Kent u de nieuwe opel-motor van de KAPITAN al? OPENING Heren en Kinderkapsalon E. van Noye uw OPEL KAPITAN en uw opel-dealer: twee die voor u klaar staan SiP* Fa. J. H. Scholt Zn. Smid je Verheien en de strijd tegen Mars m WAALWIJK 6 DE ECHO VAN HET ZUlDEN VAN VRIJDAG 10 JUNI 1966 6 Deze nieuwe 2.8 liter-motor (142 pk) heeft al de voor delen van zijn volume: kracht, soepelheid, lange levensduur! Kan fel sprinten maar ook urenlang rustig, geruisloos manoeuvreren door het verkeer. Een geheel nieuwe constructie van ervaren Opel-ingenieurs! Automobielbedrijf Waveem N.V. ZET ZON- EN LICHTINVAL SPELENDERWIJS NAAR UW HAND... MET'LUXAFLEX' ALUMINIUM JALOEZIEËN s s' CANVAS KINDERZWEMBAD L. HOEBEN N.V. Musa Autobedrijf - Waalwijk vakantie-servicebeurt Musa Autoverhuur Zonneschermen Markiezen Rolluiken Luxaflex jaloezieën jongen van 15 a 16 jaar N.V. Schoenfabriek G. L. Smits Cie a. Stikkers b. Jongens, c. prima thuisstiksters Mijnheer Robert is teruggekomen Daar 't onmogelijk is aan allen persoonlijk mijn dank te betuigen voor het medeleven, betoond bij het verlies van mijn lieve man N. J. LIGTHART betuig ik U hierbij mijn oprechte dank. Het is voor mij een grote troost geweest. Speciaal wil ik danken de Zeereerwaarde Heer Pastoor Oomens, Dr. Homan en Dr. van Lennep, 't verplegend personeel van het Groot Ziekengast- huis te 's-Bosch, Directeur en heren ambtenaren en bestellers P.T.T., het Arka-bestuur en allen die een blijk van medeleven hebben gegeven. J. J. A. Ligthart-Schrijner Op maandag 13 juni a.s. openen wij onze moderne Uw bezoek zal door ons bijzonder op prijs worden gesteld. De receptie zal worden gehouden van 4 6 uur. HEREN- EN KINDERKAPSALON Bloemenoordplein 4, Waalwijk Dealer voor Waalwijk en omgeving: Marijkestraat 1 Tel. 04160-2171-2498 Waalwijk Opel Kapitan - speciaal voor u ontworpen door General Motors. eis met klèm het merk LUXAFLEX •J* ,.vU -A. GEDEPONEERD HANDELSMERK VAN Hunter Douglas In uw tuin ideaal voor uw kinderen Zuid Nederlandse Dekkleden- en Tentenfabriek Korte Schijfstraat 8-10, TILBURG - Tel. 04250-34840* STICHTING RAAD VAN BESTUUR BOUWBEDRIJF AANNEMERSCURSUS 's-HERTOGENBOSCH Opleiding voor het diploma Aannemer Burgerlijke en Utiliteitsbouw of Grond-, Water- en Wegbouw- kunde. Aanmelding vóór 4 juli a.s. bij de directeur van de Cursus, An toon der Kinderenlaan 11 te 's-Hertogen- bosch. Prospectus en inschrijfformulieren worden op schrif telijke aanvraag toegezonden. Voor persoonlijke aanmelding bestaat gelegenheid op 11, 18 en 25 juni en op 2 juli a.s. tussen 10 en 12 uur v.m. Indien U met eigen wagen op vakantie gaat, vergeet U dan niet om in onze garage een speciale te laten uitvoeren. Hebt U geen auto? Geen probleem Reserveer voor Uw vakantie tijdig bij: Tel. 04160 - 2051 Hoek Stationsstraat/Irenestraat Winterdijk 8, Waalwijk Telefoon 2191 GEVRAAGD op motorschip van 536 ton, varend op België, Duitsland en Frankrijk. Brieven aan A. M. Floren p/a Crispijnstraat 3, Waalwijk Kerkstraat 53, DONGEN vraagt voor direct: welke hiervoor opgeleid willen worden. Eigen vervoer naar Dongen is aan wezig Sollicitaties aan 't kantoor van bovengenoemde N.V. Voor Waalwijk: 's avonds na 6 uur de heer Hornman, St. Antoniusstraat 88a, Waalwijk - tel. 04160 - 2319 OPYRlGHl STUDIO AVAN 102. Smidje Verholen en Gru- rantrog sprongen uit de straalauto en Grurantrog riep tot een gereed staande monteur: „Is alles voor de vlucht gereed gemaakt? Is er vol doende voedsel en brandstof aan boord? Och, och, wat klets ik toch! Ik ben helemaal in de bonen. Wij vliegen toch niet op brandstof.., wij vliegen toch op gebundeld mag netisme. En voedsel zullen we ook wel niet nodig hebben". „Ehals ik zo vrij mag zijn U even te on derbreken, o wijze Grurantrog. daar komt de vluchtleider al aan om de laatste instructies in ont vangst te nemen", zei de monteur en met zijn vinger wees hij op een naderend manspersoontje, dat een keurig zwart uniformjasje droeg. „Hier ben ik, heer Grurantrog", zei de vluchtleider beleefd. „Ik zal U nogmaals even verhalen wat wij ingevolge Uw telefonische opdracht allemaal moeten doen Onze man nen hier op de vluchtbasis moe ten de teleprismoïdekijker bedie nen en moeten de aarde der twee- handigen afspeuren op plaatsen waar oorlog dreigt. Dat zou vol gens Uw zeggen wel eens in de buurt van 't IJzeren Gordijn kun nen zijn. „Juist!" viel de wijze Gru rantrog de vluchtleider in de rede. „Dat heb je goed begrepen. Als jullie de plaats der oorlogsdreigin gen hebben gevonden, dan richt je onze vliegende pion nauwkeurig op die plaats en je doet ons daar in de buurt landen". „Begrepen, o wijze Grurantrog", zei de vlucht leider. „Mag ik U dan nu verzoe ken in het ruimteschip plaats te nemen?" „Dat mag je", antwoordde Grurantrog. Toen wendde hij zich tot de smid, maar die was al lang naar binnen gesprongen met de vo gelkooi in zijn hand. Hij zat daar nu met spanning te wachten op de dingen, die zouden gaan gebeuren en hij dacht: „Ik wou dat Gruran trog nu maar binnenkwam, want we hebben geen tijd meer te ver liezen". Daar kwam Grurantrog ge lukkig al. „Ziezo, Verholen", zei hij ernstig. De laatste etappe van je reis naar Mars is begonnen. Je gaat nu terug naar je eigen aarde en als alles goed gaat, kan de oor log nog voorkomen worden. Ik heb de vluchtleider opdracht gegeven ons zo snel mogelijk te doen vlie gen". „Ja, ik zie het", zei de smid, die uit de raampjes keek. „We zijn al los van de grond en we vliegen met een ongelofelijke vaart. Ik zie die mooie planeet van jullie zien derogen kleiner worden". Ja, het ging werkelijk ongelofelijk snel. nog geen tien minuten later bevond de vliegende pion zich al in die onmetelijke ruimte, die heelal heet. FEUILLETON door: Joseph Hocking 5. „Om kort te gaan, ik deed al mijn examens met succes en was wat men veelbelovend belieft te noe men. Ik was aanvoerder van een elftal en had toekomstplannen om aan de Balie te komen en een schit terende carrière te maken. Maar toch was ik geen boekenwurm, want ik deed veel aan sport en haalde heel wat prijzen, golf, ten nis. Ik was de beste bij het roeien en kreeg daardoor bekendheid". „Ben jij dan soms. „Wilhelm Brichtauer, juist!" „Brichtauer, die zo berucht. O, neem me niet kwalijk. „Hindert niets! Het is nu een maal geen algemene naam. Ik ben bedenkelijk de enige, die zo heet, en ik ben ook enige zoon! Maar ik ben de enige zoon van de grootste schurk, die ooit op de wereld heeft rondgelopen! Je kent natuurlijk de geschiedenis. De naam Brichtauer heeft in alle kranten gestaan. Jij kunt trots op je vader zijn, maar de mijne staat bekend als de groot ste zwendelaar, bedrieger, eerrover en moordenaar, die er ooit is ge weest. en dat nog wel onder een mom van huichelachtige vroom heid! Hij was voorzitter van aller lei weldadige en sociale vereni gingen, om het geld in zijn eigen zak te steken! Ik kan werkelijk niets noemen, dat tot zijn verdediging strekt! We zijn oorspronkelijk van een heel oude stam. Maar vader trok naar de stad en was daar erg gelukkig met speculeren. Mijn moeder heb ik zo goed als niet gekend. Ze leefde van vader gescheiden en kwam nooit bij ons thuis. Ik ben bijna altijd op de kostschool ge weest en zoals ik je vertelde ging alles schitterend. Maar toen kwam de grote slag. Vader had zijn hele fortuin opgebouwd op chicanes en bedrog. Voor het gerecht bleek hij schuldig aan de laagst mogelijke bedriegerijen. Toen kwam ook uit, dat hij een paar gewetenloze dok ters had omgekocht om moeder krankzinnig te verklaren en haar in een gesticht te plaatsen. Hij kreeg tuchthuisstraf. Bij een po ging tot ontvluchting werd hij neer geschoten. Nu weet je, wie ik ben. Ik heb van al die dingen nooit iets afgeweten. Ik leefde helemaal te goeder en tevreden en had veel vrienden. Maar die begonnen met toen allemaal te schuwen alsof ik een schurftige hond was. Ik ver moed, dat de mensen dachten, dat ik naar mijn vader zou aarden. Ik vond alle deuren voor me geslo ten. En ik kreeg geen geld meer, terwijl ik aan veel geld gewend was. Ik was nog voor niets klaar en had geen baantje. De naam Brichtauer was onteerd. Maar ik zei tot mezelf: „Ik wil hem in ere herstellen! Ik wil de schande uit wissen, die mijn vader er op ge worpen heeft. „Juist", zei Reichmann, zich on rustig op zijn stoel heen en weer draaiend. „En wat heb je toen ge daan?" „Wat ik gedaan heb? Ik ben naar mijn bekenden gegaan en heb hun gevraagd, me aan een betrekking te helpen. Niemand stak een hel pende hand uit. niemand! Ik denk dat ze niet durfden. Ze keken een andere kant uit, als ze me zagen aankomen. Mensen, die ik vroeger geholpen had, deden of ze me niet kenden. Toen besloot ik, het on der vreemden te proberen. Maar als ze enkel maar mijn naam hoor den, gooiden ze hun deur voor mijn neus dicht". „En heb je werkelijk geen enkele keer iets bereikt?" „Ja. Tweemaal. Eenmaal kreeg ik een kantoorbaantje, maar mijn medeklerken maakten het me on mogelijk, zodat ik wel ontslag moest nemen. En de tweede keer ging het al net zo, want ik werd eruit ge gooid, omdat ik een kerel, die me om mijn naam bespotte, op zijn gezicht sloeg. Daarna heb ik aller lei baantjes aangepakt, van nacht portier tot bordenwasser toe. Maar als ik mijn ware naam noemde, kon ik vertrekken. En ik wilde juist mijn naam door eerlijk werk weer in ere herstellen. Intussen was ik al mijn geld kwijt geraakt en had alles wat ik nog bezat aan kleren en zo meer, beleend. De winter stond voor de deur. Ik begon in te zien dat ik mijn naam zou moe ten veranderen, wilde ik niet van gebrek omkomen. Ik had gedaan wat ik kon, maar niemand wilde me hebben". „En toen kwam er zeker een vrouw in het spel, die je hielp?" „Neen", antwoordde Brichauer. „Ik had er geen slag van, met vrou wen om te gaan. Ik had nooit an ders gedaan, dan in mijn boeken zitten turen. Ik was wel geen klui zenaar, maar ik had toch nooit een liefdesgeschiedenis gehad". „Wel, wat heb je dan gedaan?" Op een goede dag liep ik langs het water en zag daar een bui tenlandse boot liggen. Ik vroeg de kapitein of hij me soms gebruiken kon. Hij verstond me eerst niet, maar met een paar woorden Itali aans begrepen we elkaar dan toch zowat. Ik had geen papieren, maar hij vroeg er ook niet naar. Hij had volk nodig en daarom nam hij me aan. Zo heb ik drie jaar rondge zworven van het ene schip op het andere. Eindelijk kwam ik hier te land en vond een baantje op een schapenfokkerij. De fokker las geen kranten en had dus mijn naam nooit gehoord. Sedert die tijd heb ik mezelf hier begraven, kom nooit in de stad en ben bang, dat ik kans loop, dat iemand me zou her kennen. Drie dagen geleden heb ik de hoeve verlaten en nu.enfin, nu zit ik hier". „Is dat alles?" „Ja.alles!" Alleen hete snurken der slapen- den in het nevenvertrek verstoor de de stilte, die op dit verhaal volgde. Het vuur begon te doven en buiten viel de regen nog steeds in stromen neer. „Gooi er nog wat hout op!" zei Reichmann. „Waarvoor?" zei Brichtauer, maar voldeed toch aan het verzoek. „Je hebt een vreselijke tijd door gemaakt!" „Je weet nu tenminste, hoe ik hier vergezeld ben geraakt", ant woordde Brichtauer. „En je hebt geen fortuin gemaakt?" „Nog geen vierduizend gulden! Wat is dat nu? Ik ben nu acht en twintig en zie nog even weinig kans, om me thuis een bestaansmogelijkheid te ver schaffen, als acht jaar geleden. En bovendien zie ik er tegen op, te rug te gaan". „En toch wil je je leven niet hier slijten?" „Grote goedheid.neen! Man, je kunt je niet voorstellen, hoe ik er naar verlang, weer eens in de be schaafde wereld terug te zijn.on der mensen van mijn eigen soort. het leven van een fatsoenlijk bur ger te leiden, een eervolle positie in mijn eigen land in te nemen! Maar iedere weg er heen loopt dood voor me!" (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6