wAAlwijkse en LAnqstRMtse couraiu Nederlandse fabrikanten naar schoenenbeurs in Engeland Atog form Stadsschouwburg Tilburg in het seizoen 1966-1967 WAALWIJK STAAT OP DERDE PLAATS! INTERNATIONALE BEURZEN IN SEPTEMBER EN OKTOBER uitsluitend bij Jeugdbiljarters hebben nu een eigen bestuur Laat Uw bril van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST U NIETS jBogaertó VEEL TONEELVOORSTELLINGEN Jimmy Joy Naar Londen UROOTSTE LUX Gouden jubileum bij P. H. Vloemans in Kaatsheuvel GRAT TOP-FORM catalogus 1966 ligt voor U klaar! J Publiciteit Piusplein 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (04250) officieel TOP-FORM «Msetir Brillenspecialist Optica Grotestraat 220, Waalwijk Houdt Bogaerts voor ogen Telefoon 3560 250.000ste V.W. voor Nederland Huurverhoging niet voor 1 juli 1967 Nauwere samenwer king landelijke kruisverenigingen Toon Hermans Van Dalsum-zaal Veel bezoekers uit andere gemeenten Abonnementen-series VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1966 87e JAARGANG No. 71 De ïcho yv\n het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwjjk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10+ 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Ccntractadvertentiesspeciaal tarief Telegram-adres„ECHO" ANNO 1966 kunnen schoenfabri kanten en -handelaren zich in de maanden september en oktober niet meer permiteren om in Nederland te blijven. Biedt de Internationale Schoenenbeurs Nederland (I.S.N.) hen in het voorjaar nog de moge lijkheid zich voor najaar en winter te oriënteren in eigen land, om op de hoogte te zijn van al hetgeen de internationale industrie voor lente en zomer te bieden heeft moe ten zij naar ELDA (Spanje), FLO RENCE (Italië), VIGEVANO (Ita lië), PARIJS (Frankrijk), BRUS SEL (België), DüSSELDORF (W. Duitsland) en/of LONDEN (Enge land). Deze schoenenmanifestatie's die elkaar van jaar tot jaar in omvang en opmaak trachtte te overtreffen worden dit jaar op de volgende data gehouden: Elda van 1 t/m 9 september Florence van 3 t/m 9 september Vigevano van 3 t/m 9 september Parijs van 8 t/m 13 september Brussel van 17 t/m 20 september Düsseldorf van 24 t/m 26 september Londen van 3 t/m 6 oktober Het zal van 24 t/m 26 september a.s. voor de 22e maal zijn dat de be kende kinderschoenfabriek Schu wer N.V. uit Waalwijk haar arti kelen exposeert op de halfjaarlijkse „Europaisehe Schuhmusterschau" in Düsseldorf. Het is dan ook niet te verwonde ren dat het merk JIMMY JOY ook bij de Duitse vakhandel een beken de klank heeft gekregen. Ook België, Luxemburg, Zwitser land en de Scandinavische landen behoren al jaren tot het grote af zetgebied van dit Waalwijkse be drijf. Vreemd genoeg is het echter nooit .gekomen tot export van eni ge betekenis naar Engeland. Wel hebben zich op schoenenbeurzen in Utrecht, Brussel en Düsseldorf re gelmatig geïntresseerden uit het Verenigd Koninkrijk gemeld, maar de leveringsmogelijkheden lieten uitbreiding van de buitenlandse af nemers-kring niet of nauwelijks toe. Nu de plannen om te komen tot aanzienlijk produktie-verhoging vas tere vorm krijgen ligt het echter min of meer voor de hand dat dè mogelijkheden van export naar Engeland nader worden onderzocht. Een uitgelezen mogelijkheid daar toe biedt de „Spring Shoe Exhibiti on" die van 3 tot 6 oktober a.s. in Londen zal worden gehouden. Voor het eerst in de geschiedenis van de Engelse schoenenbeurs zal een belangrijke groep fabrikanten uit de E.E.G.-landen op een speci- 27 augustus j.l. was het 50 jaar geleden dat de heer L. Snoeren in dienst trad bij P. H. Vloemans, Schoenfabriek N.V. te Kaatsheuvel. Dit feit werd woensdag 31 augus tus j.l. herdacht. In de namiddag werd de jubi laris met zijn echtgenote per auto aan huis afgehaald om om 5 uur gehuldigd te worden door directie, staf, ondernemingsraad en chefs. Namens de directie sprak de heer P. H. Vloemans woorden van feli citatie aan de jubilaris en zijn echt genote ep dankte hij de heer Snoe ren voor zijn accurate en plichts getrouwe dienst gedurende deze 50 jaren. Als stoffelijk blijk van waarde ring werd een couvert met inhoud aangeboden en ontving mevrouw Snoeren een bloemboeket. De heer L, Wagemakers voerde als lid van de Ondernemingsraad het woord en bood eveneens een couvert met in houd aan, namens het Personeels- fonds. Na deze huldiging werd de jubi laris door zijn collega's gelukge wenst en werd nog enige tijd ge- tzellig doorgebracht onder het genot van een glas erewijn. De Belgische minister van Economische Zaken bezocht op de Brussel se schoenenbeurs ojn. de Jimmy Joy-inzending. Hij is hier in geani meerd gesprek met de heer Schuwer sr. ale afdeling exposeren. Uit Nederland nemen deel: SWIFT Schoenfabrieken N.V. (Nij megen), COMBO SHOE (Oister- wijk), N.V. Schoenfabriek ANGORA (Tilburg), BLOCH STIBBE-HOL- LANDIA (Waalwijk), van LOON'S Schoenfabriek (Gilze), DIANA N.V. (Kaatsheuvel) en SCHUWER-JIM- MY JOY (Waalwijk, Wijk Aal burg). De E.E.G.-ibeursafdeling zal 22 stands omvatten waarvan er door firma's uit Frankrijk, België, Italië en Nederland resp. 5, 3, 8 en 6 zul len worden ingenomen. Deze ,Continentale-deelname, kwam tot stand onder auspiciën van het „Comité de liaison d'étude de 1'in dustrie de la chaussure de la C.E.E." (Contactorgaan van de Schoenfa- brikanten-organisatie's van de E. E.G-landen) te Brussel, in nauwe samenwerking met de „Centrale Kamer van Handelsbevordering" in Den Haag. Het Brusselse contactorgaan (C. L.E.I.C.) zal de publiciteit coördi neren en voor de Engelse pers o.m. een volledig informatie-pakket sa menstellen. Voorts zal ook de Cen trale Kamer van Handelsbevorde ring het nodige doen om de deelne mers in staat te stellen alle geïn- tresseerde inkopers te bereiken. Zo heef Schuwer N.V. b.v. met medewerking van de C.K.H. een bijzonder ambitieus plan uitgewerkt om een grote groep potentiële JIM MY JOY-importeurs twee maal per week een attraktieve „reminder" te zenden. De ontworpen drukwerk jes geven tot de dag vóór de beurs een kompleet overzicht van de fa- bricage-methoden, het produktie- programma en de leveringsmoge lijkheden van de grootste speciaal- fabriek voor kinderschoeisel van Nederland. Wij hopen in een latere editie van „Op de voet gevolgd" nader op de internationale schoenenbeur zen terug te komen. Bekijk da complete TOP-FORM ooUoctto 1908 van alle kanten I Direct doen— stuur een kaartje of kom even langa:u krijgt de fraai geïllustreerde meubelcatalogus ge heel gratis. Reeds geruime tijd draait het jeugd- biljart te Waalwijk op volle toeren. Men is zelfs gestart met een jeugd- competitie, als naam werd gekozen Jeugdbiljartclub Waalwijk". Daar het aantal jeugdige biljarters vrij groot is (14 leden) ligt het in de be doeling er een tweede club, op een andere avond samen te stellen, om daardoor de jongens meer gelegen heid te kunnen geven de mooie bil- jartsport te beoefenen De clubavonden ('s woensdags) wor den goed bezocht. De partijen worden door eigen jeugdleden gearbitreerd en geteld en dit gaat zo uitstekend, dat de leider, de heer C. v. d. Sanden, in overleg met het Waalwijkse dis- trictsbestuur besloten heeft deze functie's ook tijdens de finalewed strijd van bet handicap-tournooi voor het jeugdbiljart, die binnenkort zal worden gespeeld, door jeugdleden te 'laten vervullen. Niet alleen de leider is zeer tevreden de resultaten die reeds zijn bereikt, ook het lid van bet hoofdbestuur van de KNBB, tevens leider van het jeugdbiljart over het gehele land, de heer A. v. Beem, sprak bij zijn bezoek aan Waalwijk zijn grote voldoening uit over hetgeen door het district Waalwijk op het ge bied van het jeugdbiljart nu reeds is bereikt. Veel lof had de heer v. Beem voor de leider, de heer C. v. d. San- den; ook over de localiteit, waarin wordt gespeeld was de heer Van Beem buitengewoon te spreken. Het bestuur van de „Jeugdbiljartclub Waalwijk" is als volgt samengesteld. H. v. Eijk, voorzitter A. v. d Griendt, vice-voorzitter; H. v. Brunsohot, se cretaris; W. v. Hilst, peningmeester; P. de Jong, wedstrijdleider. De voor miljoenen per dag produ cerende lopende band van de Volks wagenfabriek in Wolfsburg werd gis teren vele dure minuten lang stilgezet om er een witte VW-1500 met enige plechtigheid af te halen. Deze wa gen was nl. de 250.000e van het „ke ver"-type voor de Nederlandse markt. VW-importuer Mijndert Pon en zijn bedrijfsdirekteur Erik Eek namen de wagen mee. Mijndert Pon is van plan hem zelf aan de nieuwe voetbalkam pioen van Nederland te geven. Met een import van 250.000 „kevers", 100.000 VW-busjes en een kleine 50.000 VW's van de andere perso nenwagentypes is Pon in Amers foort na de Verenigde Staten (400- duizend VW's per jaar) de grotste klant van Wolfsburg. Wat in 1947 met 67 wagens begon, is uitgegroeid tot een jaartotaal van 60.000. Volks wagen staat dan ook de laatste 15 jaar aan de top van de Nederlandse ranglijst. Nu het nieuwe (zevende) speel seizoen van de Tilburgse Stads schouwburg is begonnen, is er aan leiding genoeg om een overzicht te geven van hetgeen het publiek te wachten staat. In totaal omvat het speelplan rond 200 voorstellingen, omvattende toneel-, ballet-, variété voorstellingen. Alle gezelschappen die in ons land optreden zullen dan ook in Tilburg acte-de-présence geven. Het leeuwenaandeel (n-1. de helft) van de geplande 200 voor stellingen komt uiteraard voor re kening van de Nederlandse toneel gezelschappen. Het eigen Brabant se gezelschap „Ensemble" levert daaraan het grootste aantal voor stellingen, terwijl dit Brabantse ge zelschap bovendien een tweetal premières zal uitbrengen, de eer- ste op 15 september a.s. ter gele genheid van de opening van het schouwburgseizoen. Het operagezelschap „Forum" komt het komende seizoen drie maal naar Tilburg o.a. met „Die Meistersin- ger von Nürnberg" en met „De Barbier van Sevilla". Ook de Hoofd stad Operette is weer present en wel met 5 uitvoeringen van „Zwei Herzen im Dreivierteltakt". De huurverhoging, de volksver zekering tegen zware geneeskundige risico's en de arbeidsongeschikt heidverzekering zullen pas 1 juli 1967 van kracht worden. Aanvan kelijk was als datum genoemd 1 januari. In een gezamenlijke bijeenkomst van de dagelijkse besturen van de Algemene Nederlandse Vereniging „Het Groene Kruis", de Nationale Federatie „Het Wit-Gele Kruis" en de Bond van Protestant-Christelij ke Wijkverpleging in Nederland „Het Oranje-Groene Kruis", is de finitief besloten een Stichting Sa menwerkende Landelijke Kruisver enigingen in het leven te roepen. De Stichting heeft ten doel het onderling overleg en de samenwer king te bevorderen en die taken uit te voeren waarover tussen de drie landelijke kruisverenigingen overeenstemming bestaat. De stichting wil trachten dit doel te bereiken door o.m. het bevorde ren van een regelmatig overleg, het uitwisselen van gegevens en erva ringen, het instellen van gezamen lijke adviescommissies, een doel matige planning en coördinatie van de arbeid, alsmede het kenbaar ma ken van gezamenlijke standpunten en opvattingen van de drie lande lijke kruisverenigingen. Met de nieuwe Nederlandse Ope ra worden nog onderhandelingen gevoerd over een optreden van dit gezelschap in de Tilburgse Stads schouwburg. Evenals in voorgaande seizoenen concerteert Het Brabant Orkest 10 maal in Tilburg en wel in twee abonnementseries van elk 5 con certen. Bovendien worden nog een aantal zomerconcerten gegeven. Dit orkest zal verder nog te be luisteren zijn bij begeleiding van koorwerken e.d. door de Tilburgse Amateurkoren. In totaal zijn voor het komende seizoen 10 balletvoor stellingen gepland, te verzorgen door de beide Nederlandse ballet groepen t.w. het Nationaal Ballet en het Nederlands Dans Theater. Alle uitvoeringen worden gegeven met begeleiding van een orkest. Om een goed evenwicht te bewa ren is in de seizoenplanning ge zorgd voor een aantal populaire voorstellingen. Zo komen in Til burg aan bod Toon Hermans (voor lopig 3 voorstellingen van „Tien Toon", Wim Kan (met zijn A.B.C.- Cabaret, eveneens 3 voorstellingen), René Slees wij ks nieuwste Revue (14 voorstellingen), het Cabaret Tingel-Tangel, Seth Gaaikema, Jaap van der Merwe, het Cabaret „Lure- lei", terwijl tevens een serie voor stellingen gepland is van het Caba ret van Paul van Vliet met het programma „Opus II". Een deel van de cabaretvoorstellingen wor den gegeven in café-chantant-sfeer in het intieme „Studio-theater". De succesvolle musical „Heerlijk duurt 't langst" van Annie M. G. Schmidt gaat haar tweede seizoen beleven en dat is al een duidelijk bewijs van het succes dat met deze musical geboekt is. In januari 1967 zal deze musical 8 maal in Tilburg worden opgevoerd. Het aantal bui tenlandse gezelschappen die dit ko mende seizoen in Tilburg zullen optreden zijn zeer groot een veel zijdig. De schouwburgdirectie heeft be sloten om een tweetal zalen in het schouwburgcomplex van naam te laten veranderen en daarmee een eerbetoon te brengen aan twee van Nederlands bekendste acteurs. De zaal boven de hoofdingang, thans nog bovenzaal geheten, zal ingaande I september a_s. de Van Dalsumzaal heten. In deze zaal zal tevens worden opgehangen een af beelding van Albert van Dalsum in zijn hoofdrol van „King Lear". Dit gravure is toentertijd aan de schouwburg geschonken door me vrouw A. Jonkgind-Weller. De benedenzaal bij het restaurant draagt ingaande dezelfde datum de naam Rika Hopperzaal. In deze zaal komt t.z.t. een tekening te han gen van deze grote actrice ge maakt door B. Westendorp-Osieck. Door bovengenoemde zalen naar deze twee beroemde toneelspelers te noemen, wil schouwburgdirecteur Leo N. de Brabander, hulde bren gen aan het hele Nederlandse to neelleven. TILBURG - Een belangrijk percentage van het aantal bezoekers van de Stadsschouwburg in Tilburg komt van buiten deze gemeente. Ook uit de Langstraat komen jaarlijks honderden bezoekers. Waal wijk staat, voor wat de verkoop aan deze buitenplaatsen betreft op de derde plaats. Voor zover te controleren hebben 12.74 personen uit de schoenenstad een bezoek aan de Tilburgse schouwburg ge bracht. Uit Drurien waren er dat 365, Kaatsheuvel 824, Loon op Zand 279 en Waspik 285. De schouwburg-directie zal in deze ge meenten een aantal folders laten verspreiden met alle gegevens over deze cultuurtempel. In alle plaatsen is verder een voorverkoop-adres gevestigd, waar kaarten verkrijgbaar zijn en waar men verder alle inlichtingen kan krijgen. Voor de geregelde schouwburg-bezoeker heeft de directie ook dit jaar weer abonnementen en couponboekjes ingesteld. Naast een to neelabonnement (2 series) is er een cocktail-, opera-, ballet-, cabaret- en een jongeren-abonnement, verder zijn er abonnementen van het Nederlands Danstheater, eigentijds toneel" en voor het Brabants Orkest. Bij de voorverkoop-adressen zijn hierover nadere inlichtin gen te krijgen. Zowel de couponboekjes als abonnement'enserïes ge ven belangrijke redukties op de entree-prijzen.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5