wAAlwnkse en UnqstRAAtse couRAnt Uitgaan in het weekend APoao Jampe „Cornu Copiae" maakte 3-daagse trip naar Parijs Musis Sacrum Gemeenschapshuis van <~Yf\ierlo Lido Vs- OPTREDEN IN CARNAVALSSTOET Show werd een groot succes Show! Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten De wraak van Ivanhoe Orfeu Negro Stap óók over op Hollandia Razzia aan de Bosporus Waarover men niet spreekt 30 jaar vrolijkheid Damesmode Tilburg PANTALONS i ROKKEN JUMPERS Romantica -^.xcluóiève ^-[erenkiecling - j A-*,- ri WAALWIJK Paus Paulus VI wil gebedsaktie voor de vrede Efteling verwacht 14-miljoenste bezoeker binnenkort Halve dagen werken Hoofd&riis Staatsloterij blijft een ton VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1966 87e JAARGANG No. 75 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10-j-10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 -j- 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (by incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertentiesspeciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Deze film draait in Musis Sacrum van donderdag tot en met maandag en in het Apollo-theater van vrijdag tot en met woensdag, uitgezonderd maandag. De krantenmagnaat Lord Rawns- ley is gezegend met een mooie doch ter, Patricia genaamd. Het meisje heeft omgang met luitenant Richard Mays van de Coldstream Guards, een enthousiaste pionier op vlieggebied en voor het overige een „thoroughly decent chap". Dank zij Mays loopt Lord Rawnsley warm voor het idee, een luchtreis Londen-Parijs uit te schrijven met internationale deelname en zijn krant verbindt er een prijs van 10.000 voor de winnaar aan in de vaste overtuiging dat dit een Engels man zal zijn. Uit alle delen van de wereld ko men de aviateurs toestromen, aange trokken als ze zijn door de prijs. Uit Amerika komt de ex-cowboy Orvil Newton, berooid maar vol verwach tingen. Japan levert de ondoorgron delijke pionier Yamamoto. Uit Frank rijk verschijnt Pierre Dubois, die zijn vliegende machine ook gebruikt om mooie meisjes te observeren. Duits land vaardigt onder leiding van de Prins von Holstein een gedrilde sec tie af als gold het een militaire ex peditie en de ongelukkige kapitein Rumpelstrosse wordt door zijn supe rieur aangewezen om, zij het zonder vliegervaring, de verongelukte erva ren piloot te vervangen en op het in structieboekje te vliegen. Graaf Emilio Ponticelli is de hoop van Italië en brengt, rijk als hij is, zijn gehele familie mee. Engeland heeft in vredesnaam Sir Percy Ware- Armitage tot de race toegelaten, maar is er niet gelukkig mee, want deze Brit rechtvaardigt in alle opzichten zijn schurkachtig uiterlijk en pleegt sabotage met alle machines die con currentie zouden kunnen betekenen, zulks in samenwerking met zijn slaaf se bediende Courtney. Het testen van de machines brengt reeksen incidenten, avonturen en crashes te weeg die ononderbroken op de lachspieren werken, maar ten laatste zijn 14 machines startklaar en gaan er 12, min of meer onbescha digd, de lucht in op weg naar de le „stop" Dover. Sir Percy ligt ver voor, belandt evenwel op een rijdende trein en ziet, met het naderen van een tunnel, zijn illusies met zijn vleugels afknappen. Het gaat nu tussen Mays Newton en Ponticelli. Ivanhoe, de gevierde held van de T.V. krijgt het ditmaal zwaar te ver duren. Zijn verloofde wordt gedwon gen te trouwen met Cederic. Deze zal eenderde deel van het land van ko ning Jan, opvolger van koning Leeu wenhart, krijgen indien hij met Ro- wena trouwt. Intussen is de broer van haar door Cederics mannen gevangen genomen maar wordt bevrijd door Ivanhoe. Als Rowena dit hoort zet ze alles op alles haar huwelijk te ont lopen daar er nu weer kans is dat de macht van Cederic gebroken kan wor den. Ivanhoe heeft geen keus hij strijdt aan de zijde van Rowena en haar broer. Zondag 3 uur. Marcel Camus, maker van Orfeu Negro zegt van deze film: „Voor mij is het carnaval het ware uur waarop het zwarte bloed, het echte bloed en het warme bloed, enkele nachten lang stroomt door de aderen die door be ton en asfalt verkalt zijn. Ik zou ie dereen willen laten begrijpen, dat „Orfeu Negro" niets anders is dan het kloppen van het hart". Daarmee heeft Camus alls gezegd wat er in wezen over deze film te vertellen valt. Iedereen zou deze film moeten ondergaan als een golf leven die met geweld over hem losbarst. Het ver haal van Orpheus en Euridice is een legendarisch liefdesverhaal dat her leeft tijdens het jaarlijkse carnaval. Euridice is een jonge negermeisje dat een hardnekkige achtervolger ont vlucht en daarom naar Rio gaat. Zij ontmoet in de stad, die zich opmaakt voor drie dagen carnaval, de jonge tramconducteur Orpheus. Deze film met een wonderbaarlijke schoonheid is in 1959 bekroond met de gouden palm op het internationale filmfesti val te Cannes. Dinsdag 4 oktober. Niet alleen de grootste schoen fabriek van Nederland, maar ook het bedrijf waar het pret tig werken is. KAATSHEUVEL Weer is er een bende die uitge roeid moet worden. Keihard zijn ze en daar weet interpolagent Hartwig over mee te praten. Hijzelf staat dan ook keihard tegenover de praktijken van deze misdadigers. Niets kan hem ervan weerhouden wanneer hij een middel weet een ben delid of de gehele bende uit te scha kelen. De risico's voor zijn eigen le ven tellen op zo'n moment weinig meer. Zaterdag en zondag. Nog weerhouden schroom en angst vele ouders om hun opgroeiende kin deren voor te lichten over het onder werp dat het voortbestaan van de mensheid ten nauwste raakt. Deze film brengt voorlichting op verantwoorde wijze, maar tekent bo vendien enkele van de duizenden ge vallen, waarmede de vrouwenarts in zijn praktijk wordt geconfronteerd. Dieter Fritko schreef over deze film een verantwoorde speelhandeling. Het is de geschiedenis van het meis je Monika en haar evenoude vriend Martin Hesse. Gedurende spaarzame vrije uren zijn zij samen, tegen de wil van Monika's vader, die iedere toe nadering bruut afwijst. Monika on dergaat haar liefde als een droom... en wreed is het te ontwaken. Zaterdag 11.45 uur. Deze film laat ons de ontwikkeling Heuvelstraat 14 Telefoon 26882 Exclusieve collecties TRICOT JAPONNEN en PAKJES Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. zien van de komische film over een tijdvak van drie decaden, de negenti ger jaren, om de eeuwwisseling en de twintiger jaren. Tijdens de eeuwwis seling ontstonden de Keystone kome dies, waarin we als ster zien; Syd Chaplin, de broer van de grote Char lie, die toen al zelf producent was van een reeks onvergetelijke komedie's. We zien Charlie in zijn onsterfelijke creatie als bediende in het pandjes huis. In 1917 maakt Charlie naar zijn zeggen zijn beste film: „Easy Street", waarvan enkele gedeeltes in deze film verwerkt. In de jaren daarna komen Laurel en Hardy als grote sterren de filmwereld instappen evenals Buston Keaton, Billy Bevan, Snub Pollard en Harry Langdon. Zondag 2 uur. Alle leeftijden. Don Devil en zijn Drifters zijn er zaterdag weer om hun beatnummer- tjes te brengen en zondag de ons al bekende „Vliegende Hollanders" Binnenkort komen oude bekenden Waalwijk weer bezoeken namelijk „The Maskers". The Sound Specials uit Tilburg hebben in korte tijd de tieners en de twens weten te veroveren. Zij zijn er zaterdag. In een rondzend-brief aan alle rooms-katholieke bisschoppen heeft paus Paulus gevraagd oktober te maken tot een maand van gebed voor een spoedig einde van de oor log in Vietnam. Hij vraagt dat in het bijzonder dinsdag 4 oktober, de eerste ver jaardag van 's pausen bezoek aan de Verenigde Naties, een speciale gebedsdag voor de vrede zal zijn. De paus zal die dag in de St. Pie- ter te Rome een bijzondere plech tigheid leiden. Zaterdag en zondagavond komt Malando met zijn tango- en rumba orkest de liefhebbers weer verwen nen. Vooral via de radio hebben zij zich in Nederland enorm geliefd we ten te maken. In alle werelddelen kent men trouwens Malando die tournees heeft gemaakt naar vrijwel alle we relddelen. Zondagmiddag spelen de Waal- wijkse Rowdies. - In Amsterdam zijn zaterdag en zondag tal van demonstraties gehou den. Alle verliepen ordelijk, alleen bij een Vietnamese demonstratie deden de deelnemers een aanval op de po litie met stenen, flessen enz., waar bij ook burgers werden gewond. - Het wrak van de gezonken Duitse onderzeeër is gevonden. Men is be zig het schip te lichten. Bij de ontvangst van de miljoenste Efteling-bezoeker in het seizoen '66, werd reeds de verwachting uitgespro ken, dat in de loop van de maand sep tember de 14.000.000 bezoeker in 't 15-jarige Eftelingbestaan de poorten zou passeren. Om tot het bepalen van het juiste getal te komen, moesten nog diverse cijfers worden geverificeerd, o.a. N.- S.-dagtochten; consignaties reisbu reaus; zwembad-entree's; groepbe- zoeken en niet te vergeten de catego rie gratis bezoekers beneden de vier jaar. Aan de hand hiervan is met vrij grote zekerheid komen vast te staan, dat de 14-miljoenste in de derde of vierde week van september „De Efte ling" zal bezoeken. De gelukkige zal zich in ieder geval op dat moment eigenaar mogen noemen van een „Glas" personenauto, terwijl voorts deze dag met diverse festiviteiten en attracties voor alle bezoekers zal wor den opgeluisterd. Op 25 september zal de feestelijke prijsuitreiking van „De Efteling"-jubileum Tekenwed strijd" plaats vinden in de foyer ach ter de stoomcarroussel. Voor deze ge legenheid is deze foyer ingericht als expositie van de mooiste tekeningen, waaronder uiteraard die van de prijs winnaars. Ook dat kan mevrouw en 't is de moeite waard om te informeren wat u in die tijd bij Hollandia kunt verdienen. Zaterdagmorgen j.l. om 7 uur ver trok het Waalwijks fachthoorncorps „Cornu Copiae" vanaf het Gemeen schapshuis te Waalwijk, voor hun reis naar Parijs, waar het korps was uitgenodigd om de grote carnavals optocht, die in de Franse Lichtstad, ieder jaar wordt gehouden mede op te luisteren. Na het succesvol optre den van „Cornu Copiae" op het we reldmuziekconcours te Kerkrade wa ren hiervoor de contacten gelegd. In Roosendaal voegden zich drie muziekkorpsen en 2 Majorettenkorp- sen bij de Waalwijkers, om gezamen lijk vandaar uit naar Parijs te vertrek ken. De stemming was prima en na enkele rustpauzen arriveerde het ge zelschap om plm. half zes in Parijs. Hier had men ongeveer 2 uur nodig om door het hart van Parijs te ko men vanwege de grote drukte in de ze wereldstad. Eindelijk arriveerde men in de plaats Bagneux waar de carnavalsoptochten worden gehou den. Nadat de muzikanten zich had den verfrist werd hun een diner aan geboden. Om plm. 22.00 uur moést het ge zelschap zich gereed maken, voor het maken van een korte mars, en konden de verschillende korpsen, zich aan 't Parijse publiek presenteren. Deze marsen werden begeleid door enkele carnavalswagens en trokken geweldi ge belangstelling. Het Roosendaalse Majorettenkorps, dat vlak voor „Cor- Zondag j.l. is soos L'Ecurie dan voor de vijfde maal gestart. Weken 'en we ken is het bestuur, onder leiding van J. v Lier, voorz. en disco- jocky, bezig geweest de „stal" te veranderen en het resultaat was verrassend. Conny van Bergen en Theo Stokking waren op deze avond uitgenodigd als gast- disc-jockey's wat hen bijzonder goed is bevallen. In de intieme „stal"-sfeer praatten zij samen met Jan van Lier de plaatjes vlot aan elkaar. De KRO-radio heeft van deze eerste soosavond opnamen gemaakt. Zater dag a.s. zal L'Ecurie dan ook in het KRO-programma „Carillonka" van 13.15 - 14.10 uur te beluisteren zijn. De opticienleerling Klaus Joachim Meyn in Duitsland heeft in zijn vrije tijd een bril met elektrische glazen- wissers geconstrueerd. Niet zo'n to- neeltrucbril als de vermaarde Buziau voor de oorlog in een Bouwmeesters revue ten tonele voerde, maar een bruikbaar montuur. Een dun snoertje loopt door de kraag van de drager naar de jaszak waarin zich de batte rij bevindt die de elektromotor voedt. De grootste fanclub van Nederland telt thans meer dan 1000 leden. Het is the Dutch Cliff Richard and Sha dows Fanclub adres postbus 4164 te Amsterdam - waarvoor de hard werkende Anton W. Husmann jr. al zijn vrije tijd offert. Het uitstekend verzorgde fanclubblad Dynamite mag tot het beste op dit gebied in ons land worden gerekend en verschijnt in gedrukte vorm, hetgeen voor 'n club blad wel een uitzondering is. Het gebruik van schoonheidsmidde len door jonge meisjes wordt door vele ouders afgekeurd. Dat neemt niet weg, dat een gevoelige huid in de winter wel met een halfvette crè me kan worden beschermd, zoals zij 's zomers met zonnebrandolie tegen dè inwerking van de zon wordt be schermd. Neem voor een feestje een „eigen" band op, niet alleen met speciaal uit gezochte en passende muziek maar ook met grappige verbindende tekst, waarin de aanwezigen een keer hun eigen naam horen met een bijbeho rende groet, hint of namaak-nieuw- tje. Er ontstaat een amusement feest programma. Armand, de 20-jarige ex-telexist Herman G. van Loenhout uit Eind hoven die opeens naar voren sprong met zijn „protest-song" En dat is juist de pess, heeft nog plm. 200 teksten voor liedjes klaar liggen. Dat beloofd wat als hij van het compone ren en tekstschrijven zijn beroep gaat maken nu Copiae" was opgesteld, roerde 'n prachtige show uit, die een groot suc ces werd doch ook „Cornu Copiae" stond in het middelpunt van de be langstelling, door haar fraaie unifor men en hun correct optreden. Om circa kwart over elf was de mars ten einde en werden de jongens naar hun slaapgelegenheden gebracht en konden zij uitrusten van deze eer ste vermoeiende dag. Zondagmorgen om 11 uur was het verzamelen en werd de maaltijd gebruikt, waaraan door circa 500 personen werd deel genomen. Hierna vertrok men naar Avenue Louis Pasteur, voor deelna me aan de die dag gehouden grote carnavalsoptocht, die om 15.00 uur zou aanvangen. Aan deze fantastische optocht na men niet minder dan 50 groepen deel. Voor „Cornu Copiae" liep de Majo- rettengroep uit Den Haag. Vóór de ere-tribunu had een gezamenlijk op treden van de deelnemende groepen plaats. Dit optreden verwierf een ge weldig applaus van de duizenden, die hiervan getuigen mochten zijn. Des avonds om 21.00 uur werd nog een korte mars gemaakt nu echter met verlichting, hetgeen een fantastisch effect maakte, evenals het prachtige vuurwerk tijdens de mars. Hierna werd met enkele bussen een rondrit door Parijs gemaakt, langs ve le bezienswaardigheden. Na nog een uurtje op Place Pigalle te hebben doorgebracht - één der vermaakcen- tra van Parijs - werden de slaapge legenheden weer opgezocht. 's Maandags, na het lunchpakket in ontvangst te hebben genomen, werd de „Notre Dame" bezichtigd en en kele souveniers gekocht. Hierna nog een rondrit door Parijs en toen werd de terugreis aanvaard in een opper beste stemming. Op enkele plaatsen werd nog gepauseerd en om circa 21.00 uur kwam het gezelschap in Antwerpen aan, waar een uitstekend afscheidsdiner het gezelschap wacht te. Deze maaltijd werd alle eer aan- ^gedaan en om 23.00 uur stapte ieder- een weer in de bus die om circa 1 uur in Waalwijk arriveerde. Moe, maar overvoldaan waren allen, die aan deze driedaagse trip hadden deelgenomen. Doch voor dat iedereen huiswaarts keerde werd nog een dankwoord aangeheven voor de chauffeur van de bus, die zich zo voortreffelijk van zijn taak had ge kweten. „Cornu Copiae" kan met grote voldoening op deze 3-daagse trip terugzien, tijdens welke voor het seizoen 1967 weer nieuwe contacten zijn gelegd. De hoofdprijs van de Staatsloterij, die thans 100.000 gulden bedraagt, wordt niet verhoogd, zo blijkt nlt de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer met betrekking tot de wet op de kansspelen. De praktische betekenis van het voorstel de in de wet voorkomende limiet voor het aantal per loterij uit te geven series weg te nemen is, dat het voor de Staatsloterij weer mogelijk zal worden in vol doende mate aan de vraag naar loten van het publiek te voldoen, zo schrijven minister Vondeling en staatssecretaris Hoefnagels.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9