Uitgaan in het weekend Lido Musis Sacrum APOLLO w.s.c. s.s.c,, I Muziek Show? 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 9 SEPT. 1966 15 R.W.B. R.K.C. Baardwijk D.E.S.K. Vlijmense Boys Wit-Zwart H.N.C. N.E.O. Vrouw in 't zand Laatste duel in Gun Hill tcbo lebo M uziek I Eerste LP van The Traggs Manfred Mann en The Manfreds Ike en Tina Turner Beatclub in Kaatsheuvel The Mixers Waar liefde schande wordt Gunfight at Comanche Creek Zeven broers zoeken zeven meisjes Vrijbuiters van het woud Goliath tegen de reuzen Zedenpolitie grijpt in „10.32" vragen brillen van Romantica Gemeenschapshuis Ik kan ft niet, PROGNOSES van de clubs ZEELAND SPORT—RWB Het eerste elftal gaat zondag de verste reis naar Vlissingen onder nemen om daar Zeeland Sport te bekampen. Het is ruim 4 jaar ge leden, dat beide clubs in de pro motiecompetitie tegen elkaar speel den. Toen werd de wedstrijd thuis verloren, maar in Vlissingen wist RWB na een prachtig gespeelde wedstrijd met 4-2 te winnen. Wat momenteel Zeeland Sport voor een elftal heeft is niet bekend, alleen staat vast dat j-1. zondag werd ver loren van RKVVU. Het 1-1 resultaat van RWB tegen RAC kan men, gezien het vertoon de spel, ook niet bepaald gerust stellend hoemen. De wedstrijd in Vlissingen zal zeer zeker van de RWB-ers een volledige inzet vergen, die vooral moeten trachten de bal sneller en zuiverder af te spelen dan tegen RAC. Om omtrent de uitslag een voorspelling te doen lijkt ons, me de door het feit dat de competitie pas begonnen is, wel gevaarlijk, maar wij geloven toch wel dat er een gelijk spel voor RWB te beha len is. Wij vertrouwen erop, dat de spelers gesteund worden door een zo groot mogelijk aantal sup porters. Men kan zich tot vanavond voor de reis naar Vlissingen opge ven in de cantine. Kinderen (uit sluitend onder geleide) kunnen dit seizoen eveneens de reizen meema- ken. Hiermede is tegemoet geko men aan de wens van vele suppor ters. De leiding is in handen van de heer J. Groen. De thuisblijvers kunnen om half drie getuige zijn van de wedstrijd RWB 2—Concordia SVD 2 Na de krappe 1-0 nederlaag j.l. zondag tegen Willem II 3 in Til burg, verwachten wij dat de reser ves tegen Concordia hun eerste winst zullen behalen. Deze wed strijd wordt geleid door de heer M. Veeken. RKC-HW '24 Na het eenigzins teleurstellende begin van de RKC-ers in deze com petitie treden ze a.s. zondag aan voor een thuiswedstrijd en wel te gen HVV '24 uit Hulst. Deze club kennen we nog van 2 jaar terug in de eerste klas en hebben haar toen leren kennen als een bijzon der fair spelende ploeg die zijn te genstander gelegenheid geeft om tot goed voetbal te komen. RKC- ers laat dus a.s. zondag zien dat het tegen ODIO een misstap is ge weest na het goede spel dat in de oefenwedstrijden is gespeeld. Aan werklust ontbrak het niet, echter wel aan voldoende spelinzicht om de verdediging in ernstige moeilijk heden te brengen. Wanneer zondag dus wat meer doordacht gespeeld wordt moet er eoch wel succes te behalen zijn. De leiding is in han den van de heer M. C. Smulders. Het verdere programmo luidt: TSC 2—RKC 2 Haarsteeg 2RKC 3 Junioren-Hoofdklasse RKC—DOSKO WSC—SET Zondag a.s. komt SET uit Til burg op bezoek bij WSC. De les van zondag j.l. zal de Waalwijkers wel niet lekker zitten en zullen nu wraak moeten nemen op de ge leden nederlaag. Dat is heel, goed mogelijk, doch men moet snel en agressief de tegenstander tegemoet treden en men moet de dekking van de buitenspelers niet verwaar lozen zoals zondag j.l., dan kan WSC hun supporters laten zien dat het verleden week een off-day was en de punten in Waalwijk houden. De leiding is in handen van de heer W. de Heer. KAAISE BOYS—BAARDWIJK Zondag a.s. trekt Baardwijk naar Fijnaart, om aldaar de strijd aan te binden tegen de club uit die plaats, de Kaaise Boys. Het is te hopen dat zo sterk mogelijk aan getreden kan worden. Deze club is voor Baardwijk een onbekende tegenstander, dus een reden te meer om de zaken flink aan te pakken wil men tot succes komen. Baard wijk heeft haar eerste thuiswed strijd met behoorlijk spel gewon nen. Daarom zullen zij graag laten zien dat ook deze uitwedstrijd ge wonnen kan worden, maar bedenk echter dat jullie een tegenstander krijgt die haar eerste thuiswedstrijd in een overwinning wil omzetten en vooral omdat deze club haar eerste uitwedstrijd heeft verloren. Doch als jullie nog feller en har der werken dan vorige zondag dan zit er toch wel een overwinning in. Supporters die de reis willen mee maken kunnen zich opgeven bij J. van Mierlo. Vertrek om 12.30 uur per bus. De leiding van de wed strijd is in handen van de heer J. Poelman. DESK—RKVVU Zondag a.s. spelen de Dessers 'n vriendschappelijke wedstrijd tegen RKVVU uit Leur, een goede be kende uit de tweede klas. RKVVU boekte zondag j.l. reeds een over winning op Zeeland Sport, een club die toch ook altijd een goede rol speelt" in de tweede klas. De ontmoeting kan een zeer goe de oefenwedstrijd worden, want volgende week zondag moeten de Dessers naar TSC te Oosterhout. Het verdere programma luidt: Dongen 2DESK 2 Junioren-Hoofdklasse VriendenschaarDESK VLIJMENSE B. - BEST VOORUIT Zondag spelen de Vlijmense Boys 'n thuiswedstrijd tegen Best Vooruit. De Boys die de competitie goed inzet te zullen alles in het werk stellen de puntjes thuis te houden. Dit zal moei lijk gaan, want Best Vooruit is een hard werkende ploeg die tot de laat ste minuut blijft volhouden. Daarom kan zondag op de „Hoge Heide" een spannende wedstrijd worden ver wacht. Supporters zondag allen zeker present en moedigt uw mannen flink aan. Aanvang half drie. SSC '55 - APELDOORN SSC '55 bindt a.s. zaterdag de strijd aan tegen Apeldoorn. De Apeldoor- ners hebben in deze competitie nog weinig van zich laten zien. De kracht van hun voorhoede is niet bepaald groot. Gelet op de uitkomsten in 2 wedstrijden blijkt hun grote kracht te schuilen in hun achterhoede. Nu heeft de voorhoede van de Vrijhoeve naren ook hun juiste vorm nog niet te pakken. Wel hebben zij de afgelo pen wedstrijden goed spel laten zien maar zij hebben ook slechts 1 doel punt weten te maken. Wellicht, dat zulks nu beter wordt. In de twee ge speelde wedstrijden hebben zij wel getoond, dat zij zeer gevaarlijk kun nen dorbreken. Maar juist het kritie ke moment ontbrak het hen om door te stoten en tot doelpunten te komen. Aan dit onderdeel zal trainer van Boxtel, die zeer goed voldoet bij SSC, nog eens extra zijn aandacht moeten wijden. SSC komt zaterdag, naar wij vernemen, weer geheel vol ledig in 't veld. De blessure van Ma- ton is geheel beter, zodat zijn mee spelen wel zeker kan zijn. Gelet op het terreinvoordeel, dat toch ook wel iets zegt, geloven wij wel te mogen rekenen op 'n overwinning van SSC. Terrein: Wilhelminastraat. Aanvang 4.15 uur. WIT- Z WART—V VN Wit-Zwart speelt zaterdagmiddag om vier uur tegen VVN uit Klun- dert. VVN twijfelt er niet aan dat het dit seizoen kampioen wordt. De ploeg is belangrijk versterkt. In de voorhoede staan de gevaar lijke midvoor Nollen( de man die vorig seizoen de meeste doelpunten scoorde), de van NAC overgeko men talentvolle Blommers en de van Seolto afkomstige snelle rechts buiten Piet Eland. Vast staat dat Wit-Zwart zaterdag zijn vuurdoop ondergaat tegen dit elftal. Maar al komt VVN met nog zo'n sterk elftal naar Capelle, vast staat eveneens dat Wit-Zwart niet met zich zal laten spelen. Het pu bliek staat een interessante en spannende match te wachten. ALTENA—HNC Twee wedstrijden gespeeld, twee overwinningen. HNC kan dik te- vreden zijn. Zaterdag gaan de rood- witten op bezoek bij Altena in Nieuwendijk. Als de Capellenaren uit deze wedstrijd een gelijkspel halen, hebben ze opnieuw goed werk gedaan. Nog mooier zou ech ter een overwinning zijn. HNC staat dan prachtig bovenaan. In ieder geval zijn we benieuwd naar het resultaat van deze ontmoeting. Altena vormt een sterk team, met in de voorhoede de technisch uiterst bekwame gebr. Hesterman. De wedstrijd begint om 4.15 uur. ARNEMUIDEN—SPRANG Voor zaterdag a.s. staat er voor de NEO-lui de wedstrijd tegen Ar- nemuiden op het programma. Wat kan men eigenlijk anders hopen, dan dat men ook deze 3e competi tiewedstrijd in een overwinning zal omzetten. Vooral na het grote suc ces tegen de Meeuwen, een 6-1 overwinning voor Sprang, zullen de NEO-lui alles in het werk stellen de 2 punten mee naar Brabant te brengen. De voorhoede heeft nu laten zien dat het doelpunten kan maken, maar wat niet minder belangrijk is dat de achterhoede in 2 wedstrij den slechts eenmaal gepasseerd is. De reis wordt per bus gemaakt en diegenen die mee willen kunnen zich opgeven bij de heer v. Don gen in de Molenstraat.. De film Soena no Onna; vrouw van zand, van regisseur Hiroshi Tes- higahara toont Ons duidelijk dat wij, waar het Japanners betreft, niet te maken krijgen met een „na-apers- ras"maar met een volk dat opnieuw heeft bewezen de hebbelijkheden 'en onhebbelijkheden van de westerse be schaving. te kunnen verwerken; de nieuwe verworvenheden worden niet zomaar geïmiteerd maar de adoptie gezuiverd en geïintegreerd binnen het onvervreembare eigene, dat zich nog steeds ontwikkelt. De inhoud van de film komt 'hierop neer; Een onderwijzer loopt op een dag op een verlaten duin. Het is zijn hobby insecten te verzamelen die in het zand leven. Wanneer hij terug wil keren naar huis, blijkt de laatste bus al weg te zijn en hij vraagt dor pelingen naar onderdak. Zij brengen hem onder bij een jonge weduwe, die in een diepe zandkuil woont. Het huisje is alleen te bereiken via een touwladder. Het is de taak van de vrouw, dag en nacht zand te schep pen ten bate van de dorpsgemeen schap. Als tegenprestatie ontvangt zij water en brood van hen. De onderwij zer, die de volgende morgen weg wil komt tot de ontdekking dat de touw ladder weg is en wordt gedwongen tot leven en werken in de diepe zandkuil bij de vrouw. Op het moment dat de vrouw door de dorpelingen uit de kuil wordt gehaald omdat zij zwanger is, krijgt de man de kans te ontsnappen; men heeft de touwladder laten hangen. Dan pas besluit bij te blijven. Daar voor werd de ontsnapping hem tot 'n obsessie. Zowel aan het begin als aan het einde liggen de verwachtingen van de man in de dag van morgen. Hij heeft niets geleerd, is niets wij zer geworden. Is alleen zichzelf in zichzelf. Dinsdag 13 september. j Een sheriff krijgt het met zichzelf heel moeilijk wanneer hij de zoon van zijn vriend moet arresteren op be schuldiging van moord. De vriend zelf gaat er niet mee akkoord en wil De lang verbeide Troggs-LP is uit! Onder de titel „From nowhere the Troggs" (uit't niets: de Troggs) kon het nieuwe Engelse kwartet al vlak na hun grote hits „Wild Thing" en „With a girl like you" een groot aantal nieuwe nummers opleveren - het merendeel van Reg Presley - waardoor de discipelen van mana ger Larry Page meteen op de LP- hitparade zijn beland in het goede gezelschap van Stones, Beatles en Spencer Davis. Het bewijst dat The Troggs niet tot de vele groepjes behoren, die even hebben met één hit en dan spoorloos verdwijnen door gebrek aan echt muzikantenbloed. Luister maar eens naar „The Kitty Cat Song", naar „Hi Hi Hazel", naar „Jaguar and Tjhunderbird". (Fon- tana TL 680530, stereo: TY 885310. Reg Presley, Chris Britton, Peter Staples en Ronnie Bond kozen hun artiestennaam als afkorting van het woord „troglodyte", dat niets min der betekent dan „grotbewoner". Een Engelse journalist vroeg aan leider Reg, waar hij zijn opleiding <in het Engels: education, dus het zelfde woord als opvoeding) had genoten, „U maakt grapjes", zei Reg, „wij hebben als grotbewoners immers totaal geen opvoeding ge noten. De nieuwe contract-verbintenis met Engelse Fontana heeft Man fred Mann al meteen een goede start opgeleverd: „Just Like A Wo man" (Fontana TF 267610), sinds half augustus verkrijgbaar, is een meeslepend Bob Dylan-num- mer, dat ook bij ons goede kansen maakt. Zijn nieuwe groep heet The Man freds, waarin vooral de zanger Mi chael d'Abo opvalt - hij is de man die de enorme finale van het num mer opbouwt en de woorden impro viseert tegen het „koor" van de anderen. Mahfred is best tevreden met deze nieuwe kracht in zijn groep: de 22-jarige Michael, van af komst een Fin en momenteel mu ziekinstrumentenverkoper na ge sjeesd te zijn als theologiestudent in Cambridge, zou wel eens onder Manfred Manns hoede één der ko mende sterren van de Engelse beat- scene kunnen worden! Phil Spector, de (uiterlijk) sterk aan Ramses Shaffy herinnerende producer van het hoofdzakelijk „colored pop music" uitbrengende PhilleS en Sue-label, had weer eens een fijne speurneus toen hij een contract afsloot met het muzikan tenechtpaar Ike Tina Turner. „Daar kun je niets mee beginnen!" werd hem van disc-jocky zijde ge- advisseerd. „Ike is precies Ray Charles en Tina zingt net als Mahalia Jackson op haar verjaardag. Wil je daar nog wat mee doen in deze beattijd. Niemand kent ze, trouwens!" Een week lang sloot Spector zich avond aan avond op met de Turners, een kleine zanggroep en instrumenta listen. Er kwam 4 kilometer volge- zongen en gespeelde tape uit. Er gens gaf Spector er een paar knip pen in en leverde 14 dagen later een „white label" bij de disc-joc- kies af, die hen met stomheid sloeg. River deep, mountain high" werd onmiddellijk een topper, een sen sationeel stuk negroide pop-muziek, waar iedereen voor door de knie- en ging. Ike en Tina waren de ont dekking van het jaar! Ike Turner, ex-disc jockey uit Clarksdale en muzikant in rhythm blues band, trouwde met de ex- verpleegster Tina uit St. Louis, die als „the bronze bomb-shell" veel met locale bands optrad. Hoewel zij 4 zonen hebben, zingen zij veel samen. Tina geeft de voorkeur aan de songs van Ike, te horen op de LP „Ike Tina's Greatest Hits" (London). Kaatsheuvel krijgt een beat-club. In de zaal van café Van Dun, Gast huisstraat 2 kan men vanaf zater dag 17 september iedere week ge nieten van beat-shows. Orkesten bureau Tilburg gaat deze zaal ex ploiteren. In de loop van het dans- seizoen zal de zaal worden ver bouwd en gemoderniseerd. Op de openingsavond spelen The Chums. The Mixers zullen het voortaan met hun vieren moeten doen. Slag gitarist Tijn Gelens heeft, gedwon gen door militaire dienst, zijn gi taar verwisseld voor een geweer. Er komt geen vervanger voor Tijn. The Mixers passen het repertoire aan de bezetting aan. Sologitarist is Ted Haans (v/h Red Lions), bas- gitarist Will Coolen, drums Ger hard Koop, en zang Theo Jansen. zijn enige zoon behoeden voor de rechtbank en het gevolg. Morgan, de sheriff, neemt zijn in trek in een hotel waar hij de arrestant aan het bed vastmaakt en zelf op wacht gaat zitten. Morgan hoeft van niemand hulp te verwachten die hem zou willen begeleiden naar de trein die over zes uur moet arriveren. Bel den de vriend probeert in deze uren van wachten al wat mogelijk is te doen om zijn zoon vrij te kopen. Doch de sheriff is vastbesloten de laatste trein te nemen met de arrestant. Er worden in deze film veel staaltjes van moed en angst gedemonstreerd. Verschillende personen worden lijn recht tegenover elkaar gezet. Wan neer angst en moed gerechtvaardigd is toont duidelijk 't eind van de film. Donderdag tot en met zondag. Explosieve, emotioneel geladen on derwerpen en situaties, met daarin als hoofdpersonen dynamische en sterk controversiële karakters, zijn het han delsmerk van de Amerikaanse best seller-schrijver Harold Robbings. Het spreekt daarom bijna vanzelf dat zijn romansuccessen niet lang op verfilming moesten wachten. In deze film speelt het verhaal van een moe der en een dochter, vechtend om de zelfde man. Zondag en maandag Een bandieten bende in Colorado heeft een nieuwe manier ontdekt om aan geld te komen. Zij bevrijden een misdadiger uit de gevangenis. De misdadiger moet een prijs op zijn hoofd hebben staan waarna zij hem dwingen óngemaskert aan overvallen mee te doen. De prijs wordt dan hoger. Wanneer het maximum wordt bereikt gaat men ook van de gevangene geld innen. Een detective heeft hen door en gaat het spelletje meespelen in de hoop hen eens met volle bewijzen te kun nen ontmaskeren. Zondag drie uur. KAATSHEUVEL Zeven broers, wonende op een boerderij diep in de bergen komen na jaren tot de ontdekking dat zij een vrouw nodig hebben die hun flinke huishouden kan doen. Adam, de oud ste, besluit dan even in de stad een vrouw te gaan halen'Onbehouwen als hij is weet hij toch een meisje te vinden maar zij gaat als zijn echtge note mee naar de bergen. In de periode van verliefdheid heeft Adam niet durven vertellen dat in de bergen in plaats van een pracht van een boerderij een vuil huis met nog zes broers wachten. Als ze eindelijk tot die ontdekking kan komen als ze eenmaal thuis zijn besluit ze te blijven maar dan de za ken meteen flink op orde te stellen. Ze brengt de knapen manieren bij en laat ze hun eigen spullen verzorgen. Hierdoor komt het dat de 6 andere knapen veel succes bij de meisjes in het dorp hebben. En er ontstaat een hachelijke situatie wanneer die zes broers 6 meisjes mee naar huis ne men terwijl een lawine de terugtocht naar het dorp verspert. Dinsdag, woensdag en donderdag. Een Nederlandse jeugdfilm van H. J. van der Linden die in zijn film de deugd beloond en het kwaad straft. De film is zonder meer span nend en de spanning wordt verhoogd door het feit dat kinderen in kritieke situaties verzeild raken en van die situatie ook gebruik makeH. Twee kinderen worden na de dood van hun vader ontvoerd door een graaf die daardoor de macht in han den poogt te krijgen. Ze worden be vrijd door een jager die hen naar hun tante wil brengen. Maar er is gevaar en zij worden van alle kanten be dreigd. Zondag 3 uur. Goliath de beroemde figuur waar men in de filmwereld wel weg mee weet. Oorlog voeren is zijn speciali teit met daarbij het bevrijden van mensen en vrouwen die bedreigd worden met de dood. Ook nu worden de strijden in het voordeel van Goli- aht beslist. Vrijdag en zaterdag. 14 jaar. Er wordt een bankoverval gepleegd waarbij 12.000 gulden wordt buitge maakt. Hoewel commissaris Dennert dit spoedig heeft opgelost zit er voor hem toch een lelijk luchtje aan de he le zaak. Hij brengt het in verband met de moordenaar van 5 vrouwen en waardoor heel de stad in rep en roer is gebracht. Het wordt een zeer onverkwikke lijk zaakje waarbij Dennert het zeer moeilijk krijgt. De toestanden in deze film beschreven berusten op ware ge gevens uit de politie-archieven van Berlijn, hoewel het verhaal naar sen- satielust overhelt. Niettemin zit er spanning in én wat menselijk gevoel ten opzichte van de politie-ambtena- ren en de misdadigers waarmee men te maken krijgt. Zaterdag 11.45 uur. 18 jaar. De tweede Nederlandse film die deze week op het Apolloprogramma staat is ,,10.32"een thriller met Lin da Christian, Bob de Lange en Eric Schneider in de hoofdrollen. 10.32 uur is het tijdstip dat een advocaat de politie om hulp belde. Op dat tijdstip ook begint een van de moeilijkste zaken voor inspecteur Stroomer. De advocaat vindt hij dood achter zijn bureau. Naast de kluis staat Peter Hartman met een envelop pe in zijn hand. Hij wordt beschul digd van moord doch Hartman wei gert een verklaring af te leggen. Voor Stroomer wordt het een geval met veel klemmen en angels. Hij houdt vol en op een andere manier moet hij achter de waarheid komen. Dit lukt hem dan ook. Zondag en maandag. OPTICIEN - WAALWIJK In dancing „Lido" speelt zaterdag het Duke City Sextet. Goede wijn be hoeft geen krans. Dat kan trouwens ook gezegd worden van het bekende tienerorkest The Sound Specials die zondagmiddag in deze zaal spelen. Zondagavond kan men dansen op de muziek van The All Stars, een orkest dat een gezellige avond waarborgt. The Sound Specials zijn ook zater dag in Waalwijk. Dit Tilburgse or kest, waarvan weer een nieuwe plaat verscheen speelt dan in Romantica. Het danssèizoen in het Gemeen schapshuis neemt zaterdag weer een aanvang. De tieners en twens kunnen zaterdag terecht op een sensationele beatavond. De muziek wordt verzorgd door niemand minder dan de popu lairste beatband van Nededland The Outsiders uit A'dam. Zondagavond speelt de nieuwe beatgroep The Ex plosions. De aanvang is beide avon den om zeven uur. Een nieuwe par ketvloer, sfeervolle feestverlichting en drie bars garanderen een gezellige avond. is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 15