DRUNEN Gaat beat plaats maken voor verfijnder rythme Raad van Vlijmen wil een gelijkluidende begroting en gemeenterekening Eerste H. Mis van J. van Rooy 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1966 6 Er is een bepaalde overgang van beat naar een verfijnder oosters rythme te bemerken. Hoe lang het nog zal duren voordat de door braak van deze laatste stijl zal komen, is met geen mogelijkheid te zeggenZo is gebleken, dat de harde en ruige beat uit de begin periode niet meer zo etg op prijs wordt gesteld. Dat kan wel eens liggen aan het overzicht van de geraffineerde composities van the Beatles. In hun repertoire komen harde beatsongs nauwelijks voor. Daar zij, the Beatles, met een groot aantal van hun songs al heel vlug in de toppen van de internationale hitparades staan is de in vloed op het hele gebied der popmuziek door deze Beatle-toppers bijzonder groot. Bovendien trachten steeds weer nieuwe groepen met gebruikmaking van dezelfde instrumenten, t.w. gita ren, slagwerk, mondharmonica, tam- bourijn en soms een elektrisch orgel, een nieuwe sound te laten horen. En dat blijkt, wonderlijk genoeg, toch el ke keer weer mogelijk. Luister maar naar The Fortunes, The Hollies en The Spencer Davis Group. Maar ook de veteranen, waaronder de Beatles, the Rolling Stones, the Animals enz. blijven experimenteren. Nog niet zo erg lang geleden start te the Who, 's werelds eerste beat- groep, die de popart in de muziek annexeerde in „Anyway, Anyhow, Anywhere", waarin Morseseinen werden verwerkt. Tevens deden zij wat popart in hun uiterlijke verschij ning, omdat de show door de moge lijkheden van een geregeld optreden in verschillende televisieprogramma's in vele landen, deze visuele aanpas sing noodzakelijk maakte. Dat geldt dan in beginsel natuurlijk ook voor de lange haren van the Beatles en de bijzondere en ruige ver schijning van the Rolling Stones The Who-zanger bracht in „My generation" met zijn gestotter iets meer dan alleen zang en met 't slag werk en getimmer op de gitaren van de groep iets meer dan gitaarmuziek. Dit nieuwe gebied, dat voor de stijl van de Beatles en Rolling Stones on toegankelijk was, zonder aan hun mu zikale image te moeten knabbelen, werd direct geëxploiteerd en verkend door b.v. the Kinks; door the Small Faces met „Watcha gonna do about it", waarin radiostoringsgeluiden werden verwerkt; door de Nederland se groep Het, die dagelijkse gebeur tenissen uit het normaal burgerlijke bestaan op satirische wijze bewerk ten. Er zijn meer groepen, die zich popart- en beatgroep noemen, maar waar nog niet duidelijk is, waar de popart is verwerkt. Het probleem is, Beatle Lennon alleen in film Een van „The Beatles" zal voor de eerste maal sinds het bestaan van dit gezelschap alleen optreden. Gita rist John Lennon heeft een rol aan genomen in een film getiteld „How I won the war". Hij speelt hierin een soldaat in de Tweede Wereldoorlog, zonder zang of gitaar en vermoede lijk met normale haardracht. Het nieuwe arbeidsterrein van Lennon be tekent niet, dat „The Beatles" uit eenvallen. „We zijn niet gek", was de reactie van Lennon. In vorige maand 21 baders in zee verdronken Sedert 5 juli zijn langs de Neder landse kust 21 mensen verdronken. Dit waren 12 Nederlanders, 8 Duit sers en één Zwitser. Dit aantal be nadert het cijfer van in zee verdron ken mensen gedurende 't gehele jaar 1965. Toen was dit aantal 23. 'Opvallend is het naar verhouding vrij grote aantal kinderen dat ver dronk, namelijk zeven kinderen tus sen zes en tien jaar. De leeftijd van de ouderen die verdronken ligt tussen de zeventien en 46 jaar. In Zeeland verdronken 4, in Zuid-Holland 6 en in Noord-Holland 11 personen. dat die popart bij een live-optreden in de zaal (en zelfs voor de televi sie, blijkens „My generation" door the Who zónder gestotter!) moeilijk te realiseren is De popart-beat bracht nieuwe idee- en, nieuwe mogelijkheden. The Yard- birds kwamen met „Still I'm sad" en het nummer doet direct aan een Gre goriaans kerkkoor denken. De stijl van dit geslaagde experiment past ook uitstekend bij de inhoud van de song. Maar het eind van de Beat Nieuwe Stijlen is voorlopig nog niet in zicht! Zo zal steeds sterker de Oosterse muziek zijn invloed doen gelden. Misschien als reactie op de harde beat; misschien mede omdat meer en meer de rustige ten zachte beat wordt gewaardeerd. En het zijn Boo and the Boo Boo's, die, zich openlijk uitspreken over hun muziek, hun Boo-muziek als Oriënt-beat. Boo and the Boo Boo's, een Ne derlandse groep bestaat uit Boude- wijn van den Berg, Sandy Huguenot van der Linden en Peter P. van Be- souw. Boo-muziek wil zich laten be- invloeden door Oosterse muziek en door jazz, waarvan de impovisatie is overgenomen. De Boo's maken naast de bestaande en gebruikelijke beatin- strumenten voor de Oriëntbeat ook gebruik van de mondharp, een fa gotachtig klinkende fluit en een ge ribbeld gazeuseflesje, waar met een stukje metaal langsgestreken wordt. Het einde, figuurlijk en letter lijk is te horen op de L.P. „Music for Zen meditation (and other joys)" en die laatsten zijn er inderdaad, al zou het alleen maar om het muzikale plezier gaan. „Music for Zen medi tation" is een totale integratie van verfijnde Oosterse muziek en jazz, waarin een stilte, rust en vele muzi kale verrassingen, afwissetend in su bliem spel tot uitdrukking worden gebracht. En inderdaad is de titel van deze L.P. volledig! Het Zen- Boeddishme is een levensbeschou wing, die door een onthutsende dia loogtechniek de mens op zijn bestaan attent en in zijn aanwezigheid voel baar wil maken. De laatste jaren ge niet het Zen-Boeddhisme grote be langstelling in Amerika, o.a. bij de beatniks en in West-Europa, o.a. bij de moderne en jonge schrijvers. Amerika en N.C.R.V. bannen Beatles-platen Radiostations in de Amerikaanse staten Texas, Alabama, Massachu setts, Michigan en New York weige ren langer platen te draaien van „The Beatles" naar aanleiding van uitlatin gen van gitarist John Lennon in een interview. Lennctn had volgens een Amerikaans tijdschrift gezegd, dat 't Christendom onherroepelijk zal ver dwijnen, dat „The Beatles" grotere populariteit genieten dan Jezus en dat de discipelen stompzinningwa ren. Daarmee haalde hij zich het on genoegen van veel gelovigen op de hals. De in het zuiden van de V.S. begonnen campagne tegen de groep breidt zich als een sneeuwbal uit en dreigt de volgende week beginnende tournee van The Beatles" door Amerika al bij voorbaat tot een mis lukking te maken. De directeur van een radiostation in Birmingham (Alabama) is zelfs zover gegaan, zijn luisteraars te ver zoeken een vreugdevuur aan te leg gen van hun platen van „The Beat les". Een maand geleden kwamen „The Beatles" ook al op minder prettige wijze in het nieuws, toen ze bij hun vertrek uit de Filippijnen werden uit gejouwd, omdat ze geen gehoor had den gegeven aan een uitnodiging van de vrouw van de president op een door haar gegeven receptie te ver schijnen. Een woordvoerder van „The Beat les" in Londen heeft meegedeeld, dat niet gedacht wordt over afgelasting van het komende tournee door Ame rika en dat de leden van de groep geen commentaar willen geven over de kwestie. Inmiddels heeft ook on ze eigen NCRV besloten met het draaien van Beatles-platen voor on bepaalde tijd te stoppen. „Beatles" toch naar Amerika Het tournee van de „Beatles" door Amerika, later deze maand, gaat door ondanks de verontwaardiging die onder een groot deel van de be volking is gewekt door de uitlating van gitarist John Lennon tegenover een Amerikaans blad. Dit is vrijdag meegedeeld door hun manager Brian Epstein, die donderdagavond in aller ijl naar New York was gevlogen om zich van de situatie op de hoogte te stellen. Radiostations in verscheide ne staten van de V.S., met name in het zuiden, draaien als gemeld geen platen van de „Beatles" meer. Epstein zei op een persconferen tie, dat de groep volgens plan op lil augustus in Amerika zal aankomen. Volgens hem was in Memphis, Ten nessee, een van de gebieden waar het felst op Lennons uitlatingen is gerea geerd, „het aantal plaatsbesprekingen voor het optreden van de „Beatles" op 19 augustus de afgelopen dagen nog toegenomen. Antoine ingenieur De 22-jarige Franse Beat-zanger Antoine, die in Frankrijk de lange haardracht en gebloemde hemden ge lanceerd heeft, kan zich gediplomeerd ingenieur van de Parijse „Ecole Cen trale des Arts et Manufactures" noe men. Zijn snelle beatcarriere heeft hem er niet van weerhouden zijn stu die in de architectuur voort te zetten en aldus te bekronen door in degelijk zwart costuum zijn examen aan de Technische Hogeschool van Parijs af te leggen. Hij wil alsnog doorstude ren om zo lang mogelijk vrijge steld te blijven van de militaire dienst die een onwelkome onderbreking van zijn lucratieve zangersloopbaan zou vormen. Als praktijk-werkstuk leverde An toine bij zijn examen een ontwerp in voor een stadion voor sport- en cul turele manifestaties, dat geen 'buiten- nissigheden te zien gaf. De leiding van de Hogeschool stelde wat de stu dent Murraciole (alias Antoine) 'be treft vast dat deze, gezien zijn be gaafdheid zeker een bijzonder schit terend examen-resultaat behaald zou hebben als hij zich tijdens zijn studie niet tevens zo intens bezig gehouden had met dingen welke daar niets mee te maken hadden. Antoine is overigens op het ogen blik aan een zomertournee door Frankrijk bezig waarbij hij van een comfortabele Rolls Royce gebruikt maakt. Dagelijks laat hij zijn lange lokken door de kapper verzorgen en zijn gebloemde hemden zijn op maat gemaakt. Iedere avond verdient hij zo'n 15.000 francs, een kleine 12- duizend gulden Indonesië sluit vrede met Maleisië Maleisië en Indonesië sluiten van daag donderdag, in Djakarta vrede. De Maleisische vice-premier Abdoel Razak komt naar de Indonesische hoofdstad om er het vredesverdrag te ondertekenen. De rekening 1964 van de gemeente Vlijmen is goedgekeurd door de raad. Van de zijde van raadslid Leermakers kwam echter wat kri tiek op de grote verschillen tussen de begroting 1964 en de uit komsten van de rekening, die men nu kan zien als een definitieve stand vctn zaken over dat jaar. De heer Leermakers meende uit de verschillen te moeten opmaken, dat de communicatie tussen B. en W. 'en hoofden van dienst - deze laatsten zorgen voor de uitvoe ring van zaken waarvoor in de begroting bedragen werden opgeno men - niet zo best was geweest. „Voor deze mensen schijnt de begroting een gesloten boek te zijn, anders hield men, zich wel beter aan de taakstelling" Raadslid Leermakers bepleitte een betere samenwerking direct al bij het maken van de begroting tussen B. en W. en de diensthoofden. „Wanneer ze daadwerkelijk hebben meegedaan bij de samenstelling ervan kennen ze de inhoud ook beter"Burgemeester mr. L. Schweitzer ging op de wijze waarop de begroting tot stand komt nog even in. Hij stelde, dat het zeer moeilijk was zich aan de in een be groting verwerkte cijfers te houden. „Tal van oorzaken kunnen verande ringen in de hand werken. U moet er echter van overtuigd zijn, dat beide partijen in deze streven naar het zoe ken van een gulden middenweg" De raad van de gemeente Vlijmen heeft de grondprijzen over de hele linie met f. 2, - verhoogd. In de huidige prijzen is f. 3, - per vier kante meter opgenomen voor boven- wijkse voorzieningen. Dit wordt nu f5, - Twee percelen in het bijzon der - ten zuiden van de P. Breu- ghelstraat op de Vliedberg en aan de Past. van Akenstraat in Vlijmen - gingen nog eens extra omhoog. De voorzitter vertelde erbij, dat op geen van deze gronden reserveringen wer den gemaakt. Wel zullen ook de grondprijzen voor de andere bouw percelen in de nabije toekomst moe ten worden herzien. Bij de raadsle den ontlokte dit de vraag of er met mensen, die reserveringen op grond hebben in de toekomst nu ook een hogere prijs moesten gaan betalen. Unaniem was van mening, dat dit wel eens veel teleurstelling tot gevolg kon hebben. Op dit punt kon de voorzit ter de leden echter geruststellen. Ie dere prijsbepaling bij grondverkoop zou terdege op dit punt worden be keken. Voor de meisjesschool in Nieuw- kuijk werd een krediet beschikbaar gesteld. Van dit bedrag kan de toilet- accomodatie worden aangepast. Jon gens en meisjes uit dit dorp worden met ingang van het nieuwe school jaar gezamenlijk ondergebracht, n.l. vier klassen in de meisjesschool en 2 in de jongensschool. De heer Leer makers vroeg of nieuwbouwplannen voor een school in Nieuwkuijk met het verlenen van dit krediet van de baan waren. De voorzitter vertelde, dat B. en W. node tot dit voorstel waren gekomen. „Beide scholen moe ten eigenlijk worden gesloopt. Ze zijn er slecht aan toe". Enig uitsluitsel over een nieuw te bouwen school kon hij niet geven. „Zeker niet wanneer we de huidige financiële situatie in het oog houden", stelde hij nadruk kelijk. De geloofsbrieven van zeven nieu we raadsleden werden op hun meri- tus beoordeeld en in orde bevonden. Per 6 september verdwijnen uit de oude raad de heren Van de Meereti- donk, Van Son, Wijkmans, De Laat, Meesters, Samuels 'en Meerburg. Voor hen in de plaats komen de he ren Snoeren, De Vaan, V or stenbosch, Vreeke, Van den Berg, Liebregts en Waltz. De raad komt overigens op 25 augustus nog eenmaal in de oude samenstelling bijeen. Rebellie in 't land van Tito In Zadar broeit open rebellie te gen Tito en zijn communistische re gime. Vijf vrienden van de thans ge vangen schrijver Mihailo Mihailof hebben diens taak overgenomen en gaan morgen een bijeenkomst hou den om te komen tot de oprichting van een tijdschrift, dat de kern moet zijn van een Democratisch Socialis tische Beweging. De bedoeling is de alleenheerschappij van de communis tische partij te doorbreken. Zondag zal de Eerw. heer J. van Rooy, uit de Eindstraat te Drunen, die onlangs tot priester werd gewijd, in de parochiekerk van de H. Lamber- tus zijn eerste plechtige H. Mis op dragen. Uit buurtbewoners werd een comité gevormd, die zal zorgen voor een waardige omlijsting van de plech tigheid. De nieuwe priester en zijn familie, zullen op hun tocht naar de kerk door een lange stoet worden begeleid. Aan deze stoet zal worden deelgeno men door de drumband van de Har monie Drunen; verschillende jeugd bewegingen; de Jonge Boerenstand; de gymnastiekvereniging S.H.J.; een groot aantal bruidjes en het St. Hu- bertusgilde. Pater Spee, eveneens een priester uit Drunen, zal de feestpredikatie houden, tijdens de H. Mis. Vende liers van het St. Hubertusgilde, zul len na de H. Mis voor de kerk de Vendelgroet brengen. Hierna vertrekt de neomist en zijn familie naar de feestzaal, waar in de middaguren 'n receptie zal worden gehouden. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. Ver haak. VOETBAL Als voorbereiding op het nieuwe seizoen speelde RKDVC zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Nooit Gedacht uit Geffen. Deze wed strijd werd door RKDVC gewonnen met 4-0. Het geheel was een vrij kalme vertoning met een duidelijk sterker DVC. Tot aan de rust bleef de stand 0-0, maar na de rust was het Tonnie Wagenmakers 2 maal, Harrie Verhoeven en Ant. v. d. Wiel die de doelpunten maakten. Het tweede elftal speelde even eens tegen Nooit Gedacht welke strijd eindigde met 7-7. Het derde elftal won van Geffen met 2 - 1 JEUGDTOURNOOIEN RKDVC A.s. zaterdag, zondag en maandag zullen in het Sportpark te Drunen 'n drietal jeugdtournooien worden ge houden. Zaterdag om 2 uur beginnen de pupillen. Deelnemers zijn dan RKC, RWB, Vlijmense Boys, Zwa luw VFC, Baardwijk en BMC. Aan vang 2 uur. Zondag zijn het de A-junioren welke in het veld treden. De deelne mers zijn hier RKC, RKTVV, OJC, Zwaluw VFC, RWB, Nieuwkuijk, Waspik en RKDVC. Aanvang 12 uur. Maandag wordt het tournooi be sloten met de C-elftallen. Deelnemers zijn dan RKC, RWB, Nieuwkuijk, Waspik, DVVC, Helvoirt, Vlijmense Boys en RKDVC. WEDVLUCHTEN „DE VREDESDUIF" De Drunense postduivenvereniging „De Vredesduif" nam zondag deel aan de wedvlucht van St. Quentin. De uitslag was als volgt P. Maas 1 12; G. v. d. Sanden 2; Jo Damen 3 9; J. Kuiten 4; Jos Leijtens 5; H. de Wit 6 13; G. van Huiten 7; M. v. Drunen 8; N. Dek kers 10; A. v. Halder 11; L. van Dommelen 14; P. v: Luitgaarden 15. JEUGD-VAKANTIE VREUGD Evenals andere jaren wordt in Dru nen ook in deze zomervakantie een week Jeugd-Vakantie Vreugd geor ganiseerd. De activiteiten worden volgende week gehouden. Dit wordt een week waarin de jeugd zich kan uitleven in diverse wedstrijden. Het wordt tekenen op de weg, veldloop, volksspelen, zwemmen, etalage-wed strijd, naar de duinen. Voor de klei nere jeugd is er een oriëntatierit per fiets en tot slot op zaterdag een gro te sportdag. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op zondag 21 augustus 's middags in de Voorste Vennen. Het programma voor de komende week is als volgt Dinsdag 16 augustus Om 10 uur voor alle kinderen: Te kenen op de weg in de Oranjestraat. De kinderen brengen zelf krijt mee. Om 2 uur voor de kinderen tot 10 jaar Spelen op het plein van de Wilhelminaschool. Om half 2 voor de kinderen van 10 jaar en ouder Veldloop in de dui nen. Verzamelplaats om één uur op het Raadhuisplein. Woensdag 17 augustus Om 9.30 uur voor alle kinderen Zwemwedstrijden in het Gem. zwem bad. Vertrek om 9 uur en plaats van terugkeer om ca. 1 uur op het Raad huisplein. Om 2 uur voor alle kinderen Eta lagewedstrijd. Wedstrijdformulieren inleveren Stationsstraat 3a. Donderdag 18 augustus Om half 11 voor de kinderen van 10 jaar en ouder: Oriëntatierit per fiets. Vertrekplaats en plaats van terugkeer het Raadhuisplein. Brood en drinken meenemen. Vrijdag 19 augustus Om 10 uur voor de kinderen van 6 tot 10 jaar Naar de duinen. Ver trekplaats en terugkeer het Raadhuis plein. We nemen ook brood en drin ken mee. Zaterdag 20 augustus Om 10 uur voor alle kinderen Sportdag. Plaats Het voormalige voetbalveld aan de Kastanjelaan. Zondag 21 augustus Om 2 uur prijsuitreiking in de Voor ste Vennen. Deelname-trookjes De kinderen brengen een strookje op een gemak kelijk te hanteren wijze mee. Plak het b.v. op een kartonnetje. Heusden TEWATERLATING VAN KOELSCHIP Zaterdagmiddag zal op de Verol- me-scheepswerf het motor-koelschip „S.A. Hexrivierte water worden gelaten. Dit koelschip van 10.350 brt. bestemd voor vervoer van fruit, zal een belangrijk aandeel krijgen in de zich snel ontwikkelende fruitex- port van Zuid-Afrika. Het wordt gebouwd in opdracht van de South African Marine Corpora tion Limited in Kaapstad. De doop plechtigheid wordt verricht door me vrouw Fouché echtgenote van de am bassadeur van Zuid Afrika in Neder land. Het schip is 158 m lang, 21 m breed en heeft een diepgang van 7,6 m. Na deze tewaterlating wordt de kiel gelegd voor een schip van 23.000 ton voor een Noorse rederij. Nederlanders gered in Beierse Alpen Drie Nederlandse toeristen, die met een gebrekkige berguitrusting 'n tocht maakten in het Ammer-geberg- te bij de Beierse plaats Garmisch- Partenkirchen, zijn ternauwernood aan de dood ontsnapt. De bergwacht van Oberammergau had van een andere groep Nederlan ders gehoord, dat drie landgenoten niet van een bergtocht waren terug gekeerd. Dertien bergwachters door zochten toen een nacht lang'het Am- mergebergte, zonder evenwel van de drie toeristen een spoor te ontdekken. Pas dinsdag zijn de 3, onder wie een vrouw, uitgeput en stijf van de kou door bosarbeiders op een akker ge vonden. Het weer was tijdens hun uitstapje omgeslagen en volgens de bergwachten zijn zij door een toeval aan de bevriezingsdood ontsnapt. In het massief van de Mont-Blanc heeft men de lijken ontdekt van drie Fransen, die maandag vertrokken waren voor een bergtocht. De vorige week zijn er in het gebied van de Mont-Blanc 7 bergbeklimmers omge komen. Een Italiaanse bergbeklimmer, Jo seph Tanzer (46) is dodelijk veron gelukt, toen hij in de bergen bij Me- rano in de provincie Alto-Adige een edelweiss wilde plukken. Ere-divisie SittardiaTelstar Sparta—PSV MWWillem II DWS—DOS FC TwenteGo Ahead NACFeij enoord ElinkwijkAjax XerxesGVAV ADOFortuna '54 Eerste divisie SVVEindohven Holland SportRCH AlkmaarVitesse SC CambuurFC Den Bosch De VolewijckersRBC DFC—SC Drente DHC '66—Blauw Wit BV VeloxFC Zaanstreek NECVolendam De GraafschapHeracles Tweede divisie Roda JCHermes DVS LimburgiaZwolse Boys WilhelminaWageningen HaarlemNOAD Excelsior—AGOW HilversumHelmondia '55 ZFC—SC Gooiland FC WV—EDO HVCTubantia Fortuna VIBaronie PECVeendam PROGRAMMA

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6