waaLwij kse en LancjStRMtse cour An t VVV-bestuur van Kaatsheuvel geeft fraaie brochure uit .Entre Nous" wint gewestelijke ronde voor landscompetitie bi assat J. Cornefissen brandweerman veertig jaar in Kaatsheuvel margarine prachtig tafelmes cadeau! Parol i i i i iiw Mu Stichting Andreas Zijlmansgroep organiseerde traditioneel sportweekend houd! Groene Kruis - Sprang-Capelle besluit contributie te verhogen KLEDING-VERHUUR Bossche kleding-service PRISMA K.N.B.B. Waalwijk tekende voor organisatie een creatie verkrijgbaar bij Huldiging en receptie zaterdag de huid smetteloos zuiver Weinig belangstel ling voor jaarvergadering DEKZEILEN American- stores" Tilburg V.W.-rijders kunnen naar concert in A'dam en Utrecht Levensonderhoud is duurder geworden VRIJDAG 20 MEI 1966 87e JAARGANG No. 39 De ïcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) f 0,28 p. mnd. (1,10-f 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,2510 ct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per nr-n. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" /oor BRUIDSJAPONNEN, BRUIDSMEISJESJAPONNEN, enz. en een ruime sortering gelegenheidskleding heren naar de laatste mode. Vughterstraat 205 - Tel. 34580 (na 19 uur 37491) 's-HERTOGENBOSCH Sinds het begin van dit jaar waait er een nieuwe wind in de VVV te Kaatsheuvel. Nadat deze instelling de laatste jaren een vrijwel geruis loos bestaan had geleid, kwam er eni ge tijd geleden door een forse ingreep nieuw en jeugdig bloed in het bestuur dat bovendien werd uitgebreid tot maar liefst 17 personen. Het statuut onderging een grondige wijziging en er werd een flink plan de campagne op stapel gezet. Nu het vakantieseizoen voor de deur staat zijn er ook uitwendig te kenen merkbaar van de activiteit, welke er in de voorafgaande maan den binnenskamers heeft geheerst om de gemeente meer bekendheid te ge ven. Dezer dagen heeft de Kaatsheu vels VVV namelijk een brochure uit gegeven, welke door middel van fo to's en suggestieve teksten een pak kend beeld geeft van het prachtige natuurschoon in de directe omgeving, een van de meest indrukwekkende terreinen in 'het land met uitgestrek te woeste zandverstuivingen en met prachtige bossen. Daarnaast wordt, misschien langzamerhand ten over vloede gezien de steeds toenemende massale belangstelling, de aandacht gevestigd op De Efteling, terwijl een overzichtelijke plattegrond met straat namen en de voor de toerist van be lang zijnde gebouwen en trefpunten deze in staat stelt zich op eigen gele genheid ter plaatse te oriënteren. De brochure, welke de naam draagt „Kaatsheuvel in het hart van Bra bant", gaat vergezeld van een uitge breide gids, welke o.a. de namen en adressen bevat van alle hotels-restau rants en pensions met prijzen, café's, bars, cafetaria's enz. Men vindt er verder in de adressen van 16 kam peerboerderijen - dit zijn 'boerderij en waarop zonder kampeervergun- ning niet-gemengde jeugdgroepen RIVOLI onder bevoegde leiding mogen bivak- j keren met maximaal bet achter de naam aangegeven personen - van bungalows, tenthuisjes, campings, j kerkdiensten, autobusdiensten, kort- i om alles wat voor de toerist dienstig en van belang kan zijn. Naast het se- cretariaat op het gemeentehuis te Kaatsheuvel heeft de VVV ook nog een informatiekantoor op het adres Gasthuisstraat 24, waarnaast momen teel een VVV-huisje in aanbouw is. j Hoewel Kaatsheuvel ais .toeristen plaats ieder jaar weer aan betekenis gaat toenemen, hoopt de plaatselijke VVV door deze en het uitwerken van andere activiteiten het vreemdelin- genbszoek nog intensiever te maken. Natuurlijk rekent het bestuur daarbij naast de financiële steun van de over heid op de onmisbare medewerking en sympathie van ingezetenen en in dustrie, die met deze toeristische be langstelling uiteindelijk het meest ge baat zijn. Niet minder dan 10 districtskam pioenen (teams) uit het Gewest Brabant-Zeeland van de K.N.B.B., namen zondag 15 mei jl. deel aan de Gewestelijke ronde voor de Landscompetitie 19651966 libre klasse C 4. Deze wedstrijden waren door het district Waalwijk van de K.N.B.B. voortreffelijk georgani seerd, mede dank zij enkele hiervan aangezochte verenigingen en de zaalhouders waar deze verenigingen zijn gehuisvest, die bereid waren gevonden enkele van deze wedstrij- Juwelier, Hologer, Opticiën WAALWIJK De gemeentelijke vrijwillige brand weer van Loon op Zand-Kaatsheu- vel gaat een van haar belangrijk ste krachten een welverdiende hul diging bereiden. Het betreft de heer Jac. C. J. Cornelissen (56), ad junct-hoofdbrandmeester, die op 22 mei a-s. 4o jaar onafgebroken lid is van deze brandweer. De a.s. jubilaris, met hart en ziel brandweerman, is onder de korps leden een zeer geziene en bekende persoonlijkheid, die vrijwel nimmer op het appél ontbreekt en door zijn opgeruimd karakter veel heeft bij gedragen tot de uitstekende ver standhouding in het korps. De heer Cornelissen heeft slechts één hobby, het brandweerwezen, dat voor hem geen geheimen kent en waarmee hij vertrouwd is als weinig anderen. Wanneer men met „Koos" een gesprek aanknoopt en terloops het onderwerp „brand weer" wordt aangesneden, kun je verder je mond wel houden, waar bij je echter wel zo nu en dan de klok moet raadplegen. De hele ont wikkeling van de brandweer heeft hij meegemaakt, van emmerspuit via slangenwagentje tot de moder ne motorspuit van thans. Steeds heeft de heer Cornelissen zich via cursussen bijgeschoold, waardoor hij uitgroeide tot een van de kun- djgste krachten en steunpilaren van het korps. Speciaal de opleiding van jonge brandweermensen gaat hem ter harte, en het logisch ge volg hiervan is dat hij reeds enorm veel vrije tijd heeft opgeofferd om zich persoonlijk daarmee te belas ten, waardoor de brandweer hem ook in dat opzicht veel verplicht is. In de loop der jaren heeft hij de Zaterdag 14 en zondag 15 mei j.I. vond in de Drunense Duinert nabij de Fellenoord het traditionele sport- wèekend plaats georganiseerd door de verkennersstaf van de Andreas Zijlmans Groep. Aan dit weekend namen alle troepen deel van dis trict Langstraat en bovendien nog de verkenners van de Jan de Rooy- groep uit Sprang, de St. Hubertus- groep uit Tilburg en de Antonius- groep uit 's-Hertogenbosch. 's Middags om 3 uur opende hop man H. Verwiel het weekend en heette de verkenners welkom, waar na de sportwedstrijden een aan vang namen. Op het programma: een competitie voetballen, een com petitie trefbal, hoog- en versprin gen, sprint, lange afstand horde loop en kogelstoten, 's Zaterdags 's avonds hielden de verkenners een groot kampvuur, dat geleid werd door Toon Kerkhofs uit Oir- schot, welk kampvuur een leuke verpozing was na al het sporten, 's Zondag 's morgens las Aalmoeze nier M. van den Broek op het kamp de H. Mis en werd na het ontbijt de strijd weer voortgezet. Toen hopman Verwiel 's middags het sportweekend sloot kon hij me(t recht spreken van een zeer geslaagd weekend en het dankwoord van Groepsleider J. Verschuren van de St. Clemens was zeer op zijn plaats, want de verkennersstaf van de A.Z.G. had voor het goed verloop van dit weekend heel wat werk moeten verzetten. De uitslag was als volgt: De A.Z.G. wisselbeker werd gewon nen door de combinatie Pius XII- Savio-groep. 2. St. Clemensgroep, Baardwijk 3. Jan de Rooygroep, Sprang 4. Alfred Nobelgroep, Drunen 5. Andreas Zijlmans Groep, W'wijk 6. Garcia Morenagroep, Nieuwkuyk 7. St. Hubertusgroep, Tilburg 8. Antoniusgroep, 's-Hertogenbosch 9. St. Jansgroep, Elshout De voetbaltrofee werd gewonnen door de Alfred Nobelgroep uit Dru nen, en de beker van de trefbal- competitie ging naar de verkenners van de A.Z.G. J. Cornelissen moeite genomen om het interieur van belangrijke plaatselijke indus- triebedrijven in tekening te bren gen, teneinde in geval van nood zaak snel en doeltreffend te kun nen ingrijpen. Dit alles is overi gens maar een summire opsom ming van de vele activiteiten, die de heer Cornelissen in de afgelo pen 40 jaar heeft ontplooid. Vanzelfsprekend heeft ook de Be scherming Bevolking zijn volle aandacht, waarvan hij vanaf de op richting lid is en de laatste jaren tevens instructeur. den in hun clublokaal te organise ren. Deze verenigingen waren: B.V. Centraal (café M. Leenheers), B.V. H.B.S. (café v. Helvoirt), B.V. Ons Genoegen (café J. Passier) en B.V. O.O.G. (café J. Hoevenaar). Bovengenoemde verenigingen heb ben zich uitstekend van deze taak gekweten, zodat alles een prima verloop had. In het lokaal van de B.V. O.O.G. werden tenslotte de be slissingswedstrijden gespeeld tussen de twee hoogstgeplaatste teams. Dit waren Tivoli 3 uit het district Den Bosch en Entre Nous uit het dis trict Schouwen-Duiveland. Uit deze finalewedstrijden kwam tenslotte Entre Nous als overwinnaar te voor schijn en mocht zich daardoor kam pioen van het Gewest Brabant Zeeland noemen. Dit kranige viertal werd voor deze prestatie hartelijk gefeliciteerd door de vice-voorzitter van het Ge west, de heer Smits uit Helmond, die hun de kampioensplaquette en het daarbij behorende diploma over handigde en hen veel succes toe wenste in het landskampioenschap. Namens het district Waalwijk van de K.N.B.B., bood de ere-voorzitter, de heer Tom Burmanje, het kam- piöensviertal bloemen aan en na mens de heer en mevrouw Hoeve naar elk der spelers een rokertje. De heer Burmanje dankte alle ver enigingen die hebben medegewerkt aan het organiseren van de wed strijden en de caféhouders voor het beschikbaar stellen van hun mate riaal. Elk der spelers van het kampi oensviertal sprak tenslotte nog een dankwoord. En zo behoort dit Ge westelijk Kampioenschap weer tot het verleden. Een kampioenschap dat zich heeft gekenmerkt door sportiviteit en vriendschap en waarop deelnemers-verenigingen en zaalhouders en niet in het minst 't organiserende district Waalwijk met grote voldoening kan terugzien. We laten tenslotte hieronder de einduitslag volgen: 1. Entre NousZierikzee (district Schouwen-Duiveland) 18 matchpnt. 2. Tivoli 3 (distr. Den Bosch) 15 matchpnt. 3. R.E.S. 3 (distr. Til burg) 11 matchpnt. 4. Kruisstraat 3 (distr. Roosendaal) 9 matchpnt. 5. S.O.K.0.2 (distr. Oss) 9 matchpnt. 6. D.J.S. 2 (distr. Kaatsheuvel) 9 matchpnt. 7. Bellevue (distr. Bergen op Zoom) 8 matchpnt. 8. D.T.S. 2 (distr. West-Brabant) 8 matchpnt. 9. O.K.K. (distr. Zuid-Beveland) 7 matchpnt. 10. K.O.T. 4 (distr. Waalwijk) 5 matchpnt. Alle teams ontvingen een diplo ma, waarna men nog geruime tijd gezellig bijeen bleef. BILJARTEN B.V. B.V.O.2 naar Gewestelijke Kampioenschappen Het tweede viertal van de B.V. B.V.O., gevestigd bij de heer H. Remia Zilver, Remia Planten, REMIA MARGARINEFABRIEKEN N.V. - DEN D0LDEF Deze aanbieding geldt tot 1 september 1966 v. d. Heuvel, Olympiaweg te Waal wijk, dat districtskampioen werd in de C3 klasse van het district Waal wijk van de K.N.B.B., zal zondag 22 mei a.s. deelnemen aan de Gewes telijke kampioenschappen, die te Bergen op Zoom zullen worden ge houden. Het viertal van B.V.O. bestaat uit de spelers: W. v. d. Heuvel, M. de Rouw, J. Slaats en J. v. d. Heuvel. De eerste tegenstander van B.V.O. zal zijn de B.V. „Kleine Hut" uit Den Bosch. De tweede ontmoeting zal worden gespeeld tegen de B.V. „Zeelandia" uit Roosendaal. VOORWED STRIJDEN DRIEBANDEN OVERGANGSKLASSE Op vrijdag 20 en zaterdag 21 mei a.s. zullen in het clublokaal van de B.V. O.O.G. bij de heer J. Hoeve naar vóórwedstrijden worden ge speeld voor het persoonlijk kam pioenschap driebanden - overgangs klasse van het district Waalwijk van de K.N.B.B. Aantal carambols 25. Aan deze vóórwedstrijden zullen deelnemen: M. Teurlings en M. van Bracht van B.V. 't Zwaantje; M. Knuist en K. de Nijs van B.V. Van den Brandt; A. Slaats en J. v. Hooff van B.V. Nooit Volleerd; M. Slaats en A. v. d. Ven van B.V. B.S.V.; M. Kuys van B.V. Ons Genoegen; G. Roomer van B.V. O.O.G. Er wordt gespeeld om 7 plaatsen in de finale, aangevuld met de kam pioen van vorig jaar, de heer J. Passier van B.V. Ons Genoegen. De finale-wedstrijden worden gespeeld op 26, 27 en 28 mei in het clublo kaal van de B.V. Van den Brandt bij de heer H. de Ruyter. De vóórwedstrijden vangen aan: vrijdag 20 mei om 19.30 uur en zaterdag 21 mei om 15.00 uur. De huldiging van de jubilaris zal a.s. zaterdag om half drie op het j terrein van de brandweerkazerne te Kaatsheuvel plaats vinden, waar na van half vier tot vijf uur in ho tel Smit gelegenheid zal zijn om hem te feliciteren, 's Avonds komt de gehele brandweer in het Cultu reel Centrum te Loon op Zand bij een om dit jubileum te vieren. aan besteden. Personen die geen lid zijn en direct hulp nodig hebben betalen daarvoor een bedrag van 40 gulden. De secretaris, de heer R. van Drongelen gaf een uitvoerig jaarverslag waarin hij de moeilijkheden om de wijkverpleging gaande te houden, in verband met een vacature, welke inmiddels weer is aangevuld, de re vue liet passeren. I L van eerste kwaliteit doek tegen bijzonder lage prijzen! Bijv. 400 x 600 115,20 600 x 800 230,40 Op deze prijzen 5% KORTING voor contante betaling. Belt U even tel. (04250) 31748 Telefoonstraat 33 (zijstraat Heuvelstraat) 1 I De vereniging Het Groene Kruis afd. Spraing-Capelle kwam jl. dinsdagavond in het wijkgebouw in jaarvergadering bijeen onder leiding van dr. Winkelman, die een kort openingswoord sprak en er zijn spijt over uitsprak dat het bezoek niet groot was. De heer Michaël, penningmeester, gaf 'n financieel overzicht waaruit bleek dat de boeken waren afgesloten met een nadelig saldo. De heer F. Minnaard bracht namens de controle-commissie verslag uit dat bij de gehouden controle de boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Tot nieuwe leden van de controle-com missie werden benoemd mevr. G. de Rooy en de heer N. v. d. Heyden. Besloten werd om met ingang van 1 ja nuari 1967 de contributie te verhogen tot 15 gulden per jaar. (momenteel bedraagt de contributie 12 gulden per jaar). Wethouder Vos drong er bij het bestuur op aan, nu de contributie belangrijk ver hoogd werd, deze .te doen betalen in 3 of 4 termijnen voor die gezinnen, die dat wen sen; hij was van mening dat voor vele ge zinnen het een bezwaar was dit bedrag van f 15. - ineens te voldoen. Spr. meende dat het betalen in termijnen ledenverlies kan voortkomen. Het 'bestuur zal hier aandacht Begin juni zal de Wolfsburger Chorgemeinschaft onder leiding van zijn dirigent, de heer Heinz Meyer- Kundt, met medewerking van de Nord-westdeutsche Philharmonie 'n concert geven in Amsterdam en Utrecht. De leden van het koor wer ken voor het overgrote deel op de Volkswagenfabriek, evenals de heer Meyer-Kundt, die op de Export-af deling een Public Relations functie heeft. Het Wolfsburger koor, dat uit 120 mannen en vrouwen bestaat, heeft in het verleden reeds twee uitvoeringen in ons land gegeven en wel in, Hilversum en Den Bosch, alwaar het grote successen oogstte. Voor V.W.-rijders en niet-V.W.- rijders bestaat de mogelijkheid via Automobielbedrijf W. B. J. v. Mos sel te Waalwijk kaarten met 50% reductie te kopen, dus tegen 'n prijs van 5,per persoon. OPGERUIMD STAAT NETJES Een devies, dat niet alleen de Hollandse huismoeder siert, maar dat ook rijk en gemeente niet als een verwijt behoeven te accepteren. De vuilniswagen doet zijn dagelijks werk met het opschrift in duidelij ke taal. Dat echter niet iedere burger in stad en land naar dit devies han delt, is te zien wanneer men de kom van Loon op Zand en Kaats heuvel nadert en geconfronteerd wordt met al het fraais, dat in slo ten en bermen wordt gedeponeerd, terwijl, behalve de wekelijkse op haaldienst ook nog 'n aparte dienst op woensdag zich aanbied, om wat de vuilnisemmer niet bergen kan, kosteloos op te halen. Met recht werd er in de laatste gemeenteraadsvergadering weer op nieuw eens op gewezen, dat het een burgelij ke plicht is er aan mee te I werken dat straten en pleinen, maar ook de buitenwijken vrij blijven van afval en rommel die men graag kwijt is, maar waarvoor blijkbaar de moeite niet wil opbrengen om deze aan de ophaaldienst mede te geven, met als gevolg, dat men daar mee de omgeving ontsiert. Erger is het, wanneer midden in de kom vuilnisbelten ontstaan, die blijkbaar ook niet door de gemeen tedienst worden waargenomen. Wij willen in deze wijzen op de erger lijke reeds geruime tijd aanwezige vuilnishoop in de Dr. van Beurden straat. Ten noorden van de school is voor twee jaren een terrein vrij gekomen voor de bouw van twee nood-schoollokalen. De schutting om dat terrein viel te beurt aan de vernielzucht, de jeugd nu eenmaal eigen. De bouw bleef twee jaren uit en wat lag, bleef liggen tot erger nis van wie passeerde. Eindelijk zijn de nodige vergunningen voor de noodschoolbouw afgekomen. Einde lijk, want gemeente- en rijksmolens draaien nu eenmaal langzaam. En.... i er werd begonnen m,et graven. Het I weer werkte niet mee, en maanden bleef het een modderpoel tot groot genoegen van de waterzoekende jeugd. De bouw begon en wat aan onbruikbaar materiaal over bleef, bleef liggen. Dit zowel van de bouwer van de lokalen, als van de dakbedekking, de schilders enz. De lokalen zijn in gebruik genomen, doch de janboel voor de lokalen is en blijft dezelfde. Wij vragen ons af, wie hier een taak heeft. De vele vreemdelingen, die dagelijks onze plaats bezoeken, moeten geen hoog denkbeeld krijgen van de opvolging van het devies: opgeruimd staat netjes. Geldt dat misschien niet in Kaatsheuvel? Een die zich ergert. Notaris Waverijn huldigde mej. J. P. Rij ken i.v.m. het feit dat ze 25 jaar bestuurs lid is, waarbij hij wees op het stimulerende werk dat zij voor de plaatselijke afdeling van Het Groene Kruis heeft verricht. Mevr. v. d. Laan deed dit in dichtvorm en bood haar bloemen aan. Namens de afde ling van de plattelandsvrouwen sprak mevr. de 'Rooij en bood haar een cadeau aan. Notaris Waverijn overhandigde haar een Delftsblauw wandbord. Mej. Rijken dankte bestuur en leden voor de geschenken en zei in haar dankwoord dat er in die 25 jaar veel veranderd is. Het ledental bedraagt thans plm. 1300. De aftredende bestuursleden notaris Wa verijn, mevr. 'Hovinga, de heer A. van Campen, dr. H. Winkelman, mevr. v. d. Laan en de heer R. P. van Drongelen wer den herkozen en namen hun herbenoeming aan. Van de rondvraag wer d nog door en kele aanwezigen gebruik gemaakt, waarna de samenkomst met een woord van dank door dr. Winkelman werd gesloten. Het levensonderhoud is van half maart tot half april flink duurder 'ge worden. De praktijkervaringen in de ze worden nu bevestigd door gege vens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Met name aardappelen, groente en fruit zijn duurder gewor- den. Trouwens ook de prijs van een ander voedingsmiddel van de eerste orde melk en melkprodukten steeg. Het prijsindexcijfer voor het levens- j onderhoud sprong in genoemde per iode vier punten omhoog tot 131. j Een belangrijke stijging van het i prijsindexcijfer heeft ook in de afge- lopen jaren plaats gehad rond de maanden maart en april. Buiten de I voedingssector zijn hogere prijzen ge noteerd voor bloemen. Voor de sector ontwikkeling, ontspanning en verkeer j steeg 't indexcijfer van 129 tot 131.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13