Voor spelende|en sportende jeugd zijn sportleiders nodig Hervormd jeugdgebouw aan Tweede Zeine in aanbouw D.A.B.-garage aanwinst voor Drunen carrière in de sport Onderzoek van 10.000 bejaarden in Breda Wat de OPLEVERING LATER DAN GEPLAND 'hjl DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 AUGUSTUS 1966 Zijn mogelijkheden 9' On besch er Plaats tekort Specialisatie Examens Tweede piloot van K.LM. voorkomt ramp Drunen Vlijmen Sprang-Capelle Vrijh.-Capelle Waspik Soldaat gedood en vijf gewond bij ongeluk JnaxnsrrnödA SailBJaaolis tfd 0T,S luoq.q ,)iw^ .a Voor meisjes en jongens die de sport in het algemeen een warm hart toedragen en zelf graag één of meer sporten beoefenen, heb ben belangstelling voor een maatschappelijke carrière op dit ge bied. Daarvoor bestaan in de burgerlijke maatschappij twee mo gelijkheden gymnastiekleraar bij het voortgezet, hoger en mid delbaar onderwijs, waarvoor de toelatingseisen aan de academies voor lichamelijke opvoeding bepalen dat je een gymnasium-, HBS- of MMS-diploma moet hebben, of de akte van volledig bevoegd onderwijzer of een daarmee gelijkgesteld diploma; ook kun je sportleider worden en daarvoor is een vooropleiding ver eist op het niveau van een MULO-diploma. De sportleiders ont vangen hun opleiding aan het CÜsO.S; te Overveen of Sittard (RK) en de sportleidsters aan het C.I.O.S. H te Arnhem. In dit artikel wordt de opleiding van sportleidsters aan het C.I.O.S. te Overveen behandeld. De verschillen met de opleidingen aan de andere twee C.I.O.S.-instituten zijn slechts gradueel. t&i1 J8*IO< Met het getuigschrift van het C.I.O.S. op zak kun je als sportlei der géén les geven in gymnastiek aan een school. De mogelijkheden liggen voornamelijk bij de sportbon den en -verenigingen als sportlei der, trainer, coach of oefenmeester; als bedrijfsleider of (chef)instruc- teur in (on) overdekte zwembaden; bij allerlei bedrijven, instellingen, bepaalde scholen en als gemeente lijk sportleider in kleinere gemeen ten; in de sportjournalistiek, ook by radio en televisie; en last but not least als leider van een eigen par ticuliere sportschool, hetgeen voor al de judo-specialisten met groot succes doen. Zoals je ziet zijner ,vele mogelijk heden om aan de slag te komen In dit vaak zeer inspannende (zowel lichamelijk alè geestelijk), maar ook afwisselende en mooie beroep. Van veel belang is de verantwoordelijk heid, die de sportleider heeft voor degenen die onder zijn leiding oefe nen, Hoewel irt groepen geb^ worden gehouden met dë-prestaties die ieder lid Van dé gróëp kan le veren óp een bepaald moment op basis van zijn of haar lichamelijke constitutie en conditie. 'I9 -91 J9fl fflO n9ffIGW2i <JfiS fCI9jfl Helaas1 is het C.I.O.S.-diploma niet beschermd en bovendien geniet een belangrijk deel van de sportleiders slechts een geringe sociale zeker heid. Dit geldt voornamelijk voor de sportleidërs die werken voor ver enigingen, clubs en. bonden, alsme de voor degenen die 'n eigen sport school hebben. In dienst van de overheid, grote ondernemingen en de instellingen waarvoor zij kun nen werken geldt dit bezwaar niet. Het C.I.O.S. te Overveen (Cen traal Instituut voor de Opleiding van Sportleiders) is op 10 november 1948 officieel geopend door de toen malige minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen prof. Rut ten. Tijdens de openingsplechtigheid gaf prins Bernhard het sein tot het hijsen van de vlag. De minister van o. k. en w. had een jaar tevoren na overleg met een aantal landelijke sportorganisaties het initiatief geno men om het C.I.O.S. te stichten. Door de oprichting heeft de over heid beweren toen het belang te hebben ingezien van de goede lei ding, dié nódig is voor de zich nog steeds stérk uitbreidende sportbe oefening. Bij het C.I.O.S. gaat het niet om de organisatorische leiders van de sport, maar op het opleiden van bekwame mensen om de sport lieden te;begeleiden op een verant woorde wijze. De belangstelling voor het beroep van sportleider blijkt vele malen groter te zijn dan het aantal plaat singmogelijkheden, hoewel dit laat ste zich sterk aan het uitbreiden is. Jaarlijks melden zich omstreeks 250 kandidaten aan 't C.I.O.S., dat ech ter slechts ongeveer 55 leerlingen per leerjaar kan opleiden te Over veen. De toelatingseisen voor het C.I.O.S. zijn de volgende. De minimum leef tijd is 18 jaar en de kandidaten moeten in het bezit zijn van een MULO-diploma of een overgangs- bewijs naar de 4e klas van de HBS, of een gelijkwaardige opleiding heb ben genoten. Alle kandidaten wor den getest op hun lichamelijke con ditie, ontwikkeling en persoonlijk heid. Bij de hoofden van scholen en leraren in de lichamelijke opvoeding worden informaties ingewonnen. De kandidaat moet een goede lichame lijke kracht en vaardigheid hebben en voorts goed kunnen lopen, sprin gen, werpen, vangen enz., terwijl een zekere turnvaardigheid op prijs wordt gesteld. Aan de zwemvaar- digheid worden hoge eisen gesteld, omdat men er naar streeft, dat alle afgestudeerden in bezit zijn van de aantekening om bevoegd zwem-on- derwijs te mogen geven. De opleiding aan het instituut be staat uit een algemeen gedeelte, dat voornamelijk in het eerste leerjaar wordt behandeld en een gespeciali seerd deel. De cursisten leven daar bij geheel in internaatsverband. In het algemene gedeelte worden de volgende vakken onderwezen ken nis van het menselijk lichaam en de verzorging, lichamelijke opvoeding en sport, pedagogiek en psyohologie, lichaamsscholing, geschiedenis en stelsels, muziek en begeleidingsleer. Daarnaast staat een praktijkgedeel te, dat bestaat uit de lichaamsscho ling, sportspelen, atletiek, turnen, zwemmen, boksen, jiu-jitsu, scher men, sportmasage, ritmische gym nastiek en jeugd- en kampspelen. In het gespecialiseerde deel kun nen de leerlingen de keuze doen uit één van de zes hoofdspecialisaties, te weten voetbal, turnen, jui-jitsu en judo, recreatie en vormingswerk, zwemmen, schermen en tennis. In de gekozen hoofdspecialisatie ont- !19d In Breda is sinds 1 januari van dit jaar een onderzoek aan de gang, waarbij te zijner tijd alle 10.000 be jaarden in deze stad zullen, worden betrokken. Doel van het onderzoek is, te komen tot een adequate medi sche en sociale zorg voor de bejaar den. Het breed opgezette projekt wordt door de geneesheer-directeur van de GG en GGD in Breda, drs A. J. M. Smulders, beschreven in 't maand blad van de Bond van Rooms-Ka- tholieke Ziekenfondsen. Het gaat in Breda vooral om de niet in bejaardentehuizen opgeno men ouderen (negentig procent van het totaal), voor wie de bestaande gezondheidszorg ondanks de uit bouw van de sociale wetgeving en het open bejaardenwerk, nog niet garandeert, dat zij maximum-valide, dus zonder onnodige ziekten en in validiteit, hun levensavond zullen doorbrengen. De eerste fase van het projekt omvat een uitgebreid sociaal-me disch onderzoek van 400 bejaarden. De G.G.D. heeft daarvoor een so ciaal-psychiater aangesteld, die be jaarde^ geholpen door de wijkzus ters van de kruisverenigingen, thuis onderzoekt. De bejaarden krijgen bovendien drie specialisten op be zoek, een cordioloog, een longarts en een biochemicus. De medische gegevens worden doorgegeven aan de huisarts, de gecodeerde gegevens aan een computer in Nijmegen en de maatschappelijke, verpleegkun- sla dige en pastorale problemen wor den besproken in een geniatrisch „home-team". Voor deze eerste on- derzoekfase is anderhalf jaar uitge trokken. Gedurende de tweede fase zullen alle bejaarden van Breda door hun eigen huisarts worden onderzocht op basis van uit het eerste onder zoek voortvloeiende richtlijnen. Ook de gegevens van de huisartsen zul len statistisch worden bewerkt. Het projekt wordt voor een be langrijk deel gefinancierd met fond sen van „Het Oude Mannenhuis", een stichting, die vroeger de ver pleging van onvermogende oude mannen voor haar rekening nam, maar nu, dank zij de uitbouw van de sociale wetgeving en met name dank zij de bijstandswet, bijna geen aanmeldingen meer krijgt. Het Pre ventiefonds in Den Haag draagt ook een deel van de algemene kosten. De gemeente Breda heeft een sub sidie verleend, de drie ziekenhui zen van Breda participeren in de kosten en de beide Bredase zieken fondsen geven een financiële tege moetkoming voor het aandeel van de 44 huisartsen in de tweede fase van het onderzoek. In het gehele projekt staat onder auspiciën van de overkoepelende stichting bejaardenwerk Breda, waarin alle instellingen die zich met bejaarden bezighouden, zijn verte genwoordigd. De uitvoering van 't onderzoek is opgedragen aan de G.G.D. vangen de leerlingen ongeveer 24 uur per week les en daarnaast krij gen zij nog 12 lessen op het gebied van trainingsleer, bewegingsleer, sportfysiologie, huisvrouwgymnas- tlek en referaat. Naast de hoofdspecialisatie bestaat de verplichting een nevenspecialisa tie te kiezen uit atletiek, badminton, basketball, boksen, schoonspringen, volleybal en honkbal. Aan de ne venspecialisatie wordt per week 4 a 5 uur besteed. Voorts wordt in structie gegeven in kamperen, zei len, roeien en kanoën. Het kampe ren is verplicht, maar uit de overi ge drie kan weer een keuze worden gemaakt. Om na de opleiding het getuig schrift te kunnen ontvangen moet de sportleider drie examens afleg gen. Ten eerste is daar 't algemeen sportleidersexamen, waarvoor je moet slagen om de specialisatie-ex amens (hoofd- en nevenspecialisa tie) en het examen sportmassage te mogen afleggen. Als je eindelijk voor al deze examens bent geslaagd, verwerf je aan het einde van het 2e leerjaar het diploma, voorzien van de handtekeningen van de vakken die' je buiten de specialisaties hebt gedaan. Deze aantekeningen kunnen van veel waarde zijn bij het vinden van een goede plaatsing als sportlei der in de maatschappij. Sinds 1961 beijvert de Stichting Hervormd Verenigingsleven in Waalwijk zich voor het realiseren van een Protestants Christelijke Le vensschool annex Hervormd Jeugd huis. In 1961 werd n.l. de Stichtings- acte gepasseerd. De werkzaamheden aan de bouw vorderen gestadig. Het bouwfront is gelegen aan de Twee de Zeine, Waalwijk-Zuid. De hoop echter dat de Protestants Christelij ke Levensschool uit Den Bosch per 1 september van dit jaar met een dependance in Waalwijk zou kun nen starten, is wel verdwenen. De werkzaamheden, die eind mei begonnen, lagen gedurende de va- cantie yan de bouwvakken vanzelf sprekend stil, doch nu de vacantie voorbij is, hebben deze hun werk zaamheden vol goede moed hervat en is momenteel aan de Tweede Zeine tussen Vondelstraat en Dr. Ringerstraat het profiel van de eer ste muur verrezen, nadat half juli de fundamenten waren gereedge komen In de naaste toekomst zal dit jeugdhuis onderdak bieden aan een dependance van de Protestantse Levensschool uit Den Bosch. Dat het jeugdhuis speciaal is gepland in het Villa- en Bungalowpark Meer- dijk, een op dit ogenblik nogal ex centrisch gelegen punt, vindt zijn oorzaak in het feit dat Waalwijk zich steeds meer naar het Zuiden uitbreidt (Bloemenoord - Groene Woud en Meerdijk), waar vele pro testants christelijke mensen een wo ning zullen krijgen of er reeds een hebben. Voor de nieuwbouw aan de Twee de Zeine nam de Hervormde Ge meente uit Waalwijk-centrum het initiatief. Bij de realisering echter werken ook de Hervormde Gemeen ten van Baardwijk en Besoijen mee. Met de aankoop van grond en de bouw is een bedrag van 260.000 gemoeid. Van dit bedrag zal de Herv. Gemeente zelf 50.000 op tafel leggen. Diverse kerkelijke en humanistische instellingen zegden 20.000 subsidie toe, terwijl ver schillende acties f 35.000 opbrach ten. Een derde van de kosten is dus reeds gedekt. Een rendabele exploi tatie wordt verzekerd door het ver- De 48-jarige KLM-gezagvoerder G. H. de Groot is onwel geworden en overleden, even voordat zijn vliegtuig op de internationale lucht haven Haneda van Tokio zou lan- De tweede piloot, C. J. de Jager (37) nam de besturing over en bracht het vliegtuig met 64 inzit tenden veilig op de grond. De tweede piloot zag de gezag voerder voorover zakken, terwijl de DC-8 nog slechts vijftig meter bo ven de landingsplaats hing en an derhalve kilometer verder op de grond zou komen. Hij nam de be sturing onmiddellijk over en trok het straalvliegtuig omhoog; andere bemanningsleden haalden de gezag voerder uit zijn stoel. De heer De Jager stelde de controletoren van Haneda op de hoogte, terwijl de ge zagvoerder zuurstof werd toege diend; het vliegtuig landde twintig minuten later. De DC-8 PH-DCD had elf be manningsleden en 53 passagiers aan boord en was onderweg van Am sterdam naar Manilla. Zes uur la ter vertrok het vliegtuig voor de terugreis via Manilla (vluchtnum- met 864)Een woordvoerder van de KLM zei, dat de passagiers niets van het drama in de cockpit heb ben gemerkt. Dertig seconden later zouden de wielen de landingsbaan geraakt hebben. „Snel optreden en opmerkelijke bekwaamheid hebben een mogelijke ramp voorkomen", aldus de woordvoerder. De heer De Jager kwam in 1952 bij de KLM na een opleiding van drie jaar bij de Rijksluchtvaartschool. Gijsbertus Hermanus de Groot, die in zijn woonplaats in Reading in Engeland een echtgenote en drie kinderen achterlaat, werd 16 mei 1918 te Rijswijk geboren en vloog reeds geruime tijd als gezagvoerder op de DC-8. huren van de grote zaal aan de Pro testantse Levensschool en aan an dere instellingen. Het gebouw is zó ontworpen, dat permanent aan drie groepen van de Levensschool les kan worden gegeven. De grote zaal (11,5 bij 22,5 meter) zal op de eer ste plaats dienst doen als gymnas tieklokaal, waarvan in de toekomst eventueel ook de Lagere- en Ulo scholen gebruik van zullen kunnen maken. Ook voor het houden van kerkdiensten is deze zaal uitermate geschikt, waarvan de 3000 protes tanten, die in het uitbreidingsplan komen te wonen, zullen kunnen profiteren. De indeling van de nieuwbouw is als volgt: een grote sportzaal van 11,5 bij 22,5 meter; een praktijklo kaal; een theorielokaal; een hoof- denkamer; verder keuken, douches, wasgelegenheid, toiletten en twee ruime bergplaatsen. Het gebouw zal ongetwijfeld het leefklimaat van Waalwijk-zuid in belangrijke mate bevorderen en met het gereedko men van dit jeugdhuis zal tevens een einde zijn gekomen aan de moeilijkheden die men nu heeft bij het onderbrengen van het eigen jeugdwerk. Hoewel enigszins ver laat, zal dit, door de vertrekkende dominee Breeuwsma zo gestimu leerde object Levensschool an nex Hervormd Jeugdgebouw toch nog binnen een redelijke termijn in gebruik kunnen worden genomen. BURGERLIJKE STAND JULI '66 Geboorten: Johanna S A M dv H Elshout-Freij- er; Mirjam M dv K Schmitt-van der Meer; Adrianus J zv M Aerts- van Gelder; Henricus C M zv M v Delft-Kouwenberg; Christianus Leonardus G zv M Pulles-Keetels; Wilhelmus J E zv W Franken-den Nieuwenboer; Theodorus E zv P v Huiten-Peters; Henderina W M dv H Couwenberg-van Sluis; Johanna A G M dv M v Sluisveld-de Wit; Anna E M dv J Kolmans-Steenber- gen; Adriana P dv H Lommers- v d Krabben; Petronella dv F Berg- mans-van Liempt; Anna C J Mdv P Heessels-Brok. Overlijden: Maria v Bladel, 77 j, geh. gew. met L. van Herpt; Martinus J M Mus- kens, 23 j. zv J Muskens-de Hart. Huwelijken: A J v d Heijden, 29 j. te Vlijmen en J A de Gouw, 28 j. te Drunen; J J de Wit, 34 j. te Vught en A P H Pijnenborg, 30 j. te Drunen; R. Gerritsma, 23 j. te Amsterdam en J I H B van Slee, 18 j. te Drunen. P J Zopfi, 21 j. te Oosterhout en J C H M van Son, 20 j. te Drunen. M C W van Oijen, 27 j. te Vlijmen en W A M Moonen, 25 j. te Drunen; P A G M Rozen, 25 j. te Vlijmen en S A M Tabbers, 21 j. te Drunen. G J van Drunen, 25 j. en M P M Th Muskens, 24 j. beiden te Drunen. W Blankert, 21 j. te Waalwijk en W A M v d Werf, 18 j. te Drunen; L A van Es, 24 j. te Waalwijk en H C M Pulles, 24 j. te Drunen; M P L v d Wiel, 22 j. en G Th M v. Drunen, 23 j. beiden te Drunen; W van Haaren, 21 j. te Sprang-Ca- pelle en M Holverda, 21 j. te Dru nen; F G M van Huiten, 26 j. en J H M Elshout, 27 j. beiden te Drunen. Huwelijksaangiften A C Stello, 22 j. te Kaatsheuvel en W M C van Bokhoven, 19 j. te Dru nen; M P L v d Wiel, 22 j. en G Th M van Drunen, 23 j. beiden te Drunen; L A van Es, 24 j. te Waal wijk en H C M Pulles, 25 j. te Dru nen; L J Schuurmans, 25 j. te Box tel en A W A M van Nistelrooij, 23 j. te Drunen; F G M van Huiten, 26 j. en J HM Elshout, 27 j. bei den te Drunen; M J M v d Pol, 29 j. te Vlijmen en M van Doorn, 26 j. te Drunen; C Pulles, 55 j. en A M Boonekamp, 64 j. beiden te Drunen; E A Krol, 24 j. te Vlijmen en L M Verkuil, 24 j. te Drunen; C J B Hurkens, 41 j. te 's-Hertogenbosch en A H Geier, 26 j. te Drunen; F A M van Iersel, 27 j. en J H A v d Besselaar, 29 j. beiden te Drunen; Ch S A de Gier, 28 j. te Hedel en C H M v d Sanden, 24 j. te Drunen; J M Stoof, 24 j te Liempde en H Th J M van Huiten, 24 j. te Drunen. JEUGDVAKANTIEWERK TE GROOT VLIJMEN Op de Vliedberg werd het jeugd- vakantiewerk. De meeste belangstel ling had het dobbelspel. Vijftien pos ten werden uitgezet over geheel de Vliedberg. Diverse opdrachten moes ten worden uitgevoerd om punten te behalen. De leiding had zich zeer ver dienstelijk gemaakt om zich de hele dag op te offeren want om half vijf was het spel beëindigd en werd de uitslag bekend gemaakt, welke was als volgt 1. Janny Brok; 2. Edmond Logger; 3. Sjannie Stok; 4. Bert Bran ten; 5. André van Kuijk; 6. Marijke San ders; 7. Beppie Sanders; 8. Ans Sa muels; 9. Carla Samuels; 10. Kees Hermans. P.V. DE ZWALUW De postduivenvereniging De Zwa luw hield een wedvlucht vanuit Dax, Frankrijk. Afstand 1021 km., waar van de uitslag als volgt R. v. Esdonk 1; IC. Kivit 2 4; H. v. Overdijk 3; M. Nicols 5 6. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag wedvlucht van de Reisduif vanuit Neufvilles, België. Afstand 153 km. Los 7.30 uur. Eerste duif 9.04.38. Uitslag als volgt Kolen en Zn. 1; Jo v. d. Heuvel 2 14 22 52 62 71; J. Boom 3 53 57 73; P. v. Dal 4 38 60 65 66 79; P. Diepstraten 5 17 34 37 49 54 63; M. Klomp 6 36 43 47 55 78 83; W. v. Ravensteijn 7 28 50 58; J. v. d. Sanden 8 19 39; G. v. d. Wiel 9 10 13 16 46; P. de Vaan 11 80; P. Ver meulen 12 23 24 33 56 64 69 72 76; Gebr. ICuijs 15 20 48; J. Koks 18 75; Th. v. Overdijk 21 27 74; R. de Vaan 25; J. Kuijs (WP) 26 61 82; Kooien, Kuijs 29 51; R. Berkel- mans 30 40 59 67L. de Laat 31 32; A. v. d. Heuvel (12) 35; J. Kuijs (VB) 36 84; J. Kivits 41 42 44 45 77; J. Wilhart 68; H. Boom 70 85; H. v. d. Ven 81. KERKDIENST D.V. woensdagavond 10 augustus om 7.30 uur zal in het kerkgebouw der Geref. gemeente, Julianalaan 8, Ds. S. de Jong, hervormd predikant te Houten, een tijdrede te houden, houden. P.V. NOOIT GEDACHT Uitslag wedvlucht vanuit Noyon. Afstand 271 km. Deelname 408 dui ven. Jac. Opborst 1 5 13 30 31 46 54 65 78 88, Nico Treffers 2 3 18 21 43, J. van Zeist 4 7 24 42 47 52, C. Pullens 6 9 61 80, T. de Jong 8 60 100, D. v. d. Schans 11 97 99 101 103, A. van Gooi 11a 69, W. Nieu- wenhuizen 12, G. Molengraaf 10 40 50 81, Jos Rozenbrand 14, G. Ro- zenbrand 15 23 33 56 59 62 74 84, A. Vos 16 93, A. Nieuwenhuizen 17 44 53 63 76 85, D. van Os 18 19, P. Blom 20 22 27 92, A. M. de Jong 25 91 94, H. Sterrenburg 26, Snap haan 28, L. Kemmeren 29, M. Net ten 32 37 55 79, F. Tactor 34 35, A. Spierings 36 72 95, A. J. Ophorst 38 41 45 48 49 64, J. Brok 39 68, H. Spuibroek 51 83, M. Mesch 57, C. Broeks 66 67 87 89, A. Florijn 70 71 98, J. IJpelaar 73, P. de Me ter 75 77 90, A. la Grauw 82, J. de Meter 86, A. Heyblom 96, Kuiten 102. Donderdag a.s. inmanden voor concours vanuit Creil op het beken de adres tussen half 7 en half 9. DUIVENSPORT Postduivenvereniging De Reisduif, vlucht op Lyon, 213 duiven. Uitslag als volgt Dr. Smits 1 2; A. Broekmans 3; B. Verduyn 4 15 24 37 38 40 44 47; P. ICuyten 5 29 35; Sj. Langermans 6 12 13 14 22; N. J. van Dongen 7 10 33 34 36 48; Sj. Selders 8 9 16 32 42; C. Fitters 11; Jos Langer mans 17; G. Kemmeren 18 20; P. v. d. Elshout 19 23; J. v. Tilborgh 21 28 39 46; Nic. Smits 25; A. Akker mans 26 50; A. J. de Wit 27 41 43 53; H. Nerings 30 31; A. de Wit 41; Joh. Smits 45; H. Langermans 49; J. Jongenelen 51. Postduivenvereniging „Waspik", vlucht op St. Quentin. Uitslag als volgt J. Timmers 1 23 35 52; P. de Graauw 2 3 12 14 21 28 36 42 44 56; Th. Gijsman 4 5 8 13 15 38 53; A. Faro 6 31 55; G. Kuyten 7 9 25; H. Treffers 10 45 49 57; M. Tim mers 11; F. v. d. Mosselaar 16 41; H. Vleuten 17 26 37 50; Jac. Oer- lemans 1 819 27 34;A. van Tilborgh 20 24 46 47 51 54; W. Donks 22 29 33 40 48; C. de Rooy 32; Th. Smits 39 43. ALTENA-WASPIK 1 - 1 In Nieuwendijk speelde het eerste elftal van Waspik een oefenwedstrijd tegen Altena, 4e klasser van het za terdagvoetbalIn de 20e minuut nam Altena een 1-0 voorsprong door een misverstand in de verdediging van Waspik, waarin doelman Rekkers overigens in goede vorm stak. De voorsprong van Altena was verdiend, alleen al door haar enthousiast spel. Van meet af aan toonden de mannen uit Nieuwendijk veel meer wedstrijd inzet dan Waspik, dat vrij loom par tij gaf. Toen Willy Vervoort na een kwartier spelen in de tweede helft gelijk maakte met een schitterend schot in de uiterste hoek bleek al gauw dat Altena iets boven haar krachten had gespeeld. Waspik"clomi- neerde vanaf dat moment in het veld maar meer dan een fraai schot van Jan Broeders dat rakelings naast ging leverde het offensief niet op. BENOEMING MEISJESSCHOOL Met ingang van het nieuwe school jaar zal zuster Marian uit Tilburg de plaats innemen van zuster Hadewijch als onderwijzeres aan de meisjes school in Waspik. Zuster Hadewijch zal binnenkort naar Tilburg vertrek ken. MEDISCHE DIENST Zaterdag 13 en zondag 14 augus tus zal de dokterspraktijk in Waspik en Capelle worden waargenomen door dokter Gerlach uit Capelle, tel. 350. De gemeente Drunen heeft er in het garagebedrijf D.A.B. een groot en goed geoutilleerde zaak bij gekre gen. In de oude melkfabriek aan de Stationsstraat werd namelijk door de heren Broers en Hoek een complete reparatiewerkplaats ingericht. Beide heren kochten dit oude reeds geruime tijd leegstaande pand. In enkele maanden tijds verbouwden zij de ou de melkfabriek in de huidige vorm. Van zijn vreugde rond deze meta morphose gaf burgemeester mr. H. Stieger van Drunen zaterdagmorgen blijk, toen hij de garage op verzoek van de beide firmanten, officieel open stelde. Na deze plechtigheid fe liciteerde hij de heren Broers en Hoek met hun aanwinst. Drunens Automobiel Bedrijf heeft het subdealerschap van de Fiat-per sonenwagens, waartoe het tot samen werking besloot met de dealer Denis- se in Den Bosch. Het hoofddealer- schap voor de Fiat-vrachtwagens voor bijna een kwart van de provincie N. Brabant zal echter vanuit Drunen worden verzorgd. De heer Broers werkte 16 jaar als chef-monteur in Purmerend. De heer Hoek voer als kapitein op de grote vaart. Beide zul len resp. het technische en het admi- nistratief-organiserende deel van het bedrijf voor hun rekening nemen. De dienstplichtige soldaat J. A. Bron uit Waddinxveen werd vrij dagavond gedood en vijf andere mi litairen werden gewond toen de vrachtwagen, waarmee zij voor hun weekeinde-verlof naar het station werden gebracht, in Huis ter Heide (Utrecht) kantelde. De mannen waren gelegerd in 't Wallaard Sacré kamp van de Ko ninklijke Luchtmacht. Het ongeluk gebeurde doordat de bestuurder in een bocht de macht over het stuur verloor.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 2