waaLwijIcsg en LAnqstRAAtse couraiu H. HENDRIKS 25 JAAR IN HET SCHOENENVAK n, Nieuws van de Micro-show UW Mülllfi Uitgaan in het weekend Musis Sacrum APOLLO 5jACH£; Lido ;Behoefte aan exclusieve schoenen'' Voor jongeren Dracula, prins der duisternis Postkoets naar Cheyenne De machtstrijd tussen Archilles en Hector Zorro blijft Zorro Verraderlijk als het moeras Het geluk Hollandia Stap óók over op R. Berkelmans zilveren jubilaris „Hollandia" Ook in Waalwijk nachtfilms WEER CULTURELE FILMS IN MUSIS Reünie R.K. Middelbare Scholen (Dr. Mollercollege) Waalwijk Zwendel in de sirip-tease-club Blonde meisjes voor Havanna Dansmeesters Romantica Loon op Zand Gréjo Hollandia, VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1966 87e JAARGANG No. 69 U'C VA liU» U*7 De ïcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwfjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8. tel. 04167 -2002 Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Ccntractadvertenties- speciaal tsHef Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK „Aan exclusieve schoenen blijft een behoefte be staan. Er zullen altijd mensen zijn die wat anders willen dragen dan gebruikelijk is. Daarom houd ik het bij de vervaardiging van exclu sieve schoentjes. In deze tak in de schoenindustrie zit leven. Het beeld hierin is dan ook beslist niet on gunstig", zo vertelt ons Harry Hen driks, die zaterdag 3 september a:s. het heugelijke feit herdenkt dat hij 25 jaar geleden tot direkteur werd benoemd van de firma Hendriks Zoon. Een zilveren ambtsjubileum is nu niet direkt een wereldgebeur tenis, maar voor ons toch aanlei ding voor een kort gesprek met de heer Hendriks, die anderhalf jaar geleden ook startte met de fabri cage van klein-lederwaren. En met dit laatste, in combinatie met schoe nen, verwerft de heer Hendriks momenteel faam. „Tien jaar geleden verzocht de chef-inkoper van „De Bijenkorf" een complete set te maken. Het was een gok, die wat de verkoop betreft niet geheel geslaagd was, maar die mij hiervan nooit los heeft kunnen maken. Schoenen met een tas, portemon- naie, sigarettenkoker e.d. uit de zelfde kleur, maken het dragen er van tot een genot. Toen mijn doch ter Lia - die altijd een zwak voor het ledervak heeft gehad - ander half jaar geleden haar diploma be haalde besloot ik dan ook met een zaak te beginnen. Momenteel is 50% van de schoenproduktie (1000 paar per week) bestemd om in com binatie geleverd te worden. Samen met de tassen (150 paar per week), de brillendozen en sigarettenkokers vooral in reptielleder, gaan ze naar de winkels, die er een goede omzet mee halen". i Nu heeft de heer Hendriks en zijn modeleur, de heer Van Leur, altijd een zwak gehad voor „aparte" schoentjes. Velen zullen zich onge twijfeld nog het „pauweschoentje" herinneren, dat Koningin Juliana tijdens haar bezoek aan de „Slem" in 1953 bewonderde (zie foto). Op de „Slem" exposeerde de heer Hendriks ook een naadloze schoen, die met de hand was gefabriceerd. Beide wonderlijke schoen-produk- ten zijn nog in het schoenenmu seum te bewonderen. De gehele produktie is bestemd Op de „Slem 1953" bewonderde Koningin Juliana het „pauweschoen tje" een produkt van de heer Hendriks. De foto toont het moment waarop de heer Hendriks aan Koningin Juliana wordt voorgesteld. Rechts naast de Koningin, burgemeester J. Teijssen, links van haar prof. dr. De Quay, de toenmalige commissaris van Noord-Brabant. voor Nederland. Exporteren doet de heer Hendriks niet. De zware concurrentie van Italië tracht de Waalwij kse schoenfabrikant op te vangen door zijn produktie direkt aan te passen aan de mode die komt „En dat is bijzonder moeilijk want een vast beeld in de schoenmode is er niet", zo besluit de heer Hen driks. Het jubileum wordt sober gevierd. Zaterdag reeipieert de ju bilaris te zijnen huize. Op die dag hoopt hij ook het zilveren huwe lijksfeest te vieren, zodat het de familie Hendriks zeker niet aan belangstelling zal ontbreken. Voor het personeel is er op 9 september in Romantica een feestavond. Niet alleen de grootste schoen fabriek van Nederland, maar ook het bedrijf waar het pret tig werken is. In Kaatsheuvel wordt voor de 4e maal de Micro Show georganiseerd. In de periode van en met 15 novem ber tot en met 19 november 1966, van 's-morgens 10.00 tot 18.00 uur (woensdag 16 en vrijdag 18 november tot 's-avonds 22.00 uurstaat deze show open voor belangstellenden uit de schoen- en lederwarenindustrie Met grote zorgvuldigheid en rekening houdende met de wensen van stand houders en bezoekers is het bestuur met medewerkers dit jaar aan het werk getogen, om Micro Show 1966 tot een succes te maken. In het begin van dit jaar werd daartoe en tevens ter wijziging van 't standpunt der Lederimporteurs een enquete uitgeschreven onder de Ne derlandse Schoenfabrikanten. Er werd gevraagd hoe dezen er over dachten t.a.v. Ledershows aan huis of Ledershows onder één dak. Ruim 90 procent sprak zich toen uit voor aan eensluiting der Ledershows. Dit werkte door in de organisatie van Micro Show, want kende men vorig jaar slechts 5 vertegenwoordigers uit de lederhoek, dit jaar kan men in 12 stands volledige collectiés najaar '67 bewonderen. Voorts is de machine- hoek uitgebreid tot 8 stands, terwijl de afdeling fournituren thans in 22 verschillende stands is ondergebracht. Het huidige deelnemertal van 40 te genover dat van 1965 28 deelnemers, duidt op een groei van c.a. 43 pro cent, een niet ongunstig teken. De Micro Show is dit jaar onder gebracht in een permanente hal van c.a. 800 m2, uitgebreid met de vorig jaar reeds gebruikte hallen, alles staande in het natuurpark „De Efte- ling" te Kaatsheuvel. Goed bereik baar vanaf de parkeerplaatsen en in de nabije omgeving voorzien van een uitstekende restauratiemogelijkheid Het bestuur hoopt met het vele werk, wat met de organisatie van zulk een evenement gemoeid is, een goede beurs te hebben georganiseerd en vertrouwt ook op een tevreden stem ming nadien van de deelnemers, iets waarvan men in 1965 verzekerd was. Tijdens een bijeenkomst op maan dag 29 augustus in de conferentie zaal van het Waalwijkse bedrijf van de N.V. Nederlandse Schoe- nenunie Bloch Stibbe - Hollan dia is de heer R. Brekelmans (43) uit Waalwijk gehuldigd in verband met zijn zilveren dienstjubileum. De jubilaris, die momenteel chef van de voorraadadministratie is, was vergezeld van zijn vrouw en kinderen toen de heer D. Stibbe, president-direkteur, hem feliciteer de. „Ons bedrijf steunt op de goe de eigenschappen van de mensen, die bereid zijn hun werk serieus te nemen", aldus de heer Stibbe, die de heer Berkelmans dankte voor zijn taakopvatting en uitvoe ring. Hij overhandigde de jubilaris naast een cadeau onder couvert, de Hollandia-legpenning met oorkonde en de draagmedalje van de Ned. maatschappij voor Nijverheid en Handel met bijbehorend getuig schrift. Namens de Ondernemingsraad feliciteerde de heer P. van Zon de heer R. Berkelmans, terwijl het de heer A. Hamers bijzonder ver heugde de jubilaris als zestigste lid van de Zilverkring, de kring van zilveren Hollandia-jubilarissen, te kunnen begroeten. Tot slot vond nog een huldiging plaats door het administratief per soneel. Woorden van felicitatie werden hierbij gesproken door de heer L. v. d. Leur, die het woord voerde namens de afdeling van de heer Berkelmans, en door de heer K. Varossieau als voorzitter van de kantoorpersoneelsver. de '„Molen wieken". Daarbij werden nog ver schillende cadeaus geoffreerd. De heer Berkelmans heeft zich in het verleden bijzonder ingezet voor de onderscheidene personeelsvereni gingen. JUWELIER Evenals begin dit jaar, toen het 'n experiment gold, heeft de heer Boers, directeur van Theater Musis Sacrum, een serie van 6 culturele films op het programma staan die vanaf 13 sep tember om de 3 weken vertoond zul len worden. De opzet van de heer Boers het publiek de gelegenheid te geven 'n culturele film te zien, waar door de belangstelling voor deze films groter wordt is volledig ge slaagd. Inmiddels is de heer Boers met 'n nieuw experiment begonnen. Een maal in de 14 dagen zal op vrijdag avond een zogenaamde nachtvoorstel ling plaatsvinden die om 11 uur aan vangt. Wanneer dit slaagt zullen deze vertoningen volgend jaar elke week plaatsvinden. De films die tot en met december zullen worden vertoond zijn Dinsdag 13 sept.: De vrouw in het Zand. Dinsdag 4 okt.; Orfeu Negro. Dinsdag 25 okt.: Eva. Dinsdag 15 nov. D'r moet nu maar eens ge trouwd worden. Dinsdag 29 nov. Verleden jaar in Marienbad. Dinsdag 20 dec.: La Peau douche. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan, nodigt het comité alle oud-leerlmgen van de Hogere Handelsschool, H.B.S.. Gymnasium en M.M.S. uit tot een reünie thé dansant), te houden op 25 september 1966 vanaf 15.00 uur te Waalwijk Burgemeester Moonenlaan 5. Het inschrijfgeld bedraagt 5,per persoon, over te maken *ï°n 0 ,s,ept- }96£ op ffironummer 1087753 van het Dr. Mollercollege te Waalwijk. S.v.p. naam en adres op het strookje vermelden. Het ingezonden stuk betreffende tuinonderhoud, ingezonden door eni ge bewoners van de Prof. Buystraat konden wij tot onze spijt niet plaat sen, aangezien naam 'en adres van de inzenderfs) de redaktie niet bekend is. Indien de inzenders van dit arti kel plaatsing onder de rubriek ,,Uw mening" verlangen, verzoeken wij hen de redaktie van „De Echo van het Zuiden", naam en adres te doen toe komen. REDAKTIE. snijdt bij Hollandia het mes aan twee kanten. Een aan trekkelijk basisloon en boven dien een premiesysteem, waar zelfs volwassenen erg mee in genomen zijn. Een gesprek op de personeelsafdeling kan het begin zijn van een grote ver betering. Een dergelijke club kan een verza melplaats zijn van allerlei mensen maar wel in het bijzonder van Oider- wereidfiguren. Het is voor hen meestal onzeker wat er gaat gebeuren op zo'n bijeenkomst. Buitverdeling, plannen maken, af straffingen, met angst en beven be geven de ondergeschikten zich vaak naar de club. Toch moeten ze er heen, wat er ook gaat gebeuren. Voor onze hoofdper soon in de film is de situatie nog veel hachelijker, hij staat in de schuld bij een van zijn „superieuren". Vrijdag 11 uur. 18 jaar. Dracula is een van de meest be sproken figuren in de filmwereld. Het zijn dit keer gewone vakantie gangers die meegesleurd worden in Dracula's sinistere bedoelingen. Het is echter Klove de huisknecht geweest die Dracula voor een poes heeft doen herrijzen uit zijn graf met het bloed van een van de vakantie gangers. Dan begint voor de overge blevenen een verschrikkelijk avon tuur. Overal volgt Dracula hen en niemand weet hoe de vampier in zijn graf te krijgen. Donderdag tot en met zondag. Een postkoets staat op het punt van vertrek met een illuster gezel schap. O.a. een dokter die meer drinkt dan goed voor hem is, een bankdirecteur die er met de kas van door gaat, Dallas een meisje van lich te zeden, ,een vrouwtje in blijde ver wachting, op weg naar haar man 'n ontsnapte gevangene die met. zijn vij anden af wil rekenen, een valsspeler met veel succes bij de vrouwen, een reiziger in whisky met de nodige voorraad bij zich. Zij krijgen echter de ene tegenslag na de andere. Indianen op oorlogspad volgen hen. Het vrouwtje in blijde verwachting moet bevallen na het nieuws dat haar man gewond is ge raakt. De dokter moet daarbij snel ontnuchterd worden, de gevangene wordt verliefd op het meisje van lich te zeden en bij dit alles komt de zeer avontuurlijke tocht per postgoets. Zondag, maandag en dinsdag. Beroemdheden uit de Griekse his torie krijgen weer gelegenheid hun zwaard op te pakken en veldslagen te leveren. Wie boekt de meeste over winningen? Zondag 3 uur. KAATSHEUVEL tot do Zorro, nog altijd de grote held van de jeugd, blijft Zorro die hij altijd is geweest. Hij springt in de bres voor iedereen die het moeilijk heeft en dit maal zit een heel land in de zorgen. Voor Zorro staat er echt wel zwaar werk op het programma. Ruby, het hoofdpersoontje in de film verraderlijk als het moeras"is een meisje met veel eigendunk. Ze heeft de manieren van een man en toch verzamelen alle mannen van haar dorp zich om haar heen en ze wijst ze op een na allemaal af. Ze speelt met hem en is hard te gen de anderen. Zij echter is arm terwijl Boake, haar vriend rijk is. Als hij een huwelijk aankondigt met een ander meisje wil Ruby hem voor zijn en trouwt met een gemoedelijke mid denstander. Ze is weer het middel punt en weet na haar huwelijk Boake weer voor zich te winnen. Haar man komt om bij spelevaren en men gaat haar er dan van beschuldigen dat ze hem vermoord heeft. Voor het eerst voelt ze dan verdriet en vernedering. De vernedering doet een wraakzucht bij haar oproepen en ze richt vele dorpsgenoten ten gronde. Tenslotte komt Boake om. Beiden zitten vast in het moeras. Voor Ruby is er dan niets meer om te winnen voor haar zelf. Zaterdag, zondag en maandag. 18 jaar. Deze film speelt voor een groot deel in Amsterdam waar meisjeshan- delarefn alles klaar maken voor het verschepen van deze meisjes die met mooie praatjes meegevoerd worden. Een journaliste en een jonge com missaris gaan proberen de draad op te nemen om deze figuren in de ge vangenis te krijgen. Heel wat span ning staat hun wel te wachten daar de handelaren voor niets terugdein zen. Zaterdag kwart voor twaalf. 18 j. Frangois een jonge timmerman heeft liefde opgevat voor een andere vrouw terwijl hij getrouwd is en twee kin deren heeft. Hij blijft echter van zijn eigen vrouw net zoveel houden als voorheen 'en is zelfs nog vrolijker. Hij vertelt ook aan zijn vrouw dat er nog een vrouw is in zijn leven. Hij meent het geluk te kunnen optellen. Doch de beide vrouwen die hij koos en nam niet te verenigen zijn met de situatie. Dinsdag, woensdag en donderdag. Stan Laurel en Oliver Hardy wor den ingezet bij het demonstreren van een nieuwe uitvinding, het demon streren van dansen en het bij elkaar brengen van twee jonge mensen. De dolste situaties zijn weer voor de twee komieken. Zendag 3 uur. Zaterdag treedt het Duke City Sextet op met Bob Smit. Zondagmid dag de Rowdies en zondagavond The Glow Masters. Met hun nieuwe naam genieten ze weer oude kennissen Na ruim een maand is het zater dagavond weer bal. Op dit openings bal zal John Desmares, de Neder landse Adamo, onder begeleiding van Les Compains zijn eigen composities ten gehore brengen. Zaterdag en zondag treedt in Grejo de Kaats'heuvelse organist Fr. Kamp op en gezien de prestaties en succes sen van de laatste maanden is het ze ker dat ook dit weekend succesvol zal zijn. Waalwijk, Den Bosch, Dru- nen, Gilze. Hollandia, een be drijf met zekerheden, een be drijf waar ook graag zult werken.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5