waalwijkse en Lanqstpaatse couRAnt P. van Heesbeen woensdag in „Lido" gehuldigd WAALWIJK St as sal 25 JAAR BIJ VAN DOORN DE GREEFF N.V. heelt altijd iets voor U! iedereen weet dat Bambino' speciaalzaak Receptie was druk bezocht J. P. H. Bonnier afwezig Drogisterij MIOCH ,DE BIEKORF" De Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1966 87e JAARGANG No. 69 vAn het Zuióen Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,26+ 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) f 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Ter gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum is de heer P. v. Hees been, direkteur van de Lederfabriek v/h van Doorn de Greeff N.V* te Waalwijk, woensdagmiddag in café-restaurant „Lido" te Waalwijk gehuldigd door het personeel van deze N.V. waarna een uitermate druk bezochte receptie werd gehouden. Bij deze huldiging was ook de vader van de jubilaris, de oud-direkteur van de N.V. de heer J. van Heesbeen met zijn echtgenote aanwezig. Beiden zal deze spontane huldiging van hun zoon goed hebben gedaan. Toen de jubilaris, ver gezeld van zijn vrouw en kinderen, de feestzaal betrad, werd hij door zijn personeel spontaan toegezongen met een welkomslied, op tekst van de heer P. Mulders uit Waalwijk. Als eerste voerde het woord, de procuratiehouder van de N-V., de heer Trommelen. „Als we hier in feestelijke stem ming bijeen gekomen zijn, is het omdat het vandaag een bijzondere dag voor U en voor onze Vennoot schap is. Vandaag immers herden ken wij het feit, dat U voor 25 jaar Uw intrede in ons bedrijf deed, en hoewel een periode van 25 jaar in ons bedrijf geen unicum is, me nen wij toch dat hier alle redenen aanwezig zijn om speciaal dit ju bileum feestelijk te doen vieren. Immers, U staat thans aan het hoofd van onze onderneming en het komt niet vaak voor, dat iemand het in zo'n betrekkelijk korte tijd tot een dergelijke verantwoordelijke functie brengt. U heeft dit echter niet zomaar gekregen, maar daarvoor heeft U hard moeten werken, en alle afde lingen van het bedrijf, en wel vanaf ketelhuis tot en met finish-afdeling moeten doorlopen. Daarbij werd U nog ingewijd in het zakelijke leven en de kunst van goed koopman schap en dat U een en ander met succes volbracht heeft, bewijst het feit, dat U op reeds betrekkelijk jeugdige leeftijd en wel by Uw direkteursbenoeming op 1 januari 1959 met de algemene leiding van ons bedrijf werd belast". „We zijn er ons wel van bewust, dat dit een zware taak voor U was en wel om verschillende redenen. Vooreerst was het zwaar om de voetsporen te drukken van de voor ons nog altijd onvergetelijke oud- direkteur, Uw vader, die de naam van onze firma, zowel in binnen- als buitenland een buitengewone goede roep had gegeven. Daarbij kwam, dat, door de voort, schrijdende techniek en de daar mede gepaard gaande verschuiving in de vraag naar verbruiksgoede- ren, steeds ten volle Uw aandacht en kunde opgevraagd werd. Ook de arbeidsspanningen in de laatste jaren hebben veel van Uw kimde, beleid en doorzicht geëist, maar als we een terugblik richten op de vervlogen jaren, dan menen wij ons trots te mogen voelen voor het geen door U tot stand is gebracht en zijn wij U dankbaar voor al hetgeen U voor onze Vennootschap en haar personeel heeft bereikt. Het is dan ook daarom, dat wij aan dit jubileum, zij het tegen Uw wil, een meer feestelijk karakter hebben willen geven, en op deze dag willen wij U gaarne onze hul de betonen en onze grote waarde ring en welgemeende dank uitspre ken voor alles, wat U voor ons be drijf gedaan heeft. Dat U naast het vele zakelijke werk, ook nog tijd vond U te bewegen op politiek, sociaal en charitatief, ja praktisch op elk gebied, en daartoe dan ook steeds gaarne aangezocht werd, geeft wel een bewijs van Uw kun de en vitaliteit, en wij hebben ons wel eens afgevraagd, hoe U dit al les heeft kunnen bijbenen. Uw aandacht voor Uw gezin heeft on der dit alles niets te lijden gehad, en wij zeggen niets te veel, indien wij beweren, dat U een goede huis vader bent en een stimulerend voorbeeld voor Uw kinderen. Nog maals, geachte jubilaris, we felici teren U hartelijk met dit jubileum en wij spreken de hoop uit, dat ons bedrijf nog vele jaren onder Uw kundige leiding mag blijven staan tot meerdere roem van de firma van Doorn de Greeff. Vanzelfsprekend kunnen wij het niet bij woorden alléén laten, en als blijk van onze grote waarde ring en ter herinnering aan deze voor U en voor ons bedrijf zo heu gelijke dag, bied ik U, namens on ze Vennootschap, een goud en arm bandhorloge, met inscriptie aan, met de hoop, dat U dit horloge, nog vele jaren in goede gezondheid zult mogen dragen en dit niets dan blijde uren voor U zal mogen aan wijzen. Ik zou tekort schieten in mijn plicht, als ik in onze hulde, dank en waardering ook niet Me vrouw van Heesbeen-Weyei's, be trok. Wy weten toch, Mevrouw, dat U met het werk van Uw man steeds meegeleefd heeft, en U voor hem een stimulans geweest is om zijn doel te bereiken. Daarbij weten wij, dat Uw man zonder Uw be zwaren vele, ja zelfs heel veel uren van zijn vrije tijd voor ons bedrijf heeft moeten missen en ik betuig U daarvoor namens onze Vennoot schap, mijn hartelijke dank, en als klein bewijs van onze waardering en erkentelijkheid, bied ik U hier bij dit bouquet bloemen aan". Namens het gehele personeel sprak hierna de heer J. Boons als volgt: „Bij deze heb ik de eer, namens mijn collega's, ter gelegenheid van Uw 25-jarig dienstjubileum, in onze zaak: De N.V. v. Dooren de Greeff, tot U mijnheer Heesbeen, enkele woorden te mogen richten. Gezien 't feit, dat ik een van de werknemers ben, die alhoewel niet het langst, maar toch wel heel lang in Uw be drijf werkzaam ben, kan ik me de tijd nog herinneren, dat U op de la gere school zat, en de leiding van de ze zaak in handen was van Uw vader. Na Uw lagere school-periode, ging U naar de HBS voor Uw verdere studies; en het was in deze jaren, dat U veel van Uw vrije tijd, vooral in de vakanties, doorbracht in de fabriek om daar samen met ons Uw arbeid te verrichten. U liet toen al zien mijn heer v. Heesbeen dat, al werden Uw handen dan ook vuil en ruw, U niet terugschrikte voor flink wat werk; U was niet voor een kleintje ver vaard. Toen U, na Uw studies, en weer wat ouder geworden als adjunct-be drijfsleider onze gelederen kwam versterken, was U een voorbeeld voor ons allen. U kende maar één ideaal: de firma van Dooren de Greeff groot te maken. Dit was voor Uw vader, die toen hij voelde, dat zijn tijd ge komen was, om de wapens neer te leggen, een grote steun en gerust stelling daar hij wist, dat U hem als directeur niet teleur zou stellen. Toen hij dan ook het directeurschap aan U overdroeg, om zelf van een welver diende rust te gaan genieten, werd de taak, die U te vervullen kreeg zwaar, zéér zwaar! U kreeg toen, geachte heer Van Heesbeen, de volle verant woordelijkheid te dragen. U besefte echter Uw taak ten volle. Directeur zijn betekent niet alleen een bedrijf te kunnen besturen; het betekent ook; met Uw personeel te kunnen omgaan, aanvoelen wat er in hen leeft, welke verlangens zij hebben enz. U voelde ons aan, U stond ons met raad en daad terzijde, U was onze lei der en raadsman. Ik geloof, dat er voor dit alles maar een woord is dank Namens mijn collega's, het perso neel, wil ik U en de Uwen van harte feliciteren met Uw 25-jarig ambts jubileum en verder spreek ik nog de hoop uit, dat het met Gods zegen aan U gegeven moge zijn, nog vele jaren als directeur bij ons te zijn, en dat onder Uw uitstekende leiding de Firma van Dooren de Greeff, moge groeien en bloeien tot ons aller wel zijn. Rest mij nog U namens 'het perso neel, als blijk van onze stoffelijke dank, U een weegschaal aan te bie den. Ik hoop, dat dit geschenk, zij 't ook bescheiden, voor U een teken moge zijn van onze oprechte dank en gelukwensen. De heer Didden feliciteerde hier na, mede namens de naaste medewer kers van de jubilaris. Hij bracht de heer v. Heesbeen hulde en dank voor zijn eminente leiding en zijn prettige omgangsvormen en bood als stoffe lijk bewijs van waardering een jonge jachthond aan. Verder werd nog het woord gevoerd door de president commissaris van de N.V., de heer C. Hage, die een terugblik wierp op de afgelopen 25 jaar toen de jubilaris in het bedrijf was gekomen, waarvan hij de grondslagen door zijn oplei ding reeds geheel had leren kennen en dat hij ondanks de vele moeilijk heden die moesten worden overwon nen op voortreffelijke wijze heefd ge leid. U kunt U gelukkig prijzen, al dus de president-commissaris dat U Uw zilveren jubileum kunt vieren te midden van Uw toegewijd en dank baar personeel. Ik dank U van harte voor al Uw goede zorgen aan ons be drijf besteed, en wens U en Uw ge zin nog vele gelukkige jaren. Als stoffelijk bewijs van dank en grote waardering bood hij de jubilaris een geschenk onder couvert aan, te be steden naar eigen goeddunken. Met trots en vreugde kunt U op de afgelopen 25 jaar terugzien, aldus de heer Spanjer, commissaris van de N.V. en directeur van de drijfriemen- fabriek „Adam" te Delft. Deze spre ker bood een prachtige Delfts-blau we vaas met bloemen aan, alsmede een vergrotings-fotografieapparaat. Nadat het personeel 'hun directeur nogmaals had toegezongen, sprak de ze ontroerd een dankwoord. Het ware mij liever geweest, aldus de jubilerende directeur, als wij dit feest onder ons hadden kunnen vie ren. Ik heb immers in deze 25 jaar niets meer dan mijn plicht gedaan. Ik ben niettemin uiterst dankbaar voor de steun die ik in al die jaren van zovelen heb mogen ondervinden. Ik ben dankbaar voor de gezondheid van mijn vader en moeder en ik heb zelf getracht steeds een voorbeeld voor mijn kinderen te zijn. Ik dank alle medewerkers, vooral de ouderen, die mij steunden in de moeilijk eerste jaren. Ik stel mij voor, om tot besluit van mijn zilveren jubileum in oktober a.s. in Lido een feestavond te orga niseren. In de komende jaren hoop ik de belangen van U allen en Uw gezinnen mede te mogen blijven die nen. Alle aanwezigen zongen hiema spontaan een „lang zal hij leven", waarna de receptie aanving. Van de ze receptie werd een overweldigend druk gebruik gemaakt. Onder de zeer velen die de jubilerende directeur gelukwensen kwamen aanbieden be merkten we o.m. burgemeester J. Teijssen van Waalwijk met de wet houders K. v. Laack; J. v. Heeswijk en C. v. d. Hoven, alsmede gemeen tesecretaris Mr. Kuypers. Namens de federatie van Lederfabrikanten, feli citeerden vice-voorzitter Pfeil en se cretaris Mr. Taminiau. Namens de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Noordelijk Noord-Brabant ga ven de voorzitter en de secretaris Jud. Timmermans en de heer Smits acte de presense. Voor de Nijverheidsschool zagen we de heren J. Thijssen en A. van Steenderen. Het bestuur van Waal- wijks Belang was vertegenwoordigd door de heren J. de Kort en A. Tie len. Het kerkbestuur van de parochie St. Jan door Drs. de Vries en de heer van Os. Verder bemerkten wij aal moezenier van Berkel, pastoor Ras uit St. Joachimsmoer, de directeur van het Romme-Instituut te Baam, de heer P. v. Engelen, Dr. van Roon van Helmitin, Ir. Roeloff Heijrmans, di recteur van de Middelbare Vakschool, de heer L. Schuwer, directeur van Schuwer's-kinderschoenenfabriek en verder ontelbare zakenrelatie's, vrien den en 'bekenden van de jubilerende directeur. Velen van hen boden naast gelukwensen fraaie cadeaus aan. Voor de heer P. v. Heesbeen en zijn geachte familie is dit zilveren ju bileum zeer zeker een gebeurtenis ge worden, die zij niet licht zullen ver geten en een bewijs hoezeer de jubi laris als directeur 'en als mens wordt gewaardeerd en gerespecteerd. De heren A. Pfeil en mr. J. W. Taminiau, resp. vice-voorzitter en secre taris van de Federatie van Lederfabrikanten, bieden de jubilaris geluk wensen aan. ZO ND A GDIENST ARTSEN Zaterdag 3 en zondag 4 september Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen Arts. Dr. Blois Apotheek: Pollmann Arts Burg. Smeelelaan 76 Waalwijk van 5 sept, tot en met 24 sept. Plaatselijke huisartsen nemen waar. TANDARTSENDIENST Zaterdag 3 september Uitsluitend voor spoedgevallen van 17 tot 17.30 uur: Tandarts: A. Wooning, Kaatsheuvel DE HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en hulp viagen: tel. 2778, b.g.g. tel. 2604 of 2126. ZONDAGDIENST VOOR WIT GELE EN GROENE KRUIS Zaterdag 12.00 uur tot maandag 8 uur. Zr. A. Bos, Medisch Centrum Vredesplein 6 tel. 2104 GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 tot 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden boven dien: vrijdagmiddag van 7.00 tot 8.00 uur. Tel. 30/1, Gretestr. 327, Waalwijk ZONDAGDIENST PASTORIEëN Zondag 4 september van 13 tot 24 uur Pastorie St. Jan, Grotestraat 285, tel. 2181. N.H. KERK, WAALWIJK Zondag 4 september 10.00 uur v.m.: Ds. J. v. 't Kruis te Baardwijk N.H. KERK, BESOIJEN Zondag 4 september 10.00 uur v.m.: Ds. J. Vink Bediening H. Doop 6.30 uur n.m.: Ds. G. Bos, Genderen NED. HERV. KERK BAARDWIJK Zondag 4 september 9.00 uur v.m.: Ds. J. Groot, Utrecht Kollekte Algemeen Kerkewerk GEREFORMEERDE KERK WAALWIJK Zondag 4 september Om 10 en 5 uur: Ds. J. v. Oostrum, De Meern PINKSTERGEMEENTE Kloosterweg 62, Waalwijk Zondag 4 september 2.3n uur n.m.: J. van Duijn STICHTING WAALWIJKSE MUZIEKSCHOOL Spreekuur directeur: 's woensdags van 2 - 3 en van 7-8 uur. Wilhelminastraat 4, Tel. 3890. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK J eugdbibliotheek: maandagmiddag van 16.00-17.30 u. woensdagmiddag van 15.00-17.30 u. vrijdagmiddag van 16.00-17.30 u. Raadnu'spleln - Waalwijk Tftleioon 0 41 60 - 2351 MEER DAN 8000 ARTIKELEN l Volwassenen: Grotestraat 196a - Tel. 3787. maandag 14.00-16.00 - 19.00-20.30 u. woensdag 19.00-20.30 uur vrijdag 14.00-16.00 - 19.00-20.30 u. zaterdag 10.00-12.30 - 13.00-15.00 u. Iedere woensdag wordt er van 14.30-15.00 uur voorgelezen. De leeszaal is alleen open tjjdens de openinguren. Wegens vakantie gesloten van 1 tot IS augustus. BAARDWIJK SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK Geopend: vrijdagavond van 7-8 uur. CHR. LEESBIBLIOTHEEK Gevestigd in gebouw Chr. Belan gen, Besoyensestraat 3, geopend donderdagavond van 7.15-8 uur. Urine-inzameling a.s. moeders: voor Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mej. J. M. Wilmont Stationsstraat 112. KINDERWAGENS, WIEGEN, enz. Grotestraat 142 -144 telef. 4147 Waalwijk JUBILEUM Vandaag 1 september 1966 was 't 25 jaar geleden dat mej. A. Leijtens, onderwijzeres aan de Herman Broe- renschool voor buitengewoon lager onderwijs haar loopbaan 'bij het on derwijs daegon. In verband met dit ju bileum werd de sympathieke onder wijzeres vandaag door de schoolge meenschap gefeteerd, terwijl zij za terdag 3 september a.s. in „De Twee Kolommen" zal recipiëren van 14.00 tot 16.00 uur in de bovenzaal van ge noemd hotel. TOESTAND DOKTER VAN DAAL Naar we vernemen is de toestand van dokter van Daal, arts te Waal wijk, die wegens een hartaanval in het St. Nicolaasziekenhuis is op genomen, naar omstandigheden be vredigend. .De patiënt heeft een rustige nacht gehad. JONGEN REED DOOR ETALAGERUIT Dinsdagavond werd bromfietser V. uit Waalwijk zodanig aan zijn hoofd en gezicht gewond dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Met een vriend kwam hij uit het wandelpark en wilde de Grotestraat indraaien. Op het moment dat hij wilde remmen be merkte hij dat deze niet meer werkten, waardoor hij dwars de straat over reed en door de ruit van de kunsthandel Van Dongen vloog. Dr. Langemeijer verleende spoedig eerste hulp. De antiqui teiten die in de etalage uitgestald lagen werden danig beschadigd. Door de enorme luchtdruk verscho ven 'ook' alle voorwerpen 'in de woonkamer van de (familie Van Dongen die hevig geschrokken de ravage bekeek. Incabloe shockproof verkrijgbaar bij: Juwelier Horloger Opticiën Stationsstraat 88 Tel. 3037 Waalwijk VERGADERING K.N.V.B. DISTRICT WAALWIJK Op maandag 19 september a.s. houdt het district Waalwijk van de KNVB 's-avonds om 8 uur in het clublokaal van, de B.V. KOT te Elshout bij de heer C. v. Oorschot, Heusdenseweg 16, een buitengewone ledenvergade ring. Een der belangrijkste punten van de agenda is de verkiezing van 'n nieuwe voorzitter wegens benoeming van de heer P. v. Engelen tot Bonds voorzitter. De aangesloten verenigin gen zijn in de gelegenheid gesteld, een candidaat voor deze functie voor te dragen. Naar we vernemen heeft de B.V. ,,'t Zwaantje", gevestigd in café Galgenwiel bij de heer W. van Oers, welke vereniging ook de vori ge voorzitters, n.l. de heren Tom Burmanje (thans ere-voorzitter van 't district) en P. van Engelen (thans Bondsvoorzitter) voortkwamen we derom een candidaat gesteld voor de ze belangrijke functie. VISCONCOURS Op zaterdag 3 sept. a.s. organise ren „De Vrolijke Vissers", hun jaar lijks onderling visconcours. Om 13.- uur is in cafe Hoevenaars de loting. Er zal gevist worden op de Maas, om 14.00 zal de wedstrijd aanvangen. De uitreiking van de prijzen ge schiedt in café Hoevenaars 's-avonds om 20.00 uur, uiteraard met 'n fees telijk tintje. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de „Glow Mas ters". POSTDUIVENVERENIGING „DE POSTDUIF" Zondag j.l. vloog de Postduif met oude- en jonge duiven op Vil voorde, een vlucht van 97 km. Zowel de ouden als de jongen konden vanwege de kopwind geen hoge snelheden ontwikkelen waar door de prijzen zeer geleidelijk over de deelnemers werden verdeeld. Bij de oude duiven werden de 59 prijzen door 39 liefhebbers gedeeld terwijl dit bij de jonge duiven een verhouding van 79 op 37 was. Al deze prijswinnaars hier te vermel den heeft dus niet veel zin maar enkele uitschieters verdienen toch de lof die hun toekomt. Zo vloog Th. Groeneveld met de ouden 2 6 8 en 41 terwijl de jongen 3 4 5 13 62 en 79e prijs vlogen, en ook bij de nog jonge melker Jan Merkx vlogen de jonge duiven de 6 12 16 22 40 49 60 65 en 73e prijs, wat betekende dat practisch al zijn duiven prijs vlogen. Maar hoe hard de duiven bij voornoemde liefhebber ook vlogen, zij konden niet voorkomen dat A. Spapens bij de oude en J. Didden bij de jonge duiven de le prijs in de wacht sleepten. Th. de Ronde met zijn jonge duiven begon wat laat maar kreeg er toch nog 6 in de klok en in de prijzen De nationale Parkeston-vlucht voor zaterdagvliegers werd voor de Waalwijkse deelnemers een opmer kelijk succes want toen practisch nog nergens duiven te bekennen waren was in Waalwijk alles thuis en het feit dat Kees Hamers zeer waarschijnlijk de le prijs behaald en dat er dan zo goed als zeker nog een paar Waalwijkse duiven bij de eerste tien zitten wil met de sterke kopwind van zaterdag nog al wat zeggen.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13