wAAlwnkse en lvnGSTR<\Atse couRAnt Uitgaan in het weekend Musis Sacrum assal APOLLO Lido van <~YYlierlo DRUNEN Elk jaar legt het Rijk f 100,- voor u klaar PREMIE SPAARPLAN Brabantse artiesten in radioprogramma's Zij zijn naakt De Gladiatoren v;- vc;;— „Chums-huwelijk Bossche kleding-service VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1966 87e JAARGANG No. 65 Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -f 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (by incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Help The Beatles die op het ogenblik nog al in het nieuws staan, tonen zich deze week op het witte doek in hun film „Help"Hoewel veel acties ont ketend zijn naar aanleiding van een uitlating van John Lennon boeten de Beatles niets aan populariteit in. Hun tournee door Amerika dat zo juist begonnen is, is daar wel het be wijs van. De zalen zitten avond aan avond stampvol en niet één fan denkt er meer aan zijn platen op de brand stapel te gooien. In de film „Help" worden zij achtervolgd door verschil lende bendes die zich meester willen maken van een ring die een bijzon dere kracht bezit. Ringo, de vele rin- gendrager draagt ook deze ring aan zijn vinger. Hij wordt hierdoor het middelpunt van een aantal gebeurte nissen die niet snel te vergeten zijn. Donderdag tot en met dinsdag. St raat m uzi kanten Stan Laurel en Oliver Hardy, twee onvergetelijke komieken, die altijd in lachwekkende situaties verzeild raken ook al is de situatie op een gegeven moment voor hen zeker niet lachwek kend. Ditmaal worden zij door een oplichter bedrogen. Deze maakt hen wijs dat met een pil water veranderd kan worden in benzine. Onze komieken trappen daar in met het gevolg dat zij spoedig op de markt staan en de mensen pillet jes laten kopen die eigenlijk gewone pepermuntballen zijn. Zij weten niet dat ze zelf bedriegers zijn geworden. Maar ze komen daar spoedig achter wanneer de mensen bemerken dat het water water blijft wanneer zij er een pilletje in oplossen. Dan breken de activiteiten pas goed door. Zondag drie uur. Dat niet alle mensen aan de wel vaart deelnemen wil deze film bewij zen en de titel „zij zijn naakt" slaat op de mensen die zonder enig bezit moeten proberen in leven te blijven. Daar staat tegenover dat het aan hen zelf te wijten is dat ze in krotten langs het strand wonen. De familie die in deze film wordt voorgesteld leefde vroeger in weelde en bezat een eigen schip. Toen dit zeeschip door de Duitsers in beslag werd genomen raakte de vader aan de drank waardoor het hele gezin mede aan lager wal geraakte. Moeder flanneert avond aan avond langs het strand en het enige 'beetje zachtheid dat nog in haar is schenkt ze aan haar zieke zoon. Een nichtje dat in het gezin is opgenomen krijgt een af keer van alles wat „man" is mede door de houding van haar tante. Va der ziet dit alles moedeloos aan en weet geen uitweg. Vrijdagavond 11 uur. 18 jaar. Juwelier - Horloger - Opticiën Stationsstr. 88, Waalwijk, tel. 3037 Grootse tafrelen spelen zich af in deze film en men heeft zich kracht nog moeite gespaard een hewge in trige op te bouwen om die weer toe te kunnen voegen aan de andere films van 13 in 'n dozijn. Met veel kracht en moed moet een gladiator vechten tegen verraad en macht. Ook superieuren zijn te ver slaan, dat bewijst de gladiator. Vrijdag, zaterdag en zondag. 14 j. Laat ze maar schieten Inderdaad, laat Eddy Constantine en zijn mannen maar schieten. Eddy is voor de zoveelste maal weer de held van een avontuur. Een avontuur dat in alle opzichten groots is. Het is verbazingwekkend boe Ed dy uit een serie snel uitgezette val- strekken weet te ontsnappen. Het is tevens verbazingwekkend hoe snel hij met zijn vuisten kan omgaan, zijn re volver altijd klaar heeft, met liefde alle wegen betreedt en met brutali teit en vlugheid zijn vijand weet te overrompelen. Maar daarom heet hij ook Eddy Constantine Zaterdag, zondag en maandag. Wereïd van plezier In deze film ziet en hoort men; Juliette Greco, Gilbert Becaud, Dean Martin en het ballet uit het LIDO van Parijs. Het wordt een groot bezoek aan 'n nachtclub met vele attracties o.a. Gimma Boys, Caraibische en Spaan se baletten en vele komische situaties. De film heeft een heel eigen karak ter. Een beetje appart, zoals de keus van de hoofdrolspelers al verraad. Dinsdag, woensdag en donderdag. 18 jaar. Zaterdag treedt het Duke City Sextet met Bob Smit weer op, na en kele weken in België te hebben opge treden. Hun populariteit stijgt daar met de dag en begrijpelijk dat ook 'het Belgische publiek met dit sextet wilde kennis maken. Een enthousiast onthaal wachtte hen dan ook. Zondagmiddag The Sound Spe cials en zondagavond The Glow Mas ters. ^.xcluóieüe cï-ierenkle cling Hoe? Dit zijn de mogelijkheden: BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT Ik kan 't niet, is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia. Frans Kamp en Les Cruches Afgelopen zaterdag was het een hele drukte in Frank Koulen's „Por- gy Bess" te Terneuzen. Roel Bal ten en Marga van Arnhem van de AVRO kwamen er een Jazz-Corner opnemen, waaraan niemand minder meewerkte dan de befaamde Ameri kaanse blues-zanger Jimmy Wither s- poon. Verder werkten aan dit pro gramma mee The South Jazzband o.l.v. Henk van Belkom uit Tilburg, het trio van de Kaatsheuvelse Ham mond-organist Frans Kamp (Ruud Pronk, drums en Hans van Leusden, bas), de klarinettist Jan Morks, (Edi- son-winnaar 1963) en de neger-trom pettist en ex-Duke Ellingtonband- player Nelson „Snaps" Williams. Het was weer een „als vanouds" Jazz-Corner, waarin vooral Jimmy Witherspocm uitblonk door enorm showman-ship. Deze laatste werd overigens - naar grote tevredenheid van hemzelf - buitengewoon des kundig begeleid door het trio Frans Kamp. De Jazz-Cornerwordt uit gezonden op maandag 22 augustus van 17.10 tot 18.00 uur. Het Tilburgse beat-orkest „Les Cruches", onlangs nog in het nieuws met hun nieuwe plaat „I'm gonna be a father", begint dankzij die plaat nu landelijk behoorlijk in de running te komen. Voorlopig heeft een en ander geresulteerd in twee radio-uitzendin gen. Vandaag (vrijdag) worden 2 le den van 't orkest, te weten Frans Bie zen, de zanger, en Jeff van Weereld, de bassist, in de AVRO-studio ver wacht om 10 uur 's morgens. Zij zul len dan te gast zijn in Roel Balten's programma „Zet hem op"!, dat via de zender Hilversum III zal worden uitgezonden. Roel Balten zal naar al le waarschijnlijkheid het plaatje van „Les Cruches" draaien, en daarna enkele verzoeknummers van de heren „Cruches" draaien en een gezellig praatje maken. Dinsdagmorgen zijn „Les Cruches" - nu in volledige bezetting, dus be halve bovenstaande heren nog met Ad Linkels, de drummer, John van der Ven, de organist 'en Evert vct.i Kuik, de gitarist - aanwezig in de VARA-studio, nu voor opnamen voor het programma Pop-showvan Her man Stok, dat de .woensdag erop wordt uitgezonden. Aan dit program ma werkten verder nog mee Trea Dobbs, Ria Valk en het orkest van Charlie Nederpelt. Hans Franken, nu al bijna zes jaar lang de solo-gitarist van „The Chums" (vroeger „The Five Chums") trad donderdag 18 augustus in het huwelijk met Ria Mallens, die hij in de danszaal heeft leren kennen als vurig Chums-fan. Donderdagmorgen zal de inzegening plaats hebben om 10 uur in de kerk van de H. Therisia te Tilburg. Omdat een trouwpartij bij beat-muzikanten nu eenmaal 'n wei nig voorkomende gebeurtenis is, zul len „The Chums" het feest wel uit bundig meevieren. KLEDING-VERHUUR Ruime sortering gelegenheidskleding voor heren, naar de laatste mode. Vughterstraat 205 - Tel. 34580 (na 19.00 uur 37491) 's-HERTOGENBOSCH De ïcho van het Zuióen •V "'if;-. A\ -v-;., "C*V" V WAALWIJK ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, dienst: dr. Overgaag. ZATERDAG ZWEMKAMPIOENSCHAP- PEN VAN DRUNEN A.s. zaterdagmiddag zullen in 'het ge meentelijk zwembad te Drunen de wed strijden gehouden worden voor de Drunen- se zwemkampioenschappen. De organiseren de vereniging is de onlangs opgerichte Drunense Zwemclub. Er zijn de laaste ja ren in Drunen geen wedstrijden meer om kampioenschappen gehouden en het is der halve zeer zeker een verrassing wie de ti tel op zijn naam kan brengen. Zaterdagmorgen zullen de examens wor den afgenomen voor de jeugdzwemvaardig- heidsdiploma's. JEUGD VAKANTIEVREUGD De Jeugd vakantievreugd-programma's zijn dinsdag in Drunen onder veel belang stelling van de zijde van de jeugd ontvan gen. Dinsdag was het al een drukke dag met tekenwedstrijden, veldloop en volksspelen. De winnaars van de veldloop waren bij 10 jaar en jonger 1. Hans Leijssen; 2. He ter Kouwenberg; 3. Het Marisael. Bij de meisjes 10 jaar en jonger 1. Marjan Pij nenburg; 2. An'kie Nelis; 3. Ria Spierings. Jongens boven de 10 jaar 1. Gerard de Brouwer; 2. Cris Schellekens; 3. Paul Vin- kenvleugel. Woensdag waren er zwemwedstrijden en een oriëntaltierit per fiets. Zaterdag staat er een sportdag op het programma. PLEISTERACTIE A.s. zondag 21 augustus zal in Drunen weer de pleisteractie gehouden worden. De opbrengst hiervan komt ten goede aan het landelijke E.H.B.O.-werk en aan onze Dru nense vereniging voor E.H.B.O. De actie zal worden gevoerd na iedere H. Mis aan de uitgang van de kerk. Tevens bestaat het plan om in september weer te starten met een nieuwe E.H.B.O.-cursus. Voor deze cursus kunt U zich opgeven bij de volgende adressen, waar odk alle inlichtingen te ver krijgen zijn De heer H. Portier, Wilhelminastraat 17; de heer Elshout, Torenstraat 29; de heer A. Vrijhoeven, Wolfehoek 36; mej. C. Merkx, Grotestraat 5; mej. A. Hombergen, Grote straat 198. Hier is een groot nationaal plan.het Premie Spaarplan, dat u aanmoedigt om eigen, persoonlijk bezit op te bouwen. Bezit maakt u sterker, onafhankelijker. Met bezit hebt u een reserve achter de hand, die u altijd van pas kan komen. U hoeft daarvoor eigenlijk maar zo weinig te doen.u hoeft alleen maar iets van uw inkomsten opzij te leggen. Hoeveel? Over een gespaard bedrag per jaar van maximaal f 500,ontvan gen u en uw vrouw1) nadat u dat bedrag vier volle kalenderjaren hebt laten staan een extra uitkering, een spaarpremie van 20 dus maximaal f 100,2), belastingvrij! Een voorbeeld Als u samen in de loop van dit jaar het maximum van 500,spaart, krijgt u begin 1971 de spaarpremie van 100,Spaart u vol gend jaar weer, dan krijgt u begin 1972 de spaarpremie over dat be drag. Zo kunt u vanaf 1971 ieder jaar een spaarpremie van maxi maal 100,verdienen. Per deelnemer maximaal 250,- Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50, spaarbewijzen ter waarde van f 25, een levensverzekering of spaarkas inschrijving; obligaties of aandelen; een hypotheek of garantiekrediet. Al deze mogelijkheden leveren u na vier jaar de spaarpremie op, extra! Er is er vast wel één die juist u past. Wie? kunt aan het Premie Spaar plan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voor gaande jaar ten hoogste f 15.000, was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet deelneemt aan de Zil vervloot). Waar? U kunt ook voor inlichtingen terecht bij de Spaarbanken, Boeren leenbanken, Raiffeisenbanken, Postkan toren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverze keringmaatschappijen, de Soci ale Verzekeringsbank, Leden van de Verenigingen, aangesloten bij de Nederlandse Organisatie van het Effectenbedrijf. Vraag ook de gratis brochure! ff

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13