Waalwijk nam van dominee zondag afscheid J. Breeuwsma J. Brouwers onderscheiden met de ere-medaille in zilver WAALWIJK Baardwijk niet opgewassen tegen RWB en RKVVÜ VEERTIG JAAR BIJ FIRMA H. DEKKERS IN KAATSHEUVEL NEDERLAAGTOERNOOI 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 AUG. 1966 6 Veel dank voor vele werk van de dominee Reeds 2241 mensen omgekomen in Turkije RKC bleef in nederlaagtoernooi meerdere over Desk Baardwijk—R KV VU 1-2 Wit Zwart oefende zaterdag tegen WSC-reserves8—3 Catharina Clasina Klerks Rooseboom, aan wie emeritaal is verleend. Dominee Breeuwsma werd gebo ren te Nijland in Friesland op 4 In een speciale kerkdienst heeft Ds. J. Breeuwsma in de Ned. Herv. Kerk aan de haven zondag j.I. afscheid genomen van de Ned. Herv. Kerk te Waalwijk (C.). Bij deze afscheidsplechtigheid waren aanwe zig de predikanten uit de kring Waalwijk: Ds. J. van 't Kruis, Ds. J. ren te Ajjiand in Friesland op 4 Vink, Ds. W. E. Heijboer, Ds. J. Lekkerkerker en Ds. Baart. Verder januari 1917 uit een veehoudersge- Ds. W. R. Barkema namens de Gereformeerde Kerk, Ds. van den Ak- zin. ker uit Den Bosch namens de Provinciale Kerkprovincies Noord-Bra bant en Limburg, Pastoor-Deken P. Maessen van Waalwijk, Pastoor Oomens, Pastoor Lam en Aalmoezenier Van Berkel, burgemeester J. Teijssen, de wethouders J. v. Heeswijk en K. van Laack, gemeente secretaris Mr. Kuipers, diverse afgevaardigden van de Kerkeraden uit de Ring Waalwijk en deputaties van de Hervormde Gemeenten Ze venbergen en Hoogeveen. Verder waren een groot aantal gemeente leden en genodigden in de kerk aanwezig. Als tekst voor zijn betreffende af- scheidspredikatie had Ds. Breeuws ma gekozen I. Cor. 3.23 „Gij zijt van Christus en Christus is Gods". Nadat de scheidende herder en leraar de zegen had uitgesproken, voerden verschillende sprekers het woord. Ds. van den Akker van de Pro vinciale Kerkprovincies Noord-Bra bant en Limburg, wees op de be langrijke taken van de scheidende dominee, die zich tijdens zijn ver blijf in Brabant niet heeft beperkt tot het gebied van zijn eigen ge meente, maar bredere belangen heeft gediend. Ds. van den Akker wenste Ds. Breeuwsma in zijn nieu we standplaats Hoogeveen het al lerbeste toe. Namens het moderamen classis Heusden, dankte Ds. Heijboer Ds. Breeuwsma voor diens belangrijke bijdrage in de classis, die een spe ciaal accent kreeg door de kerkvi sitatie. Ds. Barkema, die namens de ker- keraad der Gereformeerde Kerk te Waalwijk het woord voerde, dankte Ds. Breeuwsma voor de prettige sa menwerking. Deken P. Maessen sprak namens de Waalwijkse pastoors. De pries ters van Waalwijk, aldus de Deken, waren blij U in hun midden te heb ben. Gij hebt Uw werk steeds met grote zorg verricht en U waart het die het initiatief nam tot een eerste samenspraak tussen de geestelijk heid van de verschillende kerkge nootschappen in Waalwijk. Deken Maessen wenste tenslotte Dominee Breeuwsma geluk met zijn schone promotie. Ook burgemeester J. Teijssen ge tuigde van de grote waardering en dankbaarheid van het Waalwijkse gemeentebestuur. Wij zijn zeer er kentelijk, aldus de burgemeester, voor Uw belangrijke activiteit en vooral voor Uw belangstelling ten opzichte van het jeugdwerk en het is buitengewoon jammer dat U heengaat vóór de kroon op 't werk is gezet. Van Uw grote dadenkracht getuigt het in aanbouw zijnde jeugdgebouw. Burgemeester Teijs sen dankte tenslotte de scheidende dominee voor de prettige, ook per soonlijke contacten en wenste hem het allerbeste voor zijn werk te Hoogeveen. Ds. J. van 't Kruis, die tijdens de vacature op zal treden als consulent sprak nog enkele woorden van dank en afscheid, waaraan hij de beste wensen voor de toekomst verbond. Hierna dankte Ds. Breeuwsma de verschillende sprekers en zei blij te zijn geweest met de goede verstand houding die hij in Waalwijk en om geving had mogen aantreffen, ook op het gebied van gezinszorg en maatschappelijk werk. Hij wilde nog eens in herinnering brengen de afscheidsavond van donderdag j.I., toen in intieme kring afscheid was genomen van diverse verenigingen en kerkkoor. Een speciale groet had Ds. Breeuwsma voor de aanwezigen uit zijn vroegere gemeente Zeven bergen en uit zijn toekomstige ge meente Hoogeveen. Aan het einde van de dienst werd de scheidende herder en leraar staande toegezongen Gezang 214 1 - 3 en 6. In aansluiting op de afscheids- dienst werden de genodigden in het koor ontvangen en konden de ge meenteleden, die nog persoonlijk af scheid wilden nemen van de familie Breeuwsma, hiervoor in het Ver enigingslokaal terecht. Van deze gelegenheid maakten velen gebruik. Op zondag 4 september a.s. zal Ds. Breeuwsma in de grote kerk te Hoogeveen als predikant worden bevestigd. Hij is in deze gemeente beroepen in de vacature van Ds. J. Burgemeester Van Erp speldt de heer J. Brouwer de onderscheiding op Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - De heer Brouwers uit Kaatsheuvel is vrijdag middag tijdens een feestelijke bijeen komst ten huizen van zijn werkgever de firma H. P. Dekkers-van Vliet on derscheiden met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Deze onderschei ding, uitgereikt door burgemeester Van Erp, ontving de heer Brouwers ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienst jubileum bij de firma Dekkers- Van Vliet. De heer A. Dekkers, directeur van het bedrijf, schetste in het kort het le ven van de jubilaris. ,,U hebt veel voor de zaak gemaakt. Drie genera ties hebt U als directeur van ons be drijf meegemaakt. Allen waren, zo als steeds bleek, vol lof over U. Dat is niet vreemd want niets is U teveel. Ook niet als er overgewerkt moet worden. Terecht zijn wij U dan ook als 'n vriend gaan beschouwen. Door uw werk hebt U trouwens vele vrien den gemaakt. Als dank bieden wij U deze Oirschotse schommelstoel aan". Burgemeester Van Erp, vergezeld van de gemeentesecretaris, was de volgende spreker. De heer Van Erp zei altijd veel respect voor het bedrijf van de heer Dekkers gehad te hebben. „Degemeente werkt veel samen met bedrijven als deze. Zo leren wij ook 't personeel kennen en waarderen. In de dienstverlenende bedrijven is er veel veranderd en U mijnheer Brou wers hebt deze verandering in zijn geheel meegemaakt en er U aan aan gepast". ,,Uw werk bracht met zich mee dat U met veel personen in contact kwam. De bevolking heeft U zo leren waar deren. Uw plichtsbetrachting is een voorbeeld voor velen', aldus de bur gemeester die verheugd was de heer Brouwers de tekenen behorende bij de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit te kunnen reiken. Na een dankwoord van de jubilaris bleef familie, geno digden 'en het personeel van de fir ma Dekkers-Van Vliet nog geruime tijd gezellig bijeen. VOETBAL, WAALWIJK In de op zaterdag j.I. gespeelde voorronden om de kampioenschap pen van Noord-Brabant, is het elf tal van Hollandia Drunen dat Waal wijk vertegenwoordigde, als over winnaar uit de bus gekomen. Zij moesten in een halve compe titie met Tilburg, Oosterhout en Breda uitmaken wie zaterdag a.s. naar Den Bosch zou gaan om al daar deel te nemen aan de voor noemde kampioenschappen. Daar Hollandia alle drie de wedstrijden wist te winnen, eindigde zij als eer ste, waardoor de kansen op een Waalwijkse bedrijfskampioen nog zeel wel aanwezig zijn. Het elftal van De Kort (combina tie van La Reine en Troked) kon in Tilburg geen enkel punt bemach tigen en is dus voor het kampioen schap uitgeschakeld. Een deel van Turkije is getroffen door een geweldige aardbeving, die zich 3 dagen heeft herhaald. Volgens de laatste officiële cijfers zijn in het rampgebied 2241 men sen om het leven gekomen. De au toriteiten vrezen echter, dat er nog meer doden zullen worden gevon den en dat voor veel gewonden, die onder het puin van hun ingestorte huizen bedolven liggen, de hulp te Iaat zal komen. Bestuursfunctiona- rissen van de provincie Moes, waar de stad Varto volledig van de aard bodem werd weggevaagd, schatten het aantal doden in hun gebied op minstens 3000. Turkse kranten mel den, dat het definitieve dodencijfer waarschijnlijk tussen 3000 en 4000 zal liggen. Meer dan twee miljoen mensen hebben de afgelopen nachten in tenten, auto's of in de open lucht geslapen, hetzij omdat zij geen huis meer hadden of omdat zij bang wa ren voor nieuwe bevingen. De aar de in 't bijna ontoegankelijke berg. achtige gebied, bleef tijdens het weekeinde in beweging. In de stad Hinis, tussen Erzoeroem en Varto, werden in twee dagen 106 aard schokken geteld. De Turkse premier Soeleiman Demirel redde zich bij een bezoek aan Varto met 'n snelle sprong het leven, toen door een schok vlak achter hem een muur omviel. Inmiddels is een massale reddings- en hulpactie op gang gekomen. BAR „PETITE FLEUR" GEOPEND Vrijdagmiddag is in de hoek van het Bloemenoordplein een intieme bar geopend. Om 3 uur hebben de heren Muyzelaar en Boom de deur opengesteld van „Petite Fleur". De naam doet de zaak eer aan. Het is er gezellig en klein en dat zal er toch zeker toe bijdragen om de gasten daar een rustig verblijf te garanderen. Op de receptie zagen we o.a. bur gemeester J. Teijssen, de directie van fa. Kramer en van de Merwe, de aannemers en ondernemers, ve le familieleden der firmanten, ken nissen en zakenrelaties. De bloe men. bij de opening van deze zaak veranderden haar in een „Grande Fleur" als getuigen van medeleving en felicitatie. De inrichting is bijzonder smaak vol geschied en we twijfelen er niet aan of er zal wel leven op 't Bloemenoordplein komen. Als straks de daarnaast gelegen panden ook klaar zullen zijn, zal deze winkelgalerij weer een grote aanwinst zijn in dit mooie stads deel. INGEZONDEN STUK DOOR v.v. BAARDWIJK In verband met onze jeugdactie, die binnenkort weer gaat beginnen, graag even uw aandacht voor het volgende. U kunt zich misschien de toto actie van enkele jaren geleden nog wel herinneren. We speelden toen 10 maal deze toto. We zullen het nu een keertje meer doen, daar we van plan zijn de le maal de op brengst in zijn geheer ten goede laten komen aan 'n liefdadigheids- doel, waarbij wij vooral denken aan de gehandicapte jeugd. Zij zijn n.l. door lichamelijke gebreken niet in staat de sport in volle glorie te beoefenen. Daarom wordt er in Baardwijk en het plan Laageinde deze week circulaires-toto's huis aan huis rond gebracht. Enkele dagen later worden deze toto's door onze mensen weer op gehaald. Wij hopen dan ook dat door middel hiervan onze verwach ting aan deelneming overtroffen zal worden. U vult deze toto toch ook in? Het was de jeugdcommissie van Baardwijk die als eerste met deze toto's in Waalwijk voor de dag kwam. Het werd een prachtig succes. Wij stellen ons ten doel dit succes zeer ver te overtreffen. Wij komen dus terug, 10 weken lang. BILJARTVERENIGING W.B.C- BESTAAT 45 JAAR 21 augustus was het 45 jaar ge leden dat de Waalwijkse Biljart vereniging W.B.C. werd opgericht. Naar aanleiding (hiervan zal het bestuur van W.B.C. op 27 augus tus recipieren in het nieuwe club lokaal café „de Hoefslag" bij de heer en mevrouw van de Willigen in de Grotestraat. Van de oprichters is alleen de heer M. Vughts nog steeds lid van de vereniging, terwijl tijdens de receptie 3 zilveren jubilarissen zul len worden gehuldigd n.l. de heren Jac. Pullens, A. Hombergen en A. Heeffels. Zoals bekend is de vereniging gedurende al die 45 jaren, gehuis vest geweest bij de familie v. Ber kel aan de Putstraat. ONGEVAL Zondagmiddag om 3 uur raakten op de Floris V-laan 5 mensen licht gewond. Bromfietser I uit Waal wijk reed in westelijke richting over het fietspad en wilde 2 wiel- rijdsters passeren. Uit tegenover gestelde richting naderde Z op de bromfiets, waardoor I plotseling af moest remmen en tegen de wiel- rijdsters botste. Allen kwamen te vallen en liepen lichte verwondin gen op evenals de duopassagiere van I. Dr. van Lennep verleende eerste hulp. KRACHT EN VLUGHEID Nu de vakanties weer achter de rug zijn is ook de Waalwijkse gym nastiekvereniging „Kracht en Vlug heid" weer met de training begon nen. In de zaal van het Willem van Oranje College wordt vol ijver ge traind voor de onderdelen, gymnas tiek en volleybal, terwijl hier ook de drumband oefent. Donderdags oefenen 's middags (4-5 uur) de kleuters terwijl de hier opvolgende uren voor de meisjes in de leef tijdsgroepen 6-8, 8-12, 12-14 zijn. De oudere dames oefenen eveneens donderdagsavonds. De meisjes 14-16 oefenen, evenals de dames senioren op vrijdagavond. De maandagavond is dan voor de jongens. Op die avond oefenen ook de volleybal spelers. Vanaf 6 september gaan ook de leden van de drumband weer repeteren. MAATSCHAPPELIJK WERK Waalwijk is sinds korte tijd ook de Prot. Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk Werk en Ge. zindszorg rijk. De stichting, die is gevormd om versnippering tegen te gaan, bestaat uit de diaconiën van de Herv. Gemeenten Waalwijk C., Besoyen, Baardwijk en Drunen en de diaconie van de Ger. Kerk Waal wij k-Drunen. De maatschappelijk werker van de stichting, de heer P. B. Huisman heeft reeds verschei dene kennismakingsbezoeken afge legd. OPBRENGST PLEISTERACTIE '66 De op zondag 21 augustus gehou den pleisteractie van de R.K. E.H. B.O. heeft een bedrag van f 754,44 opgebracht. De afdeling Waalwijk wil hierbij aan allen die tot het bereiken van dit succes hun medewerking heb ben verleend hartelijk dank zeg gen. De opbrengst der parochie is ge weest: St. Jan f 190,60 „Bernadette f 139, St. Antonius f 187,54 St. Clemens f 123,79 O. L. Vrouw Onbevl. Ontv. f 113,51 AGENDA Musis Sacrum: maandag en dins dag 8.30 uur „Help" met de Beatles. Met 2-1 heeft RKC zondag de be zoekende 1ste klasser DESK uit Kaatsheuvel verslagen. Een ver diende overwinning voor de Waal- wijkers. Met uitzondering van en kele perioden kwam DESK er maar nauwelijks aan te pas. De spelers uit Kaatsheuvel legden trouwens weinig vechtlust aan de dag in te genstelling met de RKC-ers die vaak met goede combinaties het heiligdom van DESK belaagden. Toch duurde het nog tot in de 34ste minuut toen debutant Berry Pullens 1-0 voor RKC liet aante kenen. Met de uitvallen van DESK wist de achterhoede van de gastheren wel raad. Reeds in het begin van de tweede helft bracht linksbuiten Leo Pullens van RKC de stand op 2-0. Na een half uur kon midvoor Lugters van DESK de stand tot 2-1 terugbrengen. In eerste instan tie werd dit schot door doelman v. d. Anker gestopt, doch deze laatste kon het leer niet klemvast krijgen zodat het toch een doelpunt werd. Het laatste kwartier zakte het spelpeil aanmerkelijk, mede door de moordende temperatuur. RKC heeft door deze wedstrijd getoond voor de komende competitie gereed te zijn, terwijl DESK om zich in de eerste klas te kunnen handha ven, uit een ander vaatje zal moe ten gaan tappen. Er was voor deze ontmoeting grote belangstelling. RWB heeft zaterdag verdiend ge wonnen. De uitslag is wel iets ge flatteerd, daar er enkele doelpun ten in buitenspelpositie zijn ge scoord. De wedstrijd begon 'n kwar tier te laat, daar de aangewezen ar biter verstek liet gaan; gelukkig vond men een andere scheidsrech ter, die zijn plicht zo goed mogelijk vervulde. RWB ging fel van start, zodat de thuisclub nogal enkele keren in in moeilijkheden kwam. Geleidelijk aan kwam de thuisclub onder deze druk uit. Na 15 minuten kreeg Mos selveld een pracht van een kans om te scoren, doch door iets te zacht schieten werd deze om zeep ge bracht. RWB kwam nu geducht op zetten, waarbij Bruurmijn een keu rig schot loste en v. Geenen geen kans had. RWB bleef steeds aan vallend spelen, zodat Bruurmijn vóór de rust nog tweemaal wist te doelpunten. De tweede helft gaf een zelfde spelbeeld te zien met een steeds aanvallend RWB, met af en toe een behoorlijke aanval van Baardwijk, die slecht werden afgewerkt. Van toen af aan leek het gehele elftal van Baardwijk de kluts kwijt te zijn en vond deze niet meer terug. In deze periode scoorde RWB nog tweemaal door Bruurmijn. Niets ging meer, men gaf verkeerde pas ses en in de voorhoede begreep men elkaar helemaal niet. Voor Baard wijk werd 1 maal gedoelpunt door v. Cromvoirt. Het wordt voor Baardwijk tijd om de zaken beter te gaan bekijken en aan te pakken voor de a.s. com petitie. Zondag 21 augustus. De eerste aanval van Baardwijk werd met een hard schot van Beb. Verhoofstad besloten, dat de keeper van RKVVU wist te stoppen. Een aanval van RKVVU werd door de achterhoede van Baardwijk onder broken en bij een volgende aanval schoot de rechtsbuiten in het zijnet. Weer kwam Baardwijk in de aan val, waarbij Mosselveld een pracht kans kreeg om te doelpunten, maar de bal langs de verkeerde kant van de paal plaatste. Baardwijk bleef aanvallen en Beb. Verhoofstad schoot weer in de handen van de keeper. Bij een tegenaanval werd de midvoor van RKVVU iets te hard aangevallen, wat een strafschop be tekende. Het schot werd echter door keeper Hans v. Mierlo gestopt. Bij een aanval van Baardwijk werd de linksbuiten gehaakt. De toegewezen strafschop bracht geen succes, daar de bal tegen de lat terecht kwam. Bij een volgende aanval van RK VVU zette de linksbuiten de bal goed vóór, waarbij de linksbinnen onhoudbaar inschoot; 01. Na de rust hetzelfde spelbeeld van op- en neergaande aanvallen. Na 30 minuten spelen kreeg Beb. Verhoofstad een kans en bracht de stand op 11. Bij een van de laat ste aanvallen- werd W. v. d. Steen gewond en moest het veld verlaten. Direct hierna kreeg Baardwijk een strafschop tegen zich, die door de midvoor van RKVVU in een doel punt werd omgezet; 12. Even la ter floot de scheidsrechter voor de laatste maal. Het tweede elftal van RKVVU speelde tegen Baardwijk 2. Het was een prettige wedstrijd om te zien. Hierbij wonnen de reserves van Baardwijk met 40, met doelpun ten van: P. Verhoofstad 1, Thuhurea 2, Molegraaf 1. Dit elftal kan met een gerust hart de competitie tege moet gaan. Er werd prima gevoet bald, de combinaties waren goed, evenals het positie zoeken. Wit-Zwart heeft zaterdag rnet 8-3 gewonnen van WSC 2 uit Waal wijk. Aanvankelijk leek het er op dat Wit-Zwart het tegen de WSC- ers (spelend in de reserve derde klas K.N.V.B.) niet gemakkelijk zou krijgen. W.S.C. had al spoe dig de leiding, maar Wit-Zwart herstelde zich en maakte door mid voor Joop le Sage gelijk (1-1). Met twee fraaie goals van de 15-jarige debuterende Han Rosenbrand ver kreeg Wit-Zwart een 3-1 voor sprong. WSC kwam snel terug (3-3) maar kort voor rust had Wit-Zwart opnieuw succes toen Joop le Sage een voorzet van van Albert v. Beek afrondde met een kopbal (4-3). Na de rust kregen de Waalwijkers geen kans meer. Wit-Zwart, met in de achterhoede een uitstekend spelen de André v. Beek en een prima debuterende Wim Timmermans, nam het heft stevig in handen. Door schoten van Ad Rosenbrand, Joop le Sage, Albert v. Beek en Hans v. Beek liep Wit-Zwart uit tot 8-3. Wit-Zwart 2 won met 4-0 van Berkdijk 2. Wit-Zwart 3 verloor met 3-2 van Raamsdonk 3. Komende zaterdag maakt Wit- Zwart een uitstapje naar Hoek van Holland. Het le en 2e elftal spelen daar een vriendschappelijke wed strijd tegen het le en 2e van Hoek se Boys. Zij die de reis naar Hoek van Holland willen meemaken kunnen zich vanavond (maandag 22 aug.) nog opgeven bij de secretaris van Wit-Zwart, de heer G. v. Helden, Margrietstraat 3, Sprang-Capelle. Telefoon 04167-3335. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Blokfluit, weekendtas, kinderbril, regenjas, konijn, nijp tang, reglement krijgstucht, regen jas, 3 sleutelringen met sleutels, di verse honden, ondergebit, zwem broek. Verloren: Diverse portemonnaies, parelsnoer, gereedschap, regenbroek spijkerbroek, bos sleutels, kabel- slot, hond, pijp, badtas, pijpsleutel, portefeuille, ballpoint. Heden overleed in het St. Nicolaas-ziekenhuis te Waalwijk, zacht en kalm, na een geduldig gedragen lijden, gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk, onze zorgzame Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder Weduwe van Laurentius Johannes Snels in de leeftijd van 90 jaren. Kfl- - Wij bevelen haar in Uw godvruchtige gebeden aan. Waalwijk: A. van den Houdt-Snels A. van den Houdt en kinderen Udenhout: H. van Strien-Snels en kind Deurne (België) A. Snels A. Snels-Meyer en kinderen Vught: A. Lommers-Snels C. Lommers en kinderen Waalwijk: M. Boom-Snels en kinderen M. Snels M. Snels-Mutzers en kinderen W. Snels E. Snels-Kuyten en kinderen G. Snels H. Snels-Ter Horst en kinderen Kaatsheuvel: J. Snels J. Snels-v. d. Krabben en kinderen Waalwijk: J. Klerx-Snels J. Klerx en kinderen Vught: A. de Vaan-Snels J. de Vaan en kinderen Waspik: J. Klerks Waalwijk, 22 augustus 1966 Westeinde 9 De plechtige uitvaart zal plaats hebben a.s. donder dag 25 augustus 1966 om 10.00 uur in de parochie kerk van Maria Onbevlekte Ontvangenis te Besoyen, waarna begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Samenkomst 9.30 uur Westeinde 9. De overledene is opgebaard in Huize „Teresia" te Waalwijk. Avondmissen: dinsdag en woensdag om 19.00 uur.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6