wAAlwiikse en UnqstRAAtse couRAnt Garage „Zanddonk'' toonde nieuwe Citroën-modeilen van Jaarverslag Willem van Oranje College - Waalwijk assal Jampe Sparen in obligaties of aandelen? Nu extra aantrekkelijk, want... elk jaar legt het Rijk er 20% premie bij. PREMIE SPAARPLAN mm, VERS VAN DE PERS "1B> BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT Seksualiteit Nu ook Citroën- garage in Waalwijk ^-[er en kleding Beatrix en Claus in Juli naar West Benzineprijs belangrijk verlaagd Mr. Th. Heere nam afscheid als G.S.-lid Damesmode Tilburg Waalwijkse muziek school begint sep tember 2e leerjaar Zon over ponyhof Driestemmig levenslied VRIJDAG 3 JUNI 1966 87e JAARGANG No. 43 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) f 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) f 8,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprij s13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief „ECHO" Telegram-adres Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Grotestraat 205, Waalwijk Opgericht 1878 Waalwijk heeft nu ook een Ci- troën-garage. De gebroeders Jos en Joep Mulders hebben nl. sinds en kele dagen een Citroën-garagebe- drijf aan de Zanddonkweg. In dit bedrijf werd met de Pinksterdagen een show gehouden. Maar liefst 17 wagens, waaronder ook bestel- en vrachtwagens, stonden in de fraai ingerichte bedrijfshal tentoonge steld. Tientallen Waalwijkers heb ben op deze wijze kennis gemaakt met het Citroën-produkt. Een wagen, die de afgelopen ja ren een begrip is geworden, is de 2CV, de bekende „eend". Uiterlijk lijkt de 2 CV nog dezelfde als tien jaar geleden, maar intussen zijn tal loze details veranderd en verbeterd. Zo is er nu keus tussen drie uitvoe ringen, de AZ, de eenvoudige en praktische wagen, de AZM-3 met meer luxe in de bekleding, terwijl de homokinetische aandrijfkoppe- lingen een rustige stuuroverbren- ging verzekeren, ook bij de scherp ste bochten. Tot slot is er dan de AZAM-6, mechanisch en motorisch gelijk aan de AMI-6, maar met alle voordelen van de 2 CV carrosserie. Drie zuinige, comfortabele en vei lige wagens. Bijzonder in trek is ook de Ami-6, waarvan vier verschillende uitvoe ringen bestaan: twee sedans en twee breaks. Zoals bij alle Citroëns is ook bij de AMI de wegligging perfect. De wagen heeft een speciale vering: in de lengterichting geplaatste veer- bussen, die een verbinding tot stand brengen tussen voor- en achterwiel. Evenals bij de 2 CV is „gas op de plank" een genoegen, dat de be stuurder van de AMI-6 zich kan permiteren Niet te vergeten is, dat de AMI een zuinige wagen is. Zes liter olie op de 100 km, olie verver sen bij iedere 5000 km., vier smeer- punten, en de lage verzekerings- en belastingkosten maken de AMI tot een economische wagen bij uitstek. Een concurrerende middenklasse wagen tussen de zes- en tienduizend gulden heeft de Citroën niet. In de categorie „duurdere middenklasse" staat de ID-19 echter zijn mannetje. Een reeks verbeteringen hebben deze wagen in de loop der jaren tot een ideale auto gemaakt. Dit jaar is de verbetering van wel zeer door slaggevende aard geweest. Een nieuwe motor stelt de wagen name lijk tot uitstekende prestaties in staat. De maximum-snelheid is voor taan 158 kilometer per uur bij een onveranderd benzine-verbruik. Bij een snelheid van 8090 km., ver bruikt de ID-19 ruim 9 liter benzine op de 100 km. Naast de ID-19 toonde Garage Zanddonk ook de DS-19, DW-21, DS-21 Pallas (ook in leer). Stuk voor stuk klasse-wagens, die dit nieuwe Waalwijkse garagebedrijf verkoopt. In de bedrijfshal, waar van een gedeelte als permanente showroom wordt ingericht, waren ook te vinden de Citroën bestelwa gens, de AZU (het Wegenwacht wagentje) en de AKL, een bestel wagen met luxe banken en zijrui ten. Verder waren er de HY-1500 bestel en de HY-1500 pick-up. Een juweeltje is wel de Camion 350, een 3,5 ton vrachtwagen. Een vracht wagen, waarvan de Citroënfabrie- ken veel verwachten. De gebroeders Mulders waren dan ook bijzonder trots dat zij bij de opening van hun nieuw bedrijf „Garage Zanddonk", deze Camion konden showen. WAALWIJK verkrUgbaar btyt Juwelier, Hologer, Opticiën WAALWIJK Prinses Beatrix en prins Claus vertrekken zaterdag 2 juli naar Pa ramaribo voor hun bezoek aan de West. Het paar blijft twee weken in Suriname om vervolgens eenzelfde periode op de Nederlandse Antillen door te brengen. In aansluiting op het bezoek?: aan de rijksdelen, zullen prinses Bea trix en prins Claus zich bij de ko ninklijke familie voegen, die dan op vakantie is in het Italiaanse zomer verblijf in Porto Ercole. Prinses Beatrix en prins Claus zijn in Lage Vuursche teruggekeerd van een privé-bezoek aan Engeland. Ze bezochten onder andere koningin Elisabeth en prins Philip. Volgende maand zal prins Claus zijn oriëntatiebezoeken voortzetten. Op het programma staan Philips, DAF, de Hoogovens, de Nederland- sohe Bank, de Zuiderzeewerken, de staande en zittende magistratuur en de advocatuur. Het is de bedoeling dat prins Claus 8 juni in Rotterdam de conferentie bijwoont van de ver eniging van Nederlandse Gemeen ten en op 14 juni de opening van het Holland Festival. DEN HAAG Verscheidene ben zinemaatschappijen in Nederland hebben de benzineprijs verlaagd. Esso en later ook Shell hebben het startsein gegeven voor de „benzine oorlog" in Nederland. Verwacht wordt dat ook de andere benzine maatschappijen hun prijzen gaan verlagen, om zo de strijd aan te kunnen binden tegen de zgn. „witte pompen". De prijsdaling is in iedere plaats verschillend en hangt af van de concurrentie van de „witte pompen" die men ter plaatse heeft. De prijs daling varieert van een-tiende tot vier-en-een-halve cent per liter, zo wel voor gewone als superbenzine. Met een zeer drukbezochte recep tie heeft mr. Th. Heere uit Raams- donksveer afscheid genomen als lid van Gedeputeerde Staten van Nrd.- Brabant. De heer Heere is vanaf '46 Gedeputeerde geweest en was als oudste lid van het college tevens waarnemend commissaris. Vrijdag 1.1. had mr. Heere reeds afscheid genomen van Provinciale Staten. Tijdens de laatste door hem bijgewoonde vergadering van G.S., heeft commissaris dr. C. Kortmann hem nog eens dank gezegd voor z'n grote verdiensten voor de provincie en voor zijn bijdrage aan de vriend schappelijke sfeer in 't college van G.S. Dr. Kortmann bood de schei dende gedeputeerde een portret schildering aan, te maken door een in overleg met de heer Heere uit te kiezen kunstenaar. Vele vertegenwoordigers van voor al waterschaps- en gemeentebestu ren kwamen de heer en mevrouw Heere daarna de hand drukken. De directie van Provinciale Waterstaat de heer Heere was waterschaps- deskundige in het college van G.S. opende de lange rij. Des avonds was er een afscheidsfeest. Uit het jaarverslag over 1965 van het Willem van Oranje College te Waalwijk, ontlenen we de volgende voornaamste gegevens. Het bestuur kwam gedurende het jaar 1965 slechts éénmaal in verga dering bijeen ter behandeling van ingekomen stukken en herbenoe ming van personeel. Voor de ledenvergadering blijkt voortdurig geringe belangstelling te bestaan. Ingevolge een besluit van de le denvergadering werd de Commissie van Toezicht en Advies opgeheven. Notaris Waverijn en Dr P. Koek koek, die in deze commmissie zit ting hadden, werden als bestuurslid benoemd. Met de aanwezige lokalen kün- nen de klassen met enige moeite worden geherbergd. Wel is daar voor nodig de dokterskamer als les lokaal te gebruiken en het lokaal voor naaldvakken door een klas te bezetten. Voorts zijn er nog twee „wandelklassen". De Stichting „Het Schoolconcert" verzorgde een aantal concerten. Op vrijdag 22 januari werd een bezoek gebracht aan P. de Gruyter en Zn. te 's-Hertogenbosch. Voor de klassen 4 A en 4 M werd een werk week georganiseerd van 23 t/m 27 februari. De leerlingen logeerden in „De Witte Hei", het Gereformeerd Jeugdcentrum in Nederland. De kweekschool kreeg als thema „In dustrie en Samenleving. Van 22 maart t/m 27 maart werd een werkweek gehouden voor de klassen 4 B en 4 C, eveneens op „De Witte Hei" te Bilthoven, met het zelfde thema. Het hoogtepunt vorm de het bezoek aan de Koninklijke Demka Staalfabrieken te Utrecht. De vijfde klassen gingen dit jaar Heuvelstraat 14 - Telefoon 26882 Exclusieve collecties BADPAKKEN BLOUSES BIKINI'S ZOMERPANTALONS SHORTS KRAAGJES ROKKEN GEBREIDE JAPONNEN PULLOVERS Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN makeD enz. Een groot nationaal plan gaat het beleggen van uw spaar gelden stimuleren.het Premie Spaarplan. Het Rijk geeft u hiermede daadwerkelijke steun om tot waardevol bezit te komen. Jaarlijks kunnen u en uw vrouw 100, aan premie krijgen. Hoe? Door middel van effectenbewijzen kunnen u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan. Hoeveel? Over besparingen van maximaal f 500, jaarlijks, in de vorm van aankopen (obligaties, aan delen en andere effecten), betaalt het Rijk u en uw vrouw1) na vier volle kalenderjaren een belasting vrije spaarpremie van 20%, dus max. f 100,2). Een voorbeeld Als u dit jaar 500,aan ef fectenbewijzen koopt, en deze omzet in effecten, Per deelnemer maximaal 250,—. Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50,- dan ontvangt u in 1971 de spaarpremie van f 100,—-.De aankopen mogen natuurlijk ook voor een lager bedrag gedaan worden, de spaarpremie is altijd 20%. Op die manier kunt u vanaf 1971 ieder jaar door aankoop van één of enkele "stukken" de spaarpremie verdienen. Doordat u ook nog de gebruikelijke dividenden en rentes ontvangt, groeit uw bezit in de loop der jaren sneller. Wie?O kunt aan het'Premie Spaarplan deelnemen als^ 1. uw belastbaar inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste f 15.000,was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). Waar? Bij de Banken, commissionairs in effec ten, Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisen- banken, Hypotheekbanken. Vraag de gratis brochure! vert. M. HOEDEMAKERS Bevernelstraat 21, Waalwijk Telefoon 04160-3086 naar België. Deze werkweek werd gehouden van dinsdag 16 november t/m zaterdag 20 november. De reis werd georganiseerd door het Belgi sche ivnnisterie van Nationale Op voeding en Cultuur. Bezoexen wer den o.m. gebracht aan Brussel, Meeheren, Namen, Dinant en Ant werpen. Tal van musea werden bezocht. Hoogtepunten van deze weeft wa ren de ontmoeting met de Belgische sciirijver Bernard Kemp en de voor- draenten van de adviseur van de T.t.G.-commissie, Trof. Dr Tour voyeur. Uok bezocht men. een inter naat voor opleiding van meisjes tot lerares in ue landbouwüuisnoudKun- de. Dit instituut is het modernste in zijn soort van België. Op 24 september promoveerde Drs C. Blokland, onderdirecteur van het W.V.O.-college, tot doktor in de Letteren aan de R.U. te Utrecht. De heer J. H. A. Bertens slaagde voor het examen Engels M.O.; de heer D. C. Schouten voor Duits M.O.-B en de heer A. P. van Luyk voor Nederlands M.O.-B. Op 1 januari 1965 telde de school 327 leerlingen. Op 31 december '65 361 leerlingen. In september a.s. begint de Waal wijkse Muziekschool aan haar tweede schooljaar. De nog jonge muziek school stelt ten doel iedereen, die er voor voelt, tegen geringe vergoeding (o.a. mogelijk door gemeentelijke sub sidie) in de gelegenheid te stelten mu ziekonderwijs te volgen. Bewust wil men het kind zo vroeg mogelijk in de gelegenheid stellen 1 maal per week deel te nemen aan de groepslessen voor Algemene Muzika le Vorming nl. zodra het is overge gaan naar de tweede klasse van de la gere school. Vanzelfsprekend kunnen de kinderen ook op iets latere leeftijd deelnemen aan het A.M.V. onderwijs. Het ligt daarom in de 'bedoeling dat er per 1 september a.s. ook groepjes worden samengesteld uit leerlingen, die dan overgegaan naar de 3e-4e en 5e klasse van de lagere school. Het lesgeld voor de A.M.V. be draagt f. 18. - per kind per jaar. Wat de aanmelding voor het A.M.V.- onderwijs per september a.s. (betreft, kan men gebruik maken van een aan meldingsformulier voor A.M.V.-on- derwijs, dat men duidelijk en volledig ingevuld vóór 15 juni a.s. in de brie venbus van de Muziekschool kan de poneren. In verband met de planning van de lessen zullen aanmeldingen voor 'het nieuwe schooljaar na deze datum niet meer mogelijk zijn. Wat de aanmelding voor instrumentaal on derwijs betreft, is het wenselijk, dat dit persoonlijk door de ouders ge beurt op het spreekuur van de direc teur 's-woensdags van 14.00 tot 15.- uur en van 19.00 tot 20.00 uur. In september worden alle, lessen van de Muziekschool gegeven in de verbouwde kleuterschool, Wilhelmi- nastraat 4 te Waalwijk. Auteur: Lise Gast, uitgave: Zuid Hollandse Uitgeversmij. De schrijfster betrekt de lezer in het heerlijke vrije leven, dat zij met haar kinderen en de koddige pony's op haar ponyhof leidt. De vele ponyruiters en zeer zeker ook alle volwassenen zullen volop van dit boek genieten. Een fraaie col lectie foto's begeleidt dit aantrek kelijke boek. Auteur: Edgar Mittelholzer, uitgave: Zuid Hollandse Uitgeversmij. Deze boeiende liefdesroman, die ve len zal aantrekken door zijn open hartigheid, interesante verwikkelin gen en bijzondere sfeer, speelt zich af na de 2e Wereldoorlog in drie oorden: op het eiland Trinidad, in Lonen en op het eiland St. Lucia. Driestemmig levenslied is een bij zonder liefdesverhaal, met alle ken merken van de moderne liefdesro man en waarin vooral „de vrouw" een niets ontziende levensdrang openbaart. Het schenkt ons een in dringend beeld van een wereld van rassenmenging in een subtropisch klimaat, dat ons voortdurend in zijn ban gevangen houdt. Auteur: Anthony Havil, uitgave: Hollandia N.V. Baarn Het is een merkwaardig feit dat van dit voorlichtingsboekje nog nooit een Nederlandse vertaling is verschenen. Het is beknopt, maar zeer „to the point" en in zijn be knoptheid juist zeer knap. Het blijkt dat er behoefte is aan een boek, dat in kort bestek al de verschillende aspecten van het sek suele probleem in onze tijd belicht. „Seksualiteit" behandelt op beknop te wijze alles, wat de tegenwoor dige mens omtrent zijn geslachts leven moet weten, maar zal eerst zijn doel hebben bereikt, als de lezer deze kennis zelf verder aan vult.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5