wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRant RAAD WAALWIJK GAF BLIJK VAN VERTROUWEN IN COLLEGE B. EN W. OPEN OOG WAALWIJK - De herverkiezing van de wethouders J. van Heeswijk, K. van Laack en C. P. van den Hoven is een bewijs van het vertrouwen dat de raad van Waalwijk in het college van B.enW. heeft. De eens gezindheid van de raad bleek al toen de heer Van Eijl, sprekend namens de raad, verzocht de drie afgetreden wethouders weer te herbenoemen. Dat gebeurde ook want met 17 stemmen vóór en 1 blanco kozen de 18 raadsleden de drie wethouders, die de afgelopen vier- Mej. mr. van Doorn kwam te laat R. v. Dongen en A. v. d. Broek in Waspik wethouder jarige periode Waalwijk op de juiste wijze mee heb ben bestuurd. Aan de wethouders-verkiezing ging de beëdiging van de raadsleden vooraf. Dit eerste punt van de agenda liet echter nog 20 minuten op zich wach ten. Mej. mr. A. M. van Doorn, het enige vrouwelijke raadslid was niet in staat om half acht aanwezig te zijn. Burgemeester J. Teijssen schorste de vergadering dan ook tot mej. Van Doorn aanwezig was. Het nieu we raadslid vond bij haar komst in de raadszaal bloe men op haar tafel. Drunen kiest G. van Gorcum Sprang-Capelle Vlijmen J. van Noye nieuwe wethouder in Loon op Zand gm—mmmmmmmma a VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1966 87e JAARGANG No. 71 De Echo vAn het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 2002 Abonnement p. week (0,26+ 2ct.inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1 1,20 p. kwrt. (3,25 10ct.inc.k.) 8,35 p. kwrt. p.post 8,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per irm. Contractadvertenties: speciaal tarief „ECHO" Telegram-adres Nieuwe wethouders in Drunen, Waspik, Vlijmen, Loon op Zand (Van onze verslaggever) In zijn openingwoord verwelkom de de voorzitter in het bijzonder mej. Van Doorn. De voorzitter sprak de hoop uit dat in de komende 4 jaar veel tot stand gebracht zal wor den. Hierna volgde beëdiging van 18 raadsleden. De heer Dercksen, op zakenreis, zal de komende raadsver gadering worden beëdigd. Voor vijf leden was de eedsaflegging nieuw, namelijk voor mej. mr. Van Doorn en de heren A. de Kort, Vermeer, Van Nooy en Verhoeven. Nadat de heren Van Heeswijk, Van Laack en Van den Hoven als wethouder waren herkozen sprak de burgemeester zijn dank uit voor het vertrouwen in B. en W. gesteld. De heer Teijssen was verheugd dat men op de ingeslagen weg kon voort gaan. De herkozenen spraken in 'n dankwoord waardering uit over de wijze waarop het vooroverleg had plaats gehad. De heer Van Laack noemde de verkiezing een demon stratie van solidairiteit en homoge niteit. De overige agendapunten waren de benoeming van de leden van en kele commissies. Tot leden van de commissie van bijstand in het be heer van de gemeentelijke licht- en waterbedrijven werden benoemd de heren G. A. Duij velaar, A. G. Meijs, A. de Kort en J. Westerburger. Tot leden van de commissie van bij stand in het beheer van het gemeen telijk woningbedrijf de heren A. J. van Seters, J. J. M. Smits en P. Brouwer. De benoeming van de heer Dercksen werd aangehouden. Tot lid van de commissie georga niseerd overleg werden benoemd mej. mr. M. van Doorn en de heer C. A. Mosselveld. De benoeming van de heer Dercksen werd aangehou den. Tot plaatsvervangende leden van deze commissie benoemde de raad de heren P. Brouwer, J. A. v. Loon en J. Westerburger. Tot lid van de commissie van advies en bij stand voor gemeentefinanciën wer den benoemd de heren G. Duijve- laar, M. van Eijl, A. de Kort en S. van Mosselveld. De benoeming van de heer Dercksen werd aangehou den. Voor dat dit laatste agenda punt aan de orde kwam, kwam de heer Van Seters met het voorstel de commissie, gezien de belangrijkheid ervan, met één persoon uit te brei den. Dit gebeurde ook. De wethoudersverkiezing in Waspik was in twee stemmingen bekeken. Kennelijk was er geen speld tussen het politieke voorspel te krijgen. De vertegenwoordigers van de vrije lijst (lijst 5) vormden met de protestant Christelijke groepering een kern welke voldoende sterk bleek om er voor ieder een wethouderszetel uit te halen, wat uiteraard niet betekent dat er voor kort geen andere coalities gevormd zijn geweest. Bij de eerste stemming kreeg dé heer A. v. d. Broek 6 stemmen en de heer J. van Dongen 5, een volstrekte meerderheid dus voor dé heer A. v. d. Broek. De twee de ronde leverde voor de heer R. H. van Dongen 8 stemmen op en voor J. v. Don gen 3, zodat eerst genoemde was gekozen. Beide nieuwe wethouders spraken zich uit voor openheid van zaken en samenwer king en stelden het algemeen belang bij hun bestuur primair. In dit verband noemde de heer A. Kools het een eer een groepering te mogen presenteren bestaande uit de raadsleden R. van Dongen, P. Kanters en A. Kools allen van de vrije lijst, H. de Bont (agrariër), A. v. d. Wassenberg (midden stand) en een aantal deskundigen op het R. van Dongen Wethouder in Waspik gebied van onderwijs, sociale aangelegen heden, grote ondernemingen en financiën, die samen voor elke vergadering overleg zullen plegen. Zij weten zich daarbij ge steund door de inbreng van mensen met de nodige ervaring als raadslid van de prot. Chr. fractie, de heren A. v. d. Broek en L. Verduyn. We zullen, aldus de heer Kools, streven naar een samenwerking en vooral naar een openheid van zaken tussen de raad en het college van B. en W. welke we tot nog toe hier niet kenden. Burgemeester Welling dankte de aftredende wethouders J. v. Don gen en J. van Hooren voor hun inbreng in de afgelopen periode. De nieuw gekozen wethouders bekleden in het maatschappelijk leven van de plaats vele functies. De heer Van Dongen, 43 jaar, van beroep dhef der bureau en lid van de KVP beweegt zich als voorzitter van het Wit-Gele Kruis en bestuurslid yan de stich ting Jeugdbelangen vomamelijk op het ter rein van gezondheidszorg en jeugdwerk. Hij doet voor het eerst zijn intrede dn de gemeenteraad. De heer A. A. v. d. Broek, 60 jaar, is politiek gericht volgens de C.H. Al 21 jaar maakt hij deel uit van de raad. Een bijzonderheid is het feit dat met hem een periode van 80 jaar wordt afgesloten waarin geen protestantse wethouders deel uitmaakte van het college van B. en W. De heer v. d. Broek is voorzitter van O.K.K. en van het kinderkoor, president van de biljarfkring Waspik, 's Gravenmoer en van Vriendenkring. Hij was vdce-voorzitter van het schoolbestuur gedurende 33 jaar, 24 jaar lid van de Ghx. Besturenbond, ds al 18 jaar lid van de woningcommissie en voorts secretaris-penningmeester van de federatie van prot. zangverenigingen in Midden-Bra bant. De agenda bevatte nog twee punten. Het plan woningwetbouw onderging een veran dering in die zin dat er aan de van Duyven- voordestraat-Oomstraat geen 10 maar 11 woningen kunnen worden gebouwd. Een voorstel om het gymnastieklokaal uit te breiden werd op verzoek van de heer Kools aangehouden omdat naar zijn mening de tijd om zich hierop te bezinnen en voor te| bereiden te kort was igeweest. Alle andere leden behalve de heren J. van Dongen en J. van Hooren steunden het voorstel van Kools. Vooral het b.v. de volleybalvereni ging Atak dient de zaal te worden vergroot waarvoor al f. 35.931,33 beschikbaar is. De publieke 'belangstelling voor deze verga dering was van dien aard dat velen geen plaatsje konden bemachtigen op de publie ke tribune. De raad der gemeente Drunen was dinsdag voor het eerst bijeen in de nieuwe samenstelling. Bij de installatie van de leden wees de voorzitter burgemeester Stieger op de plaats welke de raad in de ge meente inneemt en de functie wel ke zij moet vervullen. Burgemees ter Stieger wees er op dat open hartigheid, eerlijkheid en samen werking in de raad vereisten zijn voor de goede samenwerking en de goede sfeer. Hij sprak de hoop uit dat deze samenwerking evenals in de vorige raad een goede zou zijn. Bij de wethoudersverkiezing werd in de vacature van de heer A. van Herpt uit Elshout de heer v. Herpt met 10 stemmen van de 15 gekozen. In de vacature van de heer L. van Drunen welke zich niet her kiesbaar had gesteld werd gekozen de heer G. van Gorcum met 8 stem men. De heer van Gorcum is te vens een nieuw gekozen raadslid welke zitting heeft genomen voor de partij van Werkers van Hoofd en Hand. De nieuwe lijst kwam in Drunen bij de laatste verkiezing met 4 leden in de raad. In de eer ste twee stemmingen over deze vacature behaalde de heer v. Gor cum 7 stemmen en dus niet de ver eiste meerderheid. Bij de laatste en derde ronde ging het tussen de he ren v. Gorcum en A. Brok welke 3 stemmen op zijn naam had ge bracht. De uitslag was toen 8-5. De heer v. Gorcum is in Drunen 'n zeer bekende figuur welke vooral in het verenigingsleven in het ver leden reeds veel verdienstelijk werk heeft verricht. De heer van Gorcum is 37 jaar en tot nu toe in Drunen zeker de jongste welke ooit in dit college heeft zitting geno men. Bij de benoeming voor de Woningcommissie werd gekozen de heer A. Brok, van Iersel en de Kruiff. In de Pachtcommissie werd gekozen de heren A. Brok, P. van Huiten, A. Pijnenborg en G van de Wiel. A. van den Broek Wethouder in Waspik JUWELIER ......isa G. van Gorcum Wethouder in Drunen In Sprang-Capelle zijn de beide wethouders uit de vorige periode, F. Minnaard en J. Vos herkozen. De heer Minnaard werd bij de eerste stemming herkozen. De heren Vos en Genuit kregen ieder één stem. Drie stemmen werden blanco uitgebracht. Bij de tweede stemming haalde de heer Minnaard de vereiste 8 stemmen en werd dus herkozen. De heer Ge nuit haalde twee stemmen. Ook nu werden drie stemmen blanco uitge bracht. De nieuwe raad werd voor 'n lijvige agenda geplaatst. Het verslag van deze vergadering leest u elders in dit blad. Ook in Vlijmen werd een nieuw college geïnstalleerd. Bij de eerste stemming werd met 8 stemmen de heer P. Broeren als wethouder geko zen. De heer Van der Heijden haalde 7 stemmen. Vijf stemmen werden er op de heer Van Heivoort uitgebracht. Ook werden dinsdagavond een aantal commissies benoemd. De gemeenteraad va)n Loon op Zand heeft dinsdagavond tot wet houder benoemd de heren J. H. Smulders (47), landbouwer, te Kaats heuvel en J. W. v. Noye (62), werk zaam op een schoenfabriek, wonende te Loon op Zand. Eerstgenoemde zag hiermee zijn mandaat verlengd, ter wijl de heer Van Noye de plaats in neemt van de heer J. Beerens uit Kaatsheuvel, die reeds bijna 40 jaar VERGETEN EN VERGEVEN Vergeten en vergeven is voor ons, volwassenen, een moeilijke taak. Onze maatschappij, die in haar geheel rottingsverschijnselen begint te vertonen, kenmerkt zich door een geest „wie het dichtst bij het vuur zit, warmt zich het best" en „door met allebei je ellebogen te werken kom je ver Een onderwerp als vergeten en vergeven wordt verwezen naar de afdeling moralisering, met een verwijzing naar moeders zoetekoekeplank. e moet niet met vergeten en vergeven aankomen, zegt men. De slogan „Christus was de eerste provo" doet t veel beter. „Vergeten en vergeven, iets voor een retraite!" Vergeten en vergeven. Daar stokt je pen. Een eerlijke bezinning zou ons mensen van deze tijd goed doen. Jezelf tot binnenhuis architect promoveren; je geweten afkloppen naar noodseinen. We zitten allemaal hoog te paard, compleet met de sporen aan de voe ten. Vergeten is niet alleen elkaar de hand toesteken, maar bovenal elkaar, nu een niet aanvalsverdrag benaderen, proberen te komen tot een vriendschapsverdrag. V ergeten is nieuwe kansen scheppen zonder zelf met voorwaarden je eigen-ik, af te rasteren. Namens 't bedrijfsapostolaat, ALBERT MEGENS lid is van de raad en meermalen wet houder. Bij de stemming voor de va cature Beerens werden 12 stemmen uitgebracht op de heer Smulders en 5 op de heer van Nieuwstadt. Voor de vacature Smulders kreeg de heer Van Noye 13 stemmen, de heer van Nieuwstadt één, terwijl er verder 3 blanco stemmen waren. Voordat men aan de beëdiging van de nieuwe raad en de benoeming der wethouders toe was, hield burgemees ter L. van Erp een toespraak, waarin hij op de eerste plaats opmerkte dat hij moeite had gehad om bepaalde elementen van reclame tijdens de laatst gehouden verkiezingen te be grijpen en die voor hem wat moeilijk verteerbaar waren geweest. Hij wees op de goedkeuring door Ged. Staten van de regelingen der stadsgewesten Tilburg en Waalwijk waartoe de ge meente gaat behoren, waardoor de raad op 'n andere schaal zal moeten gaan denken hij de behartiging van de belangen der gemeente. Er zal ge zorgd moeten worden voor ruimtelij ke ordening in een gebied waarin 'n half miljoen mensen wonen, leven en werken. Burgemeester v. Erp merkte verder op dat de vorige raad zich goed heeft gekweten van zijn taak om een einde te maken aan de sohrijnende woningnood. Ook de nieuwe raad zal zich hiervan reken schap moeten geven, terwijl hij ver der dacht aan een nieuw komplan, nieuwe straten en nog meer groen in de kom van de gemeente. Verder zal het devies van de raad moeten zijn: terugbrengen aan vriendenclubs en burgerij van hetgeen in de vergade ringen wordt opgedaan en ondervon den teneinde de burgers daarmee bur gerzin te geven. Bij zijn felicitaties tot de beide wethouders wees burg. Van Erp op een door zijn voorganger uitgespro ken klacht, dat het besturen der ge meente niet vergemakkelijkt wordt wanneer telkens nieuwe wethouders worden gekozen. Het voordeel was volgens hem echter, dat vele leden van de raad eens in de keuken heb ben kunnen kijken en de kok bezig hebben gezien. Hij wees op de moei lijke en verantwordelijke taak die de beide wethouders wadhtte, o.a. bij de toewijzing van woonruimte, het be noemen van ambtenaren enz., reken de op een grote samenwerking en harmonieuze verstandhouding. Zich tot de heer Beerens wendende, merk te burgemeester Van Erp op dat het hem persoonlijk speet dat deze niet tot wethouder was herbenoemd en dankte hem voor het vele belangrijke werk dat hij als zodanig had gedaan. Hij prees zich gelukkig dat de heer Beerens lid van de raad bleef en hoopte dat deze dit nog vele jaren zou blijven. De heer Beerens dankte voor de waarderende woorden van de voorzit ter en gaf de verzekering dat hij ook aan de andere zijde van de tafel zijn medewerking zou geven om de be langen van de gemeente te beharti gen. Wethouder Smulders dankte voor het in hem gestelde vertrouwen ën gaf de verzekering dat hij alles zou doen om dit vertrouwen in de komen de 4 jaren waardig te zijn. Hij vroeg begrip te tonen voor de moeilijke taak die hem wachtte en hoopte daarom op aller medewerking en ieders algehele inzet om zodoende gezamenlijk op de bres te staan voor de belangen der gemeente. Partij- of lijstbelangen moeten volgens hem kunnen wijken wanneer het algehele gemeentebelang dit vraagt. „Onze besprekingen en vergaderingen moeten niet alleen vruchtbaar en levendig zijn, maar moeten gericht zijn op één doel: een verdere algehele ontwikkeling van onze gemeente, het oplossen van zo vele sociale- en woningproblemen, 'n doorbreken van onze eenzijdige indu strie, het verharden van onze buiten wegen vooral in ruilverkavelingsver- band. Dan pas tonen wij het vertrou wen van onze eigen kiezers waardig te zijn", aldus de heer Smulders. Ook op het ambtenarenkorps deed hij een dringend beroep wanneer de inwoners der gemeente hen om raad vragen. Wijzend op de levensregel van wijlen Mgr. Bekkers: „wij zijn allen Onderweg" vroeg de heer Smul ders: „Gaan wij gezamenlijk onderweg - 4 jaren - al ons werk ingesteld voor onze gemeente en zijn inwoners. Met Gods zegen en uw medewerking zul len wij slagen". J. van Noye Wethouder in Loon op Zand De heer van Noye merkte op dat met de benoeming va)n een wethouder uit Loon op Zand een traditie was hersteld, die eertijds op een onver standige wijze was verbroken. Men was in Loon op Zand tot overeen stemming gekomen, waarmee hij zeer gelukkig was. Hij wees verder nog op de afbraakpolitiek bij de verkiezing van wethouder Smulders. De heer Soeterboek tenslotte vond het nodig de pers te verzoeken om uitvoerig en waarheidsgetrouw de be raadslagingen weer te geven en er met klem op aan te dringen daarbij een zo groot mogelijke objectiviteit te betrachten, welke inspanning hij zich gerust had kunnen besparen.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 1