De Echo van het Zuiden Wim Kan brengt dit weekeinde cabaret Wat 'n land, Wat 'n land Y- nfericii assai u. u. KAATSHEUVEL Frater viert Alphonsus uit Drunen gouden kloosterfeest André van Hilst opende in Uden twaalfde supermarkt André van Dongen H VAN MIL K V- m RUSSISCH DANSENSEMBLE NAAR STADSSCHOUWBURG TILBURG HOENDERVANGERS TV-ATTENTIE Geniet in Loon Mode in tricot voor heren HERENMODE B. en W. van Eeten van corruptie beschuldigd A Kunstwerken uit Perzië in Waalwijk T.N.W. bouwt nieuwe hal in plan Zanddonk Korte berichten Tilburgse noviteir in Kaatsheuvel met ontgroenings opdracht BANKETBAKKERIJ z Gemakkelijk en heerlijk KiII!8SÉ;S^ilf!!li!lSi» van op rust Zand %r Moderne zaak met alle comfort Verloskundige Loon op Zand VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1966 87e JAARGANG No. 77 Voor de cabaretliefhebbers heeft de direkteur van de Stadsschouw burg een heerlijke vette kluif klaar gemaakt. Een van Nederlands groot ste caberetiers, Wim Kan, is het komende week-end in Tilburg pre sent, om met zijn A.B-C.-Cabaret weer een schare van enthousiaste bezoekers te laten genieten van z'n programma „Wat een land, wat een land". Voor de pauze wordt in hoog tem po een zeer goed uitgebalanceerd cabaretprogramma gebracht met o.a. Corry Vonk met de bestseller „Met me vlaggetje, me hoedje en me toeter". Na de pauze komt dan Wim Kan zelf, een heel uur, alleen praten met zijn vaste klanten over allerlei ongerijmdheden, die zich in ons goede Nederland voordoen. Ook Tilburg zal zeker niet vergeten wor den, want Wim Kan besteedt al tijd veel aandacht aan de „couleur locale". t* Zaterdag, zondag en maandag avond Wim Kan en de zijnen in 't programma „Wat een land. wat een land" en daarmee bedoelt hij ze ker ons eigen, goede vaderland.. Sieto Hoving en de zijnen presen teren op vrijdag 7 oktober a.s. hun nieuwe programma dat als (lange) titel meekreeg „Zotten en wijzen, weten meer dan wijzen alleen". Zoals bekend moeten mensen met lange tenen bij de voorstellingen van Sieto Hoving wegblijven. Zij zouden zich misschien „geraakt" voelen, want Sieto en Marijke Ho ving en Hetty Berger trappen er lustig op los, geen heilig-huisje blijft gespaard. Op donderdag 6 oktober bezoekt een beroemd Russisch Dansensem ble Tilburg. Het toneel van de Stadsschouwburg wordt dan n.l. bespeeld door de Russische dans groep van Irina Grjebina. Irina is gesneden uit (wat men noemt) het „ballet-hout van het goede soort". Zij werd in Leningrad opgeleid door de bekende danser Iwan Koussov en werd op 15-jarige leeftijd de assistente van Olga Pre- obragenska. Zij werkte al heel jong samen met beroemde meesters van het ballet als Fokine, Broriuslava, Boris Romanov, Nicolas Legat en Argentina. Het begrip „dans" is voor Irina Grjebina het uitdragen van haar idealisme. Alles getuigt van de geestelijke broederschap der mensen en is wars van dorre en on gezonde obsessies, in de ban waar veel moderne choreografen gevan gen zijn. De Tilburgse Stadsschouwburg krijgt vrijdagavond 14 oktober een bijzondere balletvoorstelling in huis. Dan zal het Nationale Ballet drie interessante balletten brengen en wel „Apollon Musagète", „Etudes" en „Jungle". Vooral het laatste bal- Een tricot jasje voor in de auto of voor de vrije tijd thuis. Een passend kostuum. Een polo-pull, kleuren. vest bij uw in de nieuwe V-hals pullover, breide trui. of grof ge- Fil.: M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk In de dezer dagen gehouden ge meenteraadsvergadering van Eethen heeft het raadslid, ds. J. Boezer, ernstige beschuldigingen geuit aan het college van B. en W., het col lege van G.S. en zelfs aan de rech terlijke macht. Hij betichtte deze instanties openlijk van corruptie. Dominee Boezer zei, dat destijds 'n geldkistje is ontvreemd uit het ge meentehuis in Eethen. Nooit is uit gekomen wie de inbraak pleegde. Dat kon ook niet uitkomen, aldus ds. Boezer, want de politie had van haar superieuren het bevel gekre gen het onderzoek naar deze in braak stop te zetten. De politie heeft mij dat persoonlijk verteld, zo zei ds. Boezer. let heeft sinds choreograaf Rudi v. Dantzig het op het toneel heeft ge bracht, bijzonder veel aandacht ge trokken. „Jungle", in december 1961 in première gegaan, heeft Rudi van Dantzig, thans een van de direkteu- ren van Het Nationaal Ballet, in opdracht van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap, gemaakt op muziek van Henk Ba- dings met dekor en kostuums van Toer van Schayk. Leidmotief voor het ballet was een regel van Anna Blaman. „Ieder mens leeft in een ander klimaat van de jungle, die de mensenwereld is". Het ballet bestaat uit 4 gedeelten, „Een nieu we dag", „Hitte", „Het half donker" en „Nacht'. verkrijgbaar bij: Juwelier Horloger Optidën Stationsstraat 88 Tel. 3037 Waalwijk Tapijten - Kleedjes - Japonstoffen - Schalen Kannen enz. enz. Antiek - Oud en Nieuw ANTIEK. EN KUNSTHANDEL Grotestraat 175 - Tel. 3799 *»-> Vanaf vrijdag te bezichtigen -«-«* WAALWIJK Het Waalwijkse be drijf T.N.W., dat gevestigd is aan de Grotestraat 14 A, krijgt een nieu we vestiging op het industrieterrein Zanddonk. Met de bouw van een nieuwe bedrijfshal is men enige tijd geleden reeds gestart, zo vertelde ons directeur J. v. Nijnatten. Het industrieterrein Zanddonk krijgt door de vestigingen van de laatste tijd steeds meer allure. Als 't pand aan de Grotestraat vrij komt, ves tigt de heer J. Th. Hanekamp uit Naarden er een kleding-confectie- bedrijf (lederen kleding) in. Na de 3 roofovervallen van vori ge week in ons land, is er maan dag weer een bijgekomen op de Raffeisenbank in Den Haag. Een man gewapend met een revolver wist f. 8.000. - uit de kas te gappen en verdween in een ge reedstaande Citroën. De auto werd later gevonden, doch de da der is voorvluchtig. In de Boerenpartij blijft het on rustig. Verschillende raadsleden en wethouders hebben bedankt. Boer Koekoek zegt van onrust in de partij niets te weten. Woensdagmiddag arriveerde in Kaatsheuvel 'n 25-tal noviten met n introductiecommissie van de Tilburg se disputenfederatie der economische hogeschool in verband met het uit voeren van 'n ontgroeningsopdracht. In het gebouw van Openbare Werken waren burgemeester L. van Erp, wet houder J. v. Noije en kapelaan drs. H. de Groot ter begroeting aanwezig. Burgemeester Van Erp hield voor 't gezelschap een voordracht, waarin hij een historisch overzicht gaf over de gemeente Loon op Zand, de ontwik keling van de industrialisatie, 'n pla nologisch overzicht en tenslotte de recreatieve mogelijkheden. Tijdens de hierop volgende discus sie kwam vooral de werkgelegenheid aan de orde. De ontgroeningsop dracht luidde: het maken van een af rastering rond het thans geëgaliseerd terrein aan de Huygensstraat-Markt, bestemd voor het nieuwe gemeente huis. Om dit te accentueren werden eerst 'n maquette van 'n zgn. gemeen tehuis in het midden van het terrein en bordjes met de opschriften „hier komt het nieuwe gemeentehuis" en „verboden vuilnis te storten" ge plaatst. Vervolgens begon de jolige troep onder toezicht van twee opzich ters en met materiaal van de dienst van Openbare Werken aan hun on gewone opdracht, die echter op keu rige wijze werd uitgevoerd, zodat de betrokken dienst meteen van 'n toe komstig karwei verlost was. Na zich wat opgefrist te hebben, marcheerden de jongelui na afloop zingend naar café „De Steenbakker", waar 'n wel verdiende maaltijd wachtte en 'n stu dentikoze feestavohd volgde. Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk cm CQ Li. LU O Bonbons, truffels, truffes café, theekransjes, nougat- blaadjes. VOLKSUNIVERSITEIT In het bestuur van de volksuniver siteit te Kaatsheuvel hebben enkele mutaties plaats gehad. Mr. H. A. W. Eriederichs, die overigens in het be stuur blijft, heeft zijn functie van voorzitter overgedragen aan de heer G. B. van den Berg, terwijl mevr. C. E. Roest-van de Sandt het secretari aat heeft overgenomen van de heer J. Hauwé, die als bestuurslid is af getreden. Hedenavond om acht uur opent de volksuniversiteit in de Le vensschool het winterseizoen met een literaire voordracht, welke verzorgd zal worden door de schrijver Toon Kortooms met als onderwerp „mijn geesteskinderen", die verder nog uit eigen werk zal voorlezen. GROOT TENNISTOURNOOI In het kader van het 15-jarig be staan van „De Efteling" wordt a.s. zaterdag en zondag op de banen van het natuurpark een groot tennistour- nooi gehouden. Circa honderd spelers en speelsters, afkomstig uit Rijswijk, Haarlem, Loon op Zand en Kaats heuvel, zullen aan dit tournooi deel- Op zaterdag 1 oktober viert Fr. Alphonsus (W. Vissers uit Drunen) zijn gouden kloosterfeest. Wie deze vitale jubilaris praktisch elke dag door het dorp ziet fietsen, zou niet vermoeden dat hij een zeer bewogen leven achter de rug heeft. Een léven van rustige bescheiden werkzaamheid aan diverse scholen in Nederland en een langdurig verblijf in het tegen woordig Indonesië, met als diepte punt drie jaar concentratie-kamp on der de Japanners. ~i7nm (Van onze verslaggever) UDEN - Het Waalwijkse Levens- middelenbedrijf André van Hilst heeft vanmorgen aan de Ere-prijs- straat in Uden een nieuwe super markt geopend. Deze 12e supermarkt is een van de modernste, van de 42 zaken waarover André van Hilst be schikt. De direktie van het bedrijf heeft goede verwachtingen van deze zaak. Uden is een snel groeiende ge meente met ruim 20.000 inwoners. De zaak van AVEHA ligt in de na bijheid van een dicht bevolkte woon wijk, waarin veel Amerikanen van de vliegbasis Volkel gehuisvest zijn, zo dat de verwachtingen van de heren Van Hilst alleszins gerechtvaardigd zijn. Deze supermarkt heeft een verkoop oppervlakte van 160 m2, waar op een overzichtelijke wijze de diverse afde lingen zijn ondergebracht. Een afde ling kruidenierswaren, groenten- en fruiten, vers vlees en vleeswaren, non-foods, broot en banket, melkpro- dukten en diepvriesprodukten bieden de koper elk wat wils. In de groen ten en fruitafdeling zijn binnen- en buitenlandse produkten verkrijgbaar. De produkten worden uit een geven tileerd meubel verkocht. Een eigen slagerij, een steeds min der wordend verschijnsel in veel su permarkten, garandeert de verkoop van vers vlees en vleeswaren. Artike len die verkocht worden uit een ge koeld meubel. Een juweeltje is wel de diepvriesafdeling waar een uitge breide sortering diepvriesprodukten te koop is. Zo kan men er ijstaarten, braadkuikens, vis, groenten voorge bakken frites, croquetten en zelfs kalkoen krijgen. In de zaak, waarvan de inrichting drie maanden heeft gevraagd, wer ken onder leiding van bedrijfsleider J. Steffens 18 personeelsleden. Drie check-outs zorgen voor een vlotte af rekening. Twee grote magazijnen waarborgen de aanwezigheid van een groot aantal produkten. Als men door deze supermarkt wandeld, wordt het gauw duidelijk dat er bij de realisa tie van zo'n zaak heel wat komt kij ken. De nieuwste ideeën, door de di rektie veelal in het buitenland opge daan, zijn er in uitgewerkt. Een van de nieuwe consumptie gewoonten, door het toenemend aantal koelkas ten, is het kopen van diepvriespro dukten. Daarom heeft men voor deze afdeling ook een grote hoek inge ruimd. Dit bedrijf waarop wij maan dag nog terug komen) biedt de ko per en personeel alle comfort. Het kan door André van Hilst dan ook als een grote aanwinst beschouwd worden, waarmee ook Uden blij kan zijn nemen, waarmee zaterdagmorgen omtreeks tien uur wordt gestart en dat zondagmiddag met de finalepar tijen zal worden besloten. In het res taurant van de Efteling worden de prijzen uitgereikt, waarna dit tennis- festijn in de bovenzaal met 'n gezellig samenzijn en 'n dansje wordt beëin digd. Gevestigd: M. A. J. M. v. VLERKEN Gasthuisstraat 18 Kaatsheuvel - tel. 2544 Spreekuren: Loon op Zand: Wit-Gele Kruisgebouw v. Rijckevorselstraat dinsdag om 9 uur. Kaatsheuvel: Wit-Gele Kruisgebouw Vossenbergselaan woensdag 18.30 tot 20.00 uur vrijdag 9.00 tot 10.00 uur. Frater Alphonsus In 1916 begon hij zijn noviciaat in de Congregatie van de fraters van Tilburg. Enkele jaren van ingespan nen studie bezorgde hem de onder wijzers-akte waarna hij werkzaam was in Oss en Den Bosch. 1924 beteken de voor Fr. Alphonsus een omme keer in zijn leven. Hij werd toen door zijn overheid benoemd als pater-mis- sionaris voor het huidige Indonesië. Zijn standplaats werd Padang op Su matra. Hoofdzakelijk lag zijn werk terrein op de Holland-Chinese scho len. In het begin was het echt pionie ren, maar geleidelijkaan bloeide er in Padang een rijk katholiek schoolle ven op, waarin fr. Alphonsus een grote aktiviteit ontplooide. Zijn voor zichtige takt, zijn goede humeur en bescheiden beminnelijk optreden be zorgden hem vele vrienden. Met hart en ziel was hij missionaris. In 1935 kwam hij voor de eerste keer op ver lof naar Nederland, maar in augustus van datzelfde jaar stond hij alweer voor zijn klas in Padang. In 1942 maakte de oorlog een bruut einde aan zijn zegenrijk werk. Met zijn confra ters en heel veel andere Nederlanders werd hij opgesloten in het Sumatra- kamp van de Japanners. De jubilaris vertelt maar hoogstzelden iets van de ze periode, maar ingewijden weten wat een verschrikkelijke tijd dit voor hem geweest is. Gelukkig heeft fr. Alphonsus het kamp overleefd en na de bevrijding keerde hij in 1946 naar Nederland terug. Na een rustperiode volgde in '47 een benoeming aan de L.S. te Reusel. Tenslotte kwam hij via schoolwerk- zaamheden te Raamsdonksveer en Tilburg ('t Goirke) in 1959 naar de St. Emiliusschool te Loon op Zand. Nog vijf jaar heeft hij hier zijn beste krachten gegeven aan de Loonse Jeugd en hij deed dat met een accu ratesse, die bijna spreekwoordelijk voor hem is. In 1964 ging hij met pensioen en DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Zaterdag na 12 uur en zondag zal I de praktijk van dokter H. Winkel- j man te Sprang worden waargenomen i door collega K. van Tuijn, Vossen- begselaan 21, Kaatsheuvel, telefoon 04167-2006. PASTORIEDIENST LP5" Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag vanaf 12 uur 's mid dags tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jozef tel. 04167-2516. AGENDA Apollotheater: Donderdag 20.15 uur, zondag 16.30 en 18.45 uur en vrijdag 20.15 uur: „De Saint in actie". 14 jaar. Vrijdag 20.15 uur, zaterdag 18.45 en 21.- uur: „Het spokenpaleis". 18 jaar. Zaterdag 23.45 uur. „Mein Kampf". Geest. volw. Zondag 15. - uur: „De zoon van captain Blood". Kinderfilm. Dinsdag, woensdag en donderdag, 20.15 uur; „De grote Caruso" 14 j. DUIVENSPORT De C.C. Kaatsheuvel en Kaatsheu vel-west hielden een wedvlucht van uit Neufvilles. Uitslag als volgt: Oude duiven: J. Witteveen 1 2; Fr. v. Woensel 3 6 8 9 14 18 19 20; A. Schepers 4; J. Verboven 5 7; H. v. Son 10 13; A. Lugters 11; B. Masseurs 12; A. Dirksen 15; D. Snoeren 16; J. v. Woensel 17. Late jongen: A. Couweuberg 1 15; J. v. Boxtel 2 7 12; J. Kemmeren 3; M. Broks 4 10; C. v. Dongen 5; P. Hendriks 6 20; H. Klis 8; A. Monté 9; J. Hamers 11; J. Verboven 13; C. Moreval 14 17; B. Masseurs 16; D. Snoeren 18; A. Schepers 19. GESLAAGD Te Dongen slaagde dezer dagen onze plaatsgenoot Frans Leermakers voor de hoofdakte onderwijzer. De geslaagde pro ficiat. DOKTERSDIENST De doktersdienst voor het weekeinde za terdag en zondag 1 en 2 oktober zal al hier worden waargenomen door Dr. A. de Vries, tel. 04166-050, Van Rijckevorselstr. 6, Loon op Zand. GILDEST ATIED AGEN De maand oktober is de maand voor de viering van de statiedagen van de drie Loonse gilden. Welnu St. Crispijn opent de rij op zaterdag 8 oktober, St. Ambrosius op zaterdag 15 oktober en St. Hubertus op dinsdag 25 oktober. momenteel geniet hij in nog altijd goede gezondheid van een welver diende rust. Op zondag 2 oktober gaan de fraters hun zeer gewaardeer de confrater in de bloemetjes zetten. Maar ook oud-collega's kennissen en verdere belangstellenden kunnen de jubilaris feliciteren. Daarvoor bestaat gelegenheid op dinsdag 4 oktober tussen 3 en 4.30 uur aan het frater huis. Frater Alphonsus, ad multus an no s

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 17