wAAlwijkse en UnqstRAAtse couratu Uitgaan in het weekend Musis Sacrum In september nieuwe cursus sociale school in Waalwijk en aan Drunen zBoc/aertó Na Frank Sinatra nu onk Ivo Robic met Fremde in der Nacht Lido DANSSCHOOL Ëduard Irijsbach AP0LL0 EERSTE CURSUSJAAR WAS SUCCES Laat Uw K van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST U NIETS Shots uit tie show Eddie Constantine 't Geheim van de Zwarte Sperwer Het verdachte huis van Madame Folly Dieven hebben het eek moeilijk De inschrijving nieuwe danslessen staat nog open De school voor WaaSwijk en omgeving Buffalo Bill Von Ryan's Expressfrein Nu reeds veel belangstelling Brillenspeciaiist Optica Houdt Bogaerts voor ogen Programma Bankkrediet groeide met ruim 1 miljard Elshout Zondag in Hoefsven waterpolo-toernooi Stap Hollandia óók over op VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1966 87e JAARGANG No. 67 De tcho v<\n het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, WaalwijkTel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurden»traat 8, tal. 04167 - 2002 Abonnement p. week (0,26+ 2 ct. inc.k.) f 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Con t.racta d verten tipg «periaal tarief Telepram -ad re*. RCHU' Sinds enkele jaren is de naam Constantine een begrip geworden voor allen die een liefhebber zijn van avontuur. Met zijn eeuwige grijns is Eddy het prototype ge worden van de moderne filmheld. En of hij zijn belagers te lijf gaat als Constatine of als een ander, de gevolgen zijn nooit prettig voor de misdadigers. Deze keer raakt hij betrokken in een wapenaffaire. Handelaar Moreno vertelt aan Eddie dat een zending machine-ge- weren die hij op transport had ge zet naar Amerika, domweg is ver dwenen. Hij biedt Eddie 10.000 dol lar als deze de zaak tot een goed einde kan brengen. Zondag, maandag en dinsdag. De zwarte sperwer is een man die kost wat kost voor de Engelsen een geheim verdrag in handen moet krijgen. Het verdrag is gesloten tussen Holland en Engeland maar de Spanjaarden hebben veel be langstelling voor het verdrag. Piraten gaan ermee aan de haal en nu komt de sperwer voor Enge land in aktie en een spannend avontuur kan niet uitblijven. Zondag 3 uur. 14 jaar Polly Adlers vrijmoedige autobi ografie „een huis is geen huis" die in Amerika een bestseller werd (3 miljoen ex.) heeft men op de filmband vastgelegd. „Waarom" en „hoe" een belang rijke wending in haar leven plaats vond en hoe haar „ik" daarop re ageerde is het thema. Duidelijk komt ook naar voren dat er geen hóóp, geen terug meer is. Ze moet blijven lachen. Donderdag tot en met zondag 18 j. dwongen een gewijzigd marsbevel te ondertekenen om zonder ongë- lukken Milaan door te komen. Het bedrog wordt echter spoedig ont dekt en de trein raast voort met daarachter een trein vol Duitsers. Zullen zij nu veilig de Zwitserse grens bereiken? Vrijdag, zaterdag en zondag. Cosimo, de ongeluksvogel in de ze film is een linke jongen, doch telkens wanneer hij een diefstal heeft gepleegd wordt hij gepakt. In de gevangenis werkt hij dan weer een nieuw plan uit om na zijn vrij lating direct weer aan de slag te kunnen. Deze keer zit hij in de gevange nis terwijl zijn plan de plaatselijke bank te beroven al bijna uitgewerkt is. Dit kraakje kan niet te lang uitgesteld worden en via zijn meis je zoekt hij een man die bereid is zijn plaats in de gevangenis in te nemen door een bekentenis af te leggen. Jammer genoeg lukt het niet want de heren van de wet ont dekken het bedrog. Cosimo zit dan met een man in de gevangenis die ook niet vies is van een diefstalle tje. En jammer voor Cosimo is het wel wanneer zijn celgenoot eerder wordt ontslagen en het plan van Cosimo gebruikt voor eigen doel einden. Weer gaat Cosimo aan het denken, nu om een wraakpoging geheel te doen lukken. EEN WERELD VAN PLEZIER Deze film heeft vorige week bij zonder succesvol gedraaid zodat zonder aarzeling besloten werd de film een week langer te laten draai en. Zaterdag 18 jaar DANSSCHOOL WAALWIJK, Grotestraat 407 Telef. 3708 OISTERWIJK, Hoogstraat 33-35 Telef. 2457 Zaterdagavond treedt het Duke City Sextet op met Bob Smit. Zon dagmiddag The Rowdies. Zondag avond The All Stars met Ton Kal berg. Malando verwacht men ook bin nenkort weer in Waalwijk. Met hun buiten- en binnenlandse suksessen hebben zij zich een reputatie ver worven waar de meeste orkesten niet op kunnen bogen. voor CLUBLESSEN, PRIVÉ-CLUBJES, PRIVÉ-LES elk gewenst uur, CLUB VOOR GEHUWDEN enz. Evenals Samson, de krachtpatser, is Buffalo Bill een figuur waarom heen steeds weer nieuwe avonturen te beleven, zijn. Avonturen waarvan hij de held is. In zijn nieuwe avontuur krijgt hij van rijkswege opdracht naar Indian Kreek te vertrekken om uit te vissen waarom de indianen een getekend verdrag hebben geschon den. Zij trekken weer tegen ieder die hen in de weg staan ten aanval. Bill en zijn indiaanse gids krijgen het wel moeilijk. Vrijdag, zaterdag en zondag. Een nieuwe oorlogsfilm met Frank Sinatra in de hoofdrol. Hij zorgt voor een sensationele ontsnapping waarbij hij zelf het leven laat als Col. Ryan. Als Ryan met enkele honderden andere krijgsgevangenen op transport wordt gesteld naar Duitsland ontvouwt hij een gran dioos plan. De bewakers boven op de trein moeten overmeesterd worden, iets wat niet zonder gevaar is. De ge hele trein moeten in handen van de gevangenen komen willen zij heelhuids de grens overkomen. De transportcommandant wordt ge- De basis van samenwerking tussen de afdelingen van de plaatselijke Centrales van het N.K.V. van Waal wijk en Drunen, waarop vorig jaar gestart werd met de sociale school is gecontinueerd en heeft er toe geleid, dat er één sociale school blijft voor Waalwijk en Drunen. De naam So ciale School voor Drunen en Waal wijk" zal worden gehandhaafd. In beide gemeenten zal echter begonnen worden met een groep cursisten. Di recteur c.q. cursusleider van deze school blijft de heer de Koning. Het doel van de cursussen van de sociale school is grote groepen van werknemers een zodanige brede vor ming te geven, waardoor zij een rij ker inhoud kunnen geven aan hun eigen leven en meer en beter dienst baar zijn in hun woon- en werkmilieu. Het kiezen van het juiste woord op de juiste plaats, te weten hoe precies in een bepaalde situatie te handelen, kennis hebben van stromingen en wet ten zijn zaken, waarmede de cursis ten tijdens de lessen worden gecon fronteerd. Kortom; dat zij meer we ten. 'Op 30 augustus zal te Waalwijk in het gebouw van de Levensschool aan de Mr. van Coothstraat om 22.00 uur n.m. een contactavond worden belegde waarbij definitief de startda tum van de cursus wordt vastgesteld en de aspirant-cursisten allerlei ge wenste inlichtingen kunnen verkrij gen. Op 31 augustus zal te Drunen voor de groep cursisten uit deze ge meente e.o. eenzelfde contactavond Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 worden belegd en wel in de Hoge Braken, aan de Stationsstraat even eens om 20.00 uur n.m. De kosten bedragen f. 37,50 (inclusief een boe kenpakket ter waarde van f. 15,-) voor de gehele cursus plus f. 2,50 inschrijfgeld. Het cursusgeld kan in gedeelten worden voldaan. Het programma is als volgt Belastingrecht (inkomstenbelasting), docent de heer H. Paans, hoofdcon troleur der Belastingen. Actuele rechtskennis (huur, verhuur, aanspra kelijkheid, gevolgen verkeersongeval len enz.), docent, de heer Mr. H. Ph. J. A. M. Hennekens, Jurist in Al gemene Dienst bij de gemeente Waal wijk. Medezeggenschap (oogmerken en doel van de medezeggenschap van de werknemer), docent, de heer S. P. v. Kuik (personeelschef N.V. Landis en Gyr). Sociaal verzekeringsrecht (ziektewet, kinderbijslag, ongevallen wet enz.) docent, de heer J. Kleijbexg (maatsch. werker Gem. Dienst voor Sociale Zaken). Arbeidsrecht (ont slag, staking, loon, werkweigering, de arbeidsovereenkomst enz.) docent, de heer P. J. M. de Koning (Jeugdcon- sulent Gewestelijk Arbeidsbureau). Taalexpressie (woordgebruik, ge- spreksvoering) docent, de heer P. J. M. Broek (personeelschef N. V. Phi lips). Godsdienstige vraagstukken, docent, Aalmoezenier van Berkel. Handelsbanken en Boerenleenban ken hebben hun kredieten aan par ticulieren (bedrijven en personen) in de eerste helft van dit jaar verder met royaal 1,1 miljard gulden ver groot. De handelsbanken gaven nog 625 miljoen gulden krediet waar door hun vorderingen op de binnen landse private sector stegen tot 8,94 miljard gulden. De diverse landbouw-kredietinstel- Üngen zetten 477 miljoen extra bij hun debiteuren (exclusief overheid) uit, waardoor deze post groeide tot 7,05 miljard gulden. Het balans-to taal van de gezamenlijke landbouw kredietinstellingen sprong in de eer ste 6 maanden van dit jaar voor het eerst over de 10 miljard heen. Het nam volgens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek toe van 9,77 miljard tot 10,18 miljard gulden. Het balanstotaal van de ge zamenlijke handelsbanken nam in de zelfde tijd toe van 20,29 miljard tot 21,79 miljard gulden. BILJARTTOURNOOI Op vrijdag, zaterdag en zondag a.s. or- goniseert de Elshoutse biljartvereniging KOT in haar clublokaal bij de heer Van Oorschot het biljarttournooi om de „Het Hert" wisseltrofee. Dit tournooi werd vorig jaar gewonnen door de heer C. v. d. San- den, lid van B.V. „Ons Genoegen" uit Waalwijk, die dus de trofee zal moeten ver dedigen. Verdere deelnemers zijn W. Pau wels uit Den Bosdh, T. Vughts uit Haar steeg en A. Berkelmans uit Oisterwijk, al len eerste klassers. Zondag wordt het jaarlijkse water- polotournooi gehouden in het Hoefs ven te Waalwijk. De organisatie is in handen van de Waalwijkse Zwemver eniging die zelf ook met 2 heren- en 1 dames-zevental aan het tournooi zal deelnemen. De overige verenigingen zijn af komstig uit Den Bosch (B.R.B.), Schijndel (Neptunus 58), St. Mi chielsgestel (Zegenwerp) en Rotter dam (LAC). In totaal zullen een 80- tal zwemmers en zwemsters trachten om op 28 augustus van 13.00 tot plm. 18.00 uur een van de ere-plaat- sen te bereiken. De eerste zevental len van bovengenoemde verenigingen komen uit de poule A, de 2e zeven tallen in groep B en de dameszeven tallen in poule C. In iedere poule wordt een halve competitie gespeeld waarna het behaalde aantal punten of bij gelijk spel het doelgemiddelde de winnaar aanwijst. Belangstellenden zijn van harte welkom en kunnen verzekert zijn van enkele uren sport die, ook voor de toeschouwers zo attractief is. Niet alleen de grootste schoen fabriek van Nederland, maar ook het bedrijf waar het pret tig werken is. Na Frank Sinatra's suksesopname van Strangers in the Night, kwam ook de componist Bert Kaempfert met zijn orkest in de publiciteit door Strangersop te nemen. Nu maakt Kaempfert echter weer nieuws door een Duitse versie van ,,de compositie van het jaar" uit te brengen welke gezongen wordt door de, sinds zijn optreden in de Perry Como Show" ook in Amerika bekende, vocalist Ivo Robic. Hoewel er zeer veel platen uitge bracht zijn van Bert Kaempfert's meestercompositie (elleen in de Ver enigde Staten al meer dan 100 ver sies) wordt aangenomen dat Ivo Ro- bie's uitvoering van „Fremde in der Nacht", welke opname bijzonder goed geslaagd is te noemen, hoge ogen zal gooien op de platenmarkt. Ivo Robic vloog eind 1959 naar New York. Het doel van zijn reis was 'n optreden in de Perry Como Show, waar hij voor uitgenodigd was. Zijn eerste Polydor opname „Morgen" was in de Verenigde Staten een hit van de eerste orde geworden en werd daar dan ook door een Amerikaanse platenmaatschappij in de originele versie uitgebracht, dus met Duitse tekst. Het nummer werd ook door verschillende andere maatschappijen uitgebracht en zelfs in Engeland was dit het geval. Hierdoor kwam Ivo Robic zo in het nieuws te staan dat de uitnodiging van Perry Como het gevolg was. De, in Bjelovar bij Zagreb gebo ren Ivo Robic, had dit zelfs in zijn stoutste dromen niet verwacht. Hij was helemaal met „Muziek" als toe komstbeeld opgevoed en leerde, na 't Gymnasium afgelopen te hebben, op een Conservotorium piano, sax, kla rinet, fluit en bas spelen. Hij werd toen zanger van het radio-orkest van Zagreb en nam bij platenmaatschap pij Jugoton meer dan 100 titels op. In 1955 kwam hij voor het eerst naar Duitsland. Mede door zijn talenken nis (Duits, Frans, Engels, Spaans en Italiaans) boekte hij hier grote suk sessen. Na de Como Show volgden ook tournees naar Hollywood, Las Vegas en Miami. In 1960 kreeg hij een Gouden Plaat voor een miljoen verkochte platen van Morgen"Het logische gevolg van ale deze internationale suksessen is, dat Ivo Robic niet erg veel thuis is in Zagreb, daar hij altijd op reis is naar gastoptredens, radio en tele visie-uitzendingen of platenopnamen. THEM is de naam van de befaam de Iers-Britse beat group, die in de zomer van 1965 in de States, Enge land en ook hier opgang maakte met de topper Baby, please dcn't go. Het is de Amerikaanse produces Bert Berns geweest, die deze op.iame mo gelijk maakte. Hij moest voor zijn fir ma een jonge Engelse beatgroep op zoeken, die een goede kans zou ma ken op de Amerikaanse hitparade. In Londen ontdekte hij de Them. Zijn keuze bleek perfect, want Baby, please don't go stond al vlug op de hitparade en nadien ging hun elpee Them Again de zelfde weg, boven dien ontving Them voor de langspe- lers van het tienerblad Cashbox de Golden Award. In de V.S. worden zij de Angry Y'oung Them genoemd. De groep bestaat uit 5 jonge mannen, t.w. Van Morrison, de 20-jarige zanger, saxofonist en gitarist, die met de 21-jarige basgitarist Alan Hender son tot de oprichters van de groep behoort; Jim Amstrong, 22 jaar en ook gitarist; John Wilson is 19 jaar en zit achter het slagwerk en ten slotte Ray Elliot met zijn 24 jaren de oudste van de groep, hij speelt tenorsaxofoon, fluit, klarinet, vibra foon en piano. De laatste hit van Them is „Call my name" met aan de B-zijde „Bring 'em on in". Binnen niet al te lange tijd zal Them optreden in de Jaarbeurshal len te Utrecht. Van 1 tot IC- oktober a.s. zal te Dublin een festival voor „Folkmu- sic and folklore" worden gehou den. Ook Nederland zal daarbij vertegenwoordigd zijn. De N.T.S. zal hiervoor twee programma's in zenden n.l. „Merck toch hoe sterek" een programma van oude Neder landse liedjes, dat in het nationaal programma op 10 maart j.l. werd uitgevoerd door de Shepherds. De produktie en regie van dit program ma berustten bij Theo Ordeman en „Hei, 't is in de mei", een pro gramma van Nederlandse volks liedjes, dat nog vers in het geheu gen ligt omdat het in nationale programma op 5 mei j.l. werd uit gezonden. De regie had: Tineke Roeffen. In de Tsjechische stad Bratislava is het Intervision Festival gehou den, een soort Eurovisie Songfesti val van de Oosteuropese landen. Hierbij traden als gasten op: de Nederlandse Ria Valk, de Duitse Udo Jürgens en de Franse Hugues Aufray.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9