaal Maria-lof. Na het lof gaan ze naar zaal Vermeulen waar de heer v. d. Meijden het onderwerp zal behan delen „Opvoedingsmoeilijkheden met onze opgroeiende kinderen". Tegelijk zal op deze vergadering de beslissing vallen waar de reis de ze zomer naar toe zal zijn voor de afdeling. Een belangrijke avond dus. -.4W.S r' T. :f tM 4? 4$ 4$ 4? HVv-, 1*2. OP DINSDAG 3 MEI: In Waalwijk, Vredesplein (14.00 - 18.00 uur) OP WOENSDAG 4 MEI: In Kaatsh euvel, Parkeerterrein Efteling (14.00 - 18.00 uur) UW SIMCA GASTHEER IS: Wijksestraat 25 HEUSDEN Tel 04162 - 165/468 Abonnementen kunnen worden aangevraagd bij de Centrale Administratie Gemeentebedrijven, Waalwijk, Stationsstraat 45, Tevens verkrijgbaar plastic étui's a 15 ct. per stuk

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 7