Tuinirauwbeurs „WeHaTé '66" trekt meer exposanten Jan ooit Kaatsheuvel VERS VAN DE PERS WAALWIJK Bungalows vanaf ƒ39.900- k.k. BI] uitgestrekt bosgebied Provincie Noord-Brabant AGAR zacht fruit fi?!! IN JULI IN HOUTRUSTHALLEN APPELMOES PRIJS VLA PANEERMEEL LEVERPASTEI BOERENMETWORST 68 BOURBONWAFELS 70 OVALETTES Een dokter op de A'PPELMOfi 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 3 JUNI 1966 15 '■*8 internationale «Jaarbeurs voor de tuinbouw Betere kassen Nieuwe wegen Loon op Zand Transport Vlijmen tweesprong Violen zingen door de zomer 8n de schaduw van het licht De laatste kruisvaarder En de koekoek riep over het water De witte buffel en dodenwoud De geheime missie Sprang-CapeBSe Capelle garage en C.V. Sprang a. vrouwelijke administratieve krachten b. typisten Ook U zult enthousiast zijn „UNIEK" LITERBLIK DE BESTE natuurlijk van de BESTE goudreinetten Voor de LAAGSTE De internationale Technische Tuinbouwbenrs „WéHaTé '66", die van 5 tot en met 9 juli in de Haagse Houtrusthallen wordt gehouden, trekt zeer grote belangstelling van de kant van de exposanten. Meer dan 80 procent van de totaal beschikbare expositieruimte in „Houtrust" is momenteel verhuurd, waaruit vergeleken met hetzelfde tijdstip in voorafgaande jaren aanmerkelijk meer animo voor het huren van standruimte blijkt. De sterk gestegen belangstelling toont aan, dat de lichte „drempelvrees", die vorig jaar nog in verband met de verplaat sing van de „WéHaTé" van Honselersdijk naar Den Haag kon worden geconstateerd, nu duidelijk is overwonnen. 'i'lll Zelfs nu de inschrijving nog in voile gang is, mag al worden ge zegd, dat de komende „WéHaTé" 'bb" meer dan ooit de erenaam „In ternationale Jaarbeurs voor de Tuinbouw" zal verdienen. Behalve uit Nederland zelf, komen er ook aanvragen om standruimte uit En geland en Duitsland, terwijl ook veie Nederlandse agenten met bui tenlandse apparatuur op de aan staande „WeHaTé" aanwezig zul len zijn. Economische rapporten over de glastuinbouw wijzen uit, dat de uitkomsten van een bedrijf een üuiaenjke samenhang vertonen met de hoedanigheid van het belang rijkste bedrijfsmiddel, de glasop stand. De tijd, dat in een slecht aangepast en opgelapt warenhuis winst kon worden gemaakt, is voor bij de concurentie op Europees niveau is te scherp geworden. De „WéHaTé" signaleert de ontwikke lingen op het gebied der bedrijfs middelen en stelt daardoor de on dernemer in staat, hiermee gelijke tred te houden. Lang is op het gebied van de kassenbouw in Nederland weinig veranderd maar nu de gestegen arbeidskosten en de geïntensiveer de teelt een regelmatig onderhoud van de giasopstand tot een econo mische onmogelijkheid hebben ge maakt, is er behoefte aan bouw stoffen, die geen onderhoud ver gen. Gestreefd wordt nu naar een duurzame bouw, gebruik makend van nieuwe materialen, waaronder de plastic steen belangrijke plaats innemen. Wat de modellen aangaat, nu ge bleken is dat een steilere dakhel ling grote voordelen heeft, groeit de belangstelling hiervoor, wat ook op de „WéHaTé'' zal blijken. Naar Deens voorbeeld worden er nu ook kassen met grote luchtinhoud ge construeerd. Daarin blijkt de lucht- circulatie, nodig voor de levens verrichtingen van de planten, gun stiger te verlopen, waarbij tempe- ïatuurschommeling beter worden opgevangen. Een groot voordeel van laatst genoemd model is ook, dat de ei genaar er alle kanten mee uitkan. De dynamiek van de moderne tuinbouw maakt het mogelijk, van DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaats heuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Zaterdag na 12 uur en zondag wordt de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel waargenomen door collega H. Winkelman, Kerkstr. 99, Sprang tel. 04167-2350. AGENDA Apollotheater: Vrijdag 21.00 uur, zaterdag 18,45 u„ zondag 15.00 uur en 18,45 uur: De ridder van het vervloekte kasteel. 14 jaar. Zaterdag, zondag en dinsdag, 21.00 uur: La Patota, de zedelozen. 18 jaar. DOKTERSDIENST Het weekend zaterdag 4 en zondag 5 juni a.s. zal de doktersdienst alhier worden waargenomen door dr. R. Raaijmaakers, Hoofdstraat 68a te Kaatsheuvel, tel. 04167- 2050. HANDBAL Zondag speelt Uno Animo de beslissing- wedstrijd voor het kampioenschap tegen Beatrix. Deze belangrijke wedstrijd zal worden gespeeld op het EV V-terrein te Gil- ze. Het betreft hier de afd. Dames senio ren. BRANDWEERWEDSTRIJDEN Het Loonopzandse brandweerkorps zal zaterdag 4 juni deelnemen aan de regionale brandweerwedstrijden welke voor Midden- Brabant gehouden worden te Goirle. groenten naar bloemen over te schakelen en een kas van het nieu we model maakt het mogelijk, zon der enorme investeringen de ba kens snel en efficient te verzetten. De film, die de arbeidsmethoden in de bloemisterij onder de loep heeft genomen, is wel „Mondo ca ne van de tuinbouw" genoemd. Daarin zijn o.m. „transportgruwe- len" te zien, zoals oogstende tuin ders, die zich in volgegroeide pa den voortbewegen als ontdekkings reizigers in de jungle en werkne mers, die de ondernemer f. 40.- per dag kosten, die steeds opnieuw een lange ingewikkelde weg afleggen om de waarde van enkele dubbel tjes aan producten naar een ver zamelpunt te brengen. Het „groene gordijn" van een vol gegroeide kas verbergt dikwijls een slecht of in het geheel niet geor ganiseerd intern transport. Bij het oogsten, wanneer iedere minuut telt, is het transport binnen het be drijf dikwijls een knelpunt, dat on menselijke arbeidsuren en kinder arbeid noodzakelijk maakt. Teelt en verzorging van het ge was, kwaliteit van het product, het zijn factoren die alle aandacht krij gen, maar het primitieve transport nig wordt onderkend. Natuurlijk heeft de „WéHaTé" een passend antwoord op de vra- betekent een rem, die nog te wei gen, die op dit gebied kunnen wor den gesteld. Zo wordt gedemon streerd, hoe een gewijzigd teeltsys teem een betere afvoer van het produkt mogelijk maakt en hoe zelfs de meestal storende verwar mingsbuizen een extra functie kun nen krijgen in het transport van de geoogste producten. Aangetoond wordt hoe wijzigingen in kassen bouw en teeltmethoden het trans port vergemakkelijken, waardoor de tuinder meer tijd krijgt voor zijn eigenlijke ondernemersfunctie. De veelzijdige informatie op het gebied van het interne transport is alleen al een bezoek aan de „WéHaTé" waard. Auteur: Robert Tibber, uitgave: Zuid-Hollandse Uitgeversmij. De Engelse schrijver Robert Tibber biedt de lezer een gevoelige blijde roman met de interessante avon turen van een jonge huisarts aan. Deze avonturen worden zo vol hu mor verteld, dat ze ook Dr. Finlay op het T.V.-scherm populair maak ten. Het blijkt in dit boek dat het voor een jonge arts, die na het be ëindigen van zijn studie in een Lon- dens ziekenhuis heeft gewerkt, een hele overgang is om de witte dok ters jas - het teken van zijn waar- dgheid voor de patiënten en ver pleegsters in het ziekenhuis - te verwisselen voor het onopvallende kostuum van een gewone huisarts. De ziekenhuisdokter doet deze stap omdat hij meent, dat zijn positie te weinig solide is, om de mooie mannequin Sylvia, die hem al een keer heeft aangewezen te kunnen trouwen. Het is een boek dat zo wel gezondeen als zieken een kos telijke medicijn zal vormen tegen alle somberheid en depressies. Auteur: Johannes Weidenheim uitgave: Zuid Hollandse Uitgevers mij. Weidenheim voert de lezer in dit boek terug naar zijn geboorten- streek, het grensgebied van Joego slavië en Hongarije, vol van de meest uit eenlopende mensentypen van velerlei lanraard en waar ook de zigeuners zo'n belangrijke rol spelen. De wijze waarop Weiden heim dit verhaal van zijn land, vaak met originele humor doorwe ven, brengt, is zo hartveroverend en tevens fijnzinnig, dat deze ro man over het kleurrijke zigeuner leven zeer velen bijzonder zal in teresseren. Auteur: Wilbur A. Smith, uitgave: Zuid Hollandse Uitgeversmij. Deze jonge talentvolle schrijver die met „Ais de leeuw zijn prooi slaat" wereldvermaardheid verwierf, ver rast de liefhebber van dit soort ro mans deze keer op een spannende roman die de lezer naar het tu fa erlente Kongo voert. De romance tussen Bruce en Ger- maine, de twee hoofdpersonen van dit boek, houdt de lezer temidden van de dreigende sfeer en ovedal lierend gevaar in haar ban gevan gen. Wilburg Smith voert de lezer in zijn levendige en pakkende ver teltrant binnen in de geheimzinnig heden en het barbarisme, die de staat Kongo nog steeds niet te bo ven is en waarvan de lezer een scherp getekend beeld ontvangt. Auteur: Louis de Wohl, uitgave: Zuid Hollandse uitgeversmij. Een nieuw hoek van deze grote schrijver van historische romans, waarin hij zich niet alleen een uit stekend kenner van de historie van het verleden toont, maar de lezer zo levendig in dit verleden betrekt, dat hij het als van nabij meemaakt. De bijzondere waarde van de Wohl's oeuvre ligt ook daarin, dat hij als het ware de gebeurtenis zelve laat spreken, zodat wij een fascinerend beeld ontvangen van een bepaalde tijdsperiode. Dit is eveneens het geval in deze roman waarin de le zer de overgang van de troon van Koning Karei V op Philips II mee maakt. Een fascinerend boek, dat met grote belangstellng door vele lezers zal worden ontvangen. Auteur: Flora Sandstrom, uitgave Zuid Hollandse Uitgeversmij. De schrijfster voert de lezer naar het duizend meren rijke Finland, waar een jonge houtvester, Erik Vainen, die tijdens de winteroor- log in 1940 met vrouw en kinderen is weggevlucht uit het door de Rus sen bezette Zuid Karelie, zich een nieuw bestaan probeert op te bou wen. Hij zwoegt van vroeg tot laat op zijn pas ontgonnen land, maar het ongeluk vervolgt hem ook hier. Op buitenge won indringende wijze brengt de schrijfster deze Finse tra gedie tot de lezer. Auteur: Wernst Weichert, uitgave: Zuid Hollandse Uitgeversmij. De schrijver brengt de lezer twee boeken in één band, die door hun merkwaardige overeenkomst van ver en recent verleden werden sa mengevat. In de witte buffel ontmoeten wij in de vorm van een allegorie de arme Indiare jongen Vasudeva, die onder een onheilspellend teken is geboren. In dit verhaal open baart zich de diepe en onvergan kelijke wijsheid van het Oosten, die het zo zinvol maken. Dodenwoud is een aangrijpend ver haal van een bekend dichter, die „als gevaar voor de Staat" door het naziregime wordt gearresteerd. Na een kort verblijf in een Staatsge vangenis wordt de hoofpersoon naar Sachsenhausen afgevoerd. Deze ro man betekent een waardevolle be zinning op het grondeloze leed van de genadeloze vernietiging die zo velen ondergingen. Auteur: Hans Hahe, uitgave: Zuid Hollandse Uitgeversmij. Op 6 juli 1938 begon in het Franse kuuroord Evian les Bains, aan het meer van Geneve, een conferentie, die door president Roosevelt was bijeen geroepen. Deze conferentie had slechts één doel: de door het Naziregime vervolgde joden van de ondergang te redden. Alle beraadslagingen, tijdens deze conferentie gehouden, waren strikt geheim en na de sluiting verdwe nen alle protocollen ervan of wer den vernietigd. Auteur Hans Habe die alle besprekingen als speciaal verslaggever bijwoonde slaagde er in stap voor stap deze geheime con ferentie, die allerwege in de doof pot werd gestopt, aan het licht te brengen. Zo werd dit boek niet al leen een stuk wereldgeschiedenis, maar ook een aangrijpend episode in de geschiedenis van de mens heid, het noodlotsuur van een volk. Vertaald in 13 talen bereikte de gezamenlijke oplage van dit boek reeds een getal van 4,5 miljoen ex emplaren. WIELRENNEN Zondag 5 juni wordt te Haarsteeg de eerste wielerronde gehouden. Een groot aantal renners verschijnen aan de start, waaronder de beste Amateurs van Neder land. Ook bij de Nieuwelingen zijn enkele renners van Groot Vlijmen. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag wedvlucht van de Zwaluw vanuit Tergnier, Frankrijk. Afstand 280 km. In- korven zaterdagmorgen van 9 tot half 11 in café Ant. Klerks. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag wedvlucht van de Reisduif vanuit Noyon. Inkorven vrijdagavond in café H. Boom-v. d. Wiel. Zaterdag wedvlucht van uit Chateauroux, deze zijn woensdag inge- korfd. DE ZWALUW Wedvlucht vanuit Moulens Frankrijk op zaterdag 4 juni. Deze duiven zijn woensdag ingekorfd. KRUISBOOGSPORT ROZENJACHT De Vlijmense kruisboogschutters Rozen- jacht namen deel aan het groot concours te Veldhoven. Rozenjacht 1 behaalde de eerste prijs. Rozenjacht 2 een 4e prijs. AVOND-VIERDAAGSE Voor de achtste maal wordt deze week in Sprang-Capelle de Avond-vierdaagse ge houden, uitgaande van de wandelkring Noord-Brabant van de Kon. Ned. Bond voor Lich. opvoed 'ng, en welke hier ter plaatse wordt georganiseerd door de wan delsportvereniging „Er op uit". In totaal nemen er 265 wandelaars(sters) aan deel, voornamelijk afkomstig uit Sprang-Capelle, maar ook wel uit de om liggende plaatsen. Vrijdagavond wordt deze Avond-vierdaag se gesloten en zullen de wandelaars met mu ziek worden ingehaald vanaf de Schrevel- straat, waar de stoet omstreeks half negen zal vertrekken, om via de Heistraat naar het gemeentehuis te gaan. KOLLEKTE VOOR DE STICHTING „HET HOOGELAND" Van 6-12 juni wordt in Sprang-Capelle door de stichting „Het Hoogeland" een kol- lekte gehouden voor haar verzorgings-, op- voedtings- en réklasseringswerk. Behalve voor het uitgebreide werk in de 5 inrichtingen en 4 tehuizen, waarin per jaar honderden personen, ongeacht gods dienst of gezindte, worden verpleegd, wordt dit jaar speciale aandacht gevraagd voor de nieuwe verpleeginrichting „Huilenoord" te Beekbergen. Door deze uitbreiding kunnen 180 patiënten meer worden verpleegd. In „Huilenoord" worden reiatiegestoorde lich amelijk- en geestelijk minder validen, die in geriatrische zin hulp behoeven, ter verple ging en behandeling opgenomen. Aan deze vorm van verpleging bestaat in ons land zeer grote behoefte. Het is misschien overborfg te vertellen, dat voor deze uitbreiding veel geld nodig is. Ondanks de financiële steun van de Overheid, blijven er bij de Stichting finan ciële zorgen, daarom willen wij bovenstaan de kollekte gaarne dringend aanbevelen. Wanneer deze week een kollektant(e) bij U een lijst of bus aanbiedt, hopen wij dat U met milde hand zult willen bijdragen voor dit noodzakelijk, christelijk, maatschappelijk en sociale werk. sendam-Hardiingsveld. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur Prof. Dr. H. Bergeman uit Baarn. TUINKEURING K.N.V.T.P. Door de afdeling Waalwijk en Omstre ken van de Kon. Ned. Ver. van Tuin en Plantkunde werden in Sprang-Capelle de volgende tuinen gekeurd: C. Mayers, v. d. Duynstraat 2; G. Swets, Burg. Smitsstraat 1; J. de Rooij, Burg. van Dijkstraat 14; M. Vos, Julianalaan 10; M. C. Vos Julianalaan 50; Rempt, Julianalaan 52; C. G. v. d. Hoven, Julianalaan 68; J. C. Heijblom, Julianalaan 74; A. Dekkers, Wendelnesseweg-west la; S. Oerlemans, Wendelnesseweg-west 17; J. Sterrenburg, Wendelnesseweg-west 57a; W. A. Konings, Pres. Kennedystraat 32; C. Nieuwenhuizen, Heistr. 121; N. Oeriemans, Korte Ndeuw- straat 3; J. Rozenheek, Christinestraat 4. TOTO V.V. WIT-ZWART Inzet 8e week f. 260,50. Ie prijs J. de Roon, Hoge Zandschel 33, Kaatsheuvel. Geraden bedrag f. 260,50. 2e 'prijs: D. Ie Sage, Wendelnesseweg 80, Capelle. Geraden bedrag f. 260,41. 3e prijs: Mevr. Ie Sage Wendelnesseweg 80, Capelle. Geraden bedrag f. 260,30. met Woonkamer 35 of 27 m-, 3 slaapkamers, keuken, bij keuken, douchecel, royale betegeling, stalen aanrecht, open haard. Complete radiatoren-verwarming. Royale garage> Op afkoopbare erfpacht of eigen grond. Inlichtingen in de Model Bungalow aan de Akker laan te Waalwijk op zaterdag 4 juni a.s. van 13.00 tot 15.30 uur, of bij MACOM N.V., Nic. Anslijnstraat 104, Amsterdam. Tel. 020 - 194556 (buiten kantoortijd 02964 - 30593). DOKTERSDIENST Zaterdag na 12 uur en zondag wordt de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaats heuvel waargenomen door collega H. Win kelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167- 2350. KERKDIENSTEN Zondag 5 juni 1966: Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 2.30 uur Ds. v. Brummelen, Gie- Bij de provinciale waterstaat kunnen worden ge plaatst: Vereist zijn de diploma's ULO en Typen. Vereist zijn: ULO-opleiding en diploma Typen. Ook zij, die binnenkort diploma's als vorenbe doeld hopen te behalen, kunnen reeds thans sol liciteren. Het te bieden salaris zal afhankelijk zijn van leeftijd, opleiding en ervaring. In reiskosten kan een tegemoetkoming worden toegekend. Sollicitaties binnen 14 dagen na deze oproep te rich ten aan de hoofdingenieur-directeur van de provin ciale waterstaat van Noord-Brabant, Waterstraat 16 te 's-Hertogenbosch. als Uw kleding gereinigd is door dank zij de modernste outillage DE CHEMISCHE WASSERIJ EN VERVERIJ MET DE UNIEKE RESULTATEN Schuttersgracht 104 telefoon 2797 Gorinchem Vertegenwoordiging: G, A. van Mourik, P. Vreede- straat 32, Waalwijk. Filiaal Grotestraat 373, Waal wijk. Telefoon 04160 - 4057. per pak 20% =14 gi per pak -20% =16 Bi —10% 14g.z dubbel blik -20% =30 fli 150 gramUfc=12 100 gramVU oer oakI w 10% =l4fli 10% =14 fli busje 50 gr. van 130 nü 250 gram (50 koekjes) -10% =10 gi -10%-20 gratis geldzegels VéGé-artikelen zijn merkartikelen! A.11.30.5-4.9 o i Ai AHi

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 15