Agrarische dagen in Drunen waren een groot sukses Het nieuwe confectie-atelier „Zwima" in Drunen Veel lof voor het Waalwijkse Jachthoornkorps Cornu Copiae Gonnie Baars en Theo Stokking zondag bij soos „L'Ecurie" ROKKEN Show' EERSTE LUSTRUM VAN WAALWIJKSE SOOS 87e JAARGANG No.73 Opgericht 1878 jureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Ccn tractadvertentiesspeciaal tarief Telegram-adres„ECHO" Zaterdag en zondag werden in Drunen de jaarlijkse agrarische da gen gehouden voor oostelijk de Lang straat. Dit was de vijfde maal dat dergelijke dagen werden georgani seerd. Thans werden deze dagen ge organiseerd door een vaste commis sie in samenwerking met de streek- verbetering- en voorlichtingsdienst. Dit jaar werd tijdens deze agrari sche dagen, waarop tal van vak- en sportwedstrijden zijn verbonden, ook een ruitersdag gehouden. De dagen werden zaterdagmorgen geopend door burgemeester Stieger, die het nut en de belevenis van deze dagen nog eens onderstreepte en de samen werking op dit gebied toejuichte. De uitslagen waren als volgt Ploegen: A. de Gouw, Nieuwkuijk; Tuinen: M. Jonkers, Drunen; Bloe- menschikken: Mien Klerks, Elshout; Aardappelschillen Riet v. Boven, Vlijmen; Kaasmerken: An Keetels, Drunen; Handwerken; T. v. Herpt, Herpt; Handwerken thuis: Zus Ver meulen, Herpt; Estafetteloom dames: Afd. Haarsteeg; Volleybal dames afd. Nieuwkuijk; Touwtrekken da mes: afd. Haarsteeg; 400 m. dames: Trees Pullens, Nieuwkuijk. Rundveebeoordelen: 1. Dini Klein, Elshout; 2. Lamb. Klein, Elshout. Varkensbeoordelen: Lamb. Vughts, Bokhoven. Einduitslag kalveropfok- wedstrijd; Harry v. Muiten, Elshout. SpitwedstrijdJ. v. Delft, Haarsteeg; Fraiswedstrijd: J. Jonkers, Drunen; Wortelbossen: A. Musters, Drunen; Trekkerwedstrijd: Piet Jonkers, Dru nen; Veeschatten: Jan Vugts, Els hout. 2e Dinie Brands, Drunen; Vier kamp-turnen: J. v. Delft, Haarsteeg; Touwtrekken: afd. Haarsteeg; Paard- behendigheid Ad Mommersteeg, Haarsteeg; 4-tallen paarden: afde ling Drunen, Elshout. Springconcours Ponny's J. Kuys, Vlijmen; Springconcours ruiters: M. v. Dommelen, Elshout; Aanspannen ponny's: Van Delft, Drunen; Aan spannen paarden: Ad Mommersteeg, Vlijmen; Stoelendans ponny's: Van Lier, Haarsteeg; Stoelendans paar den: Ad Mommersteeg, Haarsteeg. Ta-li-mo; M. v. Dommelen, Elshout. Stap óók over op Hollandia Niet alleen de grootste schoen fabriek van Nederland, maar ook het bedrijf waar het pret tig werken is. Vorster opvolger van Verwoerd John Vorster, de huidige minis ter van justitie, politie en gevan geniswezen, is gekozen tot opvolger van de vermoorde Zuidafrikaanse premier Hendrik Verwoerd. DRUNEN - Vanmorgen heeft burgemeester mr. Stieger van Drunen het 1 augustus in gebruik genomen nieuwe gebouw van het confectie-atelier „Zwima" officieel geopend. Over deze plechtigheid leest u in de editie van a.s. maandag meer. Bovenstaande foto toont het zeer modern ingerichte atelier. Vandaag (vrijdag) is het bedrijf van 10 - 12 en 2-4 uur voor het publiek te bezichtigen. Het maandblad van de R.K. Bond van harmonie- en fanfare-gezelschap- pen, zei in het verslag van het We reldmuziekconcours te Kerkrade over 't Waalwijkse Jachthoorncorps Cor nu Copiae" het volgende Het Waalwijkse Jachthoomcorps „Comu Copiae" heeft ons hart ge stolen. Hier was het niet de show die opgeld deed, maar het zuivere muzikale menu. Een goed bezet ko- perregister op uitnemende wijze be geleid door de tromsectie, speelde „Waalwijks Glorie" van instructeur en dirigent W. C. A. Gerrits. Het was alsof er een muziekkorps speel de. Hier klonk geen krijgsgeschal, Attracties in lustrum-jaar De Waalwijkse soos „L'Ecurie" wordt zondag 18 september 5 jaar. Deze verjaardagspartij en opening van het lustrum jaar zal gevierd wor den tijdens een grandiose openings avond waarop Gonnie Baars en Theo Stokking aanwezig zullen zijn. Sa aien met de disc-jockey van de „stal", Jan van Lier, zal dit tweetal de aller nieuwste zwarte schijven aan elkaar praten. Voor de 500 leden van „L'Ecurie" een goed begin van een lang feestjaar, met veel attracties. De bestuursleden van „L'Ecurie" hebben heel wat op het programma staan om dit lustrum-jaar groots te vieren. Met recht, want een 5-jarige soos is in het woelige tienerwereldje geen alledaagse gebeurtenis. Soosen rijzen als paddestoelen uit de grond; maar verdwijnen veelal met dezelfde snellteid. De Soosen die een langer leven, dan 1 of 2 jaar beschoren zijn, kan men meestal met een lichtje zoe ken. De stallantaarn van „L'Ecurie" is in die vijf jaar echter alleen maar in de zomermaanden uitgeweest. Zon dag wordt deze lantaarn weer ont stoken in de balkonzaal van de „Ge croonde Leersse", de derde stal van de soos, die ook gehuisvest is ge weest in de zaal van 't Gemeenschaps huis in Baardwijk en in zaal Thalia. In de Gecroonde Leersse heeft men 't best naar de zin. De balkonzaal is herschapen in een fraaie paardestal, die voor de bezoekers op 18 septem ber nieuw aan zal doen. Het aktieve soosbestuur (Jan van Lier, Henk van Helvoirt, Frans Ei bers en Frans van den Hoven) heeft kosten noch moeite gespaard om de zaal van een nieuw interieur te voor zien. Hierin is men bijzonder goed geslaagd. Nieuw is ook de geluids installatie, die vorig jaar werd aan geschaft doch zondag pas voor de eerste maal wordt gebruikt. Gonnie Baars en Theo Stokking die iedere week het KRO-radioprogram- ma „Coda" presenteren komen zon dag niet alleen plaatjes draaien (of dansen) maar tevens de mogelijkheid bezien of er dit jaar in deze Waal wijkse soos een radio- of t.v. opname kan worden gemaakt. Gelegenheden zijn daar dit jaar genoeg voor, want het soosbestuur heeft een aantal evenementen op 't programma staan. Er wordt ondermeer gedacht aan een dick-jockeywedstrijd en aan het invi teren van bekende tienersterren op de wekelijkse soosavonden. Aan het ein de van het seizoen is er een feestbal voor leden en oud-leden en een re ceptie. Vooral van de disc-jockey wed strijden wordt veel verwaoht. Jan van Lier is in het organiseren hiervan niet onbekend, want de jeugdige Waalwijker won twee maal een prijs op een disc-jockey wedstrijd. De plan nen over deze wedstrijden moeten echter nog uitgewerkt worden. Even min is bekend wie dit jaar de gast van „L'Ecurie" is. Johnny Lion, ere-lid van de soos, zal men in dit jubileumjaar zeker wel in Waalwijk willen 'begroeten. In de afgelopen ja ren haalde „L'Ecurie" ondermeer The Dutch Swing College Band (Ja-ze ker!), Joost de Draaier, Johnny Lion, Don Mercedes en Herman Stok naar Waalwijk. Herman Stok maakte in juli '65 in de soos opnamen voor het radioprogramma „Discobal". „L'Ecurie" biedt voor elk wat tvils. naast de nieuwe moderne dansen is er ook tijd om op rustige plaatsjes te dansen. Voor de „muurbloempjes" zijn er twee gezellige bars. De soos draait zondag 's avonds van 19.30 uur tot 24.00 uur. Evenals het vorige seizoen wordt er binnenkort gestart met het matinee-dansante op zondag middag. Op deze middag-soos zijn dan ook de aspirantleden welkom. Om lid te kunnen worden van „L'ecu- rie" moet men 17 jaar zijn. Voor de genen die deze leeftijd bereikt hebben en die kennis willen maken met deze Waalwijkse soos, is het zon dag een mooie gelegenheid. maar een met mooie forti en zeer fij ne pianissimo's gelardeerde muziek. Op deze wijze heeft een dergelijk korps een grote toekomst. Men be haalde 100 Vi punt, voor onze smaak te weinig, want hier werd muziek ge maakt. Tot zover dit maandblad. Vererende uit nodiging In aansluiting op dit succesvolle optreden te Kerkrade, ontving Cornu Copiae een uitnodiging voor een op treden op 17, 18 en 19 september a.s. in de grootste optocht van Parijs e.o. Drie dagen zal het korps de gast zijn van Parijs. Tijdens deze dagen zal Cornu Copiae de verschillende tochten, die langs de grote en fraaie monumenten van Parijs, onder des kundige leiding zullen worden gehou den, mede, opluisteren. De stoet zal zondagmiddag trekken en 's-avonds, maar dan feëeriek verlicht, nog eens worden herhaald. Weer een Zuid-Afrikaan aangevallen Precies zes dagen na de moord op premier Verwoerd is maandag een 55-jarige Zuidafrikaanse di plomaat, Jan van der Poel, met 'n mes neergestoken op de Zuidafri kaanse ambassade in Londen. De dader, een kleurling, wist te ont komen. De toestand van de heer Van der Poel is ernstig maar niet levensgevaarlijk. Hij werd met 'n mes in de borst gestoken waarbij ook zijn longen werden geraakt. vert. M. HOEDEMAKERS Bevernelstraat 21, Waalwijk Telefoon 04160-3086 JUWELIER Slotavond van jeugdbiljart met danspartij Het tournooi ten bate van het jeugdbiljart loopt zo langzamerhand ten einde. Om het tournooi nu een mooi slot te geven heeft het be stuur besloten om op zaterdag 17 september a.s. om 20.00 uur in de zaal „De Lindeboom" van de heer J. Timmermans, St. Antoniusstraat 136 te Waalwijk een balavond te organiseren. Voorafgaande aan deze balavond zal de finale worden gespeeld tus sen de laatste twee deelnemers. De ze avond, waarvan de entree is vastgesteld op f 1,-, is ook toegan kelijk voor niet-leden. Het bestuur geeft echter wel de raad de toe gangsbewijzen, die bij iedere kas- telijn in voorverkoop zijn, vóór de betreffende avond af te halen. Wanneer men niet in de gele genheid is, ze in één der café's af te halen, kan men hiervoor ook te recht bij de heer H. Pelders, van W ielestij nstr aat 32 te Waalwijk. De muziek wordt verzorgd door: het trio „The Glow Masters". De finale partij vangt aan om 19.00 uur en het bal om 20.00 uur. Het nummer van het entree-be wijs geeft tevens kans op een mooie prijs. Daar deze avond geheel ten bate van het jeugdbiljart wordt ge organiseerd, rekent het bestuur er op dat de leden zoveel mogelijk met hunne dames aanwezig zullen zijn, ook vrienden en bekenden van de leden zijn welkom. o.a. de originele GOR-RAY rokken MODEHUIS Wilhelminastraat 17-19, Waalwijk het i In onze nieuwe najaarscollectie brengen wij U een uitgebreide sortering

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5