wAAlwijkse en UnGstRAAtse couraiu C. Netten winnaar van Het Hert" wisseltrofee Modehuis Van Dijk toonde de nieuwste mode KAATSHEUVEL IW MOIIG KESSLER„NEDERLAND SPEELDE EEN GROOTSE WEDSTRIJD'' Pijs en Cruijff zorgen voor de doelpunten Goed resultaat Nummer twee BILJARTTOERNCOI IN ELSHOUT Hockey Lips levert zes grootste schroeven ter wereld SHOW IN HET LIDO Belgische vrouw doodt kinderen en zichzelf Gestolen auto tegen boom: twee doden PETER GONS 99 108 63 50 45 38 44 40 30 Woensdag herdacht de heer Snoeren het feit dat hij 50 jaar in dienst was bij P H. Vloemans schoenfabriek. Zoals u elders in dit blad kunt lezen (On de voet ge volgd) werd de jubilaris op het bedrijf gehuldigd. De foto toont het moment waarop de heer P. Vloemans de jubilaris een geschenk aanbiedt. VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1966 87e JAARGANG No. 71 De tcho vAn het Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 -f 10 ct. inc.k.) 3,35 P- kwrt. p.post 3,70 bjj girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres ..ECHO" Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Hongaren in slotfase op gelijke hoogte: 2-2 (Van onze verslaggever) ROTTERDAM „Ik ben trots op het elftal. De jongens hebben een grootse wedstrijd gespeeld. De eerste helft en een gedeelte van de tweede werd er goed aanvallend spel geleverd. De laatste twintig mi nuten van de wedstrijd is er goed verdedigend gespeeld. Hadden wel met 2-1 gewonnen dan had iedereen geroepen dat We zo goed hadden verdedigd", zo vertelde ons een tevreden bondscoach George Kessler, na afloop van de interland Nederland-Hongarije in het Feijenoord- stadion in Rotterdam. Nederland had groots gespeeld, zeker in de eer ste helft. Wat de Oranje-hemden in technisch en taktisch opzicht te kort kwamen probeerden zij aan te vullen door lichaamskracht. Juist deze conditieslag wreekte zich in het laatste kwartier van deze ener verende wedstrijd toen de Hongaren op gelijke hoogte met Nederland kwamen. De Hongaarse coach Ilovsky had niet in een nederlaag van zijn land genoten geloofd. Met behulp van een tolk vertelde hij in de wandel gangen van het stadion dat hij bij de 2-0 achterstand nog optimistisch was. Hij had echter meer wilskracht van de Nederlanders verwacht. Bij zonder riep de heer Ilovsky over het sportieve spel van de Neder landse ploeg. George Kessler wilde geen zwak ke plekken aanwijzen. „Er is hard gewerkt, ze hebben voor de over winning geknokt. Piet Keizer in de laatste fase van de strijd zwak? Welnee, vergeet niet dat Keizer toen verdedigend speelde. (Wel in de verdediging, maar beslist niet ver dedigend). Het is trouwens een elftal in opbouw. Met dit spel heb-, ben we succes gehad tegen de Bel gen en tegen Schotland. De Hon garen waren in technisch en tac tisch opzicht iets de meerdere. Dat ze Qver doorzettingsvermogen be schikten bleek wel uit de laatste twintig minuten. Maar nogmaals het spel van on ze jongens was enorm. Of ik nog andere spelers op het oog heb? De speler die ik zoek moet alles in zich verenigd hebben" (de ideale voetballer waar iedere coach naar zoekt!). Kessler was dus tevreden, dat waren de elf Oranjehemden ook. Maar met een overwinning in zicht valt een gelijkspel uiteraard tegen. „Cruijfje", zoals het publiek de jeugdige Amsterdammer noemde, was tevreden over zijn debuut. „Het is tenslotte de eerste wedstrijd. Ik ben blij aan het gelijkspel te heb ben bijgedragen". De benjamin van de ploeg, enkele minuten voordat wij hem spraken door H. Kuiphof voor de TV gesleept, loopt lachend de kleedkamer uit, op weg naar het banket, waarna ook de andere spelers van de Nederlandse ploeg vertrokken. Nu allemaal met blijde gezichten, want een 2-2 gelijkspel tegen de Hongaren is een uitste kend resultaat, zeker als je er nog eens over nagedacht hebt. De volle „kuip" had om half ne gen niet verwacht dat Nederland tegen deze Hongaarse ploeg gelijk zou spelen. Zeker niet dat de „hel den" met 2-0 voor zouden komen staan en de stand nog met een of twee doelpunten had kunnen uit breiden. Nederland ging echter vlot van start. Swart, Keizer en Nunin- ga waren in de eerste fase van de strijd een bedreiging voor doelman Szentmihalyi. Ook Cruijff roerde zich. De met no. 9 op z'n rug spelen de Ajaxied liet het publiek de han den op elkaar brengen toen hij na tien minuten een hard schot, juist over zag gaan. Pieters Graafland kwam goed weg, toen Bene, na een doorbraak van Molnar, lang een doorbraak van Molnar, langs de verkeerde kant van de staan der schoot. Nederland voetbalde echter en dat was al een verademing voor de 65.000 bezoekers. (De Feijenoord- „kuip" was tot de laatste plaats bezet). Vooral het spel van de mid denlinie viel op. Miel Pijs met Ben Muller, stuwend achter de voor hoede, zou voor het eerste doelpunt zorgen. De Eindhovenaar pikte de bal op het middenveld, dribbelde naar voren en schoot het leder van een afstand van 25 meter achter de verbaasd kijkende Szentmihalyi: 1-0. Nederland ging door. Daar mocht Farkas niets aan veranderen. Swart en Nuninga vonden echter doelman Szentmihalyi op hun weg. Cruijff zag zijn schot gestuit door de paal. Na de thee dacht iedereen een fel aanvallend Hongarije te zien. Wie dat verwachtte kwam bedro gen uit. Nederland deelde de la kens uit. Piet Keizer kreeg tot drie maal een goede kans om het twee de doelpunt te scoren. De Ajaxied liet dat echter over aan zijn collega Cruijff die vijf minuten later, ge lanceerd door Klaas Nuninga, de 2 op het scorebord bracht. Het kon niet op. „Cruijfje, Cruijfje", gilde het publiek. Dat was de Hon garen toch te veel. De staatsamateurs hadden toch niet voor niets zo'n belangrijke rol in Engeland gespeeld. Ihaz en Far kas gingen het over een andere boeg gooien. Dat bad, de zich nu op verdedigen toeleggende Neder lander succes. Halverwege de twee de helft valt de Hongaarse treffer. P. Graafland keerde in eerste in stantie het schot van Albrecht doch toen Molnar de bal retourneerde had hij geen verweer:2-l. De Ne derlandse ploeg was het tempo kwijt. Keizer trachtte met enkele uitvallen nog wel verluchting te brengen maar dat lukte maar half. Pieters Graafland wilde niet ca pituleren. Ook niet toen Farkas doorbrak. Vier minuten voor het einde moest de Feijenoord-goalie zwichten. Toen de Nederlandse ver dediging even wachtte kopte Al- bert zijn ploeg naar 2-2. De finale van het biljarttournooi om de „Het Hert" wisseltrofee '66 is ia clubtocaal café v. Oorschot Heus- denseweg Elshout gespeeldVoor de ze finale bestond een zeer grote be langstelling, vooral voor C. Netten die deze finalepartij moest spelen, en die zeker 20 supporters bij zich had. Het clublokaal was haast te klein, zo overweldigend was de belangstelling. De heer Netten heeft hier geen gras over laten groeien, en wist in niet minder dan 8 beurten de partij van 200 caramboles te beëindigen, met 'n serie erbij van 108 caramboles waar mee hij de in dit tournooi gemaakte serie en hoogste partij gemiddelde overtrof. Getuige van deze finale was on dermeer de heer P. van Engelen, voorzitter van de KNVB en de heer T. Burmanje ere-voorzitter van het district Waalwijk. De heer van Enge len reikte de trofee aan de winnaar uit, waarbij hij woorden van waarde ring aan het adres van de kampioen sprak en ook tot de organiserende vereniging, wie hij voor een prima organisatie veel lof toe zwaaide. De voorzitter de heer Jozen reikte hierna aan alle deelnemers een her inneringsstandaard uit, en aan de 'heer v. d. Sande een herinneringsbe ker als aandenken voor de overwin ning van de trofee 1965. Namens de spelers werd het woord gevoerd door de Benjamin van het gezelschap, die de heer en mevrouw van Oorschot 'n kleine attentie overhandigde voor de genoten gastvrijheid. Ook sprak hij woorden van waardering aan 't adres van de organiserende vereniging die met gezamenlijke krachten dit tour nooi voor de spelers tot een onverge telijk biljartfestijn heeft gemaakt. Hij sprak verder de hoop uit dat het vol gend jaar ook allen weer uitgenodigd zouden worden tot deelname aan het tournooi. De heer Burmanje sprak nog enke le woorden tot de spelers en de orga niserende vereniging. Hij hoopte dat hij nog vele malen in Elshout een der gelijk sportgebeuren zou mogen bij- wonen. Na het einde van dit offici ële gedeelte werd de avond verder in gezellig samenzijn doorgebracht. De stand 1. C. Netten 13 10.07 2. A. Berkelmans 12 7.22 3. W. Pouwels 10 6.77 4. H. Soeterboek 8 4.97 5. C. v. d. Sanden 7 5.61 6. A. v. Veldhoven 4 4.71 7. Th. Vughts 2 4.73 8. M. v. Eijk 0 3.93 Hoogste partijgemiddelde: C. Netten 25. Hoogste serie eveneens C. Net ten 108. WAALWIJK 1 MIDDELBURG 2 Voor de eerste competitiewed strijd a.s. zondag tegen Middelburg treedt KMHC aan in de volgende formatie: doel: J. Hoffmans, achter: P. v. Helvoirt, Fr Kruijssen, midden. Th. v. Dongen, P. v. Daal, J. v. Lier, voor: E. Knepflé, Fr. de Jongh, P. Horvers, R. Petit, V. Bergmans. Middelburg is een onbekende te genstander voor KMHC, vorig sei zoen eindigde deze club in de mid denmoot. Wanneer Waalwijk ech ter met hetzelfde élan speelt als zondag j.l. tegen Kampong en ge durende de gehele wedstrijd het hoge tempo van voor de half-time weet op te brengen, blijven de eer ste punten in Waalwijk. Aanvang 14.C'0 uur. Ook de dames spelen thuis en wel tegen Rapidity. Aanvang 12 u. Lips N.V. te Drunen heeft op drachten ontvangen voor de vervaar diging van 6 grote scheepsschrouven voor tankers van 175.000 ton. Deze schroeven, die de grootste ter wereld zullen zijn, worden gegoten van Li- drunel 90/S, 'n door Lips ontwikkel de en gepatenteerde legering die ho ge sterktecijfers heeft. De diameter van de schroeven zal 9.20 meter be dragen, terwijl het afgeleverd gewicht bijna 47 ton zal zijn. Dinsdagmiddag en -avond hield Modehuis van Dijk in het Lido een geslaagde show met een kollektie jur ken, mantels, pakjes die ieders be wondering en goedkeuring kon weg dragen. Ook Maison van der Sanden die de zorg had voor de hoeden bij deze show, toonde 'n fraaie kollektie dophoedjes, helmhoedjes enz. De winterkollektie is sterk gevari eerd zowel voor de jeugd als voor de wat oudere vrouw. Er was zelfs een sterk onderscheid tussen de jeugd- creaties en de creaties voor de oude ren. De korte minirok met daarbij uitstekend uitkomende laarsjes kreeg veel bijval. Voor de twens waren er de opvallende kleuren terwijl de ja pon meestal van eenvoudige lijn was. De modekleuren voor het komende seizoen zijn in hoofdzaak bruin, rood, lila, purper en aubergine. Liet kom- bineren van sterk contrasterende kleu ren is ook weer favoriet en werd op de show met bijzonder veel smaak en zeer verantwoord getoond. Een veel gebruikte stof is weer jersey. De rok wordt over het algemeen recht gehou den. Het jasje van de pakjes is veel al sportief. Bij de mantel is een verandering in getreden. Hij neigt weer naar het lange. Voor de jongedames zijn de mantels weer speels gerend, voor de oudere dames hoofdzakelijk recht en vaak afgemaakt met een bontkraag van nerts, bever of wasbeer. Een zeer sjieke regelmantel die werd ge toond had een hermelijnvoering en kraag. Ook de camelmantel in veler lei uitvoeringen blijft dit jaar. Een bijzonder geslaagd 4-delig pak je voor de tieners had een groen rib fluwelen kortgehouden jasje met manchetsluitingen en een reverkraag. Een bijpassende knickebocker, gladde rok met steekzakjes en een bloemmo tief bloesje completeerde het geheel dat goed draagbaar is, mede deer de combinatiemogelijkheden Het sluitingsstuk vormde wel de cocktailjaponnetjes, waaronder een japon, rechtstreeks uit het grote mo dehuis Dior. In zwart met mouwen die als een cape om de armen gedra peerd werden en in de hals, op de rug en aan de polsen met broches ge garneerd. Lady-speaker mevr. Maggie Sieren- berg wist de show op een prettige wijze te begeleiden, terwijl hammond- orgamist Nol Kok voor de muzikale omlijsting zorgdroeg. PUPILLENTOURNOOI De R.K.V.V. Berkdijk organiseert zaterdag a.s. 'n voetbaltournooi voer pupillen, spelertjes van n:et ouder dan 12 jaar. Aan dit tournooi zal door 8 elftallen worden deelgenomen, waarvan 2 der organiserende vereni ging. Voorzitter H. Goos verricht om half 11 de officiële opening, daarna loting voor de beide terreinen van Berkdijk aan de Kegelaar. WIJDINGEN Op vrijdag 9 september a.s. zal mgr. J. Bluyssen in de kapel van het Missiehuis St. Antonius van de mis sionarissen der H. Familie te Kaats heuvel de volgende H. Wijdingen toe dienen. Tonsuur en Mindere Orden aan de fraters G. van Nassau en B. Demarteau van de missionarissen van de H. Familie, subdiaconaat aan fra ter A. Scheffers van de orde der Ca- pucijnen, diaconaat aan de fraters H. Dingemans, H. Petit, C. v. Spek en A. Verlaan van de missionarissen der H. Familie, C. Eibers, W. Broekhuy- sen en H. Westgeest van de orde der Capucijnen. VAL VAN STEIGER De 21-jarige bouwvakker F. C. viel woensdagmiddag van een steiger van het in aanbouw zijnde bejaardente huis „Betlehem" te Kaatsheuvel. Een vrachtje betonijzer, dat de man naar boven droeg en waardoor hij z'n even wicht verloor, kreeg hij bij de val op z'n borst. Na eerste hulp dcor dokter K. van Tuijn, liet deze het slachtof fer voor nader onderzoek naar zijn woonplaats Eindhoven vervoeren. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nacht 12 uur wenden tot de pastorie der parochie St. Jozef, Wil- helminaplein, telef. 04167-2516. AGENDA Apollotheater Vrijdag 20.15 uur, zaterdag 18.45 en 21.00 uur: „Goliath tegen de reu zen". 14 jaar. Zondag 18.45 uur, 21.00 uur en maandag 20.15 uur: „10.32", nieu we Nederlandse speelfilm. 14 jaar. Dinsdag, woensdag en donderdag 20.15 uur: „Zeven broers zoeken 7 meisjes". Alle leeftijden. Zondag 15.00 uur: „Vrijbuiters van het woud". Kinderfilm. Zaterdag 23.45 uur nachtfilm: „De Waalwijk kennende als een stad met rijkbloeiende en welverzorgde plantsoenen en parkjes, en met een park, dat kan wedijveren met vele an dere parken van grotere steden moet ons toch iets van het hart over de be planting van onze Prof. Buysstraat. Vooropgesteld, dat de grond waar 't hier over gaat, eigendom is van de gemeente, en met klem benadrukt, dat wij voor beplanting en onderhoud per huis f. 30, - per jaar betalen, willen wij U graag even vertellen, wat onze plantsoenendienst met deze bijna f. 500, - heeft gedaan. Er werd, voor precies een jaar, toen de ze huizen bewoond werden, eerst maandenlang niets gedaan aan deze stukken grond. Later in de herfst, werden ze. beplant met lage, meteen hevig uitvallende struiken en daarna werd één keer geharkt. Sindsdien werd nog een maal gespoten tegen onkruid en toen liet men deze lelijke, prikkende bosjes heerlijk verwilderen. Kijkt U eens rond in de andere stra ten van plan Laageinde: overal nette, onderhouden grasperkjes, rozen en afrikanen. En dan het ramen zemen, een toch noodzakelijke maar heer er gerlijke bezigheid van de huisvrouw! Is het niet mogelijk, zoals b.v. de Dr. Kuyperlaan, enkele rijen tegels te leggen meteen voor de huizen, zodat er tenminste een trapje kan staan en waarover de melkman en postbode hun route langs de huizen kunnen maken? Wij stellen er prijs op in een „nette" straat te wonen en graag zou den we zien dat aan deze onverzorg de toestand een einde kwam. Anders lijkt het ons beter onze f. 30. - per jaar zelf te besteden aan graszaad en rozestruikjes. Waarschijnlijk hie'den we dan geld over! U vriendelijk dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, enige bewoners van de Prof. Buysstraat. De 32-jarige Gentse mevrouw Mar tha Roels-Van Steenbergen heeft zich, na een hevige ruzie met haar man Roger, in de keuken van haar woning door gasverstikking van het leven beroofd. Met haar stierven haar 5 kinderen, in leeftijd van variërend van 9 jaar tot 14 maanden. Op de Rijksweg bij Wirdum, ge meente Loppersum, zijn gisternacht drie personen met een auto uit de bocht gevlogen en tegen een boem gebotst als gevolg waarvan twee re - sonen om het leven zijn gekomen e:r een zwaar gewond naar het acade misch ziekenhuis in Groningen ver voerd moest worden. zedenpolitie grijpt in". Geest. Vo'- wassenen. De Kegelaar; Zaterdag 11.00 uur pupillentour- nooi R.K.V.V. Berkdijk. Pr. Mauritsplein Zondag 14.00 uur: hondenwedstrij den van „De Trouwe Waker". KERKSPEL „PASCHA - BROOD EN WIJN Op 30 september en 1 en 2 okto ber a.s. zal 's avonds in de kerk van de parochie St. Jan te Kaatsheuvel een groot spel worden opgevoerd „Pascha - Brood en Wijn", geschre ven door pater Bertien Rompa. „Pascha (betekent doortocht) - Broed en Wijn is geïnspireerd op het woord van de Heer uit het Laatste Avond maal: deze kelk is het Nieuwe Ver bond in mijn Bloed. Het thema van dit spel is de viering van het Ver bond. Op een moderne wijze wordt een religieus gebeuren gebracht in kleur en klank en beweging van bal let en dans. Afgelopen zondag heeft de auteur in de St. Janskerk de eerste inleidinr over zijn spel gehouden. De komende zondagen voor de uitvoering zal hij hiermee doorgaan.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 17