Gemeenteraadsverkiezingen Hf DEMIII CrTROËN EXPOSITIE f al .1 r i 'm de ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 MEI 1966 algemene werknemerslijst Drunen MM VfSgï BLAZER "Barathea". Fijn om te zien - fijn om te dragen. In de kleuren-keur zwart, blauw, groen, marine-blauw in 2 modellen: met slank- kledende rugsplit of met dynamische zijsplit- ten. 69. Slank-sportieve PANTALON "Rood-merk" in de allernieuwste tinten '66. 29.75 Voor mannen met stijl een immense kol- lektie vrijetijdskleding, o.a. de Bahama sport- kleding. Buiten verantwoordelijkheid van de redaktie Ten vervolge op onze vorige me dedelingen, zouden wij met instem ming van de Redactie, waarvoor bij voorbaat wederom onze dank, iets nader willen vertellen over de eerste 10 candidaten. We beginnen met nr. 1 de lijst- trekker J. J. M. van Heeswijk, Noorder Pa rallelweg 29, reeds 15 jaar wethou der, waarvan de laatste 4 jaar te vens loco-burgemeester van Waal wijk Hij beheert de portefeuille van Openbare Werken, met alles wat daar zoal bij behoort, waaronder ook sportzaken. Hij bekleedt talrijke functies in het maatschappelijk leven, o.a. lid van de Kamer van Koophandel te Waal wijk namens het N.K.V., bestuurs lid van de R.K. Huishoud- en In dustrieschool en heeft diverse be stuursfuncties in Waalwij kse Sport verenigingen. Hij is oud-reserve officier. Hij is Vice-Voorzitter van de K.V.P. afd. Waalwijk. Iedereen kent hem, want hij is vraagbak voor velen, omdat hij voor ieder een klaar staat. Zijn devies luidt: „Rechtvaardigheid onder alle om standigheden". Hij verdient de stem van iedere kiezer of kiezeres, die symphatiseert met de werknemers- lijst en geen bijzondere voorkeur bezit voor één van de overige can didaten. No. 2 A. J. Seters, Past. Kuypers- straat 7. Een figuur die niet weg te denken is in het organisatiele ven. Voorvechter reeds bijna 40 jaar in K.A.B. en N.K.V., in „Herwon nen Levenskracht", in de Bonds raad enz. Hij is ook jaren lang, vanaf de oprichting, Voorzitter van de Oranje-Vereniging in Waalwijk- Zuid. De werknemers van Waal wijk, speciaal die van de vakbond „St. Willibrordus", weten wat Jos van Seters waard is en het hoog ste Kerkelijk gezag erkende zijn grote verdiensten op sociaal ter rein met het ere-metaal „Pro Ec clesia et Ponticife". Sedert 1945 is hij lid van de ge meenteraad en hij is fractieleider bij de besprekingen in de Raad. Hij is een zeer actief lid van de woningadviescommissie. No 3 G. A. Duyvelaar, Noorder Parallelweg 37. Is Sedert jaren lid van de Gemeenteraad en heeft gro te ervaring en kennis van zaken in de Commissie der Gemeentebedrij ven, Gemeentebegroting en Ge meenterekening. Sedert 15 jaar is hij Voorzitter der woningadvies commissie terwijl hij ook deel uit maakt van het pas geformeerd bestuur van het Stadsgewest Waal wijk. Hij is een bekwaam musicus en is o.a. Directeur van het Parochieel Zangkoor van de St. Jan en Direc teur van de Waalwij kse Harmonie St. Crispijn. Hij is jaren lang Be stuurslid en Penningmeester van de afd. Waalwijk van de K.V.P. No. 4 C. A. van Mosselveld, Baard- wijksestraat 125. Als Voorzitter van het N.K.V. Waalwijk neemt hij se dert jaren een vooraanstaande po sitie in, in werknemerskringen. Ook hij is reeds jaren lang Lid van de Gemeenteraad. Enkele nevenfunc ties zijn: Bestuurslid van de K.V.P. afd. Waalwijk, Bestuurslid van de Levensschool, Bestuurslid van de Mater Amabilischool, Bestuurslid van het Sociaal-Charitatief Cen trum, Lid van de Georganiseerd Overleg. Hij maakt ook deel uit van het Bestuur van de Districts- raad van het N.K.V. te Tilburg, in verband waarmede hij ook 3 jaar de Sociale School volgde. No. 5 J. H. Verhoeven, St. Crispijn. straat 14. Was reeds 4 jaar geleden candidaat voor de Gemeenteraad op de Werknemerslij st. Hij geniet de meeste bekendheid als lid van de Raad van Commissarissen van de Coöperatie. No. 6 J. C. M. Westerburger, Noord straat 75. Sedert jaren lid van de Gemeenteraad van Waalwijk. Zijn maatschappelijke functie is Maga zijn chef bij de V.S.M. Verder is hij nog Districts-commissaris van de Coöperatie. No. 7 J. A. Buys, van der Merwede- laan 32. Ook hij was reeds eerder candidaat voor de werknemerslij st. Hij is werkzaam ten kantore van het Concern: N.V. Levensverzeke ring Mij, en de Fa. W. Timmermans Zonen. Ook hij houdt zich in zijn vrije tijd bezig met sportzaken en is o.a. de ijverige Secretaris van de V.V. „Baardwijk" (Juliana). No. 8 W. J. B. Snels, Westeinde 29b. Gepensioneerd Adjudant O.O. van het K.N.I.L., met zeer veel functies en ambities, niet het minst op sport gebied.;;- Hij is voorzitter van de V.V. R.%.B„ van de Vogelver. „Vo- gellust" en van de postduivenver. „de Postduif". Verder is hij nog Secretaris van de jeugdsportraad en van het Be drijf s- en Zomeravondvoetbal. Hij heeft ook een groot aandeel in de oprichting van een Sportraad voor geheel Waalwijk. Wij durven stel len dat deze candidaat, die zeer populair in Besoyen is een waar dig representant is voor dit stads deel maar tevens voor het gehele sportwezen in Waalwijk. No. 9 Mej. A. Leijtens, St. Jans plein 21. In haar begroeten wij de eerste vrouwelijke candidate op de Werknemerslij st. Haar onderwijser varingen aan de B.L.O.-school en haar grote activiteiten op velerlei terrein, garanderen ons dat zij een uitstekend en hard werkend Raads lid kan zijn Indien dit aanslaat bij het vrouwelijke deel der kie zers kon hier nog wel eens een ver rassing uit de bus komen. Zij heeft zeer veel verdiensten als Secretaresse van de Kon. E.H.B.O. afd. Waalwijk en als Secretaresse van het Kringbestuur van de Kon. E.H.B.O. en verder als Bestuurslid en werkend lid van de Toneelver. D.V.S.V. No. IQ H. A. J. Pullens, Loeffstr. 109. Dit betreft een der aangetrokken jongere candidaten (26 jaar) en dit betekent ongetwijfeld winst voor de Werknemerslij st. Eensport man met volledig M.O.-diploma en bevoegdheid, sterke schooloplei ding, leraar Gymnastiek en Sport, Reserve-Officier van Sportzaken in militaire dienst en momenteel links buiten in het eerste elftal van R.K.C. Een candidaat die de sym pathie van vele jeugdige kiezers zal winnen. Hiermede hebben wij de eerste 10 van de totaal 20 candidaten even voor de lezers van dit blad belicht. In een volgende bijdrage hopen wij in staat te zijn om de overige 10 candidaten eveneens aan U te pre senteren. Zij allen beschikken over de nodi ge kennis en ervaring om de doel stellingen van de algemene Werk- nemerslijst. het dienen van de Waal wij kse Gemeenschap op eerlijke, sociale en vooral rechtvaardige wij ze te verwezenlij kenin samenwer king met alle andere groeperingen om zodoende naar best vermogen en op constructieve wijze het te voeren beleid mede te bepalen, zonder dat daarover verder veel ophef gemaakt behoeft teworden. Alg. Werknemerslijst (Op dit artikel is geen discussie mogelijk. Red.) BUITEN VERANTWOORDELIJK HEID VAN DE REDAKTIE. De strijd om de 19 zetels in de Waalwij kse Gemeenteraad is geluk kig heel wat minder fel dan 4 jaar geleden. Elk van de groeperingen doet haar best om U ervan te over- te overtuigen dat de door haar voorgestane ideeën de beste zijn, en dat een zo groot mogelijk aan tal candidaten van haar lijst in de Gemeenteraad de beste borg is voor een goede toekomst. Alle groepen gaan er dus van uit dat H bewust kiest, en niet zonder nadenken een hokje rood maakt. In deze krant is vorige week ge zegd dat de Gemeenteraad van Waalwijk sedert de vorige ver kiezingen zoveel sterker is gewor den. Inderdaad: er klinkt veel meer een eigen geluid, er worden ei gen wensen naar voren gebracht die later in voorstellen van B.enW. uitmonden. Verschillende keren is al een voorstel vatT B.enW. door de Raad afgestemd, omdat men er anders over dacht. Hieruit blijkt zeer duidelijk dat het nodig is dat er een Raad is, die kan oordelen over inhoud en gevolgen. Als be langrijkste reden voor de versterk te Gemeenteraad menen wij te mo gen aanwijzen het opnemen in de Raad van vaklui bv. sociaal ge bied, onderwijs, kennis van indus trieproblemen. Niet populariteit maakt iemand tot een geschikt medebestuurder van onze gemeente, maar kennis van zaken: „Jan is geen goed lid van de Gemeenteraad omdat hij zo goed zingt of biljart, maar om dat hij een goede kijk heeft op za ken, en als Jan straks niet meer zingen kan, blijft hij een goed raadslid. U begrijpt wat wij met dit voorbeeld bedoelen. In het opzicht van vakkennis zijn de grote partijen natuurlijk in het voordeel: hoe meer mensen, hoe meer kans op vakmensen. Daar om zien we ook dat de lijsten steeds meer een algemeen karak ter krijgen en dat men mensen uit verschillende kring aantreft. Van erg groot belang is het echter wel te weten wat de mogelijkheden van deze variatie zijn. Als ergens een boerengroepering 4 zetels heeft in de raad en bij de komende verkiezingen bovenaan 5 boeren plaatst en daarna een win kelier, een onderwijzer, een paar ambachtslieden en nog een paar „niet-boéren", dan ziet de lijst er prachtig geschakeerd uit: alle groe pen van de dorpsbevolking zijn ver tegenwoordigd. Maar hoe valt de verkiezing uit? De boeren hebben hun vier vertegenwoordigers er keurig ingestemd en de ruim ver tegenwoordigde „niet-boeren" heb ben honderden stemmen verdeeld over de onderste candidaten, maar niet één heeft voldoende stemmen voor een zetel, en komt niet in de Raad van X. Tellen we al die stem men bijeen dan krijgt die lijst een vijfde zetel, maar die die krijgt dan de vijfde boer toegewezen! En van de prachtig voorgestel de lijst blijft niets over. Het klinkt eigenaardig, maar zo is de waar heid. De volgende keer zullen we U over de voorkeurstemmen iets meer zeggen, want dit is een be langrijk, maar ook moeilijk vraag stuk. Wel moeten we vaststellen dat variatie in de onderste helft van de lijst weinig betekent (uitzonderin gen daargelaten) maar dat de ver scheidenheid moet gezocht worden in de bovenste plaatsen van de lijsten en het is beslist de moeite waard in dit opzicht de Waalwij kse lijsten te bekijken. Een kiezer (Op dit artikel is geen discussie mogelijk. Red.) Dr. Visseri, Hoofd van de We reldraad van Kerken en Mgr. Wil- lebrands zullen namens het Vati- caan een gezamenlijke studie ma ken over het gemengd huwelijk. Dat de verkiezingsstrijd in alle heftigheid wordt gestreden, is nor maal. Maar dat de C.D.U. zich in deze verkiezingstrijd niet ontziet om persoonlijke en gemeenschap pelijke eigendommen zonder toe stemming te besmeuren, gaat toch wel te ver. Vorige week zijn zij zelfs zó ver gegaan om het hek voor de woning van de weduwe Vermeer, op de dag dat haar man begraven werd, geheel vol te hangen met hun verkiezingsbiljetten. Ook de kerk in v.m. Baardwijk, waar deze uit vaartdienst zou plaats vinden, bleef niet vrij van deze plakkaten. Een Partij die zo weinig piëteits- gevoel heeft en persoonlijke eigen dommen zo met voeten trapt, zal door dergelijke daden zeer zeker niet de sympathie van het kiezers korps winnen, maar door deze on christelijke houding zelfs hun sym- phatisanten op hun kiezerstenen trappen. J. Vissers Baardwijksestraat 8 REVERENCE NAAR GENT Reverence heeft dit jaar met veel succes opgevoerd de Operette „lm weizen Rössl". Dit werk werd op gevoerd met medewerking van de Zangvereniging uit Elshout en de Balletschool uit Drunen. Reverence zal dit zangspel, dat zij in Drunen met zoveel succes opvoerde, nu ook gaan opvoeren in Gent. Hartelijk welkom op de -:v\. V. r Ter gelegenheid van onze aanstelling tot Citroën-agent organiseren wij een expositie van alle Citroën-modellen in ons nieuwe zeer moderne bedrijf. Komt kijken naar al wat nieuw en voor uitstrevend is. Laat u vrij en onafhan kelijk voorlichten over de laatste wijzi gingen en het nieuws in het uitgebreide Citroën-programma. Komt kijken naar de nieuwe en bijzonder exclusieve kleuren. Welke auto voor de vakantie? Na de vakantie? Zomer en winter? In de stad en op de grote weg? Kom kies de wagen naar uw hart en maak een proefrit; ont dek de zekerheid van voorwielaandrij ving, de rust van Citroën-vering, het plezier van Citroën-comfort. Prijsverlagingen. De Ami6-3reak is in prijs verlaagd. Deze elegante gezinswagen met zijn ruimte voor een wereldreis kost nu nog maar f 5890,-. Oók de AZAM6 met zijn sterke Ami6- motor heeft een nieuwe verlaagde prijs: 4970,-. Hartelijk welkom op de grote Citroën- introductie show in ons nieuwe bedrijf op vrijdag 27 mei van 19.00-22.00 uur, zaterdag 28 mei van 10.00-22.00 uur, op zondag 29 mei en maandag 30 mei van 14.00-22.00 uur. i ••-v. L,ts'. f si Zanddonk Autobedrijf, Zanddonkweg 2, Waalwijk. ';Vv v STATIONSSTRAAT 2 - 4, WAALWIJK, TEL. 2809

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 7