Lions international schrijft opstelwedstrijd uit KAATSHEUVEL Muziekinstrumentenbeurs „Intertone" in Utrecht Tiemen Groen voor derde meal wereldkampioen 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 SEPT. 1966 15 Dok Waalwijk heeft afdeling Verse haantjes „FAZANT" Raad Waalwijk kiest dinsdag wethouder Druiven Dongens burgemees ter leest raad de les Gouden jubilaris J. Snoeren gehuldigd Leider Zuidmoluk kers vraagt begrip voor brandstichters V. D. niet eerder dan over 5 jaar in Waalwijk Nederlandse bus in Duitsland gekanteld Geen gratie voor dokter O. Hilvaria Studio'* in Ui! va ren beek gaan dicht Roofoverval in Berkel-Enschot Piano's en vleugels nemen belangrijke pEaafs in Lions International heeft ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van deze wereldomvattende service- organisatie een opstelwedstrijd over de vrede uitgeschreven. Dit onder werp is gekozen, omdat Lions Clubs zich in het bijzonder richten op het aankweken van vriendschapsbanden tussen de volkeren en vele internatio nale humenitaire programma's uitvoe ren. In de overtuiging dat de vrede be- Juwelier - Horloger - Opticiën Stationsstr. 88, Waalwijk, tel. 3037 BURGERLIJKE STAND WAALWIJK Geboorten Petrus W zv H J W P Berings-Ver- haag; Suzanne R dv A van Maenen- Rorong; Miranda A dv J Konings- Borowicz te Sprang-Capelle; Brigit te U dv A J Tabbers-Loenen; Johan na C A dv H C Langermans-van Dae- len; Johanna M A dv C J van Don- gen-Ligtenberg; Theodora C M dv T J Faassen-Camps; Wilhelmus H H zv T J Faassen-Camps; Willem zv W Vos-de Kruijff; Rinco M zv G Hollemans-Braspenning; Ellis dv A G K H Gouda-Schoondermark; Ro nald S zv D W Branderhorst-van Zeist. Overlijden Johannes J de Vocht, 55 j. echtg. J. N. Didden. Huwelijks-aangiften G A Maas, 29 j. en P J A van Veld hoven, 25 j. beiden te Waalwijk. Huwelijken F M Braat, 23 j. en M A G P T Roksnoer, 23 j. beiden te Waalwijk; M C A J van Boxtel, 23 j. te Vught en A M Blijlevens, 28 j. te Waalwijk. steeds voorradig POELÏERSBEDRIJF Thorbeckelaan 35 - tel. 2869 Waalwijk Ingekomen W Troostwijk en echtg. van Drunen; MT A Rutten van Italië; W Vroegh en echtg. van Den Bosch; R J van Wijk van Woerden; A S J F de Brock van Weert; J J M Timmer mans van Raamsdonk; A Güc van Turkije; R Alctar van België; M Bicer van Turkije; C H A Kuijten van Zwitserland; A B Martin van Vel- sen; W J Jansen van Breda; L J M Canters van Helmond; B L van der Kooi van Groningen; A J A Mai- burg van Hoogeveen; H E van der Lee van Vlijmen; F Haadsma van Tiel; R J J Creyf van Dongen. Vertrokken H J M Mouthaan en gezin naar Spr.- Capelle; JAC den Hartog naar Roermond; E M Schapendonk naar Baarn; E T M van Heesbeen naar Nijmegen; T A C M de Graaff naar Vlissingen; A P van Assen naar Bre da; H J A van Well naar Utrecht; L I M T van de Pas naar Tilburg; J L M Schilders naar Vlijmen; A L Mannaert naar Oudenbosch; G van Tricht en echtg. naar Loon op Zand; G. Schijf naar Ermelo; J M Kuijpers naar Rosmalen. reikbaar is, willen de Lions door deze opstelwedstrijd de aandacht van jon ge mensen vestigen op de noodzaak van wereldvrede. Daartoe worden al le jonge mensen ter wereld in de leeftijd van 14 tot en met 21 jaar uitgedaagd in ecn opstel van ten hoogste 5000 woorden in hun eigen taal een plan voor de wereldvrede te ontwikkelen. Een hoofdprijs van 25- duizend dollar en een totaal bedrag van 50-duizend dollar aan prijzen zijn door Lions International beschik baar gesteld. Volledige inlichtingen omtrent voor waarden voor deelname zijn te ver krijgen bij het bestuur van de afd. Waalwijk van Lions Internationaal, p.a. van de heer P. G. C. van Hees- been, Stationsstraat 117, Waalwijk. De leden van de raad van de gemeente Waalwijk worden opge roepen tot bijwoning van een open bare vergadering, te houden op dinsdag 6 september 1966 te 19.30 uur, ten stadhuize. Punten van behandeling zijn: 1. Beëdiging van de nieuwbenoem de raadsleden. 2. Verkiezing van 3 wethouders. 3. Benoeming van leden van de commissie van bijstand in het be heer van de gemeentelijke licht en waterbedrijven. Huidige samenstelling van deze commissie: C. P. van den Hoven, (ambtshalve) voorzitter, en G. A. Duyvelaar, F. Kemperman en A. G. Meijs, leden. Ik stel U voor om deze commissie met één lid uit te breiden. 4. Benoeming van leden van de commissie van bijstand in het be heer van het gemeentelijk woning bedrijf. Huidige samenstelling van deze commissie: C. P. van den Hoven, (ambtshalve) voorzitter, en A. Dercksen, A, J. van Seters en J. J. M. Smits, leden. Ik stel U voor om deze commissie' met één lid uit te breiden. 5. Benoeming van leden en plaats vervangende leden van de commis sie voor georganiseerd overleg. Huidige vertegenwoordiging in de ze commissie: K. J. v. Laak (ambts halve) voorzitter, en A. Dercksen, P. G. C. van Heesbeen en C. A. v. Mosselveld, leden uit de raad. Plaatsvervangend voorzitter J. L. P. M. Teijssen, en P. Brouwer, J. A. van Loon en J. C. M, Wester burger, plaatsvervangende leden uit de raad. 6. Benoeming van leden van de commissie van advies en bijstand voor de gemeentefinanciën. Huidige samenstelling van deze commissie: J. L. P. M. Teijssen, (ambtshalve) voorzitter, en A. Dercksen, G. A. Duyvelaar, M. H. J. van Eijl en P. G. C. van Hees been, leden. KYNOLOGEN-VERENIGING WAALWIJK EN OMSTREKEN Ring-dresseur Op zondag 4 september a.s. zal door de Kynologen-ver. „Waalwijk en Omstreken" op het terrein nabij de Galgen wiel te Waalwijk begon nen worden met de Ring-dresseur. Om elf uur zal hiermede worden aangevangen. De leiding is in han den van de heer Lammers. De le den worden verzocht tijdig met hun honden aanwezig te zijn. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedge vallen: dienst Dr. Overgaag. R.K.D.V.C. RKDVC 1 opent a.s. zondag de nieuwe competitie met een thuiswedstrijd tegen GVV uit Geldermalsen. Het is weer enke le jaren geleden dat deze twee ploegen te gen elkaar gespeeld hebben en van de krachtsverhouding valt dus weinig te zeg gen. We kennen GVV echter wel als een stevig elftal dat dan ook niet bang is voor een stevig partijtje voetbal. De DVC-ers zullen het naar verwachting dan ook in eens zwaar te halen krijgen. Wil men echter in zijn afdeling mee blijven tellen dan zul len er in het begin geen punten verloren moeten gaan. De gemeenteraad-oude-samenstel- ling van Dongen is gisterenavond uiteen gegaan in een stemming, die niet bepaald blijmoedig genoemd kan worden. Burgemeester mr. A. Kooijman heeft in zijn afscheids woord tot deze raad te kennen ge geven, dat hij niet de indruk had dat de botsingen die zich in de af gelopen vier jaar in de raadsver gaderingen hebben voorgedaan, steeds de beleidsvorming ten doel hadden. Wethouder dr. A. Brouwers, die in de nieuwe raad niet zal terug keren, verklaarde, dat hij bij zijn streven, om de Dongense gemeen schap diensten te bewijzen, vaak in de raad zich de pas zag afsnijden. - ,v*f£kl Zaterdag j.l. was het 50 jaar ge leden dat de heer L. Snoeren te Kaatsheuvel op bijna 12-jarige leef tijd in de personeelsgemeenschap van P. H. Vloemans schoenfabriek te Kaatsheuvel werd opgenomen. Woensdagmiddag werd deze trouwe werknemer, vergezeld van zijn echt genote, in verband met dit jubileum in tegenwoordigheid van directie, staf, ondernemingsraad en chefs ten kantore van het bedrijf gehuldigd. Namens de directie werd het woord gevoerd door de heer P. Vloemans, die de gouden jubilaris persoonlijk slechts 'n bescheiden gedeelte van deze 50 jaren had meegemaakt, maar, zoals hij verklaerde, hem in die pe riode had leren kennen als een rusti ge, accurate en altijd actieve werker, die steeds met volle instemming zijn medewerking "gaf wanneer daarom gevraagd werd. Evenals bij het 40-ja- rig jubileum, waarbij de heer Snoeren koninklijk werd onderscheiden, dank te de heer Vloemans de jubilaris op nieuw voor dienst bewezen diensten aan het bedrijf, waarbij hij de hoop uitsprak dat de pensioengerechtigde leeftijd in goede gezondheid zou worden bereikt, gevolgd door 'n lan ge en prettige periode van rust. Met 'n geschenk onder couvert werd de dank en waardering van de directie onderstreept, terwijl mevr. Snoeren met bloemen in de hulde van haar man werd betrokken. Namens het personeel bood de heer L. Wagema- kers onder een toepasselijk woord eveneens een couvert met inhoud aan, waarna het officiële gedeelte werd besloten met een dronk op de jubi laris. DE BEJAARDENREIS Gebruikelijk maakt Kaatsheuvel weer in september zijn bejaardenuit stapje om het risico van slecht weer in de vroege zomer te ontwijken. De ze week worden de circulaires met bijdrage-enveloppen huis aan huis bezorgd. Daarin is te lezen, dat de reis gaat naar Bockrijk, een vermake lijkheidscentrum bij Hasselt in Bel gië. Ja, 't is een hele trip, maar het co mité rekent er op, dat Kaatsheuvel blijk zal geven, dat het zijn „oudjes" weer eens een gezellige dag gunt. De reis is, zoals uit de circulaire blijkt, op 21 september vast gesteld. Wel heeft het bestuur van een andere ac tie van inzamelen van de enveloppen moeten overgaan. De groep jonge da mes, die als taak op zich nam de gel den in te zamelen, wordt elk jaar kleiner, terwijl Kaatsheuvel ook een huizengroei beleeft, die deze taak hoe langer hoe zwaarder maakt, ter wijl vele jonge dames tevens voor een zware dagtaak staan in huis, kantoor of winkel. Wat elders reeds lang ge bruik is, probeert Kaatsheuvel thans ook in te gaan voeren. Er zal een be roep gedaan worden op de mederei- zende bejaarden die nog vlug ter been zijn, om dit werk mee op te knappen. Het comité is overtuigd, dat deze mannen, als ze gevraagd worden niet zullen weigeren. Ze dienen daar in het belang van allen en mede hun eigen belang. Het comité veronder stelt dat deze medewerking graag zal gegeven worden. Bedrijven, ook par ticulieren, die gaarne op een andere wijze hun steun willen verlenen, kun nen dit doen, door hun bijdrage over te schrijven op het gironummer van de Penningmeester van het comité, de heer C. v. Rooij, nr. 1081019. Een opmerking moet het comité nog maken voor de bejaarden, die de tocht mee willen maken geeft uw naam, ook van uw echtgenote, zo die mee gaat en ook uw adres duidelijk op. Dat voorkomt veel moeilijkheden. Met aller medewerking krijgen onze bejaarden weer een gezellige dag. KOORREIS Zondag j.l, maakte het parochi eel zangkoor St. Jan zijn jaarlijkse koorreis. Gewoontegetrouw was het eerste doel een hoogmis te verzorgen in een der parochies van het reispro gramma. De keuze was dit jaar ge vallen op de parochiekerk te Goes, waar, na vooraf gehouden overleg met de deken-pastoor, en de ergamst- directeur, de Latijnse hoogmis gezon gen werd. Op verdienstelijke wijze, waarvoor de Zeereerw. herder der parochie, na de hoogmis zijn dank bracht, werd de 4-stemmige Festiva- mis van Ph. Loots uitgevoerd. Na een gezellig uurtje onder het genot van een heerlijk kop koffie en 'n glaas je, waarbij ook de organist-directeur de heer Heyblok aanwezig was, werd de reis voortgezet naar de 5,5 km. lange brug de Oosterschelde en een rondtocht over het eiland Walcheren. In Middelburg werd in het Neder lands koffiehuis een heerlijk diner genoten, waarna doorgereisd werd naar Antwerpen, waar de avond ge zellig werd doorgebracht met als eer ste pleisterplaats het Biljartpaleis op het Astridplein, waar dol gelachen werd met de echt Belgische Cabaret- show. In Breda werd een gelegenheid gevonden een klein slaapmutsje te nemen, en om goed half 2 in goede stemming weer in Kaatsheuvel te ar riveren. Voor wie er belang in stellen, kunnen we mededelen, dat het zeer hoogstaande jongenskoor van de heer Heyblok zondag a.s. voor de radio de zeer moeilijke 2-3 stemmige mo derne mis van de beroemde Engelse componist Benjamin Britten uitvoert. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaijmaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dr. A. de Vries, van Rijckevorselstraat 4, Loon op Zand, tel. 04166-250. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerk straat 99, Sprang, tel. 04167-2350. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 u. wenden tot de pastorie St. Jan, Hoofdstraat, telef. 04167-2515. AGENDA Apollotheater Vrijdag 20.15uur, zaterdag 18.45 en zondag 18.45 uur: „Zorro blijft Zor- ro". 14 jaar. Zaterdag 21.00 uur, zondag 21.00 uur, maandag 20.15 uur: „Verrader lijk als het moeras". 18 jaar. Zaterdag, nachtfilm, 23.45 uur: „Blonde meisjes voor Havana", volw. Zondag, kinderfilm, 15.00 uur: „De dikke en de dunne als dansmeesters". Dinsdag, woensdag, donderdag, 20.15 uur: „Le Bonneur". 14 jaar. MISSELIJK Het komt de laatste tijd 'herhaal delijk voor dat onbekende daders de banden leeg laten lopen van de fiet sen, die bij het zwembad van de Ef- teling gestald staan. Van de vele kin deren, die van dat fraaie bad ge bruik maken, wordt het plezier gron dig bedorven wanneer zij terugkomen en bemerken dat hun fietsen onklaar zijn gemaakt. Misselijk en ergerlijk is zo iets. Het is te hopen dat door de politie of door het bestuur van de Ef- teling 'n mannetje wordt opgesteld om met deze laffe kwajongens eens duchtig af te rekenen. DUIVENSPORT De postduivenverenigingen C.C. Kaatsheuvel en Kaatsheuvel-West hielden een wedvlucht vanuit Cher- mont met 186 duiven, die om 6.35 uur gelost werden, le duif 11.52.56, laatste prijswinnende duif 12.52.31. Uitslag Wellens-Krol 1 3 7 12 13 23; F. v. Woensel 2 20 25; A. Couwenberg 4 14 15 21; C. v. Wezel 5; A. van Wanrooij 6 16; C. M. Snoeren 8; M. Brokx 9; J. v. Wanrooij 10 22; M. Snoeren 11; C. v. Ree 17; A. Lug- ters 18; Gebr. v. Boxtel 19; W. Ma- ton 24. Vrijdag inmanden vor Noyon van 19.30 tot 21.00 uur. Zaterdag in manden voor oefenvlucht Rijsbergen van 9.30 tot 10.30 uur. De leider van de Zuidmolukkers in Nederland, dr. Manusama, heeft een verklaring gepubliceerd nu na het politieel onderzoek toch is ge bleken dat een aantal in Moor drecht wonende Zuidmolukkers de hand heeft gehad in de poging tot brandstichting in het Indonesische ambassadegebouw in Den Haag in de nacht van 26 op 27 juli j.l. „Ik heb", aldus de heer Manusa- ma, „geen, althans te weinig reke ning gehouden met de mogelijkheid dat de verontwaardiging over de gruwelijke moord op dr. Chr. Sou- mokil onder de Zuid Molukkers wel eens vormen zou kunnen aan nemen, die zich zouden ontladen in een daad van wraak. Dit is ten slotte dan toch gebeurd. Nu echter uit het politieel onderzoek is geble ken dat men hier niet te doen heeft met ZuidipoJukse misdadigers en terroristen, ihaarcta't' opgekropte verontwaardiging en idealistische overwegingen bij betrokkenen een belangrijke rol hebben gespeeld, acht ik het op zijn plaats een door mij eerder afgelegde verklaring, als zou ik mij van het een en ander willen distancieren, te herroepen. DEN BOSCH Vroom Drees- man zal niet eerder dan over vijf jaar tot tien jaar een vestiging in Waalwijk openen. Dit vernamen wij woensdag van direkteur V&D Zuid Nederland, de heer L. A. M. Vehmeyer. Er waren oorspronkelijk plannen om in Waalwijk eerder 'n zaak te vestigen. De brand in het V&D-pand in Tilburg heeft echter dit plan en vele andere in de war gestuurd. Waalwijk heeft echter de volle aandacht van de V&D-direktie zo verzekerde ons de heer Vehmey er. In Den Bosch opent V&D maan dag een geheel nieuw pand, dat door een ondergrondse gang, die ook als verkoopruimte wordt benut, met het oude pand is verbonden. Een Nederlandse bus van de firma Westercoach uit Den Haag, die in opdracht van het reisbureau Eurotex 22 Nederlandse vakantiegangers naar Bazel bracht, is woensdagavond om 6 uur op de Autobahn tussen Ober- hausen en Duisburg na een slip om geslagen en op zijn kant terecht ge komen. Zeventien passagiers werden daar bij gewond. Acht konden na verbon den te zijn naar het Ruhrland hotel in Oberhausen worden gebracht, waar zij de nacht zouden doorbren gen. Negen passagiers liepen wat ernstiger letsel en sommigen ook 'n shock op en zullen nog enkele dagen in het Jozefhospitaal in Obernausen- Sterkrade moeten verblijven. Het gratieverzoek van doktor O., de vroegere Berkelse arts, is afge wezen. De Kroon heeft na advies ingewonnen te hebben bij het ge rechtshof in Den Haag en Leeu warden, afwijzend beschikt op zijn request, dat hij vorig jaar heeft ingediend. Dit houdt in dat doktor O. zijn straf - tweemaal levenslang - O., verminderd behoudt. Doktor O., hoofdpersoon in de meest sensati onele strafprocessen van deze eeuw in Nederland is tot twee keer toe veroordeeld tot deze hoogste straf, in beide gevallen wegens moord. De hattrick is voltooid. Tiemen Groen, de 20-jarige Fries uit Fol- lega, veroverde gisteravond op de kille Frankfurter wielerpiste zijn derde regenboogtrui in successie. De Hilvaria Studio's te Hilvaren- beek gaan dicht. Vrijdagmiddag is aan de 28 employés ontslag aange zegd en de produktie wordt ge staakt. Vrijdagmiddag is het gehele per soneel uit de verschillende delen van het land naar de studio's te Hilvarenbeek ontboden om daar van de heer O. Verschoof en diens vader K. Verschoof uit Hilversum, te vernemen, dat 14 mensen ont slag op de (wettelijke) kortst mo gelijke termijn kregen, terwijl» de overige personeelsleden na afwer king van een aantal onder handen zijnde produkten hun congé zullen krijgen. Als oorzaak van de stillegging der produktie beriep de direkteur zich op overmacht, omdat er liqui diteitsmoeilijkheden waren ont staan. Een der oorzaken daarvan zou zijn, dat de reclame in de TV te lang uitblijft, terwijl zulks al leen van invloed kan zijn op de gang van zaken bij de Ivar-Sport. Twee onbekende mannen heb ben in de nacht van dinsdag op woensdag een roofoverval gepleegd op de 35-jarige caféhouder P. Koo ien in het gehucht Heukelom bij Berkel-Enschot in Noord-Brabant. De politie houdt er rekening mee dat de overval kan zijn gepleegd door de twee ontvluchte uitbrekers Piet Lugters en Piet Damen. Toen de caféhouder, nadat was gebeld, in pyama de deur opende werd hij neergeslagen door een ge maskerde man. Terwijl Piet Kooien zwaar gewond en bewusteloos in de gang lag doorzochten twee mannen het huis. Bij onderzoek bleek later bijna duizend gulden aan contan ten te zijn verdwenen. Op de komende muziekinstrumen tenbeurs Intertone" nemen piano's en vleugels een belangrijke plaats in. Het woord piano als begrip voor het daarmee bedoelde muziekinstrument is in feite niet juist. De juiste bena ming - hestorisch gezien - is: pi aninoOnze zuiderburen komen dichter bij de ivaarheid, wanneer zij spreken over het klavier, zijnde de verzamelnaam voor die snaarinstru menten welke met gebruikmaking van van toetsen worden bespeeld. De piano of pianino is een kamer klavier, evenals de vleugel; bij de piano liggen de snaren in een verti caal vlak, bij de vleugel, waarvan de omvang groter en het timbre voller is dan bij de piano, lopen de snaren horizontaal. De uitvinding van het kamerklavier wordt toegeschreven aan Bartolomeo Cristofori; van hein is bekend ,dat hij omstreeks het jaar 1700 een demonstratie met dit instru ment gaf. Regelmatig werden verbeteringen aan het kamerklavier aangebracht; daarmede werd de constructie inge wikkelder, wat de speelmogelijkheid en klank aanmerkelijk ten goede kwam. Nederland behoort thans tot een van de grote piano fabricerende landen ter wereld. Duizenden piano's worden door Nederland geëxpor teerd. Wanneer men daarbij bedenkt, dat een piano toch minstens een ge middelde levensduur heeft van 50 jaar, zou men zich kunnen afvragen waar al die piano's blijven. Vele tien tallen jaren produceren allerlei lan den maar piano's en de produktie stijgt nog steeds. De piano blijft ver reweg het. meest bespeelde instru ment, zelf in een land als Amerika, waar muziek onder „de massa" is ge bracht. De wereld-produktie loopt nu te gen de 500.000 per jaar, waarvan Duitsland met 15 fabrieken er on geveer 30.000 maakt, Engeland, eveneens met 15 fabrieken, ongeveer 20.000. Het is misschien interessant in dit verband te weten, dat van de Europese fabrieken een Nederlands bedrijf het grootste aantal produceert nl. ongeveer 80000. Vanzelfsprekend is dit bedrijf ook op de Jaarbeurs vertegenwoordigd en wel met piano's die de verjonging van de muziekwe reld demonstreren: piano's met een klankbodem, die geen enkel nadeel meer ondervindt van centrale verwar ming en met mechanismen die geen hinder meer hebben van vocht of droogte, piano's die zo licht zijn dat ze door twee meisjes kunnen worden gedragen, piano's waarvan het kla vier bij het transport wordt ingeklapt zodat de fabriek er 64 in één auto kan Iaden voor een transport door Europa of 64 in een container, die in Amerika bij een pianomagazijn wordt afgeleverd. Ook bij andere in strumenten zijn vele vernieuwingen te zien. De Jaarbeurs heeft daarom ge meend, dat de ontwikkeling in de muziekinstrumentenwereld getoond moest worden bij de viering van het Gouden Jubileum H.H. SPORTCORRE SPONDENTEN ZORGT ER VOOR, DAT HET VERSLAG VAN DE GESPEELDE WEDSTRIJDEN, ZONDAG AVOND IN ONS BEZIT IS. DE REDACTIE

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 15