wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couraiu Stichting Jeugdbelangen gaat een sportdag organiseren Gemeente volgt ontwikkeling met grote belangstelling André van Hilst opende In Tilburg elfde supermarkt St assen OVERKOEPELEND ORGAAN IN LOON OP ZAND van CERTINA VERENIGING CARAVANBEWONERS Kostbaar horloge Stichting werkt nauw samen met afdelingen Halve dagen werken Bestuur Rustige periode IVSedewerking Hollandia Krijgen A.O.W.-ers twee procent Emigrant bij bezoek in Nederland omgekomen cl-lerenkledincj WAALWIJK mm* si Drunen Vlijmen VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1966 87e JAARGANG No. 71 e tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -j- 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,2S-j-10 ct. inc.k.) 3,85 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertentiesspeciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" De Loonopzandse jeugd heeft de kans om zoveel mogelijk zelfstan dig te werken en zich te ontplooien op allerlei gebied. In de tijd van bijna 2 jaren zijn meerdere afdelingen voor de jeugd opgericht en van start gegaan voor jongens en meisjes van alle leeftijden. En met succes Het persoonlijk initiatief van kinderen en leid(st)ers staat voorop en zij zullen de kans krijgen zich te vormen in de huidige maatschappij in algemene zin. Dit is de bedoeling van de Stichting Jeugdbelangen, die als overkoepeld orgaan over de on derscheidene jeugdverenigingen staat. Uit het bestuur zijn enige personen belast met het toezien op de afdelingen en het is een goede gedachte geweest dit alles voor de jeugd in een hand te gaan hou den. De subsidies, representaties en al wat de jeugd aangaat zullen vanuit een punt worden bezien, besproken en geleid om te komen tot een goede opzet waar de gehele jeugd van het dorp mee gebaat is. De stichting werkt zeer nauw sa men met de leiders en leidsters van de afdelingen. De laatsten zijn danook verantwoording verschuldigd aan de afgevaardigden van de Stichting Jeugdbelangen. Eveneens zullen de afgevaardigden wekelijks, of maande lijks, of zo dikwijls als het nodig zal zijn contact op nemen met de onder hun toezicht geplaatste organisaties en zullen de belangen, geschilpunten en wat al niet meer, naar voren wor den gebracht, behandeld en uitge werkt. Bijzondere activiteiten van de afdelingen kunnen eerst plaats vin den nadat toestemming is verkregen van het Stichtingsbestuur. De leiders of leidsters der afdelin gen zorgen dat de leden tijdig hun contributie afdragen. Deze wordt pe riodiek weer aan de penningmeester van de stichting afgedragen; alle be talingen en afdrachten worden door genoemde penningmeester gedaan. Ook dat kan mevrouw en 't is de moeite waard om te informeren wat u in die tijd bij Hollandia kunt verdienen. Dit houdt in, dat de afdelingen geen financiële boekhouding behoeven te doen. Ook de financiële aangelegen heden komen ter vergadering op de maandelijkse bijeenkomsten. Inventa ris, uniformering, spelmateriaal e.d. zijn dus zaken die via het Stichtings bestuur lopen. Dit is zeker nodig bij zo'n grote organisatie, die tenslotte heel Loon op Zand omvat. Het gaat immers om de jeugd en om voor ieder op de bres te komen is er heel wat werk te verzetten. Het huidige bestuur van de Stich ting is als volgt samengesteld De heren W. van den Elzen, voor zitter; J. Huibrechts, penningmees ter; Mevr. Van Loosdrecht-Schapen- donk, secretaresse; de heren J. van Loosdrecht; W. Jacobs; Mej. T. van Veldhoven; Mej. Cl. Verhulst en Mo derator kapelaan Verdegaal. De laat ste heeft zo pas overplaatsing gekre gen en Loon op Zand verlaten. Hij is de grootste stuwkracht en voorbe reider geweest van de hele Jeugdbe langen. Uit bovenstaande personen zijn contactpersonen of vertegenwoordi gers gekozen, welke de stichting Jeugdbelangen besturen. Voor de bal letgroep „Copelia" heeft de heer v. d. Elzen de leiding, waaronder mej. C. Verhulst de leidster is. Deze v. groep wordt gecompléteerd met de le raressen mej. v. Huijkelom en mej Eeten uit Drunen. Met ingang van 1 oktober a.s. zal mej. de Kort uit Til burg het werk van mej. v. Huijkelom overnemen. De heer J. Huijbrechts heeft de gymnastiekclub „Sport staalt spieren" onder zijn leiding waarbij de heer Bruggeling de technische leider is. Eveneens heeft dhr. Huijbrechts de leiding van de wandelclub „De Loonse duinkanters-Loduka" die ge assisteerd wordt met mej. A. Schoen makers. De heer Jan v. Loosdrecht heeft 't toezicht over de gidsen „Maria Go- rettigroep"-l, de kabouters „Maria Goretti"-II en ook nog over de „Gerlachusgroep" van de rakkers. De gidsengroep bestaat uit senioren en juniorenleden. De senioren staan onder de groepsleidster mej. J. van Noye met de leidsters de dames T. v. d. Nieuwenhuizen en C. v. Iersel. De junioren staan onder leiding van de leidsters de dames T. v. Loon, C. Coomans en M. Coomans. De kaboutersgroep wordt geleid door de dames J. v. Bracht en 01. v. Dooren. De rakkersgroep is in han den van de leidsters: de dames G. Boogaerts, J. Daems, B. v. Hest en J. Michielsen. Alsnog heeft de heer J. v. Loosdrecht het waken oog over de kegelclub „De kogelstoters" met als technische persoon de heer F. Michielsen. Dan rest nog de postze gelclub die mevr. Van Loosdrecht- Schapendonk vertegenwoordigt. De technische man is hier de heer C. v. Loosdrecht. Zie hier de hele leiding met daar boven de overkoepeling. Deze dames en heren zorgen voor de goede en verantwoorde opvoeding van de Loon se jeugd op het gebied van sport en ontspanning. Vele honderden zijn lid van deze genoemde verenigingen. Vele inwoners zullen nog onbe kend zijn met deze Stichting, omdat ze pas een aanloopperiode achter de rug heeft. Nu gaan er plannen op om tot een Jeugddag te komen en daar is bekendheid voor nodig. Vandaar dat wij nu de inrichting en opzet van de Stichting Jeugdbelangen onder de aandacht van de lezer willen bren gen. Eenmaal per jaar is het bestuur voornemens een grote Jeugddag te gaan houden. Welnu, dit jaar zal dat zijn op zaterdag 24 septemer a.s. De hele dag is het dan feest voor de jongeren-gemeenschap van Loon op Zand. Er zullen demonstraties, worden ge geven, een optocht van alle afdelin gen zal door het dorp trekken, ter wijl de dag wordt begonnen met een H. Mis in de parochiekerk. Deze H. Mis wordt een „Teenermis" met me dewerking van de organiste mejuffr. Coesmans, drum door en o.l.v. de heer C. van de Sanden en. het muzi kale deel wordt verzorgd door de fraters. Ook staat een grotn wandel tocht op het programma van de plaat selijke afdeling waaraan vele; deelne mers van buiten aanwezig zullen zijn. De rakkers, kabouters, gidsen, gym nastiekclub en balletgroep, allen zul len in uniform verschijnen. Een Gym- oefening heeft plaats op de kiosk en wordt afgewisseld door volksdans van de Rakkers en Kabouters. In de avond zal voor de deelnemers van de wandelclub in het Cultureel Centrum een sluitingsbal worden gehouden. Het bestuur van de stichting heeft getracht alles te moeten doen voor de jongens en meisjes van het hele dorp. Zo mogelijk wordt ook de leiding van de afdelingen in Loon op Zand ge zocht, zover het mogelijk is. Het is echter nog nodig, dat leiders en leid sters zich aanmelden voor dit mooie werk. Er kunnen er niet genoeg zijn want er is een constant gebrek aan goede leiders en leidsters. Nu een en ander is uiteengezet zullen misschien hier en daar perso nen naar voren kunnen komen om 'n handje te helpen, vandaar dat om me dewerking wordt gevraagd. Ook is medewerking nodig om begrip te to nen voor dit omvangrijke werk en al wat er mee gepaard gaat. Met be langstellende medewerking van de kant der inwoners is het mogelijk het werk van het Stichtingsbestuur te verlichten. Waalwijk, Den Bosch, Dru nen, Gilze. Hollandia, een be drijf met zekerheden, een be drijf waar ook graag zult werken. Minister Veldkamp heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend, dat een uitkering-ineens van 2 pet. beoogt op de pensioenen of uitkeringen krachtens de AOW, AWW, de Interimwet Invaliditeits- rentetrekkers of een der ongeval lenwetten, voorzover op die rente of uitkering een bepaalde wette lijke bijslag wordt genoten. Met deze uitkering-ineens is een bedrag van 88,6 miljoen gulden gemoeid. De uitkering is een „stroomlijning" met de werknemers, die in 1966 hun vakantietoeslag met twee pro cent zagen verhoogd. Zondagavond is de 40-jarige G. Renkema, die uit Michigan (VS) was overgekomen naar Grootegast om het 55-jarig huwelijksfeest van zijn ouders te vieren, op de Lange- weg aangereden door een personen auto en aan de gevolgen overleden. Het slachtoffer liep met zijn 36- jarige broer H. Renkema, overge komen uit Canada, rechts van de weg buiten de bebouwde kom, toen de 19-jarige A. D. uit Doezum de oudste broer schepte. De chauffeur reed met gedimd licht in verband met tegenliggers. Het huwelijksfeest zou woensdag worden gevierd. In Drunen werd zondag een ver eniging opgericht voor caravan-bewo ners. Van de 180 caravan-bewoners, alsmede de 10 landbouwers welke te vens belanghebbenden waren, hebben zich het gros, <nl. plm. 150 leden, aangemeld. Zoals bekend heeft de ge meente en provincie zich de laatste tijd bijzonder ingespannen om de snipper-verkaveling in het heide- en duinengebied tegen te gaan. De door de gemeente Drunen eertijds voorge stelde regeling werd in de raad twee maal verworpen. Voor de eerste maal hebben de ca ravansbewoners en belanghebbenden zich thans aaneengesloten met het doel om tot een samenspraak te ko men met de overheid, alsmede rege lingen te ontwerpen welke nodig zijn om tot een goed gesprek met de over heid te komen. Ook zal deze vereni gingen regelingen ontwerpen voor al le aangesloten leden in het genoemde gebied niet tot bepaalde exessen te komen. Zo werd voorgesteld de geha te prikkeldraad afrastering te verwij deren wat reeds door vele leden werd gedaan. Tevens werd voorgesteld om voor caravan-bewoners een kampeer- paspoort verplicht te stellen, alsmede werd de behoefte gevoeld om te ko men tot de instelling van een soort schoonheidscommissie waarin verte genwoordigers van Staatsbosbeheer de overheid en de caravanbewoners zitting moeten krijgen. Hoofdzaak en grondgedachte van deze vereniging zijn, dat men op kor te termijn een dergelijk geglement moet hebben dat men als vereniging ook kan optreden namens de cara van-bewoners en kan onderhandelen op basis van gelijkheid met gemeente en provincie. Alleen door een ge sprek kan orde geschapen worden, wat in een chaos zou kunnen ontaar den. Bij dit gesprek moeten ook de caravan-bewoners een duidelijke stem hebben. De vereniging heeft inmid dels Mr. Swane verzocht als adviseur op te treden en hem werd verzocht 't ontwerpen van een goed reglement. In de commissie van advies namen zitting prof. L. J. Oosterhof uit Lei den; Mr. N. Luitse uit Den Haag en J Dr. Blom uit Rotterdam. Het bestuur van de vereniging werd gevormd door de heren C. Jacobs ën J. de Rooy uit Den Bosch; A. de Groot uit Rotter dam; A. Stap en J. v. Helvoirt uit Drunen. Burgemeester Stieger antwoordde ons desgevraagds dat hij geen com mentaar wenste te geven op de op richting. De gemeente volgt de ont wikkeling met belangstelling maar zal gezien de ontwikkeling van deze zaak in het verleden een alwachten- de houding moeten aannemen. Bur gemeester Stieger achtte ook het ogenblik niet juist voor de gemeente om zich direct met deze zaak bezig te houden. TILBURG - Het Levensmiddelen- bedrijf André van Hilst uit Waalwijk opende woensdagmorgen een nieuwe supermarkt, in de Oerlesestraat 156 in Tilburg. Deze zaak die de elfde supermarkt van Van Hilst is, heeft het aantal winkels van dit bedrijf in Tilburg op negen gebracht. Dat An dré van Hilst niet stil staat blijkt uit de plannen die op tafel liggen. Over enkele weken hoopt men een van de grootste supermarkten van het gehele bedrijf in Uden te openen. In 't voor jaar wordt Breda een nieuwe super markt van AVEHA rijker. Al deze winkels zijn hypermodem ingericht. Het pand in Tilburg, waar in voorheen 'n „gewone" winkel van Van Hilst was gevestigd, is uitge breid met een speciale groenteafde ling. In deze afdeling zijn ook de vleeswaren ondergebracht. Deze wor den verkocht uit een gekoelde vlees- warentoonbank. Uitsluitend in de supermarkten verkoopt André van Hilst verpakt vers vlees. Het wordt bewerkt en ver pakt in de gekoelde slagerij van de grote supermarkt aan het Bernardus- plein in Tilburg. Het Waalwijkse be drijf heeft vijf slagerijen. Ook Uden en Breda krijgen een moderne slage rij. In koelmeubelen verkoopt bedrijfsleider J. van Gent - die ter zijde wordt gestaan door 9 bedienden - oók de zuivelprodukten zoals bo ter, eieren en kaas. Uit een speciale diepvrieskast le vert AVEHA braadkuikens, vis en groenten. Het is dus wel duidelijk dat ZWIMA HOUDT OPEN HUIS Het confectie-atelier „Zwima" zal a.s. donderdag, 15 september, officieel haar nieuwe bedrijf aan de Chrysantenstraat in gebruik stellen. Deze officiële opening zal geschieden door burgemeester Stieger. Op vrijdag 16 september houdt Zwima „Open Huis" als tussen 10 en 12 uur en 2 en 4 uur vrij het bedrijf kan worden bezichtigd. KERKDIENST A.s. zondag 7 uur n.m., in het kerkge bouw der Ned. 'Herv. Gemeente te Dru nen aan de Grotestraat. Kerkdienst der Gereformeerde kerk. Voorganger Ds. Bar- kema. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen. Dienst: Dr. v. d. Wouw. AGENDA Zaterdag 8 uur: Rikconcours in café Aarts te Drunen. E.H.B.O. Zoals enige weken igeleden -reeds in dit blad vermeld, zal deze vereniging over en kele weken weer starten met een nieuwe cursus voor het behalen van het EHBO- diploma. Deze cursus zal, bij voldoende deelname, worden gegeven op dinsdag avond in het Wit-Gele Kruisgebouw. De cursus duurt ongeveer tot maart 1967. Voor verdere inlichtingen en opgave kan men terecht bij: de heer H. Portier, Wil- helminastraat 17; de heer H. Elshout, To renstraat 29; de 'heer A. Vrijhoeven, Wolfs- hoek 36; mej. C. Merkx, Grotestraat 5; mej. A. Hombergen, Grotestraat 198. men in deze zaak voor alles terecht kan. Aantrekkelijk is ook de afdeling wijnen, waar de koper een grote keus heeft. Uiteraard ontbreken ook de frisdranken niet. Naast de kruide- nierswaren-, de vlees- en vleeswaren- en de groenten afdeling ,non-foods" te vinden zijn. Deze omvat een aantal artikelen die niet tot de eerder ge noemde behoren. Twee cjeck-outs zorgen voor 'n vlotte afrekening en doorstroming van de klanten. Bij het pand Oerlestraat behoren een aantal magazijnen. Het groente magazijn heeft ook een aantal ver werkingsmachines, zodat het mogelijk is snel voor een aantal produkten te zorgen. Zoals de foto al toont is de ze zaak een aanwinst voor Tilburg. André van Hilst toont bij te blijven! WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zondag hield de postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Diest, België waarvan de uitslag was als volgt J. v. d. Dungen 2 4 14; P. Wijkmans 3 15; Fr. v. Bokhoven 5 8 12; H. Berkelmans 6 9 13; R. v. Esdonk 7;, J. Beekmans 10; M. Nicols 11. Uitslag junioren: Hannie v. d. Dungen 1 2. voor uw kostbare tijd, meneer. Certtna New Art. Kast uit één stuk. 27 steens. Automatisch met kalen der. 100% Waterdicht en condens- vrlj. Geheel goud: ƒ645,-. In geheel staal: ƒ269,-. f Juwelier Horloger Opticiën Stationsstraat 88 Tel. 3037 Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9