Crescendo Start reclametelevisie pas in januari 1967 Nordmende Graetz Grondig National Laatste dagen SPOTPRIJZEN VERWIEL'S Lederwarenhuis adverteer in uw eigen streekblad, de goedkoopste manier om uw reclameboodschap onder de gezinnen te brengen, die er belang in stellen adverteer in DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAUXHALL CRESTA De Graaff Co. Wat pleit ervóór? Wat staat erachter? Transistor - radio's van het Zuiden 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1966 11 Nederlander kwam om in Denemarken UW MENING Privé Recreatie (IV) Mijnheer Robert is teruggekomen Gesloten W. v. d. Heijden M. de Roy OPENBARE AANBESTEDING Het laatste nieuws DE ECHO Olga van Amelsvoort die krant leest toch iedereen huurgeyser Jos v. Heijst Ideale vloerbedekking ALMA PARKET Ervóór! De nieuwe Vauxhall CRESTA heeft géén tegenstemmers. Van binnen en buiten is hij helemaal vernieuwd Hij is 13 cm langer geworden. En breder van binnen, maar zónder bredere buitenmaten. De bagageruimte is zelfs bijna verdubbeld! Motorgeronk en windgeruis is hij te glad af. Verwarming en ventilatie werken super-snel! ErachterGeneral Motors heeft hiermee een meesterstuk geleverd. Wij, als dealer, staan erachter. FÉelem&al! Met loyale garantie, met parate service. Belt u ons - dan rijden wij de nieuwe Cresta bij U voor. Na de proefrit wilt u met ons praten! Keus uit 2 modellen: Cresta en Cresta de Luxe een succesvol product van General Motors met all-round service van H£ÜS. Het is uitgesloten dat reeds op 1 oktober van dit jaar wordt begonnen met het uitzenden van reclame over de televisie. Zoals bekend was deze datum genoemd door de Stichting tot Uitzending van Reclame als mogelijk tijdstip voor de invoering van tele visiereclame in Nederland. De uit zending van televisiereclame over de beide Nederlandse netten zal wellicht niet eerder beginnen dan in de eerste week van januari van het volgend jaar. Het ministerie van Cultuur, Recre atie en Maatschappelijk Werk heeft meegedeeld dat voor het uitzenden van reclameboodschappen op de tele visie voor het eerste jaar een tijd van 95 minuten netto per week voor bei de netten gezameiijk beschikbaar zal worden gesteld. De tijd voor de om lijsting van en intervallen tussen de reclameboodschappen zal afzonderlijk worden bepaald op 20 percent van de netto-tijd, te weten 19 minuten per week. Zowel voor de netto-tijd als voor de tijd noodzakelijk voor om lijsting en intervallen, zal een zend machtiging worden verleend aan de Stichting tot Uitzending van Recla me. Dat heeft minister Vrolijk deze week besloten. Zoals bekend is oud minister Andriessen voorzitter van de stichting. De zendtijd zal als volgt over de dagen van de week en de beide net ten worden gespreid In de avondprogramma's van maan dag tot en met zaterdag (met uitzon dering van feest- en herdenkingsda ggen) zullen blokken worden inge voegd die drie minuten reclame be vatten en wel op het eerste net na het nieuws van 19.00 uur en voor en na het nieuws van 20.00 uur en voor het laatste nieuws om ongeveer 22.15 uur. Daarnaast zullen op het eerste net op zaterdagmiddag 2 blokken van 2 Vz minuut reclame worden ingelast. i Een 45-jarige Nederlander is dins dag bij een verkeersongeluk in Bel- linge tussen Odense en Assens op het Deense eiland Fuenen om het leven gekomen. Hij heeft op de autoweg waarschijnlijk een stopteken niet ge zien en reed in volle vaart op een be stelwagen. Zijn auto werd 25 meter weggeslingerd. De 43-jarige echtge note van de Nederlander heeft een schedelfractuur, de chauffeur van de bestelwagen bleef ongedeerd. Wat de beloning voor bemiddeling door reclamebureaus betreft gelden dezelfde regels als die voor de ove rige reclamemedia van toepassing zijn. Ofschoon op dit ogenblik nog niet alle voorbereidende werkzaamhe den zijn voltooid en de datum van in gang derhalve nog niet met zekerheid kan worden vastgesteld, is het stre ven er op gericht 2 januari 1967 met televisiereclame te beginnen, zo is door het ministerie meegedeeld. Naar aanleiding van Privé Recre atie II in Uw blad van maandag 1 augustus van de hand van de heer Vossen doet het mij genoegen dat hij het met mij eens is wat betreft het trieste natuurbederf daar achter Dru- nen en dat daarmee niet mag worden doorgegaan. Ik begrijp echter niet dat hij hierin de Drunense gemeenteraad in bescherming wil nemen, want vol gens mijn mening is die en niemand anders hier verantwoordelijk voor. Dat Drunen dan een voorbeeld neme aan de gemeente Loon op Zand- Kaatsheuvel. Daar heeft men enkele jaren geleden een grondige zuivering doorgevoerd. Alle bouwsels en cara vans zijn daar toen uit bos en heide verwijderd en dit is toen toch ook op legitieme wijze gebeurd. Het heeft destijds wel enige deining veroor zaakt doch het mooie natuurgebied rond genoemde gemeente is nu „schoon". De ongelukkige bouwsels in dit mooie gebied zijn weg en de caravans staan thans op de daarvoor aangewezen plaatsen netjes bijeen zo dat nu iedereen kapitaalkrachtig en minder-kapitaalkrachtig ongestoord van het mooie landschap kan genie ten. Dat hoort ook zo in een demo cratisch land. Volgens mijn bescheiden mening is destijds de Drunense raad al in ge breke gebleven toen haar bekend was dat een of andere „handige jongen" stukken bosgrond opkocht en toen met de snipperverkaveling is begon nen. Toen 'had de raad in moeten grijpen doch dat is niet gebeurd. Nu zitten ze met de stukken en is grijpen moeilijker geworden daar er reeds te veel versnipperd is. Laten wij hopen dat het nog niet te laat is en de Dru nense gemeenteraad zichzelf zal her vinden want daar zitten toch wel en kele krachtige figuren in die de im passe, waarin de raad gekomen is, zouden kunnen doorbreken. We wachten met spanning afen hopen er het beste van. Met dank voor de plaatsing, Wandelaar. FEUILLETON door: Joseph Hocking 16. „Stel je voor, dat 'hij me nog zo goed kende!" riep Betsy verrukt. „En mw ook!" viel Ada haar bij. „En wat is hij veranderd!" zei de keukenmeid. „Hij is veel vriendelij ker en belangstellender geworden, dat staat vast. Hij mag dan wat wild ge leefd hebben, maar hij had toch altijd een goed hart!" „Het zal hier nu wel heel anders worden... Wat zal die meneer de ad vocaat op zijn neus kijken!" „Ik zou bij hem niet graag gebleven zijn!" „Ik ook niet. Maar nu wordt 'het 'n goede tijd! En denk je niet, dat ie dereen mijnheer Robert dolgraag zal mogen lijden?" „Dat zal waaT zijn! Hij ziet er he lemaal niet uit als iemand die. drinkt". „Weineen. Maar dat zijn mis schien ook niets anders dan praatjes geweest! Ze kletsen zoveel! Intussen was Brichtauer met zijn gasten aan tafel gegaan en Peters bediende vol trots. Hij kon zijn ontroering en blijdschap nauwelijks verbergen. Al leen viel het 'hem wel een beetje te gen, dat mijnheer Robert geen enkel glas wilde drinken van de zeldzame, oude wijnen, die hij ontkurkt had voor de gelegenheid. De maaltijd verliep heel gezellig en ofschoon Brichtauer gezegd had, dat 'hij geen woord over zaken wilde spreken, verkreeg hij ongemerkt toch allerlei voor 'hem gewichtige inlichtin gen. Toen de lunch was afgelopen en Peters koffie en sigaren bracht, ver dween juffrouw D'iel van tafel. „U 'kunt zich niet voorstellen, hoe gelukkig ik me voel", zei ze afscheid nemend. „Vanmorgen nog zou ik hier vandaan gaan en nu „Moet u er op rékenen, dat u hier blijft, juffrouw Diel", zei Brichtauer hartelijk. „Ik hoef dus niet weg van u?" „Natuurlijk niet. Ik heb liefst, dat er niemand weggaat. Ik zal heus mijn best doen om een model huisvader te zijn! „Ik heb... ik heb altijd... vertrou wen in u gehad, mijnheer Robert... ik heb altijd wel gezegd, dat u een goed karakter had.Welke kamer wilt u hebben, mijnheer Robert? Uw vaders kamer of een andere?" Brichtauer voelde een koude ril ling over zijn rug. Aan die vraag had hij nog niet gedacht. „Ik... ik denk van niet.dat is te zeggen, ik moest vaders kamer maar niet nemen", zei hij haperend. „Weet u wat... we moesten vanmiddag maar eens gaan kijken, welke kamer het best geschikt is. Ik heb nogal veel keus." „Zeker, mijnheer... ik zal vast al le bedden in orde laten makenen ja, ik vond het verschrikkelijk, toen uw oom verleden woensdag in de ka mer van uw vader slapen wilde". „Stond hij daar werkelijk op?" „Ja, hij scheen het als zijn recht te beschouwen. En mijnheer Arthur heeft uw kamer in gebruik gehad". „Enfin... dat is nu uit", zei Brich tauer. „Als ik het maar vóór vijven weet, mijnheer, dan is het vroeg genoeg. Want er moet een lekker vuurtje in de haard branden, nietwaar?" „Ja..., ik zal het tijdig genoeg la ten weten". „En wilt u werkelijk vanmiddag geen zaken bespreken mijnheer?" vroeg Dolger zodra de huishoudster weg was. „Neen..., ik voel er helemaal niet voor gestemd. Ik wil liever een paar dagen wat op verhaal komen. Ik ben zo lang weggeweest, dat ik me een beetje vreemd voel, dat is te begrij pen, nietwaar?" „Ja, dat begrijpen we natuurlijk, mijnheer Robert", viel Binnen hem bij. „Maar ik zou mijn boeken wel hier kunnen laten. En als u wilt, dan kan ik blijven en u alles uitleggen". „Vandaag niet... heus, ik ben niet ik stemming. Laat de boeken maar 'hier. Misschien, dat ik ze vanavond op mijn gemak eens inkijk. En... er is toch wel ergens een plattegrond van de bezitting?" „Natuurlijk, mijnheer... in de brand kast van de bibliotheek. Peters heeft de sleutels". „Mooi zo, en als u, mijnheer Dol ger, soms nog papieren hebt, die me de verdere besprekingen zouden ver gemakkelijken, dan..." „O, die zal ik u vanavond sturen. Ik ben geheel tot uw dienst". HOOFDSTUK IX De Predikant Brichtauer voelde zich totaal over bluft door de loop der gebeurtenis sen. „Het is al te gemakkelijk gegaan", dacht hij bij zichzelf, „en dat maakt me een beetje benauwd. Maar ja, wat moesten ze ook voor tegenwerpingen maken? Wat voor reden hebben ze gehad, om te twijfelen? Als ik er maar goed aan blijf denken dat Wil helm Brichtauer niet meer bestaat en dat Robert Reichmann thuisgekomen is om zijn erfdeel op te eisen". Hij verliet de eetkamer en begaf zich naar buiten. De lanen waren keurig onderhouden; er groeide geen onkruid in de moestuin en de gebou wen zaten goed in de verf. Toen hij de bloementuin inliep, groette een oude man hem eerbiedig. „Welkom, mijnheer Robert! U kent me toch ze ker nog wel?" „Natuurlijk, natuurlijk... laat eens kijken.je bent immers. „Ludwig Jorch, mijnheer. Ja, ik dacht wel, dat u me nog zou kennen. Ik ben erg 'blij, dat ik u weer terug zie. Ik heb uw vader veertig jaar lang trouw gediend. Ja, ja... ik ben wel niet meer de oude van vroeger, maar de oude landheer zei altijd tegen me: We worden samen een dagje ouder, hè Ludwig? Ja.Ja.en daarom was het zo erg voor me, toen ik werd op gezegd". „Wat?" „Ja, meneer... mijnheer Arthur zei, dat ik tegen het eind van de week ontslagen was. Hij zei, dat ik te oud was voor mijn werk. Och meneer, dat was toch zo hard. U moet rekenen, dat ik mijn hele leven hier geweest ben". „Ja, dat is zo, Ludwig, dat is zo". „En och, meneer, we 'hébben er toch zo op gehoopt, dat u terug zoudt komen. Het zou toch zo erg zijn ge weest, hier weg te moeten... en me neer Arthur heeft helemaal geen me delijden en zijn zoon ook niet... Maar u bent gelukkig net op tijd te ruggekomen, mijnheer". „Ja... dat komt dan goed uit, Lud wig. Je hoeft niet bang te zijn, dat je hier weg moet, hoor.je moogt blij- J J ven „O, meneer... wel bedankt. En... dan .mijn jongen, meneer.Hans, u kent hem immers nog wel... u noemde hem altijd Hollébollegijs, om dat hij, naar u zei, twee magen had om te eten, maar geen verstand had van werken". „Tioch waar?" „Maar dat weet u toch nog wel? Maar hij is heus nog niet zo kwaad. Alleen, hij heeft strenge leiding no dig, maar nu u terug bent, kunt u hem wel op het goede pad houden, denk ik". „Hoe dat zo?" „Hij is aan de drank geraakt, me neer, en zijn arme vrouw en kinderen zouden er slecht aan toe zijn, als ik en Betsy er niet waren. Zoudt u hem niet een handje willen helpen, me neer?" „We zulen eens zien, Ludwig. In ek geval kun je gerust zijn. Ik heb tegen Peters gezegd, dat hij voor het hele personeel vanavond een feest maal moet aanrichten. Hij zal je wel komen 'halen, hoor!" „Och meneer, wat bent u goed voor ons..." mompelde de oude man, toen Brichtauer verder ging. Hij liep de stallen en het koetshuis door en overal werd hij even hartelijk verwel komd. Bijna alle bedienden zeiden, dat ze hem nog kenden en blij waren met zijn terugkomst. Hun houding kon werkelijk niet hartelijker zijn. En hij nam zich voor, zorg te dragen, dat niemand spijt zou hébben van zijn loomst als landheer. Over de weilanden achter de stal len zag hij de toren der kerk en hij richtte daarheen zijn schreden. (wordt vervolgd) WBSSM NORofllENDE i Mambo STATIONSSTRAAT 9 WAALWIJK wegens vakantie van 8 t.m. 20 augustus Schildersbedrijf T*"" Verfhandel Stationsstr. 158, Waalwijk Kopen zaterdag a.s. van 3 tot 3.30 uur mannenkanaries jonge f 6.50 poppen jonge f 3. oude f 1.50 zebravinkjes grijze en bruine f 3.- p. koppel witte f 3.50 p. k. japanse meeuwtjes f 2.50 p.k. parkieten f 2.50 p.k. valkparkieten f 16.- p.k. diamantduifjes f 9.- p.k. Tilburg - Oisterwijk Vogels brengen: Café Timmermans, Hugo de Grootstraat 6, Waalwijk. Burgemeester en Wethouders van Sprang-Capelle zijn voornemens op woensdag 24 augustus 1966, des voormiddags te 11.00 uur ten gemeentehuize aan te besteden: De aanleg van wegen en rioleringen in een gedeelte van het uitbreidingsplan „Sprang-Zuid" De aanwijzing zal geschieden op woensdag 17 augus tus 1966, des namiddags te 14.30 uur. Bestek en voorwaarden met tekeningen zijn tegen betaling van f 20- gedurende de periode van 8 t.m. 19 augustus 1966 verkrijgbaar ten gemeentehuize of worden franco toegezonden na ontvangst van een bedrag van f 21.- per postwissel. Bij inlevering van een ongeschonden exemplaar op de dag van aanbesteding wordt f 10.- gerestitueerd. Voor le klas MEUBELSTOFFEERWERK naar: J. JANSEN EN ZONEN Grotestraat 275, Waalwijk Tel. 04160 - 3381 vindt u ook op de advertentiepagina's van Gedipl. Schoonheidsspecialiste Gasthuisstraat 3 Tel. 2286 Kaatsheuvel Het adres voor Uw SCHOONHEIDSBEHANDELING (gratis huidanalyse en advies) Voor goed LEDERWAREN REISARTIKELEN PARAPLUIES HANDSCHOENEN KOFFERS en ACTETASSEN Nog slechts enkele uren is het opruiming in Grotestraat 264 Waalwijk Het streek-nieuwsblad fungeert als overkoepelend orgaan voor alle dagbladlezers, heeft aantrek kelijke tarieven voor grote en kleine zaken en kan voor de winkelier een goedkope vertegen woordiger zijn. De verspreiding is dikwijls nagenoeg huis aan huis en de uitgever kan door zijn I drukmethode de krant overzich- j telijker opmaken. Blijft de winkelier in het nieuws met waarheidsgetrouwe aanbie dingen, dan zal hij meer klanten winnen. Stimuleer uw verkoop vooral eerst in eigen plaats en streek; laat uw klanten weten dat U vlak bij hen, bent. Het streeknieuwsblad blijft nog dagen na verschijning binnen 't bereik van de lezers; het is voor hen gemakkelijk hun eigen krant bij de hand te hebben om, indien nodig, deze nog eens na te slaan en. daarom werken de adver tenties ook veel langer na, en daarom is adverteren in een streekblad veel goedkoper. Laat Uw plaatsen door Waalwijk Grotestraat 162 - Tel. 2584 dun vloeren v.a. 16,p. m1 massief parket 9 tot 22 mm v.a. 23,p. m2 leggen inbegrepen Vraagt gratis prospectus. Haven 16, BREDA Telefoon 01600 - 37160 N.V. CENTRAAL AUTOMOBIELBEDRIJF Official Vauxhall - Bedford Dealers Waalwijk, Grotestraat 109 en Dijkstraat 11 Telefoon 04160 - 2561

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 19