DESK-Kaatsheuvel heeft een succesvol seizoen achter de rug Jampe Voor tiende maal geslaagden aan Hollandia - bedrijfsschool Noord Brabant is een van de meest„provinciale" provincies ROSE 1. 2. 3. 4. 5. stikkers en stiksters BESTUURSLEDEN HERKOZEN SLAATS' SCHOENFABRIEK 3 3 Trainer A. van Osch belast met samen stelling van le en 2e elftal V AS-diploma's in Waspik aan zeven meisjes uitgereikt G. van Stokkum lid directie De Amstel Door leeuwen aangevallen Damesmode Tilburg Buitenlanders blijven niet in onze provincie Vnjh.-Capeile WAALWIJK vraagt goede die in haar modern ingericht atelier tegen de beste lonen mee willen werken aan haar kwaliteitsprodukten reiskostenvergoeding ev. speciale reisgelegenheid Kapelaan v. Zutphen Vlijmen 25 jaar priester Elshout Sprang VI ij snert «Jeugdvakantiewerk in Vlijmen is van start gegaan Kunstzwemshow in „De Efteling" was groot succes De R'K. v.v. DESK hield zondag, na gezamenlijk de H. Mis in de St. jozefkerk te hebben bijgewoond en het ontbijt gebruikt, in haar clublo kaal ,,De Steenbakker" de jaarverga dering. In zijn openingswoord gaf voorzit ter A. van Boxtel een kort overzicht over het afgelopen jaar, dat zo suc cesvol was geweest, dankte iedereen die hieraan had meegewerkt en sprak de hoop uit dat met vereende krach ten getrouw aan de naam „Door Een dracht Sterk" het komende seizoen eveneens een gunstig resultaat te zien zöu geven. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester kregen goedkeuring en een applaus van de vergadering. Het overzicht van de penningmees ter vertoonde een gunstig beeld, het geen vooral toe te schrijven was aan de kampioenscompetitie 1964-1965 en het succesvolle debuut in de eer ste klas tijdens de afgelopen compe titie. De aftredende bestuursleden A. van Boxtel, P. van Laarhoven en M. Soeterboek werden herkozen. Dhr. van Boxtel zal voorlopig, althans 't kamende jaar, de voorzittershamer blijven hanteren. De tussentijdse op neming in 'het bestuur van de heer A. van der Linden werd door de ver gadering goedgekeurd. Tot nieuwe bestuursleden werden benoemd de he ren M. Zwaans, door het bestuur aanbevolen, J. Ligtvoet en H. Snoe ren. De heer A. van Laarhoven, die 34 jaar lid van DESK is geweest, waarvan 121 jaar secretaris, nam in deze vergadering officieel afscheid. Voorzitter Van Boxtel dankte de scheidende secretaris voor het vele omvangrijke werk door deze als zo danig verricht en offreerde hem als blijk van waardering en aandenken een fraaie in leder uitgevoerde elec- trische klok. Ook penningmeester M. Voor het eerst in de geschiedenis werden in Waspik diploma's uitge reikt van de Vakopleiding Schoen industrie, het zgn. VAS-diploma, volgens het leerlingenstelsel. Een en ander gold een initiatief van de directies der lederwarenateliers van Castelijn en Beerens te Waalwijk en van „Het Zuiden" (de firma v. d. Ven) te Waspik. De heer Beerens riep de geslaag den en hun ouders een hartelijk welkom toe in hotel Van Helvert. Met waardering liet de heer Beerens zich uit over de prestatties bij het examen geleverd. De diverse pro ducten welke hierbij ten toon wa ren gesteld, vormden een zichtbaar bewijs van een gedegen opleiding. Spreker spoorde de geslaagden aan op da goede weg voort te gaan. Al len door kwaliteitsverbetering is concurrentie mogelijk, zo vervolgde de hr. Beerens. „Om een goede po sitie te verwerven, is vakbekwaam heid-een eerste vereiste. Daarom moet er ook na jullie opleiding in het leerlingenstelsel een groeiende lijn in de prestaties merkbaar blij ven." Het is n.l. vooral door het fraaie product dat de lederwaren- industrie, welke in Brabant pas een 25-tal jaren bestaat, zo'n opgang maakt. Bij de uitreiking van de di ploma's onderstreepte wethouder J. van Hooren nog eens de waarde daarvan. Vooral als het aanbod van arbeidskrachten groter wordt, zul len alleen de vakbekwame meisjes zich handhaven, aldus de heer Van Hooren. Achtereenvolgens overhandigde spreker de diploma's aan Jacqueline Lamers, Truusje Bruurmijn, Riky Smits, Mieke van Wel, Ans Duques- noy, Gonny Smits en Adrie Donks. Vervolgens mochten de geslaagden een aantal fraaie werkstukken uit de lederwarenindustrie in ontvangst nemen, waarna een gezellige feest avond volgde. Op voorstel van Commissarissen werd op vrijdag 22 juli j.l. tijdens de Jaarlijkse Vergadering van Aan deelhouders, de heer G. H. M. van Stokkum benoemd tot lid van de Directie. Tijdens de vergadering en door deze benoeming werd tot uitdruk king gebracht de waardering voor het werk van de heer v. Stokkum, die zowel hier als door zijn buiten landse activiteiten in grote mate heeft bijgedragen tot de groei van het bedrijf. Soeterboek, die 12 Vè jaar deze func tie 'heeft uitgeoefend, mocht voor z'n accuraat beheer der financiën in deze periode eenzelfde cadeau in ont vangst nemen. Eerste secretaris wordt thans de heer J. Verhiel, terwijl de heer A. v. d. Linden in de toekomst als 2e secretaris zal fungeren. Besloten werd dat trainer A. van Osch zich met de samenstelling van het eerste en tweede elftal zal belas ten. Aangezien zijn kennismaking met 'het spelersmateriaal nog van zeer recente datum is, zal hij hierbij van advies gediend worden door de he ren P. van Boxtel en G. de Nijs. De groep senioren werd tijdens deze ver gadering officieel uitgebreid met zes junioren nu de leeftijd voor de hoofdklasse teruggebracht is op 18 jaar. Het eerste juniorenteam zal in het komende seizoen uitkomen in de hoofdklasse en dus op zondag gaan spelen. Het tweede elftal kreeg een ver diende huldiging, omdat het de spor- tiviteitsbeker had gewonnen. Er werd een bedrag uit de kas getrokken óm dit team in de gelegenheid te stellen een nog nader aan te wijzen belang rijk sportevenement bij te wonen. Na nog een opwekkend woord van de geestelijk adviseur, sloot de voor zitter deze druk bezochte vruchtbare vergadering. De 35-jarige leeuwendompteur Bruno Togni van het Italiaanse na tionale circus Heros, is vrijdagavond tijdens de tweede voorstelling van het circus in Rotterdam, ernstig ge wond geraakt, toen hij in de leeu- wenkooi, ten aanschouwe van on geveer 4000 man publiek, door drie Abessijnse leeuwen werd aangeval len. Bruno Togni, één dér zoons van de Heros-directeur, werd met zwa re wonden aan beide armen en aan het rechter been naar het Dijkzigt- ziekenhuis overgebracht. De vader van de dompteur, de heer Ferdinan. do Togni (65), die in een der loges het incident aanschouwde, schrok zo van het gebeuren, dat hij een lichte hartaanval kreeg. Twee vrou welijke toeschouwers vielen flauw. Zij werden ter plaatse behandeld. Er brak geen paniek uit. De aangevallene wist zichzelf van onder de vechtende dieren te be vrijden, na door drie gebeten te zijn en ze nadien nog in hun kooi te drijven. Heuvelstraat 14 Telefoon 26882 Exclusieve collecties BADPAKKEN BLOUSES BIKINI'S ZOMERPANTALONS SHORTS KRAAGJES ROKKEN GEBREIDE JAPONNEN PULLOVERS Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN makeD enz. Noord-Brabant wordt bewoond door mensen, die voor 85 procent in deze provincie geboren zijn. Met Friesland en Zeeland is Noord-Bra bant de meest „provinciale provin cie" van ons land. In onze omgeving zijn Drunen, Gilzé-Rijen en Wou- drichem het meest „ontbrabantst", maar het Brabantse bloed nam toe o.a. in Berkel-Enschot en Diessen. Dit kan men lezen in een Bra bantse ontleding, die drs. H. J. A. Zaat publiceert in het jongste num mer van „Noord-Brabant", officieel orgaan van het ETI te Tilburg. In deze ontleding kan men dan lezen dat tot de gemeenten met het hoogste gehalte aan Brabantse be volking het dorp Haaren behoort. Boven de Brabantse 90 pct.grens liggen de Kempen, maar ook de om geving van Tilburg en Breda zijn flink met Brabants bloed gezegend. Het minst Brabants van karakter zijn Eindhoven, Den Bosch en Bre da. Een voor Brabant minder fraaie noot is de constatering door drs. Zaat, dat de kriminaliteit van de tieners in onze provincie tot de om vangrijkste in den lande behoort. Alleen de Limburgse en Gelderse jongelui maken het nog een tikje bonter. Een troost moge zijn, dat 't maar een heel klein percentage is dat schuld heeft aan de hoge cijfers; 9940 van de 10.000 jongelui hebben niet met de misdadigheid uit te staan. Tilburg blijft ieder jaar be duidend onder het kriminaliteits- niveau van de grote steden, de sexuele misdrijven namen in dé ja ren '61 en '63 daar echter meer toe dan in welke Nederlandse stad ook. Eindhoven, maar vooral Breda, ko men echter hoog uit boven het kri- minele grotestadgemiddelde. In Bre da was de misdadigheid in de jaren '61 en '63 twee keer zo hoog als het gemiddelde in de grote Nederland se steden. Buitenlandse hotelgasten gaan Brabant voorbij. Zij blijven, als zij komen, maar één dag tegen 2 elders en tegen 4 in de toeristische gebie den. Breda telt de meeste overnach tingen, dan volgt op afstand Eind hoven en dan pas Tilburg, 's-Bosch' en Bergen op Zoom. Opvallend is, dat van het Brabantse aandeel van 5 pet. van het toeristenbezoek con stant slechts 1 pet. in Oisterwijk terecht komt. S.S.C.—KOZAKKEN BOYS Naar aanleiding van ongeregeld heden die zich voordeden tijdens bovengenoemde wedstrijd in de af gelopen competitie, is het eerste elftal van SSC gestraft met 2 thuis wedstrijden te spelen zonder pu bliek, zulks met ingang van 6 juli, een en ander volgens „Officiële Me dedelingen". Afgelopen week zijn voor de tien de maal de getuigschriften uitge reikt aan de geslaagden, die hebben deelgenomen aan de opleiding van de Hollandia bedrijfsschool te Waal wijk. Ook wat betreft de bedrijfs school van de Bossche fabriek van de N.V. Nederlandse Schoenenunie Bloch Stibbe - Hollandia, welke werd opgericht in 1960, vond de uit reiking van de getuigschriften plaats. Bij zonderheid was ditmaal, dat zowel de leerlingen van de Waal- wijkse bedrijfsschool als die van Den Bosch allen de één-jarige op leiding met succes wisten te vol brengen. De uitreiking van de di ploma's, waarbij ook de ouders aan wezig waren, vond resp. plaats in de kantine van het Bossche bedrijf en in zaal Van Helvoirt te Waal wijk. De geslaagden zijn werkzaam op de fabrieken Waalwijk, 's-Bosch, Drunen en Gilze. Geslaagden snijderij-opleiding Bedrijfsschool Waalwijk: Leo Pol, Piet v. d. Vorst, Hans de Lannée de Betrancourt. Geslaagden stikkerij-opleiding Bedrijfsschool Waalwijk. Jongens: Johan de Brouwer, Tiny Kipping, Wout Pijnenborg, Walter v. Riel, Willy v. d. Nieuwenhuijzen, Jo IJpelaar, Henk v. Gestel, Wil Laurijssen, Arnoud Aarts, Henk Netten, Voitex Ramakers, Henkv. d. P.V. „NOOIT GEDACHT" Uitslagen concours vanuit Mons. J. v. Zeist 1, 6, 8, 68, 98; H. Spui- broek 2, 28, 62; A. v. Gooi 3, 32, 36; C. Pullens 4, 13, 40, 88, 106, 113; J. Kramer 5; A. Heijblom 7, 37, 48, 118; J. IJpelaar 9, 51; P de Meter 10, 20, 22, 91; J. Brok 11, 97; Nico Treffers 12, 29; G. Rozenbrand 14, 15, 31, 43, 44, 56, 58, 66, 87, 89, 94, 101, 112, 114, 122; T. de Jong 16, 45, 63, 72, 82, 110; A. Snaphaan 17, 19, ll5; D. v. d. Schans 18, 23, 30, 42, 50, 99; M. Mesch 21; A. Tactor 24; M. Roomer W. 25, 26, 27, 59, 79, 102; Jac. Ophorst 33, 57, 61, 69, 76, 90, 93, 95; A. Spuibroek 24; Jos Rozen- brand 35; A. Nieuwenhuizen 38, 46, 111, 120, 121; A Florijn 39, 100, 109, 119; C. Broeks 41, 77; Kuiten 47, 52; M. Netten 49, 107; Fr. Tactor 53; A. Vos 54, 55, 73, 92, 103; Alb. v. Zeist 60, 78; A. Spierings 64, 105; A. Brouwer 65; A. v. Tiggelen 67; G. Molengraaf 70, 80, 118; J. de Meter 71; P. Blom 74; A. la Grauw 75; D. v. Os 81, 84, 86, 104; A. Treffers 83, li7; A. M. de Jong 85; C. Verhagen 96; Joh. Sterrenburg 116. Donderdag inmanden voor St. Quetin tussen 6.30 en 8.30 uur. vu*- y>A- Inlicht. Waalwijk Loon op Zand Burg v. d. Klokkenlaan 35 Telefoon 3061 P. v. d. Velden, Willibrordusstraat 30, Tel. 472 Wouw, Tiny Heesbeen, Henk Don kersloot, Frans Damen, Tonny Zwerts. Meisjes: Annie van Dam, Petra Butters, Sjannie Velthuizen, Anne Elschot. Bedrijfsschool Den Bosch. Jongens: Dirk Baks, Laurens v. d. Broek, Stan van Uden, Jo Peters, Jan Valentijn, Henk Heesters, Tiny Heijmans, Willy v. d. Put, Jack Stolzenbach, Wim Stuiver, Bertie van Geene. Meisjes: Riky Bettonville, Fr an cien Craane, Tonny Remmers, Tiny Steenbakkers. De volgende Hollandia-medewer- kers zijn geslaagd voor het VAS- diploma: Jongens: Jef van Leeuwen. Har- rie van Haren. Meisjes: Sjannie Velthuizen, Pe tra Rutters, Anne Elschot. Zaterdag 31 juli a.s. viert de parochie Vlijmen het 25-jarig priesterfeest van ka pelaan P. van Zutphen. Een programma is opgesteld wat er als volgt uitziet: 8.55 uur v.m. wordt de jubilaris afgehaald aan het klooster van de zusters door de misdienaars, bruidjes en meisjesgilde. Daarop volgt een plechtige intocht in de kerk, tijdens welke het koor een cantate zal zingen. Samen 'met de parochianen viert de jubilaris plechtig de Eucharistie. Pas toor van Sinnen houdt de feestpredikatie. Het gemengd koor zal de Missa Brevis in B moll van Mozart ten gehore brengen. Met zijn trompet zal de heer Herman Hop man voor en na de H. Mis het geheel ver der opluisteren. In verband met de receptie wordt de H. Mis van 11.45 uur verplaatst naar 11.30. Van 12 tot 14 uur is het re ceptie in de hal van de meisjesschool. Het KMG opent deze receptie met een lied. Tussen 12.30 en 13 -uur wordt een aubade gebracht zowel door de harmonie Concor dia als door het Gemengd koor. Bij goed weer gebeurt dit op de speelplaats. Na de aubade van de harmonie wordt door de voorzitter van het comité, de heer P. Croes het parochie geschenk aangeboden. Dat Vlijmen meeleeft met kapelaan van Zutphen blijkt wel uit de gehouden huis- aan-huis collectie die ruim f 1900. - op bracht. STAMBOEKKEURING Bij de gehouden zomerinspectie van het Fries-Hollands veeslag door inspecteur v. d. Sluis uit Roosendaal voor de fok- en controlevereniging De Vooruitgang te Els- hout werden de volgende dieren in het stamboek ingeschreven: van W. Muskens-Akkermans: Ria 6 b.79 S Ria 8 b.78 R„ Corry b 79 R„ Marlies 2 b 77 R„ Marlies 6 b 77 R„ Anny 6 577 R, Elly 9 b-74 R„ Lies 2 579 R. van P. A. C. van Huiten: Betje 22 b79 S en Johanna 2 b 78 R. van Adr. Pulles: Tita 26 b 78 S, Tita 29 b 78 S, Tita 28 b 78 R. Willy 18 b - 75 R, Jetje 15 b78 S en Jetje 14 5 76 S. van J. Robben: Janny 9 b77 S, Doortje 5 b76 S, Willy 12 b76 S, Anny 3 b 78 R, Bles 50 b - 73 S. van M. Muskens: Doortje 22 b -73 S en Gerda 40 b 75 S. van Adr. Bink: Jetje 99 5 +82 S, Jetje 60 b +82 K.S., Jetje 71 b +80 K.S., Jet je 76 Ib +81 K.S., Jetje 74 b +80 K.S., Jetje 81 578 S., Jetje 97 5 +82 S., Jetje 101 b 79 S., Mietje 86 ab 86 K.S. en Jetje 48 ab 86 K.S. van F. Pulles: Anke 2 b 75 R, Elsje b 77 R, Jana 23 b 79 R. van J. de Bont: Dora 77 b 79 S, Johanna 65 b 75 S, Dora 78 b 78 S, Liza 10 5 79 S, Liza 12 b 79 S, Johanna 68 b +81 S, Dora 76 b 75 R. van Gebr. v. d. Staak: Leopold 58 b 80 S (stier). van Adr. Muskens: Adriaan b - voorlopig (stier). KaatsheuvelW. Dingemans, Antoniusstraat 22 «r-- r...r PUPILLENKAMP V.V. N.E.O. Onder leiding van de secretaris van de jeugdcommissie der V.V. N.E.O., zijn 26 jongens van zes tot twaalf jaar naar het pupillenvoet- bal en ontspanningskamp in Beeg- den (midden Limburg), waar de N.E.O.-jongens van 26 juli t/m 2 augustus zullen verblijven. Het kampprogramma bevat veel attractieve bezigheden, o.a. voor overdag bij goed weer voetbaltrai ning en -wedstrijden, fietstochtjes naar België en Duitsland, bosspelen enz. Bij slecht weer, onderlinge competities van gezelschapspelen, zoals sjoelen, dammen enz. In de avonduren 2 maal avondspel, 1 maal kampvuur en 1 maal T.V. kijken naar de wereldkampioenschappen voetbal enz. Voor de ouders is een Ouderdag gepland om allen de ge legenheid te geven hun zoon te be zoeken. Deze dag zal a.s. woensdag 27 juli zijn. Het kampeeradres is: Crang Hoeve, de heer Bongartz Beegden (bij Roermond). WEDVLUCHT DE ZWALUW JUNIOREN Vanuit Geldenmaken hield De Zwaluw een wedvlucht. Ingezet 33 duiven. De uit slag was als volgt: C. Berkelmans 1; Gerry v. d. Hout 2 4 6; Hannie v. d. Dungen 3; B, v. d. Lee 5. WEDVLUCHT DAX Duiven gelost: Zaterdagmiddag 1 uur. Het was R. v. Esdonk met dezelfde duif van St. Vincent waar hij eerste mee werd. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag hield de P.V. De Zwaluw een wedvlucht vanuit Chimanij, België, afstand 195 km, gelost 8.10 uur, eerste duif 10. 21.18, laatste duif 10.36.10 uur, totaal 520 duiven. De eerste 15 prijzen zijn als volgt: H. v. Beijnen 1; Fr. v. Bokhoven en Zn. 2; M. Laros 3; P. Wijkmans 4; H. Berkel mans 5 12; M. Libregts 6 13; J. Dekkers 7; H. Zeeuwen 8 10; K. Kivits 9 14 15; J. v. d. Hout 11. WEDVLUCHT DE REISDUIF De P.V. De Reisduif hield een wed vlucht vanuit Duffel, België, afstand 82 km, gelost 8.50 uur, eerste duif 10.01.09 uur, laatste duif 10.15.07 uur. De uitslag was als volgt: G. v. d. Wiel 1 53; P. Diepstraten 2 3; P. v. Dal 4 8 32 38 46 55; A. v. d. Heuvel 5 13 29 35; H. v. d. Ven 6 26 31 33; J. Kuys-v. B. 7 34 51; Koolen-Kuys 8 11; P. Vermeulen 9 10 36 39 44 47 49; W. van Ravenstein 12 28 41 43; L. de Laat 14 18; J. van den Heuvel 15 17; T. de Laat 16 30; J. Koks 19; H. Boom 20 21 22 24 37 45; J. Wilhart 23 25 42; M. Strengers 27; J. Boom 40 48; J. v. d. Sanden 50; Kolen en Zn. 52; R. Berkel mans 54; G. Kuys 56. ID Zaterdag is in Vlijmen het jeugd- vakantiewerk van start gegaan. De eerste dag, waarop het weer vol ledig meewerkte, werd benut op 't t.v.-spel „Eén tegen allen" te spe len. Acht groepen, kinderen uit de drie hoogste klassen van de lagere school, hadden voor dit spel inge schreven. Om half zeven kon de spelleider de jeugd de eerste opdracht geven. De jongelui hadden een Uur dé tijd om de opdracht uit te voeren. On der hoogspanning werkten de kin- derep. aan hun opdracht, hierbij aangemoedigd door een talrijk pu bliek. Vooral groep zeven en groep twee. Groep zeven moest vijftien verschillende ambachten uitbeel den. De jongelui deden dat op een keurige wijze. Met recht werd deze groep dan ook de eerste prijs toe gekend. De tweede prijs ging naar groep twee, die opdracht had gekregen 15 raadsleden „te maken". De derde prijs was voor groen drie, vierde werd groep acht, vijfde groep zes, een en vier, terwijl groep vijf op de achtste en laatste plaats eindigde. Morgen wordt 't programa voort gezet. De jeugd van 1013 jaar kan dan het sportdiploma behalen; voor de jeugd van 4 9 jaar zijn er straattekenwedstrijden, terwijl de allerkleinsten in het poppenconsul- tatiebureau terecht kunnen. In het kader van de festiviteiten rond het 15-jarig bestaan van het natuurpark „De Efteling", verzorg de de zwemclub „Admiraal de Ruy- ter" uit Amsterdam zondag in het zwembad van „De Efteling" een kunstzwemshow, welke in alle op zichten een succes is geworden. Dank zij het gunstige weer, wa ren vele belangstellenden getuige van deze kunstzinnige demonstratie, waarin de Amsterdamse zwemsters met o.a. Hetty Balkenende, sinds 1960 Ned. kampioene en over de ge hele wereld als zodanig bekend, Wil de Graaf, 3e bij de Nederlandse kampioenschappen, M. Vleesenbeek, 4e bij de Nederlandse kampioen schappen, een gevarieerd program ma voorschotelden. Bijzonder geslaagd waren de num mers, Dans van de boerenmeisjes, waarmee de show werd ingezet, een samba, het bekende Jenka, 'n Pool se dans, een impressie uit de West- Side Story, waarmee het uitvoeren de viertal Ned. kampioen werd, de Jungle fantasie, 2e Ned. kampioen schap, terwijl Hetty Balkenende een daverend applaus oogste met haar solo Espana, dat haar het vorig jaar opnieuw de Nederlandse titel op leverde. Het zal overigens dit jaar voor het laatst zijn dat Nederland dit uitzonderlijk talent, dat eertijds kampioene was op de 100 en 400 m. vrije slag, aan het werk zal zien in haar specialiteit. Hetty gaat name lijk trouwen en zich in Noorwegen vestigen. De fraaie show werd be sloten met een gedeelte van het nummer uit het Zwanenmeqr door 18 meisjes, waarmee dit jaaibde Eu ropese kampioenschappen te Utrecht zullen worden geopend. De heer Bruggeling sprak aan 't slot namens „De Efteling" 'n dank woord, waarin hij speciaal Hetty Balkenende betrok, die als blijvend aandenken aan deze dag een ca deautje in de vorm van een Efte- ling-figuur werd aangeboden.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 3