wAAlwijkse en LAnqstRAAtse cour Ant Uitgaan in het weekend top orm Deze week Rode Kruis aktie in Waalwijk Duke City Sextet op televisie Bedrijfschap voor schoenindustrie 10 jaar geleden ingesteld 1 Afe/s/es.... Musis Sacrum Luxor uitsluitend bij APOLLO ft ft ft ft ft aardbei-soezen ft ft ft ft ftftftftftftftftftftftftft-ftftftftft Shots uit de show VAN MIL De zedelozen Lido „American-Stores" Zorro kruist de degens Bloed en zware sporen Held van het lunapark Okinawa Piusplein 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (04250) officieel TOP-FORM adviseur Ridder van het ver- loekte kasteel Gemeenschapshuis Romantica BANKETBAKKERIJ ZOMERFRIS tè* met slagroom Ronnie Tober I Leger- schrijfmachines Jubileum bij Fa. Smits, Dongen Kapittel doet beroep op diocesanen P. van Assen Jac. Bergmans Holland N.V. VRIJDAG 3 JUNI 196G 87e JAARGANG No. 43 De tcho van het Zuióen A ViAnnom Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -j- 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per rrm. Contractadvertenties: speciaal tarief ECHO" Telegram-adres Omstreeks het midden van de vo rige eeuw heerst er in Calif ornië, dat in die tijd aan Mexico behoorde een ware terreur. Gouverneur Don Manu el is bij iedereen gehaat door zijn on rechtvaardigheden. Slechts een man durft weerstand te bieden en doet dat in de gedaante van Zorro. Zondag 3 uur. Santee, een potige cowboy met een snelle revolver is ontevreden met zijn eentonige en slechtbetaalde baan. Hij besluit daarom premiejager te worden ondanks de protesten van zijn ver loofde. Hij raakt daardoor echter aan lager wal en verandert zelf in een bandiet. Zijn zucht naar geld stelt hem tot al les in staat. Alleen wanneer zijn me debendeleden er genoegen in schep pen mensen te mishandelen zonder enig motief besluit hij weer even pre miejager te worden en daarna zijn le ven rustiger te vervolgen. Zondag en maandag. Voor zijn miljoenen fans maakt 't niet zoveel verschil of Elvis Presley zijn stem laat horen op de stranden van Hawaii, in de natuurpracht van Acapulco of aan de Franse rivièra. Hoofdzaak is dat Elvis ook in deze film weer de hoofdrol speelt. Het verhaal begint in „Moeders Theetuin", een druk bezochte bar, waar de zanger Charlie (Elvis) satiri sche liedjes zingt over studerende rij kelui' s-zoontj esAlle waarschuwin gen het niet te bont te maken slaat hij in de wind en hij wordt door beledig de studenten aangevallen. De sherrif raad hem dan aan zijn geluk elders te beproeven. Met zijn motor en gitaar trekt hij erop uit maar op zijn weg wordt hij door de jeep van een Luna park-exploitant „gesneden" en houdt noch zijn motor noch zijn gitaar over. De Lunaparkexploitant ziet wel wat in Charlie en biedt hem een baantje aan als zanger in zijn park. Het is dan ook Charlie die hem van de rand van een faillisement kan bevrijden. Donderdag, vrijdag en zondag. A.l. (Halls of Montezuma) De titel van deze oorlogsfilm is ge- Bekijk de complete TOP-FORM collectie 1966 van alle kanten I Direct doen— stuur een kaartje of kom even Iang9: u krijgt de fraai geïllustreerde meubelcatalogus ge heel gratis. inspireerd door het befaamde strijd lied van het corps mariniers van de V.S. Het behoorde grotendeels tot de taak van de Amerikaanse soldaten de talrijke eilanden te bestormen die door de Jappen waren bezet. Een groot overwicht in deze film heeft wel de kameraadschappelijk heid en begrip onder de soldaten. De toenmalige commandant van het Ne derlandse marinierscorps, de Gene- raal-Majoor De Bruyne, heeft de film een warme aanbeveling meegegeven. Vrijdag tot en met dinsdag. 14 jaar. Wat gedaan, wanneer het kwaad ons te pakken heeft en ons verwondt, en ons leven dreigt te vernietigen? Slag met slag vergelden, zich door de haat en het geweld laten drijven? Ofwel door medelijden en de vergif fenis pogen dat dat kwaad ons niet zou verlagen, zodat het eigenlijk niet in ons tot kwaad zou ontaarden? Dat is de dubbele keuze waarvoor een jonge lerares zich bevindt. Zaterdag, zondag en dinsdag. 18 j. In het begin van de middeleeuwen stond Ugo di Collefeltro aan het hoofd van het hertogdom Valgrande. Om het bewind te bemachtigen heeft Ugo zijn oom, de wettige heer van de streek, in een kerker geworpen. Maar om zijn gezag te vestigen, besluit Ugo te trouwen met de dochter van zijn oom. Een hofnar waarvan niemand zijn afkomst kent, luistert en kijkt in zijn funktie van nar en kan daardoor op het juiste moment ingrijpen. Vrijdag, zaterdag en zondag. Zaterdagavond Richard and the Thunders. Een beatgroep uit Den Bosch met veel muzikaliteit in hun mars. Zondag de Waalwijkse Oo's die al veel bekendheid aan 'het verwerven zijn. Zaterdagavond het Duke, City Sex tet met veel verrassingen, zondagmid dag The Young Saveges die al eens in Waalwijk zijn geweest en zondag avond The All Stars met nog steeds Ton Kalberg. Zaterdagavond The Hap Cats die hier niet onbekend zijn. Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk VERRUKKELIJK eigen fabrikaat bonbons In Waalwijk wordt momenteel een collecte voor het Bode Kruis gehouden. Een collecte die wij van harte aanbevelen. Het Bode Kruis is een niet te missen organisatie. In 1946 werd het Bode Kruis Korps van het Nederlandsche Bode Kruis opgericht. Dit korps omvat ruim 11.000 vrijwilligers, die allen be voegd zijn tot het verlenen van eerste hulp bij ongelukken. Hier van zijn ruim 5.000 helpsters spe ciaal geoefend in het verlenen van hulp bij verpleging van zieken en gewonden. De basis voor dit korps werd ge legd aan het einde van de tweede wereldoorlog toen alleen nog Zuid- Nederland was bevrijd. De minis ter van oorlog gaf zijn toestemming tot de oprichting van een tijdelijk „Comité van het Nederlandsche vw Vorige week is het vijfde plaat je van Bob Smit en het Duke City Sextet op de markt gekomen. „Ik heb me weer vergist" van enkele maanden geleden heeft plaats ge maakt voor „Dit is voor altijd" met op de achterkant „Geef mij muziek" Bobs' geheel eigen stijl komt op die vijf platen heel sterk naar vo ren. Het is dan ook niet verwon- deüjk dat Bob de liedjes zelf ge schreven en op muziek heeft gezet. Vrijdag 10 juni zullen zij optre den in Studio Stalles waar Bob „Ik heb me weer vergist" en „Dit is voor altijd" zal zingen. Het Duke City Sextet heeft en kele jaren terug een goede keus gedaan met Bob Smit. Ronnie Tober zegt de Nederlandse artiestenwereld veel leuker en gezel liger te vinden dan de Amerikaanse, waar alles er zo hard en meedogen lozer aan toegaat. Hij heeft Amerika nooit als zijn vaderland beschouwd en al zou hij in Nederland niet zon suc ces gehad hebben, zou hij er toch de voorkeur aan gegeven hebben. Ronnie kwam in Nederland voor 't eerst voor de televisie in „Vioor de vuist weg" van Willem Duys. Meteen daarna is het succes al begonnen. Hij heeft intussen al opgetreden in de Sleeswijk Revue, heeft verschillende radio- en t.v.-concerten gehad en ook al een paar grammofoonplaatjes ge maakt. Hij gaat ook weer in het bui tenland optreden o.a. in Duitsland. Er is weer een nieuwe l.p. van hem opgenomen die hij geheel in het Ne derlands zingt. Enkele van die liedjes zijn „Als ik speel" van Ad van der Gein „Een lied wordt oud" van Hans Peters en „Ik zou je een kusje willen geven" van Johnny Holshuisen. De begeleiding met arrangementen voor koor en groot orkest zijn van Jack Buiterman. The Mixers, vroeger The Melody Mixers, hebben een nieuwe solo-gui- tarist in de figuur van Theo Haans, die Peter v. Dun vervangt. Peter kon het vanwege de militaire dienst én zijn studie niet meer bolwerken. Doordat Theo Haans de zanger Theo Jansen meer dan voortreffelijk steunt zijn de Mixers er nogal op vooruit ge gaan. Er heerst twijfel over de laatste op name van de beat-group The Jets, „Pied Piper". Deze is namelijk ook opgenomen door de Engelse zanger Christian St. Peter. De fans maken nu onderling een beetje ruzie, over wie dit nummer het eerste tot een hit heeft gemaakt. Voor Ria Valk is de droom werke lijkheid geworden. In het nieuwe sei zoen krijgen we de olijke Ria in een serie eigen shows te zien. Zij lijkt haar schroom voor de camera's over wonnen te hebben en we kunnen wel verwachten dat er in de shows die ze zelf zal gaan maken, veel schalkse opmerkingen zullen voorkomen. „Gezocht een Engels sprekende Italiaanse vrouw die voor Elizabeth Taylor kan doorgaan". Deze adver tentie stond in een Romeins blad naar aanleiding van de opnamen wn „De getemde feeks" waarin Richard Bur ton zijn vrouw over de knie moet leg gen en haar een stevig pak slaag voor de broek moet geven. De maten van Adamo zijn: colbert 42, pantalon 38, halswijlte 37, schoe nen 41. Hij heeft dit bekend gemaakt naar aanleiding van de grote hoeveel heid kleding die hij telkens weer toe gestuurd krijgt en waarvan bijna nooit iets paste. Adamo moet toch wel een zeer slecht geklede indruk maken op zijn bewonderaarsters. Gerev. vanaf 65, Half jaar garantie. Gratis schrift, type-cursus Telefoonstraat 33 - Tel. 31748 TILBURG Toon Hermans is weer beter. Bij zijn eerste optreden na zijn ziekte in Theater „Carré" werd al geapplau- diseerd voordat het programma be gonnen was. Uit een ovatie bij zijn opkomst 'bleek duidelijk hoe blij 'het Nederlandse publiek is Toon weer in zijn midden te hebben. De fans van Caterina Valente zul len het komende winterseizoen hun hart kunnen ophalen. Van deze we reldvermaarde artieste, die ongeveer in 12 talen zingt en er ook nog zo'n 7 van spreekt, zullen vier één uur du rende shows worden uitgezonden waarvan de opnamen op zaterdag 21 mei zullen beginnen. Zij zal terzijde worden gestaan door een groot aan tal beroemde artiesten waaronder ook Nederlandse. Het gerucht gaat dat Kim Novak zal gaan scheiden van haar man Richard Johnson, met wie zij een jaar geleden getrouwd is. Zelf heeft zij nog geen enkel commentaar gegeven op haar huwelijk, haar trouwring had zij nog om. Voor 't eerst sinds lange tijd staan de Beatles niet op de hitparade. Dit is natuurlijk een hele klap voor de Beatlesfans, maar zij kunnen zich troosten. Op 10 juni zal er een nieu we single van hun idolen uitkomen waar men heel wat van verkocht. De titels van de songs zijn „paperback writer" en „rain" geschreven door John Lennon en Paul McCartney. Roode Kruis" voor het bevrijde ge bied. Direct werd er hulp ver leend aan de slachtoffers van de bezetting. Een grootscheepse actie startte onder het motto „Zuid helpt Noord". Een maand voor de alge hele bevrijding was er de distributie van het z.g. Zweedse witte brood, De enorme stroom giften en goe deren uit het buitenland, voorna melijk voor het westen van het land, moest worden opgevangen en worden verdeeld, talloze zieken uit de concentratiekampen en politie ke gevangenissen hadden onmiddel lijk medische hulp nodig, een kwar miljoen Nederlanders werden ver mist. In zeer korte tijd echter be schikte het Rode Kruis over men sen en materiaal om op al deze terreinen zijn hulp te verlenen. Maar ook in vredestijd staat het Rode Kruis paraat. Bij een grote ramp is het Rode Kruis vaak de eerste instantie die om hulp wordt verzocht. Op zaterdag 28 mei j.l. werd bij de Schoenfabriek G. L. Smits Cie., Dongen, het gouden dienstjubileum van de heer C. van Gooi gevierd. De gouden jubilaris werd op het direk- tiekantoor gehuldigd door een der di- rekteuren en hem een geschenk onder couvert aangeboden, alsmede een ex tra verlof. Namens de afdeling snijderij werd hij toegesproken door de heer M. Hoevenaars, die hem een prachtig cadeau van deze afdeling overhan digde. Door de heer G. van Es werd hij, mede namens de ondernemingsraad, gelukgewenst en hem nog een cadeau van het personeel aangeboden. Bij zijn 40-jarig jubileum werd de jubi laris reeds Koninklijk onderscheiden met de medaille in de orde van Oran je Nassau. Na afloop had er nog een recep tie plaats, waar velen de jubilaris de hand kwamen drukken. Het kathedraal kapittel van het Bossche bisdom staat voor de op dracht om drie personen voor te dra gen voor de benoeming van een nieu we bisschop. Het kapittel vraagt in 'n brief, die met Pinksteren in alle ker ken is voorgelezen, aan priesters, re ligieuzen en leken om bij deze ge wichtige aangelegenheid te willen meedenken 'en spontaan hun gedach ten te willen meedelen. In de brief, die was ondertekend door Mgr. Oo- mens, de voorzitter van het kapittel, schrijft het kapittel ondermeer, dat 't een zware taak is om een opvolger voor te dragen van een zo markante figuur als Mgr. Bekkers was. Er zijn reeds 50 antwoorden inge komen. Het bedrijfschap voor de schoen industrie komt maandag 13 juni in openbare vergadering bijeen. De ver gadering wordt niet, zoals gewoonlijk ten kantore van het secretariaat ge houden, doch in de bovenzaal van het restaurant van de Stadsschouwburg in Tilburg. Na de behandeling van de agenda zal het feit worden herdacht, dat het 10 jaar geleden is dat het Be drijfschap voor de Schoenindustrie werd ingesteld De voorzitter zal een terugblik wer pen op de verrichtingen van 'het be drijfschap in deze periode van tien jaér. Voor deze herdenking zullen ook enkele officiële personen en be stuurders van verwante organisaties worden uitgenodigd. Tot de belangrijkste punten van de agenda behoren onder andere de 'be noeming van een voorzitter, plaats vervangend voorzitter en leden van 't dagelijks 'bestuur voor de zittingspe riode tot 15 mei 1968. Het demissio naire dagelijks bestuur stelt voor de heer F. Mannaerts tot voorzitter te benoemen en de heer A. Geurts tot plaatsvervangend voorzitter. VOOR AL UW binnenschilderwerk en behangwerk Boekelaerstr. 60, Waalwijk Tel. 04160-3945 BedrijfI. Verweij schildersbedrijf Leerdam, Gorinchem, Waalwijk J 11748 ALS U EB TOCH OVER DENKT van school af te gaan en als U dan liever in de prak tijk een gedegen vakopleiding wilt gaan volgen dan mogen we U misschien eens wijzen op een goede mo gelijkheid daarvoor: Ieder jaar leiden we een aantal meisjes op voor het diploma schoenstikken van de Stichting Vakopleiding Schoenindustrie. Evenals ons produkt heeft onze opleiding een goede naam. En het is toch prettig te werken in een bedrijf met beroemde produkten - beroemd om hun stijl bekend om hun afwerking. Dat alleen al is voor U een garantie dat U goed wordt opgeleid. En U verdient al terwijl U leert. Als U belangstelling heeft voor deze aantrekkelijke opleiding stuur dan onderstaande bon in of kom eens langs ons bedrijf om te praten met onze personeelchef. Ons adres is: Elzenweg 25 - Waalwijk Gaarne wil ik ingelicht worden over de eenjarige opleidingskursus tot stikster met het diploma V.A.S. Naam Leeftijd Woonplaats Adres

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9