wAAlwijkse en lancet RAAtse couRAnt M.V.L.S. organiseert ook dit jaar cursus „Management" KRIJGT WAALWIJK EEN NIEUW POLITIEBUREAU OPEN OOG CURSUS HEEFT NAAM GEMAAKT Discussie-methode WAALWIJK - Krijgt Waalwijk een nieuw politie bureau? Een vraag die inspecteur J. H. P. Hoog An tink het liefste met ja beantwoord zou zien. Het in 1958 ingebruik genomen bureau is nu al weer te klein. Uitbreiding is bijna niet mogelijk, zodat de enige op lossing een nieuw bureau is. De verwezenlijking hier van kan echter nog wel eventjes op zich laten wachten. Korpschef is tevreden over Waalwijk Verkeerslessen De korpschef van de Waalwijkse gemeentepolitie, in specteur Hoog Antink, is overigens best tevreden. „Ik heb een uitstekend korps, een gezellig, doch wat te klein bureau en een prettig werkgebied. De verhou ding politie-inwoners is uitstekend. Inspecteur Hoog Antink zwaait sinds 1948 de scepter over het politie korps in de schoenenstad. Met een politie-ervaring van 35 jaar weet de heer Hoog Antink wel van wanten. 35 geleden jaar Sn Waalwijk KLEDING-VERHUUR üossche kleding-service Cursus-duur: dertig weken Onderwerpen Halve dagen werken VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1966 87e JAARGANG No.73 De ücho vAn het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Abonnement d. week (0,26 -f 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 -f 10 ct. inc.k.) f 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres„ECHO" Inspecteur J. Hoog Antink zondag 35 jaar in politiedienst (Van onze verslaggever) Zondag 18 september is de Waal- wijkse politie-inspecteur namelijk 35 jaar in politiedienst. Een „jubileum" dat ongemerkt voorbij zal gaan. ,,Je staat er niet eens bij stil. Het is dat u het nu zegt, anders had ik er nog niet aan gedacht", zo vertelde ons de heer Hoog Antink. Hoewel ik uit kijk naar een nieuw bureau, was het voor mij een grote voldoening, dat in maart 1958 het huidige bureau in ge bruik genomen kon worden. We mis sen echter een bij het bureau gren zend arrestantenverblijf 'en 'n schiet- kelder. Mijn mannen zijn voor de schietoefeningen thans aangewezen op andere gemeenten" Het politiekorps van Waalwijk telt 29 manschappen. Het bureau is 24 uur bezet. Waalwijk heeft namelijk het vier ploegenstelsel ingevoerd, dat een constante bezetting garandeert. Voor de uitoefening van hun taak hebben de politiebeambten de be schikking over twee V.W.'s, een Ford-stationcar en een motor met zij span. De auto's zijn uitgerust met 'n mobilifoon-installatie. Vanuit de hoofdpost kunnen de wagens dus snel ergens heen gedirigeerd woeden. Bij de melding van een ongeluk met gewonden alarmeert het 'hoofdbu reau ook het ziekenhuis (voor 't ver voer van de gewonden) en een dok ter. Een melding bij 2222 (alarm nummer) kan dus voldoende zijn voor een goede en snelle afwikkeling van een ongeluk. Inspecteur Hoog Antink vertelde ons blij te, zijn dat Waalwijk een rus tige gemeente is. „De relletjes zoals ze in Amsterdam scheering en inslag zijn, komen hier gelukkig niet voor. Voorwat Amsterdam betreft, je staat er te ver vanaf om er over te kun nen beoordelen, maar het gezag moet gehandhaafd worden. De politie moet hierbij alle steun hebbeij". De inspec teur vertelde dat vooral de vreemde lingen in Waalwijk nog al eens een beroep op de politie doen. De poli- tie-administratie is hierdoor aanmer- CONTACT AVOND OP 29 SEPTEMBER Wat is dat bedrijfsapostolaat eigenlijk?, Wat doen die lui? Wat willen ze bereiken? Kost het geld of krijg je er geld van? Moet je er katholiek voor zijn Bekeren ze je daar Is dat iets voor de jeugd of geldt het ook voor volwassenen? Vele vragen, vooraan in de mond bij iedereen, die van ons werk hoort. Wij willen de gemeenschap graag antwoord geven. We gaan daar toe een bijeenkomst organiseren, waar juist dit soort vragen aan de orde komen. Een open avond, waarop iedereen welkom is! Voor al degenen, die er meer van willen weten, ook al hebben ze voor zichzelf gezworen zich nooit te laten strikken. Gewoon dus een bijeenkomst, waar je vrijblijvend aan kunt deelnemen. Wie op die avond gaan komen? Wel, we nodigen allereerst onze medewerkers uit. En dat zijn de bedrijven, die ons werk financieel mede moge lijk maken; en daarnaast iedereen, die in deze gespreksgroepen zich bezint op de problemen van kerk en industrie. Verder nodigen we al degenen uit, die zijdelings bij ons werk betrokken zijn. We den ken daarbij aa.i de werkgevers- en werknemersorganisaties, de vor mingsinstituten voor de werkende jeugd en ook de priesters en clominé's uit deze streek. Het wordt dus een avond, waarop u kennis kunt maken met die duistere wereld, die bedrijf sapostolaat heet. U hoort er van de ach tergronden van ons werk; we vertellen u van onze plannen voor het komo.id werkjaar. We draaien twee korte films, die wat inzicht gevn in de reden van ons bestaan. U krijgt de kans om vragen te stellen en informatie in te winnen. Kortom het wordt hopelijk een interessante avond, waar u wat van opsteekt. Tegelijk hopen we ook, dat het een gezellige ontmoeting mag worden van allerlei men sen, die geïnteresseerd zijn in deze nieuwe vorm van „zielzorg", van waaruit we met enthousiaste bezieling weer een nieuw jaar ons wijden aan onze taak als christen in een industrieel-technische tijd. Als u interesse hebt, reserveert u alvast de avond van donderdag 29 september! De bijeenkomst wordt gehouden in het prachtige overblijflokaal van de B.L.O.-school aan de Taxandriaweg. U hoort er nog meer van. L. VAN BERKEL aalmoezenier Bedrijf sapostolaat. Hier ziet men, dat burgemeester J. Teijssen het nieuwe politiebureau in 1958 overdraagt aan inspec teur Hoog Antink. kelijk verzwaard. Een niet alledaagse taak die de Waalwijkse politie op zich heeft genomen is het geven van verkeerslessen op de scholen. Deze taak is op de schouders gelegd van brigadier Marcelis, die reeds 10 jaar enkele maanden per jaar „voor de klas staat". Naast de theoretische lessen geeft brigadier Marcelis ook de praktische lessen op de straat. De verkeerslessen slaan bij de school jeugd enorm aan. Inspecteur Hoog Antink vindt vooral het contact poli tie - jeugd zo belangrijk. Niet alleen de jeugd krijgt verkeersonderwijs, ook veel verenigingen vragen briga dier Marcelis hun leden in het ver keer te komen onderwijzen. „We doen dit graag, want het is voor bei de partijen enorm nuttig", aldus de heer Hoog Antink. In de 35 jaar dat de heer Hoog Antink in politiedienst is heeft hij heel wat functies bekleed. Toen hij in 1931 de Hilversumse politieschool Het uit 1958 dateerde politiebureau in Waalwijk. verliet werd hem als standplaats Rot terdam toegewezen. Daarna was hij tot 1939 verbonden aan de recherche in Hengelo. In dat jaar ging hij als chef van de gemeentepolitie over naar Kaatsheuvel en toen deze dienst in 1943 door een landelijke organisatie werd opgeheven, ging hij over naar de Rijkspolitie en kreeg als afdelings commandant voor de Langstraat en 't Land van Heusden en Altena, Waal wijk tot standplaats. In deze functie legde hij vele contacten met de ge meente Waalivijk, o.a. met wijlen bur gemeester Moonen. Toen burgemeester Lambooy in '48 uitzag naar een opvolger voor in specteur Hoeben, die spoedig met pensioen zou gaan, werd de heer Hoog Antink die destijds de functie van adjudant vervulde in Utrecht, aangezocht voor de functie van in specteur in de gemeente Waalwijk. Onder de energieke leiding van in specteur Hoog Antink onderging het korps veel verbeteringen. Niet alleen werd de korps-sterkte herzien, maar de samenstelling van het korps werd ten gunste van de leden veranderd. Rond de jaren vijftig waren verschil lende korpsleden niet gediplomeerd; thans zijn alle leden in het bezit van de vereiste diploma's. De recherche werd met modern technische op sporingsmiddelen uitgerust en een aantal leden ontvingen een verkeers technische opleiding van de Politie Technische Dienst. Bij de korpsleden staat inspecteur Hoog Antink te boek als een energie ke man die vaart achter de zaken zet. Hij is niet gemakkelijk, voor zichzelf niet en ook voor z'n ondergeschikten. Maar altijd zal hij, waar dat nodig is, voor de belangen van het korps en zijn leden opkomen. Dat zijn niet al leen de dienstbelangen, maar ook de sociale en maatschappelijke belangen van het politiepersoneel vinden bij in specteur Hoog Antink een warme be langstelling. Wij mogen deze eminen te politieman nog vele jaren in goe de gezondheid in dienst van de ge meente Waalwijk toewensen. Ruime sortering gelegenheidskleding voor heren, naar de laatste mode. Vughterstraat 205 - Tel. 34580 (na 19.00 uur 37491) 's-HERTOGENBOSCH M De Middelbare Vakschool voor de Leder- en Schoenindustrie Waalwijk, organiseert ook dit jaar weer een cursus „Management" Deze cursus is een noodzakelijke en veel geprezen aanvulling van de tijdens de dagcursussen gelegde basis op bedrijfsorganisatorisch gebied. De cursus managementvan de M.V.L.S. heeft naam ge maakt en dat is werkelijk geen wonder, want in de eerste plaats wordt deze cursus gegeven door ervaren specialisten op het gebied van de vele te behandelen problemen en bovendien is de inhoud dan nog zodanig, dat allen, die leidinggevende posities in de industrie (en in het bijzonder in de leder- 'en schoenindustrie) bezetten met de in het programma van de cursus opgenomen onderwerpen regel matig in aanraking komen. Uit de na voorgaande cursussen ont vangen reacties blijkt wel, dat het volgen van deze cursus voor velen een grote steun bij de uitoefening van hun functie betekent. Het zal duidelijk zijn, dat derge lijke positieve uitspraken over deze cursus het bestuur van de M.V.L.S. bijzonder duidelijk hebben gemaakt, dat deze cursus ,magagement" voor vele leidinggevende personen in de bedrijven als zeer belangrijk moet ivorden beschouwd en dat er dus alle reden voor is de organisatie van der gelijke aanvullende cursussen voor te zetten. De ervaring, welke bij voorgaan de cursussen werd opgedaan, heeft 't mogelijk gemaakt de te behandelen stof bij de komende cursus wat om vang betreft wat te comprimeren. Men stelt zich daarom voor deze keer gedurende 30 weken iedere week 2 bijeenkomsten van 1 Vz uur op één middag te houden. Voor het overdragen van de stof zal ook deze keer bij deze cursus de zgn. discussie-methode worden ge bruikt. Uit de verkregen ervaring is wel zeer duidelijk gebleken dat deze methode juist bij de hier te behande len onderwerpen bijzonder grote voordelen biedt en dat de deelnemers juist daardoor alle gelegenheid krij gen zich het gebodene eigen te ma ken. Aan de toepassing van deze dis cussie-methode is echter tevens ver bonden, dat het aantal deelnemers niet te groot mag zijn. In verband hiermede zal, wanneer dat door een abnormaal groot aantal gegadigden nodig mocht blijken, 'n zekere selec tie worden toegepast. Om enig inzicht te geven in de soort onderwerpen, welke tijdens de ze cursus zullen worden behandeld, volgt hieronder nog een kort over zicht van de inhoud van het leerplan I. Produktietechniek (planning, rou ting en lay out, werkverdelen, onder- houdssystemen, behoef tenbepaling van technische produktiemiddelen). II. Arbeidstechniek (arbeidsanalysen, tijdsbepaling, werkmethoden). III. Waardering van de arbeid (be loningssystemen, tariefionen, werk- klassificatie, taak van de overheid). IV. Leidinggeven (de leider, de mede werkers, overlegmethoden, beroeps- eisen, het controleren, taak- en dag indeling van de leidinggevende func tionaris). V. Het personeel (personeelsbeleid, scholing en vorming). VI. Interne organisatie (hiërarchische opbouw, taakafbakening). VII. Administratieve organisatie (productiekosten, registratie, bedrijfs- sdgnalering). VIII. Het georganiseerde bedrijfsle ven. IX. Externe verhoudingen ('t markt onderzoek, klantenbinding, represen tatieve taak). X. Excursies (enkele excursies later te bepalen bedrijven). naar Ook dat kan mevrouw en 't is de moeite waard om te informeren wat u in die tijd bij Hollandia kunt verdienen.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 1