P. Beerens veertig jaar in dienst bij N.V. H. Brands in Loon op Zand J. Cornelissen onderscheiden ere-medaille in zilver met Waspik kent geen pardon met zwak Zundert: 8-1 Bij alle ruimte en comfort biedt Opel Rekord óók: FORMIDABELE PRESTATIES KEUZE UIT 3 TOTAAL NIEUWE MUT0RE1 UW opel rekord en uw opel-dealer: twee die voor u klaar staan GM Waalwijk KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN VEERTIG JAAR BRANDWEERMAN gesloten ZONDAG KAMPIOEN? DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 MEI 1966 Woensdag op bedrijf gehuldigd Weinig belangstel ling voor sportdag B.P.J. in Sprang-Capelle Zaterdagvoetbal Capeile Grootse huldiging op kazerne-terrein Korte berichten WAALWIJK Deputatie uit Dodenau Mgr. Bekkers-gilde in Waalwijk Mevrouw Lenglet ernstig gewond Automobielbedrijf WAVEEM N.V. Bij de N.V. H. Brands en Zonen, schoenfabriek in de Weteringstraat te Loon op Zand, is de derde 40- jarige arbeider woensdag gehuldigd. Dit had een feestelijk tintje, want 't gehele personeel feestte mee. De directie had hun allemaal in deze vreugde laten delen. Tegen 9 uur in de voormiddag heeft de directie van N.V. H. Brands en Zn. haar medewerker, de heer Piet Beerens, eens werkelijk in de bloemetjes weten te zetten, want hij werd toen thuis afgehaald met zijn echtgenote en broer. Op het di rectiekantoor was alles feestelijk in gericht en werd hij toegesproken door de heer Leo Brands Jzn., die hem namens de firmanten felici teerde met het feit dat hij momen teel 40 jaar aan deze zaak verbon den was. Hij schilderde de afgelopen perio de voor deze plichtsgetrouwe knecht en stelde hem als voorbeeld. Namens de directie bood hij de heer Beerens een ijskast aan, terwijl mevr. Bee rens bloemen werden aangeboden. Hierna had 'n korte receptie plaats voor alle medewerkers uit het be drijf. Tegelijk mocht de heer Arn. Brands namens het personeel de ju bilaris twee mooie tuinstoelen over handigen, vergezeld van sigaren en een doos bonbons voor mevr. Bee rens. Alles ging in een op rijm gezette redevoering. De heer Bee rens, die ontdaan was van deze grootse hulde, dankte in hartelijke bewoordingen. Om 10 uur kwam burgemeester L. van Erp, om eveneens deel te nemen aan deze huldiging. Hij noemde het weer een mijlpaal voor de jubilaris, die dus 40 jaar lang Fa. H. Brands en Zn. heeft gediend, maar ook voor de omgeving van de heer Beerens, die ook een grote rol speelde en ook mede-ge-werkt heeft. Aan dergelijke personen typeert zich de werkgelegenheid in de schoenenwereld. Elk bedrijf heeft weer een typeschakering van hoog tot laag, maar kenmerkt de nuance verschillen van oudere en reeds lang in dienst zijnde functionarissen. Thans vraagt, aldus de burgemees ter, het diploma voor de arbeider die jong is, en een herscholing voor de oudere de aandacht in de bedrij ven. Er is een groot verschil met vroeger en nu. De heer Beerens heeft nuance aangebracht voor dit bedrijf in het arbeidsmilieu. In de tijd van stads gewestelijke ontwikkeling en hoog conjunctuur moet men aandacht hebben voor elke burger. Hier was de heer Beerens een voorbeeld voor de jongeren gesteld; 40 jaar arbeid in een dynamisch bedrijf. Helaas is er slijtage in alle opzichten, maar dat vraagt aanvulling zowel bij de patroon, directie en personeel, en hoe dit gebeurt kenmerkt het be drijf. Zich tot de echtgenote van de heer Beerens wendend, zei de bur gemeester, dat hij reeds eerder haar kende in een andere kwaliteit en veel dankbaar werk met haar had verricht (K.A.V.). Juist daarom was hij blij nu haar echtgenoot te mogen feliciteren met dit 40-jarig jubileum. Namens H.M. de Konin gin mocht hij de heer Beerens de zilveren medaille opspelden, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hij was er trots op dit te mogen doen in het bijzijn van di rectie en familieleden van de heer Beerens. Deze onderscheiding drukt weer een stempel op de werkne mers en leiding van het bedrijf. De heer Piet Beerens bracht hier na hartelijk dank aan zijn patroons en de burgemeester voor de onder scheiding, die voor hem een onver wachte huldiging was geweest. Hij hoopte deze in ere te blijven dra gen. Mevr. Beerens-v. d. Schoor bracht dank uit aan allen die dit hadden bewerkt, evenals aan bur gemeester v. Erp, die voor haar ook een speciaal woord had bij deze ge legenheid. Samen met haar man waardeerde zij de mooie en spon tane huldiging. Zij dankte nogmaals de firmanten der firma Brands. Na dit officiële gedeelte werd het werk in de fabriek stopgezet en alle medewerkers vertrokken per auto bus, om een flinke, maar mooie reis te aanvaarden. Dit keer was 't' doel Schiphol met een rondleiding al daar. Een en ander was bijzonder goed gekozen, want de mensen van Fa. Brands hebben er van genoten. De maat was nogniet vol, want in Bunnik werd nog een gezamenlijke maaltijd gebruikt. Van hier naar huis was niet lang, maar wel wat „vroeg". Kortom, bij deze huldiging en de personeelsreis bleek, dat men zeer voldaan was over hetgeen deze fir ma bij de inzet van de Loonse ker mis bood. JUWELIER van 30 mei t/m 4 juni 1966 wegens vacantie De jongerenorganisatie van de Brabantse maatschappij van landbouw - die tegen woordig de BPJ heet - heeft zaterdag wed strijden gehouden op het terrein van de voetbalvereniging SSC. Wedstrijden in haxdlopen, hoogspringen, kogelstoten, enz. Groot was de belangstelling niet voor deze langzamerhand traditionele sportdag van de Brabantse p'attelandsjongeren. Wél druk was het op het bal van de jongeren in zaal Euphonia in Kaatsheuvel, waar de tot miss j platteland gekozen mej. E. van Thilló uit Breda de prijzen uitreikte. Voor de eerste keer 'had de BPJ ook zwemwedstrijden op het programma staan. Maar veel animo om een-duik in het bad te nemen was er niet, vooral niet bij de da mes. Mej. van Mourik uit Fiinaart was de enige. Uitslagen: Volleybal 'heren: 1. Sprang- Capelle, 2. Dinteloord, 3. Zevenbergen. Volleybal dames: 1. Zevenbergen, 2. Fij naart, 3. Sprang-Capelle. Kogelstoten heren: 1. B. Spuybroefc, Dron- gelen, 2. A. Nelemans, Zevenbergen. Kogelstoten dames: 1. B. Nelemans, Ze venbergen, 2. A. Breure, Fijnaart. Hardlopen heren 100 meter: 1. G. Rijken, Sprang-Capelle, 2. J. Hagens, Lage Zwalu- we. Hardlopen dames 80 meter: 1. M. Ophorst, Sprang-Capelle, 2. D. Kuijsten, Sprang-C. Hoogspringen heren: 1. Spuybroek, Dron- gelen, 2. Noteboom, Klundert. Hoogspringen dames: 1. M. 'Ophorst, Spr.- Capelle, 2. E. Maris, Fijnaart. Verspringen heren: 1. Kordux, Steenbergen 2. 0. Rijken, Sprang-Capelle. Met spanning zag men de wedstrijd Was pik - Zundert tegetncet, niet in het minst in Bavel. Verloor Waspik 1 punt dan was de titel voor Bavel. Waspik heeft een dui delijk antwoord gegeven. Met liefst 8-1 werd Zundert van het veld gespeeld. Nu zal op 2e pinksterdag in Waspik de spanning een ciimax bereiken omdat dan de ontmoeting Waspik - Bavel de kampioen moet aanwijzen. Wint Waspik dan hebben beide clubs 32 punten en volgt een beslis singswedstrijd. Hoe dan ook de voorhoede had gisteren een productieve bui terwijl de verdediging met succes weer de minst gepasseerde ach terhoede bleef. De eerste twee doelpunten ontstonden uit inworpen van Cor Smits. In de 6e minuut was het Paul Smits die de score opende, terwijl Jan .Broeders in de 22e min de bal naaT Kees Smits kopte die nummer twee scoorde. Kees Smits, die na een kwartier Frans Broeders verving zou als invaller ook nog de 4e en 7e treffer scoren. Vlak 1 voor rust zorgde Jan Broeders voor nummer drie. Kees Smits zorgde voor 4-0 THOLENSE BOYS - WIT ZWART 2 - 1 •Thjolénse Boys was sterker dan het door enkels invallers verzwakte Wit Zwart. De midvoor gaf hen na 10 minuten de leiding. Een kwartier na rust bracht A. van Beek de stand gelijk. 1-1. De Tholenaren zetten alles :op alles en via de linksbinnen werd het 2-1. De strijd ibleef tot de laatste mi nuten spannend. SPRANG 2 - HNC 1 - 2 Er was bijna eén half uur in de tweede helft gespeeld toen Sprang door Swart de leiding nam. 1-0. Sprang verdiende de voorsprong. Het speelde 'beter. Maar toen de hardwerkende HNC-ers onverwacht via lleni Sprangers gelijk maakten, was het met de tricolores gedaan. HNC schiep ge vaarlijke situaties en één keer liep het voor Sprang bijzonder goed af toen Sprangers tegen de paal kogelde. Een minuut of zes voor het einde viel de beslissing. Gerrit de Bie bezorgde HNC met een subliem schot de Verwinning. 1-2. en Vervoort voor 5 0. De wedstrijd was dus wel beslist en dat was aan het verweer van Zundert wel te merken. Paul Smits maakte in de 15e,minuut hét halve dozijn vol en 10 min. later verrichtte Kees Smits de hattrick, terwijl vijf min. voor tijd Paul Smits no. 8 aantekende. Uit een corner kon Zundert de eer redden. ZILVEREN JUBILEUM De 'heer G. Rosenbrand, alhier, herdacht een dezer dagen 'het feit dat hij 25 jaren in dienst was bij de N.V. Adr. Oerlemans Zn., Fourages en houthandel te Sprang- Capelle. UITSLAG LENTE "TOTO Week eindigend op 20 mei 1966. Inzet: f 621,20, aantal deelnem. 747. Ie prijs gewonnen door: A- v. Crom. voirt, Ambrosiusweg 167 en G. M. Kipping, Victoriestraat 35, beiden te Waalwijk, geraden f 621,20. Zij ontvangen ieder f 46,59. 2e prijs gewonnen door P. M. van Loon-Steenhuis, Mr. v. Coothstr. 26 Waalwijk, geraden f 621,21; M. Jas sen, Markt 24 Waalre geraden f 621, 19; H. Teurlings, Burg. v. Groten huisstraat 1, Waalwijk, geraden f 621,19. F. v. d. Hout, Grbtestr. 395, Waalwijk. Zij ontvangen f 15,53 3e prijs gewonnen door AOomens, Emmastraat 30, Rij en,geraden f 621,18. Hij ontvangt f 31,06. De prijzen kunnen worden afge haald tot en met woensdag 25 mei, bij de penningmeester J. Timmer mans, Mgr. Prinsenstraat 16, Waal wijk. De invalidenbond dankt alle deelnemers hartelijk Voor hun me dewerking. GILDE ST. CRISPIJN EN CRIS- PINIANUS TE BESOYEN Door het Gilde werd op zondag 22 mei j.l. deelgenomen aan de kringdag van de Kring Maasland, welke in Heeswij k gehouden werd. De Jeugdige tamboers Jan van Huiten Jzn. en Kees van Huiten Czn. behaalden resp. de eerste en de tweede prijs in de jeugdklasse A muziektrom. Bovendien ontving het Gilde het schild als verstkomend Gilde. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in De Twee Kolommen, 2e Pinksterdag géén repetitie. De vrijwillige brandweer van Loon op Zand-Kaatsheuvel heeft zater dag een van haar meest prominen te leden, adj. hoofdbrandmeester Jac. Cornelissen te Kaatsheuvel, op waardige wijze gefêteerd in ver band met diens 40-jarig lidmaat schap van dit korps. Hoogtepunt van deze verdiende huldiging, wel ke gebeurde op het terrein voor de brandweerkazerne, was ongetwij feld de mededeling van burgemees ter L. van Erp, dat ook het hoogste gezag waardering had voor het werk van de heer Cornelissen en dat het de koningin had behaagd zijn gro te verdiensten als brandweerman te belonen met de zilveren medaille in de orde van Oranje Nassau. On der tromgeroffel werd hem deze onderscheiding voor het front van de aangetreden manschappen door de burgemeester opgespeld. De heer Van Erp merkte in zijn toespraak o.a. op, dat, ongeacht de goede materiële voorzieningen voor de brandweer, men afhankelijk blijft van de juiste instelling en mentaliteit van het korps, waarvan vooral de oudere leden als 'n soort plechtankers belangrijk en nodig zijn voor de goede onderlinge geest en verstandhouding. Volgens bur gemeester Van Erp was de jubila ris als een van de beste mensen van het korps zo'n plechtsanker, die door zijn trouw, onbaatzuch tigheid en aanhankelijk, het gepres teerd had 40 jaren een voorbeel dig lid te zijn. Hij wenste de heer Cornelissen en zijn familie van har te geluk met deze bijzondere dag en de verleende onderscheiding en hoopte dat hij deze nog vele jaren met gerechtvaardigde trots zou mo gen dragen. Commandant G. Op den Kamp legde er vooral de nadruk op, dat bij de jubilaris als brandweerman nooit de persoonlijke eer een rol had gespeeld, maar dat steeds het algemeen belang en welzijn hem prevaleerde. De heer Kortus, inspecteur van het brandweerwezen in Breda, wees op de geheel belangeloze inzet van de heer Cornelissen voor de brand weer zonder aan persoonlijk voor- Het gevaar voor de crisis terzake de loon- en prijspolitiek schijnt be zworen. Het kabinet is geheel tot overeenstemming gekomen en de te nemen maatregelen hebben de steun der drie grote partijen. A.s. woens dag komt het debat in de Kamer. - In Amsterdam is het natuurlijk zaterdagavond weer rumoerig ge weest en zijn er 20 personen gearres teerd doch later weer vrijgelaten. Zij zullen zich voor de rechter moeten verantwoorden. GESLAAGDEN MMS Aan hetWillem van Oranje-col- lege te Waalwijk zijn zaterdag de volgende leerlingen van de middel bare meisjesschool geslaagd: Marie- José v. d. Bungelaar, Tilburg; An- ja Kerstens, Waalwijk; Dia Tim mermans en Marianne Treffers bei den Sprang-Capelle. Teruggetrokken: 1. deel te denken. Hij verraste de ju bilaris met het gouden erekruis van de Ned. Ver. van brandweer commandanten. Ten slotte was er een deputatie van de bevriende brandweer uit Dodenau, die de 400 km. lange reis vanuit Duitsland had gemaakt om bij monde van hun commandant Nauman de jubilaris met deze bij zondere dag geluk te komen wen sen en een fraai geschenk te of freren. Tijdens de receptie in de stem mig versierde zaal van hotel Smit kwam de heer Haarmans in zijn kwaliteit van commandant van de brandweer van Tilburg en der re gionale brandweer getuigen van het werk van zijn collega Cornelissen als opleider van jonge cursisten, waarbij hij gaarne een eresaluut bracht aan mevr. Cornelissen voor het gemis van haar man gedurende zovele avonden. Hij hoopte op nog vele jaren vruchtbare samenwer king. De heer Artz feliciteerde namens de korpsleden en de heer v. Stelt namens de cursisten, waarbij ge schenken als blijvende herinnering werden aangeboden. Ook een de putatie van de plaatselijke Bescher ming Bevolking kwam haar geluk wensen voor hun jubilerend lid en instructeur met een aardige atten tie onderstrepen. De brandweren uit de omgeving waren natuurlijk vertegenwoordigd terwijl o.a. ook de plaatselijke gees telijkheid acte de presence gaf. De vele bloemstukken van bedrijven, particulieren enz. waren verder een tastbaar bewijs van grote waarde ring allerwege voor het werk van brandweerman Cornelissen, wiens jubileum tenslotte 's avonds een da verend slot kreeg tijdens de fees telijke bijeenkomst met de korpsle den in het Culturele Centrum te Loon op Zand. WAALWIJK Het St. Antonius- gilde van de jeugdbeweging Jong Nederland uit Waalwijk heeft een nieuwe naam: „Mgr. Bekkersgilde". Uit eerbied en respect voor de over leden bisschop van Den Bosch be sloten de leiders en de leidsters van het gilde de naam te wijzigen. Het secretariaat van het bisdom bedichtte dat men gaarne akkoord ging met de naamswijziging van St. Antoniusgilde in „Mgr. Bekkersgi- de". WAALWIJK - De bekende oud- Waalwijkse arts P. J. A. Lenglet is vrijdagavond j.l. op de Rijksweg UtrechtAmsterdam betrokken ge raakt bij een kettingbotsing. De echtgenote van dr Lenglet raakte hierbij ernstig gewond aan de beide ogen. Gevreesd wordt dat mevr. Leng let haar gezichtsvermogen zal moe ten missen. Het medeleven in Waal wijk met het zwaar getroffen gezin van dr Lenglet is groot. Vorig jaar nam Waalwijk op grootse wijze af scheid van deze arts, die met zijn echtgenote veel voor de Waalwijkse gemeenschap heeft gedaan. Opel-constructeurs ontwierpen 3 volkomen nieuwe motoren. Meer pk's, sneller, feller, 1,5 I - 68 pk, 1,7 I - 85 pk, 1,9 I -103 pk. En de 6 cilinder zelfs 117 pk! Daarbij hebt u keus uit 3 versnellings bakken Opel monteert dubbele remstystemen, schijfremmen vóór Achter volle 135 cm spoorbreedte, voor onwrikbare wegligging. En natuurlijk is uw Rekord zuinig en betrouwbaar, want 't is een Opel! Naar wens 4 deuren... Deluxe uitvoering met slaapstoelen. Enu bent Koning Klant bij elke Opel-deaier, waar ook in Europa! i Official Chevrolet en Opel Dealer Waalwijk Marijkestraat 1 Tel. 0416021712498 WAALWIJK Opel Rekord - speciaal voor u ontworpen door General Motors.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6