wAAlwnkse en UnostRAAtse cour Ant Uitgaan in het weekend PREMIE SPAARPLAN Musis Sacrum APOLLO Lido Gemeenschapshuis Heropening Modehuis „Marianne" OPENING Grotestraat 169 Sparen in spaarbewijzen levert een extra voordeel op, want... elk jaar legt het Rijk er 20% bij. VAN MIL Juwelier Jm Tausch Z /i^i; BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT Avontuur in Hong-Kong Paris-champagne Samson tegen de Piraten Adam en Eva Onder Plratenvlag Harem Holiday High society Onteerde meisjes Slag aan de Bloed- kust Romantica van DUN Artsentarieven omhoog Maatkleding en kledingverhuur fa. Bertus Kleijberg fe Waalwijk geopend BANKETBAKKERIJ z Ex-minister spoedig voor rechter maatkleding en verhuur van gelegenheidskleding Bertus Kleijberg I 3 a VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1966 87e JAARGANG No.73 De tcho vad het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,26+ 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 8,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertentiesspeciaal tarief Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tal. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Hong-Kong avonturen zijn meest al avonturen waarin veel gevech ten voorkomen, waarin altijd wel een of meerdere Chinezen betrok ken zijn. Meestal zijn het dan blan ken die de aanleiding tot dergelijke gebeurtenissen zijn. In deze film zijn het twee meisjes die in moeilijkheden komen te ver keren, doordat zij een meisje ont moeten dat hun vertelt dat ze be dreigd worden en het meisje noemt zelfs een naam. Wanneer het on bekende meisje enkele dagen later door wordt gevonden is dat voor de Parisiënes aanleiding de man op te sporen wiens naam het meis je noemde. En daarmee storten zij zich in een avontuur dat zij niet licht zullen vergeten. Donderdag t/m zondag 14 jaar. Iedereen wil Parijs bij nacht wel eens ontdekken. Het meisje uit de ze film is heel arm maar elke avond ontdekt zij Parijs. Als het te laat is om bloemen te verkopen geeft ze zich over aan een droom. De as sepoester maakt plaats voor een mooie jongedame die het aan niets ontbreekt. Een jonge man vergezeld haar op haar nachtelijke tochten en alles is perfekt. Er is niets dat haar ge luk kan verstoren alleen wanneer de ochtend aankomt gaat het voor bij en moet ze een hele dag wach ten voordat ze haar droom kan her vatten. Zondag t/m dinsdag 18 jaar. Samson, een oude held van de jeugd gaat het in deze film opne men tegen een piratenbende die, behalve het plunderen van schepen, ook vrouwen gevangen nemen om hen als slaven te kunnen verkopen. Samson probeert aan de „onder nemingen" een einde te maken en daarvoor gaat hij alleen met een vriend de zee op. Zondag 3 uur. Het filmmedium heeft de geschie denis van Adam en Eva nog nim mer uitgebeeld. Tot op heden aar zelde de Zevende Muze zulk een onderwerp te behandelen. Regis seur Alberto Gout, aangetrokken door het ongewone onderwerp, be sloot deze stap te wagen. Met zijn buitengewone vakmanschap en ge voel voor finesses heeft hij een film gemaakt, waarin de meest sub tiele scènes ware kunstuitingen zijn. Hij heeft getracht in een eenvou dige, poëtische stijl het eerste men senpaar te beschrijven. In het voorprogramma een film die de pijnloze bevalling behandeld waarvoor Paus Pius XII zijn goed keuring gaf met de woorden. „Ik kan me volledig verenigen met deze besproken nieuwe methode". DIAMANT, de koning der edelstenen, kan op vele wijzen worden verwerkt. Wij tonen U met veel genoe gen de edele werkstukken, waarin de schittering van deze steen tot zijn volle recht komt De prijs Voor 85,koopt U al een 14 karaats gouden ring met een echte loep-zuivere bril jant Grotestraat 231 a Tel. 2625 WAALWIJK Deze film die zich afspeelt tegen de prachtige achtergrond van de Caribische Zee, vertelt de geschie denis van twee piraten, Brasseur en Drake, die eikaars aartsvijanden zijn maar desondanks toch hebben besloten elke buit die ze maken „broederlijk" te verdelen. Dit „broederlijk" gaat er wel af wanneer Brasseur Drake bedriegt en hem verjaagd. Drake zoekt dan een mogelijkheid Brasseur op zijn beurt een hevige klap toe te dienen. Vrijdag en zaterdag 14 jaar. Elvis Presley, de zingende we reldreiziger, komt op een van zijn vele tochten in Bagdad terecht waar hem een groot avontuur wacht. Hij ontmoet een prins, een prinses, een harem van de koning en daarbij wordt hij nog ontvoerd en wordt gedwongen de hele groep meisjes goed te leren kennen. In zijn gevangenschap komt hij ook te weten dat de prins poogt zijn vader van de troon te stoten en dan voelt Elvis zich aangeroe pen dit te voorkomen. Zondag alle leeftijden. Klinkende namen als Frank Si natra, Bing Crosby, Louis Amstrong en Grace Kelly zijn in deze film verenigd. Grace Kelly in de rol van Trace, een vrouw die een society- huwelijk gaat sluiten. Bing Crosby in de rol van Dexter, haar eerste man die het huwelijk poogt te ver hinderen. Frank Sinatra in de rol van Mike, die door Dexter is aan getrokken zijn ex-vrouw het hof te maken zodat de a.s. echtgenoot ja loers zal worden. Louis Amstrong zal met zijn band het huwelijksfeest een aangename omlijsting geven doch hij zal het voor een ander paar moeten doen dan dat hij had verwacht, dinsdag, woensdag, donderdag a.l. Op de zomerfeesten in Stockholm ontmoet een typiste, Irene Lind- blad, een jonge chirurg waarmee zij zich tijdens de gehele feesten amuseerd. Het lijkt liefde op het eerste gezicht docht wanneer Stig plotseling is verdwenen probeert zij hem te vergeten. Stig op zijn beurt stelt alles in het werk Irene op te sporen en de reden dat hij zo haastig verdwenen was te vertellen. Er was een storm op komen zetten die hij voor moest blijven wilde hij geen oponthoud krijgen. Irene heeft intussen ge merkt dat hun samenzijn niet zon der gevolgen is gebleven. Stig, in de waan dat Irene voorgoed uit zijn leven is, verloofd zich maar de ontmoeting tussen beide komt. En wel in het ziekenhuis, waar Irene moet bevallen. Zaterdag 11.45 uur. Een Amerikaan gaaf in dienst om op de Filipijnen zijn vrouw te zoe ken die hij is kwijtgeraakt tijdens een Japanse aanval. Hij vindt zijn vrouw maar deze verkeerde in de veronderstelling dat haar man was omgekomen en heeft betrekking aangeknoopt met een guerilla-aan- voerder. Maar de oorlog gaat verder. De Amerikanen en de guerilla-strijders hebben zich verschanst op een ge strand schip en zij staan onder 'n zware druk van de Japanners. Dan komt voor de vrouw het moment dat ze moet kiezen. Zondag 2 uur. The Melodie Stars die enige we ken terug in het Lido zo'n succes hadden zijn zaterdag weer te be luisteren. Zondagmiddag The Sound Spe cials uit Tilburg die de Langstraat ook al veroverd hebben en zondag avond The All Stars met Ton Kal berg aan de microfoon. Zaterdagavond Les Compains op het bal. John Desmares zal hierbij zijn zangtalent naar voren brengen. Overigens timmeren zij de laatste maanden niet meer zo hard aan de weg. Waarschijnlijk omdat ze zich nu op het zuiden en Zezland zijn gaan oriënteren. Zaterdag de Ferrary's. De naam begint vertrouwelijk in de oren te klinken. Met de meest bekende sterren hebben zij al een optreden gehad en dat doet hun naam waar schijnlijk nog scherper op de voor grond zetten. Maar waar is waar: ze doen het goed. Zondag The Inka's. Hoewel ze in Den Bosch en naaste omgeving een trekpleister zijn voor de jeugd, in Waalwijk zijn ze nagenoeg onbe kend. Het is een groepje van vijf jongens die beat produceren. KAATSHEUVEL BEAT IN „DE KETS" In zaal van Dun, tot nog toe slechts gebruikt door nijver repe terende leden van de plaatselijke harmonie, zullen met ingang van a-s. Zaterdag ook harde dreunen en tonen van beat worden gehoord. Vanaf zaterdag zullen n.l. elke week voortaan beat-dansavonden worden gehouden. De eerste dreun is een daalder waard, zegt men wel eens. Want zaterdag beginnen de beat- avonden in „de Kets" te draaien met het enorme beat-orkest „The Chums" uit Tilburg, met Jan van Ganzenwinkel achter de drums, met zang van Berry Westerburgen, Def- lie van der Meulen speelt gitaar, zoals Hans Franken, Ruud van Rijt hoven speelt bas. Vanzelfsprekend wordt ook de zaal in de beat-sfeer gebracht. Als het eenmaal goed loopt, zullen ook regelmatig grote attracties optreden De Landelijke Huisartsen vereni ging heeft besloten met ingang van 1 oktober de tarieven voor parti culiere patiënten te verhogen en gelijk te trekken. Bij een bezoek aan de arts zal men f 8,- moeten betalen. Komt hij thuis, dan zal hij f 12,- in rekening brengen. Op het ogenblik zijn er in de grote steden al artsen, die deze tarieven ongeveer aanhouden, al is meestal het verschil tussen consult- en vi- siteprijs veel minder groot. (De Bossche artsen vragen nu nog f 8,- per consult en f 10,- per visite). Als de artsen de nieuwe prijzen aanvaarden, dan is tevens een ge lijkschakeling bereikt. Er is nog niet besloten de tarieven ook in rekening te brengen aan de negen miljoen ziekenfondsverzekerden, als het conflict met de fondsen on verhoopt tot een breuk zou leiden. De vanouds bekende zaak van de heer J. Kleijberg, Laageinde 65 te Waalwijk is thans overgeplaatst naar Grotestraat 169. Eerst in 1926 richt te in Baardwijk J. Kleijberg daar zijn kleermakerij op, welke hij gestadig uitbreidde met de verhuur van gele genheidskleding. De heer J. Kleijberg overleed op 1 mei 1955 en liet zijn bedrijf na aan zijn echtgenote, Wed. A. C. Kleijberg-Bayens, en zoon Ber tus, toen nog vrij jong, die zich nog verder moest bekwamen in 't maat- kleermakersvak. Dit is hem goed ge lukt. Na gehuwd te zijn heeft hij een fraai pand, dat totaal is verbouwd tot winkel en werkplaats. Zaterdag a.s. heeft de opening plaats. De receptie is om 11 uur v.m. voor zakenrelaties en bekenden. De verhuur van heren-gelegenheidskle- ding zoals jacqets, smokings, pakjes voor bruidsjonkertjes, colberts, para- pluie's, hoeden in grijs en zwart, handschoenen enz., voert de heer B. Kleijberg nu naast zijn maatkleding. Hij zal dus in alles kunnen voorzien bij alle voorkomende gelegenheden. Aan de verbouwing, welke onder ar chitect A. van Hulten jr. geschiedde, werkten mede voor metselwerk de fa. H. van Bruschot, voor timmerwerk de fa. Wed. v. HeesCh-v. d. Wiel, voor sanitair de fa. Vissers en voor het schilderwerk de firma J. de Jongh allen uit Waalwijk. De fa. van Sluis- veld uit Elshout verzorgde de elek triciteit en de fa. P. van Wanrooij en Zn uit Kaatsheuvel nam de winkel betimmering voor haar rekening. De winkel ziet er keurig uit en de wand rekken en vitrines zijn afgewerkt met teakhout. De pui is voorzien van mar merstrips, gezet door de fa. J. van Dongen uit Vlijmen. Kortom weer 'n fraai winkelpand in de Grotestraat, waaraan echt een behoefte was voor Waalwijk. De heer en mevrouw Kleij- berg-v. Oyen zij alle succes toege wenst. Grotestraat 234. Tel. 231 2 Waalwijk IX co LL. Ui O Ui Bonbons Truffels Truffes café Theekransjes Nogatblaadjes i In gezellige verpakking, 'n fijne attentie I V. In ons maandag-nummer hebben wij de aankondiging opgenomen van de heropening van de zaak van mej. M. Dumoulin, of wel Modehuis „Ma rianne" aan de Stationsstraat 29. Mej. Dumoulin (23), die zich voor namelijk bezig houdt met de mode vakschool heeft daarnaast de specia liteit van bruidsstoffen en bruidstoi letten. Zij werd steeds geïnspireerd door de buitenlandse mode op dit ge bied. Vrijdag 16 september (vandaag), zal haar zaak worden heropend. In de winkel zijn rekken aangebracht waarin zich modieuze damesstoffen bevinden. Om in de sfeer van de mo de te blijven zal in de week van 16 tot en met 24 september de gekochte stof gratis door Modehuis „Marian ne" worden geknipt. Een service dus die de koopsters veel en secuur werk bespaart. De zaak bestaat nu reeds 3 jaar en heeft een goede bekendheid in en om Waalwijk. De officier van justitie in Den Haag, mr. A. Rosingh, zal de kwts- tie van de aanrijding van ex-minis ter Smallenbroek (Binn. Zaken) aanhangig maken bij het kanton gerecht. Wanneer de zaak zal die nen is nog niet bekend. Verwacht wordt dat dit spoedig zal gebeuren. Het vooronderzoek in deze zaak is geleid door de procureur-gene raal mr. J. Bezier. Wij hebben het genoegen, mede te delen, dat wij onze gehele nieuwe zaak in zullen openen in de op ZATERDAG 17 SEPTEMBER aanstaande. Wij zullen recipiëren van 11.00 tot 12.00 uur voormiddag. Kleding naar maat Verhuur van: jacquets, smokings, hoeden, parapluie's etc. voor elke gelegenheid. Beleefd aanbevelend, Grotestraat 169, WAALWIJK JE W^ilN VG) 6)6)0 <r> Lj Een groot nationaal plan maakt het sparen nu nog aan trekkelijker.het Premie Spaarplan. Het Rijk steunt u hiermee om tot waardevol bezit té komen. Elk jaar kun nen u en uw vrouw een spaarpremie van 100,—krijgen. Door te sparen in spaarbewijzen. Wat is een spaarbewijs? Een spaarbewijs is een bewijs van storting van 25,:Hiermee kunt u deel nemen aan het Premie Spaarplan. Spaarbewijzen kunt u bij alle spaarinstellingen verkrijgen. U ontvangt over dat geld, behalve de normale spaarrente, ook de spaarpre mie. Met spaarbewijzen groeit uw bezit dus sneller. Hoeveel Over een gespaard bedrag in spaar bewijzen per jaar van maximaal 500,ontvan gen u en uw vrouw.1) nadat u die spaarbewij zen vier volle kalenderjaren hebt aangehouden een belastingvrije spaarpremie van 20 dus maximaal 100,2) Per deelnemer maximaal f 250, 2) Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50, Een voorbeeld Als u dus samen in dit jaar 500, spaart-in spaarbewijzen, krijgt u begin 1971 de spaar premie van 100,U mag natuurlijk ook minder dan 500,sparen, de spaarpremie is altijd 20 Spaart u volgend jaar weer, dan krijgt u de spaarpremie over dat bedrag begin 1972. Zo kunt u jaar in jaar uit de spaarpremie verdienen. De bijdrage van het rijk kan zo in de loop der jaren tot een flink bedrag oplopen. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste 15.000,was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan. de Zilvervloot), Waar? Bij de Spaarbanken, Postkantoren, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken en Bouwfondsen. Vraag de gratis brochure!

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9