wAAlwnkse en UnGstRAatse coupant N.B.K.B. organiseert in Waalwijk op 18 juni korfbalwedstrijden rijn om „vrij te zijn in Terlenka all-free kleding JUBILEUM AANBIEDING SPOBT K0LBEBTS KORFBALVERENIGING IN WAALWIJK? Over'hemden gesproken Een levensverzekering beschermt uw gezin en helpt u sparenelk jaar neemt het Rijk 20% van de premie voor zijn rekening. BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT HOENDERVANGERS Tilburg* Heuvelstraat 24 Organisatie 36 fabrikanten werken samen Bi] sport en spel De mode van de man Oud-korfballers als bestuurslid gevraagd Ontstaan modellen 1966 met zadelsteek uitgevoerd diagonale streepstof in verda terra en blu tirrenico blazer in flannel of kamgaren HERENMODE 87e JAARGANG No. 37 VRIJDAG 13 MEI 1966 Zuióen Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -j- 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Telegram-adres BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Opgericht 1878 De tijd waarin het mode was om in de oudste jurken of pakken te ontspannen, is voorbij. Nu relaxt" men in kleding die hiervoor speciaal ontworpen is en die het genieten van vrije tijd in alle op zichten stimuleert. De mens is pas echt vrij, wanneer hij zich kan ontdoen van alles wat onvermijdelijk verbonden is aan het werk. Letterlijk en figuurlijk. Dus kruipt de man of vrouw die echt wil profiteren van de vrije uurtjes in een praktische, vlotte, gemakkelijke en zorgeloze ,,huid". Hij heeft Terlenka All-free style" kleding tot zijn beschikking. „All free" is het sleutelwoord geworden voor een kollektie kleding die een nieuwe dimensie heeft toegevoegd aan de mode. Binnen niet al te lange tijd heeft Waalwijk er waarschijnlijk een korf balclub bij. De vooruitzichten om in Waalwijk tot een korfbalvereniging te ko men zijn goed. Momenteel is er een groepje van 3 personen die zich met de oprichting willen belasten. Om verzekerd te zijn van een vol doende ledentoeloop zal dit voorlopige bestuur, indien de animo bij de scholen groot genoeg is, schoolkorf bal wedstrijden organiseren op zaterdag 18 juni a.s. Ook zal daaraan aansluitend een demonstratie wedstrijd worden gespeeld tussen twee sterke ploegen uit het Zuiden. Bij monde van de heer A. de Rooy, voorzitter van de Waalwijkse jeugdsportraad, is gezegd dat de initiatiefnemers op steun van deze raad kunnen rekenen; terwijl ook de gemeente Waalwijk haar steen tje wil bijdragen Verder kan gerekend worden op de ruime steun van de K.N.K.B. en de N.B.K.B., ook wat betreft de oprichtingskosten. Ieder jaar zijn er met schoolkorf- baltournooien zo'n 2000 school- twaalftallen in de weer met zo'n 24.000 jongens en meisjes. De KNKB is verdeeld in 5 dis tricten (Noord-Holland en Utrecht Zuid-Holland en Zeeland, Noord, Oost en Zuid). Ieder district telt 'n aantal regionale bonden, waarvan er in totaal 18 zijn. Eén van die 18 bonden is de NBKB (de Noord- Brabantse Korfbal Bond) die werk zaam is in Midden en Oost-Brabant. De NBKB werd opgericht in 1923 (3 febr.) en telde toen reeds 10 verenigingen. Een regionale bond zorgt voor het lagere senioren- wedstrijdwezen, voor het junioren-, adspiranten- en pupillen wedstrijd wezen en het cursuswerk. Het ho gere seniorenwedstrijdwezen wordt landelijk georganiseerd door de KNKB. Van de verenigingen aan gesloten bij de NBKB spelen er 2 in de landelijke overgangsklasse, n.l. P.S.P. en Eindhoven. sportjasjes en tradiotionele blazers, maar ook de nonchalante „jac jacks", die het kolbertje heel goed kunnen vervangen. Er zijn Bermuda shorts en pantalons met A-lijn pijpen, weekend jasjes met pepitaknopen, shirtjacks die van oorsprong als jekker dienst doen, maar ook als jasje gedragen kunnen worden en relax sets in judo stijl. En dan de vrouw. Voor haar zijn er strand- en boulevard-ensembles met lange pantalon en mouwloze bloezes, vaak in de nu zo populaire madras- ruit. Ideaal voor de jonge vrouw die met een minimum aan bagage verze kerd wil zijn van een maximum aan kleding-genot tijdens de vakantie, zijn de „pleziergarderobes", de combina tie-sets met vele variatiemogelijkhe den - broekrok, die zijn weg heeft gevonden naar de Haute Couture duikt ook in de All-free kollektie op. Voor vrouwen die fervente fietsfans of scooteraars zijndé oplossing voor een „modieuze zit". Origineel en speciaal voor de vrouw die net iets anders wil en kan dragen, zijn de luchtige kazuifels, die bij shorts gedragen worden: bij sport en spel en zo maar „relaxen". Bermuda-jasjes zijn er, en sport- coats in de nieuwe 34 lengte, spor tieve knickerbockers en judo pijana's voor de „AU-free"-vrouw van 1966. Zij kan ook bij Terlenka terecht voor het zorgeloze jersey reispakje, voor de door Parijs gecreëerde shift, voor het kleine (maar fijne) jurkje om op een mooie zomeravond op het boule vardterras te dragen en het wandel pakje met modieuze en vóór alles praktische plooirokje. Niet minder dan 36 confectionairs uit de Benelux-landen hebben met de Algemene Kunstzijde Unie (AKU) samengewerkt om de all-freekol lektie samen te stellen. En dat zij daarbij de beschikking hadden over de - vooral ook voor vrijetijdskle- ding - zo gemakkelijk en praktische Terlenka stoffen is niet zonder bete kenis voor ons. De vrouw die er met echtgenoot en kinderen op uit trekt zal de All- free" kleding even van node hebben als opa zijn tinneroy kolbertje en pijp als hij de krant leest, wil zij voor de volle 100% genieten. De man die ge wend is om door de week gekleed te gaan in een representatief kostuum, zal herademen als hij dat pak voor iets vlotters en fleurigere kan verwis selen, zodra hij van zijn vrije tijd gaat gemeten. Noch vrouw, noch man kunnen voorbij gaan aan deze aan trekkelijke „free-as-air" modellen. De Terlenka All-free kollektie om vat een verrassend groot aantal mo dellen. Voor beide partijen. Opmerke lijk is, dat de man, eens het stiefkind van de mode, minstens even goed aan zijn trekken komt als de vrouw. Een kleine greep uit de talloze modellen voor HEM; er zijn gedistingeerde Ruiten is troef aan het strand. Extra koele sttandset in gazige Terlenka- voile. Short met ingebouwdeslip. Indien in Waalwijk oud-korfbal- spelers wonen die graag weer ac tief willen worden, voor de vor ming van een bestuur zijn nog wel een paar mensen meer nodig, vol gen tenslotte enige adressen waar men voor nadere inlichtingen te recht kan. Hr. Hoppenbrouwers, Noordstr. 210, tel. 3667, Hr. v. d. Klink, Prof. No- lenslaan 11, Hr. Treffers, Dr. de Visserstraat 30, Hr. Snels, Westein de 29b, tel. 4070, of bij de prop.cie. van de N.B.K.B. p/a R. Kool, Jan Hendrikxstraat 14, BEST, tel. 04998- 2521. een korf vervangen) in Amster dam met zijn leerlingen beoefenen. Korfbal sloeg in: er was in Neder land in die tijd weinig gelegenheid aan sport te doen en nu kwam er iets nieuws, dat tegelijkertijd door jongens en meisjes beoefend kon worden. Het gemengde karakter heeft bij de ontwerper voorop gestaan. Op tal van plaatsen werd de heer Bdoekhuysen uitgenodigd om het nieuwe spel te demonstreren en hij had sukses. Reeds in 1963 (2 juni) werd door 7 verenigingen - DEV, DTV, OSCA Wit en Schotsch, DEAK (allen Amsterdam), Agili- tas (Weesp) en 't Doel (Bussum) - de Nederlandse Korfbal Bond op gericht. En Broekhuysen ging verder. Reeds in 1909 werd de eerste korf balvereniging in het voormalige Nederlandsch Indië te Blitar op gericht. In 1910' speelde men korfbal in Luik en Paramaribo. (In 1966 in Waalwijk??). Reeds in 1912 telde de N.K.B. 1000 leden. Op de Olympische Spelen van 1920 (Antwerpen) en 1928 (Am sterdam) werd korfbal gedemon streerd. In 1946 werd korfbal naar Engeland „uitgevoerd". Daarna volg de Denemarken. In 1937 kreeg de N.K.B. het preadicaat Koninklijk hetgeen resulteerde in K.N.K.B. Momenteel telt de K.N.K.B. bijna 50.000 leden. een belangrijk onderdeel van uw kleding is het overhemd. Nico Broekhuysen, een Amster damse onderwijzer, bezocht in 1902 een handenarbeidcursus in Naas in Zweden met collega's uit vele lan den. 's Avonds beoefenden de cur sisten allerlei spelen en één daar van, ringböll, interesseerde de heer Broekhuysen bijzonder. Ringböll was een spel waarbij het er om ging een bal door een ring te gooien. Bij zijn terugkomst veranderde hij wat aan het spel, maakte spelregels (van ringböll hebben nooit geschreven spelregels bestaan), en ging het nieuwe spel als „korfbal" (hij had de ring door Laat ons u adviseren, wit of pas teltinten, het boordmodel en d€ doeksoort. Wij brengen een grote verschei denheid in de bekende merken, Neem er ook een mode-das bij, Fil.: M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk zekeringspremie betaalt, krijgt u begin 1971 de spaar- premie van f 100,Het betaalde bedrag mag natuur lijk ook minder zijn dan 500,de spaarpremie is altijd 20%. Op die manier kunt u vanaf 1971 ieder jaar de spaarpremie verdienen, zolang als u aan uw verzekering betaalt. De bijdrage van het Rijk kan zo in de loop van de jaren tot een flink bedrag oplopen. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deel nemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste f 15.000,was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en w/l niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). f Waar? Bij de Levensverzekeringmaatschappijen en de Assurantie-tussenpersonen. Vraag de gratis brochure! Per deelnemer maximaal f 250,—. J) Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50, Het meisje rechts en het meisje op de voorgrond tonen delen van dezelfde sprankelen de „mini-garderobe", een combinatie-set bestaande uit pantalon, short, bustier en blouse: een maximum aan kleding-genot met een minimum aan bagage. Een zipper- look rok hoort er ook nog bij. Het meisje links toont een fijn vakantiepak, bedoeld om te dragen na het tennisspel, of om zo maar in te relaxen.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9