wAAlwijkse en LAnqstRAAtse couraiu Uitgaan in het weekend Luxor Lido Zondag start traditionele Tefado-rally in Dongen De DUKE ELLINGTON grootste Jazz-„edelman" Rayon Almkerk krijgt een zelfstandig Arbeidsbureau Jampe Musis Sacrum APOLLO Berg en Dal GOEDE GEBRUIKTE AUTO Shots uit do show Te vuur en te zwaard Voorpost in de Jungle Muiterij op de Bounty Ho MuziekI •.V ZUIVERE HUID [-UROL en PU ROL-poeder Valstrik voor een moordenaar Dreigende trommen Romantica Gemeenschapshuis „DE LANGSTRAAT" N.V. Grotestraat 349, Waalwijk fccho I Mjwaek Show! Zondag in Waalwijk K. JM .-Oriëntat ierit voor tieners en twens Heusden definitief bij streekraad Land van Heusden en Altena Maandelijks rapport Arbeidsbureau Waalwijk Damesmode Tilburg VRIJDAG 10 JUNI 1966 87e JAARGANG No. 45 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26+ 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10+ 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (by incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per rrm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO" Oehrainische boeren, die de Pool se overheersing niet langer willen verdragen verlaten hun dorpen om zich bij de opstandelingen te voegen. Tegen deze achtergrond, die het Oekraine van de 17e eeuw met ver woesting door zwaard en vuur be dreigt, speelt het verhaal zich af van Kol. Jan Ketusky die opdracht heeft het commando over Fort Kudak, een Poolse voorpost, op zich te nemen. Zondag 3 uur. In 1944 wordt Jacques voor de ogen van zijn broer André Ferrier in Frankrijk door een Duits officier ge dood. Vanaf dat moment wordt Fer rier bezeten door de wil zijn broer te wreken. Na het einde van de oorlog in Eu ropa wordt André naar Indo-China gestuurd waar hij onder-commandant wordt van een kleine, post aan de rand van „de vlakte van het riet", die in handen is van de rebellen. De rebellen rukken echter steeds verder op en de Fransen hebben geen man schappen genoeg om de rebellen te gen te houden. Op zekere dag landt een klein vliegtuigje gedwongen door motorpech bij de post. De piloot is een duitser en André komt tot de ontdekking dat die duitser zijn broer doodde. Zaterdag en maandag. 14 jaar. Het hypnosenummer van George von Cramer met zijn pop „Grog" en zijn partner, Magda, is elke avond weer een groot succes. Achter de cou lissen moet Erik Stein, de uitvinder van het nummer, toezien hoe hij steeds meer op de achtergrond wordt gedrongen. Dit kan hij niet verdragen en wan neer de gelegenheid zich voordoet ontdoet hij zich van George. De ver denking is daarna niet tegen hem maar tegen een bloemenloopjongen. Erik ziet in hem toch een bedreiging en doodt hem eveneens. De pop Grog is van de moord getuige geweest. Erik wordt nu telkens wanneer hij zijn huis betreedt met hoongelach van Grog ontvangen. Op alle mogelijke manieren probeert Erik zich aan zijn schuld te onttrekken. Donderdag, vrijdag en zondag. 18 .j JONG EN IMMOREEL Een geheimzinnige invalide in een rolstoel, die zich ,,Mr Claude" noemt staat aan het hoofd van een bende narcoticasmiokkelaars. Voor de we derverkoop bedient hij zich van jon gelui, die aan narcotica verslaafd zijn en die hij daardoor in zijn greep heeft. Vrijdag tot en met dinsdag. 18 j. In het begin van de 19e eeuw woedde in Florida een oorlog tussen de soldaten van de jonge Amerikaan se republiek en de Indianen, waar van vooral de Seminolen uiterst bloeddorstig zijn. Het is kapitein Wyatt (Cary Coo per) die opdracht krijgt om met een handvol getrouwen dit sterke fort uit te schakelen. Zaterdag en zondag. 14 jaar. Over deze film en de geschiedenis van het onderwerp is al veel geschre ven en gediscusieerd. Het verhaal wil dat de bemanning aan boord van de Bounty aan het muiten gaat wanneer de kapitein te strenge strafmaatre gels neemt en er slachtoffers vallen omwille van de lading jonge brood boompjes die veel water nodig heb ben. De bemanning moet het maar zonder doen. De eerste luitenant maakt aan deze onhoudbare toestand een eind door de kapitein en diens getrouwen in een barkas over boord te zetten. Hierdoor bestempelt de luitenant zichzelf en zijn aanhangers tot muiters. Zij ont dekken een eiland waar zij een neder zetting stichten. Het gaat hen goed maar toch wil de luitenant zijn man nen overhalen mee terug te gaan naar Engeland om de Admiraliteit in te lichten over de misdragingen van de kapitein opdat iets dergelijks zich in de toekomst niet meer voor zal doen. Enkele mannen zijn echter bang voor de strop die hen in Engeland on getwijfeld wacht en besluiten het enige middel, de Bounty, dat de lui tenant nodig heeft zijn plan te vol voeren te vernietigen. Een groots ver haal in een goede film weergegeven. Vrijdag, zaterdag, zondag en dins dag. 14 jaar. Zaterdag het Duke City Sextet met Bob Smit. Zondag The Glow Masters beter bekend als 'het Cor Luyten Sep tet. Cor Luyten heeft echter verstek laten gaan en de groep moest een nieuwe naam kiezen. Zaterdagavond bal met Ciompains en John Desmares. John slaagt best in zijn pogen een goed zanger te zijn en zijn bekendheid breidt zich steeds meer uit. Zaterdagavond The Thunders met Richard uit Den Haag. Zondag The Flying Dutchmen uit Rotterdam. Zondag aan de Roestelberg The Rowdies. Zoekt U een. Dan naar AUTOMOBIELBEDRIJF telefoon 04160 - 2113 - 2409 Inruil Financiering en Verzekering mogelijk. Op zondag 12 juni zal om 12.30 uur de Tefado-rally voor de derde keer van start gaan. Dit sportge beuren neemt in het programma van de Tefadofeesten in Dongen, genoemd „De Jaarbeurs van het Zuiden" een belangrijke plaats in- De autoclub „Aurora" is ook dit jaar reeds maanden zeer actief om van deze rally een evenement te maken, dat op sportgebied natio naal bekend zal zijn. In de 60-jarige ontwikkelingsge schiedenis van de jazzmuziek is nauwelijks een tweede figuur aan te wijzen van het formaat van de componist, arrangeur, orkestleider en pianist Duke Ellington. Hij is ongeveer van dezelfde leeftijd ais de jazztrompettist Louis Armstrong maar heeft weinig of niets van diens showmanship. Armstrong heeft in zijn latere le ven veel, té veel concessies aan de commercie en zich duur verkocht aan zijn grote publiek. In zekere zin is daar niets op aan te merken, want Armstrong heeft heel lang in de bitterste armoede geleefd en met zijn later snel verdiende geld, veel steun verleend aan de acties van zijn rasgenoten ten behoeve van de integratie. Ellington daarentegen is de integere musicus gebleven. Het aantal composities, dat hij heeft geschreven in de loop van zijn leven, is niet te tellen. Er is een tijd geweest, dat hij er zo'n honderd per jaar schreef. Zijn gra- mofoonplatenopnamen lopen in de 1500 en er zijn ongeveer een 25 mil joen platen van hem in omloop. Ondanks deze getallen, die impo neren, blijkt Ellington als mens niet zo bekend en populair. Niet omdat hij onsympathiek zou zijn, integen deel, maar gewoon, omdat deze jazzmusicus niet aan de weg tim mert. De getallen hierboven ge noemd zijn voor een belangrijk deel te danken aan zijn composities, waarvan er vele in het normale re pertoire van dansorkesten over de hele wereld zijn opgenomen. Dat Ellington nog altijd meedoet, is te danken aan zijn creativiteit en aan zijn vermogen om zich al tijd weer aan te passen aan de mo dernste ontwikkelingen van de jazz- Wie het Ellington-orkest in al zijn glorie, oud en nieuw, tijdens de ontwikkeling wil horen spelen, kan terecht bij C.B.S. die met drie l.p.'s, The Duke Ellington Era, vol. 1, part 1, 2 and 3 een tijdperk overspan nen van 1927 tot 1940. Daarop kun nen we de hierboven reeds ge noemde onvergetelijke composities horen en nog vele andere, zoals The Mooche, It Don't mean a thing, Bundle of blues, enz. De Duke drukte inzekere mate zijn muzikale overtuiging uit in „It don't mean a thing of it ain't got that swing" en er word beweerd, dat de swing hieraan zijn naam ontleende. Twee grote jazzorkesten, die im mer met elkaar in muzikaal debat waren, zijn het orkest van Duke Ellington en dat van Count Basie. Het laatste staat vooral bekend, om zijn gepolijste en gedisciplineerde werk, terwijl dat van de Duke daar entegen meer vrijheid laat en daar door de indruk maakt rommelig te klinken. Voor- en tegenstanders van beiden kunnen een prachtige vergelijking maken uit de opnamen op de l.p. „Battle Royal", The Du ke meets the Count, waarop beide orkesten aan het woord komen in Battle Royal, Take the "A" train, Wild Man, enz. Ellington maakte ook arrangementen van klassieke composities. Gedeelten uit de „Pèer Gynt" suites van Edward Grieg met aan de andere zijde de Suite „Thursday", een gezamenlijke com positie van Ellington en zijn arran geur Strayhoen en beiden arran geerden ook de bekende Notenkra- ker's Suite van Pjotr I. Tsjaikow- ski. Met deze discografie heeft de geïnteresseerde een kleine hand leiding ter nadere of voortgezette kennismaking van de muziek van en door Edward „Duke" Ellington. Zoals bekend, organiseert de Ka tholieke Jeugd Middenstand van Waalwijk op zondag 12 juni een groots opgezette oriëntatierit op brommers. Het bestuur van de KJM heeft voor de le prijswinnaar een beker (met inscriptie) beschikbaar ge steld. Verder zijn er door de vrij gevigheid van vele Waalwijkse middenstandszaken talrijke waar devolle prijzen te winnen o.a. ra dio bouwset, make-up set, vaatje Hollandse Nieuwe, nylon regenjas, platenbonnen enz. enz. Men kan inschrijven donderdag (heden) van 19 tot 22 uur bij de secretaris: Har ry Hens, Jan de Rooystraat 4, Waal wijk, tel. 04160-2354. Men kan zich ook nog opgeven op zondag 12 juni a.s. van 12 tot 1 uur aan de start, speelplaats St. Petrusschool, Grote straat 196 b. De Walker Brothers hebben el kaar op een vreemde manier leren kennen, namelijk bij een verkeers ongeluk. John en Scot reden in Johns Thunderbird en kregen geen voorrang van een Austin Sprite, hetgeen een botsing tot gevolg had. Tijdens de heftige discussie kregen John en Scot een splinternieuw drumstel in het oog dat zich in de Sprite bevond. Toen was de vrede gauw getekend met het resultaat dat we nu allemaal kennen. Voor Mieke Bos is het dan ook eindelijk zover. In het nieuwe sei zoen zal zij in een aantal eigen shows voor de televisie te zien zijn. Maar eerst zal zij zich een beetje in toom moeten houden, omdat haar dochtertje Karin er een broertje of een zusje bij krijgt. Die Sandy Shaw toch! Wat zal zij moeten beginnen in Italië als zij daar voor de televisie moet optre den. Zij mag dat daar namelijk niet op haar blote voeten doen en vol gens haar voelt zij zich alleen dan op haar gemak als zij barrevoets het toneel op kan. Zou Vince Taylor eindelijk zijn bestemming hebben gevonden? Hij is tegenwoordig namelijk gitarist in een orkest van het Leger des Heils in Londen. De fans van Nancy Sinatra zijn teleurgesteld. Het was zo, dat zij ter gelegenheid van het Grand Gala du Disque naar Nederland zou ko men. Nancy heeft dit echter door gebrek aan tijd af moeten zeggen. Degenen die nu in haar plaats ko men zijn Peter, Paul en Mary, als deze tenminste wel tijd kunnen vin den. The Stones hebben weer een nieuwe hit gemaakt: „Pain it black" Het nummer werd tijdens een Aus tralische tournee geschreven. Door dat Brian Jones in dit nummer op een Indisch instrument speelt krijgt het geheel een heel speciaal effect. Met duizenden Shell-folders, af fiches, programmaboekjes, trans fers enz. is de reclame zo verspreid mogelijk gemaakt. De verspreiding was geselecteerd zodat men mag verwachten dat het resultaat ef fectief zal zijn. De autoclub „Aurora" heeft als eerste doel gesteld de rit zo uit te zetten dat alle deelnemers er plezier aan zullen beleven en tot een goed einde kunnen brengen. De uitzetters hebben dan ook ge zorgd voor goed berijdbare wegen. Bij het verkeerd rijden van oriën tatiepunten zal men steeds weer door opdrachten op het goede par koers worden gebracht. Dit is voor de beginners een reden te meer om eens aan dit sportgebeuren deel te nemen. Toeristisch gezien is de rit zeer mooi. Men hoopt dat de deelnemers ook hiervan zullen ge nieten. Voor de ervaren rijders liggen de motieven om enthousiast de finish te passeren op een meer technisch vlak. Maar ook zij zullen aan hun trekken komen. Het is een oriëntatierit die ge reden wordt volgens het K.N.M.V. regelement 1965. De lengte is ±75 km. Aan de prijzentafel is ook gro te zorg besteed. Allen prijzen van de Tefado-ral ly worden tentoongesteld op de „Jaarbeurs van het Zuiden" in een gereserveerde stand. Elke deelne mer van de Tefado-rally krijgt gra tis twee toegangsbewijzen. Een gun stige gelegenheid om na de finish tot de prijsuitreiking de tentoon stelling te gaan bezoeken. Voor alle deelnemers een prettige af wisseling en tijdpassering. Zonder stemming besloot de raad van Heusden maandag 6 juni j.l. een gemeenschappelijke regeling aan te gaan met de gemeenten in het Land van Heusden en Altena en af te zien van deelname aan de Streekraad Midden-Brabant, speci aal het stadsgewest Waalwijk. Hoewel de besluiten zelf met instemming van de raad werden genomen, kreeg de wijze waarop deze besluiten zijn voorbereid wel enige critiek. Nadat burgemeester A. van Delft een korte uiteenzetting van de gang van zaken had gegeven, was het alleen wethouder A. v. d. Pol, die het jammer zei te vinden, dat alles zo snel was gegaan. De raadsleden hadden vooralsnog geen behoefte over deze kwestie het woord te voeren. De heren Verhaak en De Vroome kwamen echter bij de rondvraag op de zaak terug. De heer Verhaak meende, dat de relatie met het stadsgewest Waal wijk niet volledig verbroken moest worden, terwijl de heer De Vroome zei, de wijze waarop het contact met de streekraad is verbroken, niet elegant te vinden. De heer De Vroome hoopte, dat men nog op een andere wijze afscheid zal kun nen nemen van de streekraad, ter wijl hij eveneens niét kon waarde ren dat de leden van de raad in een dagblad hadden moeten lezen, dat Heusden de streekraad Midden- Brabant ging verlaten. Het besluit dat de gemeenteraad van Heusden maandagavond heeft genomen, houdt in dat de raadsbe sluiten van 29 maart 1965 en van 28 februari 1964 zijn ingetrokken. In 1964 n.l. werd besloten het in terimverdrag van de streekraad Midden-Brabant te aanvaarden ter wijl men in 1965 ermede accoord ging, medewerking te verlenen aan het beraad over de mogelijkheden van voortgang en intensivering van gemeenten in de streek op basis van dit interimverslag, ofwel: lid te worden van de streekraad. Bij wijze van gentlemen agree ment heeft men zich nu wel ver plicht, de in het rapport neergeleg de conclusie's in het door de raad te voeren beleid te betrekken. Vóór het bestaan van de streek raad Midden-Brabant heeft de ge meente Heusden reeds deel uitge maakt van het Land van Heusden en Altena. Volgens het maandelijks rapport van het Gewestelijk Arbeidsbureau Waalwijk, dat tevens cijfers verstrekt over de rayons Dongen en Almkerk, geeft de ontwikkeling op de arbeids markt reden tot nauwlettende en niet geheel van zorg ontblote aan dacht. Gaat men af op het cijfer van een geregistreerde arbeidsreserve van 0,9 pet. van de afhankelijke beroeps bevolking, dan blijkt er tot heden toe, geen grote reden tot ongerustheid. Wanneer we echter zien dat de vraag naar nieuwe arbeiders afneemt, ter wijl daartegenover een groter wor dend aanbod staat genoteerd, dan moet een en ander met zorg worden gadegeslagen. Voornamelijk in de Schoenindustrie, waar men tot een efficiëntere bedrijfsvoering wil ko men, doet zich af nemende vraag naar arbeiders voor. Natuurlijk is een streven om tot een efficiëntere bedrijfsvoering te komen slechts toe te juichen, omdat voor de gehele streek, de gezondheid van deze bedrijfstak van het grootste belang is. Daar staat echter tegen over, dat deze rationalisatie heeft ge leid tot enkele ontslagen en, hoewel sporadisdh, tot liquidatie van bedrij ven. Tot nu toe, konden de meeste daardoor vrijgekomen arbeidskrach ten gemakkelijk in andere bedrijven ivorden geplaatst. Voor enkele van deze arbeidskrachten is het evenwel niet zo gemakkelijk ander emplooi te vinden. Gesteld kan dus worden, dat de huidige werkeloosheid gehand haafd blijft tot die vormen die onder een normaal proces moeten worden verstaan. Zij het, echter in mindere mate dan bij de mannelijke beroepsbevol king, geldt hetzelfde voor een ver hoogd aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten. Het rayon Almkerk zal met ingang van 1 juli a.s. een zelfstandig Gewes telijk Arbeidsbureau krijgen, dat van het kantoor Waalwijk wordt afge splitst. Dit besluit is noodzakelijk ge worden, door de steeds krachtiger wordende uitbreiding in de industri ële sector. Heuvelstraat 14 - Telefoon 26882 Exclusieve collecties BADPAKKEN BLOUSES BIKINI'S ZOMERPANTALONS SHORTS KRAAGJES ROKKEN GEBREIDE JAPONNEN PULLOVERS Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN makeD enz.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9